Sizi Arayalım

Çene Dolgusu

İçindekiler

Estetik bir yüz görünümü söz konusu olduğu zaman yüz şeklinin simetrisi için çene dolgusu işlemi akla gelmektedir. Çene hattınızın yüz şekline uygun olması, bu noktada yüzün orantılı gözükmesine neden olur. Ancak bazen genetik faktörler ve yaşlanmadan kaynaklı çenenin görüntüsü bozulabilir Çenenin yüz şekliyle uyumlu hale gelmesi açısından dolgu uygulaması istediğiniz gibi sonuç verebilir.

Diğer adı jawline olan bu işlem, çenenin yüz yapısıyla uygun hale gelmesini, yapısal bozukluğun önüne geçmesini sağlayan işlemdir. Çene dolgusu işleminde cerrahi operasyonlarda olduğu gibi kesi yapılmaz. Aynı zamanda işlem sonrasında dikiş atılmasına gerek yoktur. Her ne kadar jawline ameliyatı olarak bilinse de işlem için herhangi şekilde cerrahi operasyon söz konusu değildir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Çenenizdeki yapı bozukluğundan rahatsızsanız, bu işlemi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Çene bölgenizi, estetik bir forma dönüştüren bu işlem için doğru kliniği tercih etmek önemlidir. Kendini kanıtlamış bir klinikte işlem yaptırıldığı takdirde beklentileri karşılayan sonuçlar almak mümkündür. İşlem sonunda çene dolgusu uygulamaları ile yüz yapısı daha güzel bir görünüm kazanır.

Yüz güzelliği ve uyumunu etkileyen dolgu uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçmek mümkündür. Jawline için en iyi hizmetin sağlandığı kliniğimizde istediğiniz gibi estetik görünüm, işlem sonrası ortaya çıkar. Jawline öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek çene dolgusu ile işlemin ardından nasıl sonuçların ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
testimonial icon
Sinem Harmanci
02/01/2023

1 ay öncesi lipo bbl ameliyati oldum dr yücel sarialtin bey bu ameliyati gercekleştirdi, cok menmünum ilk günden bu yana harika gelişimler var vücudumda, cok korkmuştum ameliyatdan fakat okadar profesiyonel bir ameliyat oldu ki hic agrim, acim yoktu cok cabuk iğleştim herkezede tavsiye ediyorum. Cok güzel ilgilendiler benimle, danişman tubanur demirli hanim'a teşekür ediyorum benimle güzel ilgilendiği icin, cok bilgi paylaşti benim korkularimi yenmeme yardimci oldu, ve sürekli iletişim halindeydi benimle hala'da iletişimdeyiz cok teşekürler dr yücel sarialtin ekibine ♥️

Devamını Oku
testimonial icon
ga...m
04/08/2014

burun estetigim için size minnattarım hocam ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN tam istetigim gibi olmuş.size 4ay içinde 2kez ameliyat oldum ve 2sindede istedigim burnu yaptınız. estetik konusunda hiç kimse sizin elinize su dökemez şunuda söylemeden edemiyecem bu memleketede sizin gibi bir cerrah artık zor gelir.bence erzurumdan bir YILDIZ geçti ve o YILDIZ da SİZDİNİZ hocam.RABBİM SİZE EŞİNİZE VE BEBEĞİNİZLE BİRLİKTE MUTLU UZUN ÖMÜRLER NASİP ETSİN.YENİ İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM.

Devamını Oku
testimonial icon
nü...e
24/11/2018

İlk muayenemi oldum ve ön görüşmeye geldim.Yücel Beyin değerli bilgilerinden ve enerjisinden çok memnun kaldım. Zaten tavsiye üzerine gitmiştim. Ameliyat sonrası sonucunda iyi olucağını umuyorum.

testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku

Çene Dolgusu (Jawline) Nedir?

Çene estetiğinde en çok merak edilen “Jawline nedir?” sorusudur. Jawline, çenedeki asimetri, çukur ve eşitsizlik gibi pek çok yapı bozukluğunu düzelten estetik uygulamalardan biridir. Aynı zamanda çene dolgusu, çenenin şekillendirilmesi için de uygulanabilen bir işlemdir. Genel olarak işlemle çene bölgenizi çok daha estetik hale getirmek hedeflenir.

