Sizi Arayalım

Alın Dolgusu

İçindekiler

Alın yüzeyinde yatay olarak bulunan alın çizgileri yaşın ilerlemesi ya da çeşitli nedenlere bağlı olarak derinleştiğinde ve belirgin bir hale geldiğinde, alın dolgusu uygulaması ile bu çizgilerin ortadan kaldırılması mümkündür. Alın çizgilerinin oluşumu her zaman yaşa bağlı değildir. Cilt yapısına ve daha pek çok faktöre bağlı olarak bu çizgiler erken yaşlarda da belirgin hale gelmeye başlayabilir. Bu çizgilerin ortadan kaldırılarak yüze genç bir görünüm kazandırılması ise ancak alın dolgusu uygulaması ile mümkün olabilir.

Alın dolgusu steril bir klinik ortamında, alanında deneyimli hekimlerce gerçekleştirilmelidir. Peki alın dolgusu nedir, avantajları nelerdir ve uygulama sırasında hangi teknikler kullanılabilir?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 Yıl

Alın Dolgusu Nedir?

Bir dolgu işlemi olarak enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen alın dolgusu, alın bölgesinde bulunan çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi için başvurulan en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Ameliyatsız medikal estetik bir uygulama olan alın dolgusu hyaluronik asit ya da kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ile yüze genç bir görünüm kazandırılması amaçlanır. İsteyen herkes alın dolgusu ile arzu ettiği çekici ve estetik görünüme kavuşabilir. Alın dolgusu uygulamasında kullanılacak olan yöntem hekim muayenesi sonrası kişiye özel olarak belirlenir. Eğer siz de alın dolgusu ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak isterseniz, hemen bize ulaşabilir ve alın dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
eren taylan
19/12/2019

Obezite ameliyatı sonrası kardeşimin karın germe ameliyatını yaptı. Çok memnun kaldık gerçekten iyi ve ilgili bir doktor, kesinlikle tavsiye ediyorum.

testimonial icon
Enes Sarı
03/02/2022

En iyisi!

testimonial icon
Shirin Naaz
04/01/2020

Tüm anne makyajımı op dr Yücel Sarıaltin ile yaptım.. sonuçlarım harika. Asistan cahlaa ve tüm ekip sayesinde..

testimonial icon
Mirhan MİROĞLU
09/01/2022

Rhinoplasti ( burun ameliyatı ) oldum. Operasyondan önce ve sonra her açıdan ilgilendiler. Tabi burası yorum kısmı size ameliyatı ve olanları anlatayım. Hastaneye tetkiklerden sonra yatırıyorlar. Ameliyat için doktorumuz gelip kontrollerini yapıyor. Ameliyat öncesi keşif yapıyor diyebilirim. Ameliyata alıyorlar sonra. Bir şey koklatıyorlar. 5 e kadar say diyorlar. Ben 500 e kadar sayarım dedim ama 3 ten sonrasını hatırlamıyorum. Ameliyat bitiyor. Narkozlu hallerimi pek hatırlamıyorum. Sevgilimin adını bağırmışım. Bence siz de pek hatırlamak istemeyeceksiniz . Bu arada hastane ve şartlarından bahsetmek bile istemiyorum. Efsaneydi çünkü. Her şey çok güzeldi. Bir gün misafir ediyorlar hastanede. Doktorumuz son kontrolünü yaptıktan sonra taburcu ediyor. Burnumun içindeki tampon çıkarılırken kesinlikle acıtmadı. Endişesi olan varsa kesinlikle bir endişesi olmasın. Ağrım iki gün sürdü. Bütün tamponların çıkması bantların sökülmesi altı güne tekabül etti. Morluklar da sekizinci günün sonunda tamamen son buluyor. Ameliyattan sonra iki gün için şişler çok çok fazla oluyor. Gözleriniz az görecek kadar. Ama acısı falan kesinlikle yok. Bu büyük şişlikler de dördüncü günün sonunda bitiyor. Yani toplasanız en fazla on gün içerisinde muhteşem nefes alan ve muhteşem görünen burnunuza kavuşuyorsunuz. Doktorumuz ve ekibinden yana hiç bir sorun yaşamadım. Çok huysuzumdur iyi sabrettiklerini düşünüyorum hatta. Bana çok iyi davrandılar. Şuan ameliyattan tam 4 ay geçti. Masajlarımı düzenli yaptım ve çok memnunum. Not: Salya sümük ağladığım eski sevgilimi unutturacak derecede burnumu güzel yaptı doktor bey. Çünkü yenileri gerçekten de unutturdu. Kral adamsın Yücel abi seviyorum seni

Devamını Oku
testimonial icon
Pet*** Ş***
05/09/2015

Estetik İnternational da tanıştığım en samimi ve sıcak doktor kendisi ayrıca tüm işlerinde mükemmeller . Hocamın ilgisi ve personelinde desteğiyle güzel bir sonuç yaşadım herkese teşekkür edeiyorum

testimonial icon
Burcu Cakmak
05/05/2020

Kendinizi rahat hissedeceğiniz çok ilgili bir doktor ve ekip. Size bir hasta gibi çok iyi, ciddi ve saygılı davranıyorlar. Türkiye'de emin ellerde yardım almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye edilir. Dr. Yücel Sarıaltın en iyisidir..

