Brezilya Popo Estetiği ile İdeal Bel ve Kalça Ölçüsüne Kavuşun

BBL (Brazilian Butt Lift) olarak geçmekte olan operasyon ile vücudun uygun bölgelerinden alınan yağlar bölgeye enjekte edilir ve kişinin estetik açıdan oldukça fazla kişi tarafından beğenilen Latin kalçalarına sahip olması sağlanır. Operasyon sırasında karın, bel ve bacak içinden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesiyle daha dolgun, büyük ve dik kalçalara ulaşılırken, kişi daha ince ve kıvrımlı gözüken bel görünümüne de sahip olur. Böylelikle kişi bel ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulup ideal görünüme ulaşırken, beklentilerine uygun bir kalça görünümünü de elde etmiş olur.

Sizi Arayalım

  Operasyon Kimlere Uygulanır?

  Kalça görünümünden memnun olmayan ve daha dik, dolgun, şekilli bir kalça isteyen kişilere BBL (Brazilian Butt Lift) Brezilya Popo Estetiği uygulanmaktadır. Bu kişilerin ilk olarak uzman tarafından beklentileri dinlenir ve bu beklentilerin ne ölçüde karşılanacağı uzman tarafından hastaya açıklanır. Şekilsiz ve estetik olmayan kalça görünümüne sahip olan kişiler Brezilya Popo Estetiğine başvurabilmektedirler. Bazı kişilerde aşırı kilo kaybı ile sık bir şekilde kilo alıp verme durumları kalça sarkıklarına ve kalçanın sahip olduğu formu kaybetmesine neden olabilmektedir. Sarkık ve düşük kalçalara sahip olmak, kişilerin bedenlerine dair memnuniyetsizliklere sahip olmalarına yol açabilir. Tüm bunlarla birlikte kişiler belirgin olmayan kalça hatlarına sahip oldukları takdirde de Brezilya Popo Estetiğine başvurabilmektedirler. Bu durum ameliyat sonucunda başarılı şekilde önlenir ve kişilerin şekilli kalça görünümüne sahip olmaları sağlanır.

  Operasyon Nasıl Gerçekleştirilir?

  Ameliyat öncesinde kişilerin genel sağlık durumu ve beklentileri doğrultusunda uygulanacak olan ideal yöntem belirlenir. Operasyonda doktor tarafından kişilerin beklentileri dinlenir ve uygulama sonucunda kişilerin beklentilerinin nasıl karşılanacağı hastaya açıklanır. Operasyon tekniğine bağlı olmaksızın ameliyat sırasında genel anestezi kullanılmaktadır. Ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için mutlaka tam donanımlı bir hastanede gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra hastanın genel sağlığı dikkate alınmalıdır. Kişinin sağlığında herhangi bir engel bulunmadığı takdirde ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Dolgun, dik ve estetik kalçaların elde edilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu operasyon sonucunda kişiler beklentilerine uygun kalçaya oldukça kısa sürede sahip olurlar. Daha dik ve dolgun bir şekle kavuşmayı sağlayan bu operasyon gerçekleşmeden önce, kişi doktor tarafından muayene edilir. Kişinin operasyona uygunluğu doktor tarafından kontrol edilir ve kişinin ameliyat sonrasında hangi sonuçla karşılaşacağı kişiye bildirilir. Böylelikle hastanın beklentilerine kavuşması sağlanır ve herhangi bir memnuniyetsizliğin yaşanması önlenir.

  Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu ameliyat sırasında kişi herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemektedir. Ameliyat sonrasında anestezinin etkisinin geçmesiyle birlikte meydana gelecek ağrı ise ağrı kesicilerle giderilecek şekilde hafif şiddette meydana gelmektedir. Ameliyat karın, bel ve bacak içinde mevcut olan yağların alınması ve kalçaya enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Böylelikle kişi bel ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulur, kıvrımlı ve hoş bel görünümüne sahip olur. Bacak içinde (uyluk bölgesinde) yer alan yağlar ise birçok kişinin dış görünüşüne dair memnuniyetsizlikler duymasına neden olmaktadır. Bu bölgeden yağların alınması durumu da oldukça kişinin oldukça hoş görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Tüm bunların sonucunda kişi bel, kalça ve bacak içindeki yağlardan kurtulurken beklentilerine uygun dolgun ve dik kalçalara da sahip olur.

