Sizi Arayalım

Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü

Annelik estetiği, hamilelik sonrasında annenin vücudunda oluşan fiziksel değişiklikleri iyileştirmek amacıyla yapılan plastik cerrahi operasyonların bir kombinasyonudur. Annelik estetiği içine dahil olan operasyonlar genellikle; memede oluşan hacim kaybı ile meydana gelmiş asimetri ve form bozukluğunu tedavi etmek için meme büyütme operasyonları, memeyi sıkılaştırmak için göğüs germe ameliyatları, diyet ve egzersizlerle giderilemeyen inatçı yağ birikintilerini gidermek için yapılan liposuction operasyonları, karın bölgesindeki sarkıklıkları ve çatlakları gidermek, fazla deriyi çıkarmak için yapılan karın germe ve popo kaldırma operasyonları sayılabilir. Annelerin ihtiyaçlarına göre farklı operasyonlar da bu ameliyat kombinasyonunun içine dahil edilebilir. Vajinal iç dudaklardaki sarkıklıklarının tedavi edilmesini de içeren labioplasti operasyonları da annelik estetiği içinde tercih edilen operasyonlardan biridir.

Annelerin hamilelik sırasında vücutlarında oluşan deformasyonlar diyet ve egzersizlerle düzeltilemeyince, birleştirilen tek bir seans annelik estetiği ile hamilelik öncesi vücut formunun tekrar kazanılmasına yardımcı olunmaktadır. Her yaşta anne için bu estetik kombinasyon uygulanabilir. Annelik estetiği için ideal yaş yerine ideal zamanlamadan bahsedilebilir. Vücudunuzun şeklinden memnun olmamaya başladığınız yaş sizin için doğru yaştır, denilebilir. Önemli olan böyle bir operasyona karar vermektir. Vücut formu, kadınların kendilerini iyi hissetmeleri ve özsaygı duymaları ile direkt ilgili olduğu için bu operasyon, değişiklik yapmak ve vücudunu eski formuna sokmak isteyen her anneye uygulanabilmektedir.

Annelik estetiğinde bilinmesi gereken en önemli nokta şudur: Bu operasyona karar verip, maddi manevi olarak belli yükümlülüklerin altına girdikten sonra tekrar anne olmaya karar verirseniz vücut şekliniz tekrar deformasyona uğrayarak operasyondan önceki duruma dönecektir. Böyle bir durumda tekrar annelik estetiğine başvurmanız gerekecektir ki bu da sizin için hem zaman ve hem de maddi manevi kayıplara neden olarak aynı süreci tekrar yaşamanıza yol açacaktır. Tekrar çocuk sahibi olmak isteyen annelerin, annelik estetiğini bir sonraki doğumlarına kadar ertelemeleri tavsiye edilmektedir.

Genel sağlık durumu iyi, sigara kullanmayan, kendine iyileşme süreci için vakit ayırabilecek ve gerçekçi beklentiler içinde olan her yaştan her anne bu operasyona başvurabilecektir. Annelik estetiği ile kadınlar, vücut konturları belirgin, daha simetrik ve form kazanmış, gençleşmiş bir vücut görünümüne sahip olacaklardır. Annelik estetiği belki de hamilelik öncesi formunuzu tekrar kazanmanızı sağlamayabilir fakat vücudunuz daha sağlıklı, genç ve hoş görünecektir. Bu konuda gerçekçi beklentiler içinde olmanız önemlidir. Annelik estetiği ile zamanın durdurulamayacağı ve zamana bağlı olarak vücudunuzun yaşlanmaya devam edeceğini de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Annelik estetiğinin sonuçları uzun vadelidir, bunun korunması için de dikkat ve özen gerekmektedir.

Annelerin doğumdan en az altı ay ile bir yıl arasında bir süre bu operasyon için beklemeleri gerekmektedir. Doğumdan sonra vücudun kendi kendini yapılandırmasına izin vermeli ve toparlanması beklenmelidir. Vücudun yeni formunu kazanması, doğum ödemlerinin atılması ve fazla kiloların verilmesi için de zaman tanınmalıdır. Annelik estetiğinden önce verebileceğiniz kilolardan arınarak sağlıklı bir vücutla bu operasyona girmek operasyon sonucunu olumlu olarak etkileyecektir. Plastik cerrahınız bu prosedür için uygun aday olup olmadığınız konusunda sizi aydınlatacaktır. Cerrah, hastanın yaşından ziyade sağlık durumunun bu operasyona elverip vermediğini değerlendirmeye alacaktır.

Annelik estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız ilerde tekrar çocuk sahibi olmak isteyip istemeyeceğinizi karar vermelisiniz. Tekrar bir hamilelik geçirmeniz operasyon sonucunuzu etkileyerek süreci başa saracaktır. Bu operasyona karar verirken ailenize danışmalı ve doğru zamanı birlikte belirlemelisiniz. Bu ameliyata karar verip hazır hissettiğinizde iyileşme sürecinizi de hesaba katarak zamanı önceden planlamalı ve küçük bir çocuğunuz varsa onun bakımı konusunda ayarlamalar yapmalısınız.

İlgili İçerikler
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?
Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Meme büyütme isteği genellikle orta yaştaki kadınlar için uygun bir estetik uygulamadır. Yaş ilerledikçe ...

Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Son Düzenleme : 21.10.2023