Sizi Arayalım

Burun Dolgusu

İçindekiler

Ameliyatsız Burun Estetiği günümüzde en popüler uygulamalardan biridir. Genellikle dolgu ve botoks ile uygulanan ameliyatsız burun estetiği için farklı teknikler de tercih edilebilmektedir. 

Burundaki sorunların giderilmesi eğer ameliyatsız teknikler ile mümkün ise pek çok kişi bu yöntemleri tercih etmektedir. Söz konusu olan estetik uygulamalar olduğu zaman günümüzde ameliyatsız uygulamaların daha çok talep edildiği görülmektedir. 

Ameliyatsız burun estetiği için genelde dolgu uygulanmaktadır. Özellikle burun ucu ve kanat kısmı için en etkili sonuçlar dolgu ile elde edilebilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiğinde dolgu en çok şu durumlarda uygulanabilmektedir:

 • Burun ile alnın birleşim yerinde meydana gelen çöküklerde
 • Burun ucunun yükselttirilerek düzeltilmesi gereken durumlarda
 • Burun tabanının desteklenmesinde kullanılır.

Burnun sırt kısmındaki düzensizliklerin giderilmesinde dolgu sıklıkla işe yarayabilmektedir. Genel olarak dolgu işlemindeki esas amaç burun kemerinin gizlenerek daha estetik ve düzgün hatlı bir burun elde etmektir.

Seans Sayısı :
Tekrar Gerektirir
Operasyon Süresi :
15 - 20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
6 - 9 Ay

Ameliyatsız burun estetik uygulamaları herkes için uygun olamayabilir. Her ne kadar pratikte botoks ve dolgu işlemleri gibi görünse de ameliyatsız burun estetiği için farklı uygulamalar da tercih edilebilmektedir.

Kişinin cilt yapısı oldukça kalın ise bazı uygulamalar istenilen şekilde yanıt veremeyebilir. Bununla birlikte doktorlar ameliyatsız burun estetiği için alt yaş sınırını 18 olarak belirtmektedirler.

18 yaşını dolduran erkekler ve kadınlar için doktorun da onaylaması ile birlikte ameliyatsız burun ucu kaldırma ve kemer düzeltme işlemleri yapılabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği sonucunda her zaman kişinin estetik görünümünde istenilen sonucun elde edilmesi hedeflenmektedir. Ameliyat yapılmadığı için cerrahi müdahaleden korkan kişiler için de alternatif bir çözüm olarak oldukça popülerdir.

Acısız ve ağrısız bir şekilde burun estetiği yaptırmak için dolgu tekniği ideal bir seçim olacaktır. Burnunuzun genel olarak görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız ameliyatsız burun estetiği uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu tekniği ile kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Bunun için genelde diğer pek çok dolgu işleminde de kullanılan hyaluronik asit içeren jel maddeler kullanılmaktadır. Sağlık için de uygun yapıda olan dolgu maddeleri aynı zamanda vücudun da ürettiği protein çeşitlerindendir.

Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte vücutta hacim kaybı yaşanabilmektedir. Kırışıklıklar ile birlikte kıkırdak ve kemik yapısında da çökükler görülebilmektedir. Burun ucundaki çöküklüğü gidermek için ise ameliyatsız burun dikleştirme tercih edilir.

Ameliyatsız burun dikleştirme için en uygun tedavi yöntemine doktorunuz karar verecektir. Doktorunuzun onay vermesi ile dolgu işlemiyle burun ucundaki problemler giderilebilir. Sadece 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek olan işlem sonrasında ve uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Ne Dediler?
Fuat Özdemir
13/01/2020

İşini aşkla yapan bir doktor arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sanırım ileride dünya çapında bir estetik cerrah olacak... Ekibide kendi gibi güler yüzlü ve hasta takibini çok iyi yapıyorlar. Teşekkürler.

Al***
04/08/2019

Uzun zamandır nefes sıkıntım vardı. Bu sürede birçok doktoru araştırdım ve Dr. Yücel'i tercih ettim. Ona çok güveniyordum çünkü çok güzel teknikleri vardı. Tekniklerinden biri 3D simülasyon. 3D simülasyon ile ameliyattan sonra burnunuzun nasıl görüneceğine karar verebiliyorsunuz. Bu yöntem kendisini tercih etme sebeplerimden biriydi. Ameliyatın üstünden 7 ay geçti ve görüntümden çok memnunum.

