Sizi Arayalım

Cat Eyes (Badem Göz) Estetiği

İçindekiler

Yüzümüze en karakteristik görünüm veren ve bizi diğer insanlardan ayıran en belirgin noktamız hiç şüphesiz gözlerimizdir. Etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok kişinin gündeminde de “göz estetiği” yaptırmak yer alıyor. Çıkan sonuçlara göre son dönemde dünya çapında en çok tercih edilen göz estetiği uygulamalarından biri “cat eyes”. Özellikle dünyaca ünlü model Bella Hadid’de görülen cat eyes modeli aynı zamanda “Bella eyes” olarak da anılıyor. Estetik dünyasında badem göz estetiği olarak da geçen bu işlemde, gözlerin yukarıya doğru bir çekikliğe kavuşması sağlanarak gözler badem biçiminde bir form kazanıyor ve göz kapaklarındaki düşüklüğün verdiği yorgun görünüm ortadan kaldırılıyor.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1-2 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
-
Hassasiyet Süreci :
1-3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Cat Eyes Estetiği Kimlere Uygundur?

Yaşa bağlı olarak gözaltı derisindeki esneklik zamanla elastikiyetini kaybetmeye başlar ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalar kişinin daha yaşlı ve yorgun gözükmesine sebep olabilir. Bu yüzden bakışlardaki keskinliği geri kazanmak ve daha derli toplu bir göz çevresine sahip olmak isteyenler cat eyes estetiğine başvurmaktadır. Göz çevresinde kaz ayakları oluşan ve şakak bölgesi esnekliğini kaybetmiş kişiler de bu estetiği yaptırmayı tercih etmektedir. Bu estetik operasyon için belli bir yaş sınırı bulunmamaktadır, 18 yaş üstü her birey cat eyes estetiğini yaptırabilir.

Cat Eyes Estetiği Nedir?

Çekici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri olan cat eyes estetiği, gözlerin daha yatık ve çekik görünümlü olmasını sağlamak için yapılan bir estetik uygulamasıdır. Gözün dış hattı yukarıya çekilerek daha belirgin bir kavis oluşturulur ve bu da gözün daha etkileyici görünmesini sağlar. Gözün çekik olması daha derin bir bakış katacağı için kişinin yüz ifadesi de değişir ve yüzün daha albenili görünmesini sağlar.

Cat Eyes Estetiği Nasıl Yapılır?

Cat eyes operasyonunun yapılabilmesi için uzman doktor tarafından hastanın yüz ölçümleri alınarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Hastanın beklentilerine göre çekiklik oranına doktor ile birlikte karar verilmektedir. Cat eyes estetiği cerrahi bir operasyon olduğu için işlem yapılacak bölgeye öncelikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede hasta hiçbir acı hissetmemektedir. İlk olarak, saçlı derinin olduğu kısımda ufak bir kesi açılır. Bu kesiden hastanın göz ve kaş şekline müdahale edilir ve böylece gözün daha çekik bir görünüm elde etmesi sağlanır. Bu operasyon ile eş zamanlı olarak göz kapağı ve kaş kaldırma gibi işlemlerin yapılması da mümkündür.

Ne Dediler?
rmonyk1
04/01/2020

Onu gerçekten tavsiye ederim! Şimdiye kadar en iyi doktor! Ve en iyi personel.Ben yeniden şekillendirilmiş vücut, BBL, liposuction, karın tuck ve vajinal gençleştirme yaptım.Sonuçtan çok memnun kaldım. Tüm personel çok cana yakın ve yardımsever.

Devamını Oku
Sa***
05/08/2019

Romanyalıyım ama Londra'da yaşıyorum. Her zaman büyük göğüslerim olsun istemiştim ama korkmuştum. Kuzenimin tavsiyesi üzerine Op. Dr. Yücel Sarıaltın'ı buldum. Sonuçtan çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
Wesay Murray
18/03/2020

Yaklaşık 4 ay oldu ve şimdiden burnumu seviyorum

yu...m
05/08/2014

Hocam burun ameliyatım için çok teşekkür ederim sayenizde nefes almak nedir onu öğrendim erzurumda sizin gibi plastik bir cerrahın olması beni hem şaşırttı hemde sevindirdi diğer taraftan gitmenizde üzdü başarılarınızın devamını dilerim kendinize iyi bakın

