Sizi Arayalım

El Dolgusu

İçindekiler

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak tıpkı yüz ya da boyun bölgesinde olduğu gibi ellerimizde de deformasyonlar meydana gelir ve bu deformasyonlardan hem çeşitli mezoterapi uygulamaları hem de el dolgusu ile kurtulmak mümkündür. El dolgusu konusunda yaygınlaşan cerrahi olmayan yöntemler, eldeki sorunlardan kurtulmayı çok daha kolay bir hale getirmiştir. Güvenilir ve konforlu bir yöntem olan el dolgusu ile ellerde beliren yaşlı görüntüye genç bir görünüm kazandırılması mümkündür.

Günümüz sağlık teknolojilerinden olan el dolgusu ile ellerde meydana gelen kuruluk, deride incelme, damarlarda belirginleşme ve lekelenme gibi sorunların tamamı giderilebilmektedir. Peki el dolgusu nedir ve nasıl yapılır?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
30 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 Yıl

El Dolgusu Nedir?

Sık tercih edilen bir medikal estetik uygulama olan el dolgusu ile ellerde meydana gelen ve estetik olarak rahatsızlık veren pek çok sorundan kurtulmak mümkündür. Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kırışıklık, deride incelme, damarlarda belirginleşme gibi sorunların yanı sıra güneş ışınlarına maruz kalınması nedeniyle ortaya çıkan lekelenmeler de el dolgusu ile giderilebilir. El dolgunluğunun yitirilmesi ve hacim kaybı gibi durumlarda hyaluronik asitten hazırlanan bir dolgu maddesi ile eller istenilen görünüme kavuşturulabilir. Hyaluronik asit ile yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılır ve cildin yeniden diri görünmesi sağlanır. Bu durum kendini beğenmeme ya da özgüven eksikliği gibi sorunların da ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Sonuç olarak el dolgusu sayesinde tıpkı gençlikteki gibi narin ve zarif ellere sahip olmak mümkündür. Siz de “el dolgusu nasıl yapılır?” detaylı şekilde öğrenmek, hekim muayenesi için randevu oluşturmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Gülşah Şahin
12/11/2019

Tereddüt etmeden güvenebilirsiniz. Başarılı sonuçlar için Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a teşekkür ediyorum.

testimonial icon
MrMreToO Nassar
15/12/2021

Klinik beni çok sıcak karşıladı ve doktor tüm tıbbi konulara aşinaydı. Basınç hastası olduğumdan ve ameliyat sonucunda yüksek tansiyondan korktuğum için olabilir ama doktor beni rahatlattı ve aslında ameliyat sırasında, hatta ameliyattan sonra bile basınç yükselmedi. Klinik içinde doktorla birlikte çalışan ekip mükemmel bir ekip, cömert bir göğüsleri var ve her zaman gülümsüyorlar.Dr. Dr. Lee'nin yaptığı ameliyatlar başarılı geçti ve şu an kendime çok güveniyorum çünkü doktordan istediğim her şeyin gerçekleştiğini hissediyorum. Kuveyt'ten geldim, özellikle doktora ve sonuçlar gerçekten harikaydı ve Dr.Yugal'a ve tüm klinikte çalışan ekibe çok minnettarım.Bana ve Dr. Yugal harika bir doktor olmadan önce, sadece kliniğe değil, bir aile üyesi olarak her referansla ilgilendiği için... Ekip Sadece tıbbi konularla değil, konaklama ve ulaşım dahil tüm detaylarla ilgileniyor.

Devamını Oku
testimonial icon
Sarah Feroz
05/05/2022

Harika bir doktor, gerçekten doktormuş gibi davranan bir sürü kasap var ama tüm beklentilerimi karşıladı, onunla çok mutluyum sonuç ve cateyes operasyonunu ve facelift'i tekrar tekrar gerçekleştirecekti, 5 yıldız tamamen hak edildi

Devamını Oku
testimonial icon
ga...m
04/08/2014

burun estetigim için size minnattarım hocam ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN tam istetigim gibi olmuş.size 4ay içinde 2kez ameliyat oldum ve 2sindede istedigim burnu yaptınız. estetik konusunda hiç kimse sizin elinize su dökemez şunuda söylemeden edemiyecem bu memleketede sizin gibi bir cerrah artık zor gelir.bence erzurumdan bir YILDIZ geçti ve o YILDIZ da SİZDİNİZ hocam.RABBİM SİZE EŞİNİZE VE BEBEĞİNİZLE BİRLİKTE MUTLU UZUN ÖMÜRLER NASİP ETSİN.YENİ İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM.

