Sizi Arayalım

Exilis 360 Saten Yüz Germe

İçindekiler

İnsan cildi farklı faktörler sebebiyle yıllar geçtikçe yaşlanır ve kırışmaya başlar. İleri yaş, yer çekimi, hastalık, iklim koşulları ve genetik özellikler bunun başlıca sebeplerdir. Durumu tersine çevirmek için en iyi, etkili ve kolay yöntemlerden biri ameliyatsız yüz germe işlemidir. Birçok farklı tekniği sahip olan bu yöntem, özellikle saten yüz germe yani exilis tekniği ile öne çıkar. Ancak kişinin istekleri ve cilt yapısı uygun yöntemi belirleme konusunda etkilidir.

Seans Sayısı :
2 - 4 Seans
Operasyon Süresi :
15 - 30 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
Kullanıma Bağlı

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe; kişinin daha sıkı, genç ve pürüzsüz bir cilde düzenli olarak sahip olmasını sağlayan, cerrahi olmayan bir prosedürdür. Uzman kişiler tarafından yapılması gereken işlemde, özel ekipmanlar kullanılarak cildin altındaki dokular görüntülenir. Ulaşılan cilt dokuları ısıl işlemlerden geçirilir. Sonucunda cilt yüzeyinde herhangi bir iz kalmadan dokular daha sıkı hale getirilir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminin Avantajı Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden en fazla tercih edileni, saten yüz germe işlemi sayesinde ciltte kolajen üretimi sağlanır. Kolajen yalnızca cildin değil, genel anlamda vücudun da temel yapı unsurlarından bir tanesidir. İnsan bedeninde bulunan toplam protein hücrelerinin yaklaşık üçte biri kolajen hücreleridir. Özellikle otuzlu yaşların sonrasında vücutta oluşan kolajen üretimi ve kalitesi fazlasıyla yavaşlamaya başlamaktadır. İnsanın yaşı ilerledikçe de bu yavaşlamanın miktarı giderek artmaktadır. Kolajen yetersizliği saçlardan başlayarak tırnaklarda, dişlerde, ciltte, kaslar ve kemiklerde bozulma ve yaşlanmaya sebep olmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri, cildin üst yüzeyine zarar vermeden deri altında bulunan dokularda düşük hasarlı yanıklar oluşturur, vücuttaki kolajen üretimini arttırır. Saten yüz germe işlemi sayesinde cildin kendi kendisini onarması sağlanır. Saten yüz germe, diğer adıyla kullanırsak Exilis işlemi ile cilt sıkılaşır ve yüz doğal şekilde gençleşmiş olur. Exilis uygulaması düzenli aralıklarla gerçekleştirilerek genç bir görünüme sahip olunabilir.

Ne Dediler?
Enes Sarı
03/02/2022

En iyisi!

ayten eran
10/01/2022

Yucel beyi tek kelime ile anlatmak gerekirse mükemmel. hem harika bir cerrah hem de inanılmaz hastasını düşünen anlayan bir doktor. Başka bir doktora kendimi emanet ettiğimi düşünemiyorum. Yücel beyin yardımcılarınin da hepsi islerini çok cok iyi yapiyorlar. Bayram bey, Tuba hanım ve özellikle Yağmur hanım. Yağmur hanim bilgisi,deneyimi, yardımseverligi ve güler yüzü ile size her konuda inanılmaz destek oluyor. Mükemmel bir cerrah ve mükemmel bir ekip başka söze gerek yok aslında.

Devamını Oku
önder toksoy
03/01/2023

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittiğim,lovest klinik'te lokal anestezi ile göz kapağı operasyonu geçirdim.ilkönce danışmanım Tubanur hanım'a şahsıma gösterdiği ameliyat öncesi , sonrası yakınlığa ve ailemden biri görmemi sağladığı için özellikle teşekkür ederim. tabi ki Doktorum Yücel bey ,için ayrı bir parantez açmam gerekir.hastasına karşı güleryüzlü ve samimi açıklamalarıyla tedirgin olmanızı engelliyor,gereksiz gördüğü durumları ikna ederek yapmak istemiyor,bu da hastada güven duyulmasını sağlıyor.Lokal anestezi olduğum için,heyecan duyduğum,operasyon çok rahat ve kısa sürede muhabbet ederek geçti.bu sırada ve sonrasın da kesinlikle acı duymadım,sadece morluklar olabiliyor.bunun için başta yücel bey olmak üzere lovest ailesine teşekkür ederim.çok memnun kaldım,kesinlikle tavsiye ederim

