Sizi Arayalım

İmplant Diş

İçindekiler

Güzel bir gülüş için düzgün, beyaz ve eksiksiz dişlere sahip olmak oldukça önemlidir. İnsanlar hayatları boyunca çeşitli sebeplerle diş kayıpları yaşayabilir ya da dişlerinden memnun olmayabilir. Bu gibi durumlarda diş implantı uygulaması ile diş eksikliğinin giderilmesi amaçlanır. Diş implantı sayesinde dişlerinin düzgün ve eksiksiz gözükmesi kişinin kendine olan özgüvenini arttırır ve gülerken ağzını kapatarak dişlerini saklama gereği duymaz. Bu da kişisel ve sosyal hayatını olumlu yönde etkiler.

Seans Sayısı :
1-3 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
3-7 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
8-10 Yıl

Diş İmplantı Nedir?

Çeşitli sebeplerle diş eksikliği yaşayan kişilerin diş köklerine yerleştirilen yapay kısımlar sayesinde dişsizlik problemi ortadan kalkmaktadır. Diş implantı, titanyum maddesinden üretilmiştir ve insan dokusu ile uyumludur. Bu sayede diş kökü ile çene kemiği arasında biyolojik bağlanma sorunsuz gerçekleşir ve bu kök/kökler işlem sonrasında vücudun birer parçası haline gelir. Titanyum yapısı gereği oldukça sert ve güçlü bir madde olduğu için çatlama, kırılma gibi hasarlara karşı da dayanıklıdır. Bu bakımdan diş eksikliğinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri diş implantıdır. Tek dişte uygulanabileceği gibi birden fazla dişte de implant yöntemi kullanılabilir.

Diş İmplantı Nasıl Uygulanır?

Diş implantı tedavisinin gerçekleştirilebilmesi için hastanın yeterli miktar ve yoğunlukta çene kemiğine sahip olması ile dişinde enfeksiyon bulunmaması gerekir. Sonrasında röntgen ve analizler ile uygulanacak tedavi planlanır. Kemik yüksekliğine uygun şekilde implant hazırlanması için tedavi öncesi diş muayenesi yapılır. İşlem sırasında implantın yerleştirileceği bölge uyuşturulur, frezler ile kemikte uygun çap ve boyda alan oluşturulur ve diş eti kaldırılır. Yerleştirilecek alan için kemikte yer hazırlanır. Diş kökünü taklit eden yapay implant belirlenen alana yerleştirilir. Hemen yükleme yapılmışsa diş eti kapatılır. Kapatma işlemi için ipek dikiş ya da kendinden eriyen dikişler kullanılır. Anestezi yöntemi olarak lokal anestezi tercih edilir. İleri cerrahi gerektirmeyen işlemler yaklaşık 20 dakika içinde tamamlanır. Uygulama sonrası hemen yeme/içme faaliyeti olmayacağı için kişinin işlem öncesi tok olması önerilir.

Ne Dediler?
Pink Elo
31/01/2023

1.5 sene önce Bbl oldum .gerçekten zerre sonrasında sorun yaşamadım.aradan bu kadar zaman geçtiği halde yazmak istedim.istediğim kıvrımı harika verdi hocam.belimi inceliği çok iyi oldu .benim çok ağrılı geçti çünkü cilt yapım çok hassas ve ince.diğer odadaki aynı ameliyatı olanlar benim kadar ağrılı değillerdi.onlar çok iyi görünüyorlardı.ama çektiğim acılara değdi.kiloda almadım dengeyi korudum.bu ameliyatı olmak kendime yaptığım en büyük güzellik oldu

