Sizi Arayalım

Gözenek Sıkılaştırma

İçindekiler

Gözenek sıkılaştırma uygulamaları, cildin nefes almasını ve kalitesinin artmasını sağlar. Gözenekler, cildin elastik yapısının korunmasına katkıda bulunan oluşumlardır. Makyaj kalıntıları, çevresel faktörler cildin dengesinin bozulmasına sebep olur. Gözenek tedavisi sayesinde cildin etkin biçimde temizlenmesi olanaklı hale gelir.

Gözenek sıkılaştırma yönteminin en önemli özelliklerinin başında gözeneklerin etkili şekilde sıkılaştırılması gelir. Gözeneklerde sıkılaşma işlemi yapılmaması durumunda cilt yüzeyindeki delikli görünüm artar. Ayrıca kısa zamanda gözeneklerin kirle dolması sonucu, siyah nokta gibi oluşumların ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için kullanılan yöntem, son derece verimli sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır. Gözenek sıkılaştırma uygulaması sonucunda cildin tıkanmasının önüne geçilir. Böylece gözenek sıkılaştırma aracılığıyla hem görünüm estetik hale gelir hem de cilt nefes alarak tazelenmeye devam eder.

Ne Dediler?
testimonial icon
nazlı kızıltepe
09/01/2022

2 yıl önce kötü bir liposuction ameliyatı geçirdim izlerim yanık gibi kaldı ve karnım ödem topladı , daha sonra YÜCEL beyi buldum. Tam 8 gün önce lipo bbl ameliyatı oldum kendisine güvensemde içimde yinede bir kuşku vardı daha önceki talihsiz ameliyatımdan dolayı , Fakat şimdi yeniden doğmuş gibi okadar mutluyum kiiiii keşke daha önceden tanısaymışım dedim. Türkiye de liposuction ameliyatını bukadar iyi yapan yok bence tabi Yücel bey hariç . Hem kendisine hem asistanlarına hem hemşirelere telefonda görüştüğüm tatlışşşşşş kadına çok çok teşekkür ederimm ilgilerinden dolayı. Keşke 1 trilyonnn yıldız olsada yollasamm

Devamını Oku
testimonial icon
jihane zaroual
03/01/2023

Dr.sarialtin ve ekibini sadece tavsiye edebilirim, işi ve bakımı da çok iyi. Asistanı Nagham, her adımda benim için oradaydı.

testimonial icon
Şule Yildirim Koca
02/01/2023

Op. Dr. Yücel Sarıaltın, ne kadar spontane bir adam ve süper güzel bir ekip! Zaten sonucumdan çok memnunum. Onlara buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum TOP TAKIM sizsiniz

testimonial icon
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

testimonial icon
kü...a
17/06/2014

Yucel hocam yucel hocam:)ne diyim nerden basliyim bilmiyorum o mubarek ellerinizden opuyorum bole bi burun ameliyati gerceklestirdiginiz icin.daha ameliyat olali 10gun oldu ama gorenlerde bende bayiliyorum milyarlari dokseydim bole burun yaptiramazdim unlu doktorlarda kimmis yucel hocamin yaninda:))ancak guler gecerim soyadi gibi altin erzumda bi veli nimet .okadar ameliyat olan hasta var ve hepsi memnun nie yorum yok anlamadim yapsaniza yorum arkadaslar.hocam tekrardan tskler dert keder gormeyin insallah basarilarinizin dewamini dilerim.kübra

Devamını Oku
testimonial icon
Aiko kim
16/04/2020

Yaklaşık 2 ay önce Dr. Yücel ile burun estetiği olmaya karar verdim şu ana kadar sonuçlardan memnunum, Dr hastanede de aynı şekilde tedavi konusunda çok nazikti. Kendisini tavsiye ediyorum çünkü o sadece harika bir cerrah değil, aynı zamanda harika bir insan

Devamını Oku

Gözenek sıkılaştırma sayesinde kısa sürede sonuç alınmaktadır. Uygulanan tedavi kapsamında gözenekler ideal ölçüsüne kavuşur. Ciltte oluşabilecek diğer sorunların önüne de yapılan etkili işlemlerle geçilir. Gözenek tedavisi yaptırılarak beklenenden çok daha iyi görünümlere sahip olmak mümkün olur. Gözenek sıkılaştırma tedavisi sayesinde büyük oranda başarılı sonuçlara imza atılmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırma Nedir?