Devamını Oku
Ays*** A***
06/02/2015

Yücel Bey ameliyat öncesinde ve sonrasında çok ilgiliydi. beni her konuda rahatlattı.Ameliyat sonrasında benimle ilgilenen hemşireler ile çok yardım sever ve güler yüzlüidi, operasyondan genel olarak çok memnun kaldım

Devamını Oku
Hd***
05/08/2019

Merhaba :) Ben Hedil Ürdün'den geliyorum. Daha önce 4 kez burun estetiği ameliyatı oldum ve hepsi de başarısız geçti. 5. ameliyatımı Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a oldum ve ameliyatımın sonucu harika. Burun ile dudak arasında bir mesafe vardı o kısaldı. Bu kadar küçük bir iz kalacağını düşünmemiştim.

Devamını Oku
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanabilir?

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri 18 yaşını doldurmuş her bireye hızlı ve acısız şekilde uygulanabilir. Cildinin yaşlanmasından, kırışmasından, eskisi gibi görünmemesinden ve sarkmasından şikayetçi olan herkes, istediği ameliyatsız yüz germe yöntemini seçerek cildine uygulatabilir. Özellikle saten yüzme germe gibi pratik ve yenilikçi yöntemler, ameliyatsız orta yüz germe işlemi için herkes tarafından tercih edilebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin gıdı, boyun, yanak, çene gibi bölgelere kısa sürelerde, acısız ve kolay bir şekilde uygulanması mümkündür. Ameliyatsız yüz germe yaptıranlar işlemlerini düzenli aralıklarla hekimlerine yeniletmelidir. Nitekim ameliyatsız yüz germe yöntemleri sonsuza kadar kalıcı değildir, yenilenmeleri gerekir.

İlgili İçerikler
Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri genetik yatkınlıktır...

Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?

Hamilelik sürecini de içerisine kattığımız annelik döneminde kadınlar bebeklerinin bakımını birinci sıraya koymakta, ortaya çıkan ...

Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek İçin Neler Yapılmalı?

Uygulanan meme ameliyatı sonrasında daha kısa sürede ve iyi bir sonuç...

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Kişilerin durumuna ve isteklerine göre uygulanabilecek birçok ameliyatsız yüz germe tekniği mevcuttur. Bu tekniklerin; uygulanma şekilleri, uygulanma süreleri, seans sayıları, ortaya çıkarttıkları sonuçlar, sonrasında ve öncesinde yapılması gerekenler değişiklik gösterebilmektedir. Hastaya uygulanması gereken tekniğin seçimi, hastanın istek ve ihtiyaçları göz ününde bulundurularak yapılmaktadır. Bazen tek bir yöntem hasta için uygun olurken bazen birkaç farklı yöntemin aynı anda hastanın cildine uygulanması ideal işlem şekli olabilmektedir. Ameliyatsız yüz germe teknikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Dolgu
 • HIFU
 • Fotona
 • İp askılama
 • Mezoterapi
 • Scarlet
 • Lazer
 • Kimyasal Peeling Uygulamaları
 • HydraFacial
 • Exilis (saten yüz germe)

BTL Exilis Elite yorumlar incelendiğinde diğer işlemlere kıyasla saten yüz germe işleminin çok daha avantajlı ve sağlıklı bir yöntem olarak öne çıktığı görülmektedir.

Dolgu

Uzun zamandır uygulanan dolgu, bir diğer ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. Hastaya enjeksiyon yardımıyla kolay bir şekilde uygulanabilen, kısa sürede iyi sonuca ulaştıran bir yöntemdir. Yaşlanma belirtilerini yok etme, kırışıklık giderme, cildi canlı gösterme görevlerini üstlenir. Etkisi 8 ila 12 ay arasında devam edebilir.

HİFU

Fokuslu ultrason yüz germe şeklinde de adlandırılmaktadır. Klinik olarak test edilmiş olan yöntem, ses dalgalarını kullanarak cilt altında yer alan dokuların kolajen üretimini arttırmakta ve cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. En fazla gıdı, yüz gibi vücut bölümlerindeki sarkmalar için tercih edilir. Ultrason ile yüz germe uygulaması yağ dokuyu yan etki olmaksızın sıkılaştırır. Bu sayede işlem sonrasında yüzünüz aynı şekilde görünerek hiçbir şey olmamış gibi hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulanan tek bir seans 3 ay boyunca etkisini gösterir.