Devamını Oku
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku
edit kovacs
10/01/2022

Uzun zamandır iyi bir “burun uzmanı” arıyorum. Dr'u bulduğum için çok şanslıyım. Yücel Sarıaltın. O gelmiş geçmiş en iyi doktor! Kendisine ikinci bir burun estetiği için geldim. İlk olarak 7 yıl önce Macaristan'da ülkemden başka bir doktorla burnumu ameliyat ettim. Başkasının bozulan işini düzeltmek daha da zordur. Ve o yaptı! Bana güzel bir yeni burun yaptı. Uzun yıllar sonra nihayet aynada hep hayalini kurduğum burnu görebiliyorum! Ve tekrar nefes alabiliyorum ki bu benim için en büyük şey çünkü son 15-20 yıldır burun damlası kullanmakla yaşadım, rahat nefes alabilmek için. Dr. Yücel ve özellikle asistanı Helen - tüm hafta benimle ilgilendikleri için. Çok yardımsever ve ilgiliydi. Teşekkürler!

Devamını Oku
Pink Elo
31/01/2023

1.5 sene önce Bbl oldum .gerçekten zerre sonrasında sorun yaşamadım.aradan bu kadar zaman geçtiği halde yazmak istedim.istediğim kıvrımı harika verdi hocam.belimi inceliği çok iyi oldu .benim çok ağrılı geçti çünkü cilt yapım çok hassas ve ince.diğer odadaki aynı ameliyatı olanlar benim kadar ağrılı değillerdi.onlar çok iyi görünüyorlardı.ama çektiğim acılara değdi.kiloda almadım dengeyi korudum.bu ameliyatı olmak kendime yaptığım en büyük güzellik oldu

Devamını Oku
Ayşegül Ayrık
05/03/2022

Hayatımda ilk defa estetikte doğru karar verdim Buzamana kadar hep yaptırdığıma pişman olduğum yerlerim oldu ama Yücel hocamızla tanışana dek CAT EYES+BLEPHAROPLASTY yaptırmaya karar verdim gerçekten çok çok memnun kaldım daha 1 haftalık süreçteki fotoğrafım yücel hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık sürecimi hiç sıkıntı acı çekmeden sosyal hayatıma devam ederek geçirdim içim rahat bi şekilde öneriyorum herkese iyiki varsınız

Devamını Oku

Burun ucu düşüklüğü için yapılacak olan dolgu uygulaması hemen etkisini göstermektedir. Uygulama yapıldıktan sonraki ilk 15 gün ve bir ay içinde ise dolgu burun ucuna tam olarak oturarak son şeklini almaktadır.

Ameliyatsız burun ucu düşüklüğü tedavisi için yapılacak olan dolgu uygulaması ortalama olarak 9 ile 12 ay kadar kalıcı olabilmektedir. Ancak ikinci bir işlem için dolgu uygulamasının tekrar edilmesi gerekir. İkinci kez yapılacak dolgu uygulaması ise ilk sefere göre daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hastalarda genelde ilk iki gün sonrasında burun bölgesinde ödem meydana gelebilmektedir. Bu gibi bir durumda ise doktorunuzun önerdiği ödem giderici kremleri kullanabilirsiniz.
 • Burun ucu kaldırma dolgu uygulamasından sonra buz kompresi uygulanması tavsiye edilmemektedir. Burun ucundaki damarların daha hassas olmasından dolayı bu bölgenin uygulamadan sonra hassasiyetle korunmasına yarar olacaktır.
 • Düzenli olarak gözlük kullanıyor veya güneş gözlüğü takıyorsanız bir süre aksesuarlardan uzak durulması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırma sonrasında hamam, solaryum ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Aşırı sıcaklık dolguların kalıcılık süresini kısaltan en önemli etkenlerden biridir.
 • Dolgu işleminden sonra özellikle yüz üstü uyumamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca işlemin yapıldığı ilk gün bölgeye su değmemelidir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırmada uygulanacak olan dolgu işlemi kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama olarak 1 yıla kadar kullanılabilmektedir. Ancak ameliyatsız burun kaldırma dolgu tekniğinin tekrarlanması gerekmektedir.
İlgili İçerikler
Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız cerrahi olmayan rinoplasti, yani burun dolgusu, güç geçtikçe...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?