“Gözenek sıkılaştırma nedir?” diye yöneltilen sorulara oldukça etkili işlemlerle cevap verilir. Zaman içinde yaş almayla birlikte diğer olumsuz çevresel faktörlere bağlı olarak gözenekler tıkanmaya başlar. Aynı zamanda geniş gözeneklerin düzelmesi için müdahale edilmesi gerekliliği ortaya çıkar. Gözenek tedavisi aracılığıyla tıkanan noktalar kolaylıkla açılarak daraltılır. Diğer yandan gözenek sıkılaştırma uygulamasının esas amacı, gözeneklerin kısa zamanda tıkanmasının önüne geçmektir. 

Dışarıdan bakıldığında delikli şekilde görünen cilt yüzeyi gözenek sıkılaştırma sayesinde oldukça pürüzsüz bir görünüm kazanır. Böylelikle gözenek tedavisi sonucu sağlıklı hissetmekle beraber daha güzel görünmek kolaylaşır.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Jinekomasti Kimlerde Görülür?
Jinekomasti Kimlerde Görülür?

Yetişkin erkeklerde ve henüz ergenliğinin tamamlamış genç erkeklerdeki meme dokularının...

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir ve uygulama sonuçları pek...

Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz
Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en motive edici işlemlerden biri genital estetiktir. Hamilelik, doğu...

İdeal genişliğe sahip olan gözenekler cilt kalitesi için çok önemlidir. Gözenek tedavisi ayrıcalıklarıyla gerekli ölçülere getirilen bölümler sayesinde uzun ömürlü bir koruma sağlanır. Fazlasıyla gözenekli cilde sahip kişilerin tedaviye başvurmaları gerekir. Estetik kaygıların ortadan kaldırılması için gözenek sıkılaştırma tercihi yapılarak cilt sorunlarından kurtulmak mümkün hale gelir. 

Gözenek sıkılaştırma sonucunda makyaj süreçleri de oldukça pratikleşir. Gözeneklerin büyümesi ayrıca cildin kalınlaşmasıyla birlikte sarkmaları da ortaya çıkarır. Leke ve gözenek tedavisi aracılığıyla sorunlar hızlıca giderilir.

Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Nedir?

Yapısal olarak bozulan cilt katmanları nedeniyle sebum salgısı artar, bu nedenle cilt dengesi de zarar görebilir.  Gözenek sıkılaştırma sayesinde cildin canlılığı korunurken erken yaşlanmanın da önüne geçilebilir. Gözeneklerin sıkılaşması derinlemesine yapılan temizlik sonrasında tamamlanır. Kolajen üretimi tetiklenerek kan dolaşımının hızlanması sağlanır.

Gözenek tedavisi ayrıca doğal nem dengesine ulaşılmasına katkıda bulunur. Sebum dengesinin sağlanması oldukça önemlidir. Böylelikle tedavi, cildin dış faktörlerden etkilenmemesine yardımcı olur. Ayrıca yanlış uygulamalarla birlikte zararlı kozmetik ürünlerinin yağ ve nem dengesiyle birlikte cilt tipini bozabileceği unutulmamalıdır.

Gözenek tedavisi olumsuz durumları ortadan kaldırmak için önemli bir noktada yer almaktadır. Cildin altından başlanan cilt temizliği aşamasıyla beraber zararlı oluşumlar yok edilir. Böylece gözenek sıkılaştırma sayesinde cildin yeniden yapılanması mümkün olur. Daha sonra gözle görülür derecede düzelme ile doğal denge sağlanabilir.

