Sizi Arayalım

İnce Çizgi Dolgusu

İçindekiler

Cildin kalınlığı ve tipi de belirleyici olmak üzere, yaşlanmaya bağlı olarak elmacık kemiklerinin düşmesi ya da yanakların sarkması nedeniyle nazolabial kıvrımlar belirginleşir ve bu kıvrımların giderilmesi de ancak nazolabial dolgu ile mümkündür. Nazolabial kıvrımlar genetik faktörler, yüz anatomisi, yanak üzerine yatma, yanlış yastık kullanma ya da yanlış uyku pozisyonları tercih etme gibi nedenlerle de ortaya çıkabilir. Burun kenarından başlayarak dudak kenarlarına kadar dikey şekilde inen nazolabial kıvrımlar zaman içinde derinleşerek yüzün çok daha yaşlı görünmesine neden olur.

Gülme çizgileri olarak da adlandırılan nazolabial kıvrımların oluşturduğu yorgun ve mutsuz görüntü, nazolabial dolgu uygulamaları ile enerjik ve mutlu bir görüntüye dönüştürülebilir. Burun kenarından ağız kenarına dek uzanan derin çizgileri doldurmak için etkili bir yöntem olan nazolabial dolgu ile çok daha güzel bir gülüşe sahip olmak mümkündür. Peki nazolabial dolgu nedir ve nasıl yapılır?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
45 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Kullanıma Bağlı

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu burun kanatlarından başlayan ve ağız kenarına kadar inen derin nazolabial kıvrımların dolgu malzemesi ile doldurulması ve yüzün çok daha genç bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Hyaluronik asit kullanılarak yapılan nazolabial dolgu uygulamasında dolgu malzemesi cilt üzerindeki çizgilerin derinliğine göre farklı cilt katmanlarına enjekte edilir. Böylelikle cilt çok daha gergin, canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Terminolojik olarak ince çizgi dolgusu olarak da adlandırılan bu yöntem, nazolabial kıvrımların giderilmesi adına uygulanan en etkili yöntem olarak kabul edilir.

Nazolabial dolgu ile yaşlanma, genetik faktörler ya da çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkan derin çizgiler giderildiği ve hastalar çok daha estetik bir yüze kavuştukları için yaşanan özgüven problemleri de ortadan kalkmış olur. Nazolabial dolgu acısız, pratik ve başarı oranları yüksek olan bir işlemdir. Siz de işlem detaylarını öğrenmek ve nazolabial dolgu öncesi sonrası hakkında bilgi almak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Ne Dediler?
Hussein Makke
08/01/2022

Dr yucel mükemmel bir doktordur. Genel olarak ameliyat konusunda oldukça tereddütlüydüm ama o beni rahat hissettiren ve çok bilgili olan gerçek bir profesyonel. Burun estetiği ve abdominal gravür harika oldu!

Devamını Oku
Zainab Alkoubaisi
15/12/2021

Dr Yücel'e burun estetiği yaptırmaya gittim ve sonuçtan çok memnun kaldım ve tüm ekibin süper cana yakın olduğunu ve her an tekrar yapabileceğini söylemeliyim.

Sevcan Akova
09/10/2019

Burun estetiği yaptırmak için çok fazla araştırma yaptım, öneriler üzerine görüşme gerçekleştirdim. Görüşme esnasında detaylı bilgi alabilmek bana güven verdi ve operasyonun gerçekleştirilmesine karar verdim. Sonuçtan memnun kaldığım için bir de buradan teşekkür etmek istedim.

Devamını Oku
ga...m
04/08/2014

burun estetigim için size minnattarım hocam ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN tam istetigim gibi olmuş.size 4ay içinde 2kez ameliyat oldum ve 2sindede istedigim burnu yaptınız. estetik konusunda hiç kimse sizin elinize su dökemez şunuda söylemeden edemiyecem bu memleketede sizin gibi bir cerrah artık zor gelir.bence erzurumdan bir YILDIZ geçti ve o YILDIZ da SİZDİNİZ hocam.RABBİM SİZE EŞİNİZE VE BEBEĞİNİZLE BİRLİKTE MUTLU UZUN ÖMÜRLER NASİP ETSİN.YENİ İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM.

