Sizi Arayalım

Burun Dolgusu

İçindekiler

Ameliyatsız Burun Estetiği günümüzde en popüler uygulamalardan biridir. Genellikle dolgu ve botoks ile uygulanan ameliyatsız burun estetiği için farklı teknikler de tercih edilebilmektedir. 

Burundaki sorunların giderilmesi eğer ameliyatsız teknikler ile mümkün ise pek çok kişi bu yöntemleri tercih etmektedir. Söz konusu olan estetik uygulamalar olduğu zaman günümüzde ameliyatsız uygulamaların daha çok talep edildiği görülmektedir. 

Ameliyatsız burun estetiği için genelde dolgu uygulanmaktadır. Özellikle burun ucu ve kanat kısmı için en etkili sonuçlar dolgu ile elde edilebilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiğinde dolgu en çok şu durumlarda uygulanabilmektedir:

 • Burun ile alnın birleşim yerinde meydana gelen çöküklerde
 • Burun ucunun yükselttirilerek düzeltilmesi gereken durumlarda
 • Burun tabanının desteklenmesinde kullanılır.

Burnun sırt kısmındaki düzensizliklerin giderilmesinde dolgu sıklıkla işe yarayabilmektedir. Genel olarak dolgu işlemindeki esas amaç burun kemerinin gizlenerek daha estetik ve düzgün hatlı bir burun elde etmektir.

Seans Sayısı :
Tekrar Gerektirir
Operasyon Süresi :
15 - 20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
6 - 9 Ay

Ameliyatsız burun estetik uygulamaları herkes için uygun olamayabilir. Her ne kadar pratikte botoks ve dolgu işlemleri gibi görünse de ameliyatsız burun estetiği için farklı uygulamalar da tercih edilebilmektedir.

Kişinin cilt yapısı oldukça kalın ise bazı uygulamalar istenilen şekilde yanıt veremeyebilir. Bununla birlikte doktorlar ameliyatsız burun estetiği için alt yaş sınırını 18 olarak belirtmektedirler.

18 yaşını dolduran erkekler ve kadınlar için doktorun da onaylaması ile birlikte ameliyatsız burun ucu kaldırma ve kemer düzeltme işlemleri yapılabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği sonucunda her zaman kişinin estetik görünümünde istenilen sonucun elde edilmesi hedeflenmektedir. Ameliyat yapılmadığı için cerrahi müdahaleden korkan kişiler için de alternatif bir çözüm olarak oldukça popülerdir.

Acısız ve ağrısız bir şekilde burun estetiği yaptırmak için dolgu tekniği ideal bir seçim olacaktır. Burnunuzun genel olarak görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız ameliyatsız burun estetiği uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu tekniği ile kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Bunun için genelde diğer pek çok dolgu işleminde de kullanılan hyaluronik asit içeren jel maddeler kullanılmaktadır. Sağlık için de uygun yapıda olan dolgu maddeleri aynı zamanda vücudun da ürettiği protein çeşitlerindendir.

Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte vücutta hacim kaybı yaşanabilmektedir. Kırışıklıklar ile birlikte kıkırdak ve kemik yapısında da çökükler görülebilmektedir. Burun ucundaki çöküklüğü gidermek için ise ameliyatsız burun dikleştirme tercih edilir.

Ameliyatsız burun dikleştirme için en uygun tedavi yöntemine doktorunuz karar verecektir. Doktorunuzun onay vermesi ile dolgu işlemiyle burun ucundaki problemler giderilebilir. Sadece 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek olan işlem sonrasında ve uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Ne Dediler?
Jessica Petros
17/07/2020

Dr. Yücel çok güvenilir, hastalarına kesinlikle son derece güvenli ve rahat hissettiriyor! Personeli de çok harika ve en iyi hizmeti sunuyorlar. Rinoplasti ve bişektomi ameliyatımdan bu yana 6 ay geçti ve şimdiye kadar işinden çok memnunum. Burun estetiği ve/veya bişektomi isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Devamını Oku
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku
Hd***
05/08/2019

Merhaba :) Ben Hedil Ürdün'den geliyorum. Daha önce 4 kez burun estetiği ameliyatı oldum ve hepsi de başarısız geçti. 5. ameliyatımı Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a oldum ve ameliyatımın sonucu harika. Burun ile dudak arasında bir mesafe vardı o kısaldı. Bu kadar küçük bir iz kalacağını düşünmemiştim.

Devamını Oku
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku
Kudret Cagla Uge
05/01/2023

Şahane bir profesyonellik ve samimiyet!

Wesay Murray
18/03/2020

Yaklaşık 4 ay oldu ve şimdiden burnumu seviyorum

Burun ucu düşüklüğü için yapılacak olan dolgu uygulaması hemen etkisini göstermektedir. Uygulama yapıldıktan sonraki ilk 15 gün ve bir ay içinde ise dolgu burun ucuna tam olarak oturarak son şeklini almaktadır.

