Sizi Arayalım

İp Askılama

İçindekiler

Yaşlanma, çevresel faktörler ya da genetik faktörler gibi nedenlere bağlı olarak yüzdeki deride sarkma ya da gevşeme oluşabilir, bu sorunlar Fransız askısı ile tedavi edilerek derin kırışıklıklar giderilebilir. Yüzdeki sarkma, gevşeme ya da kırışıklıklar estetik olmayan bir görüntü oluşturuyor olması sebebiyle özgüven problemlerine yol açabileceği için bu kırışıklıkların giderilmesi büyük önem taşır. Fransız askısı ile hem elastikiyetini hem de kolajen dengesini yitirmiş olan cilt eski görünümüne kavuşturulabilir. Böylelikle yaşlılığın getirmiş olduğu deformasyonlar da ortadan kaldırılmış olur. Aynı zamanda yüzün oval şekli korunarak yüze çok daha diri bir görünüm kazandırılır.

Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle kesi, dikiş ya da yara izi yoktur. Bu nedenle kırışıklıkların giderilmesi ve yüze genç bir görünüm kazandırılması amacıyla diğer medikal estetik uygulamaların yerini almıştır. Peki Fransız askısı nedir ve ne gibi avantajlar sunar?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
5 Yıl

Fransız Askısı Nedir?

Cerrahi yüz germe işlemi ya da benzer uygulamalara alternatif olarak geliştirilmiş olan Fransız askısı, yaşlanmaya bağlı problemlerin ortadan kaldırılması ve yüze genç bir görünüm kazandırılması amacıyla uygulanan bir yöntem olarak yüzde lifting etkisi yaratır. Uygulama sırasında kaslara herhangi bir müdahale olmadığından Fransız askısının sonuçları son derece doğaldır.

Fransız askısı uygulamasında içi polyester ve dışı silikondan üretilen, cilt dokusu ile uyumlu esnek ipler kullanılır. Fransa’da geliştirilmiş olması nedeniyle bu ismi alan Fransız askısı yönteminde cilt gerdirilir ve cilt yüzeyinin altında yer alan dokunun yükseltilmesi sağlanır. Yüz bölgesinde oluşan kırışıkları oldukça ağrısız şekilde gideren Fransız askısı vücuda uyumlu materyaller ile uygulandığından kısmi yüz felçlerinin tedavisinde de kullanılabilir.

Fransız askısı son derece güvenilir bir işlemdir. Tüm medikal estetik uygulamalarda olduğu gibi minimal riskler barındırır. Cerrahi uygulamalar ile mukayese edildiğinde çok daha kolaydır ve uzun süreli etkiye sahiptir. Fransız askısı kişinin cilt tipine de bağlı olarak 2 yıl kalıcılığa sahiptir. Siz de “Fransız askısı nasıl yapılır?” sorusuna doğrudan birinci ağızdan cevap almak ve hekim muayenesi için randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Zainab Alkoubaisi
15/12/2021

Dr Yücel'e burun estetiği yaptırmaya gittim ve sonuçtan çok memnun kaldım ve tüm ekibin süper cana yakın olduğunu ve her an tekrar yapabileceğini söylemeliyim.

testimonial icon
DORUKHAN OZCAN
13/01/2022

Yucel Bey’in sac ekim oncesi tasarimi, klikten Yagmur Hanim’in operasyon oncesi ve sonrasi inanilmaz ilgisi ve ekimi yapan ekibin isindeki titizligi ve ustaligi ..

testimonial icon
Fernando Alonso
07/01/2022

Harika bir deneyim oldu, Dr. Yücel ve ekibinin hepsi harika profesyoneller, benim durumumda HELEN'i vurgulamak isterim, İspanyolca konuşan asistanım, bana her zaman yaptığı tedavi harikaydı, umursadı. her şey, bundan klinik için her zaman sizi havaalanından nakliyeye ve ayrıca farklı testlerde ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyde görmeye gidiyorum ve her şeyin nasıl geliştiğinden memnunum benim durumumda ( Otoplasti), her şey için tek kelimeyle teşekkürler ve Belçika'ya gitmek isteyen ve konuyla ilgili yardım isteyenlere şiddetle tavsiye edilir, otel, ulaşım ve İspanyolca yardım hepsi dahildir, benim için unutulmaz bir deneyimdi, onlar en iyisi

Devamını Oku
testimonial icon
naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

testimonial icon
sandra echeverry
05/01/2020

Merhabalar 18 Kasım'da Dr. YÜCEL SARIALTIN ​​bana büyütme ile burun estetiği ve mastopeksi yaptı.Memnunum.Doktor çok profesyonel ve çalışma arkadaşları gibi.Hepinize çok teşekkür ederim, sonuçlarımdan memnunum.

