Sizi Arayalım

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili tüm cevaplanması gerekenleri sizler için derledik. Daha kıvrımlı ve şekilli bir kalçaya sahip olmak için Brezilya kalça estetiği tercih edilmektedir. Brezilya kalça estetiği günümüzde en çok uygulanan estetik uygulamalar içerisinde yer almaktadır. Sadece belirgin bir kalça için değil bel oyuntusu ve popo şeklini vücut tipine uygun hale getirmek için de Brezilya kalça estetiği operasyonu uygulanabilmektedir.

Brezilya Kalça Estetiği İçin Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Herkesin vücut yapısı farklı olduğu için Brezilya kalça estetiği uygulamasında da farklı teknikler tercih edilmektedir. Kişinin kendi vücut yağ dokusuna bağlı olarak değişkenlik gösteren estetik uygulaması genel olarak kalça kısmına yağ enjekte edilerek yapılmaktadır. Genellikle kalça şekli belirgin olmayan kişiler için estetik operasyon tercih edilebilmektedir. Hastanın kendi vücudundan alınan yağların enjekte edilmesi ile gerçekleştiği için de oldukça güvenlidir.

Brezilya Kalça Estetiği İçin Ameliyatsız Yöntem Var Mıdır?

Kalça şekillendirmek ve Brezilya kalça estetiği gibi uygulamalar için ameliyat dışında bir yöntem bulunmamaktadır. Özellikle anestezi yapılmadan geçmişte uygulanan bazı yöntemlerin yan etkilerinden dolayı bu uygulamalar günümüzde tercih edilmemektedir. Sentetik dolgu maddeleri ile yapılan bu uygulamalar plastik cerrahi uzmanlarının tercih etmediği yöntemlerdendir.

Brezilya Kalça Estetiği Zor Mudur?

Brezilya kalça estetiği süreci kişinin vücut yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Hastaların sosyal yaşantılarına dönme süresi ise ortalama olarak bir hafta ile 10 günü bulabilmektedir. Ancak hastaya uygulanan teknik bu noktada önem taşımaktadır. Eğer kişiye popo protezi ile kalça büyütme estetiği yapılmış ise yağ enjekte işlemine göre daha hızlı bir şekilde iyileştiği bilinmektedir.

Brezilya Kalça Estetiği Sonrası Kıyafet Kullanımı Nasıl Oluyor?

Brezilya kalça estetiği operasyonu sonrasında doktorların da tavsiyesi ile vücudu biraz daha saran korselerin kullanılması gerekmektedir. Ancak bu korseler ameliyat sonrası kullanım için özel olarak üretilen korseler olmalıdır. Ayrıca iyileşme dönemini atlatılana kadar kişinin günlük alışkanlıklarına da dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle sağlıklı beslenme ve spor ile kalçanın aldığı şeklin korunması önemlidir.

Brezilya Kalça Estetiği Avantajları Nelerdir?

● Brezilya kalça estetiği kişinin psikolojik açıdan daha rahat olmasını sağlar. Özgüveni yerine gelir.
● Düz ve kare biçimindeki kalçanın daha kıvrımlı ve yuvarlak bir görünüme sahip olmasını sağlar.
● Dik bir kalça şekli ortaya çıktığı için daha genç bir vücut yapısına sahip olunur.
● Aşırı kilodan kaynaklı olarak sarkmış ve gevşek kalça yapısının daha sıkı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
● Kıyafetleri daha güzel taşımanızı sağlar.

Brezilya Kalça Estetiği İle Hangi Kalça Şekilleri Yapılır?

Brezilya kalça estetiği yuvarlak ve dik bir kalça şekli için ideal bir yöntemdir. Bunun dışında armut, kalp, H ve V şekli kalça tipleri de Brezilya kalça estetiği sonrasında elde edilebilmektedir.

Brezilya Kalça Estetiği Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Brezilya kalça estetiği yaptıranların yorumları incelendiğinde genelde yuvarlak ve H tipi kalça şeklinden memnun oldukları görülmektedir. Ancak yine de her kişinin kendi vücut tipi ile uyum içerisinde olacak şeklin doktor ile beraber kararlaştırılması gerekmektedir. Burada önemli olan büyük değil kişiye uygun yapıda bir kalça şekli elde etmektir.

Brezilya Kalça Estetiği Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Brezilya kalça estetiği ameliyatı için farklı yöntemler kullanılabilmektedir. En bilineni ise liposuctiondur. Bunun dışında protez de sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik ameliyatı yapacak olan cerrahi uzmana göre Brezilya kalça estetiği fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Vücudunuz için en uygun Brezilya kalça estetiği operasyonu ve fiyatı için plastik cerrahi uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İlgili İçerikler
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri genetik yatkınlıktır...

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız cerrahi olmayan rinoplasti, yani burun dolgusu, güç geçtikçe...

Son Düzenleme : 15.04.2023