Yüzümüze en karakteristik görünüm veren ve bizi diğer insanlardan ayıran en belirgin noktamız hiç şüphesiz gözlerimizdir. Etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok kişinin gündeminde de “göz estetiği” yaptırmak yer alıyor. Çıkan sonuçlara göre son dönemde dünya çapında en çok tercih edilen göz estetiği uygulamalarından biri “cat eyes”. Özellikle dünyaca ünlü model Bella Hadid’de görülen cat eyes modeli aynı zamanda “Bella eyes” olarak da anılıyor. Estetik dünyasında badem göz estetiği olarak da geçen bu işlemde, gözlerin yukarıya doğru bir çekikliğe kavuşması sağlanarak gözler badem biçiminde bir form kazanıyor ve göz kapaklarındaki düşüklüğün verdiği yorgun görünüm ortadan kaldırılıyor.

Sizi Arayalım

  Cat Eyes Estetiği Nedir?

  Çekici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri olan cat eyes estetiği, gözlerin daha yatık ve çekik görünümlü olmasını sağlamak için yapılan bir estetik uygulamasıdır. Gözün dış hattı yukarıya çekilerek daha belirgin bir kavis oluşturulur ve bu da gözün daha etkileyici görünmesini sağlar. Gözün çekik olması daha derin bir bakış katacağı için kişinin yüz ifadesi de değişir ve yüzün daha albenili görünmesini sağlar.

  Cat Eyes Estetiği Kimlere Uygundur?

  Yaşa bağlı olarak gözaltı derisindeki esneklik zamanla elastikiyetini kaybetmeye başlar ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalar kişinin daha yaşlı ve yorgun gözükmesine sebep olabilir. Bu yüzden bakışlardaki keskinliği geri kazanmak ve daha derli toplu bir göz çevresine sahip olmak isteyenler cat eyes estetiğine başvurmaktadır. Göz çevresinde kaz ayakları oluşan ve şakak bölgesi esnekliğini kaybetmiş kişiler de bu estetiği yaptırmayı tercih etmektedir. Bu estetik operasyon için belli bir yaş sınırı bulunmamaktadır, 18 yaş üstü her birey cat eyes estetiğini yaptırabilir.

  Cat Eyes Estetiği Nasıl Yapılır?

  Cat eyes operasyonunun yapılabilmesi için uzman doktor tarafından hastanın yüz ölçümleri alınarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Hastanın beklentilerine göre çekiklik oranına doktor ile birlikte karar verilmektedir. Cat eyes estetiği cerrahi bir operasyon olduğu için işlem yapılacak bölgeye öncelikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede hasta hiçbir acı hissetmemektedir. İlk olarak, saçlı derinin olduğu kısımda ufak bir kesi açılır. Bu kesiden hastanın göz ve kaş şekline müdahale edilir ve böylece gözün daha çekik bir görünüm elde etmesi sağlanır. Bu operasyon ile eş zamanlı olarak göz kapağı ve kaş kaldırma gibi işlemlerin yapılması da mümkündür.

  Cat Eyes Operasyonu Ne Kadar Sürer?

  Cat eyes operasyonu, anesteziyle birlikte toplamda 45 dakika ile 1 saat arasında bir sürede tamamlanmaktadır.

  Cat Eyes Estetiğinde İyileşme Süresi

  Operasyon sonrasında hastanın özel bir durumu yoksa aynı gün içinde evine gidebilir. Saç diplerine saklanarak yapılan dikişlerin alınması için en az beş gün beklemek gerekmektedir. Bu sürecin sonunda doktor tarafından dikiş ipleri alınır ve dikiş atılan bölgede dikiş izi kalmaz. Basit bir cerrahi işlem olan cat eyes estetiği sonrası hasta ufak ödem ve kızarıklarla bu dönemi atlatabilmektedir. En fazla dört veya beş günde iyileşme süreci tamamlanır ve sonrasında hasta günlük hayatına çok rahat bir şekilde devam edebilir.

  Cat Eyes Estetiği Sonrası Sosyal Hayat

  Operasyonun ardından yaklaşık bir hafta sonra, istediğiniz badem gözlere sahip olarak sosyal hayatta yerinizi alabilirsiniz. Cat eyes estetiğinin bakışlara katacağı derinlik ve gözlerin çekik hali her zaman canlı ve dinamik görünmenizi sağlayacak. Bu da kendinize olan güveninizi tazeleyecek ve yapacağınız göz makyajının bakışlarınızı nasıl değiştirdiğine kendiniz de şahit olacaksınız.

  Cat Eyes Estetiği Kalıcı mı?

  Cat Eyes estetiğinde sonuçlar çok yüksek oranda kalıcıdır ancak yaşlanmaya bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu göz çevresinde sarkmalar meydana gelecektir. Bu sarkmaların boyutu kişiden kişiye değişmekle birlikte gözlerdeki çekikliğin uzun yıllar dayanacağını söylemek mümkündür. Elbette genetik faktörler ve kişinin cildine iyi bakması da kalıcılığın uzamasına etki etmektedir.

  Cat Eyes Estetiği Fiyatları Nedir?

  Cat eyes estetiği fiyatları; tercih edilen doktora ve doktorun tecrübesine, sunacağı klinik şartları ve kullanılacak malzemeye göre değişebilmektedir. Bu yüzden Cat Eyes estetiği olmak isteyen kişilerin ücretlendirme konusunda net bilgi alabilmeleri için başvuracakları klinik veya doktoru arayarak gerekli detayları öğrenmeleri gerekmektedir. Siz de bu operasyonu olup keskin bakışlara sahip olmak istiyorsanız +90 541 123 0360 nolu telefondan bizi arayabilir ve fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.

  TOP