Sizi Arayalım

Elmacık İmplant

İçindekiler

Elmacık kemiklerinin kırılması ve kendiliğinden iyileşmesi sonrası bölgede estetik olmayan, çukur bir görüntü oluşabilir ve bu görüntü etkili bir elmacık implant ile iyileştirilebilir. Bu görüntü her zaman elmacık kemiklerinin kırılmasına bağlı olarak değil, bazen hızlı kilo alıp vermeye ya da yaşlanmaya bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgenin çökük olması, kemik üzerinde bulunan yumuşak dokuların da sarkmasına neden olur. Bu da yüzde mutsuz ve zayıf bir ifade yaratır. İşte bu görüntünün elmacık implant sayesinde giderilmesi mümkündür.

Yüzün her iki tarafında, burun ve kulak arasında bulunan elmacık kemiklerinin zayıf olmasına bağlı olarak yüzün çökük görünmesi kişilerin kendilerini güzel bulmamasına ve özgüven sorunları yaşamalarına neden olabilir. Bu yüzden elmacık implantı bir gereklilik olarak değerlendirilmelidir. Peki elmacık kemiği implantı nedir ve nasıl yapılır?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1-2 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Hafta
İşe Dönüş Süresi :
1 Hafta
Anestezi :
Duruma Bağlı
Sonuçların Kalıcılığı :
Kullanıma Bağlı

Elmacık İmplant Nedir?

Elmacık implantı yüzde başarılı ve etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. Çene ucu ve iki adet elmacık kemiği arasındaki üçgen kısım yüzün genç görünmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Fakat elmacık kemiklerinin çökük ve zayıf bir görünüm kazanması, yüzdeki bu üçgen formun, dolayısıyla da genç görünümün yok olmasına neden olur. Böyle durumlarda elmacık kemiklerinin büyütülmesi ve belirginleştirilmesi gerekir.

Elmacık kemiklerinin büyütülmesi konusunda farklı teknikler bulunur. Bu sorunların giderilmesi için en yaygın şekilde kullanılan teknik yüz protezleri yani silikon implantlar kullanılmasıdır. Elmacık implant uygulamasında da kullanılan bu protezler kemiklerin üzerine eklenir. Böylelikle elmacık kemikleri daha çıkık bir görünüme kavuşur. Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi adına hyaluronik asit ya da yağ enjeksiyonu gibi yöntemler de kullanılıyor olsa da, elmacık implant uygulamaları çok daha başarılı sonuçlar verir.

Sık başvurulan yüz implantı uygulamalarından olan elmacık implant ile yüz arzu edilen görünüme kavuşturulabilir. Siz de elmacık kemiği implantı öncesi sonrası hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için şimdi bizi arayabilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
lesly velasquez
02/08/2020

Doktor mükemmel bir profesyonel, çok iyi dikkat!, Mükemmel tedavi, klinikte mükemmel bakım! Tüm beklentilerimi aştı! Kişisel ve profesyonel düzeyde, ameliyatın sonuçları rakipsizdir! % 100 tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
nü...e
24/11/2018

İlk muayenemi oldum ve ön görüşmeye geldim.Yücel Beyin değerli bilgilerinden ve enerjisinden çok memnun kaldım. Zaten tavsiye üzerine gitmiştim. Ameliyat sonrası sonucunda iyi olucağını umuyorum.

testimonial icon
Seda Ceviz
13/01/2023

2 hafta önce Dr Yücel Sarıaltın'dan ameliyat oldum. İstanbul'da hemen hemen her doktora gittim ama bu doktor o kadar spontane ve hastasıyla o kadar çok ilgileniyor ki, hemen iyi hissettim. Tummytuck 360 Lipo ve BBL yaptırdım! Ne harika bir sonuç, daha iyisini hayal edemezdim! Sevgili insanlar lütfen doğru doktoru bulun!!! Çünkü 2019 yılında ben de aynı ameliyatı oldum ama bu doktor beni sakatladı ve Yücel Sarıaltın bunu tekrar düzeltmek zorunda kaldı bu da tabi ki ameliyatı zorlaştırıyor. Bu doktoru %100 tavsiye ederim! & tabii ki ekibi de bu dönemi atlatmam için bana yardımcı olan Buse Bayram Ayşegül'ü kucak dolusu öpüyor ❤️!

