Sizi Arayalım

Fraksiyonel Lazer

İçindekiler

Fraksiyonel lazer, çeşitli cilt sorunlarını gidermek için uygulanan bir tedavi çeşididir. Teknolojinin gelişmesiyle güzellik alanında kullanılan birçok farklı cihaz ortaya çıkmıştır. Son teknoloji cihazlar sayesinde çoğu cilt sorunu kolaylıkla giderilebilir haldedir. Fraksiyonel lazer tedavisi özellikle cilt yenileme işlevi ile ön plana çıkar. Cilt yenileme özelliği, daha genç bir cilde sahip olmanıza olanak sağlar.

Uygulaması doktor tarafından yapıldığında oldukça güvenilir olan bu uygulamayla “cildim herhangi bir zarar görür mü?” diye endişelenmeden, gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz. Fraksiyonel lazer uygulaması sayesinde cildiniz daha genç ve pürüzsüz görünür.

Seans Sayısı :
1 - 4 Seans
Operasyon Süresi :
20 - 60 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
5 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Tedaviye Göre Değişir

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

“Fraksiyonel lazer nedir?” sorusunun yanı sıra uygulamanın nasıl yapıldığı da sıklıkla merak edilir. Lazer uygulamasının alanında uzman bir doktor tarafından yapılması büyük önem taşır. Böylelikle işlem güvenli hale gelir. Co2 fraksiyonel lazer uygulaması dermatoloji uzmanı tarafından yapılır. Uzman hekim ilk olarak konsültasyon sürecinde cildinizi muayene eder ve cildinizin lazer uygulaması için uygun olup olmadığına karar verir. Eğer cildiniz tedavi için uygunsa, uygulamaya başlanır.

Ne Dediler?
Arzu Colak
14/01/2022

20 Mart 2021'de en sevdiğim doktorum Dr. Yücel Sarıaltın faaliyet göstermektedir. Çok yakışıklı çok profesyonel. Hastanede kalış çok iyiydi herkese teşekkürler 1 hafta sonra uçakla Almanya'ya geri döndüm. Asistan Yağmur ile her hafta iletişim halindeyim. Sitede ve sonrasında şimdi bile benimle çok ilgileniyorlar. Bana daha iyi bir şey olamaz. Çok mutluyum ve bir sonraki ameliyat için oraya tekrar uçardım. En iyi doktor en iyi ekip Görüşmek üzere

Devamını Oku
Enes Sarı
03/02/2022

En iyisi!

Pink Elo
31/01/2023

1.5 sene önce Bbl oldum .gerçekten zerre sonrasında sorun yaşamadım.aradan bu kadar zaman geçtiği halde yazmak istedim.istediğim kıvrımı harika verdi hocam.belimi inceliği çok iyi oldu .benim çok ağrılı geçti çünkü cilt yapım çok hassas ve ince.diğer odadaki aynı ameliyatı olanlar benim kadar ağrılı değillerdi.onlar çok iyi görünüyorlardı.ama çektiğim acılara değdi.kiloda almadım dengeyi korudum.bu ameliyatı olmak kendime yaptığım en büyük güzellik oldu

Devamını Oku
si...l
27/12/2018

Yücel Bey yüzüme dolgu ve botoks uygulaması yaptı.. Çok doğal ve tam istediğim gibi oldu. Ayrıca asistanları dahil oldukça samimiler ve çok rahat hissettirdiler.. Eklemeden geçemeyeceğim işlem sonrası kontrolleri de çok ciddiye alıyorlar.. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum

Devamını Oku
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku
Fernando Alonso
07/01/2022

Harika bir deneyim oldu, Dr. Yücel ve ekibinin hepsi harika profesyoneller, benim durumumda HELEN'i vurgulamak isterim, İspanyolca konuşan asistanım, bana her zaman yaptığı tedavi harikaydı, umursadı. her şey, bundan klinik için her zaman sizi havaalanından nakliyeye ve ayrıca farklı testlerde ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyde görmeye gidiyorum ve her şeyin nasıl geliştiğinden memnunum benim durumumda ( Otoplasti), her şey için tek kelimeyle teşekkürler ve Belçika'ya gitmek isteyen ve konuyla ilgili yardım isteyenlere şiddetle tavsiye edilir, otel, ulaşım ve İspanyolca yardım hepsi dahildir, benim için unutulmaz bir deneyimdi, onlar en iyisi

Devamını Oku

Lazer uygulamalarında ilk olarak lazer yapılacak bölgenin temizliği sağlanır. Fraksiyonel lazer sonrası herhangi bir problemin yaşanmaması için bölgenin işlem öncesinde herhangi bir işlem görmemiş olması gerekir. Bunun yanı sıra tahriş problemi bulunan cilde uygulama yapılmaz. Cildin uygun olması durumunda uzman tarafından lazer atışlarına başlanır.