Devamını Oku
Melike Tuzlen
15/01/2022

En iyi doktor ve en iyi ekip. Özellikle Buse her şeyi daha kolay ve konforlu hale getiriyor. Şimdiye kadar birkaç küçük operasyon geçirdim ve hepsinin sonuçlarından çok memnunum. Bundan sonra da kesinlikle Yücel Bey'i seçeceğim.

Devamını Oku
•Denki_Simp•
05/12/2021

Doktor Yücel ile ameliyatımı yapmak için Birmingham'a (İngiltere) geldim. Çok büyük bir ameliyattı (karın germe, çene ile tüm vücut liposu, implantlı meme dikleştirme) Ayrıca tüm ekibe teşekkür edecek sözüm yok. Döndüğüm için çok mutluyum, göğsüm harika ve ayrıca her şey yolunda! Teşekkürler ve teşekkürler!

Devamını Oku

Kimler Nazolabial Dolgu Yaptırabilir?

Burun kenarlarından başlayarak dudak kenarlarına kadar inen derin çizgileri bulunan ve bu durumdan şikayetçi olan tüm sağlıklı kadınlar ve erkekler nazolabial dolgu uygulaması yaptırabilir. Yani uygulamaya engel bir sağlık durumu olmadığı sürece genç yaşlı herkese nazolabial dolgu yapılabilir. Ayrıca nazolabial bölge yüzde en erken sarkmaya başlayan bölgelerden biridir. Bu yüzden bu bölgedeki çizgilere erken yaşta müdahale etmek hem yüzdeki yaşlılık belirtilerini geciktirir hem de yüzdeki estetik görüntünün korunmasına yardımcı olur. Yani çizgiler derinleşmeye başlamadan önce müdahale etmek çok daha doğru bir hamle olacaktır.

Yüzdeki genç görünümü korumak amacıyla nazolabial dolgu yaptıranlar uygulamanın başarısı konusunda olumlu geri dönüşlerde bulunmuştur. Bu da uygulamanın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de neden bu kadar popüler olduğunu açıklar niteliktedir. Elbette ince çizgi dolgu işlemi alanında deneyimli ve güvenilir hekimler tarafından yapılmalıdır. Böylelikle oluşabilecek komplikasyon riskleri ortadan kaldırılacak ve hasta memnuniyeti artacaktır.

İlgili İçerikler
Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Jinekomasti Kimlerde Görülür?

Yetişkin erkeklerde ve henüz ergenliğinin tamamlamış genç erkeklerdeki meme dokularının...

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular operasyon öncesi...

Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial dolgu öncesi bir uzman doktor muayenesi gerçekleştirilir ve bu muayene sırasında uygulanacak olan dolgu miktarı belirlenirken hastalar da sürecin tamamına dair detaylı şekilde bilgilendirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu işlemde cilt derinlemesine temizlenerek steril hale getirilir. Ardından ince uçlu bir iğne yardımıyla vücudun kendisinde de doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit enjeksiyonu gerçekleştirilir. Nazolabial dolgu uygulamasının en önemli kısmı ise uygulama öncesinde yüzün derinlemesine bir analizinin yapılması ve yüzde simetrik, estetik bir görüntü yaratılması amacıyla bir plan oluşturulmasıdır.

Nazolabial dolgu yaklaşık 15 ila 20 dakika süren bir işlemdir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanıyor olsa da gerekli görülen durumlarda ikinci seans istenebilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için ağrı ya da acı hissedilmez. Uygulama sonrasında hastalar nazolabial dolgu sonrası ile ilgili bilgilendirilir ve seans sonlandırılır. Peki nazolabial dolgu ne kadar kalıcı ve etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Nazolabial Dolgunun Etkileri Nasıldır ve Ne Zaman Görülür?

Yüzündeki çizgilerden şikayetçi olan kişilere yapılan dolgu işlemi, etkilerini uygulamadan hemen sonra gösterir. Fakat nazolabial dolgu işlemi sırasında uygulanan hyaluronik asitin su çekmesi ve tamamen oturarak nihai görüntüyü vermesi 2 haftayı bulabilir. Peki nazolabial dolgu ne kadar kalıcıdır?

Nazolabial dolgu kalıcılık süresini belirleyen çeşitli unsurlar bulunur. Hastanın cilt yapısı ve uygulanan dolgu miktarı bunlardan bazılarıdır. Fakat nazolabial dolgu etki süresi ortalama olarak 9 ila 18 aydır. Sigara ve alkol kullanımı gibi unsurlar da bu süre konusunda belirleyicidir. Peki nazolabial dolgu ne zaman etkisini gösterir ve ikinci bir seans gerekli midir?

