Sizi Arayalım

Burun Dolgusu

İçindekiler

Ameliyatsız Burun Estetiği günümüzde en popüler uygulamalardan biridir. Genellikle dolgu ve botoks ile uygulanan ameliyatsız burun estetiği için farklı teknikler de tercih edilebilmektedir. 

Burundaki sorunların giderilmesi eğer ameliyatsız teknikler ile mümkün ise pek çok kişi bu yöntemleri tercih etmektedir. Söz konusu olan estetik uygulamalar olduğu zaman günümüzde ameliyatsız uygulamaların daha çok talep edildiği görülmektedir. 

Ameliyatsız burun estetiği için genelde dolgu uygulanmaktadır. Özellikle burun ucu ve kanat kısmı için en etkili sonuçlar dolgu ile elde edilebilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiğinde dolgu en çok şu durumlarda uygulanabilmektedir:

 • Burun ile alnın birleşim yerinde meydana gelen çöküklerde
 • Burun ucunun yükselttirilerek düzeltilmesi gereken durumlarda
 • Burun tabanının desteklenmesinde kullanılır.

Burnun sırt kısmındaki düzensizliklerin giderilmesinde dolgu sıklıkla işe yarayabilmektedir. Genel olarak dolgu işlemindeki esas amaç burun kemerinin gizlenerek daha estetik ve düzgün hatlı bir burun elde etmektir.

Seans Sayısı :
Tekrar Gerektirir
Operasyon Süresi :
15 - 20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
6 - 9 Ay

Ameliyatsız burun estetik uygulamaları herkes için uygun olamayabilir. Her ne kadar pratikte botoks ve dolgu işlemleri gibi görünse de ameliyatsız burun estetiği için farklı uygulamalar da tercih edilebilmektedir.

Kişinin cilt yapısı oldukça kalın ise bazı uygulamalar istenilen şekilde yanıt veremeyebilir. Bununla birlikte doktorlar ameliyatsız burun estetiği için alt yaş sınırını 18 olarak belirtmektedirler.

18 yaşını dolduran erkekler ve kadınlar için doktorun da onaylaması ile birlikte ameliyatsız burun ucu kaldırma ve kemer düzeltme işlemleri yapılabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği sonucunda her zaman kişinin estetik görünümünde istenilen sonucun elde edilmesi hedeflenmektedir. Ameliyat yapılmadığı için cerrahi müdahaleden korkan kişiler için de alternatif bir çözüm olarak oldukça popülerdir.

Acısız ve ağrısız bir şekilde burun estetiği yaptırmak için dolgu tekniği ideal bir seçim olacaktır. Burnunuzun genel olarak görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız ameliyatsız burun estetiği uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu tekniği ile kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Bunun için genelde diğer pek çok dolgu işleminde de kullanılan hyaluronik asit içeren jel maddeler kullanılmaktadır. Sağlık için de uygun yapıda olan dolgu maddeleri aynı zamanda vücudun da ürettiği protein çeşitlerindendir.

Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte vücutta hacim kaybı yaşanabilmektedir. Kırışıklıklar ile birlikte kıkırdak ve kemik yapısında da çökükler görülebilmektedir. Burun ucundaki çöküklüğü gidermek için ise ameliyatsız burun dikleştirme tercih edilir.

Ameliyatsız burun dikleştirme için en uygun tedavi yöntemine doktorunuz karar verecektir. Doktorunuzun onay vermesi ile dolgu işlemiyle burun ucundaki problemler giderilebilir. Sadece 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek olan işlem sonrasında ve uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Ne Dediler?
testimonial icon
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
testimonial icon
Figen Ünver
12/04/2022

Dr Yucel Sarialtin enerjisi ve motivasyonu cok yuksek, durust, samimi bir insan. Gecen hafta ameliyat oldum. Ameliyat oncesi ve sonrasinda, kendi ve ekibi gercekten cok ilgililerdi. Beni hic yalniz birakmadilar. Cok tesekkurler Yucel bey ve muhteşem ekibi

Devamını Oku
testimonial icon
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
testimonial icon
Şule Yildirim Koca
02/01/2023

Op. Dr. Yücel Sarıaltın, ne kadar spontane bir adam ve süper güzel bir ekip! Zaten sonucumdan çok memnunum. Onlara buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum TOP TAKIM sizsiniz

testimonial icon
Ayşegül Ayrık
05/03/2022

Hayatımda ilk defa estetikte doğru karar verdim Buzamana kadar hep yaptırdığıma pişman olduğum yerlerim oldu ama Yücel hocamızla tanışana dek CAT EYES+BLEPHAROPLASTY yaptırmaya karar verdim gerçekten çok çok memnun kaldım daha 1 haftalık süreçteki fotoğrafım yücel hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık sürecimi hiç sıkıntı acı çekmeden sosyal hayatıma devam ederek geçirdim içim rahat bi şekilde öneriyorum herkese iyiki varsınız

Devamını Oku
testimonial icon
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku

Burun ucu düşüklüğü için yapılacak olan dolgu uygulaması hemen etkisini göstermektedir. Uygulama yapıldıktan sonraki ilk 15 gün ve bir ay içinde ise dolgu burun ucuna tam olarak oturarak son şeklini almaktadır.

