Sizi Arayalım

Bacak Germe Estetiği

Bacak Germe Ameliyatı ile Sarkık Bacak Derilerine Son!
İçindekiler

Orantılı bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. İdeal kilo, biçimli vücut hatları ve elastikiyetini kaybetmemiş sıkı bir deri ile cildiniz kusursuz görünebilir. Tüm bu faktörleri bir araya getirmek kimi zaman zor olsa da özellikle genç yaşlarda vücuduna iyi bakan kişilerin ciltleri, ileri yaşlarda da oldukça iyi gözükür. Ömür boyu ideal kilo dengesini korumak da sağlıklı bir beden için oldukça önemlidir. Fazla kilo, vücudun ekstra yağ tutmasına, vücut hatlarının bozulmasına ve derideki gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Hatta kilo verilmek istense bile genişleyen cilt yapısı içindeki yağı kaybettikçe sarkmaya ve kötü gözükmeye başlar. Bu durum kişide ister istemez moral bozukluğuna ve özgüven eksikliğine yol açacaktır. Günümüzde bu gibi sorunların ortadan kaldırılması için cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Uyluk bölgesindeki derinin çeşitli sebeplere bağlı olarak aşağıya doğru sarkması bacak germe ameliyatı ile tedavi edilmekte ve bacak, estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Seans Sayısı :
1 seans
Operasyon Süresi :
2-3 saat
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
1 gün
Hassasiyet Süreci :
2-3 gün
İşe Dönüş Süresi :
5-7 gün
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
1-2 yıl

Bacak Germe Ameliyat Kimlere Uygulanır?

Bacak germe ameliyatı, bacak derisinde yağ fazlalığı olan ve deride sarkıklık bulunan herkes için uygun olan bir operasyondur. Hızlı bir şekilde kilo alıp veren veya tüp mide ameliyatı sonrası fazla kilo veren kişilerin uyluk bölgesinde yağ kaybına bağlı şekil bozuklukları meydana gelebilir. Ayrıca hamilelerin de doğum sonrası derileri incelmeye ve sarkmaya başlar. Bacak derisi içinde yağlanma mevcutsa ancak belirgin bir sarkma görülmüyorsa ilk olarak liposuction işlemi uygulanır. Eğer sarkma da mevcutsa önce liposuction ile deri altındaki fazla yağlar yakılır, ardından bacak germe ameliyatı ile esnekliğini kaybetmiş deri toplanarak dikilir.

Bacak Germe Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel bir hazırlık süreci bulunmayan bacak germe ameliyatı planlanırken en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmeli, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Bu bir haftalık süreçte gribal enfeksiyon veya başka bir hastalık geçirilirse, ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahla görüşülerek işlem ileri bir tarihe ertelenmelidir. Ayrıca kişinin düzenli kullandığı ilaçlar varsa bunları doktoruna mutlaka bildirmelidir.

Ne Dediler?
testimonial icon
Fig*** E***
04/08/2019

İşinde çok başarılı, hastalarına karşı son derece ilgili Yücel Bey.Kendisi sadece benim değil ailemizin ve çevremizinde doktoru oldu.Teşekkürler.

testimonial icon
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

testimonial icon
Hazal Güler
02/12/2023

İyiki sizi tercih etmişim hiç pişman değilim size ameliyat olmakla ve özellikle İrem Hanma çok teşekkür ederim ilgilendigi için çok teşekkür ederim nice ameliyatlarda görüşmek üzere

testimonial icon
Sophie
29/11/2021

Kızımda güzel bir Rinoplasti gördükten sonra yüz prosedürlerimi Dr Yücel'den ayırttım. Asla başka birine güvenmezdim ama işinin ne kadar doğal olduğunu görünce emin ellerde olacağıma ikna oldum. Toplamda, özel gereksinimime göre özelleştirilmiş 'kedi gözü' içeren bir Rinoplasti, Blefaroplasti ve yüz ve boyun germe oldum. Yücel Doktor daha ilk görüşmeden yüzüme bir baktı ve ne istediğimi ve özelliklerime neyin uygun olacağını biliyordu, hatta burun kemerimin tepesinde istemediğim küçük bir ben aldı. Kendimi yepyeni bir kadın gibi hissediyorum ve doğal bir sonuçla birkaç yıl daha genç görünüyorum! Hizmet harika, baştan sona profesyonelce ele alındı ​​ve Carolina, harika bakıcı asistanı sorular ve güvence için (her zaman telefonla) telefondaydı. Tüm prosedür boyunca kendimi hiç yalnız hissetmedim ve otel ve klinik konaklamanın yanı sıra tıbbi bakım içeren paket anlaşma mükemmeldi. İlaç ve sonrası bakım da olağanüstü. Dr Yücel ve ekibini ne kadar öve övemem ve ona tamamen güvendiğim için bundan sonra vücut şekillendirme için geri döneceğim. Fiyat ve hizmet 10/10 Sophie - Londra :))

