Sizi Arayalım

Ben Tedavisi

İçindekiler

Ben aldırma tedavisi, çeşitli nedenlerden dolayı vücudun farklı yerlerinde oluşan ben, diğer adıyla nevüs yapıların giderilmesi için uygulanır. Siyah, kahverengi veya kırmızı gibi renklerde görülebilen bu yapının, büyümesi ya da çoğalması halinde cerrahi işlem yapmak gerekebilir. Ben tedavisi denilen bu işleme rağbet ise günümüzde giderek artmaktadır. Vücudundaki benlerden rahatsız olan pek çok kişi, çeşitli ben tedavisi yöntemleriyle benlerinden kurtulabilir.

Ben yani nevüs, deriye rengini veren pigmentlerin birleşmesi sonucu oluşur. Genellikle kahverengi tonlarında olan bu yapının çoğunlukla zararsız olduğu söylenebilir. Benler genetik olarak oluşabildiği gibi sonradan da görülebilir. Sonradan meydana gelen benlerin yakından takip edilmesi gereklidir. Çünkü bu benler, ilerleyen süreçlerde kişiyi rahatsız edecek şekilde büyüyebilir, çoğalabilir veya kaşınabilir. Böyle durumlarda mutlaka doktora gidilmesi gereklidir.

Seans Sayısı :
1 - 2 Seans
Operasyon Süresi :
0 - 1 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
10 Dakika
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Benler, otuzlu yaşlardan sonra ortaya çıkabilir. Hamilelik, hormonal bozukluklar, cilt bariyerindeki yıpranmalar, stres ya da güneşin zararlı etkileri gibi nedenlere bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde görülebilir. Yüzde, sırtta, kolda, boyunda veya bacakta görülen benlerin sayısı artıyor ve rengi değişiyorsa, bir sorun olduğu düşünülebilir. Bu sorunların büyümemesi için mutlaka doktora gidilmeli ve gerekli ben tedavisi yöntemleri uygulanmalıdır.

Ben Tedavisinde Benin Çeşidi Önemli midir?

Ben, doğuştan olabileceği gibi sonradan da görülebilir. Vücudun farklı yerlerinde oluşan bu yapıların çeşitleri şunlardır:

  • Edinsel Benler: Bu ben çeşidi doğuştan meydana gelir. İlerleyen yaşlarda çoğalan bu benlerin genellikle iyi huylu olduğu söylenebilir. Açık kahverengi olan bu yapılar simetrik olabilir.
  • Bileşik Benler: Birden fazla benin birleşmesinden oluşan bu benler hafif kabarık veya kubbe şeklindedir. Kahverengi olan bu yapılar bazen düz şekilde de olabilir.
  • Dermal Benler: Kubbe şeklinde veya saplı olan bu benler derinin en derin yerine yerleşir. Açık renkli olan bu yapıya bazı sıkıntılı durumlarda ben tedavisi uygulanabilir. Yüzeyinde tüylenmeler veya kızarıklıklar görülebilir.
Ne Dediler?
testimonial icon
Yüksel C
03/01/2023

Yücel Bey, mükemmel bir doktor olduğu kadar mükemmel bir insan. 2017'den itibaren hastası olarak, kendisinin tüm uygulamalarından çok memnun kaldım. Daha genç ve daha mutlu hissetmemi sağladı. Çok iyi bir plastik cerrahtan ötesi, çok iyi bir heykeltraş olarak şekil veriyor yüzünüze.

Devamını Oku
testimonial icon
m....s
06/08/2014

Ben almanyadan geldim. orda ismini duymustum meme büyütme ameliyatı oldum kendisinin ilgisinden hastaya yaklasimindan ve basarili ameliyatından dolayi teşekkür ederim. Silokonu kas altına koymasina ragmen çok agrim olmadi. Herşey için teşekkürler. .başarıların devamını dilerim

Devamını Oku
testimonial icon
Melike Tuzlen
15/01/2022

En iyi doktor ve en iyi ekip. Özellikle Buse her şeyi daha kolay ve konforlu hale getiriyor. Şimdiye kadar birkaç küçük operasyon geçirdim ve hepsinin sonuçlarından çok memnunum. Bundan sonra da kesinlikle Yücel Bey'i seçeceğim.

Devamını Oku
testimonial icon
Burcu Cakmak
05/05/2020

Kendinizi rahat hissedeceğiniz çok ilgili bir doktor ve ekip. Size bir hasta gibi çok iyi, ciddi ve saygılı davranıyorlar. Türkiye'de emin ellerde yardım almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye edilir. Dr. Yücel Sarıaltın en iyisidir..