Fraksiyonel lazer, derin tabakalara inebildiği için yara izlerinin tedavisinde etkili bir sonuç sağlar. Cihazın uç kısmı, küçük saplı sütunlar halinde lazer ışığı gönderir. Böylelikle deri üzerinde kontrollü bir ısı hasarı yaratılır. Isı gören alanda kolajen üretimi artar. Bu sayede cilt gençleşmeye başlar.

Fraksiyonel Lazer Hangi Durumlarda Uygulanır?

“Fraksiyonel lazer ne işe yarar?” ya da “Fraksiyonel lazer hangi durumlarda kullanılır?” gibi soruların cevabı sıklıkla merak edilir. Lazer uygulamasının düzenli yapıldığı takdirde cilt üzerinde birçok farklı faydası bulunur. Fraksiyonel lazer uygulaması yapılabilen durumlar şunlardır:

  • Kırışıklıkların giderilmesi
  • Geniş gözenek görünümünün azaltılması
  • Güneş lekelerinin giderilmesi
  • Sivilce izlerinin yok edilmesi
  • Yara izlerinin azaltılması
  • Yanık görünümünün giderilmesi
  • Çatlak onarımı

Akne izi, çoğu kişinin ortak cilt problemleri arasında yer alır. Fraksiyonel lazer sivilce izi gidermede fazlasıyla etkilidir. Yıllardır size rahatsızlık veren akne izlerinden kurtulmak istiyorsanız mutlaka lazer uygulamasını düzenli olarak yaptırmalısınız. Böylelikle sivilce izi yara izi gibi problemleriniz ortadan kalkar.

Oluşum sebebi her ne olursa olsun yara izleri de fraksiyonel karbondioksit lazer aracılığı ile giderilebilir. Bunların yanı sıra fraksiyonel lazerle çatlak tedavisi de yapılabilir. Çatlakların derinliğine bağlı olarak kaç seansta giderileceği değişkenlik gösterir. Özellikle doğum sonrasında çatlak problemi yaşayan kadınlar fraksiyonel lazer ile eski görünümüne kavuşabilir.

İlgili İçerikler
Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?

Kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), pinna veya dış kulağın cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesidir. Operasyonun amacı...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Ameliyatsız Jinekomasti Geçer mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erkeklerde görülen ve meme büyüme sorunu olarak tanımlanan Jinekomasti...

Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

Fraksiyonel Lazerin Avantajları Neler?

Fraksiyonel lazerin en önemli avantajlarından biri kısa süre içerisinde etkili sonuç almanıza olanak sağlamasıdır. Uygulama sonrasında kolajen üretimi arttığı için cilt kendini onarmaya başlar. Kolajen sayesinde yıllardır var olan yara izlerinin görünümü bile azaltılabilir.

Kırışıklık oluşumunun ana sebeplerinden biri de kolajen üretiminin yıllar içerisinde azalmasıdır. Eğer kırışıklıklarınız oluşmaya başladıysa fraksiyonel lazer işleminden faydalanabilirsiniz. Fraksiyonel lazer sayesinde özellikle ince kırışıklıklar kısa süre içerisinde giderilir. Siz de bu tedaviyi tercih ettiğinizde her daim genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yan etkilerinin minimum seviyede olması da avantajlarından biridir. Uzman tarafından uygulandığında herhangi bir problem yaşama riskiniz ortadan kalkar. Uygulama sonrasında sorun yaşamamak için iyileşme sürecinde belirli noktalara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Fraksiyonel lazer sonrası iyileşme süreci boyunca hem yapmanız hem de yapmamanız gerekenler size uzman tarafından aktarılır.

Fraksiyonel lazerin en güçlü lazer uygulaması olması sebebiyle avantajları da oldukça fazladır. Fraksiyonel lazer cildi kısa süre içerisinde onarır ve daha güzel görünmesine imkan verir. Seans süreleri uygulama yapılan bölgeye ve kişinin isteklerine göre belirlenir. Ancak ilk uygulamadan itibaren sivilce izleri başta olmak üzere çeşitli cilt problemlerinde azalmalar görülür.

Fraksiyonel Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fraksiyonel lazer yaptıranlar, işlem sonrasında belirli noktalara dikkat etmelidir. Bu süreçte cildi nemli tutmak için düzenli olarak krem sürülmesi önerilir. Fraksiyonel lazer sonrası kabuklanma gözlenmesi oldukça doğaldır. Düzenli krem kullanımı sayesinde kabuklanma görüntüsü giderilir. Kullanılan kremin uygulama yapılan bölgeye uygun olması gerekir. Dilerseniz uygulama yapan uzmandan krem tavsiyesi alabilirsiniz.

