Sizi Arayalım

Lazer Dövme Silme

İçindekiler

Lazer dövme sildirme işlemi; bilinçsizce, anlık heveslerle yaptırılan veya belli sebepler sonucu sildirilmek istenen dövmeler için uzun yıllardır tercih edilmektedir. Vücut üzerinde tüm bölgelerde yer alan dövmelere uygulanabilmesi sebebiyle birçok danışan tarafından kullanılır. Lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen dövme silme yöntemi, dövmelerinizi acısız ve kolay bir şekilde sildirebilmenizi sağlar. Dövme sildirme işleminde kullanılan bu teknoloji, aynı zamanda leke tedavilerinde kullanılan q-switch lazer teknolojisidir.

Lazer dövme sildirme işlemi, lazer ışınlarının dövmeli bölgedeki renk pigmentlerine odaklanarak yok etmesiyle gerçekleşen bir son teknoloji yöntemidir. Dövme silme işleminin, mümkün olan en incelikli şekilde gerçekleştirilmesi ve dokuya verilen hasarın en aza indirilmesi esastır. Pigmentin yok edilebilecek kadar görülmesi zahmetli, uzun bir dövme silme sürecini kapsayabilir. Bu nedenle seans sayısı bazı faktörlere göre değişebilir.

Seans Sayısı :
4 - 8 Seans
Operasyon Süresi :
40 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
3 Hafta
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Üstün lazer teknolojilerine rağmen, dövme sildirme işleminin dövmeyi tamamen silmeyi garanti etmediği bilinmektedir. Dövmenin büyüklüğü, rengi, yapıldığı dönemden bu yana geçen süreç ve yapılan cilt tipine göre değişim gösterir. Buna rağmen, lazer dövme sildirme kişilerin herhangi bir sebeple vücudunda taşımaktan vazgeçtiği dövmeler için var olan en etkili yöntemdir.

Dövme Sildirme İşlemi Nedir?

Dövme, cilde mürekkep ve pigmentle enjekte edilen kalıcı bir vücut modifikasyon şeklidir. Dövme silme ise yapılan dövmelerin pişmanlığı ile bu kalıcı mürekkebin vücudunuzdan çıkarılması işlemidir.

Ne Dediler?
testimonial icon
Gülşah Şahin
12/11/2019

Tereddüt etmeden güvenebilirsiniz. Başarılı sonuçlar için Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a teşekkür ediyorum.

testimonial icon
Şevval Çam
13/01/2023

2 hafta önce meme dikleştirme bbl ve luposuction ameliyatı oldum yücel beyin yaptığı işlemlerden çok memnunum kendisi ilgili alakalı bir doktor ve istediğim şeyi tam anlamıyla uyguladı çok hızlı bir şekilde toparladım bu süreçte tuğba hanımın ilgi ve alakası için teşşekür ediyorum süreci birlikte yönettik ve her anlamda yardımcı oldu bana yücel bey ve ekibine teşkkür ediyorum

Devamını Oku
testimonial icon
Seda Ceviz
13/01/2023

2 hafta önce Dr Yücel Sarıaltın'dan ameliyat oldum. İstanbul'da hemen hemen her doktora gittim ama bu doktor o kadar spontane ve hastasıyla o kadar çok ilgileniyor ki, hemen iyi hissettim. Tummytuck 360 Lipo ve BBL yaptırdım! Ne harika bir sonuç, daha iyisini hayal edemezdim! Sevgili insanlar lütfen doğru doktoru bulun!!! Çünkü 2019 yılında ben de aynı ameliyatı oldum ama bu doktor beni sakatladı ve Yücel Sarıaltın bunu tekrar düzeltmek zorunda kaldı bu da tabi ki ameliyatı zorlaştırıyor. Bu doktoru %100 tavsiye ederim! & tabii ki ekibi de bu dönemi atlatmam için bana yardımcı olan Buse Bayram Ayşegül'ü kucak dolusu öpüyor ❤️!