Devamını Oku
testimonial icon
lex Thubron
22/12/2021

Geçenlerde rinoplasti için Dr Yücel'e gittim ve deneyimimi çok sevdim! Bu hafta benim için yaptıkları her şey için Dr Yücel'e ve yardımcılarına özellikle carolina'ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Tüm ekip çok güzel ve sevimli ve iletişim boyunca devam ettiler benim için her şeyi çok kolaylaştırdılar ve İstanbul'da geçirdiğim zamanı kesinlikle çok sevdim. Bu doktoru seçtiğim için çok mutluyum ve gelecekte baktığım herhangi bir ameliyat kesinlikle bu doktora geri döneceğim !! Hayalimdeki burnu bana kazandırdığı için başta doktor olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim :)

Devamını Oku
testimonial icon
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku
testimonial icon
yu...m
05/08/2014

Hocam burun ameliyatım için çok teşekkür ederim sayenizde nefes almak nedir onu öğrendim erzurumda sizin gibi plastik bir cerrahın olması beni hem şaşırttı hemde sevindirdi diğer taraftan gitmenizde üzdü başarılarınızın devamını dilerim kendinize iyi bakın

Devamını Oku

Elmacık İmplant Ne İşe Yarar?

Elmacık kemiği implantları aynı zamanda malar implantlar ya da yanak implantları olarak da adlandırılır. Göz kapaklarının kenarlarının aşağı doğru kıvrımlı olması nedeniyle yüzde mutsuz bir görüntü oluşması, gözlerin daha yuvarlak bir görünüme sahip olması, göz altlarında erken yaşta beliren torbalar, yüzün basık ve düz görünmesi, nazolabial kıvrımların erken yaşlarda belirmesi gibi sorunların tamamı elmacık implant uygulamaları ile giderilebilir.

Eğer elmacık kemiği implantı yerine yağ enjeksiyonu yapılacaksa, bu durum genellikle karın bölgesinden alınan yağların elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Fakat bu etki süresi çok daha kısa olan bir işlemdir. Bu operasyon çene kemiğinin şekillendirilmesi ile desteklendiğinde elde edilen sonuçlar çok daha başarılı olur. Ek olarak hem çene ucu hem de üst çene kemiği uygulamalarının da tıpkı elmacık implant uygulamaları gibi deneyimli hekimlerce gerçekleştirilmesi büyük önem taşır. Peki elmacık kemiği implantı nasıl yapılır ve hastaları neler bekler?

İlgili İçerikler
Kulak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?
Kulak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı olarak da bilinen kulak estetiği pek çok kişi tarafından...

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir ve uygulama sonuçları pek...

Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler
Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler

Burun ucunun istenilen bir görünüme sahip olmaması kişileri rahatsız eder ve söz konusu rahatsızlığın burun ucu estetiği...

Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın
Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın

Büyük göğüs şikayeti, estetik ve sağlık bakımından ciddi bir problemdir. Kadınlar bir çok farklı sebepten...

Elmacık İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Elmacık implant uygulamasında, yapıldığı bölgede kemik oluşmasını sağlayan granül biçimindeki maddeler kullanılır. Enjeksiyon yöntemiyle yapılan bu işlemden daha kalıcı sonuç veren yöntem ise protez kullanmaktır. Bu protezler anatomik yapıya uygundur ve vücut tarafından reddedilmesi söz konusu değildir. Protezlerin üretilmesi sürecinde üç farklı yönteme başvurulabilir. Bunlardan ilki kişinin kendisinden alınan kemik ile uygulamayı gerçekleştirmek, ikincisi protezleri kemik bankasından almaktır. Bir diğer yöntem ise ponza taşına benzeyen, alerjen özelliği bulunmayan ve gözenekli bir yapıya sahip olan materyaller kullanmaktır. Elmacık implant uygulamasında işlem adımları şu şekildedir:

  • Kullanılacak olan malzeme yontulur ve yüz anatomisine uygun bir şekle sokulur,
  • Protezler ağız içinde yapılan kesilerden uygulama bölgesine yerleştirilir.

