Sizi Arayalım

Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?

Yaşlanma, hamilelik ve vücut ağırlığındaki önemli değişiklikler; diyet ve egzersize yanıt vermeyen kalıcı yağ birikintileri ve gevşek cilt oluşuna neden olur ve vücutta istenmeyen görünümlere yol açar. Bölgesel inatçı yağ dokuları, vücudunuzdan hoşnut olmamanıza ve özgüveninizi yitirmenize sebep olabilir. Liposuction yöntemi, bölgesel yağ dokularından kurtulmanızı ve vücudunuzu bir heykel gibi yeniden şekillendirmenizi sağlayan cerrahi bir işlemdir. Dikkat edildiği takdirde uzun süre kalıcı sonuçlar alacağınız bu yöntemle ideal vücut görünümüne kavuşabilirsiniz.

Vücudunuzda bölgesel yağlanmalar mevcutsa, diyet ve egzersiz gibi yöntemlerle bu yağ dokularından kurtulamadıysanız liposuction, etkin bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Liposuction; karın, kalça, uyluk, kol, göğüs, sırt, çene, boyun gibi vücudun belirli bölgelerindeki yağ dokularını çıkarmak için emme tekniği kullanan cerrahi bir prosedürdür. Liposuction yapılan alanlarda konturlama işlemi de uygulandığı için bu operasyona vücut şekillendirme işlemi de denmektedir.

Liposuction ve vücut şekillendirme ameliyatları, vücut kıvrımlarınızı yeniden kazanma, daha orantılı ve çekici bir siluet elde etmek ve yağ dağılımlarını dengelemek için kullanılabilir. Bu yöntemle, vücudunuzun doğal kıvrımlarını ortaya çıkarılarak daha ince ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilecektir.

Liposuction bir kilo verme yöntemi olarak görülmemelidir. Sadece belirli bölgelerde biriken yağ dokularının çıkarılması ve şekillendirilmesi işlemidir. Özellikle vücut ağırlığını uzun süredir koruyan ve kilosu değişmeyen kişiler, liposuction yöntemi için daha uygundur.

Liposuction sadece kadınlar değil erkekler tarafından da oldukça tercih edilen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Özellikle erkekler için mide kısmı aşırı yağlanmaya müsait bir bölgedir ve bu tip bölgesel yağlanmalarda liposuction uygulanması ile oldukça etkili bir sonuç alınmaktadır.

Bir liposuction operasyonu sırasında, kanül adı verilen emme araçları cildin altına yerleştirilir, cilt ve kas arasındaki yağı sıyırmak için hareket ettirilir. Liposuction, inatçı yağları hedef alarak, hastaların daha ince ve daha fit bir görünüm elde etmelerine yardımcı olan minimal invaziv bir prosedürdür. Bedeni şekillendirmek için harika bir araçtır. Vücut şekillendirme operasyonu talebiyle başvuran kişiler; genellikle karın, kalça ve uyluklarından yağ aldırmak istemektedir. Hedeflenen yağ çıkarıldıktan sonra, fazla miktarda cilt kalabilir. Bu nedenle, liposuction genellikle karın germe veya uyluk kaldırma gibi başka bir vücut şekillendirme prosedürüyle birleştirilir.

Liposuction’ı düşünen hastaların gerçekçi beklentileri olması ve neyin makul bir şekilde başarılabileceğini anlamaları da önemlidir. En iyi sonuçlar, makul cilt elastikiyeti (retraksiyon için gerekli) ve altta kas dokusu olan sağlıklı hastalar tarafından elde edilecektir.

Liposuction cerrahi bir işlemdir ve beraberinde riskler getirir. Bu yüzden operasyondan önce sağlıklı olmalısınız. Özellikle dikkat etmeniz gereken hususlar şöyledir: sıkı, elastik bir cilde sahip olmalı, sigara içmemeli ve aşırı kilolu olmamalısınız.

Vücutta bölgeler arasında denge, uyum ve kıvrımlar çekici bir insan formunun temel unsurlarıdır. Bir estetik cerrahı liposuction kullanarak, vücudun hemen hemen her bölgesine şekil verebilir ve ince değişikliklerle dramatik iyileşmeler sağlayabilir. En iyi bir yağ giderme prosedürü olarak bilinse de, hastanın vücut şeklinin düzeltmesine yardımcı olmak için en iyi prosedürlerden biridir. Aslında, estetik cerrahlar genellikle diğer operasyonların sonuçlarını düzeltmek için liposuction kullanırlar, çünkü başka hiçbir teknik vücut konturunda bu kadar belirgin iyileşme gösterip, başarılı sonuç vermez.

İlgili İçerikler
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?

Alın yüzde yaşlanmanın etkilerinin ilk hissedildiği yüz bölgesidir...

Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?
Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki yağlanma her bölgeyi etkileyebilir. Özellikle kol bölgesinde oluşan yağlanma sorunu en inatçı...

Annelik Estetiği Nedir?
Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği yapılırken meme, bel ve karın bölgesine yapılan müdahaleler aynı anda yapıl...

Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi
Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi

Yanak yağı aldırma estetik alanında bişektomi olarak tanımlanır. Bu operasyondan sonra yanaklar...

Son Düzenleme : 20.10.2023