Sizi Arayalım

HİFU

İçindekiler

Hifu, cilt sıkılaştırma yenilikçi bir tedavi yöntemidir. Yüz germe işlemi için yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgalarını kullanarak çok daha az invaziv bir yöntemle gençleşmiş bir görünüm yakalamanızı sağlar. Yüksek frekanslı ultrason enerjisi kullanan prosedür, cildin derin katmanlarını ısıtır. Böylece kolajen üretiminin artmasını teşvik ederek doğal bir gençleşme sürecini tetikler. Bu sayede yüz germe ameliyatlarının taşıdığı riskler olmaksızın sonuçları birkaç ay içerisinde görmeniz mümkündür. 

Cerrahi olmayan fokus ultrason hifu uygulaması ile yenilikçi bir cilt sıkılaştırma tedavisinden yararlanabilirsiniz. Kalıcı sonuçlar için doğru kliniği tercih ederek yüz çevrenizdeki yaşlanma belirtilerine uzun bir süre veda edebilirsiniz. Eğer yüz, boyun, göz çevresi gibi bölgelerdeki kırışıklıklardan şikayetçiyseniz, ameliyat olmadan eski görüntünüzü yakalamak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seans Sayısı :
1 - 2 Seans
Operasyon Süresi :
30 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

HIFU Nedir?

HIFU, (High-Intensity Focused Ultrasound) teknolojisi, yüksek yoğunlukta ses dalgaları kullanarak farklı derinlik yüzeyinde bulunan dokuların ısıtılmasını sağlar. “HIFU yüz germe nedir?” sorusunun yanıtı ise “bu yöntem kullanılarak yüz, boyun, gıdı bölgesinde oluşan sarkma, kırışıklık ve cilt tonu sorunları giderme işlemi” şeklindedir. Ultrason HIFU ameliyatsız yüz germe, cilt altındaki derin dokulara yoğunlaştırılmış ultrasonik enerji dalgaları göndererek cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu işlem, kolajen üretiminizi arttırarak, cildin sıkı görünmesine yardımcı olur.

HIFU, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir ve acısızdır. Tedavi sırasında, HIFU cihazı cildin üstünden geçirilir. Ultrasonik enerji cilt altındaki derin dokulara odaklanır. İşlem sonrası, ciltte hafif bir kızarıklık veya şişlik olabilir ancak genellikle bu durum birkaç saat içinde geçer. Kısa süren bir işlem olmasına karşılık sonuçları uzun süreli kalıcıdır. HIFU uygulaması sonrası herhangi bir özel bakım gerektirmez, kişi normal aktivitelerine hemen geri dönebilir.

Ne Dediler?
testimonial icon
Carla
09/01/2022

1 ay önce ameliyat oldum. BBL ve liposuction yaptırdım. Doktoru ve asistanı Sevgi'yi şiddetle tavsiye edebilirim. Bana sevgiyle baktı ve her zaman yanımda oldu ve her zaman tüm sorularıma cevap verdi. Bir gece hastanedeydim ve tamamen memnun kaldım. Bu büyük adımı benim için olabildiğince keyifli kıldığınız için teşekkür ederim!

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
gü...l
26/06/2014

Bende çok memnunum arkadaş aracılığı ile geldim iyi ki de gelmişim çok güzel geçti ameliyatm çok memnunum Allah razı olsun yücel hocam iyi ki gelmişim başaRılarinizin devamını dilerim... Herşey için tsk'ler.. Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar gözünüz kapalı gidebilirsiniz :-)

Devamını Oku
testimonial icon
Hd***
05/08/2019

Merhaba :) Ben Hedil Ürdün'den geliyorum. Daha önce 4 kez burun estetiği ameliyatı oldum ve hepsi de başarısız geçti. 5. ameliyatımı Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a oldum ve ameliyatımın sonucu harika. Burun ile dudak arasında bir mesafe vardı o kısaldı. Bu kadar küçük bir iz kalacağını düşünmemiştim.

