Sizi Arayalım

Alın Dolgusu

İçindekiler

Alın yüzeyinde yatay olarak bulunan alın çizgileri yaşın ilerlemesi ya da çeşitli nedenlere bağlı olarak derinleştiğinde ve belirgin bir hale geldiğinde, alın dolgusu uygulaması ile bu çizgilerin ortadan kaldırılması mümkündür. Alın çizgilerinin oluşumu her zaman yaşa bağlı değildir. Cilt yapısına ve daha pek çok faktöre bağlı olarak bu çizgiler erken yaşlarda da belirgin hale gelmeye başlayabilir. Bu çizgilerin ortadan kaldırılarak yüze genç bir görünüm kazandırılması ise ancak alın dolgusu uygulaması ile mümkün olabilir.

Alın dolgusu steril bir klinik ortamında, alanında deneyimli hekimlerce gerçekleştirilmelidir. Peki alın dolgusu nedir, avantajları nelerdir ve uygulama sırasında hangi teknikler kullanılabilir?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 Yıl

Alın Dolgusu Nedir?

Bir dolgu işlemi olarak enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen alın dolgusu, alın bölgesinde bulunan çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi için başvurulan en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Ameliyatsız medikal estetik bir uygulama olan alın dolgusu hyaluronik asit ya da kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ile yüze genç bir görünüm kazandırılması amaçlanır. İsteyen herkes alın dolgusu ile arzu ettiği çekici ve estetik görünüme kavuşabilir. Alın dolgusu uygulamasında kullanılacak olan yöntem hekim muayenesi sonrası kişiye özel olarak belirlenir. Eğer siz de alın dolgusu ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak isterseniz, hemen bize ulaşabilir ve alın dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
önder toksoy
03/01/2023

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittiğim,lovest klinik'te lokal anestezi ile göz kapağı operasyonu geçirdim.ilkönce danışmanım Tubanur hanım'a şahsıma gösterdiği ameliyat öncesi , sonrası yakınlığa ve ailemden biri görmemi sağladığı için özellikle teşekkür ederim. tabi ki Doktorum Yücel bey ,için ayrı bir parantez açmam gerekir.hastasına karşı güleryüzlü ve samimi açıklamalarıyla tedirgin olmanızı engelliyor,gereksiz gördüğü durumları ikna ederek yapmak istemiyor,bu da hastada güven duyulmasını sağlıyor.Lokal anestezi olduğum için,heyecan duyduğum,operasyon çok rahat ve kısa sürede muhabbet ederek geçti.bu sırada ve sonrasın da kesinlikle acı duymadım,sadece morluklar olabiliyor.bunun için başta yücel bey olmak üzere lovest ailesine teşekkür ederim.çok memnun kaldım,kesinlikle tavsiye ederim

Devamını Oku
testimonial icon
jihane zaroual
03/01/2023

Dr.sarialtin ve ekibini sadece tavsiye edebilirim, işi ve bakımı da çok iyi. Asistanı Nagham, her adımda benim için oradaydı.

testimonial icon
Ezgi Özçelik Kuzucu
09/09/2019

İlgili, dikkatli ve mütevazi :)

testimonial icon
Zs***
18/05/2018

Merhaba, Profesyonel güzellik uzmanlığı yapıyordum. Yaklaşık 6-7 yıldır burnumun şekil bozukluğundan şikayetçiydim. Çektiğim fotoğraflara hangi açıdan bakarsam bakayım burnumdaki o form bozukluğu bir şekilde gözüme çarpıyordu. Operasyon öncesi bir çok korkum vardı. Şişecek moraracak, ağrıyacak, günlerce işime gidemeyeceğim. Bir çok sorunla karşılaşacağımız düşünüyordum. Ama hiç düşündüğüm gibi olmadı.

Devamını Oku
testimonial icon
FATMA DOGAN
22/06/2020

Yucel beye 2 seneden uzun zamandır çeşitli estetik operasyon ve işlemlerimi yaptırıyorum. (Full Body Liposuction, Aquafilling, botox, yüz dolguları...vs.)her seferinde harika sonuçlar aldım ve çevremden de bu olumlu değişikliklerle ilgili sayısız iltifatlar duydum. Kendisini ve ekibini gözü kapalı tavsiye ederim.Yücel beyin ilgisi, nezaketi, profesyonelliği, diğer estetik doktorlarının çok ilerisinde.Hastanın isteğini 'gerçekten' dinlemesi ve başka kaygılardan yada kendi tercihlerinden ziyade, hastanın sonuçtan mutlu olması için elinden gelenin bile fazlasını yapması onu farklı kılıyor.Aklınızda estetik bir işlem/operasyon varsa Yücel Sarıaltın'a danışmadan kesinlikle karar vermeyin derim.

