Sizi Arayalım

Hollywood Spectra Lazer Karbon Peeling

Q anahtarlı bir lazer cihazı olan Hollywood Spectra karbon bazlı olarak soft peel ve karbon peeling işlemi gerçekleştirir.
İçindekiler

Ciltteki lekelerin temizlenmesi, cilde genç bir görünüm kazandırılması amacıyla kullanılan Hollywood Spectra ile karbon peeling hem dermal melazma hem de epidermal melazma tedavisinde son derece etkilidir. Yeni nesil bir teknoloji olan Hollywood Spectra lazer ile geleneksel medikal estetik uygulamalara oranla çok daha etkili ve sonuçlar elde edilir. Hekim kararlarına ya da hastaların durumuna bağlı olarak uygulamalar 1,5 ila 2 yıl arayla tekrarlanabilir. Her seansın yaklaşık olarak 20 dakika sürdüğü son derece hızlı bir işlemdir.

Q Switch ve Gold Toning gibi farklı modları bulunan cihaz ile akne ya da skar gibi oluşumlar da giderebilir. Tedavi sırasında cihazdan gönderilen dalga boyları yüksek hemoglobin emilimine sahiptir, ayrıca dalga boylarının atımları da kısadır. Cilt lezyonlarının kesin çözümü olarak nitelenen Hollywood Spectra ile karbon peeling lezyonların çevresinde gözlenen anormal doku ya da vasküler yapı gibi sorunların iyileştirilmesine de yardımcı olur. Peki karbon peeling nedir, ne işe yarar ve avantajları nelerdir?

Ne Dediler?
testimonial icon
Betül Akyürek
25/01/2023

Gülümseyerek yazdığım yorumumda yanağımda oluşan çukurumu doktorum Yücel Sarıaltın’a borçluyum. İlk başta iletişime geçtiğim doktor yardımcısı Tubanur Demirli motive ve ikna etti beni, iyi ki sebebim olmuş. Üniversite yıllarımda böyle bir uygulamadan haberim olsaydı, yanağıma boşuna kurşun kalem koyup arkadaşlarıma benim gamzem var demez, anında bu uygulamayı yaptırırdım. En güzeli; ömür boyu benimle kalacaksın. Gülmesem bile sempatik duruyorum. Ayrıca, yuvarlak yüzümü ince gösterip, hoş ince bir hava kattı. Klinik çok hijyenik ve çalışanlar çok anaç ve her konuda tedbirli disiplinli kişiler. Kliniğe gidip, benim öncesi ve sonrası halimi görmenizi çok isterim.

Devamını Oku
testimonial icon
Pink Elo
31/01/2023

1.5 sene önce Bbl oldum .gerçekten zerre sonrasında sorun yaşamadım.aradan bu kadar zaman geçtiği halde yazmak istedim.istediğim kıvrımı harika verdi hocam.belimi inceliği çok iyi oldu .benim çok ağrılı geçti çünkü cilt yapım çok hassas ve ince.diğer odadaki aynı ameliyatı olanlar benim kadar ağrılı değillerdi.onlar çok iyi görünüyorlardı.ama çektiğim acılara değdi.kiloda almadım dengeyi korudum.bu ameliyatı olmak kendime yaptığım en büyük güzellik oldu

Devamını Oku
testimonial icon
nü...e
24/11/2018

İlk muayenemi oldum ve ön görüşmeye geldim.Yücel Beyin değerli bilgilerinden ve enerjisinden çok memnun kaldım. Zaten tavsiye üzerine gitmiştim. Ameliyat sonrası sonucunda iyi olucağını umuyorum.

testimonial icon
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
testimonial icon
hakan
20/01/2022

2 ay önce eşim gögüs buyutme ve diklestirme ameliyati oldu mukemmel geçti ameliyat surecimiz ve cok memnun kaldik.dr.yucel bey ve ekibine özellikle buse hanima cok cok tesekkur ederiz iyiki sizlerle tanismisiz.ilgi alaka süper herkeze tavsiye ediyoruz

Devamını Oku
testimonial icon
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

Karbon Peeling Nedir?