Devamını Oku
testimonial icon
naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

testimonial icon
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku

HIFU Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fokus ultrason HIFU uygulaması, öncelikle cilt tipiyle uygulanacak bölgenin incelenmesiyle başlar. Uygulama yapacak doktor tarafından, cildin kalınlığına ve problemli bölgelere göre HIFU cihazı ayarlanır. Uygulaması sırasında, cihazın başlığı cilde yerleştirilir. Odaklanmış ultrasonik enerji dalgaları cilt altındaki derin dokulara gönderilir. Bu dalgalar, cilt altındaki hedef dokularda ısınma etkisi yaratarak kolajen üretimi üzerinde etkili olur. Böylece cildin sıkılaşmasını sağlar. Uygulama aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hazırlık: Hasta, uygulama öncesinde cilt temizliği yapar, tüm makyajını temizler. HIFU öncesi sonrası karşılaştırma yapabilmek için uygulama yapılacak bölgenin fotoğrafları çekilir.
  • Uygulama: İşlem özel HIFU cihazı kullanılarak gerçekleştirilir. Cihaz başlığı, odaklanmış ultrasonik enerji dalgalarını cilt altındaki derin dokulara gönderir. Bu dalgalar, hedef dokulara ulaşarak derinlemesine ısınma etkisi yaratır.
  • Seans süresi: Uygulama süresi, uygulama yapılan bölgenin boyutuna, cildin kalınlığına göre değişebilir. Genellikle bir seans 30-90 dakika arasında sürer.
  • Seans sayısı: Uygulama sonrası ciltte hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Bu nedenle uygulanacak bölgeye ve kişinin cilt durumuna göre tedavi birkaç seans devam edebilir. Seans sayısı, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak belirlenir.

HIFU uygulaması genellikle acısız bir işlemdir. Bu nedenle lokal anestezi kullanılmaz. Ancak bazı kişilerde, özellikle işlem sırasında hafif bir rahatsızlık hissi oluşabilir. Bu durum, kişinin cilt tipi ve uygulama yapılacak bölgenin özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Uygulama esnasında rahatsızlık hissi oluşursa, uzmanlar işlem devam ederken soğuk hava üfleyen bir cihaz kullanarak rahatlatıcı bir etki yaratırlar. Eğer fokus ultrason uygulanacak bölge çok genişse lokal anestezik krem kullanılabilir.

İlgili İçerikler
BBL (Brazilian Butt Lift) Sonrası Nasıl Oturabilirim?
BBL (Brazilian Butt Lift) Sonrası Nasıl Oturabilirim?

Brazilian Butt Lift (BBL), hastalara kendi vücutlarından liposuction yöntemi ile...

Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler
Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler

Burun ucunun istenilen bir görünüme sahip olmaması kişileri rahatsız eder ve söz konusu rahatsızlığın burun ucu estetiği...

Meme Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Meme Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme büyütme operasyonu, meme dokusunun veya göğüs kaslarının altına...

Gıdı Aldırma Ameliyatı
Gıdı Aldırma Ameliyatı

Gıdı Aldırma ameliyatı, boğaz ve çene arasındaki tabakanın...

HIFU Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

HIFU yüz germe işlemi yüz ve çevresinde bulunan pek çok bölgeye güvenle uygulanabilir. Ciltte sıkılaşma amaçlı gerçekleştirilen HIFU focus ultrason ile daha sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlayabileceğiniz bölümler şu şekildedir:

  • Alın bölgesindeki çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi
  • Göz çevresinde oluşan çizgiler ve torbaların azaltılması, göz kapaklarının sıkılaştırılması
  • Yanak bölgesindeki çizgilerin giderilmesi, sarkmaların azaltılması ve yüz hatlarının belirginleştirilmesi
  • Çene bölgesindeki sarkmaların ve çizgilerin giderilmesi, çene hattının belirginleştirilmesi, çene kontürünün iyileştirilmesi
  • Boyun bölgesindeki sarkmaların ve çizgilerin giderilmesi, cilt sıkılaştırılması, boyun germe, boyun bölgesinin gençleştirilmesi

Eğer görüntünüzde daha ince değişiklikler arıyor ve ameliyat olmak istemiyorsanız, bu bölgelerde HIFU fokuslu ultrason yönteminden yararlanabilirsiniz. Gençleşme operasyonlarına kıyasla çok daha pratik ve komplikasyon riski düşük bir yöntem olan HIFU sayesinde cildinizin daha genç yaşlarda olduğu gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

HIFU Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanabilir?

