Sizi Arayalım

Boyun Germe Estetiği

Boyun Germe Estetiği ile Kırışıklıklara ve Gıdı Sorununa Kesin Çözüm!
İçindekiler

Boyun derisinde meydana gelen bollaşma ve sarkma sonucunda boyunda rahatsız edici bir görüntü oluşur. Bollaşma ve sarkma, boyun ile çene arasındaki açının kaybolmasına yol açabilmektedir. Bu durum ise kişinin estetik olmayan görünüme sahip olmasına ve gündelik yaşantıda problem yaşamasına neden olmaktadır. Kişilerin görünümlerine dair yaşadıkları problemler, psikolojik olarak ruh hallerini oldukça ciddi ölçüde etkilemektedir. Bazı kişilerde gıdı bölgesinde de yağlanmalar oluşabilirken, bu yağlanmaların kilo verme ile giderilmesi mümkün olmamaktadır. Özellikle yaşın ilerlemesi sonucunda sahip olunan boyundaki estetik olmayan görüntü, boyun germe ameliyatı ile başarılı bir şekilde giderilebilmektedir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
2 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1-2 Gün
Hassasiyet Süreci :
10 Gün
İşe Dönüş Süresi :
2 Hafta
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Kimler Boyun Germe Operasyonu için Uygundur?

Boyunda meydana gelen ve estetik olmayan görüntü genellikle aşırı kilo alıp verme sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte kişilerin yaşlarının ilerlemesiyle boyun derisinde bollaşma ile sarkmanın görülmesi de kaçınılmaz olmaktadır. Bu durum genellikle olması gerekenden küçük ve geride olan alt çeneye sahip kişilerde görülmektedir. Kişilerin aşırı kiloya sahip olmaları da deri bollaşmasına yol açabilmektedir. Çene altında mevcut olan ve gıdı olarak bilinen bölgede oluşan bu bollaşma, kişileri oldukça fazla rahatsız edebilmektedir.

Kişilerin aşırı bir şekilde sık kilo alıp vermelerinin, tüm vücutlarında olduğu gibi boyun bölgesinde de sarkmaya yol açması kaçınılmaz olacaktır. Boynun altındaki deride görülen bollaşma, kişinin yaşının olduğundan fazla görünmesi ile estetik görünme sahip olmaması yol açması sebebiyle istenmeyen durumlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu kişilere boyun germe ameliyatının uygulanması ve tek bir operasyon ile bu durumun giderilmesi mümkün olmaktadır. Kişilerin, yukarıda belirtilen problemlere sahip olmaları durumunda muhakkak bir uzmana danışmaları ve ameliyat için uygun olup olmadıklarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Boyun Germe Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Yüz germe ameliyatında da uygulanmakta olan kulak arkasından gerçekleştirilen kesi, saçlı deriye doğru olacak şekilde uzatılır. Boyun daha önceden belirlenen şekilde yukarı doğru gerdirilir. Mevcut olan fazla deri çıkarılır ve dikiş işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Ameliyatın ardından gerdirilen boyundaki kırışıklıklar gidermiş olup çene açısının belirginleştirilmesi sağlanarak kişinin daha genç bir görünüme sahip olması sağlanır. Ameliyatta gerçekleştirilen kesinin kulak arkasından başlıyor olması görünürde herhangi bir iz kalmamasını sağlamaktadır. Bazı durumlarda gıdı bölgesinin de toparlanması gerekebilmektedir. Boyundaki mevcut kaslarda gevşeme görülüyorsa veya çene alt kısmında yağlanmalar mevcut ise gıdı bölgesi için ek uygulamaların gerçekleştirilmesi olasıdır. Bu durumda hastanın durumu ile beklentileri dikkate alınmaktadır.

Boyun germe estetiğinde fiyat detayı da önemlidir. Boyun germe estetiği fiyatları 4500 €’dan başlayarak hastadan hastaya değişiklik gösterir. Operasyonun prosedürü her hastada aynı olmadığı için fiyatlar da farklıdır. Hekiminiz tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında kesin fiyatı öğrenebilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Hatun Aydın
01/05/2024

Harika bir doktor, mükemmel bir ekip çalışması. 1 ay önce Op.Dr.Yücel Sarıaltın’a 360liposuction ameliyatı oldum ve size şöyle söyleyim sonuçtan aşırı memnun kaldımmm Yücel Hocam’ın Harika yaklaşımı, tecrübesi,ilgisi ve tüm sevecenliği beni mest etti. Göbek ve bel çevremdeki fazla yağlardan aşırı rahatsızdım ve vücut şekillendirme ameliyatı için ben de araştırma içerisindeydim. Hocamın yaptığı işleri gördükten sonra tamamen ikna oldum ve şu an aldığım kararın ne kadar doğru olduğu bir kez daha anladım. Çok çok çok teşekkürler Yücel Hocam

Devamını Oku
testimonial icon
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
testimonial icon
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

testimonial icon
Yüksel C
03/01/2023

Yücel Bey, mükemmel bir doktor olduğu kadar mükemmel bir insan. 2017'den itibaren hastası olarak, kendisinin tüm uygulamalarından çok memnun kaldım. Daha genç ve daha mutlu hissetmemi sağladı. Çok iyi bir plastik cerrahtan ötesi, çok iyi bir heykeltraş olarak şekil veriyor yüzünüze.

