Sizi Arayalım

Bacak Germe Estetiği

Bacak Germe Ameliyatı ile Sarkık Bacak Derilerine Son!
İçindekiler

Orantılı bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. İdeal kilo, biçimli vücut hatları ve elastikiyetini kaybetmemiş sıkı bir deri ile cildiniz kusursuz görünebilir. Tüm bu faktörleri bir araya getirmek kimi zaman zor olsa da özellikle genç yaşlarda vücuduna iyi bakan kişilerin ciltleri, ileri yaşlarda da oldukça iyi gözükür. Ömür boyu ideal kilo dengesini korumak da sağlıklı bir beden için oldukça önemlidir. Fazla kilo, vücudun ekstra yağ tutmasına, vücut hatlarının bozulmasına ve derideki gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Hatta kilo verilmek istense bile genişleyen cilt yapısı içindeki yağı kaybettikçe sarkmaya ve kötü gözükmeye başlar. Bu durum kişide ister istemez moral bozukluğuna ve özgüven eksikliğine yol açacaktır. Günümüzde bu gibi sorunların ortadan kaldırılması için cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Uyluk bölgesindeki derinin çeşitli sebeplere bağlı olarak aşağıya doğru sarkması bacak germe ameliyatı ile tedavi edilmekte ve bacak, estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Seans Sayısı :
1 seans
Operasyon Süresi :
2-3 saat
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
1 gün
Hassasiyet Süreci :
2-3 gün
İşe Dönüş Süresi :
5-7 gün
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
1-2 yıl

Bacak Germe Ameliyat Kimlere Uygulanır?

Bacak germe ameliyatı, bacak derisinde yağ fazlalığı olan ve deride sarkıklık bulunan herkes için uygun olan bir operasyondur. Hızlı bir şekilde kilo alıp veren veya tüp mide ameliyatı sonrası fazla kilo veren kişilerin uyluk bölgesinde yağ kaybına bağlı şekil bozuklukları meydana gelebilir. Ayrıca hamilelerin de doğum sonrası derileri incelmeye ve sarkmaya başlar. Bacak derisi içinde yağlanma mevcutsa ancak belirgin bir sarkma görülmüyorsa ilk olarak liposuction işlemi uygulanır. Eğer sarkma da mevcutsa önce liposuction ile deri altındaki fazla yağlar yakılır, ardından bacak germe ameliyatı ile esnekliğini kaybetmiş deri toplanarak dikilir.

Bacak Germe Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel bir hazırlık süreci bulunmayan bacak germe ameliyatı planlanırken en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmeli, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Bu bir haftalık süreçte gribal enfeksiyon veya başka bir hastalık geçirilirse, ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahla görüşülerek işlem ileri bir tarihe ertelenmelidir. Ayrıca kişinin düzenli kullandığı ilaçlar varsa bunları doktoruna mutlaka bildirmelidir.

Ne Dediler?
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
m.....
04/04/2022

Arkadaşım tavsiyesi ile muayene için gitmiştim. Fakat gitmişken hekimin güven vermesinden dolayı botox işlemi de uygulandı. Gerek Yucel Bey, gerekse ordaki tüm çalışanlar oldukça ilgili ve alakalılar. Klinik olarak hijyene önem veriliyor. Uygulamayı yapıp sizi unutmuyorlar, düzenli takibinizi yapıyor, kontrolde gerekirse bir onceki kadar botox uyguluyorlar :) umuyorum ameliyatimda da ayni ozveriyi gosterirler. Sevgiler.

Devamını Oku
Elifsena Kelleci
15/04/2022

Kendisi çok tecrübeli, harika ve sevecen bir doktor. Tavsiye vermek için zaman ayırır ve dikkatle dinler. Dr. Yücel Sarıaltın, tedaviden sonra herhangi bir sorunuz veya kararsızlığınız olduğunda her zaman yanınızdadır. Çok iyi bakıldığımı hissettim. Ameliyatımdan fazlasıyla memnunum. Karın germe ve liposuction yaptırdım. Dr. Yücel Sarıaltin ve ekibi her zaman yanımdaydı! Tüm ekibe teşekkürler. Klinik ve doktor tarafından yönetim çok yetkin ve kesindir. Dr. Yücel Sarıaltın, iyi bir doktorun ihtiyacı olan her şeye sahiptir ve ayrıca olağanüstü üstün bir kişiliğe sahiptir. Bu kliniği bulduğum için çok mutluyum. En yüksek formda övgü! Nazik, yetkin ve son derece profesyonel. Daha fazla beklenecek bir şey yok. Herkese tavsiye edebilirim!!