Fotona

Fotona uygulaması, kırışıklık gibi yaşlılık belirtilerinin yanı sıra, deri lezyonu tedavisinde de etkin bir şekilde kullanılan lazerli bir yöntemdir. Lokal kremlerle uyuşturma yapılarak uygulama sırasında hafif bir yanma hissedilebilir. Ancak bunlar kötü bir etki doğurmayacaktır. “Fotona uygulamasının yan etkisi var mı?” sorusunun cevabı kesin bir şekilde hayırdır. Toplam 4 ile 6 seans uygulanmasının ardından cilt genç bir görünüme kavuşacaktır.

İp Askılama

İp askılama yöntemi ile beraber cilt altına askı ipler takılır. Takılan ipler 2 yıla kadar kişinin cildinde kalıcı olur. Lokal anestezi yardımı ile uygulanır. Steril bir ortam içerisinde uzman bir kişi tarafından uygulanması oldukça önemlidir.

Mezoterapi

Özel başlığı bulunan ince uçlu iğneler kullanılarak uygulanır. Hastanın cildinin gidişatına bağlı olarak kaç seans uygulanması gerektiğine ve seans aralıklarına karar verilir. Cilt lekelerinde ve selülitlerde genellikle bu yöntem kullanılır.

Scarlet

Özel tasarlanmış olan mikro iğneler yardımı ile cilde uygulanan yöntemdir. Cilt altına radyofrekans enerjisi verilerek gerçekleştirilir. Tıpkı Exilis yönteminde olduğu gibi radyofrekans enerjisi aynı anda ultrason enerjisi ile bir arada kullanılır. Bu yöntem ile elastikiyet kaybını tedavi etmek, boyun toparlamak ve total cilt gençleştirmek mümkün hale gelir.

Lazer

Lazer yöntemi, kısa iyileşme süresine sahiptir ve erken sonuç verir. Ciltte görünür olan tabakaların altının ısınmasını sağlayarak altta kalmış yıpranmış tabakaları ortadan kaldırır. Uygulanan bu işlem sayesinde ciltte yenilenme gerçekleştirilir.

Kimyasal Peeling Uygulamaları

Peeling yönteminde kimyasal bir solüsyon cilde temas ederek yüzeysel tabakaların ayrılmasını ve soyulmasını sağlar. Derinin canlandırılması ve gençleştirilmesi, cilt lekelerinin giderilmesi, görünüşün iyileştirilmesi için kullanılan bir yöntemdir.

HydraFacial

Bir antiaging bakım sistemidir. Bütün cilt tipleri için gerekliliği bulunan nem ve bakım ihtiyaçlarının giderilmesini sağlar. Cildin nemlendirilmesi, özellikle göz kapağı çevresinde ince kırışıklık ve çizgilerin tedavi edilmesi ve cildin elastikiyetinin arttırılması için kullanılır.

Exilis (Saten Yüz Germe)

Saten yüz germe işleminde yüksek ısı kullanılarak cildin kolajen üretmesi sağlanır ve ısı doğrudan yağ dokusuna gönderilmektedir. Cilt deformasyonları bu sayede tedavi edilir. Fokuslu ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi saten yüz germe işleminde birlikte kullanılır. Ultrason ve radyofrekans enerjilerinin kullanılması kolajen üretimini tetikler ve elastin liflerinin kısalıp sıkılaşmasını sağlar. Uygulama Exilis elite saten yüz germe olarak da adlandırılır.

Saten yüz germe uygulamasının en çok kullanıldığı bölgeler boyun ve dekolte olmasına karşın cildin her kısmına uygulanması mümkündür. Exilis cihazının özel başlıkları cilde temas ederek, cihazın derinlikteki yağ kitlesine ulaşmasını ve yağ dokusunun ısıtılmasını sağlar. Cihazın özel tasarımı sayesinde enerjinin hedeflenen yağ kitlesine gönderilmesi oldukça kolaydır. Derin bir noktadan yavaş yavaş cilt yüzeyine ulaşan radyofrekans ve ultrason dalgaları, başlıkta bulunan soğutucu aracılığı ile ağrı veya rahatsızlık hissi yaratmaz. 