Devamını Oku

Boyun Germe Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi boyun germe ameliyatında da kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım unsurlar mevcuttur. Ameliyat esnasında ve sonrasında herhangi bir problem yaşanmasını önlemek adına kişilerin dikkat etmeleri gereken unsurlar başlıca şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Aspirin türevi ilaçların alımının en az iki hafta öncesinden bırakmış olmak
  • Herhangi bir ilaç kullanılıyor ise doktora bildirmek
  • Geçirilen bir operasyon mevcut ise doktora bildirmek
  • Ameliyattan en az iki hafta önce sigarayı bırakmış olmak

Kişilerin, ameliyattan sonra ilk bir ay saçlarını boyatamayacakları için böyle bir istekleri var ise ameliyattan bir hafta önce boyamış olmaları gerekmektedir. Uzun saça sahip olmak, boyun bölgesine gerçekleştirilen pansumanı gizlemekte avantaj sağlayacaktır.

Boyun germe ameliyatı esnasında yüzün diğer bölgelerine herhangi bir uygulamanın gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği, hastanın durumu ile beklentilerine göre belirlenmektedir. Yüze diğer uygulamalar da gerçekleştirilecek ise ameliyat yaklaşık beş saat sürmektedir. Tek başına gerçekleştirildiği takdirde boyun germe ameliyatı oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır.

Boyun Germe Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ameliyattan beklentilerin belirlenmiş olması
  • Kullanılmakta olan ilaçlar, vitaminler, bitkisel takviyelerin liposuction operasyonu uygulanması aşamasında herhangi bir etkisinin olup olmayacağı
  • Alkol ve tütün kullanımının herhangi bir etkisinin olup olmayacağı
  • Daha önce geçirilmiş ameliyat mevcut olduğu takdirde herhangi bir etkisinin olup olmadığı
İlgili İçerikler
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?

Alın yüzde yaşlanmanın etkilerinin ilk hissedildiği yüz bölgesidir...

Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler
Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler

Burun ucunun istenilen bir görünüme sahip olmaması kişileri rahatsız eder ve söz konusu rahatsızlığın burun ucu estetiği...

Ameliyatsız Meme Büyütme
Ameliyatsız Meme Büyütme

Dolgun ve dik göğüslere sahip olmak hemen her kadının hayalidir. Estetik açıdan çok küçük göğüslere...

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?
Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır?

Saç Grefti Nedir? Saç Ekiminde Kaç Greft Ekim Yapılmalıdır? gibi...

Boyun Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Kimler boyun germe operasyonu için uygundur?

Özellikle sık sık kilo alıp verme veya yaşın ilerlemesi sonucunda boyun bölgesinde görülen bollaşmadan rahatsız olan kişiler ameliyat için uygundurlar.

Ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyat öncesinde kişilerin kanamaya sebep olacak ilaç alınımı bırakmaları ve sigara kullanmamaları gerekmektedir.

Boyun germe kalıcı bir operasyon mudur?

Evet, ameliyat kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Fakat ameliyatın yaşlanmayı durdurmayacağı unutulmamalıdır.

Ameliyatsız boyun germe mümkün mü?

Hayır, ameliyat gerçekleştirilmeksizin birtakım egzersizler veya krem, ilaçlar ile boyun germe mümkün değildir.

Ameliyatta herhangi bir risk bulunuyor mu?

Tüm operasyonlarda olduğu gibi boyun germe operasyonunda da enfeksiyon kapma ve kanama riski bulunmaktadır. Fakat bu riskler oldukça nadir bir şekilde görülmektedir.

Ameliyat sırasında diren yerleştirilir mi?

Evet, ameliyat esnasında dren yerleştirilir ve ameliyattan bir gün sonra alınır.

Ameliyatta anestezi uygulanıyor mu?

Evet, ameliyat esnasında genel anestezi uygulanmaktadır.

Ameliyat sırasında uygulanacak teknik nasıl belirlenir?

Ameliyatta uygulanacak teknik, hastanın durumuna ve beklentilerine göre uzman tarafından belirlenir.

Gündelik yaşantıma ne zaman dönebilirim?

Kişilerin operasyondan bir hafta sonra tam anlamıyla gündelik yaşantılarına dönmeleri mümkündür.

Çalışma hayatına ne zaman dönebilirim?

Kişiler operasyondan bir hafta sonra çalışma hayatına dönebilirler. Fakat fiziksel güç gerektiren işlerde çalışan kişilerde bu süre daha uzun olabilmektedir. Bu kişilerin ameliyatı gerçekleştiren uzmana danışmaları gerekmektedir.

Ameliyattan ne kadar süre sonra duş alabilirim?

Ameliyattan iki gün sonra kişilerin duş almalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Ameliyattan ne kadar süre sonra spor yapabilirim?

Ameliyattan iki hafta sonra kişilerin spor yapmaları mümkündür.

Boyunda belirgin ve görünür bir iz kalır mı?

Hayır, ameliyatın ardından görünürde herhangi bir iz kalmamaktadır.

Ameliyatın ardından şişlik ve ödem oluşur mu?

Hafif derecede şişlik ve ödem oluşumu görülebilmektedir. Bu durumlar kendiliğinden geçeceği için kişilerin ek bir tedaviye başvurmaları gerekmemektedir.

Boyunda gerginlik ve uyuşukluk olur mu?

Boyunda gerginlik ve uyuşukluk oluşması olasıdır. Fakat bu durum kalıcı olmayacağı için kişilerin endişelenmelerine gerek olmamaktadır.

Ameliyatın başarılı sonuçlar sunması için hangi koşulların mevcut olması gerekir?

En etkili ve başarılı sonuçların elde edilmesi için ameliyatın alanında uzman bir doktor tarafından tam donanımlı bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Son Düzenleme : 30.05.2024