Sizi Arayalım

Bacak Germe Estetiği

Bacak Germe Ameliyatı ile Sarkık Bacak Derilerine Son!
İçindekiler

Orantılı bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. İdeal kilo, biçimli vücut hatları ve elastikiyetini kaybetmemiş sıkı bir deri ile cildiniz kusursuz görünebilir. Tüm bu faktörleri bir araya getirmek kimi zaman zor olsa da özellikle genç yaşlarda vücuduna iyi bakan kişilerin ciltleri, ileri yaşlarda da oldukça iyi gözükür. Ömür boyu ideal kilo dengesini korumak da sağlıklı bir beden için oldukça önemlidir. Fazla kilo, vücudun ekstra yağ tutmasına, vücut hatlarının bozulmasına ve derideki gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Hatta kilo verilmek istense bile genişleyen cilt yapısı içindeki yağı kaybettikçe sarkmaya ve kötü gözükmeye başlar. Bu durum kişide ister istemez moral bozukluğuna ve özgüven eksikliğine yol açacaktır. Günümüzde bu gibi sorunların ortadan kaldırılması için cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Uyluk bölgesindeki derinin çeşitli sebeplere bağlı olarak aşağıya doğru sarkması bacak germe ameliyatı ile tedavi edilmekte ve bacak, estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Seans Sayısı :
1 seans
Operasyon Süresi :
2-3 saat
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
1 gün
Hassasiyet Süreci :
2-3 gün
İşe Dönüş Süresi :
5-7 gün
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
1-2 yıl

Ameliyat Kimlere Uygulanır?

Bacak germe ameliyatı, bacak derisinde yağ fazlalığı olan ve deride sarkıklık bulunan herkes için uygun olan bir operasyondur. Hızlı bir şekilde kilo alıp veren veya tüp mide ameliyatı sonrası fazla kilo veren kişilerin uyluk bölgesinde yağ kaybına bağlı şekil bozuklukları meydana gelebilir. Ayrıca hamilelerin de doğum sonrası derileri incelmeye ve sarkmaya başlar. Bacak derisi içinde yağlanma mevcutsa ancak belirgin bir sarkma görülmüyorsa ilk olarak liposuction işlemi uygulanır. Eğer sarkma da mevcutsa önce liposuction ile deri altındaki fazla yağlar yakılır, ardından bacak germe ameliyatı ile esnekliğini kaybetmiş deri toplanarak dikilir.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel bir hazırlık süreci bulunmayan bacak germe ameliyatı planlanırken en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmeli, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Bu bir haftalık süreçte gribal enfeksiyon veya başka bir hastalık geçirilirse, ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahla görüşülerek işlem ileri bir tarihe ertelenmelidir. Ayrıca kişinin düzenli kullandığı ilaçlar varsa bunları doktoruna mutlaka bildirmelidir.

Ne Dediler?
de...a
22/10/2013

Çok iyi niyetli ve çok ilgilenen bir doktor. Ben hem burun ameliyatı oldum hemde silikon yaptırdım. Sonuçlardan çok memnunum. iyiki ona ameliyat olmuşum.

Sevcan Akova
09/10/2019

Burun estetiği yaptırmak için çok fazla araştırma yaptım, öneriler üzerine görüşme gerçekleştirdim. Görüşme esnasında detaylı bilgi alabilmek bana güven verdi ve operasyonun gerçekleştirilmesine karar verdim. Sonuçtan memnun kaldığım için bir de buradan teşekkür etmek istedim.