Devamını Oku
testimonial icon
Ayşegül Ayrık
05/03/2022

Hayatımda ilk defa estetikte doğru karar verdim Buzamana kadar hep yaptırdığıma pişman olduğum yerlerim oldu ama Yücel hocamızla tanışana dek CAT EYES+BLEPHAROPLASTY yaptırmaya karar verdim gerçekten çok çok memnun kaldım daha 1 haftalık süreçteki fotoğrafım yücel hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık sürecimi hiç sıkıntı acı çekmeden sosyal hayatıma devam ederek geçirdim içim rahat bi şekilde öneriyorum herkese iyiki varsınız

Devamını Oku

Fransız Askısı Hangi Bölgelere Yapılır?

Yüz hatlarının yeniden yapılandırılmasını sağlayan Fransız askısı ile yüz germe yönteminde düşük kaşların kaldırılması, yüzün oval bir şekle getirilmesi ve dudak çizgilerinin hafifletilmesi gibi işlemler mümkündür. Aynı zamanda çene, boyun bölgesi ya da burun kenarı gibi bölgelerin gerdirilmesine de yardımcı olan Fransız askısı yanakların etrafındaki görünür çizgilerin giderilmesi, nazolabial kıvrımların ve gözaltı çukurlarının çok daha iyi bir görünüme kavuşturulması gibi konularda da son derece etkilidir. Fransız askısı elmacık kemiklerinin çok daha iyi bir görünüme kavuşması için de uygulanabilir.

Fransız askısı yönteminin uygulama alanı yalnızca yüz değildir. Göğüs gölgesi, kollar, bacaklar ve kalça da Fransız askısı ile gerdirilebilir.

Fransız askısı uygulama bölgesinde hacimsel bir değişiklik yaratır. Bu yüzden cildin aşırı sarkmış ya da kırışmış bölgelerinde etkili olmayabilir. Bu nedenle uygulama öncesinde hekim tarafından bir muayene gerçekleştirilmesi, muhtemel sonuçlar hakkında hastaların bilgilendirilmesi gerekir. Nitekim ince ya da hafif gevşek yapıda olan cilt tiplerinde çok daha etkili sonuçlar alınabilir. Fakat cilt yapısının kalın olduğu ya da kırışıklıkların yoğun olduğu bölgelerde Fransız askısı uygulamasının başarı oranı düşer.

İlgili İçerikler
Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Burnun yeniden şekillendirilmesi için yapılan estetik operasyona rinoplasti denilmektedir...

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları neden olur? nasıl geçer? hangi tedaviler uygulanır? tüm soruların cevapları

Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?
Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Vajinoplasti yani vajina daraltma estetiği, vajinal açıklık ve destekleyici kasların özel cerrahi...

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan örümcek ağı yani iple yüz germe tedavisi...

Kimler Fransız Askısı Yaptırabilir?

Yüzünde ya da vücudunun çeşitli bölgelerinde yaşlılığa ya da farklı nedenlere bağlı olarak sarkma ya da kırışıklık bulunan ve bundan rahatsızlık duyan herkes Fransız ip askı yaptırabilir. Bu yöntem ile hem yaşlılık belirtileri ortadan kaldırılmış hem de yaşlılık süreci geciktirilmiş olur. Ayrıca kullanılan maddeler cilt dokusu ile uyumlu olduğu için kısmi felç geçiren hastaların da iple yüz germe yaptırması mümkündür.

Bir diğer yandan özellikle 30 yaşından sonra cilt altındaki hyaluronik asit ve kolajen miktarı azalmaya başladığından, bu yaştan sonrası için Fransız askısı düşünülebilir. Fakat 65 yaşından sonra cilt dokusu iyice gevşediğinden, bu yaştan sonra Fransız askısı yaptırılması önerilmez. Yani 30 ila 65 yaş arasındaki tüm kadınlar ve erkekler Fransız askısı yaptırabilir. Fransız askısı cerrahi olmayan, ameliyatsız bir işlem olduğu için, estetik operasyonlar nedeniyle bıçak altına yatmak istemeyenler için de son derece idealdir. Kaş düşüklüğü olanlar da bu problemden Fransız askısı ile kurtulabilir.

