Sizi Arayalım

İnce Çizgi Dolgusu

İçindekiler

Cildin kalınlığı ve tipi de belirleyici olmak üzere, yaşlanmaya bağlı olarak elmacık kemiklerinin düşmesi ya da yanakların sarkması nedeniyle nazolabial kıvrımlar belirginleşir ve bu kıvrımların giderilmesi de ancak nazolabial dolgu ile mümkündür. Nazolabial kıvrımlar genetik faktörler, yüz anatomisi, yanak üzerine yatma, yanlış yastık kullanma ya da yanlış uyku pozisyonları tercih etme gibi nedenlerle de ortaya çıkabilir. Burun kenarından başlayarak dudak kenarlarına kadar dikey şekilde inen nazolabial kıvrımlar zaman içinde derinleşerek yüzün çok daha yaşlı görünmesine neden olur.

Gülme çizgileri olarak da adlandırılan nazolabial kıvrımların oluşturduğu yorgun ve mutsuz görüntü, nazolabial dolgu uygulamaları ile enerjik ve mutlu bir görüntüye dönüştürülebilir. Burun kenarından ağız kenarına dek uzanan derin çizgileri doldurmak için etkili bir yöntem olan nazolabial dolgu ile çok daha güzel bir gülüşe sahip olmak mümkündür. Peki nazolabial dolgu nedir ve nasıl yapılır?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
45 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Kullanıma Bağlı

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu burun kanatlarından başlayan ve ağız kenarına kadar inen derin nazolabial kıvrımların dolgu malzemesi ile doldurulması ve yüzün çok daha genç bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Hyaluronik asit kullanılarak yapılan nazolabial dolgu uygulamasında dolgu malzemesi cilt üzerindeki çizgilerin derinliğine göre farklı cilt katmanlarına enjekte edilir. Böylelikle cilt çok daha gergin, canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Terminolojik olarak ince çizgi dolgusu olarak da adlandırılan bu yöntem, nazolabial kıvrımların giderilmesi adına uygulanan en etkili yöntem olarak kabul edilir.

Nazolabial dolgu ile yaşlanma, genetik faktörler ya da çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkan derin çizgiler giderildiği ve hastalar çok daha estetik bir yüze kavuştukları için yaşanan özgüven problemleri de ortadan kalkmış olur. Nazolabial dolgu acısız, pratik ve başarı oranları yüksek olan bir işlemdir. Siz de işlem detaylarını öğrenmek ve nazolabial dolgu öncesi sonrası hakkında bilgi almak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
•Denki_Simp•
05/12/2021

Doktor Yücel ile ameliyatımı yapmak için Birmingham'a (İngiltere) geldim. Çok büyük bir ameliyattı (karın germe, çene ile tüm vücut liposu, implantlı meme dikleştirme) Ayrıca tüm ekibe teşekkür edecek sözüm yok. Döndüğüm için çok mutluyum, göğsüm harika ve ayrıca her şey yolunda! Teşekkürler ve teşekkürler!

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
m.....
04/04/2022

Arkadaşım tavsiyesi ile muayene için gitmiştim. Fakat gitmişken hekimin güven vermesinden dolayı botox işlemi de uygulandı. Gerek Yucel Bey, gerekse ordaki tüm çalışanlar oldukça ilgili ve alakalılar. Klinik olarak hijyene önem veriliyor. Uygulamayı yapıp sizi unutmuyorlar, düzenli takibinizi yapıyor, kontrolde gerekirse bir onceki kadar botox uyguluyorlar :) umuyorum ameliyatimda da ayni ozveriyi gosterirler. Sevgiler.

Devamını Oku
testimonial icon
gü...l
26/06/2014

Bende çok memnunum arkadaş aracılığı ile geldim iyi ki de gelmişim çok güzel geçti ameliyatm çok memnunum Allah razı olsun yücel hocam iyi ki gelmişim başaRılarinizin devamını dilerim... Herşey için tsk'ler.. Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar gözünüz kapalı gidebilirsiniz :-)

Devamını Oku
testimonial icon
Niran Demetoğlu
03/01/2023

Herkese merhaba ben Belçikalıyım geçen hafta Dr.Yücel ile mumya makyajı yapmak için Türkiye'ye geldim hizmetten çok memnun kaldım hepinize teşekkür ederim

testimonial icon
Carla
09/01/2022

1 ay önce ameliyat oldum. BBL ve liposuction yaptırdım. Doktoru ve asistanı Sevgi'yi şiddetle tavsiye edebilirim. Bana sevgiyle baktı ve her zaman yanımda oldu ve her zaman tüm sorularıma cevap verdi. Bir gece hastanedeydim ve tamamen memnun kaldım. Bu büyük adımı benim için olabildiğince keyifli kıldığınız için teşekkür ederim!

