Sizi Arayalım

İmplant Diş

İçindekiler

Güzel bir gülüş için düzgün, beyaz ve eksiksiz dişlere sahip olmak oldukça önemlidir. İnsanlar hayatları boyunca çeşitli sebeplerle diş kayıpları yaşayabilir ya da dişlerinden memnun olmayabilir. Bu gibi durumlarda diş implantı uygulaması ile diş eksikliğinin giderilmesi amaçlanır. Diş implantı sayesinde dişlerinin düzgün ve eksiksiz gözükmesi kişinin kendine olan özgüvenini arttırır ve gülerken ağzını kapatarak dişlerini saklama gereği duymaz. Bu da kişisel ve sosyal hayatını olumlu yönde etkiler.

Seans Sayısı :
1-3 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
3-7 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
8-10 Yıl

Diş İmplantı Nedir?

Çeşitli sebeplerle diş eksikliği yaşayan kişilerin diş köklerine yerleştirilen yapay kısımlar sayesinde dişsizlik problemi ortadan kalkmaktadır. Diş implantı, titanyum maddesinden üretilmiştir ve insan dokusu ile uyumludur. Bu sayede diş kökü ile çene kemiği arasında biyolojik bağlanma sorunsuz gerçekleşir ve bu kök/kökler işlem sonrasında vücudun birer parçası haline gelir. Titanyum yapısı gereği oldukça sert ve güçlü bir madde olduğu için çatlama, kırılma gibi hasarlara karşı da dayanıklıdır. Bu bakımdan diş eksikliğinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri diş implantıdır. Tek dişte uygulanabileceği gibi birden fazla dişte de implant yöntemi kullanılabilir.

Diş İmplantı Nasıl Uygulanır?

Diş implantı tedavisinin gerçekleştirilebilmesi için hastanın yeterli miktar ve yoğunlukta çene kemiğine sahip olması ile dişinde enfeksiyon bulunmaması gerekir. Sonrasında röntgen ve analizler ile uygulanacak tedavi planlanır. Kemik yüksekliğine uygun şekilde implant hazırlanması için tedavi öncesi diş muayenesi yapılır. İşlem sırasında implantın yerleştirileceği bölge uyuşturulur, frezler ile kemikte uygun çap ve boyda alan oluşturulur ve diş eti kaldırılır. Yerleştirilecek alan için kemikte yer hazırlanır. Diş kökünü taklit eden yapay implant belirlenen alana yerleştirilir. Hemen yükleme yapılmışsa diş eti kapatılır. Kapatma işlemi için ipek dikiş ya da kendinden eriyen dikişler kullanılır. Anestezi yöntemi olarak lokal anestezi tercih edilir. İleri cerrahi gerektirmeyen işlemler yaklaşık 20 dakika içinde tamamlanır. Uygulama sonrası hemen yeme/içme faaliyeti olmayacağı için kişinin işlem öncesi tok olması önerilir.

Ne Dediler?
testimonial icon
Gül*** E***
01/03/2015

Herşey düşündüğümün üstünde pozitif devam etti. Dr. Yücel Bey ve ekibi gerçekten uzman ve profesyonel çalışıyor Tüm ekibe gönülden teşekkürler.

testimonial icon
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
testimonial icon
Ayşegül Ayrık
05/03/2022

Hayatımda ilk defa estetikte doğru karar verdim Buzamana kadar hep yaptırdığıma pişman olduğum yerlerim oldu ama Yücel hocamızla tanışana dek CAT EYES+BLEPHAROPLASTY yaptırmaya karar verdim gerçekten çok çok memnun kaldım daha 1 haftalık süreçteki fotoğrafım yücel hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık sürecimi hiç sıkıntı acı çekmeden sosyal hayatıma devam ederek geçirdim içim rahat bi şekilde öneriyorum herkese iyiki varsınız

Devamını Oku
testimonial icon
Sa***
05/08/2019

Romanyalıyım ama Londra'da yaşıyorum. Her zaman büyük göğüslerim olsun istemiştim ama korkmuştum. Kuzenimin tavsiyesi üzerine Op. Dr. Yücel Sarıaltın'ı buldum. Sonuçtan çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
Sinem Harmanci
02/01/2023