HIFU yüz bakımı, özellikle hafif-orta yaşlı ciltlerde etkilidir. Bu nedenle yaşlanma belirtilerini geciktirmek için HIFU yüz germe yönteminden yararlanılabilir. Diğer invaziv yöntemlerin aksine HIFU yönteminde yalnızca cildin daha gençken olduğu gibi çalışması için uyandırılması hedeflenir. Bu da farklı sağlık kondisyonlarına sahip bireylerde uygulanabilmesini kolaylaştırır. 

HIFU uygulaması hafif-orta derecedeki cilt sarkmaları ve kırışıklara sahip olan kişilerde son derece başarılıdır. Ancak daha ileri seviye yaşlanma belirtilerinde invaziv yöntemlerin tercih edilmesi gerekebilir.

HIFU, hedef bölgede enfeksiyon, açık cilt lezyonları, şiddetli veya kistik akne, tedavi bölgesinde metalik implantlar olan kişiler için önerilmez. Ayrıca hamilelik veya emzirme döneminde uygulaması önerilmez. Ek olarak cilt kanseri veya kanser öyküsü, pıhtılaşma bozukluğu olanlar, kalp pili taşıyan kişiler için de yöntem sağlıklı olmayabilir. Doktorunuzla medikal geçmişinizi paylaştığınızda, HIFU focus ultrason için uygun olup olmadığınız konusunda sizi bilgilendirecektir.

HIFU Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

HIFU uygulaması öncesinde, uygun hazırlık ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle HIFA yaptıranlar, uygulama bölgesindeki makyaj ve kozmetik ürünleri temizlemelidir. İşlem sırasında uygulanabilecek bölgenin genişliğine bağlı olarak cildinizde özel bir jelin kullanılması gerekebilir. Eğer alerjik rahatsızlıklarınız varsa öncesinde doktorunuzu bilgilendirmeniz önemlidir. Ayrıca işlem öncesinde bölgedeki tüm piercing, takı ve aksesuarları da çıkarmanız gerekir.

HIFU uygulaması öncesinde kullandığınız ilaçlar varsa bunları da doktorunuza belirtmeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bunların kullanımını en az 3 hafta önce bırakmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca sigara kullanımının uygulama öncesi sonrasında bırakılması son derece önemlidir. Cilt sağlığına olumsuz etkilerinden dolayı işlemden minimum 3 ay önce sigarayı bırakmanız önerilir. Alkol içinse yalnızca işlemden 24 saat öncesine kadar kullanmamanız yeterlidir.

HIFU Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

HIFU yüz germe işlemi sonrasında, ciltte hafif bir kızarıklık, şişlik veya hassasiyet gibi bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler genellikle geçicidir, birkaç gün içinde kaybolur. Ancak yine de daha hızlı bir iyileşme için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. HIFU işlemi sonrasında ciltteki şişlik ve hassasiyeti azaltmak için soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bunun için buz torbası veya soğuk su dolu bir bez kullanmanızda bir sakınca yoktur. Pek rastlanmasa da ağrı veya rahatsızlık hissettiğiniz takdirde doktorunuzun tavsiye ettiği ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz.

Fokuslu ultrason yaptıranlar için en büyük merak konularından biri de işlem sonrası cilt bakımı ve makyajdır. HIFU işlemi sonrasında, cildinize iyi bakmanız önemlidir. Çünkü cildiniz bir süreliğine daha hassas olabilir. Cildinizi nemlendirmek, güneşten korumak ve tahriş etmekten kaçınmak için cildinize uygun ürünler kullanmanız gerekir. Yüz germe işleminden sonra birkaç gün boyunca makyaj yapmanız da önerilmez. Bu, cildinizi daha fazla tahriş edebileceği için iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Ayrıca cildinize uygulayacağınız herhangi bir kozmetik ürünün enfeksiyon riskini artırabileceği de unutulmamalıdır.

İşlem sonrasında dışarı çıkmanız gerekiyorsa, cildinize uygun bir mineral bazlı güneş kremi kullanabilir, minimal makyaj yapabilirsiniz. Yüzünüzdeki kızarıklığı ve şişliği örtmek için hafif bir fondöten kullanabilirsiniz. Ancak göz çevresindeki hassasiyet nedeniyle göz makyajından kaçınmak en iyisidir. HIFU yüz germe işleminden sonra cildinizin tamamen iyileşmesi birkaç hafta sürebilir. İyileşme süreci boyunca, cildinize iyi bakmak ve doktorunuzun önerilerine uymak önemlidir.