  Brezilya Popo Estetiği tüm ameliyatlarla kombine şekilde yapılabilmektedir. Özellikle liposuction uygulamasının Brezilya Popo Estetiği ile birlikte gerçekleştirilmesi kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

  Operasyon Size Ne Sunar?

  Kişilerin kalça görünümlerine dair memnuniyetsizlikler duyması, daha dik ve dolgun bir kalça görünümüne sahip olması gibi sebepler sonucunda Brezilya Popo Estetiğine başvurulmaktadır. Bu operasyon kişilerin, çoğu kişi tarafından estetik bulunan Latin kalçalarına sahip olmalarını sağlar. Kişilerin daha dik ve dolgun duran, şekilli bir kalçaya sahip olmaları bedenlerine dair daha fazla özgüven sahibi olmalarını da sağlamaktadır. Brezilya Popo Estetiği kişilerin kalçalarına dair memnuniyetsizliklerini gidermek ve beklentilerine uygun bir kalça görünümü sunmak açısından oldukça önemli bir operasyondur. Günümüzde oldukça başarılı tekniklerle uygulanması ve operasyon sonucunda kişilere ideal bir görünüm sunması açısından bu uygulama sıkça tercih edilmektedir.

  Operasyon sonrasında kişilerin dolgun ve dik kalçaya ulaşmasıyla birlikte karın, bel ve bacak içinde mevcut olan yağlardan da kurtulmaları sağlanır. Bu bölgelerden alınan yağlar kalçaya enjekte edilir. Böylelikle bu operasyon kişilere daha dolgun, dik kalçalara sahip olma imkanıyla birlikte ince ve hoş bel görünümüne sahip olma, iç bacak ile karın bölgesinde bulunan yağlardan kurtulma imkanını da sunmaktadır. Tüm bu nedenlerle operasyon günümüzde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilir ve bu kişilere beklentilerine uygun şekilde başarılı sonuçlar sunar.

  BBL Sonrası Ve İyileşme Süreci

  Brezilya Popo Estetiği, genel anestezi altında gerçekleştirildiği için kişi ameliyat esnasında herhangi bir ağrı ve sancıya sahip olmayacaktır. Ameliyat sonrasında görülebilecek ağrılar ise kişinin gündelik yaşantısını neredeyse hiç etkilemeyecek derecede hafif şiddetli bir şekilde görülmektedir. Bu ağrılar genel olarak doktor tarafından önerilen ağrı kesiciler tarafından giderilmektedir. Ağız yoluyla alınan ağrı kesiciler bu ağrıların giderilmesi için yeterlidir.

  Ameliyatın gerçekleştiği ilk günün gecesinde kişinin mutlaka hastanede istirahat etmesi gerekmektedir. Bu istirahat süresince hastanın ağrısı kontrol altına alınacak ve oluşabilecek komplikasyonlara karşı önlemler alınacaktır.

  Ameliyatın ardından belli bir süre korse kullanmaları gerekmektedir. Korse kullanım süresinde hastanın durumuna göre değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu süre minimum üç hafta olmakla birlikte kişiye özellikle ilk bir ay korse kullanmaları tavsiye edilmektedir. Korse kullanımı gerek ameliyattan beklenen sonucun başarılı bir şekilde alınması gerekse ameliyat sonrası oluşabilecek şişlik ve morlukların hafif düzeyde olması açısından oldukça önemlidir. Takılan korsenin yalnızca duş alma esnasında çıkarılması gerekmektedir.

  Brezilya Popo Estetiği sonrasında kişilerin ilk birkaç gün fiziksel aktivitelerde zorluk çekmesi olasıdır. Kişiler hareket etme esnasında ağrı ve sancıya sahip olabilirler. Bu ağrılar için ağrı kesici alımı yeterli olacaktır ve herhangi bir iğne uygulamasının gerçekleştirilmesi gerekmemektedir. Operasyon sonrasında kişinin oturma ve kalkmasında herhangi bir sakınca veya dikkat etmesi gereken bir durum bulunmamaktadır. Fakat kişinin oturma ve kalkma sırasında hafif şiddette meydana gelebilecek ağrılara sahip olması olasıdır. Bu beklenilen bir durumdur ve kişinin endişe etmemesi gerekmektedir.