Lazer uygulaması sonrasında makyaj yapılıp yapılamayacağı da fazlasıyla merak edilir. Kabuklanma görüntüsünün gitmesinin ardından cildinize rahatlıkla makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Ancak gün sonunda makyajınızı çıkarmayı ihmal etmemeniz büyük önem taşır. Cildin üst kısmının normal görünüme kavuşması yaklaşık 1 hafta sürer. Bu yüzden makyaj yapmak için en az 1 hafta beklemeniz yararlı olur.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise cildi güneşten korumaktır. Fraksiyonel lazer uygulaması yaptırdığınızda güneş kremi kullanmayı mutlaka rutininiz haline getirmelisiniz. Yüksek koruma özelliğine sahip bir güneş kremi satın alıp fraksiyonel lazer sonrasında düzenli olarak uygulamalısınız.

Fraksiyonel lazer sonrası yüz yıkama durumu da en çok merak edilen hususlardan biri olarak sayılabilir. Lazer uygulamasının yapıldığı ilk gün cilde su değdirmekten kaçınmanız gerekir. İşlem sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini uygulama yapan uzmandan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulamasının ardından ciltteki değişimler gözlemlenir. Kolajen üretimine bağlı olarak cilt yenilenmesi başladığı için sürecin tamamı uzun bir süre devam eder. Her geçen gün cildiniz gençleşmeye ve daha pürüzsüz görünmeye başlar. Özellikle kabuk atma döneminden sonra cildinizdeki farkları hissetmeye başlarsınız.

Problemin çeşidine göre iyileşme döneminin uzunluğu ya da kısalığı değişkenlik gösterir. Bu yüzden fraksiyonel lazer iyileşme süreci hakkında net bir bilgi vermek doğru olmaz. Örneğin, ince kırışıklıklar kısa süre içerisinde geçerken derin çatlakların tedavi edilmesi daha uzun sürer. Ancak fraksiyonel lazer öncesi sonrası görsellerine bakıldığında uygulamanın ne kadar etkili olduğu görülür. Bu yüzden iyileşme döneminin süresini düşünmeden fraksiyonel lazer uygulaması yaptırabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Cilt gençleştirme özelliği ile ön plana çıkan fraksiyonel lazerin doğru zamanda yaptırılması oldukça önemlidir. Lazer uygulamaları sonrasında fazla güneşe maruz kalmanın sıkıntı yaratabileceği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu bilgiye dayanarak da lazer uygulamasının mümkün olduğunca yaz aylarında yaptırılmaması gerektiği sonucu ortaya çıkar. Ancak yaz aylarında yaptıracaksanız da fraksiyonel lazer uygulaması sonrasında mutlaka düzenli olarak güneş kremi kullanmalısınız.

Non ablatif fraksiyonel lazer uygulamasında ise bu durum daha farklıdır. Cildi soymayan bir lazer tipi olduğu için dört mevsim uygulanabilir özelliğe sahiptir. Lazer uygulamaları için en sık tercih edilen dönemler bahar ve kış aylarıdır. Eğer fraksiyonel lazer yaptırmayı düşünüyorsanız bu dönemlerde yaptırmanız daha faydalı olur.

Fraksiyonel Lazer Fiyatları

Daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişiler tarafından fraksiyonel lazer fiyatları merak edilir. Ancak bu konuda net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Fraksiyonel lazer seans ücreti, uygulama yapılan bölgeye ve bölgenin durumuna göre değişkenlik gösterir. Bizimle iletişime geçerek fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Fraksiyonel lazere kaç seans gelmediğiniz gerektiğini ise ön görüşmeye gelerek öğrenebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Yaptıranlar Memnun mu?

“Fraksiyonel lazer yaptıranlar memnun mu?” gibi sorular uygulamayı yaptırmayı düşünenler tarafından sıklıkla sorulur. Lazer uygulaması hakkında yapılan yorumlar işlemin ne kadar etkili olduğunu ve kullanıcıların memnuniyetini ortaya koyar. Karbondioksit lazerden etkili bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka güvenilir ve kaliteli hizmet veren bir yeri tercih etmelisiniz.

Yücel Sarıaltın ailesi olarak yıllardır danışanlarımıza üst düzey kalitede hizmet sunuyoruz. Fraksiyonel lazer yaptırmak için güvenilir bir yer arıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. İletişim numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçip fraksiyonel lazer randevusu oluşturarak daha genç ve bakımlı görünmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fraksiyonel Lazer Tek Seans Yeterli mi?

Hafif sivilce izlerinde ve ince kırışıklıklarda 1-2 seans yeterli olur. Uygulama sonrasında cildin durumuna göre seans sayısına karar verilir.

Fraksiyonel Lazer Sonucu Kalıcı mı?

Uygulama sonrasında sivilce, yara ve yanık izleri kalıcı olarak giderilir.

Fraksiyonel Lazer Sonrası İz Kalır mı?

Düzenli olarak güneş kremi kullanıldığı takdirde iz kalması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Son Düzenleme : 19.04.2023