Sizi Arayalım

Elmacık İmplant

İçindekiler

Elmacık kemiklerinin kırılması ve kendiliğinden iyileşmesi sonrası bölgede estetik olmayan, çukur bir görüntü oluşabilir ve bu görüntü etkili bir elmacık implant ile iyileştirilebilir. Bu görüntü her zaman elmacık kemiklerinin kırılmasına bağlı olarak değil, bazen hızlı kilo alıp vermeye ya da yaşlanmaya bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgenin çökük olması, kemik üzerinde bulunan yumuşak dokuların da sarkmasına neden olur. Bu da yüzde mutsuz ve zayıf bir ifade yaratır. İşte bu görüntünün elmacık implant sayesinde giderilmesi mümkündür.

Yüzün her iki tarafında, burun ve kulak arasında bulunan elmacık kemiklerinin zayıf olmasına bağlı olarak yüzün çökük görünmesi kişilerin kendilerini güzel bulmamasına ve özgüven sorunları yaşamalarına neden olabilir. Bu yüzden elmacık implantı bir gereklilik olarak değerlendirilmelidir. Peki elmacık kemiği implantı nedir ve nasıl yapılır?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1-2 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Hafta
İşe Dönüş Süresi :
1 Hafta
Anestezi :
Duruma Bağlı
Sonuçların Kalıcılığı :
Kullanıma Bağlı

Elmacık İmplant Nedir?

Elmacık implantı yüzde başarılı ve etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. Çene ucu ve iki adet elmacık kemiği arasındaki üçgen kısım yüzün genç görünmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Fakat elmacık kemiklerinin çökük ve zayıf bir görünüm kazanması, yüzdeki bu üçgen formun, dolayısıyla da genç görünümün yok olmasına neden olur. Böyle durumlarda elmacık kemiklerinin büyütülmesi ve belirginleştirilmesi gerekir.

Elmacık kemiklerinin büyütülmesi konusunda farklı teknikler bulunur. Bu sorunların giderilmesi için en yaygın şekilde kullanılan teknik yüz protezleri yani silikon implantlar kullanılmasıdır. Elmacık implant uygulamasında da kullanılan bu protezler kemiklerin üzerine eklenir. Böylelikle elmacık kemikleri daha çıkık bir görünüme kavuşur. Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi adına hyaluronik asit ya da yağ enjeksiyonu gibi yöntemler de kullanılıyor olsa da, elmacık implant uygulamaları çok daha başarılı sonuçlar verir.

Sık başvurulan yüz implantı uygulamalarından olan elmacık implant ile yüz arzu edilen görünüme kavuşturulabilir. Siz de elmacık kemiği implantı öncesi sonrası hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için şimdi bizi arayabilirsiniz.

Ne Dediler?
Zin*** B***
05/07/2016

Yücel hoca ve Estetik international şikayet ettiğim tüm yüz kusurlarımı örümcek ağı estetiği ile giderdi, yardımcısı yağmur hanımında ilgisi ile güzel bir deneyim yaşadım kendilerine çok müteşekkirim.

Tuba AVCI
13/01/2020

Merhaba , Yücel Bey kesinlikle tavsiye edeceğim bir Doktor , önce naifligi sonra başarısı ile memnun kalacağınız , eli hafif ve hızlı olması , yapılan işlem takibi ile taktirinizi kazanacaktır. Güler yüzlü personeli , başarılı ekibi ile gönül rahatlığıyla tedaviniz için seçeceğiniz bir adres

Devamını Oku
MrMreToO Nassar
15/12/2021

Klinik beni çok sıcak karşıladı ve doktor tüm tıbbi konulara aşinaydı. Basınç hastası olduğumdan ve ameliyat sonucunda yüksek tansiyondan korktuğum için olabilir ama doktor beni rahatlattı ve aslında ameliyat sırasında, hatta ameliyattan sonra bile basınç yükselmedi. Klinik içinde doktorla birlikte çalışan ekip mükemmel bir ekip, cömert bir göğüsleri var ve her zaman gülümsüyorlar.Dr. Dr. Lee'nin yaptığı ameliyatlar başarılı geçti ve şu an kendime çok güveniyorum çünkü doktordan istediğim her şeyin gerçekleştiğini hissediyorum. Kuveyt'ten geldim, özellikle doktora ve sonuçlar gerçekten harikaydı ve Dr.Yugal'a ve tüm klinikte çalışan ekibe çok minnettarım.Bana ve Dr. Yugal harika bir doktor olmadan önce, sadece kliniğe değil, bir aile üyesi olarak her referansla ilgilendiği için... Ekip Sadece tıbbi konularla değil, konaklama ve ulaşım dahil tüm detaylarla ilgileniyor.