  Ameliyat sonrasında kişilerin özellikle ilk üç gün duş almaması gerekmektedir. Bununla birlikte kişilerin ilk hafta güç gerektiren fiziksel etkinliklerden uzak durması oldukça önemlidir. Kişilerin yürüyüş yapmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kişilerin kendilerini yoracak veya vücutlarını zorlayacak tüm fiziksel aktivitelerden kaçınması gerekmektedir. Ameliyattan iki hafta sonra kişilerin egzersiz yapmasında herhangi bir sakınca bulunmayacaktır.

  Ameliyat sonrasında meydana gelme ihtimali olan morluk ve ödemler maksimum bir ayda kendiliğinden geçmektedir. Bu nedenle kişilerin morluk ve ödem açısından herhangi bir işleme başvurması veya ilaç kullanması gerekmemektedir. Ameliyattan beş gün sonra kişilerin gündelik yaşantılarına tam anlamıyla dönmeleri ve çalışmaya başlamaları mümkündür.

  SIK SORULAN SORULAR

  Genel sağlığı uygun olan tüm kişiler BBL operasyonu için uygundur. Kalp ve akciğer rahatsızlıkları olan kişiler operasyon için uygun olamayacağı için mutlaka doktoruna durumu belirtmelidirler.

  Yağ enjeksiyonu ile sadece popo şekillendirilip estetik kazandırılırken, brezilya poposu estetiğinde (Brazilian Butt Lift) popo ile birlikte belin inceltilmesi ve böylece brezilya poposu olarak tarif edilen vücut tipine kavuşulması sağlanır.

  Kişiden kişiye gitmekle birlikte genellikle kişilerin ideal kilodan birkaç kilo fazlalarının olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Önemli olan, BBL sonrasında kişinin kilosunu koruyabilmesidir.

  Karın, simit ya da sırt kısmındaki vücutta fazla yağların olduğu uygun bölümlerden alınabilir.

  Brezilya poposu estetiğindeki riskler nadir görülür.

  • Kanın pıhtılaşması
  • Enfeksion oluşması
  • Cilt altında topak oluşması
  • Yağ embolisi

  Popoda ve ya alınan bölgede 4 mmlik muhtemel mini izler kalması olasııdır. Zamanla bu izler iyileşerek belirsizleşecektir.

  Popo estetiği sonucu kalıcı olmakla birlikte aşırı kilo değişimleri vücudunuzun tüm bölümlerini olduğu gibi popo bölümünü de değiştirebilir.

  İyileşme süreci kişiden kişiye göre değişebilmekle birlikte yaklaşık üç hafta sürmektedir.

  Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 1 hafta sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır. 

  Kişilere altı hafta kadar normal bir şekilde oturmamaları tavsiye edilir. Bu durum için dizayn edilmiş yastık ve sandalyeler oturmak için kullanılabilir.

  Hamilelik esnasında aşırı kilo alma durumu sonuçları etkileyebilmektedir. Bu nedenle yakın zamanda hamile kalmayı planlayan kişilerin doğumdan sonra ideal kiloya kavuşmalarının ardından operasyona başvurmaları tavsiye edilir.

  Düzenli masaj uygulaması iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

  Operasyon sonucu elde edilen bel ve kalça oranlarındaki değişiklik kalıcıdır.

  Oluşabilecek komplikasyonlar arasında kanın pıhtılaşması ve anemi gibi durumlar yer almakla birlikte bu durumlar, oldukça nadir bir şekilde ortaya çıkmaktadırlar.

  Ameliyattan iki veya üç hafta sonrasında kişilerin uzun yürüyüşlere ve egzersiz yapmaya dönmeleri mümkündür.

  İki aşamada gerçekleştirilen ameliyat sırasında ilk olarak gerekli bölgelerden yağ alınır ve ikinci aşamada belirlenen bölgelere enjekte edilir.

  Kişiler genellikle ameliyattan bir hafta sonra çalışma hayatına dönebilmektedirler. Ağır fiziksel güç gerektiren işlerde çalışan kişiler için bu süreç uzayabilmektedir.

  Kişilere düzenli olarak spor yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu durum hem kilonun hem de vücut şeklinin korunmasını sağlayacaktır.

  TOP