Sizi Arayalım

Burun Dolgusu

İçindekiler

Ameliyatsız Burun Estetiği günümüzde en popüler uygulamalardan biridir. Genellikle dolgu ve botoks ile uygulanan ameliyatsız burun estetiği için farklı teknikler de tercih edilebilmektedir.

Burun dolgusu için fiyat 340 € seviyesindedir. Ancak her hastanın burun yapısı ve mevcut sorunları farklı olduğu için fiyatlarda değişiklik söz konusu olur. Hekim, hastanın mevcut durumuna göre operasyonun nasıl yürütüleceğini ve fiyatı açıklar.

Burundaki sorunların giderilmesi eğer ameliyatsız teknikler ile mümkün ise pek çok kişi bu yöntemleri tercih etmektedir. Söz konusu olan estetik uygulamalar olduğu zaman günümüzde ameliyatsız uygulamaların daha çok talep edildiği görülmektedir. 

Ameliyatsız burun estetiği için genelde dolgu uygulanmaktadır. Özellikle burun ucu ve kanat kısmı için en etkili sonuçlar dolgu ile elde edilebilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiğinde dolgu en çok şu durumlarda uygulanabilmektedir:

 • Burun ile alnın birleşim yerinde meydana gelen çöküklerde
 • Burun ucunun yükselttirilerek düzeltilmesi gereken durumlarda
 • Burun tabanının desteklenmesinde kullanılır.

Burnun sırt kısmındaki düzensizliklerin giderilmesinde dolgu sıklıkla işe yarayabilmektedir. Genel olarak dolgu işlemindeki esas amaç burun kemerinin gizlenerek daha estetik ve düzgün hatlı bir burun elde etmektir.

Seans Sayısı :
Tekrar Gerektirir
Operasyon Süresi :
15 - 20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
6 - 9 Ay

Ameliyatsız burun estetik uygulamaları herkes için uygun olamayabilir. Her ne kadar pratikte botoks ve dolgu işlemleri gibi görünse de ameliyatsız burun estetiği için farklı uygulamalar da tercih edilebilmektedir.

Kişinin cilt yapısı oldukça kalın ise bazı uygulamalar istenilen şekilde yanıt veremeyebilir. Bununla birlikte doktorlar ameliyatsız burun estetiği için alt yaş sınırını 18 olarak belirtmektedirler.

18 yaşını dolduran erkekler ve kadınlar için doktorun da onaylaması ile birlikte ameliyatsız burun ucu kaldırma ve kemer düzeltme işlemleri yapılabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği sonucunda her zaman kişinin estetik görünümünde istenilen sonucun elde edilmesi hedeflenmektedir. Ameliyat yapılmadığı için cerrahi müdahaleden korkan kişiler için de alternatif bir çözüm olarak oldukça popülerdir.

Acısız ve ağrısız bir şekilde burun estetiği yaptırmak için dolgu tekniği ideal bir seçim olacaktır. Burnunuzun genel olarak görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız ameliyatsız burun estetiği uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu tekniği ile kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Bunun için genelde diğer pek çok dolgu işleminde de kullanılan hyaluronik asit içeren jel maddeler kullanılmaktadır. Sağlık için de uygun yapıda olan dolgu maddeleri aynı zamanda vücudun da ürettiği protein çeşitlerindendir.

Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte vücutta hacim kaybı yaşanabilmektedir. Kırışıklıklar ile birlikte kıkırdak ve kemik yapısında da çökükler görülebilmektedir. Burun ucundaki çöküklüğü gidermek için ise ameliyatsız burun dikleştirme tercih edilir.

Ameliyatsız burun dikleştirme için en uygun tedavi yöntemine doktorunuz karar verecektir. Doktorunuzun onay vermesi ile dolgu işlemiyle burun ucundaki problemler giderilebilir. Sadece 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek olan işlem sonrasında ve uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Ne Dediler?
testimonial icon
Aiko kim
16/04/2020

Yaklaşık 2 ay önce Dr. Yücel ile burun estetiği olmaya karar verdim şu ana kadar sonuçlardan memnunum, Dr hastanede de aynı şekilde tedavi konusunda çok nazikti. Kendisini tavsiye ediyorum çünkü o sadece harika bir cerrah değil, aynı zamanda harika bir insan

Devamını Oku
testimonial icon
hakan
20/01/2022

2 ay önce eşim gögüs buyutme ve diklestirme ameliyati oldu mukemmel geçti ameliyat surecimiz ve cok memnun kaldik.dr.yucel bey ve ekibine özellikle buse hanima cok cok tesekkur ederiz iyiki sizlerle tanismisiz.ilgi alaka süper herkeze tavsiye ediyoruz

Devamını Oku
testimonial icon
Ezgi Özçelik Kuzucu
09/09/2019

İlgili, dikkatli ve mütevazi :)

testimonial icon
Tülay Erden
05/07/2022

Göğüs küçültme operasyonu geçirdim çok mutluyum Yücel hocam tecrübesi ile birlikte Güler yüzlü samimiyeti insana ayrı bir güven veriyor . Teşekkür ediyorum. Mutlu olmA hayalim kabusa dönüşmedi.

testimonial icon
ay...e
07/09/2012

burun ameliyatından dolayı çok teşekkür ederim .

testimonial icon
Yüksel C
03/01/2023

Yücel Bey, mükemmel bir doktor olduğu kadar mükemmel bir insan. 2017'den itibaren hastası olarak, kendisinin tüm uygulamalarından çok memnun kaldım. Daha genç ve daha mutlu hissetmemi sağladı. Çok iyi bir plastik cerrahtan ötesi, çok iyi bir heykeltraş olarak şekil veriyor yüzünüze.