Yüz görünümüne en çok etki eden bölge, çene ucudur. Çene ucundan dolayı ortaya çıkan yapı bozuklukları, sizi olduğunuzdan büyük göstermeye neden olabilir. Ortaya çıkan sorunun çözülmesi için çene dolgusu işleminin yapılması mümkündür. Jawline, genellikle çene ucundan diğer pek çok çene problemine kadar etkili bir yöntemdir. Ancak bazı durumlarda ek işlemler gerekebilir.

Dolgunun yeterli olmaması halinde sıklıkla cerrahi işlemlere başvurulur. Fakat öncelikle dolgu uygulamaları konusunda bir uzmanın görüşünü almanız gerekir. Hekim, öncelikle çenenizin genel durumuna bakarak size bilgi verir. Ardından jawline işleminin yeterli olduğunu söyleyebilir. Bazen de yanında ek işlemler hekim tarafından önerilir ve estetik görünüm için farklı işlemler uygulanabilir.

İlgili İçerikler
Kol Germe Ameliyatı Kimler için Uygundur?
Kol Germe Ameliyatı Kimler için Uygundur?

Kollar vücudun diğer tüm bölgeleri gibi yer çekimi, kilo verme, yaşlanma...

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?
Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Kepçe kulak ameliyatı; çocuklarda başa, 40 dereceden fazla açı...

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları
Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri genetik yatkınlıktır...

Gıdı Liposuction
Gıdı Liposuction

Çenenin alt kısmında bulunan yağlardan kurtulmanızı sağlayan gıdı liposuction...

Ülkemizde ve dünyada jawline estetik, çok fazla tercih edilen dolgu uygulamaları arasında yer alır. Çünkü çok fazla kişi, çene problemleriyle karşı karşıyadır. Bu durum, yüzün çok daha farklı görünmesine neden olur. Böylece çene dolgusu ile birçok kişi daha güzel çeneyle hayatına devam etmek ister. Her ne kadar sadece kadınlar, jawline yaptırıyor gibi gözükse de erkeklerin de tercih ettiği bir yöntemdir. Jawline erkek uygulaması ile erkekler güçlü ve sert çene görüntüsüne sahip olabilir.

Çene Dolgusu Kimlere Yapılır?

Yüz bölgesinde çeneyle alakalı sorunla karşıya olanlar, “Jawline dolgu nedir?” sorusunun cevabını aldıktan sonra işlemin kimler için uygun olduğunu merak eder. Çene dolgusu işlemi, genellikle çene hattının yüzde şekil bozukluğuna sebep olması durumunda yapılır. Bunun için öncelikle uzman bir estetik cerrahına gidilmesi gerekir.

Jawline estetiği yapılmasında en sık karşılaşılan nedenler aşağıdaki gibidir:

 • Çene ucunun daha sivri olması durumu
 • Çene ucunun çok düz olması
 • Çene ucunda derin gamze
 • Geniş çene ucu
 • Geride duran çene ucu

Yukarıdaki nedenlerden dolayı çene dolgusu yapılabilir. Fakat yukarıda belirtilen durumlar dışında jawline daha farklı çene şekil bozukluğunu gidermek amacıyla tercih edilir. Dolgu uygulamaları öncesinde uzman doktor, gerekli muayeneyi yapar. Ortaya çıkan şekil bozukluğunun ardından jawline dolgusunun hangi bölgelere yapılacağı planlanır. “Jawline nasıl yapılır?” sorusunun yanıtı için belirli adımlar takip edilir.

Jawline Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, genellikle çeneye enjekte edilen dolgu maddesi ile yapılan bir estetik uygulamadır. Eğer ki çenenizin yapı bozukluğu dolgu maddeleri kullanılarak düzeltilebilirse jawline yapılabilir. Ancak uygulamayı yaptırmayı düşünen bireylerin 18 yaşından büyük olması zorunludur. 18 yaşından küçükler için ebeveynlerin yazılı onay vermesi gerekir.

Jawline estetiği öncesinde hekim gerekli muayeneyi yapar. Var olan şekil bozukluğunun nedeni, muayene aşamasında ortaya çıkar. İşlem yapılmadan çenenin fotoğrafları çekilir. Elde edilen fotoğraflar sayesinde yapısal bozuklukların nedeni daha net biçimde anlaşılır. Böylece çene dolgusu esnasında dolgu maddelerinin hangi alanlara uygulanacağı tespit edilir.