Devamını Oku

Kimler Nazolabial Dolgu Yaptırabilir?

Burun kenarlarından başlayarak dudak kenarlarına kadar inen derin çizgileri bulunan ve bu durumdan şikayetçi olan tüm sağlıklı kadınlar ve erkekler nazolabial dolgu uygulaması yaptırabilir. Yani uygulamaya engel bir sağlık durumu olmadığı sürece genç yaşlı herkese nazolabial dolgu yapılabilir. Ayrıca nazolabial bölge yüzde en erken sarkmaya başlayan bölgelerden biridir. Bu yüzden bu bölgedeki çizgilere erken yaşta müdahale etmek hem yüzdeki yaşlılık belirtilerini geciktirir hem de yüzdeki estetik görüntünün korunmasına yardımcı olur. Yani çizgiler derinleşmeye başlamadan önce müdahale etmek çok daha doğru bir hamle olacaktır.

Yüzdeki genç görünümü korumak amacıyla nazolabial dolgu yaptıranlar uygulamanın başarısı konusunda olumlu geri dönüşlerde bulunmuştur. Bu da uygulamanın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de neden bu kadar popüler olduğunu açıklar niteliktedir. Elbette ince çizgi dolgu işlemi alanında deneyimli ve güvenilir hekimler tarafından yapılmalıdır. Böylelikle oluşabilecek komplikasyon riskleri ortadan kaldırılacak ve hasta memnuniyeti artacaktır.

İlgili İçerikler
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

Annelik Estetiği Nedir?
Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği yapılırken meme, bel ve karın bölgesine yapılan müdahaleler aynı anda yapıl...

Gıdı Aldırma Ameliyatı
Gıdı Aldırma Ameliyatı

Gıdı Aldırma ameliyatı, boğaz ve çene arasındaki tabakanın...

Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?
Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik...

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial dolgu öncesi bir uzman doktor muayenesi gerçekleştirilir ve bu muayene sırasında uygulanacak olan dolgu miktarı belirlenirken hastalar da sürecin tamamına dair detaylı şekilde bilgilendirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu işlemde cilt derinlemesine temizlenerek steril hale getirilir. Ardından ince uçlu bir iğne yardımıyla vücudun kendisinde de doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit enjeksiyonu gerçekleştirilir. Nazolabial dolgu uygulamasının en önemli kısmı ise uygulama öncesinde yüzün derinlemesine bir analizinin yapılması ve yüzde simetrik, estetik bir görüntü yaratılması amacıyla bir plan oluşturulmasıdır.

Nazolabial dolgu yaklaşık 15 ila 20 dakika süren bir işlemdir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanıyor olsa da gerekli görülen durumlarda ikinci seans istenebilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için ağrı ya da acı hissedilmez. Uygulama sonrasında hastalar nazolabial dolgu sonrası ile ilgili bilgilendirilir ve seans sonlandırılır. Peki nazolabial dolgu ne kadar kalıcı ve etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Nazolabial Dolgunun Etkileri Nasıldır ve Ne Zaman Görülür?

Yüzündeki çizgilerden şikayetçi olan kişilere yapılan dolgu işlemi, etkilerini uygulamadan hemen sonra gösterir. Fakat nazolabial dolgu işlemi sırasında uygulanan hyaluronik asitin su çekmesi ve tamamen oturarak nihai görüntüyü vermesi 2 haftayı bulabilir. Peki nazolabial dolgu ne kadar kalıcıdır?

Nazolabial dolgu kalıcılık süresini belirleyen çeşitli unsurlar bulunur. Hastanın cilt yapısı ve uygulanan dolgu miktarı bunlardan bazılarıdır. Fakat nazolabial dolgu etki süresi ortalama olarak 9 ila 18 aydır. Sigara ve alkol kullanımı gibi unsurlar da bu süre konusunda belirleyicidir. Peki nazolabial dolgu ne zaman etkisini gösterir ve ikinci bir seans gerekli midir?

