Sizi Arayalım

Cat Eyes (Badem Göz) Estetiği

İçindekiler

Son yılların popüler estetik uygulamalarından olan badem göz estetiği ya da badem göz ameliyatı, gözlerin dış kısmının iç kısmından daha yukarıda olmasını sağlayarak estetik görünüm yaratır. Gözlerin daha iri, daha büyük görünmesini sağlayan badem göz, hem kadınlar hem de erkekler arasında yaygındır. Badem göz ameliyatı genellikle sağlık sorunlarına bağlı olarak değil, yalnızca estetik amaçlarla yapılır. Kantoplasti olarak da adlandırılan badem göz ameliyatı günümüz sağlık teknolojileri sayesinde başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Badem göz estetiği yalnızca fiziksel görünümü çok daha estetik hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda kişinin kendisini daha güzel hissetmesini, bunun aksi nedenlerle oluşan özgüven sorunlarını aşmasını sağlar. Bu da daha mutlu bir hayatın anahtarı olarak kabul edilebilir. Badem göz estetiği, oluşan görüntünün memnuniyet yaratması, revizyon ameliyatlarına gerek olmaması, sürecin sorunsuz şekilde tamamlanması adına badem göz ameliyatı alanında uzman ve deneyimli plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Peki badem göz ameliyatı nedir ve prosedürler neleri içerir?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1-2 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
-
Hassasiyet Süreci :
1-3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Badem Göz Estetiği Kimler için Uygundur?

Bazı insanlarda genetik faktörlere bağlı olarak gözün dış kenarı, iç kenarına göre daha aşağıda olur. Yani badem göz ameliyatı gerekliliği her zaman göz çevresi sorunları nedeniyle ortaya çıkmaz. Badem göz ameliyatı ile amaçlanan göz kapağı düşüklüğü gibi sağlık sorunlarını tedavi etmek değil, gözlerin estetik yapısını değiştirmektir.

Uzun yıllar kullanılabilecek bir uygulama olan badem göz ameliyatı erkek ya da kadın fark etmeksizin 18 yaşını geçmiş tüm bireylere uygulanabilir. Badem göz ameliyatı yaygın olarak 30 yaştan büyük kişiler tarafından tercih edilir. Bunun nedeni göz çevresindeki sorunların bu yaştan sonra başlamasıdır. Tüm bunlara ek olarak badem göz estetiği için başvurabilecek kişiler şu şekildedir:

 • Gözlerindeki yorgun, yaşlı görünümü genç bir görünüm ile değiştirmek isteyenler,
 • Göz yapısı küçük olduğundan daha büyük gözlere sahip olmak isteyenler,
 • Göz çevresinin ya da göz kapağının şeklini beğenmeyenler,
 • Gözleri daha çekik olsun isteyenler,
 • İki gözünün arasında bulunan asimetriyi badem gözlere sahip olarak düzeltmek isteyenler.

Yani genel olarak bakıldığı zaman badem göz ameliyatı estetik sorunlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi badem göz estetiği farklı estetik operasyonlarla birleştirilebilir. Eğer siz de badem göz ameliyatının etkilerini doğrudan görmek isterseniz, bu uygulamayı yaptırmış olanların badem göz ameliyatı öncesi sonrası görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Kimler için Uygun Değildir?

Badem göz estetiği gibi estetik cerrahi uygulamalar gebelik ya da emzirme döneminde bulunan hastalar için önerilmez. Dolayısıyla gebeliğin gerçekleşmesi ve emzirme sürecinin tamamlanması beklenir. Benzer şekilde göz kapağında ya da göz çevresinde tümör ya da benzeri şikayetler bulunan hastalar için de badem göz estetiği önerilmemektedir. Kan pıhtılaşması gibi sorunlar yaşayan hastalar için de badem göz estetiği uygun değildir.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi Hazırlık Süreci

Badem göz ameliyatı öncesinde doktor tarafından genel bir muayene yapılarak hastanın badem göz estetiği için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Eğer hamilelik ya da genel bir sağlık sorunu yoksa badem göz ameliyatı için hasta ve doktor arasında bir program belirlenir. Operasyon öncesi ile ilgili hastaların bilmesi gerekenler ise şunlardır:

 • Badem göz ameliyatı için gelirken yüze herhangi bir makyaj ya da kimyasal uygulama yapılmamış olmalıdır.
 • Badem göz ameliyatı genel anestezi ile yapılacaksa, hastalar gıda alımını uygulama saatinden 8 saat önce durdurmalıdır. Lokal anestezi ile gerçekleştiren badem göz ameliyatı için böyle bir durum söz konusu değildir.
 • Hastalar kullanıyor olduğu ilaçları badem göz ameliyatı öncesinde doktora bildirmeli ve doktor talimatlarına uymalıdır.