Devamını Oku
testimonial icon
Zin*** B***
05/07/2016

Yücel hoca ve Estetik international şikayet ettiğim tüm yüz kusurlarımı örümcek ağı estetiği ile giderdi, yardımcısı yağmur hanımında ilgisi ile güzel bir deneyim yaşadım kendilerine çok müteşekkirim.

testimonial icon
Al***
04/08/2019

Uzun zamandır nefes sıkıntım vardı. Bu sürede birçok doktoru araştırdım ve Dr. Yücel'i tercih ettim. Ona çok güveniyordum çünkü çok güzel teknikleri vardı. Tekniklerinden biri 3D simülasyon. 3D simülasyon ile ameliyattan sonra burnunuzun nasıl görüneceğine karar verebiliyorsunuz. Bu yöntem kendisini tercih etme sebeplerimden biriydi. Ameliyatın üstünden 7 ay geçti ve görüntümden çok memnunum.

Devamını Oku
testimonial icon
naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

Dövme yaptırma esnasında kullanılan iğneler, genellikle cildin 0.1 ile 0.5 mm derinliğine uygulanır. Bu da uygulanan dövme mürekkebinin doğal yollar ile silinmesini imkansız kılar. Bu noktada lazer dövme sildirme teknolojisi, mevcut olarak bilinen en etkili işlemdir. Buna rağmen dövme sildirme, tamamlanması birkaç seans alabilen karmaşık bir süreç olabilir. Bunun nedeni, profesyonel dövmelerdeki kalıcı pigment granüllerinin cildinizin yüzeyinin altında bulunmasıdır.

Diğer yandan dövme silme için çeşitli seçenekler vardır. En yaygın olanı lazer dövme sildirme işlemidir. İstenmeyen bir dövmeyi silmekle ilgileniyorsanız, dövme silme seçeneklerinizin neler olduğunu öğrenmek için bir uzman ile görüşebilirsiniz.

İlgili İçerikler
Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Burnun yeniden şekillendirilmesi için yapılan estetik operasyona rinoplasti denilmektedir...

Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?
Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik...

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mıdır?
Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mıdır?

Ameliyatsız cerrahi olmayan rinoplasti, yani burun dolgusu, güç geçtikçe...

Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları
Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları

İnsanlar yaşlandıkça ciltleri eski elastikiyetini kaybeder ve cildin çeşitli...

Lazerle Dövme Silme Öncesi Nasıl Bir Hazırlık Yapılır?

Dövme sildirme öncesi sonrası neredeyse dövme silme aşaması kadar büyük bir önem taşır. Operasyon öncesinde yapılması esas olan bazı hazırlık aşamaları mevcuttur. Genellikle lazer dövme sildirme hazırlıkları süreci uygulama işleminden ortalama 1-2 hafta öncesini kapsar. Bu süreç içerisinde dikkat etmeniz ve uygulamanız gereken maddeler şöyle sıralanabilir:

 • Lazer dövme sildirme işleminden minimum bir iki hafta öncesine kadar, uygulamanın yapılacağı bölgenin güneşe direkt temastan uzak tutulması gerekir.
 • Dövme silme işlemi yapılacak bölgede tüylenme mevcutsa uzman kişiler tarafından epilasyon yöntemiyle arındırılması mühimdir.
 • Lazerle dövme sildirme işlemi yapılmadan yaklaşık bir iki hafta öncesine kadar antibiyotik, kan sulandırıcı ve aspirin gibi ilaçların alınılmaması, sürekli kullanım durumunda kesilmesi tavsiye edilir.
 • Yapılan işlemde, tedavinin yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu ön hazırlık tedavi gününü kapsar. Lazer dövme sildirme işlemi gerçekleştirilmeden yaklaşık 30-40 dakika önce krem uygulanması gerekir.

Dolayısıyla dövme silme işleminden önce bu maddeleri göz önünde bulundurmanız, tedavinin en başarılı şekilde gerçekleşmesinde büyük rol oynar.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer dövme sildirme işleminde kullanılan lazer, pigmentleri yoğun bir ışık parlaklığı ile parçalara ayırmak suretiyle dövmeleri siler. Dövmenin rengi bu noktada dövme silme sürecini etkiler. Koyu renklerin pigmenti tüm lazer dalga boylarını emerek tedavisi en kolay renk haline getirir. Lazer dövme sildirme işleminde diğer renkler, yalnızca pigment rengine dayalı olarak seçilen lazerlerle tedavi edilebilir.

