Sizi Arayalım

Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik jinekolojinin özel alanı olup, genital bölgesinden memnun olmayan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Tüm dünyada ve ülkemizde jinekolog doktorlar tarafından yapılmaktadır. Doğum, gebelik ve ilerleyen yaş ile birlikte vajina bölgesi fonksiyonel ve estetik nitelikte deformasyona uğrar. Kadınların bu görüntüden hoşlanmaması ve kendine güveninin gelmesi açısından tercih edilmektedir.

Zaman içerisinde renk değişikliği, cinsel ilişkiden haz alamama, deforme ve biçim bozukluğuna gibi sorunlar yaşayan kadınlar vajina estetiğine başvurmaktadır. Çoğu kadın yaşadığı bu vajinal sorunlarını eşi ile konuşmaktan çekinip kendilerini ifade edememektedir. Tek taraflı da olsa cinselliğin sorun haline gelmesi ile sağlıklı bir cinsel ilişki yaşamak mümkün değildir. Nasıl ki vücutta düzenleme gerektiren herhangi bir organımız için estetik yapılıyor ise, cinsel organımız için de estetik uygulama yapılabilir. Uygulama sonrasında kendine güvenen, özgüveni artmış, kendini iyi hisseden bireye dönüşmesi kaçınılmazdır.

Vajinal Estetik Kimlere Yapılır?

Vajina estetiği, ergenlik çağına gelmiş herke için uygulanabilmektedir. Operasyon dışta uygulandığı için evli ya da bekar olması fark etmez. Çoğu zaman doğuştan gelen bozuklukların düzeltilmesi için yapılan genital estetik, seksüel ve hijyenik açıdan avantaj sağlamaktadır. Vajina girişini iç dudakların kalın ve asimetrik olması nedeni ile kapattığı durumlarda uygulanır. İç dudaktaki asimetrik görünüm için kısaltma işlemi yapılır.

Diğer yandan hızlı kilo alıp verme sonrası oluşan büyük dudaklardaki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi, küçültülmesi gibi durumlarda da estetik uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Doğum sırasında perine bölgesinde meydana gelen yırtıklar sonrası deformasyonların düzeltilmesi için de estetik uygulama gerekir. Yine doğum sonrası vajinada meydana gelen esneme ve genişleme sonrası uygulanmaktadır. İdrar kesesi ve rektum alanının anüsten önceki kısmında sarkma meydana gelmesi halinde, cinsel sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu durum idrar kaçırmaya da neden olur. Böyle durumlarda da vajina estetiğine başvurulmaktadır.

Aktifleşen Cinsel Hayat

Günümüzde estetiğe verilen önem giderek artmaya başladı. Her geçen gün bilinçlenen ve farkındalığı yüksek insanlar, kendi özgüvenlerini kazanmak için vücutlarında düzenleme yaptırmaktan kaçınmıyor. Bu estetiklerden en popüleri, cinsel hayatı direk etkileyen vajina estetiğidir. Elastikiyetini kaybeden vajinanın cinsel ilişkiden zevk almama gibi sorunlara neden olması ile genital uygulamalar vazgeçilmez hale geldi.

Modern tıptaki gelişmeler ile vajinal bölgede gençleştirme ve düzenlemeler sonrası insanlar istediği görüntüye kavuşabiliyor. Sıkılaştırma, gençleştirme, daraltma, renk uygulaması ve dolgu gibi operasyonlar ile sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmak mümkün. Partnerler arasındaki en güçlü bağ olan cinsel ilişkide vajinal sorunlar nedeni ile aksaklıklar olduğu bir gerçek. Bu sorunlar kadınların ilişki esnasına utanması, kendini rahat hissetmemesi ve partnerini tatmin edememesi gibi duygulara kapılmasına neden olmaktadır.

Özgürlük olmayınca cinsel hayatta sorunlar beraberinde gelmektedir. Doğum sonrası meydana gelen vajinal genişlemeler bu sorunların en başında gelmektedir. İlişki esnasında genişlik hissi ile eşini hissedemeyen kadınlarda cinsel tatminsizlik oluşur. Bu sadece kadın değil, erkek için de tatmin problemidir. Vajina daraltma estetiği ile bu durumun üstesinde gelinmesi birçok kadının cinsel yaşamında olumlu etki sağlamıştır. Cinsel ilişkileri çıkmaza sokan vajinal genişleme, birçok boşanmanın nedenleri arasında yer alırken, jinekeolojik estetik ile bu sorun kolaylıkla giderilmektedir.

Genital estetik ile haz hissi veren hasar görmüş yapılar tedavi edilerek ilk günkü heyecanı yeniden yaşamak mümkündür. Vajina estetiği uygulaması yalnızca görünümü değiştirmekle kalmayıp, fonksiyonel ve psikoloijik açıdan da kadınlarda olumlu etkiye sahiptir. Böylece kendinde ve vücuduna güvenen daha aktif cinsel yaşama kavuşan bireyler olmaktadırlar. Sağlıklı ve aktif bir cinsel hayatı olan çiftler normal hayatta da mutlu birlikteliğe sahiptirler.

Vajinanın darlığı ve genişliğinin orgazm esnasında direk etkili olduğu düşünüldüğünde, cinsel zevkin artmasında önemli olan sürtünmenin hissedilmesi için daraltma operasyonu kaçınılmazdır. Doğum sonrası oluşan deformasyonlara kader gözüyle bakmadan, ilk günkü hazzı yaşamak için vajina daraltma estetiği ile aktif cinsel yaşama kavuşanlar bu işlemi daha önce yaptırmadıkları için pişman olduklarını ifade etmektedirler. Kendisinde eksik ya da yetersiz gördüğü vajinal bozukluklar için jinekolojik estetik yardımı alan her kadın, hayatında büyük değişiklik yaşamaktadır. İlk adımı korkmadan atan kişiler için doğru operasyonun uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.

İlgili İçerikler
Yüz ve Boyun Mezoterapisi Nedir?
Yüz ve Boyun Mezoterapisi Nedir?

Yaşlanma insan vücudundaki diğer organlarda olduğu gibi, ciltte de zamanla morfolojik...

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir ve uygulama sonuçları pek...

Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?
Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki yağlanma her bölgeyi etkileyebilir. Özellikle kol bölgesinde oluşan yağlanma sorunu en inatçı...

Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz
Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en motive edici işlemlerden biri genital estetiktir. Hamilelik, doğu...

Son Düzenleme : 21.10.2023