Devamını Oku
Patrícia Trindade
20/01/2021

Karın germe, lipo ve meme büyütme için Portekiz'den seyahat etti! Prosedürle ilgili her şey mükemmel! Sonucu seviyorum. Tüm ekip benimle ilgilenirken harikaydı! Kansızlığımı buldular ve benimle ilgilendiler ve bana tüm tedavileri sağladılar! Portekiz'e geri döndüm ve ne zaman yardıma ihtiyacım olsa veya soru sorsam bana yardım ediyorlar ve hala beni takip ediyorlar :)

Devamını Oku
Hussein Makke
08/01/2022

Dr yucel mükemmel bir doktordur. Genel olarak ameliyat konusunda oldukça tereddütlüydüm ama o beni rahat hissettiren ve çok bilgili olan gerçek bir profesyonel. Burun estetiği ve abdominal gravür harika oldu!

Devamını Oku
m....s
06/08/2014

Ben almanyadan geldim. orda ismini duymustum meme büyütme ameliyatı oldum kendisinin ilgisinden hastaya yaklasimindan ve basarili ameliyatından dolayi teşekkür ederim. Silokonu kas altına koymasina ragmen çok agrim olmadi. Herşey için teşekkürler. .başarıların devamını dilerim

Devamını Oku

Bacak Germe Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

Bacak germe ameliyatı gerçekleştirilmeden önce doktor hastayı ön muayeneye alarak işlem yapılacak bölgeyi detaylı bir şekilde incelemelidir. Sarkan derinin durumu ve mevcut yağ fazlalığı tespit edildikten sonra doktor, hastaya uygun olarak belirlediği ameliyat tekniğini hastasıyla paylaşır. Deride hem sarkma hem de yağ fazlalığı varsa lipocustion ve bacak germe ameliyatı beraber gerçekleştirilir. Kasık bölgesinden arka kısma doğru bir kesik atılır ve kişinin uyluk bölgesinden ufak bir deri parçası çıkarılır. Bu parçanın altındaki tabakada yer alan yağ fazlalıkları alınır ve ardından deri yukarı doğru toplanarak dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır. Ameliyatın süresi kişiden kişiye değişse de ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Ameliyatta çoğunlukla genel anestezi kullanılır ve hastanın bir gün hastanede müşahedesinin ardından taburcu olmasına izin verilir. Ameliyat sonrası ağrılar için doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalı ve evde bir süre istirahat edilmelidir.

Bacak Germe Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı sonrası gün içinde yürümeye başlanabilir ancak hasta kendisini çok yormamalı ve bacak bölgesindeki dikişlere zarar verecek hareketlerden kaçınmalıdır. Operasyonun ardından dikkat edilmesi gereken unsurları doktor hastasına ayrıntılı olarak anlatacak ve ağrı durumunda kullanması gereken ilaçları bildirecektir. Kişi, iki üç gün sonra banyo yapabilir, bir hafta sonra ise hem günlük hayatına dönebilir hem de ufak yürüyüşlere başlayabilir. Bir ay boyunca dikişleri kapayacak bir korse kullanımı iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ameliyat sonrası meydana gelen morluk, kızarıklık ve şişlikler bir hafta içinde önce artar, ardından yavaş yavaş düzelmeye başlar. Bir ayın sonunda ameliyat ağrıları tamamen yok olur. Bir-bir buçuk ay sonunda kişi spor faaliyetlerine geri dönebilir. Bu dönemde sigara kullanılmaması iyileşme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

İlgili İçerikler
Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kadın çocuk sahibi olduktan veya aşırı kilo verdikten sonra...

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan örümcek ağı yani iple yüz germe tedavisi...

Etnik Rinoplasti Kimler İçin Uygundur?

Pek çok güzellik standardının Avrupalı kadınlara hitap ettiğine inanılmaktadır. Estetik cerrahisinde...

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız cerrahi olmayan rinoplasti, yani burun dolgusu, güç geçtikçe...

Bacak Germe Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyat sonrası, bacak bölgesinde kasık ve diz arasında gerçekleştirilen kesi yeri dikişle kapatılmaktadır. Bu dikiş izi ve kesi yerleri ilk başlarda belirgin olmakla birlikte zamanla solacak ve yaklaşık bir sene içerisinde belli belirsiz bir görüntü oluşturacaktır. Bacak germe ameliyatı sonrası gözle görülür bir iz kalmayacağından kişiler ameliyat sonrası kendilerini rahatsız hissetmez ve yeni görüntülerinin keyfini rahatlıkla çıkarabilir.

Son Düzenleme : 20.04.2023