Son derece kısa süren bir işlem olan elmacık implant uygulamasında iyileşme süreci de son derece hızlıdır. Uygulama sonrasında birkaç gün özel bandajlar kullanılması gerekir ve bu süreçte yüzün darbelerden uzak tutulması büyük önem taşır. Elmacık implant hastanın durumuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Elmacık İmplant Kimler İçin Uygundur?

Elmacık implant uygulamaları 18 yaşını doldurmuş olan tüm kadınlar ve tüm erkekler için uygundur. Fakat travmaya bağlı deformitelerde yaş sınırı ortadan kalkabilir. Yine de gençler için yalnızca dolgu uygulamaları yeterli olurken, yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşan deformitelerde ya da genetik faktörlerde elmacık implant uygulamaları düşünülebilir. Hem dolgu uygulamaları hem de elmacık implant her mevsimde yapılabilir.

Genellikle lokal anestezi ile yapılan bu işlemde hasta aynı gün taburcu edilebilir. Aynı gün taburcu olunduğu için de sosyal hayata ya da iş hayatına hızlı şekilde dönüş mümkündür. Bu yüzden iş hayatında bulunan kişilerin işlerinden ayrılmalarını ya da sosyal hayatlarından feragat etmelerini gerektirecek bir durum yoktur. Ayrıca alt göz kapakları ve üst dudak arası bölge yeterince gelişmemiş olan hastalar da elmacık implant uygulamasından faydalanabilir.

Peki estetik cerrahi bir yöntem olarak elmacık kemiği implantı ne kadar sürede iyileşir ve uzmanlar elmacık kemiği implantı dikkat edilmesi gerekenler hususunda neler diyor?

Elmacık İmplant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüze genç bir görünün kazandırmak amacıyla elmacık kemiği implantı yaptıranlar, hem uygulamanın başarısı hem de komplikasyon oluşmaması için bazı kurallara uymak zorundadır. Bu kurallar uzmanlar tarafından şu şekilde belirtilir:

  • Operasyon sonrası hastanın bir refakatçiye ihtiyacı vardır,
  • Operasyon sonrası araç kullanılması önerilmez,
  • İlk günlerde yumuşak ya da sıvı gıdalar ile beslenilmesi önerilir,
  • Ağrı ya da sızı olması durumunda parasetamol tarzı ağrı kesiciler kullanılabilir,
  • Yüzde şişme ya da benzer sorunlar oluşmaması için ağır egzersizlere bir süre ara vermek gerekir,
  • İki ila üç hafta boyunca başınız aşağıda yatarsanız, ödem ve şişlik oluşumunu büyük ölçüde önlersiniz.

Elmacık implant sonrası sigara tüketimi ağız içerisindeki yaraların iyileşme sürecini ciddi şekilde yavaşlatır. Bu yüzden bu süreçte sigara tüketimini bırakmanız ve kanamaya neden olabilecek çaylardan ve benzeri ürünlerden uzak durmanız gerekir. Tüm bunlara ek olarak eğer operasyon öncesinde kullandığınız ilaçlar varsa, bu ilaçlarla ilgili hekiminize bilgi vermeyi unutmamalısınız.

Elmacık İmplant Fiyatları

İmplant uygulamasında fiyatları belirleyen çok sayıda unsur bulunur. Kişilerin elmacık kemiklerinin durumu, uygulama yöntemi, dolgu ya da protez malzemesi gibi unsurlar fiyat konusunda belirleyici olur. Bu yüzden elmacık kemiği implantı fiyatı ile ilgili doğrudan bir rakam vermek mümkün değildir. Net bir rakamın alınabilmesi için öncelikle hekim muayenesi gerekir. Muayene sonrasında hekim hastaya hem elmacık implant uygulamasının detayları ile ilgili hem de fiyat ile ilgili bilgi verecektir.

Elmacik kemiği implantı ömür boyu hastada kalması muhtemel bir işlemdir. Fakat dolgu malzemeleri ile yapılan elmacık implant uygulamaları hakkında aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Siz de elmacık implant hakkında detaylı bilgi almak, muayene olmak ve elmacık implant tedavi sürecini başlatmak için randevu almak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.10.2023