Siz de Fransız askısı öncesi sonrası hakkında bilgi almak ve hemen bir randevu oluşturmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı öncesinde, hekim ile hasta arasında beklentilere yönelik olarak bir istişare gerçekleşir ve süreç detaylı olarak planlanır. Uygulama planlandıktan sonra gün belirlenir ve uygulama günü geldiğinde bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. İçinde askı ipleri bulunan bir kanül yardımıyla deri altına giriş yapılır, iplik sıkıca yukarı çekilerek sabitlenir ve cildin gerilmesi, dokunun yükseltilmesi sağlanır. Ayrıca yüzde Fransız askısı uygulamasında ipler deri altına kulak üzerinden yerleştirildiğinden, uygulama izi saçlı deride gizlenmiş olur.

Fransız askısı yaklaşık olarak 45 ila 60 dakika sürer. Cerrahi uygulamalar ile mukayese edildiğinde kesiler çok küçüktür ve uygulama sonrası görünmez. Bir diğer yandan yerleştirilen ipler 2 ila 6 boy boyunda deri altında doğal kolajen üretiminin artmasına yardımcı olur ve bu da cildin sıkılaşmasını sağlar.

Fransız askısı steril bir klinik ortamında, alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından uygulandığı sürece son derece güvenilir ve risksiz bir işlemdir. Fransız askısı yaptıranların yorumları ve memnuniyet bildiren geri dönüşleri bunu kanıtlar niteliktedir.

Fransız Askısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransız askısı uygulaması lokal anestezi altında gerçekleşir. Dolayısıyla operasyon sonrası hastaların yatışına gerek yoktur ve hemen günlük yaşantılarına dönebilirler. Uygulama sonrasında hafif şişlik ya da morarma gibi durumlar normal kabul edilir. Ağrı olması durumunda hafif ağrı kesiciler ile bu durum kontrol altına alınabilir. Fransız askısı uygulaması sonrası ortaya çıkan hafif şikayetler cilt yapısına bağlı olarak 1-2 hafta içinde ortadan kalkar.

Fransız askısı tek seansta gerçekleştirilen bir işlemdir ve genellikle ikinci seans gerekmez. İşlemin ortalama olarak 5 yıl etkisi bulunur ve bu süre sonunda tekrar edilebilir. Kişiler için operasyon başarısını artırmak adına Fransız askısı sonrası dikkat edilecekler şunlardır:

 • Birkaç gün dinlenin,
 • Birkaç gün boyunca yüzüstü uyumaktan kaçının,
 • Çene hareketlerini minimum seviyede tutun,
 • Uygulama bölgesini ovuşturmayın ya da masaj yapmayın,
 • Yüzünüzü yukarı doğru hareketler yaparak yıkayın,
 • Birkaç gün boyunca ağır aktiviteler yapmayın.

Hekim tarafından reçete edilen önerilere harfiyen uyduğunuz sürece ip askı yöntemi oldukça etkili sonuçlar verecektir.

Fransız Askısı Uygulamasının Yan Etkileri

Gençlik etkisi yaratmak amacıyla uygulanan Fransız askısı, kullanılan Fransız medikal iplerin insan vücuduna biyolojik olarak uyumlu olması nedeniyle herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Bu yüzden Fransız askısı zararları ile değil, yararları ile adından söz ettiren bir işlemdir. Uygulamanın başarısı açısından uzman hekimin tecrübesi de belirleyicidir. Uygulama sırasında eğer asimetri oluşursa, bu asimetrinin uygulama sonlandırılmadan önce düzeltilmesi mümkündür.

Ciltte morarma, şişlik ya da ödem gibi normal karşılanan durumlar dışında, nadir olarak sıkıştırma nedeniyle kanama görülebilir. Bu kanama izleri de birkaç gün için de kendiliğinden yok olacaktır. Ayrıca enfeksiyon oluşumunu önlemek amacıyla hekim tarafından antibiyotik ya da antiinflamatuar ilaçlar reçete edilebilir. Uygulamadan yaklaşık olarak bir hafta sonra işlemin başarısının kontrol edilmesi ve muhtemel komplikasyonların önlenmesi adına bir doktor muayenesi gerekir.