Devamını Oku
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

Mirhan MİROĞLU
09/01/2022

Rhinoplasti ( burun ameliyatı ) oldum. Operasyondan önce ve sonra her açıdan ilgilendiler. Tabi burası yorum kısmı size ameliyatı ve olanları anlatayım. Hastaneye tetkiklerden sonra yatırıyorlar. Ameliyat için doktorumuz gelip kontrollerini yapıyor. Ameliyat öncesi keşif yapıyor diyebilirim. Ameliyata alıyorlar sonra. Bir şey koklatıyorlar. 5 e kadar say diyorlar. Ben 500 e kadar sayarım dedim ama 3 ten sonrasını hatırlamıyorum. Ameliyat bitiyor. Narkozlu hallerimi pek hatırlamıyorum. Sevgilimin adını bağırmışım. Bence siz de pek hatırlamak istemeyeceksiniz . Bu arada hastane ve şartlarından bahsetmek bile istemiyorum. Efsaneydi çünkü. Her şey çok güzeldi. Bir gün misafir ediyorlar hastanede. Doktorumuz son kontrolünü yaptıktan sonra taburcu ediyor. Burnumun içindeki tampon çıkarılırken kesinlikle acıtmadı. Endişesi olan varsa kesinlikle bir endişesi olmasın. Ağrım iki gün sürdü. Bütün tamponların çıkması bantların sökülmesi altı güne tekabül etti. Morluklar da sekizinci günün sonunda tamamen son buluyor. Ameliyattan sonra iki gün için şişler çok çok fazla oluyor. Gözleriniz az görecek kadar. Ama acısı falan kesinlikle yok. Bu büyük şişlikler de dördüncü günün sonunda bitiyor. Yani toplasanız en fazla on gün içerisinde muhteşem nefes alan ve muhteşem görünen burnunuza kavuşuyorsunuz. Doktorumuz ve ekibinden yana hiç bir sorun yaşamadım. Çok huysuzumdur iyi sabrettiklerini düşünüyorum hatta. Bana çok iyi davrandılar. Şuan ameliyattan tam 4 ay geçti. Masajlarımı düzenli yaptım ve çok memnunum. Not: Salya sümük ağladığım eski sevgilimi unutturacak derecede burnumu güzel yaptı doktor bey. Çünkü yenileri gerçekten de unutturdu. Kral adamsın Yücel abi seviyorum seni

Devamını Oku

Diş İmplantı Kimler İçin Uygundur?

Diş implantı, 18 yaşını dolduran ve çene/yüz gelişini tamamlayan herkes için uygundur. Hekimin çekeceği röntgen sonrasında çene yapısının diş implantına uygun olup olmadığına karar verilir. Bu bakımdan genel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı diş etlerine sahip ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek düzeyde kemik bulunan kişiler implant tedavisi ve ardından protez uygulamasında sağlıklı dişlere kavuşabilir.

Diş İmplantı Sonrası İyileşme Süreci

İşlem sırasında dişinize yerleştirilen tamponu yaklaşık 30 dakika kadar ısırmanız olası kanamaları engelleyecektir. Oluşabilecek şişlikleri en aza indirmek için buz uygulaması yapılması gerekir. Buz, işlem yapılan bölgeye 10 dakika tutup 10 dakika çekerek uygulanır. Diş implantı işleminden bir gün önce hekimin reçete ettiği antibiyotiğe başlamanız olası ağrıların engellemesi adına önemlidir. İşlem sonrası dişlerde ağrı olacağı için hekimin önerdiği süre boyunca ağrı kesici kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca ilk bir gün boyunca sert bir şekilde tükürülmemesi, gargara yapılmaması ve mümkünse diş fırçalanmaması gerekir. Operasyondan sonraki ilk birkaç gün çok sıcak yiyecek ve içecek tüketmemek ve yara iyileşme süreci tamamlanana kadar daha yumuşak ve besleyici gıdalar tüketmek daha rahat hissetmenizi sağlar.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiği Sadece Anneler için midir?

Hamilelik sürecini de içerisine kattığımız annelik döneminde kadınlar bebeklerinin bakımını birinci sıraya koymakta, ortaya çıkan ...

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Karın Germe Ameliyatında Sizi Neler Bekliyor?

İlerleyen yaş, doğum yapma ve kilo alıp verme gibi birçok faktör karın derisinde...

Atılan dikişler ile birbirine yaklaştırılan doku 7-10 gün sonunda kaynar. Ancak implantın tam anlamıyla kemikle kaynama süreci yani osteointegrasyon süresi yaklaşık 2-5 ay arasıdır. Titanyum implantlar kaynaştıktan sonra diş protez işlemine başlanır. Diş protezlerı, implant vidalarının üzerine eklenerek tek diş tedavi süreci tamamlanır. Diş implantları ömür boyu garantilidir ancak yapılan protezin ömrü yaklaşık 8-10 yıldır. Bu sürenin sonunda sadece protezin kaplama kısmının değiştirilmesi yeterlidir.

Son Düzenleme : 20.04.2023