Sizi Arayalım

Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?

Modern çağın koşturmacasında “anne olmak” kadınların öncelik sıralamasında aşağılara düşmektedir. İyi bir eğitim almak ve kariyer sahibi olmak daha öncelikli sıralarda yer almaktadır. Bunun başlıca nedenlerinden birisi  iş yaşamında ve sosyal hayatta daha aktif rol alan kadınların estetik kaygılarıdır. Annelik yaş ortalaması da hızla yükselmektedir. Ortalama 30 40 yaşlarında anne olmayı tercih eden kadınlar, hamilelikte ve doğum sonrası emzirme sürecinde, ruhen ve bedenen değişimler yaşar. Bu sorunların şiddeti genellikle yaşın ilerlemesiyle doğru orantılıdır. Bu da annelik estetiği kavramının popülerleşmesini sağlamaktadır.

Hamilelik sürecini de içerisine kattığımız annelik döneminde kadınlar bebeklerinin bakımını birinci sıraya koymakta, ortaya çıkan fiziksel değişimler anneleri kaygılanmaya itmekte bu durum da sosyal yaşamlarını ikinci sıraya atmalarına sebep olmaktadır.

Karın bölgesinde gevşeme, bölgesel yağlanma, çatlak oluşumu, göğüslerde sarkma, istenenden büyük ya da küçük meme gibi şikayetleri olan tüm kadınlar için uygulanabilen annelik estetiği için anne olmak şart mı? Hayır değil…

Annelik estetiği, estetik kaygı taşıyan, fiziği ile barışık olmayan, fit bir görünüme kavuşmak isteyen tüm kadınların rahatlıkla tercih edebileceği cerrahi bir operasyondur. Tummy tuck ile karın sıkılaştırması, liposuction ile bölgesel yağların toplanması, meme büyütme / küçültme ve dikleştirme operasyonlarının toplamı annelik estetiğini oluşturur. Birden fazla işlemi aynı anda yapmak mümkün olduğu gibi farklı zamanlarda da tamamlanabilmektedir. Tummy tuck hariç diğer operasyonlar için hastanede kalma gerekliliği yoktur. Aynı gün taburcu olunabilir. Karın germe / sıkılaştırma için bir gece hastanede kalınması gerekmektedir. 

Emzirme döneminin sonlandırılmasından 6 ay sonra yapılması tavsiye edilen annelik estetiği, tekrar hamile kalmaya veya doğum yapmaya engel değildir. Hatta kadın vücudunun 1.den sonraki doğumlarda yıpranma oranı ilkine oranla çok daha fazladır. İlk doğum sonrası annelik estetiği yaptırılmışsa ikinci doğumda bu yıpranma payı en aza iner. Ancak bu estetik genellikle başka gebelik düşünmeyen kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Özellikle birden çok annelik deneyimi yaşamış kadınlarda yüksek başarı sağlanmakta ve en çok  fiziki yıpranmayı yaşayan çoklu doğum yapmış anneler tedavi sonrası en mutlu hasta profilini oluşturmaktadır.

İlgili İçerikler
Meme Başı Çöküklüğü Nedir? Kimlerde Görülür?

Meme ucunun dışarıya doğru çıkmak yerine içeriye ters olarak girmesine...

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri genetik yatkınlıktır...

Koronavirüse Karşı Alabileceğimiz Kişisel Önlemler Nelerdir?

Artık küresel bir salgın halini alın koronavirüs hastalığı, ilk olarak Aralık 2019’da ortaya çıkmıştır.

Etnik Rinoplasti Kimler İçin Uygundur?

Pek çok güzellik standardının Avrupalı kadınlara hitap ettiğine inanılmaktadır. Estetik cerrahisinde...

Son Düzenleme : 15.04.2023