Yapılan gözenek sıkılaştırma işlemleri için kesinlikle konusunda uzmanlar karar vermelidir. Muayene sonrasında farklı yöntemler arasından en uygun olanı seçilir. Kişilerin en iyi sonuca ulaşması adına tüm gözenek sıkılaştırma tedavisi çeşitleri titizlikle gerçekleştirilir. Diğer yandan gözenek sıkılaştırma, cilt bakımları arasından en dikkat çekici uygulamaların başında gelir. Yoğun biçimde tercih edilen geniş gözenek tedavisi işlemleri sayesinde oldukça kısa sürede başarılı sonuçlar alınır.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Gözenekler, deri üzerinde vücudun nefes almasını kolaylaştıran kanallardır. Solunum sisteminin parçası olan oluşumlar kirle beraber yağ nedeniyle tıkanmaya, aynı zamanda genişlemeye de başlar. Bu durum, gözenekler tıkandıkça daha da artar. Gözenek sıkılaştırma hem temizleme hem de korunma aşamalarına ciddi şekilde katkı yapar.

Gözeneklerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkan sorunlardan diğeri çeşitli sıvıların cilt yüzeyine çıkmasıdır. Cildin altında nem dengesini sağlamakla görevli olan bu sıvılar gözenek tedavisi yapılmaması durumunda cilde zarar vermeye devam eder.

Cildin yağ miktarı arttıkça kirleri üzerine çekme süreci oldukça hızlanır. Böylece hassas cilt yapısına sahip kişilerin genişlemeye başlayan gözenekleri daha fazla kir nedeniyle ekstra olarak büyür. Tıkanan noktaları açmak için gözenek sıkılaştırma işlemlerine ihtiyaç duyulacaktır. Genişleyen gözenekleri sıkılaştırma uygulama yöntemleriyle etkili sonuçlar alınır. Kullanılan yöntemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Karbon peeling
  • Hydrafacial
  • Derin doku temizliği
  • Cilt sıkılaştırma
  • Cilt yenileme 
  • Lazerli uygulamalar

Gözenek tedavisi yöntemlerinden kişilere özel olarak en etkili sonucu verebilecek olanlar seçilmekte ve uygulamalar başlamaktadır. Gözenek sıkılaştırma yöntem seçimi noktasında hastaların özellikleri belirleyici olur. Fraksiyonel lazer çok sık seçilen yöntemlerin arasında bulunur. Gözenek tedavisi için kişilerin cilt durumları, maruz kaldıkları zararlı etkenlerle birlikte yaşlarına göre tercih yapılır. Böylelikle cilt gözenekleri sıkılaştırma aşamaları başlatılarak hastaların memnuniyeti sağlanmaya çalışılır.

Gözenek Sıkılaştırma Etkisi Ne Zaman Görülür?

Gözenek sıkılaştırma işlemleri hastaların rahat edebilmesi adına planlanır. Gözenek sıkılaştırma süreçlerinin hiçbir noktasında kişilerin konforu bozulmaz. Aynı zamanda son derece güvenilir olan cilt bakımı gözenek tedavisi etkisini hemen göstermeye başlar. Genel olarak cilt yapısı özelliklerine göre birinci gözenek sıkılaştırma seansından sonra düzelmeler gözle görülür seviyeye ulaşır.

Gözenek tedavisi en etkili sonuçları ise 2-4 arası seans sonunda verir. Tercih edilen yönteme göre süreler farklılık gösterebilir. Ayrıca cilt gözeneklerini sıkılaştırmanın etkisiyle hastalar kendilerini çok daha iyi hissetmektedir.

Gözenek tedavisi sonucunda sorunların boyutuna göre tedavi yöntemi seçildiğinden nihai sonuçlara ulaşmak zaman alabilir. Kişilerin sahip oldukları aşırı yağlı ciltlerde sonuçları almak biraz daha uzun sürebilir. Ortalama olarak 4-6 hafta arasında gözenek sıkılaştırma etkileri net şekilde kendini gösterir.

Geçen süre, cilt hücrelerinin kendisini yenilemeye ihtiyaç duyduğu süredir. Gözenek sıkılaştırma işlemleri sayesinde cilt yenilenmesi de oldukça hızlanır. Hızlanan yenileme sayesinde uzun süreli beklemelere gerek kalmaz. Böylece cilt gözenekleri temizlenen hastalar rutin işlerini kolaylıkla yapmaya devam edebilir.

Gözenek Sıkılaştırma Kimlere Uygulanır?