Devamını Oku

Alın Dolgusu Hangi Durumlarda Gereklidir?

Alın çizgileri genellikle yaşlılığa yorulsa da aslında her zaman yaşla ilgili değildir. Örneğin sık tekrarlanan mimikler de yüzün farklı bölgelerinde çizgiler oluşmasına neden olabilir. Alın da bu bölgelerden biridir. Alın dolgusu uygulamasını gerekli kılacak bir diğer neden ise genetik faktörlerdir. Aile yapısında erken yaşlanma belirtileri bulunan kişilerde alın çizgileri daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Ayrıca çevresel etkenler de alın dolgusu uygulamasını gerekli kalacak çizgilenmelere yol açabilir. Bu yüzden cilt bakım uygulamalarının alın çizgileri ortaya çıkmadan önce düzenli olarak yapılması gerekir.

Ciltteki nem düzeyinin düşük olması, alın dolgusu uygulaması için bir başka faktördür. Nadir olarak kazaya bağlı çöküntüler de alın dolgusu işlemini gerektirebilir. Nitekim tüm bu sorunların giderilmesi, hacim kayıplarının onarılması ve yaşlı görünümün yerine genç bir görünüm kazandırılması bombeli alın dolgusu ile mümkündür.

İlgili İçerikler
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz
Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en motive edici işlemlerden biri genital estetiktir. Hamilelik, doğu...

Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?
Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?

Uygulanan meme ameliyatı sonrasında daha kısa sürede ve iyi bir sonuç...

Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?
Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik...

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın dolgusu vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit ile ya da kişinin kendi yağ dokusu ile gerçekleştirilebilir. Uygulanacak olan yönteme, hekim muayenesinden sonra, kişiye özel olarak karar verilir. Her iki yöntemle de alın dolgusu yaptıranlar uygulamanın başarısı ve kalıcılığı konusunda olumlu geri dönüşler sağlamıştır. Başarı oranlarının yüksek olması uygulamanın popülerliğinin artmasına neden olmuştur. Peki bu yöntemler ile alın dolgusu nasıl yapılır ve işlem detayları nelerdir?

Hyaluronik Asit ile Alın Dolgusu

Alın dolgusu laboratuvar ortamında hazırlanan ve kişinin vücudunda da doğal olarak bulunan hyaluronik asit ile yapılabilir. Kullanılacak olan dolgu miktarı enjeksiyon sayısına ve ciltteki kırışıklığın derecesine göre belirlenir. Uygulamanın etkilerini birkaç gün içerisinde görmek mümkündür. Uygulama sonrasında kızarıklık dışında herhangi bir sorun görülmez. Dolayısıyla günlük hayata hemen dönmek mümkündür. 9 ila 18 ay etkisi bulunan hyaluronik asit ile alın dolgusu uygulamaları, etkilerin yitirilmesi ile birlikte tekrarlanabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Alın Dolgusu

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ ile alın dolgusu uygulaması gerçekleştirilebilir. Yağ hastanın karın ya da kalça bölgesinden alınabilir. Alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek alın dolgusu için hazır hale getirilir. Şakak çökmelerinde ya da çukurlukların giderilmesinde yağ enjeksiyonu hyaluronik asite göre çok daha etkili bir işlemdir.

Her iki yöntemde de seans süresi ortalama 15 ila 20 dakika arasındadır. Uygulama öncesinde bölgeye anestezik krem uygulandığı için ağrı ya da acı hissedilmez. Siz de “alın dolgusu nasıl yapılır?” detaylı bilgi almak ve cilt tipinize göre hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alın Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Alın dolgusu uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Hem hyaluronik asit hem de yağ enjeksiyonu ile yapılan dolgularda hafif bir kızarıklık dışında bir yan etki görülmez ve bu kızarıklık da birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Eğer daha hızlı geçmesini isterseniz buz uygulaması da yapabilirsiniz.

Alın dolgusu sonrası hastalar için herhangi bir iyileşme süreci gerekmez. Nadir olarak ödem ve şişlik görülebilir. Bu etkilerin ortadan kalkması ise ortalama 1 hafta sürer. Böyle durumlarda hekim tarafından krem kullanılması önerilebilir. Alın dolgu uygulaması uzman ve deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirildiği sürece güvenilir bir işlemdir.

Uygulama sonrasında ilk 24 saat makyaj yapmamak, ilk hafta yüz üstü uyumamak, yüz masajı yaptırmamak, hamam ya da buharlı banyo gibi aşırı sıcak alanlardan uzak durmak, ağır egzersizler ya da spor yapmaktan kaçınmak ve bol bol su tüketmek gerekir.