Jawline çene hattı dolgusu için enjekte edilecek maddelerin içerisinde bazı maddeler vardır. Genellikle madde içerisinde hyaluronik asit bulunur. Ancak “Nasıl yapılır?” sorusu için dolgu içerisindeki maddenin değiştiği bilinmelidir. Hastanın durumuna bağlı olarak sığır kolajeni ya da hastanın kendi yağ hücreleri gibi farklı maddeler de enjekte edilir. İşlemin ardından çene dolgusu kalıcılığı için hastaya en uygun maddenin uygulanması gerekir. Aynı zamanda çene dolgusu işleminde hangi madde uygulanırsa uygulansın Sağlık Bakanlığı onayı şarttır.

İçeriğinde bulunan sığır kolajeni bazı maddelerden dolayı çene dolgusundan önce alerji testi yapılması gerekir. Ardından iğneleme yöntemiyle işleme devam edilir. Genellikle çene dolgusu uygulamasında lipid hücreler ile dolgu yapılır. Jawline dolgusunun daha sağlıklı olması konusunda lipid hücreler daha sağlıklı görülmektedir. Çene dolgusunun uygulanması esnasında çoğu zaman anestezi yapılmaz. Ancak hasta kendini iyi hissetmiyorsa rahat hissetmesi amacıyla lokal anestezik krem sürülebilir.

Çene Dolgusu (Jawline) Süresi

“Çene dolgusu nasıl yapılır?” sorusuyla alakalı en çok merak edilen işlemin ne kadar süreceğidir. Alanında uzmanlaşmış hekimlerle yapılan çene dolgusu, genel olarak tek seanslık işlemdir. Ancak bazı durumlar, jawline dolgusu için tekrar gerekebilir. Çene ucu dolgusu, çoğunlukla kısa sürede biten bir işlemdir.

Uygulamanın en az 15 dakika içinde bitmesi beklenir. Fakat hasta kendini kötü hissediyorsa öncesinde anestezik krem sürülür. Kremin etki etmesi için bir süre beklemek gerekir. Genellikle anestezik kremin etkisi, 30 dakika içinde kendini belli eder. Ardından çene dolgusu yaklaşık 15-20 dakika içerisinde yapılır.

Jawline işleminin süresi için bazı farklıların olduğu söylenebilir. Aslında uygulanacak olan çene dolgusu malzemesi de işlem süresinde etkilidir. Örneğin; liposuction yöntemiyle belirli bir bölgeden yağ alınarak işlem yapılır. Çene dolgusunun böyle bir yöntemle gerçekleşmesi halinde işlem, 2 saat sürebilir. Yani işlem süresi, uygulanan maddeye, yapılan anestezi yöntemine göre değişiklik göstermektedir.

Jawline Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hem erkek hem de kadınlar için çene dolgusu sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Dolgunun kalıcılığı açısından işlemin sonrasında bazı konularda hassas davranmak gerekir. Aksi takdirde çene dolgusu, uzun süre boyunca dayanmaz. Kısa sürede bozulmasını istemediğiniz işlemin kalıcılığı konusunda aşağıdakileri göz önüne almalısınız.

 • İşlemin ardından bol bol su içilir.
 • Doktorun önerisiyle nemlendirici krem kullanılır.
 • Dengeli ve sağlıklı beslenmek gerekir.
 • Güneş kremiyle cildi zararlı güneş ışınlarından korunur.
 • Çene dolgusu sonrasında dik oturmak önemlidir.
 • İlk 24 saat ağır egzersiz yapılmaktan kaçınmak gerekir.
 • Bir hafta boyunca makyaj yapılmamalıdır.
 • Enfeksiyon riskine karşı bir hafta havuza girilmez.
 • Jawline işleminden sonraki 4 saat yüzüstü yatılmamalı.
 • Ödem riskini arttırdığından dolayı birkaç gün alkolden uzak durulmalı.
 • Diş tedavisi yapılacaksa, çene dolgusu üzerinden en az bir hafta geçmeli.
 • İlk 24 saat banyo yapmaktan ve duş almaktan kaçınılmalıdır.

Yukarıdakilere dikkat ettiğiniz takdirde çene dolgusunun kalıcılık durumu artar. İyileşme süresince kızarıklık, hafif ağrı ve şişlik gibi durumların meydana gelmesi olağandır. Ancak uzman bir doktor tarafından yapılan çene dolgusu ardından şişlik 48 saat sonra geçer. Jawline, tam olarak kendini 4 ile 7 gün arasında belli etmeye başlar. Eğer iki hafta sonunda beklediğiniz gibi bir etki görmezseniz tekrar hekime danışmalısınız. Çünkü bazı durumlarda çene dolgusu yaptıranlar için ek operasyonların yapılması gerekebilir.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

“Jawline ne demek?” sorusu ve nasıl yapıldığını merak edenler, neden bu işlemi yaptırması gerektiğini düşünebilir. Öncelikle çene bölümünde şekil bozukluğu yaşıyorsanız, ilerleyen aşamada kötü hissetmenize neden olabilir. Kişinin kendini iyi hissetmesi için jawline uygulanabilecek bir yöntemdir. Çene dolgusu işleminin en büyük avantajı, kişiye özgüven vermesidir.

