Sizi Arayalım

Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi durumunda tercih edilmektedir. Yaş aldıkça nem dengesini ve canlılığını yitiren yüzümüzde bir süre sonra sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu gibi durumlarda destek olarak kullanılan krem, serum ve yüz masajları etkisi giderek azalır. Daha hızlı toparlanma ve genç görünüme sahip olmak için yüz gençleştirme uygulaması yapılır.

Kimler Tam Yüz Gençleştirme Adayıdır?

Kötü beslenme ve sigara da eklenince yaşın etkileri daha çok artar ve alında kırışmalar, ciltte lekeler, göz altı torbaları, ağız ve burun bölgesinde derin çizgiler, kaşlar arasında belirginleşen çizgiler, sarkmış yanaklar, yağlanan boyun ve gıdı sarkması gibi pek çok sorun birer birer kendini göstermeye başlar. İncelen deride lekeler ve kırışmalar keyif kaçıran görüntülere sebep olurken, aynaya her baktığında bu ben miyim sorusu ile karşılaşır insan. İşte yüz gençleştirme operasyonu bu durumda devreye giriyor.

50 yaş ve üzeri kişilerde uygulanan bu yöntemde üst, orta ve alt yüz bölümleri aynı anda gençleştirilerek kapsamlı bir operasyon yapılır. Birkaç farklı yöntemin kullanıldığı bu uygulamada hastanın sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, sigara kullanıp kullanmadığı, yüzdeki yaşlanma seviyesi, yüzdeki kemik yapısı dikkate alınmaktadır. Hastanın ihtiyacına uygun olacak şekilde alan belirlenerek işlem gerçekleştirilir.

Tam Yüz Gençleştirme Ameliyatı Nedir?

Oldukça kapsamlı olan bu operasyonda vücuttan alınan yağ saflaştırılır. Daha sonra orta yüze, göz çevresine ve burun dudak çizgilerine enjekte edilir. Dudaklarda ihtiyaç duyulması halinde burada da kullanılır. Gerek görüldüğü takdirde hastanın alın germe ve kaş kaldırma sorunları için de çalışma yapılır. Tam yüz germe işlemi kulak önünden ya da gerekirse kulak arkasında saçlı derinin içerisine uzanan kesi ile yüz ve boyun bölgesi kaldırılır. Ancak boyunda sorun olmaması halinde kulak önünde bırakılması tercih edilir.

Deri altındaki mimik kaslarının yer aldığı SMAS dikişlerle gerilerek yüzün alt tabakasına şekil verilir. Bunu işlem ameliyat sonrası eski hale dönmesine engel olmaktadır. Boyunda yağlanma şikâyeti olan hastalarda liposuction ile yağlar alınır. Diğer yandan boyundaki dikey bant görünümü için çene altından kısa bir kesi yapılır ve boyun adaleleri birbirine dikilerek boyun açısı belirginleştirilir.

Çene kemiğinin geride olması gibi durumlarda çene ucu protezi ya da yağ enjeksiyonu kullanılır ve böylece daha belirgin bir çene oluşur. Marionette adı verilen dudak kenarından aşağı inen çizgiler yağ enjeksiyonu ile doldurulur. Boyunda ve yüzdeki fazla deriler kesilir ve çıkarılır. Bu kesiler kulak arkası, kulak önü veya saç içerisinde görünmeyecek şekilde dikilir. Göz çevresindeki kırışık ince çizgiler için kimyasal soyma uygulanırken dudak üstündeki sigara izlerine yönelik dermablazon işlemi yapılır.

Neden Tam Yüz Estetiği?

Estetik denince akla sadece belli bir bölge için yapılan uygulamalar gelse de, gerçekte olması gereken yüzdeki orantısız bölgelere yapılması gereken işlemlerdir. Günümüzde çoğu kişi estetisyenlerin kapısını çalarken sadece bir bölge için talepte bulunmaktadır. Kimisi burnunu biraz daha küçük ve kalkık isterken, kimisi de gözlerini daha çekik yapmayı ister. Kimisi dudak dolgusu isterken bir diğeri kaz ayaklarına dolgu talebinde bulunur. Elbette bu istekler değerlendirilerek gerekli işlemler uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Ancak gerçekte estetik tam olarak bu değildir.

Genel olarak yüz ve boyun bölgesinde başlayan ve zamanla sorun haline gelen yaşlanma belirtileri şu şekildedir:

  • Ciltte sarkma ve yüzde yaşlanma
  • Göz çevresinde, alında boyunda ve yanaklarda çizgiler.
  • Gülümseme şeklinde aşağı doğru sarkma
  • Yanakların hacmini kaybetmesi.
  • Boyun, gıdı ve çenede gevşek deri kıvrımları
  • Canlılığını yitiren solgun ve yorgun yüz

Kırışıklığa değil yüzünüze odaklanın…

Her ne kadar yaşlanma karşıtı ürünler ile desteklenmiş olsa da zamanla üstesinden gelinemeyen durumlar vardır. Bu gibi durumlarda uzun süreli çözüm elbette herkesin hayalidir. Ve estetik uzmanları tarafından profesyonel dokunuşlar ile 5-10 yaş geriye götürülebilir.

Sadece cildi germek ve sarkan derileri toparlamak yetersiz kalabilir. Zamanla düşen göz kapakları için kedi gözü estetiği ya da Fransız askısı uygulandığında daha net ve canlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Gözler insan yüzünde en önemli ve ifadeyi belirginleştiren bölgedir. Bu nedenle gençleşmeye karar verildiğinde gözler de estetiğe dahil edilmelidir. Kimi zaman doğuştan kimi zaman da talihsiz kaza ile hafif yamulmuş ya da kırılıp, sonrasında işlem görmemiş burunlar vardır. Böylesi durumlarda sadece kırışıklık için yüz gerdirme estetiği yaptırmak ifadeye pek bi anlam katmayacaktır.

Boyunda oluşan kırışıklıklara değinecek olursak: İlerleyen yaşların kaçınılmaz sonlarından olup, sportif bir bedene sahip olmayan ve kasları güçsüzleşen çoğu kişide görülür. Tam yüz gençleştirme tekniğinde bu bölge de dahil edilerek kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Her yaşın bir güzelliği olduğuna inananlardanız elbette. Ancak "ben en güzeli olmak istiyorum" diyen özel insanlar için biz hep buradayız. Kendiniz hazır hissettiğinizde ya da aklınızdaki tüm sorulara en doğru cevabı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili İçerikler
Hyaluronik Asit Nedir?
Hyaluronik Asit Nedir?

Hyluronik asit, vücudun doğal yapısında bulunan bir maddedir. Gözde, eklemlerde...

Annelik Estetiği Nedir?
Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği yapılırken meme, bel ve karın bölgesine yapılan müdahaleler aynı anda yapıl...

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!
Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir ve uygulama sonuçları pek...

Son Düzenleme : 21.10.2023