Devamını Oku
testimonial icon
Mer*** Ö***
16/04/2017

Sevgili hocam, saç ekimi işlemi yaptınız çok güzel oldu teşekkürler elinize sağlık

testimonial icon
Sinem Harmanci
02/01/2023

1 ay öncesi lipo bbl ameliyati oldum dr yücel sarialtin bey bu ameliyati gercekleştirdi, cok menmünum ilk günden bu yana harika gelişimler var vücudumda, cok korkmuştum ameliyatdan fakat okadar profesiyonel bir ameliyat oldu ki hic agrim, acim yoktu cok cabuk iğleştim herkezede tavsiye ediyorum. Cok güzel ilgilendiler benimle, danişman tubanur demirli hanim'a teşekür ediyorum benimle güzel ilgilendiği icin, cok bilgi paylaşti benim korkularimi yenmeme yardimci oldu, ve sürekli iletişim halindeydi benimle hala'da iletişimdeyiz cok teşekürler dr yücel sarialtin ekibine ♥️

Devamını Oku

El Dolgusu Gerektirecek Durumlar Nelerdir?

El dolgusunu gerektirecek en önemli unsurlardan biri el sırtındaki kırışıklıklardır. Eller günün her anında aktif olarak kullandığımız ve çok sık gördüğümüz uzuvlarımızdan olduğundan, sürekli olarak bu kırışıklıklar ile karşılaşmak can sıkıcı olabilir. İşte burada da devreye el dolgusu girer. Elbette el dolgusu işlemini gerekli kılacak durumlar kırışıklıklar ile sınırlı değildir. Şu nedenler de el dolgusu için gereklilik doğurabilir:

  • Ellerin nem dengesinin bozulması ve kuruluğun artması,
  • El üzerindeki damarların belirginleşmesi,
  • Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmaya bağlı olarak oluşan kahverengi lekelerin ve çillerin artması,
  • Kolajen üretimindeki yavaşlamaya bağlı olarak elastikiyet kaybı, deride incelme ve dayanıksızlık.

Kişinin sürekli olarak ellerinde kırışıklık görmesi psikolojik olarak da yıpratıcıdır. Nitekim el dolgusunun etkileri ortaya çıkan bu psikolojik sorunların giderilmesine de yardımcı olur.

İlgili İçerikler
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Ameliyatsız Meme Büyütme
Ameliyatsız Meme Büyütme

Dolgun ve dik göğüslere sahip olmak hemen her kadının hayalidir. Estetik açıdan çok küçük göğüslere...

Tüy Sarartma Nedir, Nasıl Yapılır?
Tüy Sarartma Nedir, Nasıl Yapılır?

Q switch lazer tüy sarartma, cildinizin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar...

Ter Kokusuna Ne İyi Gelir?
Ter Kokusuna Ne İyi Gelir?

İnsan hem iş hayatını hem de sosyal hayatını olumsuz etkileyen ter kokusu kesin çözüm...

El Dolgusu Kimlere Yapılır?

Hemen hemen tüm medikal estetik uygulamalarda olduğu gibi, 18 yaşını doldurmuş olan tüm erkekler ve tüm kadınlar el dolgusu yaptırabilir. El dolgusu işlemi özellikle yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan sorunların giderilmesi amacıyla uygulanan bir işlem olduğundan, yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmadığı dönemlerde önerilmez. Nitekim 40 yaşından sonrasının el dolgusu yaptırmak için ideal dönem olduğu söylenebilir. Kısacası ellerindeki yaşlı görüntüden memnuniyetsizlik duyan ve tazelenmek isteyen herkes el dolgusu işlemi yaptırabilir.

Siz de “el dolgusu nasıl yapılır?” kapsamlı şekilde öğrenmek, seans fiyatları ve uygulama detayları hakkında bilgi almak için şimdi bizi arayabilirsiniz.

El Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde el üzerinde derinlemesine bir temizlik işlemi gerçekleştirilir. Temizlik işlemi sonrasında, uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmemesi adına lokal anestezik bir krem uygulanır. Krem uygulamasından sonra dolgu enjeksiyonu yapılacak olan bölgeler belirlenir ve kalemle işaretlenir. Kanüller yardımıyla işaretli bölgelerden içeri girilir ve dolgu malzemesi sarkmış olan derinin altına enjekte edilir. Enjeksiyon süresi ise yaklaşık olarak 10 dakikadır.

Ayrıca el dolgusu öncesi sonrası hakkında da bilmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunur. El dolgusu işlemleri öncesinde düzenli kullanılan ilaçların doktora bildirilmesi, yine kas gevşetici, antibiyotik ya da ağrı kesici gibi kan sulandırma ihtimali olan ilaçların da kullanımına ara verilmesi gerekir.