Eğer nazolabial dolgu yaptıran kişiler ilk uygulama sonrası memnuniyet duyarsa, 6 ay arayla ikinci ve üçüncü seansı alabilir. 3 seans sonrasında ise yılda 1 uygulama yeterli olacaktır. Böylelikle çizgiler yeniden oluşmaz ve nazolabial dolgu uygulaması kalıcı hale gelir. Ayrıca uygulamanın başarısını artırmak için nazolabial dolgu sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Nazolabial Dolgu Yan Etkileri Nelerdir?

Nazolabial dolgu yan etkileri son derece nadir görülür. İğne ile gerçekleştirilen bir işlem olması sebebiyle nazolabial dolgu sonrası şişlik ya da ödem görülmesi mümkündür. Ödem oluşumu genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Ayrıca nazolabial dolgu konforlu bir dolgu uygulamasıdır. Hastalar uygulamadan hemen sonra günlük yaşamına dönebilir. Nitekim nazolabial dolgu yaptıranların yorumları da bunu kanıtlar.

Ağız çevresinin kan damarlarının yoğun olarak bulunduğu bir bölge olmasından dolayı dolgu işlemini takiben kızarma ya da morluk oluşması normal kabul edilir. Ayrıca nazolabial dolgu sonrası sertlik için de aynı şey söylenebilir. Yumuşak doku lezyonu ise nazolabial dolgu sonrası oldukça nadir gelişen bir durumdur. Sonuç olarak medikal estetik dolgu uygulamalarından olan nazolabial dolguda ciddi bir yan etki bulunmadığını rahatlıkla söylemek mümkündür.

Nazolabial Dolgu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yukarıdaki bilgiler üzerinden her ne kadar “nazolabial dolgu kaç günde oturur?” ya da “nazolabial dolgu ne zaman etkisini gösterir?” gibi pek çok soruya yanıt alınabiliyor olsa da bazı konulardaki kafa karışıklığı devam ediyor olabilir. Bu kafa karışıklığını gidermek adına şu bilgiler faydalı olacaktır:

  • Uygulama sonrasında hamam, sauna, sıcak duş gibi aşırı sıcak uygulamalardan kaçınmak gerekir,
  • Asitli cilt ürünleri kullanılmamalıdır,
  • Ağır spor ve egzersiz programlarına ara verilmelidir,
  • Nazolabial dolgu yanak dolgusu, çene dolgusu, jawline ve elmacık kemiği dolgusu gibi alternatif medikal estetik uygulamalar yaptırmış kişiler için de uygundur.

Elmacık kemiklerinin çökmesi ve çizgilerin derinleşmesi gibi sorunları gidermek konusunda en etkili yöntem olan nazolabial dolgu, günümüzün gelişmiş sağlık teknolojileri sayesinde yüksek başarı oranları ile güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Dolgu miktarı, cilt yapısı, yüzdeki derin çizgilerin derecesi gibi pek çok faktör nazolabial dolgu fiyatları konusunda belirleyicidir. Bu yüzden hyaluronik asit ile nazolabial dolgu öncesinde bir hekim muayenesi gerçekleştirilmesi, yapılacak uygulamanın detaylarına karar verilmesi ve nazolabial dolgu fiyat bilgisinin de buna göre belirlenmesi gerekir. Ayrıca nazolabial dolgu uygulaması cilt bakım ürünlerine ayrılan maliyetleri de ortadan kaldıracağı için, bunun ekonomik kazanımları olan bir yöntem olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Elbette nazolabial dolgu uygulamalarında seçim yapmanızı sağlayacak olan ilk unsur fiyat değil, uzman bir hekim tercihi olmalıdır. Çünkü uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen nazolabial dolgu uygulamalarında hasta memnuniyeti üst seviyededir ve ikinci bir uygulama yapılmasına gerek olmaz.

Alanında uzman ve deneyimli kadrolarıyla, sağlık teknolojilerinin en son ürünleri donatılmış kliniğiyle Yücel Sarıaltın nazolabial dolgu için tercih edebileceğiniz en güvenilir adreslerden biridir. Siz de detaylı bilgi için şimdi bize ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme : 21.05.2023