Sizi Arayalım

Gözaltı Işık Dolgusu

İçindekiler

Yaşlanma, stres ve daha pek çok faktör göz altlarında torba ya da kararma gibi sorunlara neden olduğunda, göz altı ışık dolgusu ile bu sorunların ortadan kaldırılması mümkündür. Yüzün yorgun, yaşlı veya mutsuz görünmesine neden olan torba, kırışıklık ya da morarma gibi sorunlar göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilerek bölgeye nem ve hacim kazandırılır. Tedavi sırasında uygulanan antioksidanlar, peptitler ve hyaluronik asit sayesinde çukurluk, kırışıklık ve morarmalar ortadan kalkar, bölge canlanarak parlak bir görünüme kavuşur.

Peki yüzdeki yorgun ve yaşlı görünümün mutlu ve canlı bir görünüme dönüştürülmesi konusunda son derece etkili bir yöntem olan göz altı ışık dolgusu nedir ve nasıl yapılır?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
30-45 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 1,5 Yıl

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altındaki torbalanma, morluk ya da kırışıklık gibi sorunların ortadan kaldırılmasında en etkili yöntem olan göz altı ışık dolgusu, göz altı odaklı olarak geliştirilmiş bir yöntem olarak göz altına gelen ışığın yansıtılmasına, cildin aydınlanarak canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Lokal anestezik madde içermesi dolayısıyla ağrısız bir işlem olan göz altı ışık dolgusu 8 amino asit, 3 antioksidan, mineraller, vitaminler ve hyaluronik asit muhteva eder. Uygulamada yapılanma hücresel seviyede olduğu için göz altlarında gözle görülür derecede aydınlanma ve canlanma olur.

Göz altı ışık dolgusu cerrahi olmayan bir yöntem olmasına rağmen hızlı ve etkili şekilde sonuç verir. Nitekim göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası etkileri uygulamadan hemen sonra görülebilir. Başarılı şekilde gerçekleştirilen uygulamalar göz altındaki çukurların yükseltilmesini, gelen ışığın daha iyi yansımasını sağlar. Bölgedeki hücrelerin yenilenmesi cildin tazelenmesine yardımcı olur. Uygulamadan hemen sonra cildin yorgun ve yaşlı görüntüsünün yerini esnek ve parlak bir görüntünün aldığı rahatlıkla görülebilir.

Siz de “göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?” sorusuna birinci ağızdan yanıt almak, tedavi süreci hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

testimonial icon
önder toksoy
03/01/2023

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittiğim,lovest klinik'te lokal anestezi ile göz kapağı operasyonu geçirdim.ilkönce danışmanım Tubanur hanım'a şahsıma gösterdiği ameliyat öncesi , sonrası yakınlığa ve ailemden biri görmemi sağladığı için özellikle teşekkür ederim. tabi ki Doktorum Yücel bey ,için ayrı bir parantez açmam gerekir.hastasına karşı güleryüzlü ve samimi açıklamalarıyla tedirgin olmanızı engelliyor,gereksiz gördüğü durumları ikna ederek yapmak istemiyor,bu da hastada güven duyulmasını sağlıyor.Lokal anestezi olduğum için,heyecan duyduğum,operasyon çok rahat ve kısa sürede muhabbet ederek geçti.bu sırada ve sonrasın da kesinlikle acı duymadım,sadece morluklar olabiliyor.bunun için başta yücel bey olmak üzere lovest ailesine teşekkür ederim.çok memnun kaldım,kesinlikle tavsiye ederim

Devamını Oku
testimonial icon
Merve Aykan
25/01/2022

Yaklaşık 6 ay önce doktorum Yücel beye ameliyat oldum. İki operasyon gecirdim. Ve sonucundan çooook memnumun. Çok güzel ağırlandık. Ameliyat öncesi ve sonrasında çok yardımcı oldular. Kendisi gibi ekibide çok mükemmel! Dünyanın en İYİ en PROFESYONEL doktoru tarafından ameliyat olduğum için çok mutluyum! Doktorum Yücel beye, ekibine ve özellikle Assistanına çok teşekkür ederim!

Devamını Oku
testimonial icon
sandra echeverry
05/01/2020

Merhabalar 18 Kasım'da Dr. YÜCEL SARIALTIN ​​bana büyütme ile burun estetiği ve mastopeksi yaptı.Memnunum.Doktor çok profesyonel ve çalışma arkadaşları gibi.Hepinize çok teşekkür ederim, sonuçlarımdan memnunum.