Tüm bunlara ek olarak hastaların birkaç gün boyunca güneşten uzak durması, güneşe çıkması gereken durumlarda ise uygulama bölgesi için güneş kremi kullanması önerilir. Ayrıca hamam ya da sauna gibi sıcaklığın yüksek olduğu bölgelerden de uzak durulmalıdır. Tüm bu önemli noktalara uymak, ip askı yüz germe uygulamasının etkilerini artırır.

Fransız Askısı Uygulamasının Avantajları

En başarılı ameliyatsız yüz germe işlemlerinden olan Fransız askısı çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Ameliyatsız şekilde ip askı yaptıranlar için en önemli avantajlar şunlardır:

 • Kullanılan iplikler cilt ile uyumludur, bu yüzden kaslar ya da mimikler olumsuz olarak etkilenmeden doğal bir görünüm yaratılır,
 • Kaş düşmeleri ya da kısmi felç gibi hastalıkların tedavisi Fransız askısı ile mümkündür,
 • Kırışıklıkların ya da sarkmaların giderilmesinin yanı sıra elmacık kemikleri belirginleştirilir ve yüzün oval yapısı ortaya çıkarılır,
 • Yüzde daha genç bir görünüm oluşur,
 • Kolajen üretimi desteklendiği için ciltteki parlaklık artar,
 • Cerrahi bir işlem olmadığından kesi ya da dikiş yoktur, dolayısıyla uygulama sonrasında herhangi bir iz kalmaz,
 • Genel anestezi uygulanmadığı için yatış gerekmez,
 • Lokal anestezi uygulandığı için ağrı ya da acı hissedilmesi söz konusu değildir,
 • Uygulama tamamlandıktan hemen sonra günlük yaşantıya dönmek mümkündür.

Tüm bunlara ek olarak Fransız askısı 5 yıl boyunca kalıcılığı olan bir işlemdir. Cildin yeniden sarkması ya da kırışması durumunda, iplerin yıllar sonra bile çekilerek derinin gerdirilmesi mümkündür. Üstelik Fransız askısı fiyatı cerrahi uygulamalar ile mukayese edildiğinde kabul edilebilir düzeydedir ve hasta konforu da oldukça yüksektir. Siz de yüze ip askı fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizi arayabilirsiniz.

Fransız Askısı Etkileri Ne Zaman Görülür?

Fransız askısı tek seansta gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Etkileri kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 5 yıldır. Doktor tarafından tavsiye edilen önerilere uyulduğu sürece etki süresini uzatmak mümkündür. Kişiler işlemin etkilerini yitirmeye başlaması durumunda yeni bir Fransız askısı uygulaması yaptırabilir. Fransız askısı ayrıca geri döndürülebilen bir işlem olarak dikkat çeker. Yani birkaç yıl sonunda işlemin etkilerini kaybetmesi durumunda, bu ipler yeniden gerdirilir ve yüzdeki sarkmalar giderilebilir. Olası bir memnuniyetsizlik durumunda ise iplerin çıkarılması ya da farklı bir gençleştirme uygulaması yaptırılması da mümkündür.

Medikal estetik sağlık hizmetleri genellikle etkileri hızlı şekilde görülebilen uygulamalar gerçekleştirir. Üstelik belirli bir iyileşme süreci gerekmez, kişiler sosyal hayatlarına ya da günlük hayatlarına hemen dönebilir. Dolayısıyla uygulama son derece ekonomik ip askı fiyatları sunduğundan, iyileşme sürecinin hızlı olmasından ve hasta memnuniyetinin üst seviyede olmasından dolayı tercih edilebilir.

Fransız Askısı ile Örümcek Ağı Arasındaki Fark

Her ne kadar birbiri ile aynı ya da birbirinin alternatif olarak bilinse de Fransız askısı ile örümcek ağı arasındaki fark son derece belirgindir. Bu iki yöntem de popüler ameliyatsız ip askı yöntemlerinden olmakla birlikte hem kullanılan ipler bakımından hem de farklı beklentilere karşılık veriyor olması nedeniyle birbirinden farklıdır. Örneğin Fransız askısı yöntemi daha çok sarkmanın derin ya da belirgin olduğu durumlarda uygulanırken, örümcek ağı yöntemi daha hafif ve küçük sarkmalar için tercih edilir.

Fransız askısı ve örümcek ağı arasındaki öne çıkan diğer farklar ise şunlardır:

 • Örümcek ağı yönteminde vücutta kendiliğinden eriyen ipler kullanılır, Fransız askısı yönteminde ise ipler erimez ve yıllar geçtikten sonra yüzün yeniden gerdirilmesi amacıyla çekilebilir,
 • Fransız askısı örümcek ağı yöntemine göre çok daha uzun süre etkilidir,
 • İp askı yüz germe fiyatları göz önünde bulundurulduğunda örümcek ağı yöntemi daha ekonomiktir.

