Sizi Arayalım

HİFU

İçindekiler

Hifu, cilt sıkılaştırma yenilikçi bir tedavi yöntemidir. Yüz germe işlemi için yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgalarını kullanarak çok daha az invaziv bir yöntemle gençleşmiş bir görünüm yakalamanızı sağlar. Yüksek frekanslı ultrason enerjisi kullanan prosedür, cildin derin katmanlarını ısıtır. Böylece kolajen üretiminin artmasını teşvik ederek doğal bir gençleşme sürecini tetikler. Bu sayede yüz germe ameliyatlarının taşıdığı riskler olmaksızın sonuçları birkaç ay içerisinde görmeniz mümkündür. 

Cerrahi olmayan fokus ultrason hifu uygulaması ile yenilikçi bir cilt sıkılaştırma tedavisinden yararlanabilirsiniz. Kalıcı sonuçlar için doğru kliniği tercih ederek yüz çevrenizdeki yaşlanma belirtilerine uzun bir süre veda edebilirsiniz. Eğer yüz, boyun, göz çevresi gibi bölgelerdeki kırışıklıklardan şikayetçiyseniz, ameliyat olmadan eski görüntünüzü yakalamak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seans Sayısı :
1 - 2 Seans
Operasyon Süresi :
30 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

HIFU Nedir?

HIFU, (High-Intensity Focused Ultrasound) teknolojisi, yüksek yoğunlukta ses dalgaları kullanarak farklı derinlik yüzeyinde bulunan dokuların ısıtılmasını sağlar. “HIFU yüz germe nedir?” sorusunun yanıtı ise “bu yöntem kullanılarak yüz, boyun, gıdı bölgesinde oluşan sarkma, kırışıklık ve cilt tonu sorunları giderme işlemi” şeklindedir. Ultrason HIFU ameliyatsız yüz germe, cilt altındaki derin dokulara yoğunlaştırılmış ultrasonik enerji dalgaları göndererek cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu işlem, kolajen üretiminizi arttırarak, cildin sıkı görünmesine yardımcı olur.

HIFU, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir ve acısızdır. Tedavi sırasında, HIFU cihazı cildin üstünden geçirilir. Ultrasonik enerji cilt altındaki derin dokulara odaklanır. İşlem sonrası, ciltte hafif bir kızarıklık veya şişlik olabilir ancak genellikle bu durum birkaç saat içinde geçer. Kısa süren bir işlem olmasına karşılık sonuçları uzun süreli kalıcıdır. HIFU uygulaması sonrası herhangi bir özel bakım gerektirmez, kişi normal aktivitelerine hemen geri dönebilir.

Ne Dediler?
testimonial icon
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
Wesay Murray
18/03/2020

Yaklaşık 4 ay oldu ve şimdiden burnumu seviyorum

testimonial icon
MrMreToO Nassar
15/12/2021

Klinik beni çok sıcak karşıladı ve doktor tüm tıbbi konulara aşinaydı. Basınç hastası olduğumdan ve ameliyat sonucunda yüksek tansiyondan korktuğum için olabilir ama doktor beni rahatlattı ve aslında ameliyat sırasında, hatta ameliyattan sonra bile basınç yükselmedi. Klinik içinde doktorla birlikte çalışan ekip mükemmel bir ekip, cömert bir göğüsleri var ve her zaman gülümsüyorlar.Dr. Dr. Lee'nin yaptığı ameliyatlar başarılı geçti ve şu an kendime çok güveniyorum çünkü doktordan istediğim her şeyin gerçekleştiğini hissediyorum. Kuveyt'ten geldim, özellikle doktora ve sonuçlar gerçekten harikaydı ve Dr.Yugal'a ve tüm klinikte çalışan ekibe çok minnettarım.Bana ve Dr. Yugal harika bir doktor olmadan önce, sadece kliniğe değil, bir aile üyesi olarak her referansla ilgilendiği için... Ekip Sadece tıbbi konularla değil, konaklama ve ulaşım dahil tüm detaylarla ilgileniyor.