Devamını Oku
Sa***
05/08/2019

Romanyalıyım ama Londra'da yaşıyorum. Her zaman büyük göğüslerim olsun istemiştim ama korkmuştum. Kuzenimin tavsiyesi üzerine Op. Dr. Yücel Sarıaltın'ı buldum. Sonuçtan çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
FATMA DOGAN
22/06/2020

Yucel beye 2 seneden uzun zamandır çeşitli estetik operasyon ve işlemlerimi yaptırıyorum. (Full Body Liposuction, Aquafilling, botox, yüz dolguları...vs.)her seferinde harika sonuçlar aldım ve çevremden de bu olumlu değişikliklerle ilgili sayısız iltifatlar duydum. Kendisini ve ekibini gözü kapalı tavsiye ederim.Yücel beyin ilgisi, nezaketi, profesyonelliği, diğer estetik doktorlarının çok ilerisinde.Hastanın isteğini 'gerçekten' dinlemesi ve başka kaygılardan yada kendi tercihlerinden ziyade, hastanın sonuçtan mutlu olması için elinden gelenin bile fazlasını yapması onu farklı kılıyor.Aklınızda estetik bir işlem/operasyon varsa Yücel Sarıaltın'a danışmadan kesinlikle karar vermeyin derim.

Devamını Oku
SAQQULL SHAWL SCARF
05/01/2023

Dudak operasyonu geçirdim. Tuba hanım ve Ceren hanımın muhteşem güler yüzü ve ilgisi beni oraya bağlayıcı etken diyebilirim. Aynı zamanda doktorumuz Yücel beyin naif kişiliği sıcakkanlılığı asilliği der başka bişe demeyeceğim :) çok memnunum iyiki Yücel bey

Devamını Oku

Elmacık İmplant Ne İşe Yarar?

Elmacık kemiği implantları aynı zamanda malar implantlar ya da yanak implantları olarak da adlandırılır. Göz kapaklarının kenarlarının aşağı doğru kıvrımlı olması nedeniyle yüzde mutsuz bir görüntü oluşması, gözlerin daha yuvarlak bir görünüme sahip olması, göz altlarında erken yaşta beliren torbalar, yüzün basık ve düz görünmesi, nazolabial kıvrımların erken yaşlarda belirmesi gibi sorunların tamamı elmacık implant uygulamaları ile giderilebilir.

Eğer elmacık kemiği implantı yerine yağ enjeksiyonu yapılacaksa, bu durum genellikle karın bölgesinden alınan yağların elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Fakat bu etki süresi çok daha kısa olan bir işlemdir. Bu operasyon çene kemiğinin şekillendirilmesi ile desteklendiğinde elde edilen sonuçlar çok daha başarılı olur. Ek olarak hem çene ucu hem de üst çene kemiği uygulamalarının da tıpkı elmacık implant uygulamaları gibi deneyimli hekimlerce gerçekleştirilmesi büyük önem taşır. Peki elmacık kemiği implantı nasıl yapılır ve hastaları neler bekler?

İlgili İçerikler
Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik...

Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın

Büyük göğüs şikayeti, estetik ve sağlık bakımından ciddi bir problemdir. Kadınlar bir çok farklı sebepten...

Gıdı Aldırma Ameliyatı

Gıdı Aldırma ameliyatı, boğaz ve çene arasındaki tabakanın...

Elmacık İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Elmacık implant uygulamasında, yapıldığı bölgede kemik oluşmasını sağlayan granül biçimindeki maddeler kullanılır. Enjeksiyon yöntemiyle yapılan bu işlemden daha kalıcı sonuç veren yöntem ise protez kullanmaktır. Bu protezler anatomik yapıya uygundur ve vücut tarafından reddedilmesi söz konusu değildir. Protezlerin üretilmesi sürecinde üç farklı yönteme başvurulabilir. Bunlardan ilki kişinin kendisinden alınan kemik ile uygulamayı gerçekleştirmek, ikincisi protezleri kemik bankasından almaktır. Bir diğer yöntem ise ponza taşına benzeyen, alerjen özelliği bulunmayan ve gözenekli bir yapıya sahip olan materyaller kullanmaktır. Elmacık implant uygulamasında işlem adımları şu şekildedir:

  • Kullanılacak olan malzeme yontulur ve yüz anatomisine uygun bir şekle sokulur,
  • Protezler ağız içinde yapılan kesilerden uygulama bölgesine yerleştirilir.