Ameliyatsız burun ucu düşüklüğü tedavisi için yapılacak olan dolgu uygulaması ortalama olarak 9 ile 12 ay kadar kalıcı olabilmektedir. Ancak ikinci bir işlem için dolgu uygulamasının tekrar edilmesi gerekir. İkinci kez yapılacak dolgu uygulaması ise ilk sefere göre daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Ameliyatsız burun ucu kaldırma dolgu uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hastalarda genelde ilk iki gün sonrasında burun bölgesinde ödem meydana gelebilmektedir. Bu gibi bir durumda ise doktorunuzun önerdiği ödem giderici kremleri kullanabilirsiniz.
 • Burun ucu kaldırma dolgu uygulamasından sonra buz kompresi uygulanması tavsiye edilmemektedir. Burun ucundaki damarların daha hassas olmasından dolayı bu bölgenin uygulamadan sonra hassasiyetle korunmasına yarar olacaktır.
 • Düzenli olarak gözlük kullanıyor veya güneş gözlüğü takıyorsanız bir süre aksesuarlardan uzak durulması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırma sonrasında hamam, solaryum ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Aşırı sıcaklık dolguların kalıcılık süresini kısaltan en önemli etkenlerden biridir.
 • Dolgu işleminden sonra özellikle yüz üstü uyumamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca işlemin yapıldığı ilk gün bölgeye su değmemelidir.
 • Ameliyatsız burun ucu kaldırmada uygulanacak olan dolgu işlemi kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama olarak 1 yıla kadar kullanılabilmektedir. Ancak ameliyatsız burun kaldırma dolgu tekniğinin tekrarlanması gerekmektedir.
İlgili İçerikler
Kimler Brazilian Butt Lift İçin Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek İçin Neler Yapılmalı?

Uygulanan meme ameliyatı sonrasında daha kısa sürede ve iyi bir sonuç...

Ameliyatsız Jinekomasti Geçer mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erkeklerde görülen ve meme büyüme sorunu olarak tanımlanan Jinekomasti...

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme

Ameliyatsız burun kemeri düzeltme Rinoplasti olarak bilinmektedir. Genel anestezi veya lokal anestezi ile uygulanabilen bir tekniktir. Ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi aynı zamanda ameliyatlı yöntemlere göre kesinlikle kişinin acı veya ağrı hissetmesinin önüne geçer.

Kemerli burun pek çok kişinin estetik olarak rahatsız olmasına neden olmaktadır. Herhangi bir sağlık sorununa neden olmaması ile birlikte sadece estetik görünümden kaynaklı olarak kemerli burun için estetik yaptırmak istenebilir. Kemerli burun yapısının ameliyata gerek kalamadan törpüleme tekniği ile de şekli düzeltilebilmektedir.

Klasik burun estetiği içerisinde kemerli burun yapısının düzeltilmesi için kemik kırma veya kesme işlemleri yapılmaktadır. Ancak bu tür estetik ameliyat sonrasında daha ağrılı bir iyileşme süreci yaşanabilmektedir.

Ameliyatsız burun kemeri uygulamaları ise ameliyatlara göre daha konforlu bir iyileşme süreci sunmaktadır. Uygulama sadece yaklaşık 15 ile 20 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Burun kemeri düzeltme işlemi için de yine burun ucu kaldırma uygulamalarında olduğu gibi dolgu işlemi yapılabilmektedir.

Sadece bölgesel bir düzeltme olarak tanımlanabilen ameliyatsız burun kemeri uygulaması sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen devam edebilmektedir. Ayrıca kemerli olan bölgede yapılan dolgular sayesinde kişinin burun ucuna da müdahale edilebilmektedir. Kişi bu sayede daha rahat ve konforlu bir şekilde nefes alabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının sunmuş olduğu en önemli avantajlardan birisi de anında sonucun elde edilebiliyor olmasıdır. En az 12 ile 18 ay kalıcılığı olduğu için de kişi güvenli bir şekilde uygulamayı kullanmaya devam edebilmektedir.

Yine de ameliyatsız burun kemeri düzeltme düzenli olarak gözlük kullanan kişiler için tavsiye edilmemektedir. Hem estetik açıdan istenilen görünüme kavuşulabilmekte hem de daha rahat bir şekilde nefes alınabilmektedir.

Cerrahi olmayan rinoplasti olarak bilinen uygulamalar ile oldukça hızlı bir şekilde sonuç elde edilmektedir. Ancak yine de her kişide tek seferde sonuç beklenmesi doğru değildir.

Bazı uygulamalarda en az 4 ile 6 haftalık bir süre sonunda istenilen sonuç elde edilebilmektedir.

Lokal anestezi ile yapılan ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi diğer estetik uygulamalara göre çok daha az risk taşımaktadır. Ancak yine de nadir de olsa yaşanabilecek risklerin bulunduğunu söylemek mümkündür.

 • Dolgu malzemesinden kaynaklı olarak aşırı duyarlılık oluşabilir.
 • Hastanın uygulamadan sonra bazı davranışları sebebi ile enfeksiyon kapabilir.
 • Asimetrik ve topaklı bir sonuç elde edilebilmektedir. Bu gibi istenmeyen görünümler ile karşı karşıya kalmamak için alanında deneyimli ve uzman bir doktor ile çalışılması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında her zaman istenilen başarılı sonuçlar elde edilmemektedir.
 • Eğer normal burundan daha küçük bir burun yapısı isteniyor ise dolgu bunun için yeterli bir çözüm olmayacaktır.
 • Aynı şekilde çok daha dar bir uç veya ince bir köpür beklentileri de ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında istenilen hedefe ulaşılmasının önüne geçebilecektir.
Son Düzenleme : 20.04.2023