Devamını Oku

Burun ucu düşüklüğü için yapılacak olan dolgu uygulaması hemen etkisini göstermektedir. Uygulama yapıldıktan sonraki ilk 15 gün ve bir ay içinde ise dolgu burun ucuna tam olarak oturarak son şeklini almaktadır.

Ameliyatsız burun ucu düşüklüğü tedavisi için yapılacak olan dolgu uygulaması ortalama olarak 9 ile 12 ay kadar kalıcı olabilmektedir. Ancak ikinci bir işlem için dolgu uygulamasının tekrar edilmesi gerekir. İkinci kez yapılacak dolgu uygulaması ise ilk sefere göre daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hastalarda genelde ilk iki gün sonrasında burun bölgesinde ödem meydana gelebilmektedir. Bu gibi bir durumda ise doktorunuzun önerdiği ödem giderici kremleri kullanabilirsiniz.
 • Burun ucu kaldırma dolgu uygulamasından sonra buz kompresi uygulanması tavsiye edilmemektedir. Burun ucundaki damarların daha hassas olmasından dolayı bu bölgenin uygulamadan sonra hassasiyetle korunmasına yarar olacaktır.
 • Düzenli olarak gözlük kullanıyor veya güneş gözlüğü takıyorsanız bir süre aksesuarlardan uzak durulması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırma sonrasında hamam, solaryum ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Aşırı sıcaklık dolguların kalıcılık süresini kısaltan en önemli etkenlerden biridir.
 • Dolgu işleminden sonra özellikle yüz üstü uyumamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca işlemin yapıldığı ilk gün bölgeye su değmemelidir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırmada uygulanacak olan dolgu işlemi kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama olarak 1 yıla kadar kullanılabilmektedir. Ancak ameliyatsız burun kaldırma dolgu tekniğinin tekrarlanması gerekmektedir.
İlgili İçerikler
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?
Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?

Uygulanan meme ameliyatı sonrasında daha kısa sürede ve iyi bir sonuç...

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?
Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme

Ameliyatsız burun kemeri düzeltme Rinoplasti olarak bilinmektedir. Genel anestezi veya lokal anestezi ile uygulanabilen bir tekniktir. Ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi aynı zamanda ameliyatlı yöntemlere göre kesinlikle kişinin acı veya ağrı hissetmesinin önüne geçer.

Kemerli burun pek çok kişinin estetik olarak rahatsız olmasına neden olmaktadır. Herhangi bir sağlık sorununa neden olmaması ile birlikte sadece estetik görünümden kaynaklı olarak kemerli burun için estetik yaptırmak istenebilir. Kemerli burun yapısının ameliyata gerek kalamadan törpüleme tekniği ile de şekli düzeltilebilmektedir.

Klasik burun estetiği içerisinde kemerli burun yapısının düzeltilmesi için kemik kırma veya kesme işlemleri yapılmaktadır. Ancak bu tür estetik ameliyat sonrasında daha ağrılı bir iyileşme süreci yaşanabilmektedir.

Ameliyatsız burun kemeri uygulamaları ise ameliyatlara göre daha konforlu bir iyileşme süreci sunmaktadır. Uygulama sadece yaklaşık 15 ile 20 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Burun kemeri düzeltme işlemi için de yine burun ucu kaldırma uygulamalarında olduğu gibi dolgu işlemi yapılabilmektedir.

Sadece bölgesel bir düzeltme olarak tanımlanabilen ameliyatsız burun kemeri uygulaması sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen devam edebilmektedir. Ayrıca kemerli olan bölgede yapılan dolgular sayesinde kişinin burun ucuna da müdahale edilebilmektedir. Kişi bu sayede daha rahat ve konforlu bir şekilde nefes alabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının sunmuş olduğu en önemli avantajlardan birisi de anında sonucun elde edilebiliyor olmasıdır. En az 12 ile 18 ay kalıcılığı olduğu için de kişi güvenli bir şekilde uygulamayı kullanmaya devam edebilmektedir.

Yine de ameliyatsız burun kemeri düzeltme düzenli olarak gözlük kullanan kişiler için tavsiye edilmemektedir. Hem estetik açıdan istenilen görünüme kavuşulabilmekte hem de daha rahat bir şekilde nefes alınabilmektedir.

Cerrahi olmayan rinoplasti olarak bilinen uygulamalar ile oldukça hızlı bir şekilde sonuç elde edilmektedir. Ancak yine de her kişide tek seferde sonuç beklenmesi doğru değildir.

Bazı uygulamalarda en az 4 ile 6 haftalık bir süre sonunda istenilen sonuç elde edilebilmektedir.

Lokal anestezi ile yapılan ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi diğer estetik uygulamalara göre çok daha az risk taşımaktadır. Ancak yine de nadir de olsa yaşanabilecek risklerin bulunduğunu söylemek mümkündür.

 • Dolgu malzemesinden kaynaklı olarak aşırı duyarlılık oluşabilir.
 • Hastanın uygulamadan sonra bazı davranışları sebebi ile enfeksiyon kapabilir.
 • Asimetrik ve topaklı bir sonuç elde edilebilmektedir. Bu gibi istenmeyen görünümler ile karşı karşıya kalmamak için alanında deneyimli ve uzman bir doktor ile çalışılması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında her zaman istenilen başarılı sonuçlar elde edilmemektedir.
 • Eğer normal burundan daha küçük bir burun yapısı isteniyor ise dolgu bunun için yeterli bir çözüm olmayacaktır.
 • Aynı şekilde çok daha dar bir uç veya ince bir köpür beklentileri de ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında istenilen hedefe ulaşılmasının önüne geçebilecektir.
Son Düzenleme : 18.05.2024