Tüm bunlara ek olarak badem göz estetiği yaptıranlar genellikle sigara tüketimini de birkaç önce haftasından bırakır. Nitekim sigara tüketimi badem göz ameliyatı sonrası yaraların iyileşmesini geciktirebilir. Peki badem göz estetiği nasıl yapılır ve iyileşme süreci zor mudur?

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı eğer her iki göz için de yapılacaksa ortalama olarak 40 dakika ile 60 dakika arasında sürer. Badem göz ameliyatı sırasında izlenen işlem adımları şöyledir:

 • İlk olarak sırt üstü yatırılır ve göz çevresi sterilize edilir,
 • Hastanın durumuna ve doktorun tercihine göre lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanacağından hastalar herhangi bir ağrı hissetmez,
 • Gözün dış kenarından, mikro cerrahi aletler yardımıyla bir kesi yapılır,
 • Gözün dış kenarı, özel ipler kullanılarak yukarı doğru çekilir ve kemik zarına asılır,
 • Eğer gerekli görülürse, askı işlemi öncesinde bölgedeki fazla deri ve doku çıkarılabilir,
 • İşlem tamamlandığında kesi bölgesine dikiş atılır ve operasyon sonuçlandırılır.

Badem göz estetiği sonrası hastaların dikişlerini aldırması gerekmez. Çünkü kullanılan özel ipler yaklaşık bir hafta sonunda kendiliğinden düşer. Badem göz estetiği göz kapağına herhangi bir zarar vermez. Badem gözü ameliyatı sonrasında hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur ve hemen taburcu edilebilirler. Hastanın günlük yaşamına dönmesinin önünde herhangi bir engel yoktur. Fakat genel anestezinin uygulandığı durumlarda bir gün yatış gerekebilir.

Badem göz ameliyatı son derece basit bir uygulama olduğundan herhangi bir tehlike barındırmaz. Ayrıca badem göz ameliyatı iyileşme süreci son derece hızlı olduğundan hastalar günlük yaşamlarından ya da iş yaşamlarından feragat etmek zorunda kalmaz. Peki badem göz ameliyatı sonrasında ne yapmak gerekir? Badem göz ameliyatı kalıcı mı? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızın ilerleyen kısmından öğrenebilir, dilerseniz bizimle iletişime geçerek badem göz ameliyatı nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Badem göz estetiği tamamlandıktan sonra uygulama bölgesinde kızarıklık ya da şişlik olması normal karşılanır. Tüm bu durumlar birkaç gün içinde kendiliğinden geçmezse bununla ilgili olarak doktora başvurmanız gerekir. Badem göz ameliyatı iyileşme süreci ile ilgili bilmeniz gerekenler ise şunlar:

 • Badem göz ameliyatı sonrası 2. gün duş alınabilir.
 • Yüz üstü yatmak sürtünme nedeniyle ameliyat bölgesine zarar verebileceğinden badem göz estetiği sonrasında birkaç gün sırt üstü yatmak gerekir.
 • Badem göz estetiği sonrasındaki 10 gün göz çevresine herhangi bir şey sürmemek gerekir. Yani makyaj yapılmamalı ve kimyasal yüz temizleme uygulamalarından kaçınılmalıdır.
 • İyileşme tamamlanana kadar hamam ya da sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.
 • Enfeksiyon kapma riski bulunduğundan havuza ve denize girilmemelidir.
 • Doktor tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli şekilde kullanılmalıdır.

Tüm bunların dışında spor ve egzersiz programları ile ilgili olarak doktorun tavsiyelerine uymak ve badem göz ameliyatı sonrası sağlıklı bir iyileşme süreci için sağlıklı bir beslenme düzenine geçmek önemlidir.