1 ay öncesi lipo bbl ameliyati oldum dr yücel sarialtin bey bu ameliyati gercekleştirdi, cok menmünum ilk günden bu yana harika gelişimler var vücudumda, cok korkmuştum ameliyatdan fakat okadar profesiyonel bir ameliyat oldu ki hic agrim, acim yoktu cok cabuk iğleştim herkezede tavsiye ediyorum. Cok güzel ilgilendiler benimle, danişman tubanur demirli hanim'a teşekür ediyorum benimle güzel ilgilendiği icin, cok bilgi paylaşti benim korkularimi yenmeme yardimci oldu, ve sürekli iletişim halindeydi benimle hala'da iletişimdeyiz cok teşekürler dr yücel sarialtin ekibine ♥️

Devamını Oku
testimonial icon
Zs***
18/05/2018

Merhaba, Profesyonel güzellik uzmanlığı yapıyordum. Yaklaşık 6-7 yıldır burnumun şekil bozukluğundan şikayetçiydim. Çektiğim fotoğraflara hangi açıdan bakarsam bakayım burnumdaki o form bozukluğu bir şekilde gözüme çarpıyordu. Operasyon öncesi bir çok korkum vardı. Şişecek moraracak, ağrıyacak, günlerce işime gidemeyeceğim. Bir çok sorunla karşılaşacağımız düşünüyordum. Ama hiç düşündüğüm gibi olmadı.

Devamını Oku

Diş İmplantı Kimler İçin Uygundur?

Diş implantı, 18 yaşını dolduran ve çene/yüz gelişini tamamlayan herkes için uygundur. Hekimin çekeceği röntgen sonrasında çene yapısının diş implantına uygun olup olmadığına karar verilir. Bu bakımdan genel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı diş etlerine sahip ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek düzeyde kemik bulunan kişiler implant tedavisi ve ardından protez uygulamasında sağlıklı dişlere kavuşabilir.

Diş İmplantı Sonrası İyileşme Süreci

İşlem sırasında dişinize yerleştirilen tamponu yaklaşık 30 dakika kadar ısırmanız olası kanamaları engelleyecektir. Oluşabilecek şişlikleri en aza indirmek için buz uygulaması yapılması gerekir. Buz, işlem yapılan bölgeye 10 dakika tutup 10 dakika çekerek uygulanır. Diş implantı işleminden bir gün önce hekimin reçete ettiği antibiyotiğe başlamanız olası ağrıların engellemesi adına önemlidir. İşlem sonrası dişlerde ağrı olacağı için hekimin önerdiği süre boyunca ağrı kesici kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca ilk bir gün boyunca sert bir şekilde tükürülmemesi, gargara yapılmaması ve mümkünse diş fırçalanmaması gerekir. Operasyondan sonraki ilk birkaç gün çok sıcak yiyecek ve içecek tüketmemek ve yara iyileşme süreci tamamlanana kadar daha yumuşak ve besleyici gıdalar tüketmek daha rahat hissetmenizi sağlar.

İlgili İçerikler
Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?
Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?

Birçok kadın meme uçlarının şekli ve görünüşü konusunda estetik kaygılar...

Lazer Lipoliz Nedir?
Lazer Lipoliz Nedir?

Liposuction uygulamasının yani yağ aldırma işleminin cerrahi olmayan yöntemi lazer lipoliz olarak tanımlanır.

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!
Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Meme Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Meme Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme büyütme operasyonu, meme dokusunun veya göğüs kaslarının altına...

Atılan dikişler ile birbirine yaklaştırılan doku 7-10 gün sonunda kaynar. Ancak implantın tam anlamıyla kemikle kaynama süreci yani osteointegrasyon süresi yaklaşık 2-5 ay arasıdır. Titanyum implantlar kaynaştıktan sonra diş protez işlemine başlanır. Diş protezlerı, implant vidalarının üzerine eklenerek tek diş tedavi süreci tamamlanır. Diş implantları ömür boyu garantilidir ancak yapılan protezin ömrü yaklaşık 8-10 yıldır. Bu sürenin sonunda sadece protezin kaplama kısmının değiştirilmesi yeterlidir.

Son Düzenleme : 20.04.2023