Sizi Arayalım

Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Meme yağ enjeksiyonu göğüslerin istenen ölçülere ulaşmasında tercih edilen estetik bir işlemdir. Meme büyütme isteği olan kişilerin öncelikle bir estetik cerraha danışarak bu konuda bilgi alması gerekir. Kişinin genel vücut yapısına, meme yapısına ve büyüme arzulanan bölgeye göre farklı meme büyütme yöntemi kullanılabilir. Meme yağ enjeksiyonu yapılması uygun görülürse göğüslerinizi daha dolgun hale getirebilirsiniz.

Meme büyütme isteği genellikle orta yaştaki kadınlar için uygun bir estetik uygulamadır. Yaş ilerledikçe meme dokusunun hacmini kaybetmesi ve memelerde belli derecede sarkma olması normaldir. Göğüsler kadınlar için ayrı bir öneme sahip olduğundan bu olumsuzlukları yaşayan kadınların meme büyütme isteklerinin ortaya çıkması da normaldir. Dişilik sembolü olarak gördükleri göğüslerinin diriliğini korumasını ve büyüklüğünün istedikleri gibi olmasını isterler. Bu nedenle meme yağ enjeksiyonu en fazla tercih edilen meme büyütme yöntemlerinin arasına girmiştir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Daha diri görünen göğüslere sahip olmak isteyenlere meme yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu yöntemde enjekte edilen yağlar lokal olarak ya da vücuda genel olarak enjekte edilir. Bu yöntem küçük göğüslerin büyütülmesi için kullanılabileceği gibi meme kanseri geçiren kadınlarda memenin bir bölümü alındığında lokal olarak dolgunluğun sağlanması için de kullanılabilir. Uygulama amacına bağlı olarak meme yağ enjeksiyonu farklı tekniklerle yapılabilir.

Yağ Enjeksiyonu Meme Büyütmede Başarılı mı?

Meme büyütme amacıyla yağ enjeksiyonu yöntemi kullanıldığında memelere enjekte edilen yağ dokusu sayesinde tek seansta ortalama 300 cc kadar büyüme elde edilebilir. Meme büyütme isteği olan hastalarda genellikle bu oran ihtiyacı karşılar. Bu durumda tek seans sonucunda meme büyütme isteği karşılanmış olur. Ancak ciddi oranda meme büyütme isteği olursa tek seans yeterli olmayacağından 2-3 seans yağ enjeksiyonu yapılması gerekecektir. Yağ enjeksiyonundan sonra meme büyümesinin kalıcılığı kişinin yapısal özellikleri ile bağlantılıdır. Yapısal özelliklere göre ilerleyen zamanda meme büyütme etkisi azalabilir. Fakat elde edilen meme boyutlar yağ enjeksiyonundan önceki haline dönmez.

Meme Yağ Enjeksiyonu ile Ne Kadar Meme Büyümesi Sağlanır?

Meme yağ enjeksiyonu seanslarında kişinin durumuna göre ortalama 150-400 cc oranında yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu enjeksiyon miktarı hastaların çoğunda yeterli orandır. Göğüsler bu yağ miktarı ile gözle görünür şekilde dolgun hale gelir. Hastaların daha iri görünen göğüslere sahip olma isteği varsa seans sayıları arttırılabilir. Ancak aynı seans içinde belirlenen orandan fazla yağ enjeksiyonu yapılamaz. Enjeksiyon sırasında hastanın kendi yağı kullanılacağı için meme yağ enjeksiyonuna yeterli yağ dokusunun da olması gerekir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Öncesi

Meme büyütme isteği olan hastaların operasyondan önce kullanılacak tekniklerle ilgili bir değerlendirme yapılmalıdır. Hastanın göğüslerinde sarkma sorunu da varsa operasyonda meme kaldırma, asma etkisi gösterecek mastokpeksi yapılabilir. Meme dokusunun dolgunlaştırılması için meme yağ enjeksiyonu, silikon protez, kök hücreli yağ enjeksiyonu gibi yöntemler tercih edilebilir. Hastanın göğüslerinin durumuna göre en uygun meme büyütme tekniği belirlenir. Meme büyütme beklentisini estetik cerrah ile tam olarak paylaşan hastaların durumu değerlendirilerek hangi tekniğin kullanılacağı belirlenir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Yan etkileri Var mı?

Meme yağ enjeksiyonu meme büyütme için en fazla tercih edilen teknikler arasındadır. Bu yöntemle meme büyütmenin başarılı olması, memede ağrıya yol açmaması, iz bırakmaması nedeniyle hastaların ilk tercihleri arasındadır. Deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapılırsa meme yağ enjeksiyonu yan etkileri oldukça az olur. Dikiş yapılmadığı için memede herhangi bir iz kalmaz. Nadiren uygulama sırasında kılcal boru özelliğinde kanüller kullanıldığından yara ve iz bırakma sorunu yaşanabilir. Bunun dışında meme dokusuna zarar verecek bir uygulama değildir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Sonrası

Yağ enjeksiyonu ile daha diri ve canlı görünen göğüslere sahip olmanızı sağlar. Uygulamanın etkisi operasyondan sonra gözle görünür şekilde belli olur. İlk etapta göğüslerde biraz şişlik olsa da yeni görünüm etkisini gösterir. Meme yağ enjeksiyonu lokal ve bölgesel olarak yapılabilir. Uygulamadan sonra göğüslerde az oranda sarkma ve küçülme gibi etkilerde de düzelme olur. Hastalar operasyondan sonra yeni göğüs formlarını beğenir, kendilerini daha iyi hissederler. Meme yağ enjeksiyonu hastaların hem göğüs görünümünü düzeltir hem de ruhsal açıdan olumlu etkiler yapar.

İlgili İçerikler
Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?
Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?

Yaşlanma, hamilelik ve vücut ağırlığındaki önemli değişiklikler; diyet ve egzersize yanıt vermeyen...

Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler
Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler ve öneriler sayesinde...

Etnik Rinoplasti Kimler için Uygundur?
Etnik Rinoplasti Kimler için Uygundur?

Pek çok güzellik standardının Avrupalı kadınlara hitap ettiğine inanılmaktadır. Estetik cerrahisinde...

Son Düzenleme : 21.10.2023