Ameliyatsız saten yüz germe uygulaması gerçekleştirilirken BTL Exilis Ultra kullanılarak;

 • Hedeflenen derinlikteki yağ kitlesine ulaşılıp yağ hücrelerinin hacminin azalmasına yardımcı olunur. Böylece yağ dokusu hacminin azalmasına ve cilt dokusunun sıkılaşmasına birkaç seans yeterli olacaktır.
 • Saten yüz germe ile bağ doku yeniden yapılandırılır.
 • İşlem 30 ile 60 dakika kadar kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Seanslar sonrasında bölgesel zayıflama sağlanır ve kullanılan tüm yöntemler daha genç görünümlü olmanıza yardımcı olur. Saten yüz germe yaptıranlar güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirler.

Ameliyatsız Yüz Germe Faydaları

Saten yüz germe yorumları incelendiğinde hastalara sağladığı birçok farklı fayda görülmektedir. Bu faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Ameliyatsız yüz germe fiyatları yüz germe ameliyatı fiyatından çok daha fazla uygundur.
 • Saten yüz germe işleminin uygulanma süresi ameliyat için ihtiyaç duyulan bir işleme göre çok daha kısadır.
 • Ameliyatsız yüz germe öncesi sonrası sürecinde hasta herhangi bir acı, ağrı, rahatsızlık hissi ile karşılaşmaz.
 • Saten yüz germe işleminin uygulandığı hastalar aynı gün içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönebilir ve yapmaları gereken işlerini yapabilirler.
 • Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde cerrahi uygulamaların neden olabileceği riskler ortadan kalkar ve hastanın iyileşme süreci oldukça konforlu bir şekilde ilerler.

Exilis saten yüz germe yöntemi hastalara sağlıklı ve pratik bir gençleşme imkanı vadeder. Eğer ameliyat olmaya dair korkularınız varsa, saten yüz germe işlemine yönelik talebiniz için hemen bizimle iletişime geçerek destek alabilir, yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Cilt

Ameliyatsız yüz germe işlemleri sonrasında cilt kısa bir sürede güzel ve genç bir görünüm kazanır. Ancak bu güzel görünümün devamlılığı hastanın kendisine bağlıdır. Hastaların cilt görünümlerinin aynı şekilde kalması hem genetik hem de çevresel etkenler ile ilgilidir. Saten yüz germe sonrasında cildin genç kalması için bol bol su tüketilmesi gerekmektedir. Bunun yanında mutlaka düzenli şekilde egzersiz yapılmalı, egzersiz sayesinde kan dolaşımı ve kandaki oksijen miktarı arttırılmalıdır. Sağlıklı ve dengeli beslenmek ise saten yüz germe uygulamasını destekleyen bir diğer noktadır. Güzel bir beslenme sayesinde cilt ihtiyacı olan vitamin, asit ve minerallere ulaşabilir.

Exilis işlemi sonrasındaki beslenme sürecinde özellikle yiyeceklerin vitamin çeşitliliğinin yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Saten yüz germe uygulamasının daha uzun süreli olması için yeşil yapraklı sebze tüketimi fazlalaştırılmalı; şekerden, kızartılmış yağlı yiyeceklerden, işlenmiş gıdalardan uzak durmaya özen gösterilmelidir.

Cildin düzenli olarak temiz tutulması BTL Exilis Elite işleminin kalıcılığı için önemli olan bir diğer etkendir. Cilt üzerine yapılan makyaj her günün akşamında güzelce temizlenmeli ve haftada bir gün cilt bakımı gerçekleştirilmelidir. Ayrıca saten yüz germe işleminden bağımsız olarak sigara, alkol gibi zararlı maddelerin tüketilmemesi de cildin genç ve canlı görünmesini mümkün kılar.