Devamını Oku
Aiko kim
16/04/2020

Yaklaşık 2 ay önce Dr. Yücel ile burun estetiği olmaya karar verdim şu ana kadar sonuçlardan memnunum, Dr hastanede de aynı şekilde tedavi konusunda çok nazikti. Kendisini tavsiye ediyorum çünkü o sadece harika bir cerrah değil, aynı zamanda harika bir insan

Devamını Oku
colombe Willeijns
29/01/2022

İki ay önce karın germe ve bbl oldum. Sonuçlarımdan dolayı çok mutluyum. Teşekkürler doktor. hayatımı değiştiriyorsun

Songül
20/01/2022

23 Nisan günü Doktor Yücel bey tarafından ameliyat oldum o kadar memnum kaldımki doktor bey Asistanı Buse hanım tüm sağlık personeli ve çalışanlar çok Güler yüzlü ilgili ve yardımcılardı operasyondan sonra ağrılarım çok az denilecek kadar az oldu sizi gözü kapalı tercih ettiğim için çok memnunum iyiki size geldim yaptığınız işten ve sonuçlarından dolayı çok teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim

Devamını Oku
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

Bacak germe ameliyatı gerçekleştirilmeden önce doktor hastayı ön muayeneye alarak işlem yapılacak bölgeyi detaylı bir şekilde incelemelidir. Sarkan derinin durumu ve mevcut yağ fazlalığı tespit edildikten sonra doktor, hastaya uygun olarak belirlediği ameliyat tekniğini hastasıyla paylaşır. Deride hem sarkma hem de yağ fazlalığı varsa lipocustion ve bacak germe ameliyatı beraber gerçekleştirilir. Kasık bölgesinden arka kısma doğru bir kesik atılır ve kişinin uyluk bölgesinden ufak bir deri parçası çıkarılır. Bu parçanın altındaki tabakada yer alan yağ fazlalıkları alınır ve ardından deri yukarı doğru toplanarak dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır. Ameliyatın süresi kişiden kişiye değişse de ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Ameliyatta çoğunlukla genel anestezi kullanılır ve hastanın bir gün hastanede müşahedesinin ardından taburcu olmasına izin verilir. Ameliyat sonrası ağrılar için doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalı ve evde bir süre istirahat edilmelidir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı sonrası gün içinde yürümeye başlanabilir ancak hasta kendisini çok yormamalı ve bacak bölgesindeki dikişlere zarar verecek hareketlerden kaçınmalıdır. Operasyonun ardından dikkat edilmesi gereken unsurları doktor hastasına ayrıntılı olarak anlatacak ve ağrı durumunda kullanması gereken ilaçları bildirecektir. Kişi, iki üç gün sonra banyo yapabilir, bir hafta sonra ise hem günlük hayatına dönebilir hem de ufak yürüyüşlere başlayabilir. Bir ay boyunca dikişleri kapayacak bir korse kullanımı iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ameliyat sonrası meydana gelen morluk, kızarıklık ve şişlikler bir hafta içinde önce artar, ardından yavaş yavaş düzelmeye başlar. Bir ayın sonunda ameliyat ağrıları tamamen yok olur. Bir-bir buçuk ay sonunda kişi spor faaliyetlerine geri dönebilir. Bu dönemde sigara kullanılmaması iyileşme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

İlgili İçerikler
El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle)

El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle) son dönemlerde pek çok...

Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?

Yaşlanma, hamilelik ve vücut ağırlığındaki önemli değişiklikler; diyet ve egzersize yanıt vermeyen...

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?

Kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), pinna veya dış kulağın cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesidir. Operasyonun amacı...

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir ve uygulama sonuçları pek...

Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyat sonrası, bacak bölgesinde kasık ve diz arasında gerçekleştirilen kesi yeri dikişle kapatılmaktadır. Bu dikiş izi ve kesi yerleri ilk başlarda belirgin olmakla birlikte zamanla solacak ve yaklaşık bir sene içerisinde belli belirsiz bir görüntü oluşturacaktır. Bacak germe ameliyatı sonrası gözle görülür bir iz kalmayacağından kişiler ameliyat sonrası kendilerini rahatsız hissetmez ve yeni görüntülerinin keyfini rahatlıkla çıkarabilir.

Son Düzenleme : 05.03.2023