Cilt bakımında yarattığı etkiyle dikkatleri üzerine çeken gözenek tedavileri, 18 yaşın üzerindeki her ihtiyaç duyan kişiye uygulanabilir. Gözenek sıkılaştırma tedavisinde yaş sınırının sebebi, cildin bu yaşlarda tazeliğini daha rahat korumasıdır. Ayrıca ergenlik döneminde, olumsuz etkilerin büyük oranda geçmesiyle gözenek tedavisi için gereksinim oluşmayabilir.

Yaş sınırı esnek olmakla birlikte uzmanlar tarafından gerekli görülmesi halinde gözenek sıkılaştırma tedavisi olabilecek kişiler belirlenebilir. Kısa sürede sonuç veren işlemlerden kadınlarla birlikte erkekler de faydalanabilmektedir. Gözenek sıkılaştırma sayesinde olumsuz etkilerin giderilmesi mümkündür. Cildinin pürüzsüz bir yapıya sahip olmasını isteyenlerin yoğun şekilde tercih ettiği işlemlerle beklenen sonuçlar hızlı şekilde alınır.

Gözenek tedavisi, cildin delikli yapısını giderdiği için son derece ilgi görür. Cildin uzun soluklu şekilde korunması adına tedaviden yararlanılması önemlidir. Cilt sağlığı etkin biçimde korunduğu takdirde kişiler fazlasıyla rahat eder. Gözenek sıkılaştırma tedavisi öncesiyle beraber sonrasında da uzmanların yönlendirmelerine gerekli özen gösterilmelidir.

Gözenek sıkılaştırma süreçlerinde merak edilen durumlardan diğeri ise uygulamaların kalıcılığıdır. Kalıcılık kişiden kişiye değişebilir. Gözenekli cilt tedavisi sonrasında dikkatli hareket edilmesiyle kalıcılık süresi oldukça uzun zamanlı hale gelir. Cildin yaşayan doku olması sebebiyle zaman geçtikçe ve yaş ilerledikçe tekrar gözenek tedavisi yapılması gerekebilir.

Gözenek Sıkılaştırma Avantajları

Tedavinin en büyük avantajlarının başında, ihtiyacı olan kişilere etkili yöntemlerle karşılık vermesi gelir. Yöntemin son derece konforlu şekilde yapılmasıyla birlikte herhangi bir tehlikesi bulunmaması da büyük avantaj sağlar. Diğer yandan gözenek tedavisi çok fazla ağrıya sebep olmaz. Hastaların gözenek sıkılaştırma süreçlerinin tamamında canının yanmaması adına işlem bölgelerine anestezik krem uygulaması yapılır. Böylece gözenek sıkılaştırma işlemi adımları kolaylıkla devam eder.

Gözenek sıkılaştırma tedavisinin en önemli özellikleri arasında sosyal hayatın kesintiye uğramaması bulunur. Gözenek yapısına göre tamamlanan tedaviyle hastalar günlük yaşamlarına rahatça devam edebilir. Etkili yöntemler sayesinde alınan sonuçlardan memnun kalmamak mümkün değildir.

Yoğun şekilde gerçekleştirilen gözenek tedavisi sonrasında ise belirli sürelerde dinlenmek gerekir. Uzmanlar süre noktasında detaylı bilgileri paylaşmaktadır. Yine uzun süreli gözenek sıkılaştırma tedavilerde hafif miktarda kızarıklık görülebilir.  Cilt yüzeyinin özellikleri kızarıklık durumunu belirler. Ayrıca cilt üzerinde hassasiyet de oluşabilir. Fakat kızarıklıkla birlikte hassasiyetin çok uzun sürmemesi tıkanmış gözenekler tedavisinde avantajları arttırır. İşlemlerden sonra birkaç saat içinde kendiliğinden geçmeye başlayan etkiler, gözenek sıkılaştırma süreçlerinin uygulanmasını ciddi şekilde kolaylaştırır. Aynı zamanda uygulanan tedavi yöntemleri diğer ameliyatsız estetik işlemleriyle birleştirilerek yapılabilir.

Gözenek Sıkılaştırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözenek tedavisi sonrasında yapılan yönlendirmelere göre hareket edilmesi çok önemlidir. Uygulamaların kişilere özel olarak değiştiği unutulmamalı ve uzmanların söylediklerine özen gösterilmelidir. Gözenek sıkılaştırma tamamlandıktan sonra cilt temizliği verimli şekilde yapılmalıdır. Özellikle yağlı ciltlere sahip olanlar su bazlı ürünleri kullanmalıdır. Su bazlı ürünler sayesinde gözeneklere yağ girmesi engellenir.