Öncelikle, lazer dövme sildirme için dövmenizi değerlendirebilecek ve süreç hakkında size tavsiyede bulunabilecek eğitimli bir profesyonelle bir konsültasyon planlamalısınız. İhtiyacınız olan “Dövme sildirme kaç seans?” sorusunun cevabı; dövmenizin yaşı, boyutu ve rengi gibi farklı faktörlere bağlıdır. Bu bağlamda cilt rengi de dövme silme işlemini aşamalarını, dövmenin ne zaman yapıldığı ve pigmentin ne kadar derinde olduğu gibi maddeler kadar etkiler.

Genel olarak, lazerle “Dövme sildirme işlemi nasıl yapılır?” öğrenmek için seans sırasında yapılacak aşamaları öğrenebilirsiniz:

 • Dövme silme işlemi öncesi bir çift koruyucu göz kalkanı takmanız gerekir.
 • Anestezi bitişinde doktor, lazer dövme sildirme tedavisi sırasında kullanılacak en uygun maddeyi belirlemek adına cildinizin lazere karşı olan tepkisini test etmelidir.
 • Yalnızca dövme pigmenti tarafından emilecek olan cildinizin üst katmanlarından yoğun ışık darbeleri geçirmek için lazer dövme sildirme yöntemi kullanılır.
 • Küçük dövmeler daha az darbe gerektirirken büyük ve renkli dövme türlerini çıkarmak için fazlasına ihtiyaç duyulabilir.
 • Her iki halde de kaç seans olursa olsun bir dövmeden tamamen kurtulmak için tek bir aşama yeterli değildir. En az birkaç dövme silme aşamasını içerir.
 • Lazer dövme sildirme ilk seans sonrası ve sonraki her ziyaret ile dövme git gide daha da açılır.
 • Dövmenizin yerine bağlı olarak, öncesinde topikal bir anestezi kremi sürmek isteyebilirsiniz.
 • Dövme silme tedavisinden hemen sonra, dövmenin silindiği bölgeyi yatıştırmak için bir buz torbası ile kompres yapılabilir.
 • Vücudunuzu ve lazer dövme sildirme yapılan bölgeyi korumak adına antibiyotik krem veya merhem bir bandaj yardımı ile uygulanmalıdır.

Dövme silme yönteminiz dövme yapınıza göre değişiklik gösterse de genel hatlarıyla benzer tedavi işlemlerinden geçer. Lazer dövme sildirme işlemi sırasında hafif bir acı hissedebilirsiniz. İşlem sonrasında ciltte hafif kızarıklık, şişme ve kabuklanma görülebilir.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Sonrası

Lazer dövme sildirme işlemi, lazer ışınlarıyla gerçekleştirilir. Lazerle yapılan işlemlerde ışınlar, dövme pigmentlerini parçalayarak vücudun doğal atık sistemleri tarafından emilmesini sağlar. Dövme silme işlemi sonrasında ciltte hafif şişlikler, kızarıklık ve kabuklanma oluşabilir. Bu tarz belirtiler yaklaşık birkaç gün sürer.

Dövme Sildirme İşlemi Sonrası İz Kalır mı?

Lazer dövme sildirme sonrası izler kalabilir. Ancak bunun derecesi ve süresi kişinin cilt tipi, dövmenin boyutu, rengi, derinliği ya da kullanılan teknoloji ve işlem sonrası bakım gibi faktörlere bağlıdır.

Ancak dövmenin rengi ve derinliği ne kadar yoğunsa, dövme silme tedavisi sonrasında ciltte hafif yanıklar, lekeler, yaralar, izler oluşabilir. Bu izler, işlem sonrasında birkaç ay veya daha uzun sürebilir. İşlem sonrası lazer dövme sildirme işlemi ile ilgili talimatları takip etmek, ciltte oluşabilecek izlerin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Dövme Sildirme İşlemi Sonrası Bakım

Sağlık uzmanınız veya cerrahınız, bir lazer dövme sildirme işleminden sonra cildinize nasıl bakmanız gerektiği konusunda size bilgi verecektir. Dövme silme işleminden sonra, dövmenin silindiği bölgeye buz kompres yapılabilir. Lazer dövme sildirme işlemi sonrası cildinize topikal bir antibiyotik krem veya merhem uygulamanız gerekebilir.