Alın dolgusu steril koşullarda, lokal anestezi altında yapılır. Uygulama plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından gerçekleştirilebilir. Kişilerin herhangi bir alerjisi varsa ya da düzenli olarak kullandığı bir ilaç bulunuyorsa, dolgu uygulamasının öncesinde hekime bilgi verilmelidir. Hastalar uygulama öncesinde alın dolgusu önce sonra süreçleri hakkında hekim tarafından detaylı olarak bilgilendirilir.

Alın Dolgusu Etki Süresi Ne Kadardır?

Kırışıklıklarından kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler için “alın dolgusu kalıcı mı?” ya da “alın dolgusunun etkisi ne kadar sürer?” merak edilen sorular arasındadır. Etkileri geçtikten sonra tekrarlanabilen bir işlem olan alın dolgusu uygulaması hyaluronik asit ile yapıldığında 6 ay ile 1 yıl, yağ enjeksiyonu ile yapıldığında ise 1 ila 2 yıl etki süresine sahiptir. Fakat bu süreler uygulamanın miktarına ya da kişinin durumuna göre farklılık gösterebilir. Yapılan işlemler etkilerini uygulamanın hemen sonrasında gösterir fakat net sonuçların görülmesi ortalama olarak birkaç hafta sürebilir. Kalıcılık süresi 3 yıla kadar uzayabilen alın dolgusu uygulamasının etkilerinin kaybolması durumunda işlemin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Alın Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Alın dolgusu uygulamasının en temel avantajı, yüzdeki estetik olmayan ve istenmeyen görüntünün ameliyata gerek kalmaksızın giderilmesidir. Başarılı bir alın dolgusu uygulamasının öne çıkan avantajları şunlardır:

 • Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ile birlikte estetik ve güzel bir görüntü ortaya çıkar,
 • Kişiler kaybettikleri özgüveni geri kazanabilir,
 • Düzenli olarak gerçekleştirilen alın dolgusu uygulamalarında cilt germe ya da benzer cerrahi müdahalelere gerek kalmaz,
 • Kırışıklıkların ya da çizgilerin ortadan kaldırılması için kullanılan cilt bakım ürünlerine gerek kalmaz ve cilt bakım maliyetleri de ciddi oranda düşer,
 • Kişilerin yüzündeki yorgun ve yaşlı görüntü yerini genç ve güzel bir görüntüye bırakır.

Tüm bu avantajların elde edilebilmesi için steril bir klinik ortamında kaliteli dolgu malzemelerinin kullanılması ve uygulamanın deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Yan etkileri olmayan alın dolgusu avantajları sayesinde alın çizgilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi haline gelmiştir.

Alın Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her ne kadar yukarıdaki bilgiler alın dolgusu hakkında yeterli olsa da uygulamanın detaylarını kısaca öğrenmek isteyenler için şu bilgiler faydalı olacaktır:

 • Uygulamanın kalıcılığı ortalama 9 ay ila 18 aydır,
 • 18 ile 65 yaş arasındaki herkes alın dolgusu yaptırabilir,
 • Alın dolgusu uygulamasının kalıcı etkileri 2 hafta sonunda ortaya çıkar,
 • Genellikle tek seans yeterlidir ve rötuş gerekmedikçe ikinci seans gerekmez,
 • Uygulamanın etkisi geçtiğinde tekrar yaptırmak mümkündür,
 • Ağrılı ya da acılı bir işlem değildir.

Siz de bu bilgiler ışığında alın dolgusu yaptırabilir ve yüzünüzdeki istenmeyen görüntüden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Alın Dolgusu Fiyatları

Genel olarak bakıldığında uygulamadan memnuniyet duyan kişilerin yaptığı alın dolgusu yorumları uygulamanın başarı oranının yüksek olması ile ilgilidir. Uygulama başarısı yüksek olan alın dolgusu işleminin fiyatı ise pek çok faktöre bağlı olarak belirlenir. 300 €’dan başlayan alın dolgusu fiyatları, her hasta için farklı olabilir. Hekim, gerekli değerlendirmeleri yaparak hastayı, fiyat konusunda bilgilendirir. Örneğin hyaluronik asit ile yapılan alın dolgusu ile yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan alın dolgusu uygulamalarının fiyatı farklı olabilir. Benzer şekilde kişinin alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin derecesi, uygulama miktarı ve seans sayısı gibi faktörler de alın dolgusu fiyat bilgisi konusunda belirleyicidir. Bu yüzden fiyatın belirlenmesi amacıyla öncelikle bir hekim muayenesi gerekir.

Alnında bulunan çizgilerden ve kırışıklıklardan şikayet eden kişilere uygulanan alın dolgusu, son derece başarılı sonuçlar gösteren ve kişilere özgüven kazandıran bir işlemdir. Siz de kendinizi alanında deneyimli ve güvenilir hekimlere teslim etmek, işlem detayları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024