Yaşanan estetik görünüm sorununun düzelmesi için farklı uygulamalar vardır. Ancak jawline, ameliyatsız işlem olduğundan dolayı avantajlıdır. Herhangi şekilde yüzünüze kesi ve dikiş atılmaz. Doğal olarak yüz kısmında iz kalma olasılığı neredeyse yoktur. Ayrıca genel anesteziye ihtiyaç olmadığından hastanede kalma gibi durumlar söz konusu değildir.

Çene dolgusu, kısa süreli olmasından dolayı da size artı sağlar. Çoğu zaman işlem, tek seans 15 dakika gibi kısa sürede biter. Ekstra uyuşturma işlemi yapılacaksa çene dolgusu 1 saat kadar sürebilir. Böylece çok kısa süre içinde daha sert ve estetik çene hatlarına sahip olma şansınız vardır.

Jawline için kliniğimizle çalıştığınız zaman kaliteli işlemi uygun fiyatlarla alma, avantajınız da bulunur. Uzman hekimler, işlemin tüm aşamalarını en iyi şekilde gerçekleştirir. Ardından çene dolgusu öncesi sonrası fotoğraflarıyla aradaki farkı ve yaşadığınız avantajı görmeniz mümkündür. Yücel Sarı Altın’ı tercih ederek bütçenize uygun jawline ve bişektomi fiyatları ile çok daha iyi hissedeceksiniz.

Çene Dolgusu (Jawline) Kalıcı Mı?

“Jawline dolgusu nedir?” sorusuyla alakalı geniş bilgilere ulaştınız. Ancak jawline yaptırmayı düşünenler daha birçok farklı soruyu merak eder. Bunlar arasında “Jawline kalıcı mı?” sorusu sıkça sorulmaktadır. “Çene dolgusu kalıcı mıdır?” sorusuna çok net cevap vermek mümkün değildir.

Çene dolgusu işleminde kalıcılık, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Uygulanan tedavi de kalıcılığı etkileyen bir diğer faktördür. Jawline, genellikle dolgu enjeksiyonu, yağ yakımı gibi hücre yenilenmesi odaklı işlemler yapıldığı zaman geçici çözümdür. Ancak durum, kişiden kişiye göre değişir. Örneğin, yağ yakımıyla cilt hattının belirginleşmesi durumunda çene dolgusu kalıcı hale gelir.

Jawline işleminde ameliyatsız biçimde yapılan dolgular, çene hattında etkili olmazsa, ek işlemlerin yapılması gerekebilir. Ayrıca kullanılan dolgular zaman içinde vücutta erir. Durum böyleyken işlem için tamamen kalıcı demek mümkün değildir. Ancak böyle bir durumda çene dolgusu işlemi yeniden uygulanabilir.

Kısacası çene dolgusu kalıcılığı için ameliyatsız tedaviler çok başarılı değildir. Fakat uzun süreli olarak çene hatlarının belirgin olması sağlanır. Bahsedilen süre 6 ay ila 1 yıl arasında değişiklik gösterir. Uzun süreli kalıcı sonuçlar için kişilerin jawline sonrasında sağlıklı beslenmesi, egzersiz yapması ve bol su içmesi gerekir. Düzenli ve stressiz yaşam tarzıyla çene dolgusu sayesinde uzun vadede kalıcı çözümler sunulur.

Jawline Erkek ve Kadınlarda Farklı mı?

Jawline dolgusu fiyat açısından herhangi şekilde kadın ve erkekler arasında bir fark yoktur. Ancak çene dolgusu uygulama açısından düşünüldüğünde çeşitli farklılıklar ortaya çıkar. Bu durumun temel nedeni, kadınların ve erkeklerin anatomik açıdan farklılık göstermesiyle alakalıdır. Her iki cinsin çene yapılarındaki değişikliklerden dolayı jawline uygulamasının farklılık gösterdiği bilinir.