Devamını Oku
testimonial icon
Songül
20/01/2022

23 Nisan günü Doktor Yücel bey tarafından ameliyat oldum o kadar memnum kaldımki doktor bey Asistanı Buse hanım tüm sağlık personeli ve çalışanlar çok Güler yüzlü ilgili ve yardımcılardı operasyondan sonra ağrılarım çok az denilecek kadar az oldu sizi gözü kapalı tercih ettiğim için çok memnunum iyiki size geldim yaptığınız işten ve sonuçlarından dolayı çok teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim

Devamını Oku

Alın Dolgusu Hangi Durumlarda Gereklidir?

Alın çizgileri genellikle yaşlılığa yorulsa da aslında her zaman yaşla ilgili değildir. Örneğin sık tekrarlanan mimikler de yüzün farklı bölgelerinde çizgiler oluşmasına neden olabilir. Alın da bu bölgelerden biridir. Alın dolgusu uygulamasını gerekli kılacak bir diğer neden ise genetik faktörlerdir. Aile yapısında erken yaşlanma belirtileri bulunan kişilerde alın çizgileri daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Ayrıca çevresel etkenler de alın dolgusu uygulamasını gerekli kalacak çizgilenmelere yol açabilir. Bu yüzden cilt bakım uygulamalarının alın çizgileri ortaya çıkmadan önce düzenli olarak yapılması gerekir.

Ciltteki nem düzeyinin düşük olması, alın dolgusu uygulaması için bir başka faktördür. Nadir olarak kazaya bağlı çöküntüler de alın dolgusu işlemini gerektirebilir. Nitekim tüm bu sorunların giderilmesi, hacim kayıplarının onarılması ve yaşlı görünümün yerine genç bir görünüm kazandırılması bombeli alın dolgusu ile mümkündür.

İlgili İçerikler
Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi
Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi

Yanak yağı aldırma estetik alanında bişektomi olarak tanımlanır. Bu operasyondan sonra yanaklar...

En İyi Saç Ekim Merkezi
En İyi Saç Ekim Merkezi

En İyi Saç Ekim Merkezi olarak hizmet veren kliniğimiz aracılığı ile...

Meme Başı Çöküklüğü Nedir? Kimlerde Görülür?
Meme Başı Çöküklüğü Nedir? Kimlerde Görülür?

Meme ucunun dışarıya doğru çıkmak yerine içeriye ters olarak girmesine...

Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın dolgusu vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit ile ya da kişinin kendi yağ dokusu ile gerçekleştirilebilir. Uygulanacak olan yönteme, hekim muayenesinden sonra, kişiye özel olarak karar verilir. Her iki yöntemle de alın dolgusu yaptıranlar uygulamanın başarısı ve kalıcılığı konusunda olumlu geri dönüşler sağlamıştır. Başarı oranlarının yüksek olması uygulamanın popülerliğinin artmasına neden olmuştur. Peki bu yöntemler ile alın dolgusu nasıl yapılır ve işlem detayları nelerdir?

Hyaluronik Asit ile Alın Dolgusu

Alın dolgusu laboratuvar ortamında hazırlanan ve kişinin vücudunda da doğal olarak bulunan hyaluronik asit ile yapılabilir. Kullanılacak olan dolgu miktarı enjeksiyon sayısına ve ciltteki kırışıklığın derecesine göre belirlenir. Uygulamanın etkilerini birkaç gün içerisinde görmek mümkündür. Uygulama sonrasında kızarıklık dışında herhangi bir sorun görülmez. Dolayısıyla günlük hayata hemen dönmek mümkündür. 9 ila 18 ay etkisi bulunan hyaluronik asit ile alın dolgusu uygulamaları, etkilerin yitirilmesi ile birlikte tekrarlanabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Alın Dolgusu

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ ile alın dolgusu uygulaması gerçekleştirilebilir. Yağ hastanın karın ya da kalça bölgesinden alınabilir. Alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek alın dolgusu için hazır hale getirilir. Şakak çökmelerinde ya da çukurlukların giderilmesinde yağ enjeksiyonu hyaluronik asite göre çok daha etkili bir işlemdir.

Her iki yöntemde de seans süresi ortalama 15 ila 20 dakika arasındadır. Uygulama öncesinde bölgeye anestezik krem uygulandığı için ağrı ya da acı hissedilmez. Siz de “alın dolgusu nasıl yapılır?” detaylı bilgi almak ve cilt tipinize göre hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alın Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Alın dolgusu uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Hem hyaluronik asit hem de yağ enjeksiyonu ile yapılan dolgularda hafif bir kızarıklık dışında bir yan etki görülmez ve bu kızarıklık da birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Eğer daha hızlı geçmesini isterseniz buz uygulaması da yapabilirsiniz.

Alın dolgusu sonrası hastalar için herhangi bir iyileşme süreci gerekmez. Nadir olarak ödem ve şişlik görülebilir. Bu etkilerin ortadan kalkması ise ortalama 1 hafta sürer. Böyle durumlarda hekim tarafından krem kullanılması önerilebilir. Alın dolgu uygulaması uzman ve deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirildiği sürece güvenilir bir işlemdir.