Meme dikleştirme (mastopeksi), sarkık görünüme sahip göğüs şeklini değiştirmek, gençleştirmek...

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme

Ameliyatsız burun kemeri düzeltme Rinoplasti olarak bilinmektedir. Genel anestezi veya lokal anestezi ile uygulanabilen bir tekniktir. Ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi aynı zamanda ameliyatlı yöntemlere göre kesinlikle kişinin acı veya ağrı hissetmesinin önüne geçer.

Kemerli burun pek çok kişinin estetik olarak rahatsız olmasına neden olmaktadır. Herhangi bir sağlık sorununa neden olmaması ile birlikte sadece estetik görünümden kaynaklı olarak kemerli burun için estetik yaptırmak istenebilir. Kemerli burun yapısının ameliyata gerek kalamadan törpüleme tekniği ile de şekli düzeltilebilmektedir.

Klasik burun estetiği içerisinde kemerli burun yapısının düzeltilmesi için kemik kırma veya kesme işlemleri yapılmaktadır. Ancak bu tür estetik ameliyat sonrasında daha ağrılı bir iyileşme süreci yaşanabilmektedir.

Ameliyatsız burun kemeri uygulamaları ise ameliyatlara göre daha konforlu bir iyileşme süreci sunmaktadır. Uygulama sadece yaklaşık 15 ile 20 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Burun kemeri düzeltme işlemi için de yine burun ucu kaldırma uygulamalarında olduğu gibi dolgu işlemi yapılabilmektedir.

Sadece bölgesel bir düzeltme olarak tanımlanabilen ameliyatsız burun kemeri uygulaması sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen devam edebilmektedir. Ayrıca kemerli olan bölgede yapılan dolgular sayesinde kişinin burun ucuna da müdahale edilebilmektedir. Kişi bu sayede daha rahat ve konforlu bir şekilde nefes alabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının sunmuş olduğu en önemli avantajlardan birisi de anında sonucun elde edilebiliyor olmasıdır. En az 12 ile 18 ay kalıcılığı olduğu için de kişi güvenli bir şekilde uygulamayı kullanmaya devam edebilmektedir.

Yine de ameliyatsız burun kemeri düzeltme düzenli olarak gözlük kullanan kişiler için tavsiye edilmemektedir. Hem estetik açıdan istenilen görünüme kavuşulabilmekte hem de daha rahat bir şekilde nefes alınabilmektedir.

Cerrahi olmayan rinoplasti olarak bilinen uygulamalar ile oldukça hızlı bir şekilde sonuç elde edilmektedir. Ancak yine de her kişide tek seferde sonuç beklenmesi doğru değildir.

Bazı uygulamalarda en az 4 ile 6 haftalık bir süre sonunda istenilen sonuç elde edilebilmektedir.

Lokal anestezi ile yapılan ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi diğer estetik uygulamalara göre çok daha az risk taşımaktadır. Ancak yine de nadir de olsa yaşanabilecek risklerin bulunduğunu söylemek mümkündür.

 • Dolgu malzemesinden kaynaklı olarak aşırı duyarlılık oluşabilir.
 • Hastanın uygulamadan sonra bazı davranışları sebebi ile enfeksiyon kapabilir.
 • Asimetrik ve topaklı bir sonuç elde edilebilmektedir. Bu gibi istenmeyen görünümler ile karşı karşıya kalmamak için alanında deneyimli ve uzman bir doktor ile çalışılması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında her zaman istenilen başarılı sonuçlar elde edilmemektedir.
 • Eğer normal burundan daha küçük bir burun yapısı isteniyor ise dolgu bunun için yeterli bir çözüm olmayacaktır.
 • Aynı şekilde çok daha dar bir uç veya ince bir köpür beklentileri de ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında istenilen hedefe ulaşılmasının önüne geçebilecektir.
Son Düzenleme : 20.04.2023