Devamını Oku
testimonial icon
Seda Ceviz
13/01/2023

2 hafta önce Dr Yücel Sarıaltın'dan ameliyat oldum. İstanbul'da hemen hemen her doktora gittim ama bu doktor o kadar spontane ve hastasıyla o kadar çok ilgileniyor ki, hemen iyi hissettim. Tummytuck 360 Lipo ve BBL yaptırdım! Ne harika bir sonuç, daha iyisini hayal edemezdim! Sevgili insanlar lütfen doğru doktoru bulun!!! Çünkü 2019 yılında ben de aynı ameliyatı oldum ama bu doktor beni sakatladı ve Yücel Sarıaltın bunu tekrar düzeltmek zorunda kaldı bu da tabi ki ameliyatı zorlaştırıyor. Bu doktoru %100 tavsiye ederim! & tabii ki ekibi de bu dönemi atlatmam için bana yardımcı olan Buse Bayram Ayşegül'ü kucak dolusu öpüyor ❤️!

Devamını Oku
testimonial icon
Turan Cagli
09/05/2024

Dr. Yücel sarialtina burun ameliyati oldum kendi alaninda gerçekten çok iyi bir doktor onun yanında harika bir insan, gösterdigi ilgi ve alakadan dolayı kendisine, benimle ilgilenen Buse hanıma ve hemsirelere ayriyetten tskr ederiz. Herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku

Benin çeşidi hangi tedavi yönteminin uygulanıp uygulanmayacağını belirlemek için önemlidir. Ben çeşitlerinde yapı bozukluğu, büyüme, çoğalma, renk değişikliği, ağrı, kanama veya kaşınma gibi sorunlar görüldüğünde cerrahi olarak işlem yapılması gerekebilir. Çünkü tedavi olmayan benler kanser riski taşıyabilir. Bu da tedavi ve iyileşme sürecini zorlaştırabilir.

Ben Tedavisi Ne Zaman Yapılmalı?

Hem görüntü hem de sağlık açısından rahatsız edici olan bazı benler, kanser riskinin olabileceğini gösterir. Küçük, yüzeysel, açık kahverengi olan ve büyümeyenler ise genellikle iyi huyludur. Fakat büyük, pütürlü ve köklü benler tehlikeli olabilir.

Bazı et benleriyle birlikte şekil bozukluğu olan diğer benler de tehlikelidir. Özellikle ağrı, kanama veya yüzeyinde pürüzlülük varsa mutlaka doktora gidilmelidir. Eğer doktorunuz benin alınması gerektiğini söylüyorsa, geç olmadan tedaviye başlanmalıdır. Ben tedavisi çeşitleriyle alınma işlemleri, ağrısız ve zahmetsiz bir şekilde yapılır. Ben tedavisi için doktorun uygun gördüğü işlem yaptırılmalıdır.

İlgili İçerikler
BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular
BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular

BBL olarak bilinen Brezilya Popo Estetiği, kalçaların görünümünü...

Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Büyük meme dokusuna sahip olan kadınların özellikle üzerinde araştırma yaptığı konulardan birisidir meme küçültme estetiği.

Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

Yüz ve Boyun Mezoterapisi Nedir?
Yüz ve Boyun Mezoterapisi Nedir?

Yaşlanma insan vücudundaki diğer organlarda olduğu gibi, ciltte de zamanla morfolojik...

Gelişen sağlık teknolojisi sayesinde ben tedavisi yöntemlerinin giderek arttığı söylenebilir. Dermatologların yanı sıra estetik cerrahları tarafından da sorunsuz bir şekilde benler alınır. Kol, bacak, boynun yanı sıra yüzdeki benleri aldırma işlemleri de kolaylıkla yapılır.

Vücudun farklı yerlerinde çıkan benlerin yanı sıra çeşitli renklerde görülen benleri almak için de değişik ben tedavisi yöntemleri uygulanır. Siyah ben aldırma yaygın olarak yapılan cerrahi müdahaledir. Siyah benin diğer benlere göre daha gözle görülür olması estetik olarak rahatsız edicidir. Ayrıca sağlık açısından tehlikelidir.

Benin yapısına bağlı olarak da ben alma işleminde çeşitli kolaylıklar vardır. Tek seansta veya birkaç seansta küçük, büyük, yüzeysel veya derin benlerden kurtulmak mümkündür. Özellikle küçük ben aldırma işlemi tek seansta yapıldığı için zahmetsizdir. Cerrahi yöntemlerin gelişmesinden ve kolay hale gelmesinden dolayı iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Ben tedavisi çeşitlerinden hangisi uygulanırsa uygulansın hasta çabucak sağlığına kavuşmuş olur. Ben estetik ve sağlık açısından sıkıntı yarattığı takdirde alınmalıdır.

Ben Tedavisi Çeşitleri Nelerdir?

Ben tedavisi çeşitleri sağlık teknolojisinin getirdiği yeniliklerden dolayı giderek genişler. Bu sayede ben aldırma yönteminde çeşitlilik ve rahatlık sağlanmış olur. 