Uygulama sonrasında ilk 24 saat makyaj yapmamak, ilk hafta yüz üstü uyumamak, yüz masajı yaptırmamak, hamam ya da buharlı banyo gibi aşırı sıcak alanlardan uzak durmak, ağır egzersizler ya da spor yapmaktan kaçınmak ve bol bol su tüketmek gerekir.

Alın dolgusu steril koşullarda, lokal anestezi altında yapılır. Uygulama plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından gerçekleştirilebilir. Kişilerin herhangi bir alerjisi varsa ya da düzenli olarak kullandığı bir ilaç bulunuyorsa, dolgu uygulamasının öncesinde hekime bilgi verilmelidir. Hastalar uygulama öncesinde alın dolgusu önce sonra süreçleri hakkında hekim tarafından detaylı olarak bilgilendirilir.

Alın Dolgusu Etki Süresi Ne Kadardır?

Kırışıklıklarından kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler için “alın dolgusu kalıcı mı?” ya da “alın dolgusunun etkisi ne kadar sürer?” merak edilen sorular arasındadır. Etkileri geçtikten sonra tekrarlanabilen bir işlem olan alın dolgusu uygulaması hyaluronik asit ile yapıldığında 6 ay ile 1 yıl, yağ enjeksiyonu ile yapıldığında ise 1 ila 2 yıl etki süresine sahiptir. Fakat bu süreler uygulamanın miktarına ya da kişinin durumuna göre farklılık gösterebilir. Yapılan işlemler etkilerini uygulamanın hemen sonrasında gösterir fakat net sonuçların görülmesi ortalama olarak birkaç hafta sürebilir. Kalıcılık süresi 3 yıla kadar uzayabilen alın dolgusu uygulamasının etkilerinin kaybolması durumunda işlemin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Alın Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Alın dolgusu uygulamasının en temel avantajı, yüzdeki estetik olmayan ve istenmeyen görüntünün ameliyata gerek kalmaksızın giderilmesidir. Başarılı bir alın dolgusu uygulamasının öne çıkan avantajları şunlardır:

 • Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ile birlikte estetik ve güzel bir görüntü ortaya çıkar,
 • Kişiler kaybettikleri özgüveni geri kazanabilir,
 • Düzenli olarak gerçekleştirilen alın dolgusu uygulamalarında cilt germe ya da benzer cerrahi müdahalelere gerek kalmaz,
 • Kırışıklıkların ya da çizgilerin ortadan kaldırılması için kullanılan cilt bakım ürünlerine gerek kalmaz ve cilt bakım maliyetleri de ciddi oranda düşer,
 • Kişilerin yüzündeki yorgun ve yaşlı görüntü yerini genç ve güzel bir görüntüye bırakır.

Tüm bu avantajların elde edilebilmesi için steril bir klinik ortamında kaliteli dolgu malzemelerinin kullanılması ve uygulamanın deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Yan etkileri olmayan alın dolgusu avantajları sayesinde alın çizgilerinden kurtulmak isteyenlerin ilk tercihi haline gelmiştir.

Alın Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her ne kadar yukarıdaki bilgiler alın dolgusu hakkında yeterli olsa da uygulamanın detaylarını kısaca öğrenmek isteyenler için şu bilgiler faydalı olacaktır:

 • Uygulamanın kalıcılığı ortalama 9 ay ila 18 aydır,
 • 18 ile 65 yaş arasındaki herkes alın dolgusu yaptırabilir,
 • Alın dolgusu uygulamasının kalıcı etkileri 2 hafta sonunda ortaya çıkar,
 • Genellikle tek seans yeterlidir ve rötuş gerekmedikçe ikinci seans gerekmez,
 • Uygulamanın etkisi geçtiğinde tekrar yaptırmak mümkündür,
 • Ağrılı ya da acılı bir işlem değildir.

Siz de bu bilgiler ışığında alın dolgusu yaptırabilir ve yüzünüzdeki istenmeyen görüntüden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Alın Dolgusu Fiyatları

Genel olarak bakıldığında uygulamadan memnuniyet duyan kişilerin yaptığı alın dolgusu yorumları uygulamanın başarı oranının yüksek olması ile ilgilidir. Uygulama başarısı yüksek olan alın dolgusu işleminin fiyatı ise pek çok faktöre bağlı olarak belirlenir. Örneğin hyaluronik asit ile yapılan alın dolgusu ile yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan alın dolgusu uygulamalarının fiyatı farklı olabilir. Benzer şekilde kişinin alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin derecesi, uygulama miktarı ve seans sayısı gibi faktörler de alın dolgusu fiyat bilgisi konusunda belirleyicidir. Bu yüzden fiyatın belirlenmesi amacıyla öncelikle bir hekim muayenesi gerekir.

Alnında bulunan çizgilerden ve kırışıklıklardan şikayet eden kişilere uygulanan alın dolgusu, son derece başarılı sonuçlar gösteren ve kişilere özgüven kazandıran bir işlemdir. Siz de kendinizi alanında deneyimli ve güvenilir hekimlere teslim etmek, işlem detayları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.10.2023