Fransız askısı ve örümcek ağı aynı anda yapılabilen işlemler değildir. Fakat önce birinin sonra diğerinin yapılması mümkündür. Bu iki uygulamanın bir arada yapıldığı durumlarda ortaya çıkan sonuçlar çok daha etkilidir. Bu iki işlemden hangisinin hastaya uygun olduğu yapılan muayene sonucu ortaya konulmalıdır.

Fransız Askısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tüm dünyada Fransız askısı yorumları ve başarı oranları ile popüler bir uygulama haline gelmiştir. Sonradan tekrarlanabiliyor olması ve etki süresinin uzun olması yöntemin tercih edilebilirliğini artıran en önemli unsurlar olarak kabul edilir. Her ne kadar yukarıdaki bilgiler Fransız askısı hakkında yeterli fikir veriyor olsa da Fransız askısı konusunda kısa ve net cevaplar almak isteyen kişiler için aşağıdaki bilgiler faydalı olabilir:

 • Cilt üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmayan bu uygulama son derece zararsızdır,
 • Fransız askısı zamanı durduramaz, fakat yaşlılık belirtilerini geciktirebilir,
 • Eğer ipleri sonradan çıkarmayı düşünüyorsanız, Fransız askısı yerine sonsuzluk askısı uygulamasını tercih edebilirsiniz,
 • Fransız askısında emilebilir ipler kullanılmasının nedeni bu iplerin kaldırma ve taşıma güçlerinin çok daha zayıf olmasıdır,
 • Kırışıklıkların ya da sarkmaların tedavisinde dünyada bilinen en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilir,
 • 30 ila 70 yaş arasında bulunan herkes uygulamadan faydalanabilir,
 • Uygulamanın esas sonuçları yaklaşık 2 ay sonra görülmeye başlar,
 • Dışarıdan bakıldığında Fransız askısı yaptırdığınız fark edilmez,
 • Uygulama öncesinde herhangi bir özel hazırlık yapmanız gerekmez.

Tüm bunlara ek olarak en önemli unsurlardan biri olarak hekim tercihi gösterilir. Nitekim alanında uzman olmayan hekimlerce yapılan Fransız askısı uygulamalarının başarı oranı düşüktür ve komplikasyon oluşma ihtimali her zaman vardır. Bu yüzden seçtiğiniz hekimin alanında deneyimli olduğundan emin olmanız gerekir.

Fransız Askısı Fiyatları

İp askılama için ödenmesi gereken ücret hastadan hastaya değişir. Her hastanın yüz yapısı ve özellikleri değişik olduğu için müdahalenin kapsamı da değişir. Buna bağlı olarak fiyatlarda da farklılık söz konusudur.

Fransız askısı fiyatlarını belirleyen çok sayıda unsur bulunur. Örneğin hastanın cilt tipi, uygulama bölgesi ya da kullanılacak iplerin sayısı gibi faktörler fiyata doğrudan etki eder. Bu yüzden Fransız askısı yaptırmaya karar verdikten sonra öncelikle hekim muayenesi gerekir. Hekim gerekli kontrolleri yaptıktan sonra Fransız askısı fiyatları hakkında detaylı bilgi verecektir. Fransız askısı örümcek ağı ya da sonsuzluk askısı gibi yöntemlere oranla biraz daha maliyetli olmakla birlikte çok daha etkili bir yöntemdir. Bu yüzden daha kalıcı bir etki yakalamak istiyorsanız Fransız askısı yöntemini tercih etmeniz gerekir.

Fransız askısı uygulaması yaptırmaya karar verdikten sonra ilk önemsediğiniz unsur fiyat olmamalıdır. Çünkü kimse uygun fiyatlar vermek pahasına kötü bir Fransız askısı uygulaması ile klinikten ayrılmak istemez. Bu yüzden hastaların ilk önceliği her zaman alanında uzman, tecrübe sahibi ve Fransız askısı uygulamalarında başarı oranı yüksek bir hekim tercih etmektir. Eğer siz de Fransız askısı yaptırmak için tecrübe sahibi ve yüksek başarı oranlarına sahip bir hekim arıyorsanız, hemen şimdi iletişim kanallarımızı kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024