Tüm dünyada karbon peeling başta olmak üzere pek çok farklı amaçla kullanılan Hollywood Spectra karbon peeling cihazı, dört dalga boyuna sahiptir ve çift operasyon modu ile pek çok farklı amaca hizmet edebilir. Karbon peeling ile en sık uygulanan tedaviler farklı renkteki dövmelerin silinmesi ve melazma hastalığının tedavisidir. Karbon peeling ile yapılabilecek diğer işlemler ise şunlardır:

  • Dermal/epidermal pigment tedavisi,
  • Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması,
  • Cilt tonunun dengelenmesi,
  • Tüy sarartma işlemi,
  • Tırnak mantarlarının tedavisi,
  • Ote nevus,
  • Yüzde bulunan aknelerin ve akne izlerinin giderilmesi.

Leke tedavisinde son derece etkili olan karbon peeling uygulamasında etkiler kısa süre içerisinde gözlenebilir. Her cilt tipine uygulanabilen Hollywood Spectra karbon peeling cihazı ile aynı anda birden fazla cilt problemine müdahale etmek mümkündür. Genellikle kış aylarında uygulanan bir işlem olan Hollywood Spectra ile karbon peeling yaz aylarında uygulandığında güneş kremi kullanımı önerilir. Eğer siz de “karbon peeling nasıl uygulanır?” sorusuna kapsamlı bir yanıt almak ya da uzman hekimlerimiz aracılığıyla randevu oluşturmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili İçerikler
Koronavirüse Karşı Alabileceğimiz Kişisel Önlemler Nelerdir?
Koronavirüse Karşı Alabileceğimiz Kişisel Önlemler Nelerdir?

Artık küresel bir salgın halini alın koronavirüs hastalığı, ilk olarak Aralık 2019’da ortaya çıkmıştır.

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?
Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Vajinoplasti yani vajina daraltma estetiği, vajinal açıklık ve destekleyici kasların özel cerrahi...

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler sayesinde...

Karbon Peeling için Kullanılan Hollywood Spectra Cihazının Özellikleri

Hollywood Spectra karbon peeling cihazı dünya çapında klinik olarak kanıtlanmış olan bir teknolojidir. Vermiş olduğu efektif sonuçlar ile geçerliliğini kanıtlamıştır. Ayrıca Q-Switch Lazer melazma tedavisinde ilk FDA onaylı teknolojidir. 4 dalga boyuna sahip olan cihazda iki farklı operasyon modu bulunur. Single Pulse ve Quick PTP olmak üzere çift atım modludur. Otomatik kalibrasyon ve self restorasyon gibi özellikleri mevcuttur. Tüm bunlara ek olarak Hollywood Spectra cihazının sahip olduğu özellikler şunlardır: Programlamaya imkan tanıyan hafıza butonları, ergonomik tasarım, ayarlanabilir kılavuz ışın, yüksek tepe gücü ve düzgün ışın profili.

Yüksek hasta memnuniyet oranlarına sahip olan karbon peeling uygulaması lazer peel, gold peeling ve gold toning gibi özellikleri ile her geçen gün popülaritesini artıran bir uygulamadır. Eğer “karbon peeling ne işe yarar?” ya da “karbon peeling ne gibi etkiler yapabilir?” gibi sorulara cevap almak istiyorsanız ve uygulama ile ilgili şüpheleriniz bulunuyorsa, doğrudan karbon peeling yaptıranlar ile iletişime geçerek uygulamanın etkili sonuçları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Karbon Peeling için Hollywood Spectra Cihaz Modları ve Kullanım Alanları

Hollywood Spectra cihazı ile karbon peeling uygulamasında en sık kullanılan cihaz modları soft peel ve gold toning olarak karşımıza çıkar. Bu modların özellikleri ve kullanım alanları ise şu şekildedir:

Soft Peel

Soft peel modunda cilt gençleştirme tedavisi uygulanır ve bunun için karbon bazlı spectra losyonu kullanılır. Dermal ya da epidermal melazma tedavisinde de kullanılan bu mod sayesinde epidermis bölgesinde anormal şekilde dağılan melanin uzaklaştırılır. Q-Switch modunda gerçekleştirilen bu tedavi yönteminin Laser Toning ile birleştirilmesi mümkündür.

