Sizi Arayalım

Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri. Annelerin doğum yaptıktan sonra vücutlarındaki deformasyonu düzeltmek, vücudu gençleştirmek için yapılan bir dizi işlemden oluşmaktadır. Annelik estetiği, birkaç plastik cerrahi operasyonunun bir araya gelmesi ile oluşmuş bir kavram değildir, kesin bir sınırı yoktur. Hastanın ihtiyacına ve vücut deformasyonuna göre prosedür seti değişebilmektedir.

Kadınlar, vücutlarındaki doğum izlerini ve deformasyonları silebilmek ve özgüvenlerini geri kazanabilmek için yıllardır bir dizi operasyon geçiriyorlardı fakat yeni teknoloji ve tedavi yöntemleri ile eski görünümü yeniden kazanmak artık daha hızlı ve kolay. Annelik estetiği için doğumdan sonra en az altı ay geçmesini beklemek yerinde olacaktır. Fakat bu sürenin tam olarak belirlenebilmesi için doktor muayenesi gerekmektedir.

Annelik estetiğini yaptırdıktan sonra tekrar çocuk sahibi olabilirsiniz, bu geçireceğiniz operasyonlar sizin çocuk sahibi olmanızı engellemeyecektir. Sadece estetik ameliyatlarla geri kazandığınız süreci yeniden yaşayacağınız için hem zaman hem de maddi kayıp olacaktır.

Çoğu kadın için annelik sevinci ağır bassa da bebek doğduktan göğüs, karın, kalça, uyluk bölgelerinde cilt sarkmaları ve yağ birikintilerinden endişe duyarlar. Diyet ve egzersizlerle geri döndürülemeyen fiziksel kusurları gidermek için bir dizi estetik operasyon yapılmaktadır. Annelik estetiği ile bu bölgelerde, vücudunuzda tekrar gençleşme sağlanması ve özgüveninizi geri kazanmanız mümkün olacaktır. Bu operasyonlar kişiye özel, benzersiz tedavi planlarıdır.

Hamileliğinizden sonra kilo vermenize rağmen bölgesel inatçı yağlanmalar ve cilt sarkıklığı sorunu yaşıyorsanız annelik estetiği ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Çoğu anne çocuklarının büyümesini ya da vücudun kendinden toparlanmasını bekleyerek yıllarını geçirmektedir. Annelik estetiği sadece yeni anne olan kadınlar için değildir, doğum sonrası vücut deformasyonu ile uzun süre yaşayıp hala bundan kurtulamadıysanız da annelik estetiği yaptırabilirsiniz.

Annelik estetiği için fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı olmanız gerekir. Gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız ve bu operasyonu sadece kendiniz için talep etmeli, başkalarını memnun etmeye ve beklentilerini karşılamaya çalışmamalısınız. Tekrar çocuk sahibi olmayı düşünen annelerin de bu operasyonu ertelemeleri onların yararına olacaktır. Çünkü yeni bir doğum, operasyonla kazandığınız süreci tekrar başa saracaktır.

Operasyona karar verdikten sonra cerrahınızla yapacağınız karşılıklı konsültasyonda, size en iyi seçenekler sunularak sonucun ne olacağına dair açıklama yapılacaktır. Annelik estetiği kilo verme yöntemi değildir, öncelikle bu operasyondan başarılı netice almanız için fazla kilolarınızdan ameliyat öncesinde kurtulmanız gerekir. Annelik estetiği ile sarkan fazla deriden, çatlak, selüloitten kurtulabilirsiniz, hasarlı kaslarınız sıkılaştırılarak daha fit bir görünüm kazanabilirsiniz. Daha genç görünebilirsiniz fakat bu operasyon yaşlanma sürecinizi durdurmaz. Vücudunuzun doğumdan önceki haline dönme garantisi de size verilemez. Annelik estetiği ile hamilelik öncesine dönülmeye çalışılsa da bazen yeterli derecede sonuç alınamayabilir.

Annelik estetiğinde uygulanan plastik cerrahi prosedürlerinden bazıları şunlardır:

  • Karın germe (tummy tuck) operasyonu: Doğum sonrasında karın bölgesinde oluşan fazla cilt ve yağlanmaların giderilerek kasların sıkılaştırılması ameliyatıdır.
  • Meme büyütme veya dikleştirme operasyonu: Doğumdan ve emzirme sürecinden sonra sarkan memelerin eski görünümünü kazanması için yapılan estetik ameliyattır.
  • Vücut şekillendirme (liposuction): Vücuda estetik kıvrımlarını yeniden kazandırmak ve fazla yağ dokularının çıkarılması amacıyla yapılır.
  • Brezilya popo kaldırma operasyonu: Hamilelik sonrasında kalça bölgesinde oluşan sarkıklıkların tedavi edilmesi amacıyla bu operasyon yapılabilir.

Bu sayılan estetik operasyonlar haricinde kişinin vücudundaki deformasyona bağlı olarak farklı estetik ameliyatlar da sürece dahil edilebilir. Annelik estetiğinde hastaya göre planlama yapılmaktadır.

İlgili İçerikler
Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları
Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları

İnsanlar yaşlandıkça ciltleri eski elastikiyetini kaybeder ve cildin çeşitli...

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan örümcek ağı yani iple yüz germe tedavisi...

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?
Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme işlemi meme boyutundan memnun olmayan, daha dolgun bir meme...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Son Düzenleme : 21.10.2023