Son derece kısa süren bir işlem olan elmacık implant uygulamasında iyileşme süreci de son derece hızlıdır. Uygulama sonrasında birkaç gün özel bandajlar kullanılması gerekir ve bu süreçte yüzün darbelerden uzak tutulması büyük önem taşır. Elmacık implant hastanın durumuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Elmacık İmplant Kimler İçin Uygundur?

Elmacık implant uygulamaları 18 yaşını doldurmuş olan tüm kadınlar ve tüm erkekler için uygundur. Fakat travmaya bağlı deformitelerde yaş sınırı ortadan kalkabilir. Yine de gençler için yalnızca dolgu uygulamaları yeterli olurken, yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşan deformitelerde ya da genetik faktörlerde elmacık implant uygulamaları düşünülebilir. Hem dolgu uygulamaları hem de elmacık implant her mevsimde yapılabilir.

Genellikle lokal anestezi ile yapılan bu işlemde hasta aynı gün taburcu edilebilir. Aynı gün taburcu olunduğu için de sosyal hayata ya da iş hayatına hızlı şekilde dönüş mümkündür. Bu yüzden iş hayatında bulunan kişilerin işlerinden ayrılmalarını ya da sosyal hayatlarından feragat etmelerini gerektirecek bir durum yoktur. Ayrıca alt göz kapakları ve üst dudak arası bölge yeterince gelişmemiş olan hastalar da elmacık implant uygulamasından faydalanabilir.

Peki estetik cerrahi bir yöntem olarak elmacık kemiği implantı ne kadar sürede iyileşir ve uzmanlar elmacık kemiği implantı dikkat edilmesi gerekenler hususunda neler diyor?

Elmacık İmplant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüze genç bir görünün kazandırmak amacıyla elmacık kemiği implantı yaptıranlar, hem uygulamanın başarısı hem de komplikasyon oluşmaması için bazı kurallara uymak zorundadır. Bu kurallar uzmanlar tarafından şu şekilde belirtilir:

  • Operasyon sonrası hastanın bir refakatçiye ihtiyacı vardır,
  • Operasyon sonrası araç kullanılması önerilmez,
  • İlk günlerde yumuşak ya da sıvı gıdalar ile beslenilmesi önerilir,
  • Ağrı ya da sızı olması durumunda parasetamol tarzı ağrı kesiciler kullanılabilir,
  • Yüzde şişme ya da benzer sorunlar oluşmaması için ağır egzersizlere bir süre ara vermek gerekir,
  • İki ila üç hafta boyunca başınız aşağıda yatarsanız, ödem ve şişlik oluşumunu büyük ölçüde önlersiniz.

Elmacık implant sonrası sigara tüketimi ağız içerisindeki yaraların iyileşme sürecini ciddi şekilde yavaşlatır. Bu yüzden bu süreçte sigara tüketimini bırakmanız ve kanamaya neden olabilecek çaylardan ve benzeri ürünlerden uzak durmanız gerekir. Tüm bunlara ek olarak eğer operasyon öncesinde kullandığınız ilaçlar varsa, bu ilaçlarla ilgili hekiminize bilgi vermeyi unutmamalısınız.

Elmacık İmplant Fiyatları

İmplant uygulamasında fiyatları belirleyen çok sayıda unsur bulunur. Kişilerin elmacık kemiklerinin durumu, uygulama yöntemi, dolgu ya da protez malzemesi gibi unsurlar fiyat konusunda belirleyici olur. Bu yüzden elmacık kemiği implantı fiyatı ile ilgili doğrudan bir rakam vermek mümkün değildir. Net bir rakamın alınabilmesi için öncelikle hekim muayenesi gerekir. Muayene sonrasında hekim hastaya hem elmacık implant uygulamasının detayları ile ilgili hem de fiyat ile ilgili bilgi verecektir.

Elmacik kemiği implantı ömür boyu hastada kalması muhtemel bir işlemdir. Fakat dolgu malzemeleri ile yapılan elmacık implant uygulamaları hakkında aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Siz de elmacık implant hakkında detaylı bilgi almak, muayene olmak ve elmacık implant tedavi sürecini başlatmak için randevu almak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 10.05.2023