Devamını Oku
testimonial icon
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

testimonial icon
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde bölgeye anestezik krem uygulandığı için herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmesi durumu söz konusu değildir. Göz altı ışık dolgusu ince iğneler yardımıyla yapıldığında daha fazla şişlik ya da morarma görüldüğü için yaygın olarak ucu küt bir kanül aracılığıyla enjekte edilir. Bu yöntemde tek noktadan giriş yapılır ve bölgenin tamamı dolgu malzemesi ile doldurulur. Göz altı ışık dolgusu uygulamasında genellikle ikinci seans gerekliliği doğmaz, istenen sonuçlar tek seansta elde edilebilir. Kişiler seans tamamlandıktan hemen sonra sosyal hayata ya da iş hayatına dönüş yapabilir.

Göz altı ışık dolgusu için kullanılan içerik deri altına değil, göz altı kemiğinin üst kısmına uygulanır. Uygulama sonrası bölgede hafif kızarıklık ola da bu kızarıklık normal karşılanır ve 3-4 saat içerisinde kendiliğinden geçer. Dilerseniz 20 dakika süren seans sonrasında buz uygulaması yaparak kızarıklıkların daha çabuk geçmesini sağlayabilirsiniz. Günümüzde göz altı ışık dolgusu yaptıranlar yorum ve geri dönüşleri ile uygulamanın başarısını kanıtlar niteliktedir. Elbette istenen etkilerin görülebilmesi adına göz altı ışık dolgusu uygulamasının alanında deneyimli hekimler aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekir.

İlgili İçerikler
Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler
Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler ve öneriler sayesinde...

Karın Germe Ameliyatında Sizi Neler Bekliyor?
Karın Germe Ameliyatında Sizi Neler Bekliyor?

İlerleyen yaş, doğum yapma ve kilo alıp verme gibi birçok faktör karın derisinde...

Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey
Boyun Germe Operasyonu Hakkında Her Şey

Boyun sarkması, çoğunlukla aşırı hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda veya...

Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?
Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?

Hamilelik sürecini de içerisine kattığımız annelik döneminde kadınlar bebeklerinin bakımını birinci sıraya koymakta, ortaya çıkan ...

Göz Altı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

18 ile 65 yaş arasında bulunan tüm bireyler göz altı ışık dolgusu yaptırabilir. Uzmanlar tarafından göz altlarında morarma ya da benzeri sorunlar yaşayan herkes için göz altı ışık dolgusu önerilmektedir. Fakat göz altı problemleri ileri seviyede olan kişiler için bu yöntem önerilmez. Göz altı ışık dolgusunun anneler ya da bebek için herhangi bir yan etkisi olmasa da hamile ya da emziren kadınların bu uygulamayı yaptırması önerilmez. Benzer şekilde kan pıhtılaşma sorunları olan ya da otoimmün hastalıklara sahip olan bireylerin de göz altı ışık dolgusu yaptırması sakıncalıdır.

Tüm bunlara ek olarak regüle olmayan diyabet hastaları, kalp hastaları, cilt enfeksiyonu geçiren hastalar ve uygulama içeriğine alerjisi bulunan hastaların göz altı ışık dolgusu yaptırmamaları önerilir. Bu yüzden göz altı ışık dolgusu sonrası komplikasyonlar oluşmaması için öncelikle hekim muayenesi ile göz altı ışık dolgusu uygulamasına engel bir durumun olup olmadığı araştırılmalıdır

Göz Altı Işık Dolgusu Etki Süresi Ne Kadardır?

Göz kapağındaki problemlerin ve göz çevresi sorunlarının giderilmesi, göz çevresine parlak görünüm kazandırılması konusunda etkili bir yöntem olarak göz altı ışık dolgusu kalıcılığı ortalama olarak 1 ila 1,5 yıldır. Fakat bu süre göz altındaki sorunların derecesine, kişinin genetik yapısına ya da kullanılan içeriğin miktarına göre değişiklik gösterebilir. Kalıcılık süresi 9 ila 12 ay arasında değişen uygulamalar olduğu gibi, 2 yıl boyunca etkisini sürdüren uygulamalar da olabilir. Eğer düzenli olarak uygulama yapılırsa, göz altı ışık dolgusu süresi daha uzun olabilir. Bu yüzden uygulamanın etkileri azalmaya başladığında ek seans yapılması önerilir.