Devamını Oku
naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

Betül Akyürek
25/01/2023

Gülümseyerek yazdığım yorumumda yanağımda oluşan çukurumu doktorum Yücel Sarıaltın’a borçluyum. İlk başta iletişime geçtiğim doktor yardımcısı Tubanur Demirli motive ve ikna etti beni, iyi ki sebebim olmuş. Üniversite yıllarımda böyle bir uygulamadan haberim olsaydı, yanağıma boşuna kurşun kalem koyup arkadaşlarıma benim gamzem var demez, anında bu uygulamayı yaptırırdım. En güzeli; ömür boyu benimle kalacaksın. Gülmesem bile sempatik duruyorum. Ayrıca, yuvarlak yüzümü ince gösterip, hoş ince bir hava kattı. Klinik çok hijyenik ve çalışanlar çok anaç ve her konuda tedbirli disiplinli kişiler. Kliniğe gidip, benim öncesi ve sonrası halimi görmenizi çok isterim.

Devamını Oku

Cat Eyes Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Cat eyes operasyonu, anesteziyle birlikte toplamda 45 dakika ile 1 saat arasında bir sürede tamamlanmaktadır.

Cat Eyes Estetiğinde İyileşme Süresi

Operasyon sonrasında hastanın özel bir durumu yoksa aynı gün içinde evine gidebilir. Saç diplerine saklanarak yapılan dikişlerin alınması için en az beş gün beklemek gerekmektedir. Bu sürecin sonunda doktor tarafından dikiş ipleri alınır ve dikiş atılan bölgede dikiş izi kalmaz. Basit bir cerrahi işlem olan cat eyes estetiği sonrası hasta ufak ödem ve kızarıklarla bu dönemi atlatabilmektedir. En fazla dört veya beş günde iyileşme süreci tamamlanır ve sonrasında hasta günlük hayatına çok rahat bir şekilde devam edebilir.

Cat Eyes Estetiği Sonrası Sosyal Hayat

Operasyonun ardından yaklaşık bir hafta sonra, istediğiniz badem gözlere sahip olarak sosyal hayatta yerinizi alabilirsiniz. Cat eyes estetiğinin bakışlara katacağı derinlik ve gözlerin çekik hali her zaman canlı ve dinamik görünmenizi sağlayacak. Bu da kendinize olan güveninizi tazeleyecek ve yapacağınız göz makyajının bakışlarınızı nasıl değiştirdiğine kendiniz de şahit olacaksınız.

İlgili İçerikler
Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları

İnsanlar yaşlandıkça ciltleri eski elastikiyetini kaybeder ve cildin çeşitli...

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Burun Estetiği İçin Doğru Zamanlama Ne Olmalı?

Burun estetiği olarak bilinen rinoplastiyi düşünenler bu operasyonu önceden...

Jinekomasti Kimlerde Görülür?

Yetişkin erkeklerde ve henüz ergenliğinin tamamlamış genç erkeklerdeki meme dokularının...

Cat Eyes Estetiği Kalıcı mı?

Cat Eyes estetiğinde sonuçlar çok yüksek oranda kalıcıdır ancak yaşlanmaya bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu göz çevresinde sarkmalar meydana gelecektir. Bu sarkmaların boyutu kişiden kişiye değişmekle birlikte gözlerdeki çekikliğin uzun yıllar dayanacağını söylemek mümkündür. Elbette genetik faktörler ve kişinin cildine iyi bakması da kalıcılığın uzamasına etki etmektedir.

Cat Eyes Estetiği Fiyatları Nedir?

Cat eyes estetiği fiyatları; tercih edilen doktora ve doktorun tecrübesine, sunacağı klinik şartları ve kullanılacak malzemeye göre değişebilmektedir. Bu yüzden Cat Eyes estetiği olmak isteyen kişilerin ücretlendirme konusunda net bilgi alabilmeleri için başvuracakları klinik veya doktoru arayarak gerekli detayları öğrenmeleri gerekmektedir. Siz de bu operasyonu olup keskin bakışlara sahip olmak istiyorsanız +90 541 123 0360 nolu telefondan bizi arayabilir ve fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.

Son Düzenleme : 20.04.2023