Devamını Oku
testimonial icon
gü...l
26/06/2014

Bende çok memnunum arkadaş aracılığı ile geldim iyi ki de gelmişim çok güzel geçti ameliyatm çok memnunum Allah razı olsun yücel hocam iyi ki gelmişim başaRılarinizin devamını dilerim... Herşey için tsk'ler.. Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar gözünüz kapalı gidebilirsiniz :-)

Devamını Oku
testimonial icon
Hayriye Tunca
15/01/2022

Yücel bey gördüğüm en pozitif ve başarılı cerrah. Ameliyat korkum yüzünden senelerce ötelediğim burun deviasyon ameliyatını Yücel beyin güler yüzü ve motivasyonu sayesinde sonunda olabildim. Yücel bey ve ekibi kadar hastasını düşünen bir klinik görmedim. Ayrıca atasehirde bulunan kliniği muhtemelen dünyada bir ilk- Her köşesi tek tek düşünülüp dekore edilmiş muazzam güzellikte bir yer. Sizi tanıdığım için çoook şanslıyım. Sevgiler

Devamını Oku
testimonial icon
Sophie
29/11/2021

Kızımda güzel bir Rinoplasti gördükten sonra yüz prosedürlerimi Dr Yücel'den ayırttım. Asla başka birine güvenmezdim ama işinin ne kadar doğal olduğunu görünce emin ellerde olacağıma ikna oldum. Toplamda, özel gereksinimime göre özelleştirilmiş 'kedi gözü' içeren bir Rinoplasti, Blefaroplasti ve yüz ve boyun germe oldum. Yücel Doktor daha ilk görüşmeden yüzüme bir baktı ve ne istediğimi ve özelliklerime neyin uygun olacağını biliyordu, hatta burun kemerimin tepesinde istemediğim küçük bir ben aldı. Kendimi yepyeni bir kadın gibi hissediyorum ve doğal bir sonuçla birkaç yıl daha genç görünüyorum! Hizmet harika, baştan sona profesyonelce ele alındı ​​ve Carolina, harika bakıcı asistanı sorular ve güvence için (her zaman telefonla) telefondaydı. Tüm prosedür boyunca kendimi hiç yalnız hissetmedim ve otel ve klinik konaklamanın yanı sıra tıbbi bakım içeren paket anlaşma mükemmeldi. İlaç ve sonrası bakım da olağanüstü. Dr Yücel ve ekibini ne kadar öve övemem ve ona tamamen güvendiğim için bundan sonra vücut şekillendirme için geri döneceğim. Fiyat ve hizmet 10/10 Sophie - Londra :))

Devamını Oku

HIFU Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fokus ultrason HIFU uygulaması, öncelikle cilt tipiyle uygulanacak bölgenin incelenmesiyle başlar. Uygulama yapacak doktor tarafından, cildin kalınlığına ve problemli bölgelere göre HIFU cihazı ayarlanır. Uygulaması sırasında, cihazın başlığı cilde yerleştirilir. Odaklanmış ultrasonik enerji dalgaları cilt altındaki derin dokulara gönderilir. Bu dalgalar, cilt altındaki hedef dokularda ısınma etkisi yaratarak kolajen üretimi üzerinde etkili olur. Böylece cildin sıkılaşmasını sağlar. Uygulama aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hazırlık: Hasta, uygulama öncesinde cilt temizliği yapar, tüm makyajını temizler. HIFU öncesi sonrası karşılaştırma yapabilmek için uygulama yapılacak bölgenin fotoğrafları çekilir.
  • Uygulama: İşlem özel HIFU cihazı kullanılarak gerçekleştirilir. Cihaz başlığı, odaklanmış ultrasonik enerji dalgalarını cilt altındaki derin dokulara gönderir. Bu dalgalar, hedef dokulara ulaşarak derinlemesine ısınma etkisi yaratır.
  • Seans süresi: Uygulama süresi, uygulama yapılan bölgenin boyutuna, cildin kalınlığına göre değişebilir. Genellikle bir seans 30-90 dakika arasında sürer.
  • Seans sayısı: Uygulama sonrası ciltte hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Bu nedenle uygulanacak bölgeye ve kişinin cilt durumuna göre tedavi birkaç seans devam edebilir. Seans sayısı, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak belirlenir.