Badem Göz Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Badem göz ameliyatı etkileri ve tehlikeleri gibi konularda merak edilen çokça soru ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin “badem göz ameliyatı kalıcı mı?” bunların başında gelir. Badem göz ameliyatı ortalama fiyatları ve badem göz estetiği before after yorumları da bu sorulardan bazılarıdır. Badem göz estetiği ile ilgili merak edilen bazı soruların cevapları ise şu şekilde listelenebilir:

 • Hem plastik cerrahi alanının gelişmiş olması, hem uygulamanın alanında uzman plastik cerrahlar tarafından yapılıyor olması, hem de uygulamanın başarı oranlarının yüksek olması nedeniyle badem göz ameliyatı sırasında herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Elbette badem göz estetiği öncesi tüm hazırlıkların doğru şekilde yapılması ve hastaların durumunun doğru şekilde değerlendirilmesi büyük önem taşır.
 • Badem göz ameliyatı anestezi altında yapıldığından herhangi bir ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrası minimal ağrılar hissedilmesi normal karşılanır.
 • Badem göz estetiği sonrası göz kenarına baktığınızda şişlik ya da kızarıklık görebilirsiniz. Bunlar zaman içerisinde geçecektir.
 • Badem göz ameliyatı uzun süre geçerliliği olan bir ameliyattır. Nitekim badem göz ameliyatı yaptıranların yorumları da bunları göstermektedir. Fakat yaşlanmaya bağlı olarak operasyonun tekrarlanması gerekebilir.
 • Badem göz ameliyatı sonrası iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir.
 • Badem göz ameliyatında iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 10 gündür.

Badem göz ameliyatının geri döndürülmesi genellikle istenmez. Yine de badem göz ameliyatı nasıl olur öğrenirseniz, böyle bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Dilerseniz “göz ameliyatı nasıl yapılır?” sorusunun cevabını bize ulaşarak öğrenebilir, badem göz ameliyatı ne kadar sürer öğrenebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Yaptırmanın Avantajları

Badem göz estetiği yaptıranların elde ettiği en büyük avantaj, çok daha dikkat çekici gözlere sahip olmaktır. Badem göz ameliyatı sonrasında elde edilebilecek diğer avantajlar ise şunlardır:

 • Badem göz ameliyatı yaptıranlar, yüzlerindeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır ve hem daha tazelenmiş hem de daha genç bir görünüme kavuşur.
 • Badem göz ameliyatı sonrası gözler normalde olduğundan çok daha iri görünür. Bu daha çok daha çekici bir hava yaratılmasını sağlar.
 • Badem göz estetiği göz altı torbalarının azaltılmasına yardımcı olabilir. Bu sayede yüzde yorgun görünüm, yerini dinlenmiş bir görünüme bırakır.
 • Yüzün estetik uyumu ve dengesi konusunda gözlerin büyük önemi bulunur. İşte badem gözü estetiği de yüzün çok daha dengeli ve uyumlu görünmesini sağlar.
 • Gözlerin yeni görünümü kişilerin kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlar. Bu da badem göz estetiği sayesinde özgüvenin artacağı anlamına gelir.
 • Badem göz estetiği son derece kolay şekilde uygulanır. Bu yüzden tehlike arz etmez.
 • Diğer ciddi estetik operasyonlar ile karşılaştırıldığında, badem göz ameliyatı fiyat baremi çok daha düşüktür. Nitekim badem göz estetiği fiyat yorumları da bunu gösterir niteliktedir.

Elbette “badem göz estetiği nedir?” sorusu kadar, badem göz ameliyat fiyatları da herkes için önem taşır. Fakat genellikle doğrudan rakam vermek mümkün değildir!

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz estetiği insanların arzu ettikleri görünüme kavuşmalarına yardımcı olan bir uygulamadır. Fakat herkesin beklentileri farklı olduğundan, uygulama prosedürleri de farklılık gösterebilir. Yani badem göz estetiği fiyatlarının belirlenmesi sürecinde pek çok faktör değerlendirmeye alınır. Örneğin kişinin genel sağlık durumu, anestezi yöntemi ya da kişinin beklentileri bunlardan bazılarıdır. Nitekim doğrudan bir badem göz estetiği fiyat bilgisi verebilmek için detaylı bir muayene gerekir. Badem göz ameliyatı öncesi detaylı muayenenin klinik ortamda gerçekleştirilmesinde fayda bulunur. Ayrıca günümüz teknolojileri sayesinde badem göz ameliyatı sonrası oluşacak görüntü dijital olarak görülebilmektedir.

Pek çok badem göz estetiği ile arzu ettiği görünüme kavuşmayı, uygulamanın maliyetlerinin önüne koyar. Fakat pek çok farklı parametre insanları badem göz estetiği maliyetlerini düşünmeye iter. Dolayısıyla eğer siz de badem göz estetiği yaptırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçerek bir randevu alabilir ve badem göz ameliyatı sürecini planlayabilirsiniz.

7500 € seviyesinden başlayan badem göz estetiği fiyatlarında hastanın göz yapısına göre farklılıklar olabilir. Hekiminiz değerlendirme sonrası fiyat detayını sizinle paylaşır.

Son Düzenleme : 18.05.2024