Gold Toning

Cilt lekelerini temizlemek konusunda etkili bir mod olan Gold Toning ile inflamatuar akneler ve akne izleri başta olmak üzere yüzde akne sonrasına ya da farklı nedenlere bağlı olarak oluşan kızarıklıklar, PIH, melazma ve daha pek çok cilt lekesi tedavi edilebilir. Bu tedavi şeklinde dalga boyu yüksek hemoglobin emilimine sahip 585 nm olarak belirlenir ve kısa atımlar gerçekleştirilir.

Karbon Peeling Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Hollywood Spectra cihazı ile karbon peeling işlemi cilt üzerinde bulunan hemen hemen tüm lekelerin tedavi edilmesi amacıyla uygulanabilir. Karbon peeling işlemi ile tedavi edilebilecek durumlar ve işlemin nasıl uygulandığı gibi detaylar kısaca şu şekilde:

Dövme Silme

Deri altındaki boyalar Hollywood Spectra karbon peeling cihazı ile çok küçük parçalara bölünür ve vücut tarafından emilerek atılır. Amatör dövmeler 4 ila 6, profesyonel dövmeler ise 6 ila 10 seans arasında silinebilir. Seans süreleri 10 dakika ile 1 saat arasında değişebilir.

Tüy Sarartma

İnce, açık renkli tüyler ve kıllar lazer epilasyon cihazları tarafından yakalanamaz. Q Switched Nd Yag Lazer uygulaması sayesinde ise bu tüyler zayıflar, incelir ve sararır. Uygulamanın başarıya ulaşması için istenen sonuç elde edilene kadar ayda 1 seans yeterlidir. Seans süreleri yaklaşık olarak 15 dakikadır.

Leke Tedavisi

Peeling ciltte bulunan pek çok lekenin temizlenmesine yardımcı olur. Karbon peeling ile temizlenen bu lekelere güneş lekeleri, doğum lekeleri, kahverengi lekeler, melazma lekeleri ya da yaşlılık nedeniyle ortaya çıkan lekeler de dahildir. Hollywood Spectra ile lekelenmelere neden olan melanin pigmentleri parçalanır ve cilt üzerinde istenen görünüm sağlanmış olur. Seans sayısı kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte seans süreleri ortalama olarak 15 ila 30 dakikadır.

Akne Tedavisi

Hollywood Spectra karbon peeling cihazı ile cildin rahatlatılması adına akneli bölgelerdeki iltihapların temizlenmesi mümkündür. Seans sayısı ve seans süresi aknenin durumuna göre değişiklik gösterir.

Cilt Gençleştirme

Q Switch Nd Yag Lazer olarak adlandırılan güçlü karbon peeling teknolojisi sayesinde vücutta bulunan kolajen miktarı artırılarak cildin genç bir görünüme sahip olması sağlanır. Ayrıca ciltteki kırışıklıklar ve cilt tonu farklılıkları düzeltilerek cilt elastikiyeti artırılır. Seans sayısı hekim muayenesinden sonra belirlenir ve her seans ortalama 20 ila 30 dakika sürer.

Cilt Tonu Düzensizlikleri

Peeling uygulamalarında ciltteki melanin pigmentasyonunun uzaklaştırılması amaçlanır. Bu da Hollywood Spectra ile çok etkili şekilde yapılabilir. Her ay gerçekleştirilen 20 ila 30 dakikalık bir seans yeterlidir. Ayrıca karbon peeling yaptıranların yorumları Hollywood Spectra ile cilt tonu düzensizliklerinin tamamen ortadan kaldırıldığı yönündedir.

Gözenek Sıkılaştırma

Bir cilt bakım uygulaması olan Hollywood Spectrum ile gözeneklerin sıkılaştırılması mümkündür. Böylelikle cilt çok daha pürüzsüz ve sıkı görünüme kavuşur. Ayda 1 seans yeterlidir ve seanslar yaklaşık olarak 20 ila 30 dakika sürer. Ayrıca karbon peeling öncesi ve sonrası etkileri uygulamadan hemen sonra görülebilir.