Ameliyatsız burun ucu düşüklüğü tedavisi için yapılacak olan dolgu uygulaması ortalama olarak 9 ile 12 ay kadar kalıcı olabilmektedir. Ancak ikinci bir işlem için dolgu uygulamasının tekrar edilmesi gerekir. İkinci kez yapılacak dolgu uygulaması ise ilk sefere göre daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hastalarda genelde ilk iki gün sonrasında burun bölgesinde ödem meydana gelebilmektedir. Bu gibi bir durumda ise doktorunuzun önerdiği ödem giderici kremleri kullanabilirsiniz.
 • Burun ucu kaldırma dolgu uygulamasından sonra buz kompresi uygulanması tavsiye edilmemektedir. Burun ucundaki damarların daha hassas olmasından dolayı bu bölgenin uygulamadan sonra hassasiyetle korunmasına yarar olacaktır.
 • Düzenli olarak gözlük kullanıyor veya güneş gözlüğü takıyorsanız bir süre aksesuarlardan uzak durulması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırma sonrasında hamam, solaryum ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Aşırı sıcaklık dolguların kalıcılık süresini kısaltan en önemli etkenlerden biridir.
 • Dolgu işleminden sonra özellikle yüz üstü uyumamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca işlemin yapıldığı ilk gün bölgeye su değmemelidir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırmada uygulanacak olan dolgu işlemi kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama olarak 1 yıla kadar kullanılabilmektedir. Ancak ameliyatsız burun kaldırma dolgu tekniğinin tekrarlanması gerekmektedir.
İlgili İçerikler
BBL (Brazilian Butt Lift) Sonrası Nasıl Oturabilirim?
BBL (Brazilian Butt Lift) Sonrası Nasıl Oturabilirim?

Brazilian Butt Lift (BBL), hastalara kendi vücutlarından liposuction yöntemi ile...

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!
Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?
Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?

Hamilelik sürecini de içerisine kattığımız annelik döneminde kadınlar bebeklerinin bakımını birinci sıraya koymakta, ortaya çıkan ...

Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın
Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın

Büyük göğüs şikayeti, estetik ve sağlık bakımından ciddi bir problemdir. Kadınlar bir çok farklı sebepten...

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme

Ameliyatsız burun kemeri düzeltme Rinoplasti olarak bilinmektedir. Genel anestezi veya lokal anestezi ile uygulanabilen bir tekniktir. Ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi aynı zamanda ameliyatlı yöntemlere göre kesinlikle kişinin acı veya ağrı hissetmesinin önüne geçer.

Kemerli burun pek çok kişinin estetik olarak rahatsız olmasına neden olmaktadır. Herhangi bir sağlık sorununa neden olmaması ile birlikte sadece estetik görünümden kaynaklı olarak kemerli burun için estetik yaptırmak istenebilir. Kemerli burun yapısının ameliyata gerek kalamadan törpüleme tekniği ile de şekli düzeltilebilmektedir.

Klasik burun estetiği içerisinde kemerli burun yapısının düzeltilmesi için kemik kırma veya kesme işlemleri yapılmaktadır. Ancak bu tür estetik ameliyat sonrasında daha ağrılı bir iyileşme süreci yaşanabilmektedir.

Ameliyatsız burun kemeri uygulamaları ise ameliyatlara göre daha konforlu bir iyileşme süreci sunmaktadır. Uygulama sadece yaklaşık 15 ile 20 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Burun kemeri düzeltme işlemi için de yine burun ucu kaldırma uygulamalarında olduğu gibi dolgu işlemi yapılabilmektedir.

Sadece bölgesel bir düzeltme olarak tanımlanabilen ameliyatsız burun kemeri uygulaması sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen devam edebilmektedir. Ayrıca kemerli olan bölgede yapılan dolgular sayesinde kişinin burun ucuna da müdahale edilebilmektedir. Kişi bu sayede daha rahat ve konforlu bir şekilde nefes alabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının sunmuş olduğu en önemli avantajlardan birisi de anında sonucun elde edilebiliyor olmasıdır. En az 12 ile 18 ay kalıcılığı olduğu için de kişi güvenli bir şekilde uygulamayı kullanmaya devam edebilmektedir.

Yine de ameliyatsız burun kemeri düzeltme düzenli olarak gözlük kullanan kişiler için tavsiye edilmemektedir. Hem estetik açıdan istenilen görünüme kavuşulabilmekte hem de daha rahat bir şekilde nefes alınabilmektedir.

Cerrahi olmayan rinoplasti olarak bilinen uygulamalar ile oldukça hızlı bir şekilde sonuç elde edilmektedir. Ancak yine de her kişide tek seferde sonuç beklenmesi doğru değildir.

Bazı uygulamalarda en az 4 ile 6 haftalık bir süre sonunda istenilen sonuç elde edilebilmektedir.

Lokal anestezi ile yapılan ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi diğer estetik uygulamalara göre çok daha az risk taşımaktadır. Ancak yine de nadir de olsa yaşanabilecek risklerin bulunduğunu söylemek mümkündür.

 • Dolgu malzemesinden kaynaklı olarak aşırı duyarlılık oluşabilir.
 • Hastanın uygulamadan sonra bazı davranışları sebebi ile enfeksiyon kapabilir.
 • Asimetrik ve topaklı bir sonuç elde edilebilmektedir. Bu gibi istenmeyen görünümler ile karşı karşıya kalmamak için alanında deneyimli ve uzman bir doktor ile çalışılması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında her zaman istenilen başarılı sonuçlar elde edilmemektedir.
 • Eğer normal burundan daha küçük bir burun yapısı isteniyor ise dolgu bunun için yeterli bir çözüm olmayacaktır.
 • Aynı şekilde çok daha dar bir uç veya ince bir köpür beklentileri de ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında istenilen hedefe ulaşılmasının önüne geçebilecektir.
Son Düzenleme : 20.04.2023