Lazerle Ben Aldırma

Bu yöntem en kolay ve pratik olanıdır. Ben lazer tedavisi sayesinde kişi acısız ve ağrısız bir şekilde iyileşebilir. Ameliyatsız ben aldırma işlemi yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat unutulmamalıdır ki, lazerle ben tedavisi sadece yüzeysel ve koyu renkli benler için uygulanır. Derin veya saplı benler için lazerle ben aldırma işlemi yetersiz kalabilir. Sıklıkla uygulanan bu tedavi yönteminde benin durumuna göre birkaç seansta benlerden kurtulmak mümkündür.

Plazma Ben Tedavisi

Elektrik olmayan kablosuz bir cihazla uygulanan bu ben tedavisi oldukça rahattır. Bu yöntemde ben aldırma işlemi özel bir cihazla yapılır. Cihazda iyonize olmuş hava plazma haline gelir. Bu hava ben aldırma operasyonu için kullanılır. Bu ben tedavisi yüzeysel benlerde etkilidir. Derin veya kabarık benlerde etkili değildir.

Radyofrekans ile Ben Aldırma

Radyo dalgalarının ısıya dönüştüren cihaz olan radyofrekans, ben tedavisi için kullanılır. Ben alma işlemi için kullanılan bu cihaz oldukça hassastır. Bu ben tedavisi kabarık ve yüzeysel tüm benlerde tercih edilebilir. Bu yöntemde ben aldırma işleminden sonra benin türüne göre iz kalabilir.

Plastik Cerrahi Ben Aldırma

Bu ben tedavisi yöntemi daha derin ve büyük benler için uygulanır. Lokal anestezi uygulanan bu yöntemde ben tamamen alınır. Plastik cerrahi ben aldırma sonrası alınan yerin durumu hakkında hastaya bilgi verilir. Bu yöntemde hastalar tarafından “İzi kalır mı?” sorusu sıklıkla sorulur. Bu tedavi yönteminin uygulanmasından sonra iz az da olsa kalabilir. Ancak iyileştikten sonra hasta, hiçbir iz kalmaması için çeşitli tedavilerin uygulanmasını talep edebilir. Bunun için plastik cerrahi yöntemiyle ben aldırma işleminin sonrasında doktora kontrol için gelmelidir. Dikişli ben aldırma işlemi olduğundan dolayı düzenli kontrol ettirmek gereklidir.

Ben tedavisi uygulama yöntemlerinden hangisinin uygulanacağı benin yapısına, boyutuna, rengine, hastanın yaşına, cildin durumuna göre değişiklik gösterir.

Ben Tedavisi Fiyatları

Her hastanın, alınması planlanan benlerinin yapısı farklı olabilir. Bu nedenle ben tedavisi fiyatları değişiklik gösterir. Ben tedavisi fiyatı konusunda bilgi edinmek için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Ben aldırma fiyatları tedavi yöntemlerinin çoğalmasından dolayı uygundur. Ben tedavisi fiyat aralığı hangi tedavinin uygulanacağına, hangi kliniğin tercih edildiğine ve kaç seans yapılacağına göre değişiklik gösterir. Fakat genel olarak ben tedavisi fiyatlarının her cebe uygun olduğu söylenebilir. Her tedavi yönteminin farklı fiyatta olduğu belirtilebilir. Örneğin, lazerle ben aldırma fiyatları seans aralığına ve benin durumuna göre farklılık gösterir.

Ben tedavisi fiyatları, klinikten kliniğe değişir. Bunun değişmesinde müşterilerin ben aldırma yorum ve düşünceleri de etkilidir. Ben aldırmak isteyen kişiler klinik araştırması yaparken müşterilerin yorum ve tecrübesinden yararlanır. Çeşitli tedavi seçenekleri sunan, tecrübeli, işinde başarılı klinikler daha fazla tercih edilir. Bu da fiyat aralığının değişmesinde oldukça etkilidir.

Ben Aldırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ben Tedavisinden Sonra İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Ben tedavisinden sonraki bir hafta oldukça önemlidir. Genellikle 7 ile 10 gün süren bu iyileşme süreci olan bu dönemde, cilt temizliğine ve ilaç tedavisine dikkat edilmelidir. Aksi halde bu süreç uzayabilir.

Lazerle Ben Alındıktan Sonra Aynı Yerden Tekrar Çıkar mı?

Hayır tekrar çıkmaz. Fakat başka bölgelerden çıkarsa mutlaka tedavi edilmesi gereklidir.

Ben Tedavisi Can Acıtır mı?

Bu durum tedavinin türüne ve benin büyüklüğüne ve türüne göre değişir. Fakat gelişmiş tedavi yöntemleri sayesinde herhangi bir acı hissetmeden tedavi edilir.

Son Düzenleme : 18.05.2024