Eğer nazolabial dolgu yaptıran kişiler ilk uygulama sonrası memnuniyet duyarsa, 6 ay arayla ikinci ve üçüncü seansı alabilir. 3 seans sonrasında ise yılda 1 uygulama yeterli olacaktır. Böylelikle çizgiler yeniden oluşmaz ve nazolabial dolgu uygulaması kalıcı hale gelir. Ayrıca uygulamanın başarısını artırmak için nazolabial dolgu sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Nazolabial Dolgu Yan Etkileri Nelerdir?

Nazolabial dolgu yan etkileri son derece nadir görülür. İğne ile gerçekleştirilen bir işlem olması sebebiyle nazolabial dolgu sonrası şişlik ya da ödem görülmesi mümkündür. Ödem oluşumu genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Ayrıca nazolabial dolgu konforlu bir dolgu uygulamasıdır. Hastalar uygulamadan hemen sonra günlük yaşamına dönebilir. Nitekim nazolabial dolgu yaptıranların yorumları da bunu kanıtlar.

Ağız çevresinin kan damarlarının yoğun olarak bulunduğu bir bölge olmasından dolayı dolgu işlemini takiben kızarma ya da morluk oluşması normal kabul edilir. Ayrıca nazolabial dolgu sonrası sertlik için de aynı şey söylenebilir. Yumuşak doku lezyonu ise nazolabial dolgu sonrası oldukça nadir gelişen bir durumdur. Sonuç olarak medikal estetik dolgu uygulamalarından olan nazolabial dolguda ciddi bir yan etki bulunmadığını rahatlıkla söylemek mümkündür.

Nazolabial Dolgu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yukarıdaki bilgiler üzerinden her ne kadar “nazolabial dolgu kaç günde oturur?” ya da “nazolabial dolgu ne zaman etkisini gösterir?” gibi pek çok soruya yanıt alınabiliyor olsa da bazı konulardaki kafa karışıklığı devam ediyor olabilir. Bu kafa karışıklığını gidermek adına şu bilgiler faydalı olacaktır:

  • Uygulama sonrasında hamam, sauna, sıcak duş gibi aşırı sıcak uygulamalardan kaçınmak gerekir,
  • Asitli cilt ürünleri kullanılmamalıdır,
  • Ağır spor ve egzersiz programlarına ara verilmelidir,
  • Nazolabial dolgu yanak dolgusu, çene dolgusu, jawline ve elmacık kemiği dolgusu gibi alternatif medikal estetik uygulamalar yaptırmış kişiler için de uygundur.

Elmacık kemiklerinin çökmesi ve çizgilerin derinleşmesi gibi sorunları gidermek konusunda en etkili yöntem olan nazolabial dolgu, günümüzün gelişmiş sağlık teknolojileri sayesinde yüksek başarı oranları ile güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Dolgu miktarı, cilt yapısı, yüzdeki derin çizgilerin derecesi gibi pek çok faktör nazolabial dolgu fiyatları konusunda belirleyicidir. Bu yüzden hyaluronik asit ile nazolabial dolgu öncesinde bir hekim muayenesi gerçekleştirilmesi, yapılacak uygulamanın detaylarına karar verilmesi ve nazolabial dolgu fiyat bilgisinin de buna göre belirlenmesi gerekir. Ayrıca nazolabial dolgu uygulaması cilt bakım ürünlerine ayrılan maliyetleri de ortadan kaldıracağı için, bunun ekonomik kazanımları olan bir yöntem olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Elbette nazolabial dolgu uygulamalarında seçim yapmanızı sağlayacak olan ilk unsur fiyat değil, uzman bir hekim tercihi olmalıdır. Çünkü uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen nazolabial dolgu uygulamalarında hasta memnuniyeti üst seviyededir ve ikinci bir uygulama yapılmasına gerek olmaz.

Alanında uzman ve deneyimli kadrolarıyla, sağlık teknolojilerinin en son ürünleri donatılmış kliniğiyle Yücel Sarıaltın nazolabial dolgu için tercih edebileceğiniz en güvenilir adreslerden biridir. Siz de detaylı bilgi için şimdi bize ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme : 21.05.2023