HIFU uygulaması genellikle acısız bir işlemdir. Bu nedenle lokal anestezi kullanılmaz. Ancak bazı kişilerde, özellikle işlem sırasında hafif bir rahatsızlık hissi oluşabilir. Bu durum, kişinin cilt tipi ve uygulama yapılacak bölgenin özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Uygulama esnasında rahatsızlık hissi oluşursa, uzmanlar işlem devam ederken soğuk hava üfleyen bir cihaz kullanarak rahatlatıcı bir etki yaratırlar. Eğer fokus ultrason uygulanacak bölge çok genişse lokal anestezik krem kullanılabilir.

İlgili İçerikler
Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?
Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Vajinoplasti yani vajina daraltma estetiği, vajinal açıklık ve destekleyici kasların özel cerrahi...

Lazer Lipoliz Nedir?
Lazer Lipoliz Nedir?

Liposuction uygulamasının yani yağ aldırma işleminin cerrahi olmayan yöntemi lazer lipoliz olarak tanımlanır.

Hyaluronik Asit Nedir?
Hyaluronik Asit Nedir?

Hyluronik asit, vücudun doğal yapısında bulunan bir maddedir. Gözde, eklemlerde...

Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

HIFU Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

HIFU yüz germe işlemi yüz ve çevresinde bulunan pek çok bölgeye güvenle uygulanabilir. Ciltte sıkılaşma amaçlı gerçekleştirilen HIFU focus ultrason ile daha sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlayabileceğiniz bölümler şu şekildedir:

  • Alın bölgesindeki çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi
  • Göz çevresinde oluşan çizgiler ve torbaların azaltılması, göz kapaklarının sıkılaştırılması
  • Yanak bölgesindeki çizgilerin giderilmesi, sarkmaların azaltılması ve yüz hatlarının belirginleştirilmesi
  • Çene bölgesindeki sarkmaların ve çizgilerin giderilmesi, çene hattının belirginleştirilmesi, çene kontürünün iyileştirilmesi
  • Boyun bölgesindeki sarkmaların ve çizgilerin giderilmesi, cilt sıkılaştırılması, boyun germe, boyun bölgesinin gençleştirilmesi

Eğer görüntünüzde daha ince değişiklikler arıyor ve ameliyat olmak istemiyorsanız, bu bölgelerde HIFU fokuslu ultrason yönteminden yararlanabilirsiniz. Gençleşme operasyonlarına kıyasla çok daha pratik ve komplikasyon riski düşük bir yöntem olan HIFU sayesinde cildinizin daha genç yaşlarda olduğu gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

HIFU Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanabilir?

HIFU yüz bakımı, özellikle hafif-orta yaşlı ciltlerde etkilidir. Bu nedenle yaşlanma belirtilerini geciktirmek için HIFU yüz germe yönteminden yararlanılabilir. Diğer invaziv yöntemlerin aksine HIFU yönteminde yalnızca cildin daha gençken olduğu gibi çalışması için uyandırılması hedeflenir. Bu da farklı sağlık kondisyonlarına sahip bireylerde uygulanabilmesini kolaylaştırır. 

HIFU uygulaması hafif-orta derecedeki cilt sarkmaları ve kırışıklara sahip olan kişilerde son derece başarılıdır. Ancak daha ileri seviye yaşlanma belirtilerinde invaziv yöntemlerin tercih edilmesi gerekebilir.

HIFU, hedef bölgede enfeksiyon, açık cilt lezyonları, şiddetli veya kistik akne, tedavi bölgesinde metalik implantlar olan kişiler için önerilmez. Ayrıca hamilelik veya emzirme döneminde uygulaması önerilmez. Ek olarak cilt kanseri veya kanser öyküsü, pıhtılaşma bozukluğu olanlar, kalp pili taşıyan kişiler için de yöntem sağlıklı olmayabilir. Doktorunuzla medikal geçmişinizi paylaştığınızda, HIFU focus ultrason için uygun olup olmadığınız konusunda sizi bilgilendirecektir.