Düzenli olarak göz altı ışık dolgusu yaptıranlar uygulamanın başarısı konusunda yeterince bilgi verir. Bu yüzden siz de göz altı ışık dolgusu uygulaması için randevu almak ve yüzünüze çok daha parlak bir görünüm kazandırmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Yan Etkileri Nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu içeriğinde bulunan hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir. Bu yüzden herhangi bir yan etki durumundan söz edilemez. Herhangi bir alerjik reaksiyon görülme ihtimali de son derece düşüktür. Ayrıca uygulamada kullanılan mineral, vitamin ve benzer bileşenler cildin doğal yapısı ile uyumludur. Nitekim göz altı ışık dolgusu zararları ile değil faydaları ile öne çıkan bir işlemdir. Göz altı ışık dolgusu uygulamasının faydalarını ise şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Ciltteki yaşlanma belirtileri geciktirilir, elastikiyetin korunması ve dokuların onarılması sağlanır,
 • Cilt üzerindeki tahriş ve iltihaplanma önlenir,
 • Göz altlarına pürüzsüz bir görünüm kazandırılır,
 • Kolajen lifleri onarılır ve kolajen üretimi desteklenir,
 • Cilde tazelik kazandıran hyaluronik asit hücreleri yenilenir.

Göz altı ışık dolgusu uygulamasında bazı hassas kişilerde basit yan etkiler görülebilir. Eğer gözaltı ışık dolgusu sonrasında şişme ya da baş dönmesi gibi belirtiler ortaya çıkarsa, doktorunuza danışarak yapmanız gerekenler konusunda bilgi almanız gerekir. Ayrıca göz altı ışık dolgusu sonrası topaklanma oldukça nadir görülen bir durumdur. Ek olarak göz altı ışık dolgusu sonrası morarma ya da göz altı ışık dolgusu sonrası şişlik normal kabul edilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göz altı ışık dolgusu son derece kısa süren, sosyal hayata hemen dönülebilecek bir uygulamadır. Uygulamanın kalıcılığını artırmak ve etkilerini daha iyi görebilmek için göz altı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Bir süre uygulama bölgesi yıkanmamalıdır,
 • Spor yapmak ya da ağır egzersiz programları uygulamaktan kaçınılmalıdır,
 • Alkol ve sigara tüketimi sınırlandırılmalıdır,
 • Solaryum ya da hamam gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır,
 • Güneşe doğrudan maruz kalınmamalı, doktor tarafından önerildiği sürece güneş kremi kullanılmalıdır,
 • Bol su tüketilmelidir.

Eğer uygulama sonrasında bu unsurlara dikkat ederseniz, göz altı ışık dolgusu kalıcılığı ve etki süresi uzayacaktır. Ayrıca hekiminiz tarafından uygulama öncesinde ve sonrasında yapmanız ya da dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi verilecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altındaki sorunların giderilmesinde etkili bir yöntem olan göz altı ışık dolgusu fiyat aralığı çeşitli unsurlara göre belirlenir. Örneğin göz altındaki sorunların derecesi, uygulanacak içeriğin miktarı ve seans sayısı gibi faktörler göz altı ışık dolgusu fiyatları konusunda belirleyicidir. Cerrahi yöntemler ile mukayese edildiğinde çok daha konforlu bir işlem olan göz altı ışık dolgusu uygulaması hem sterilizasyon, uyuşturma ve dolgu malzemeleri bakımından hem de işlemin uygulanacağı bölgenin konforu bakımından son derece kaliteli bir işlemdir. Bu yüzden göz altı ışık dolgusu yaptıracak kişilerin de özellikle fiyat konusunda bu gibi unsurları göz önünde bulundurması gerekir.

Tüm bunlara ek olarak ışık dolgusu nasıl ki kaliteli bir işlemse, uygulamayı gerçekleştirecek hekimden de aynı şeyin beklenmesi gerekir. Alanında uzman ve deneyimli bir hekim tercihi, uygulamanın başarısını artırmasının yanı sıra komplikasyon risklerini de minimize eder. Siz de uygulama detayları hakkında kapsamlı bilgi almak, göz altı ışık dolgusu fiyat 2023 rakamlarını öğrenerek randevu oluşturmak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.10.2023