Sizi Arayalım

Bacak Germe Estetiği

Bacak Germe Ameliyatı ile Sarkık Bacak Derilerine Son!
İçindekiler

Orantılı bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. İdeal kilo, biçimli vücut hatları ve elastikiyetini kaybetmemiş sıkı bir deri ile cildiniz kusursuz görünebilir. Tüm bu faktörleri bir araya getirmek kimi zaman zor olsa da özellikle genç yaşlarda vücuduna iyi bakan kişilerin ciltleri, ileri yaşlarda da oldukça iyi gözükür. Ömür boyu ideal kilo dengesini korumak da sağlıklı bir beden için oldukça önemlidir. Fazla kilo, vücudun ekstra yağ tutmasına, vücut hatlarının bozulmasına ve derideki gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Hatta kilo verilmek istense bile genişleyen cilt yapısı içindeki yağı kaybettikçe sarkmaya ve kötü gözükmeye başlar. Bu durum kişide ister istemez moral bozukluğuna ve özgüven eksikliğine yol açacaktır. Günümüzde bu gibi sorunların ortadan kaldırılması için estetik cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Uyluk bölgesindeki derinin çeşitli sebeplere bağlı olarak aşağıya doğru sarkması bacak germe ameliyatı ile tedavi edilmekte ve bacak, estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Seans Sayısı :
1 seans
Operasyon Süresi :
2-3 saat
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
1 gün
Hassasiyet Süreci :
2-3 gün
İşe Dönüş Süresi :
5-7 gün
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
1-2 yıl

Bacak Germe Ameliyat Kimlere Uygulanır?

Bacak germe ameliyatı, bacak derisinde yağ fazlalığı olan ve deride sarkıklık bulunan herkes için uygun olan bir operasyondur. Obezite sorununa bağlı olarak uygulanan tedavi sonrası vücutta sarkan derileri toparlamak için uygulanan cerrahi işlemlerden biri de bacak germe ameliyatıdır. Hızlı bir şekilde kilo alıp veren veya tüp mide ameliyatı sonrası fazla kilo veren kişilerin uyluk bölgesinde yağ kaybına bağlı şekil bozuklukları meydana gelebilir. Ayrıca hamilelerin de doğum sonrası derileri incelmeye ve sarkmaya başlar. Bacak derisi içinde yağlanma mevcutsa ancak belirgin bir sarkma görülmüyorsa ilk olarak liposuction işlemi uygulanır. Eğer sarkma da mevcutsa önce liposuction ile deri altındaki fazla yağlar yakılır, ardından bacak germe ameliyatı ile esnekliğini kaybetmiş deri toplanarak dikilir.

Bacak Germe Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel bir hazırlık süreci bulunmayan bacak germe ameliyatı planlanırken en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmeli, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Bu bir haftalık süreçte gribal enfeksiyon veya başka bir hastalık geçirilirse, ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahla görüşülerek işlem ileri bir tarihe ertelenmelidir. Ayrıca kişinin düzenli kullandığı ilaçlar varsa bunları doktoruna mutlaka bildirmelidir.

Ne Dediler?
testimonial icon
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

testimonial icon
sandra echeverry
05/01/2020

Merhabalar 18 Kasım'da Dr. YÜCEL SARIALTIN ​​bana büyütme ile burun estetiği ve mastopeksi yaptı.Memnunum.Doktor çok profesyonel ve çalışma arkadaşları gibi.Hepinize çok teşekkür ederim, sonuçlarımdan memnunum.

Devamını Oku
testimonial icon
Fernando Alonso
07/01/2022

Harika bir deneyim oldu, Dr. Yücel ve ekibinin hepsi harika profesyoneller, benim durumumda HELEN'i vurgulamak isterim, İspanyolca konuşan asistanım, bana her zaman yaptığı tedavi harikaydı, umursadı. her şey, bundan klinik için her zaman sizi havaalanından nakliyeye ve ayrıca farklı testlerde ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyde görmeye gidiyorum ve her şeyin nasıl geliştiğinden memnunum benim durumumda ( Otoplasti), her şey için tek kelimeyle teşekkürler ve Belçika'ya gitmek isteyen ve konuyla ilgili yardım isteyenlere şiddetle tavsiye edilir, otel, ulaşım ve İspanyolca yardım hepsi dahildir, benim için unutulmaz bir deneyimdi, onlar en iyisi