HIFU Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

HIFU uygulaması öncesinde, uygun hazırlık ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle HIFA yaptıranlar, uygulama bölgesindeki makyaj ve kozmetik ürünleri temizlemelidir. İşlem sırasında uygulanabilecek bölgenin genişliğine bağlı olarak cildinizde özel bir jelin kullanılması gerekebilir. Eğer alerjik rahatsızlıklarınız varsa öncesinde doktorunuzu bilgilendirmeniz önemlidir. Ayrıca işlem öncesinde bölgedeki tüm piercing, takı ve aksesuarları da çıkarmanız gerekir.

HIFU uygulaması öncesinde kullandığınız ilaçlar varsa bunları da doktorunuza belirtmeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bunların kullanımını en az 3 hafta önce bırakmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca sigara kullanımının uygulama öncesi sonrasında bırakılması son derece önemlidir. Cilt sağlığına olumsuz etkilerinden dolayı işlemden minimum 3 ay önce sigarayı bırakmanız önerilir. Alkol içinse yalnızca işlemden 24 saat öncesine kadar kullanmamanız yeterlidir.

HIFU Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

HIFU yüz germe işlemi sonrasında, ciltte hafif bir kızarıklık, şişlik veya hassasiyet gibi bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler genellikle geçicidir, birkaç gün içinde kaybolur. Ancak yine de daha hızlı bir iyileşme için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. HIFU işlemi sonrasında ciltteki şişlik ve hassasiyeti azaltmak için soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bunun için buz torbası veya soğuk su dolu bir bez kullanmanızda bir sakınca yoktur. Pek rastlanmasa da ağrı veya rahatsızlık hissettiğiniz takdirde doktorunuzun tavsiye ettiği ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz.

Fokuslu ultrason yaptıranlar için en büyük merak konularından biri de işlem sonrası cilt bakımı ve makyajdır. HIFU işlemi sonrasında, cildinize iyi bakmanız önemlidir. Çünkü cildiniz bir süreliğine daha hassas olabilir. Cildinizi nemlendirmek, güneşten korumak ve tahriş etmekten kaçınmak için cildinize uygun ürünler kullanmanız gerekir. Yüz germe işleminden sonra birkaç gün boyunca makyaj yapmanız da önerilmez. Bu, cildinizi daha fazla tahriş edebileceği için iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Ayrıca cildinize uygulayacağınız herhangi bir kozmetik ürünün enfeksiyon riskini artırabileceği de unutulmamalıdır.

İşlem sonrasında dışarı çıkmanız gerekiyorsa, cildinize uygun bir mineral bazlı güneş kremi kullanabilir, minimal makyaj yapabilirsiniz. Yüzünüzdeki kızarıklığı ve şişliği örtmek için hafif bir fondöten kullanabilirsiniz. Ancak göz çevresindeki hassasiyet nedeniyle göz makyajından kaçınmak en iyisidir. HIFU yüz germe işleminden sonra cildinizin tamamen iyileşmesi birkaç hafta sürebilir. İyileşme süreci boyunca, cildinize iyi bakmak ve doktorunuzun önerilerine uymak önemlidir.

HIFU Fokus Ultrason Yaptıranların Yorumları

HIFU fokus ultrason, diğer yüz germe yöntemlerine kıyasla birçok avantaja sahiptir. Cerrahi müdahale gerektirmediği için işlem sırasında ve sonrasında yan etki ve komplikasyon olasılığı daha düşüktür. Bu da hastanın daha rahat hissetmesine imkan verir. Ayrıca HIFU yönteminde genellikle lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. HIFU yaptıranların yorumları incelendiğinde bu durumun, hastaların kendilerini çok daha güvende ve rahat hissetmelerini sağladığı görülmektedir.