Erkeklerin kas genişliği kadınlara nazaran çok daha büyüktür. Bu durum, çene yapısı için de aynıdır. Çene yapılarının farklı olmasından dolayı gerçekleştirilen çene dolgusu işlemi farklılık gösterebilir. Genel olarak erkeklerin çene yapısının kadınlara kıyasla daha kontürlü olmaya elverişlidir. Sadece fizyolojik durumlardan dolayı jawline konusunda farklılar vardır.

Çene Dolgusu Zararlı mı?

Jawline, ameliyatsız yöntem olduğundan dolayı herhangi kesi gerektirmez. Aynı şekilde dikiş atılma gibi durumlarda söz konusu değildir. Sadece bazen çene dolgusu hastanın yaşadığı sorundan dolayı yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda çene dolgusu yanında farklı yüz dolgusu işlemlerinin de yapılması mümkündür. Yapılan muayene sonrasında hekim durumu size açık şekilde izah edecektir.

Çene dolgusu için bölgeye enjekte edilen maddeler, insan vücudunda doğal olarak bulunur. Dolayısıyla jawline işlemi esnasında enjekte edilen madde yan etkiye neden olmaz. Sadece çene dolgusu öncesinde alerji testlerinin yapılması gerekir. Test sonuçlarında herhangi bir sorun olmadığı takdirde güvenilir şekilde jawline işlemi yapılabilir.

Çene dolgusu, küçük iğnelerden maddenin enjekte edilmesiyle gerçekleşen işlemdir. Yani jawline sonrasında oluşabilecek sorunların zararı yok denecek kadar azdır. Yapılan dolgu işleminden sonra sadece maddenin enjekte edildiği bölgede kızarıklıklar, şişlikler meydana gelebilir. Aynı zamanda hafif sertlik oluşumu da söz konusudur. Ancak bu durumlar, birkaç gün içinde tamamen ortadan kalkar.

Jawline işleminin ardından sadece ilk gün dinlenmeniz önerilir. Daha sonrasında sosyal yaşama ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. 48 saat boyunca hafif kızarıklık ve şişlik durumu yaşamanız olağandır. Ek olarak çene dolgusu, sadece enjeksiyon işleminin uygulandığı bölgelerde hafif morluklara sebep olabilir. En geç bir hafta içerisinde bu morluklar ortadan kalkar. Jawline işleminin tam oturması için gereken süre 2 haftadır.

Çene Dolgusu (Jawline) Fiyatları

Jawline ile alakalı en çok merak edilenler arasında fiyatlar vardır. Çene dolgusu fiyatları için minimum tutar 300 € seviyesindedir. Fiyat artışı; hastanın durumu, çene yapısı ve operasyonun gereklilikleri nedeniyle söz konusu olabilir. Kesin fiyat bilgisi için hekiminizle görüşebilirsiniz. Kalıcı çene dolgusu fiyatları hakkında net bilgi vermek çok doğru değildir. Çünkü çene dolgusu işleminde belirlenen fiyatlar çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Jawline için kullanılan dolgunun malzemesine, miktarına göre fiyatlar değişir.

İşlemin yapılacağı klinik, hekimin uzmanlığı ve hastanın durumu gibi etkenler de çene dolgusu fiyatlarının değişmesine etkendir. Jawline fiyat bilgisi almak için öncelikle güvenilir bir klinik bulmalısınız. Ardından klinikle iletişim kurarak çene dolgusu fiyatlarıyla alakalı ön bilgi almanız mümkündür. Fakat genellikle muayene sonrasında belirlenen işlemlere göre net çene dolgusu fiyatları ortaya çıkar.

Yücel Sarıaltın ve ekibi sizin için kaliteli çene dolgusu işlemi yapmaktadır. Öncesinde yapılan muayeneyle neye ihtiyacınız olduğunu belirlenir. Ardından sizin için en uygun çene dolgusu yöntemiyle istediğiniz gibi bir görünüm kazandırılır.

Çene Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çene Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Hastanın yüz yapısına bağlı olarak çene dolgusu oturma süresi, farklılık gösterir. Genel olarak bu sürenin en fazla iki hafta sürdüğü söylenebilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Jawline işleminin tamamen kalıcı olması gibi bir durum söz konusu değildir. Kullanılan maddeye göre 6 ay ila 1 yıl arasında sorunsuz şekilde kalabilir.

Çene Dolgusu Zararlı mı?

Çene dolgusu için kullanılan maddeler, insan vücudunda üretilir. Dolayısıyla maddeler, herhangi bir alerjik durumunuz yoksa zarar vermez.

Son Düzenleme : 18.05.2024