Ertesi gün duş alabilirsiniz ancak lazer dövme sildirme işlemiyle etkilenen bölgeyi ovmaktan kaçınmak en iyisidir. Bu sebeple kısa sürede tedavi bölgenizin iyileşmesi için uygulamanız ve kaçınmanız gereken maddeler şu şekilde listelenebilir:

 • Dövme silme işlemi sonrası ilk hafta boyunca cildinizi sık sık temizleyin ve nemlendirin. İşlem yapılan bölgeyi ıslatmaktan kaçının ve duş alırken sıcak su yerine ılık su kullanın.
 • İlk hafta boyunca, işlem yapılan bölgeyi tahriş etmeyecek rahat ve gevşek giysiler giyin.
 • Lazer dövme sildirme sonrası ilk birkaç gün içinde, işlem yapılan bölgede şişlik, kızarıklık ve kabuklanma olabilir. Bu normal bir tepkidir ancak işlem sonrası talimatları takip ederek azaltılabilir.
 • Dövme silme işlemi sonrası ilk 2-3 hafta boyunca, işlem yapılan bölgeyi güneş ışığından koruyun. Güneşe maruz kalmak, lazer dövme sildirme işlemi sonrası izlerin artmasına neden olabilir.
 • Lazer dövme sildirme işlemi yapılan bölgeyi kaşımaktan, ovuşturmaktan kaçının. İzlerin iyileşmesini engelleyebilir veya cildinizi enfekte edebilirsiniz.
 • Dövme silme işlemi sonrası belirtiler devam ederse veya cildinizde enfeksiyon belirtileri görürseniz, derhal doktorunuza başvurun.

Bu maddelerin düzenli takibi halinde, dövme sildirme yorumları son derece olumlu sonuçları içerir.

Lazerle Dövme Silme Ağrılı Bir İşlem midir?

Lazer dövme sildirme işlemlerinde uygulanan teknik ve aşamalar günden güne gelişmektedir. Son dönemlerde ise oldukça yüksek teknoloji kullanılır. Lazer tekniği kullanılan dövme silme işlemlerinde yoğun bir ağrı veya acı hissi oluşmaz. Uygulamanın hemen öncesinde yapılan lokal anestezi ile birlikte bölge tamamen uyuşur. Anestezi etkisi altında olan kişide, lazer ışınlarıyla lazer dövme sildirme bölgesindeki dövme pigmentleri parçalar halinde bölünür ve hücreler halinde dışarı atılır.

Lazer dövme sildirme sırasında herhangi bir kesim ve dikim uygulanmadığı için acı ve yanma gibi sebeplerden panik yapılmasına gerek yoktur. Ancak dövme silme işlemi sırasında hissedilen acı seviyesi hafif de olsa kişinin acı eşiği, cilt hassasiyeti, dövmenin boyutu ve derinliği, kullanılan lazer teknolojisi, işlemi yapan kişinin deneyimi gibi faktörlere bağlıdır. Bazı kişiler lazer dövme sildirme işleminde hafif bir rahatsızlık hissederken diğerleri yoğun bir acı duyabilir. Dolayısıyla danışanların en çok kafasını kurcalayan “Dövme silme ağrılı bir işlem midir?” sorusunun cevabı kişiden kişiye değişse de acı derecesi hafiftir. Alanında uzman olan dermatoloji doktorunuz tarafından yapılan dövme silme işlemi güvenilir ve acısız şekilde tamamlanabilir.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Ne Zaman Yapılmalı?

Lazer dövme sildirme işlemi için en uygun zaman, güneşe maruz kalma riskinin en az olduğu kış aylarıdır. Dövme silme işlemi yapılan bölgenin güneşe maruz kalmaması, iyileşme sürecini hızlandırır ve olası komplikasyonları önler. Ayrıca lazer dövme sildirme işlemi sırasında cildiniz hassas olabileceği için işlem sonrasında en az bir hafta boyunca güneş ışınlarından kaçınmanız önerilir. Güneş ışınları, cildinizdeki iyileşme sürecini yavaşlatabilir ve cildinizi daha fazla tahriş edebilir.

Lazer dövme sildirme işleminde kalıcı lekelerin oluşumunu engellemek için kış aylarını tercih etmenizin yanı sıra kişisel rutininiz olarak doğru zamanı ayarlamanız gerekmektedir. Ayrıca dövme silme işlemi için randevu alırken işlem sonrası birkaç günü dinlenmeye ayıracak zamanınız olduğundan emin olun. Dövme silme sonrası cildiniz hassas olabilir ve doğru şekilde bakım yapmanız gerekebilir.