Normal süreçte büyük gözeneklere daha fazla kir birikmesi olacağı bilinmelidir. Olumsuzlukları önlemek için tedavi öncesi ve sonrasında cilt bakımı her zaman doğru yapılmalıdır. Hassas cilt yapısı daima kontrol altına alınarak korunmalıdır.

En temel bakım işlemlerinin başında düzenli olarak cildin yıkanması gelir. Tavsiye edilen ürünleri kullanarak sabah akşam yüz yıkanmalıdır. Böylece gözenek sıkılaştırma sayesinde kirlerle beraber yağların arındırılması mümkün olur. Geniş gözeneklere lazer tedavisi yapılmışsa uzmanların yönlendirmeleri ekstra özenli şekilde uygulanmalıdır.

Doğru bir gözenek sıkılaştırıcı maske seçimi yaparak avantajlar arttırılabilir. Gözenek sıkılaştırma tedavisi sonrası olumlu etkilerin uzun süreceği bilinmelidir. Belirli zaman sonrasında maskelerle beraber nemlendirici kullanımı için yine yapılan tavsiyelere uyulmalıdır. Yağ dengesinin korunması amacıyla gerçekleştirilen profesyonel uygulamalardan yararlanılarak daha rahat hareket edilebilmektedir.

Gözenek Sıkılaştırma Fiyatları

“Gözenek küçültme tedavisi ne kadar?” diye oluşan merak, pek çok farklı etkene bağlı olarak cevaplanabilir. Gözenek tedavisi fiyatları için öncelikle kişilerin cilt yapısının incelenmesi gerekir. Yapılan detaylı incelemenin ardından uygulanacak gözenek sıkılaştırma yöntemine karar verilir. Böylece gözenek tedavisi fiyat seviyesi anlaşılabilmektedir.

Tedavi yöntemiyle birlikte işlemlerin yoğunluğu diğer bir etkendir. Gözenek sıkılaştırma için cilt yapısı çerçevesinde uygulama yapılacak seans sayısı belirlenir. Seans sayıları işlemlerin fiyatlandırılması için çok önemlidir. Ayrıca gözeneklerini sıkılaştırmak isteyenlerin seans sayılarının tedavi gidişatına göre değişebileceğini unutmaması gerekir.

Gözenek tedavisi fiyatlarında önemli unsurların arasında hizmet alınacak klinikler de bulunmaktadır. Uzmanların tecrübeleriyle beraber sağladıkları gözenek sıkılaştırma başarıları fiyatların değişmesini sağlayabilir. Klinik seçiminde üst düzey hassasiyet gösterilmelidir.

Yüzdeki gözenekler için lazer tedavisi fiyatları ulaşılabilir seviyelerdedir. Böylece kısa sürelerde tedavi olmak mümkün hale gelir. Lazerle gözenek sıkılaştırma yaptıranlar tarafından yapılan yorumlar incelenerek daha kolay karar verilebilir. Karar sonrasında gözenek sıkılaştırma fiyatları için detaylı bilgi alınabilmektedir. Bununla birlikte alınacak gözenek tedavisi kalitesinin yüksekliği memnuniyet yaşamanızın ilk nedenidir.

Gözenek Sıkılaştırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gözenek Tedavisiyle Tüm Gözenekler Yok Edilebilir mi?

Gözenek sıkılaştırma tedavisi sayesinde tüm gözenekler daraltılır. Aynı zamanda cilt yenilenir ve yağ, leke, akne, siyah nokta gibi zararlı oluşumların tamamı yok edilir.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri Neye Göre Belirlenir?

Gözenek tedavisinde kişilerin cilt yapılarına göre yöntem belirlenmektedir. Yaş, sağlık durumu ve cilt tiplerinin analiz edilmesiyle yöntem için karar verilir.

Gözenek Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tercih edilecek gözenek sıkılaştırma tedavisine göre süreler belirlenir. Normal şartlarda ortalama 2-4 seans arasında sonuç alınmaktadır.

Son Düzenleme : 20.10.2023