Saten yüz germe öncesi sonrası fark etmeksizin günlük rutininizin cilt sağlığınızı etkileyebileceğini göz ardı etmemelisiniz. Uykusuzluk, cildin genç ve canlı görünümün karşısındaki en büyük düşmandır. Doğal olarak BTL Exilis işlemi sonrasında da uykusuz kalmak, gençleşen cildinizin yeniden dinçliğini kaybetmesine neden olabilir. Uykusuz kalmak, cilt altındaki canlı dokuları bozar ve yaşlandırır. Genel anlamda iyi ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarına yönelmek saten yüz germe işlemi sonrasında da cildin genç görünümlü kalması için önemlidir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece Exilis işlemi sonrası yeni bir seansa bir yıla yakın süreyle ihtiyaç duymaksızın günlük rutininize devam edebilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe fiyatları birkaç farklı faktör sebebiyle değişiklik gösterebilir. Bu faktörler sırasıyla; yüz germe işleminde hangi yöntemin kullanılacağı, işlemin hangi merkezde yapılacağı ve işlemi yapacak doktorun kim olacağı şeklinde sıralanabilir. Ayrıca ameliyatsız yüz germe işleminin tamamlanması için gerekli olan seans sayısı da fiyatları etkileyebilmektedir. Daha fazla seans tamamlanması gereken yöntemlerde hastanın ödemesi gereken ücrette de artış yaşanabilmektedir.

Saten yüz germe fiyat aralıkları tercih edeceğiniz klinik veya sağlık merkezine göre de değişiklik gösterebilir. Ancak bu noktada seçtiğiniz merkezin daha düşük saten yüz germe fiyatları ile işlem yapması sizin için tek faktör olmamalıdır. Saten yüz germe işlemi son derece yenilikçi bir uygulamadır ve bunun için kliniğin gerekli ekipmanlara ve deneyimli uzmanlara sahip olması gerekir. Aksi takdirde uygulanacak Exilis işlemi beklediğiniz sonuçları yaratmakta başarısız olabileceği gibi sağlık sorunlarıyla da karşılaşmanıza neden olur.

Sorunsuz ve beklentilerinizi karşılayacağından emin olduğunuz bir saten yüz germe uygulaması için hemen bizimle iletişime geçin! Bize ulaşmak için iletişim sayfamızda yer alan bilgileri kullanabileceğiniz gibi saten yüz germe uygulamasını gerçekleştirdiğimiz kliniğimizi görmek için adresimizi ziyaret de edebilirsiniz. Uzmanımız Yücel Sarıaltın, Exilis uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayarak aklınızdaki soru işaretlerini giderecektir.

BTL Exilis Ultra 360 ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Germe Ameliyatsız Mümkün mü?

Evet. Ameliyatsız yüz germe işlemi günümüzde farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Özellikle Exilis, yani saten yüz germe günümüzün en çok tercih edilen, en pratik ve sağlıklı yüz germe yöntemlerinden biridir.

Exilis Ultra 360 Nedir?

Exilis Ultra 360, cerrahi olmayan bir saten yüz germe tekniğidir. Bu yöntemde cildinizin sıkılaşması için radyofrekans ve ultrason dalgaları kullanılır.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri Kaç Seans Sürer?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin seans sayısı; uygulanan yönteme, hastanın cildine ve işlemin gidişatına göre değişiklik gösterebilir. Net bir seans sayısından bahsetmek mümkün değildir.

Saten Yüz Germe İşlemlerinde Ne Kullanılır?

Saten yüz germe işlemlerinde ultrason ve radyofrekans enerjileri birlikte kullanılır.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinin Sonuçları Ne Kadar Zamanda Kendisini Gösterir?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin sonuçlarını gösterme süreleri uygulanan yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel anlamda bu yöntemlerin kısa bir sürede sonuç gösterdiklerini söylemek mümkündür.

Saten Yüz Germe Ne Kadar Süre Kalıcı Olur?

Saten yüz germe işlemi, kalıcılığı yüksek bir uygulamadır. Diğer yöntemlere kıyasla daha uzun süre tekrarı gerekmeyen işlemin yenilenmesinde de sağlık açısından bir zarar yoktur. 6 ay ile 1 yıl arasında bir süreyle yeniden saten yüz germe seansı alarak uygulamayı yenileyebilirsiniz.

Saten Yüz Germe İşleminde Yüzde Şişme ve Morluk Oluşur Mu?

Exilis cihazı sayesinde saten yüz germe işleminde bu tür yan etkiler nadiren oluşur. Bu yan etkiler de saten yüz germe uygulamasından birkaç gün sonra ortadan kaybolacaktır.

Son Düzenleme : 15.04.2023