Devamını Oku
testimonial icon
gü...l
26/06/2014

Bende çok memnunum arkadaş aracılığı ile geldim iyi ki de gelmişim çok güzel geçti ameliyatm çok memnunum Allah razı olsun yücel hocam iyi ki gelmişim başaRılarinizin devamını dilerim... Herşey için tsk'ler.. Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar gözünüz kapalı gidebilirsiniz :-)

Devamını Oku
testimonial icon
de...a
22/10/2013

Çok iyi niyetli ve çok ilgilenen bir doktor. Ben hem burun ameliyatı oldum hemde silikon yaptırdım. Sonuçlardan çok memnunum. iyiki ona ameliyat olmuşum.

testimonial icon
Mer*** Ö***
16/04/2017

Sevgili hocam, saç ekimi işlemi yaptınız çok güzel oldu teşekkürler elinize sağlık

Bacak Germe Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

Bacak germe ameliyatı gerçekleştirilmeden önce doktor hastayı ön muayeneye alarak işlem yapılacak bölgeyi detaylı bir şekilde incelemelidir. Sarkan derinin durumu ve mevcut yağ fazlalığı tespit edildikten sonra doktor, hastaya uygun olarak belirlediği ameliyat tekniğini hastasıyla paylaşır. Deride hem sarkma hem de yağ fazlalığı varsa lipocustion ve bacak germe ameliyatı beraber gerçekleştirilir. Kasık bölgesinden arka kısma doğru bir kesik atılır ve kişinin uyluk bölgesinden ufak bir deri parçası çıkarılır. Bu parçanın altındaki tabakada yer alan yağ fazlalıkları alınır ve ardından deri yukarı doğru toplanarak dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır. Ameliyatın süresi kişiden kişiye değişse de ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Ancak bacak germe ameliyatı yanında popo kaldırma ameliyatı gibi farklı işlemler de yapılacaksa bu süre biraz uzayabilir. Ameliyatta çoğunlukla genel anestezi kullanılır ve hastanın bir gün hastanede müşahedesinin ardından taburcu olmasına izin verilir. Ameliyat sonrası ağrılar için doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalı ve evde bir süre istirahat edilmelidir.

Bacak germe estetiği belli bir ücret ödemesi karşılığında yapılan bir operasyondur. Bacak germe estetiği fiyatı 7500 €’dan başlar. Fiyatlardaki değişim, hastanın mevcut durumundan kaynaklanabilir. Ayrıca operasyona ilişkin birtakım detaylar da fiyat noktasında etkilidir.

Bacak Germe Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı sonrası gün içinde yürümeye başlanabilir ancak hasta kendisini çok yormamalı ve bacak bölgesindeki dikişlere zarar verecek hareketlerden kaçınmalıdır. Operasyonun ardından dikkat edilmesi gereken unsurları doktor hastasına ayrıntılı olarak anlatacak ve ağrı durumunda kullanması gereken ilaçları bildirecektir. Kişi, iki üç gün sonra banyo yapabilir, bir hafta sonra ise hem günlük hayatına dönebilir hem de ufak yürüyüşlere başlayabilir. Bir ay boyunca dikişleri kapayacak bir korse kullanımı iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ameliyat sonrası meydana gelen morluk, kızarıklık ve şişlikler bir hafta içinde önce artar, ardından yavaş yavaş düzelmeye başlar. Bir ayın sonunda ameliyat ağrıları tamamen yok olur. Bir-bir buçuk ay sonunda kişi spor faaliyetlerine geri dönebilir. Bu dönemde sigara kullanılmaması iyileşme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

İlgili İçerikler
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları neden olur? nasıl geçer? hangi tedaviler uygulanır? tüm soruların cevapları

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kadın çocuk sahibi olduktan veya aşırı kilo verdikten sonra...

Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey
Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey

Boyun sarkması, çoğunlukla aşırı hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda veya...

Gıdı Aldırma Ameliyatı
Gıdı Aldırma Ameliyatı

Gıdı Aldırma ameliyatı, boğaz ve çene arasındaki tabakanın...

Bacak Germe Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyat sonrası, bacak bölgesinde kasık ve diz arasında gerçekleştirilen kesi yeri dikişle kapatılmaktadır. Bu dikiş izi ve kesi yerleri ilk başlarda belirgin olmakla birlikte zamanla solacak ve yaklaşık bir sene içerisinde belli belirsiz bir görüntü oluşturacaktır. Bacak germe ameliyatı sonrası gözle görülür bir iz kalmayacağından kişiler ameliyat sonrası kendilerini rahatsız hissetmez ve yeni görüntülerinin keyfini rahatlıkla çıkarabilir.

Son Düzenleme : 18.05.2024