HIFU Fokus Ultrason Yaptıranların Yorumları

HIFU fokus ultrason, diğer yüz germe yöntemlerine kıyasla birçok avantaja sahiptir. Cerrahi müdahale gerektirmediği için işlem sırasında ve sonrasında yan etki ve komplikasyon olasılığı daha düşüktür. Bu da hastanın daha rahat hissetmesine imkan verir. Ayrıca HIFU yönteminde genellikle lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. HIFU yaptıranların yorumları incelendiğinde bu durumun, hastaların kendilerini çok daha güvende ve rahat hissetmelerini sağladığı görülmektedir.

HIFU yüz germe işlemi, diğer yüz germe yöntemlerine kıyasla daha kısa işlem süresine sahiptir. İşlem genellikle 30 ile 90 dakika arasında sürer. Buna karşılık etkileri uzun sürelidir. HIFU işlemi sonrasında birkaç günde bile yüzünüzdeki gençleşmeyi fark etmeniz mümkündür. Ancak tüm etkilerin ortaya çıkması 3 aya kadar sürebilir. 

İşlemin kalıcılığı ise yaklaşık bir yıldır. HIFU yüz germe işlemi sonrasında, hızlı iyileşme süreci gerçekleşir. Ciltteki hafif şişlik ve kızarıklıklar yalnızca birkaç gün içerisinde kaybolur. Ayrıca işlem, cildinizi doğal bir şekilde sıkılaştırdığınızı için diğer yöntemlere kıyasla daha doğal sonuçla elde etmenize imkan verir. 

HIFU Zararları Var mı?

Daha az müdahale gerektiren ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak HIFU, genellikle yan etkilere neden olmaz. Ancak HIFU yaptıranların şikayetleri incelendiğinde işlem sonrasında görülebilen ufak rahatsızlıklardan bahsetmek mümkündür. En yaygın gelişen durum, işlem sonrasında ortaya çıkan şişlik ve kızarıklıktır. Bu sorun da en geç birkaç gün içinde tamamen kaybolur. Nadiren de olsa ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol edilebilecek düzeyde hafif ağrı meydana gelebilir.

Yüz germe işleminin ardından sıklıkla hastaların ciltlerinin daha hassas olduğu gözlemlenir. Bu nedenle kullandığınız bakım-makyaj ürünleri konusunda seçici davranmanız gerekir. Aynı şekilde güneş altında fazla vakit geçirmemeniz de önerilir. Ayrıca işlem sonrasında yüzünüzde geçici uyuşukluk hissi yaşayabilirsiniz. Nadir durumlarda ise HIFU yüz germe işlemi sonrasında ciltte leke oluşumu görülebilir. FDA onaylı HIFU cihazları ile gerçekleştirildiğinde HIFU uygulaması, büyük rahatsızlıklara neden olabilecek yan etkiler ortaya çıkarmaz.

HIFU Fokuslu Ultrason Fiyatı

HIFU fiyatı, seçeceğiniz klinik, doktor, işlem sırasında kullanılacak HIFU cihazı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ayrıca “HIFU fokus ultrason ne kadar?” sorusuna yanıt verebilmek için işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüyle kondisyonu da göz önüne alınmalıdır. HIFU yüz germe fiyatları hakkında daha kesin bir fikir edinmek için, işlem yapmak istediğiniz merkezle iletişime geçmeniz gerekir. İlk muayenenin ardından doktorunuz HIFU fiyatı hakkında size daha detaylı bilgi verecektir

HIFU Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

HIFU Fokus Ultrason İşlem Süresi Ne Kadar?

HIFU işlem süresi, uygulama bölgesine ve kullanılacak cihaza bağlı olarak değişebilir. Ancak işlem genellikle 30 ila 90 dakika arasındadır.

HIFU Uygulaması Kaç Seans?

HIFU uygulaması genellikle tek seansta tamamlanır. Ancak uygulanacak bölgenin genişliğine ve olası diğer sorunlara göre birkaç seans daha devam edilmesi gerekebilir.

HIFU İşlem Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Görülmeye Başlar?

HIFU uygulaması sonrasında ilk birkaç gün içinde sonuçları fark etmeye başlarsınız. Ancak işlemin tümüyle etkisini göstermesi 3 ayı bulabilir.

Son Düzenleme : 05.10.2023