HIFU yüz germe işlemi, diğer yüz germe yöntemlerine kıyasla daha kısa işlem süresine sahiptir. İşlem genellikle 30 ile 90 dakika arasında sürer. Buna karşılık etkileri uzun sürelidir. HIFU işlemi sonrasında birkaç günde bile yüzünüzdeki gençleşmeyi fark etmeniz mümkündür. Ancak tüm etkilerin ortaya çıkması 3 aya kadar sürebilir. 

İşlemin kalıcılığı ise yaklaşık bir yıldır. HIFU yüz germe işlemi sonrasında, hızlı iyileşme süreci gerçekleşir. Ciltteki hafif şişlik ve kızarıklıklar yalnızca birkaç gün içerisinde kaybolur. Ayrıca işlem, cildinizi doğal bir şekilde sıkılaştırdığınızı için diğer yöntemlere kıyasla daha doğal sonuçla elde etmenize imkan verir. 

HIFU Zararları Var mı?

Daha az müdahale gerektiren ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak HIFU, genellikle yan etkilere neden olmaz. Ancak HIFU yaptıranların şikayetleri incelendiğinde işlem sonrasında görülebilen ufak rahatsızlıklardan bahsetmek mümkündür. En yaygın gelişen durum, işlem sonrasında ortaya çıkan şişlik ve kızarıklıktır. Bu sorun da en geç birkaç gün içinde tamamen kaybolur. Nadiren de olsa ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol edilebilecek düzeyde hafif ağrı meydana gelebilir.

Yüz germe işleminin ardından sıklıkla hastaların ciltlerinin daha hassas olduğu gözlemlenir. Bu nedenle kullandığınız bakım-makyaj ürünleri konusunda seçici davranmanız gerekir. Aynı şekilde güneş altında fazla vakit geçirmemeniz de önerilir. Ayrıca işlem sonrasında yüzünüzde geçici uyuşukluk hissi yaşayabilirsiniz. Nadir durumlarda ise HIFU yüz germe işlemi sonrasında ciltte leke oluşumu görülebilir. FDA onaylı HIFU cihazları ile gerçekleştirildiğinde HIFU uygulaması, büyük rahatsızlıklara neden olabilecek yan etkiler ortaya çıkarmaz.

HIFU Fokuslu Ultrason Fiyatı

Ameliyatsız olarak cilt gençleştirme tekniklerinden biri olan HIFU için ödenecek tutar operasyonun detaylarına göre değişir. Minimum fiyat 370  €’dur. Her hastanın kendine özel bir cilt yapısı olduğu için fiyatların değişmesi, olağan bir durumdur. HIFU fiyatları konusunda hekiminizden kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

HIFU fiyatı, seçeceğiniz klinik, doktor, işlem sırasında kullanılacak HIFU cihazı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ayrıca “HIFU fokus ultrason ne kadar?” sorusuna yanıt verebilmek için işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüyle kondisyonu da göz önüne alınmalıdır. HIFU yüz germe fiyatları hakkında daha kesin bir fikir edinmek için, işlem yapmak istediğiniz merkezle iletişime geçmeniz gerekir. İlk muayenenin ardından doktorunuz HIFU fiyatı hakkında size daha detaylı bilgi verecektir

HIFU Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

HIFU Fokus Ultrason İşlem Süresi Ne Kadar?

HIFU işlem süresi, uygulama bölgesine ve kullanılacak cihaza bağlı olarak değişebilir. Ancak işlem genellikle 30 ila 90 dakika arasındadır.

HIFU Uygulaması Kaç Seans?

HIFU uygulaması genellikle tek seansta tamamlanır. Ancak uygulanacak bölgenin genişliğine ve olası diğer sorunlara göre birkaç seans daha devam edilmesi gerekebilir.

HIFU İşlem Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Görülmeye Başlar?

HIFU uygulaması sonrasında ilk birkaç gün içinde sonuçları fark etmeye başlarsınız. Ancak işlemin tümüyle etkisini göstermesi 3 ayı bulabilir.

Son Düzenleme : 18.05.2024