Tüm bunlara ek olarak tüm cilt tiplerinde işe yarayan bir bakım uygulaması olan Hollywood Lazer Peel de yine Hollywood Spectra cihazı ile yapılabilen bir uygulamadır. Siz de karbon peeling öncesi sonrası etkileri ya da karbon peeling faydaları hakkında detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Karbon Peeling Avantajları

Ciltteki sorunlara etkili ve kalıcı çözümler getiren karbon peeling cihazı Hollywood Spectra klinik olarak kanıtlanarak FDA onayı almış bir üründür. Yenilikçi bir teknoloji olan bu karbon peeling cihazı hastaların yatışını gerektirmez, kolay ve hızlı şekilde uygulanabilir. Üstelik hastalar karbon peeling işleminden hemen sonra günlük yaşamına dönebilir ve diğer estetik uygulamalarda olan yan etkileri yaşamaz. Yani karbon peeling zararları ile değil, daha çok yararları ile ortaya çıkan bir yöntemdir. Pek çok uzman tarafından peeling işlemlerinin geldiği son nokta olarak değerlendirilir.

Karbon peeling son derece kısa süren bir işlem olduğu için hastaların işlerine ya da sosyal hayatların tüm gün boyunca ara vermeleri gerekmez. Her seans dakikalar içinde tamamlanır. Sivilce izleri ve ciltteki hafif lekeleri bile kısa sürede ortadan kaldırma gücüne sahip olan Hollywood Spectra karbon peeling cihazı ile siz de cilt problemlerine kalıcı şekilde veda edebilirsiniz.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling ciltteki lekeleri yok ederken bir yandan da hasta konforunu maksimum seviyede tutar. Ciddi bir ağrı ya da acı hissedilmediği için herhangi bir anestezi krem uygulamasına gerek yoktur. Uygulama öncesinde karbon peeling yapılacak olan bölge derinlemesine olarak temizlenir. Ardından işlemin türüne göre cihazın dalga boyu ayarlanarak lazer enerjisi ile uygulama gerçekleştirilir. Ardından uygulama bölgesine güneş kremi ya da nemlendirici sürülerek işlem tamamlanır. Tüm lazerle karbon peeling yaptıranlar tedavi sürecinin kendileri için sorunsuz geçtiğini ifade eder.

Hollywood Spectra ile karbon peeling sonrasında cilt üzerindeki ton değişimi, aydınlanma ve canlılık birkaç gün içinde hissedilmeye başlar. Bölgedeki kolajen sentezinin başlaması ise yaklaşık olarak 3 hafta sürer. Eğer tekrarlayan seanslar bulunuyorsa, bu durumda cilt kalitesindeki artış çok daha belirgin olacaktır. Her ne kadar bölgeye güneş kremi veya nemlendirici uygulanıyor olsa da, hastaların uygulamadan sonraki 24 saat boyunca güneş ışığına doğrudan maruz kalmaması önerilir.

Karbon peeling uygulamalarında seans sayısı hastanın durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama 4-6 seanstır. Seans sayısı arttıkça etkiler de o derece belirginleşmeye başlar. Peki karbon peeling fiyat bilgisi nasıl ve seans ücretleri neye göre belirlenir?

Karbon Peeling Uygulaması Fiyatı

Hollywood spectra lazer karbon peeling için minimum fiyat tutarı 140 €’dur. Fiyat, seans sayısı ve hastanın cilt yapısı gibi durumlara göre değişir.

Karbon peeling uygulamalarının fiyatı konusunda belirleyici olan çok sayıda unsur bulunur. Örneğin karbon peeling cildin durumuna göre fiyatlandırılmakla birlikte, uygulanacak seans sayısı ve seans süresi de fiyata doğrudan etki eder. Bu fiyat bilgisi için öncelikle uzman hekim kontrolü gerekir. Hekim tarafından muayene gerçekleştirildikten sonra hem işlemin detayları hem de fiyat konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollywood Spectra cihazı tüm dünyada karbon peeling ile cilt bakımına yepyeni bir soluk getirmiştir. Uygulamanın hem kolay hem de hızlı olması, özellikle iş hayatından çok fazla vakit yaratamayan insanlar için Hollywood Spectra ile karbon peeling uygulamasını son derece ideal bir noktaya taşımıştır. Üstelik diğer medikal estetik uygulamalar gibi anestezi gerekmez ve uygulama sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Elbette bütün sürecin alanında uzman ve deneyimli ekipler tarafından klinik ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Sahip olduğu uzman kadro ve yeni teknolojiler ile donatılmış kliniği ile Yücel Sarıaltın yüksek başarı oranları ile hizmet sunar. Siz de “karbon peeling nasıl yapılır?” sorusuna detaylı yanıt almak ve karbon peeling seans fiyatı konusunda görüşmek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024