Lazer Dövme Sildirme Yan Etkileri

Lazer dövme sildirme tedavisi, genellikle eksizyon, dermabrazyon veya salabrazyon gibi diğer birçok dövme silme yönteminden daha güvenilir kabul edilir. Dövme silme lazer tedavisi ile yapılınca pigment özenle seçilerek tedavi edilir. Bu sebeple lazer dövme sildirme yan etkileri oldukça azdır. Ancak karar verirken şu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:

 • Lazer dövme sildirme işleminin yapıldığı bölge enfeksiyon riski altındadır. Bu sebeple düşük de olsa kalıcı bir yara izine sahip olma ihtimali vardır.
 • Dövmenizin tamamen silinmesi çoğunlukla mümkün olmayabilir ancak genellikle, belirli renkler diğerlerine oranla daha etkili bir sonuç verir. Koyu dövmeler dövme silme tedavisine en iyi yanıtı veren tonlardır.
 • Tedavi bitişinde hipopigmentasyon denilen bir yan etki ile lazer dövme sildirme tedavisinin yapıldığı cilt bölümü, onu çevreleyen deriden daha solgun görünüme sahip olabilir.
 • Dövme silme uygulaması yapılmış bölge, cildinizin geri kalan kısmından daha koyu kalarak hiperpigmentasyon ile sonuçlanabilir.

Görüldüğü üzere, lazer dövme sildirme tedavisinde küçük de olsa bazı yan etkilere maruz kalmanız mümkün. Fakat genellikle bu yan etkiler dövme silme tedavi öncesi ve sonrası uyulması gereken aşamalara uyulmaması veya doğru dönem seçimi yapılmaması gibi durumlarda meydana gelir. Kurallara uyulduğu takdirde sorunsuz bir tedavi süreci tamamlanabilir.

Lazer Dövme Sildirme Fiyatları

Lazer dövme silme fiyatları, dövmenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Dövme silme işlemi için randevunuzu aldıktan sonra fiyat konusunu hekiminizle görüşebilirsiniz.

Lazer dövme silme fiyatları, dövmenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Dövme silme işlemi için randevunuzu aldıktan sonra fiyat konusunu hekiminizle görüşebilirsiniz. Dövme sildirme fiyatları, genel anlamda her bütçeye yönelik ve çok yönlüdür. Buna rağmen, dövme silme işlemlerinde fiyatlar bazı faktörlere göre değişir. Lazerle dövme sildirme fiyatları; dövmenin rengine, işlem yapılacak bölgeye, silinecek dövme adedine, dövmenin yaşına bağlı olarak derinliğine, büyüklüğüne ve cilt tipinize göre değişim gösterir.

Örneğin, koyu renkli dövmeler daha basit bir işlem gerektirdiğinden dövme sildirme seans ücreti bakımından daha uygundur. Dövme silme işleminde, ayrıntılı ve spesifik bir fiyat bilgisini en doğru şekilde uzman doktorlar verecektir.

Lazer Dövme Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle Dövme Sildirme İşleminden Sonra Kaçınılması Gereken Yiyecek ve İçecekler Nelerdir?

Vücudunuzu optimal sağlıkta tutmak için dövme silme sonrası bakım sürecinde alkol ve sigara kullanmaktan uzak durmalısınız. Alkol, karaciğerinizin ve böbreklerinizin mürekkep parçacıklarını vücudunuzdan dışarı atma yeteneğini engelleyebilir. Ayrıca iyileşme sürecini yavaşlatan dehidrasyona neden olabilir.

Dövme Silme ile İlgili En Büyük Endişe Nedir?

Dövmelerini lazerle sildirenlerin belki de en büyük endişesi yara izidir. Tedavilerde kullanılan darbeler ne kadar şiddetli olursa, iz kalma olasılığı o kadar artar. Bilekler ve ayak bilekleri gibi vücudun belirli bölgelerinde yara izi olma olasılığı daha yüksektir.

Lazer Dövme Sildirme İşlemi Kalıcı Makyajı Silebilir mi?

Kalıcı makyaj, günümüzde birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Ancak pişman olduklarında veya sıkıldıklarında bu işlemi sildirmek isteyebilirler. Dövme sildirme işlemleri için kullanılan lazer tekniği kalıcı makyajların temizlenmesi için uygunudur. Yüzünüzdeki kalıcı makyajlardan lazer uygulamasından yararlanarak en kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024