İşlem sonrasında nemlendirici kullanımını 24 saat süreyle durdurmanız önemlidir. Ek olarak bu süreçte doktor tarafından önerildiyse antibiyotik krem kullanmalı, iki hafta boyunca bol su tüketmeli ve ellerinizi zorlayacak hareketler yapmaktan kaçınmalısınız. Söz konusu kurallara uymak, el dolgusu uygulamasının başarısını artıracaktır.

El Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

El dolgusu uygulamasının kalıcılığı başta cilt yapısı ve dolgu miktarı olmak üzere pek çok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir. Başarı oranı yüksek bir uygulama olan el dolgusu işleminde seansın hemen sonrasında olumlu etkileri görmek mümkündür. Bu işlem herhangi bir yan etkiyi barındırmaz, çünkü dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asit insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Laboratuvar ortamında hazırlanan bu madde ile eldeki yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılabilir. Ayrıca el dolgusu yaptıranlar arasında en çok memnuniyet yaratan konu, vücuda kimyasal bir maddenin girmiyor olmasıdır.

El dolgusu tek seansta tamamlanabilen bir işlemdir ve doktor tarafından tavsiye edilmediği sürece ikinci seans gerekmez. Fakat uygulamanın etkileri yok olmaya başladığı zaman işlemin tekrarlanması mümkündür. El dolgusu uygulamasının ortalama kalıcılık süresi 13 ila 24 ay arasında değişir. Bu süre güneş ışınlarına maruz kalmaktan cilt yapısına, uygulanan dolgu miktarından ellerin nasıl kullanıldığına kadar pek çok parametreye bağlı olarak değişebilir. Eğer dolgu uygulamaları düzenli olarak yaptırılırsa, uygulamanın kalıcılığı daha fazla olacaktır. Siz de elleri yaşlanmaya karşı korumak ve el dolgusu fiyatları ile ilgili bilgi almak isterseniz, hemen bizi arayabilirsiniz.

El Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

El dolgusu her geçen gün yaygınlaşan ve daha fazla insan tarafından tercih edilmeye başlayan bir uygulama olarak pek çok soru işaretini de beraberinde getirmiştir. Nitekim el dolgusu yaptıran yorumları üzerinden derlenen şu bilgileri akılda tutmakta fayda bulunur:

  • El dolgusu uygulamasından elleri üzerindeki sorunlardan şikayetçi olan herkes faydalanabilir,
  • Lokal anestezik krem uygulandığından ağrı ya da acı hissedilmez,
  • Hafif kızarıklık ve morluk dışında herhangi bir yan etki görülmez, bu tarz yan etkiler de buz uygulaması ile ya da kendiliğinden birkaç saat içerisinde geçer,
  • El dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi 2 yıla kadar uzayabilir,
  • Uygulamanın tamamlanması için tek seans yeterlidir,
  • Mezoterapi uygulamaları ve el dolgusu bir arada yapılabilir.

Tüm bunlara ek olarak hamile ya da emziren kadınların el dolgusu yaptırması önerilmez. El dolgusu yaptırabilmek için gebelik sürecinin tamamlanmış ve emzirme döneminin bitmiş olması gerekir. Böylelikle oluşabilecek riskler de ortadan kaldırılmış olur.

El Dolgusu Fiyatları

Bugüne kadar el dolgusu hakkında yapılan olumlu yorumlar ve uygulamanın yaygınlaşması, her geçen gün daha fazla insanı bu işlemden yararlanmaya sevk etmiştir. Nitekim olumlu etkileri hem estetik bir görüntü yaratır hem de özgüven problemlerini ortadan kaldırır. Kişiden kişiye farklılık gösterebilen bir uygulama olduğundan el dolgusu fiyatları da kişiye göre değişebilir. El dolgusu fiyatları belirlenirken dolgu türü, hastanın cilt yapısı gibi farklı detaylar dikkate alınır. Muayene süreci tamamlandıktan sonra fiyat bilgisini, hekiminizden öğrenebilirsiniz. Örneğin kişinin cildinin yapısı, cilt üzerindeki problemlerin derecesi ve dolgu miktarı gibi faktörler fiyata doğrudan etki eder. Fakat doğrudan sağlık üzerine etki eden bir uygulama olduğu için hastaların ilk olarak fiyatı değil, uzman ve deneyimli bir hekim tercihini önemsemeleri gerekir. Çünkü bu tarz işlemler ancak alanında deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirildiği sürece olumlu etkiler yaratır.

Yücel Sarıaltın ve ekibi, el dolgusu işlemlerini alanında uzman bir kadro ve son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış bir klinik ile gerçekleştirir. Nitekim el dolgusu için güvenilebilecek en iyi konumlardan biri olarak kabul edilir. Bu el dolgusu işleminin muhtemel risklerini tamamen ortadan kaldırdığınız anlamına gelir. Siz de el dolgusu yaptırmak ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024