Devamını Oku
testimonial icon
Merve Aykan
25/01/2022

Yaklaşık 6 ay önce doktorum Yücel beye ameliyat oldum. İki operasyon gecirdim. Ve sonucundan çooook memnumun. Çok güzel ağırlandık. Ameliyat öncesi ve sonrasında çok yardımcı oldular. Kendisi gibi ekibide çok mükemmel! Dünyanın en İYİ en PROFESYONEL doktoru tarafından ameliyat olduğum için çok mutluyum! Doktorum Yücel beye, ekibine ve özellikle Assistanına çok teşekkür ederim!

Devamını Oku
testimonial icon
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku

Bacak Germe Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

Bacak germe ameliyatı gerçekleştirilmeden önce doktor hastayı ön muayeneye alarak işlem yapılacak bölgeyi detaylı bir şekilde incelemelidir. Sarkan derinin durumu ve mevcut yağ fazlalığı tespit edildikten sonra doktor, hastaya uygun olarak belirlediği ameliyat tekniğini hastasıyla paylaşır. Deride hem sarkma hem de yağ fazlalığı varsa lipocustion ve bacak germe ameliyatı beraber gerçekleştirilir. Kasık bölgesinden arka kısma doğru bir kesik atılır ve kişinin uyluk bölgesinden ufak bir deri parçası çıkarılır. Bu parçanın altındaki tabakada yer alan yağ fazlalıkları alınır ve ardından deri yukarı doğru toplanarak dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır. Ameliyatın süresi kişiden kişiye değişse de ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Ameliyatta çoğunlukla genel anestezi kullanılır ve hastanın bir gün hastanede müşahedesinin ardından taburcu olmasına izin verilir. Ameliyat sonrası ağrılar için doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalı ve evde bir süre istirahat edilmelidir.

Bacak Germe Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı sonrası gün içinde yürümeye başlanabilir ancak hasta kendisini çok yormamalı ve bacak bölgesindeki dikişlere zarar verecek hareketlerden kaçınmalıdır. Operasyonun ardından dikkat edilmesi gereken unsurları doktor hastasına ayrıntılı olarak anlatacak ve ağrı durumunda kullanması gereken ilaçları bildirecektir. Kişi, iki üç gün sonra banyo yapabilir, bir hafta sonra ise hem günlük hayatına dönebilir hem de ufak yürüyüşlere başlayabilir. Bir ay boyunca dikişleri kapayacak bir korse kullanımı iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ameliyat sonrası meydana gelen morluk, kızarıklık ve şişlikler bir hafta içinde önce artar, ardından yavaş yavaş düzelmeye başlar. Bir ayın sonunda ameliyat ağrıları tamamen yok olur. Bir-bir buçuk ay sonunda kişi spor faaliyetlerine geri dönebilir. Bu dönemde sigara kullanılmaması iyileşme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

İlgili İçerikler
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Büyük meme dokusuna sahip olan kadınların özellikle üzerinde araştırma yaptığı konulardan birisidir meme küçültme estetiği.

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler sayesinde...

Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Bacak Germe Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyat sonrası, bacak bölgesinde kasık ve diz arasında gerçekleştirilen kesi yeri dikişle kapatılmaktadır. Bu dikiş izi ve kesi yerleri ilk başlarda belirgin olmakla birlikte zamanla solacak ve yaklaşık bir sene içerisinde belli belirsiz bir görüntü oluşturacaktır. Bacak germe ameliyatı sonrası gözle görülür bir iz kalmayacağından kişiler ameliyat sonrası kendilerini rahatsız hissetmez ve yeni görüntülerinin keyfini rahatlıkla çıkarabilir.

Son Düzenleme : 20.04.2023