Sizi Arayalım

Lazer Kılcal Damar Tedavisi

İçindekiler

Lazer kılcal damar tedavisi vücut sağlığıyla birlikte estetik görünümü olumsuz şekilde etkileyen damarlar için uygulanan tedavi yöntemidir. Damarlarda oluşan sorunlar kadınlarda daha çok görülmektedir. Aynı zamanda erkekler de damar sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Lazer kılcal damar tedavisi aynı zamanda erken dönemlerde tespit edilirse daha avantajlı olunması mümkün olur.

Damar sorunları gözle görülemeyecek boyutlarda olabilir. Problemlerin ilerlediği hastalarda ise cilt yüzeyinde oldukça geniş şekilde kılcal damar yayılımı görülür. Rahatsızlık, farklı sebeplerle de ortaya çıkabilir. Genetik faktörler kılcal damar sorunlarına yol açabilmektedir. Sorunların tam anlamıyla giderilmesi için profesyonel uygulamalardan yararlanmak önemlidir.

Lazer kılcal damar tedavisi uygulanmaması durumunda estetik açıdan problemler de artmaya başlar. Sorunlara kısa sürelerde müdahale edilerek zararlı etkiler yok edilmelidir. Tedavi yapılmazsa kılcal damar çatlamasının görülmesi muhtemel olur. Kılcal damarlarda meydana gelen sorunlar, genel olarak yüzle beraber bacaklarda görülür. Ayrıca lazer kılcal damar tedavisi ihtiyacı vücudun farklı bölgelerinde de kendisini gösterebilir. Açık tenli kişilerde durum daha çabuk tespit edilebilir.

Kılcal damarlar, cildin fazlasıyla hassaslaşmasına sebep olur. Ortaya çıkan sorunlar nedeniyle lekelerle birlikte yüzde kızarıklık görülebilir. Yüzde görülen etkiler nedeniyle kişiler olumsuz olarak etkilenir. Lazer kılcal damar tedavisi sayesinde tüm beklentiler karşılanır.

Seans Sayısı :
2-4 Seans
Operasyon Süresi :
30 Dakika
Mevsim :
Yaz Dönemi Hariç Hepsi
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 Yıl

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

“Kılcal damar tedavisi nasıl yapılır?” şeklindeki soruya verilebilecek en etkili yanıt; lazer tekniğidir. Geçmiş dönemlerde kılcal damar sorunlarını gidermek için elektrikle yakma işlemi uygulanırdı. Yöntem yalnızca küçük damarlar üzerinde etkiliydi.

Gelişen teknolojiyle birlikte kullanılmaya başlanan lazer yöntemi, uygulamaları ciddi anlamda kolaylaştırmıştır. Tedavi sürecinde özel cihaz yardımıyla kısa sürelerde sonuç alınmaktadır. Yüzle beraber burnun kenarlarında oluşan damar genişlemeleri, kişi özelliklerine göre tek seansta tedavi edilebilir. Lazer ışınlarının enerjisi uygulama noktasındaki damarların üzerine yoğunlaşır. Lazer kılcal damar tedavisi aracılığıyla enerji damarlara aktarılır.

Damarların emdiği enerjiyle kan tıkanıklığı kolayca giderilir. Böylece kanı biriktiremeyen damarlar düzelerek kötü görünümden kurtulur. Lazerle kılcal damar tedavisi sayesinde cilt dokusu beslenerek oluşabilecek diğer sorunlara da tedbir alınır. Herhangi bir sorun yaşanmadan kılcal damar çatlaması tedavisi tamamlanır.

Damardaki kanın normal akışına dönmesi, estetik kaygıları da ortadan kaldırır. Cihazla oluşturulan enerjiyle birlikte lazer kılcal damar tedavisi hastaların gereksinimlerini karşılamak için kullanılmaktadır. Yöntem oldukça verimli sonuçları sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Aynı zamanda yöntem, kalıcılığıyla da dikkat çeker.

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Öncesi Yapılması Gerekenler

Lazer kılcal damar tedavisi öncesinde uzmanlar tarafından yapılacak ilk muayene çok önemlidir. Kontroller sonucunda yapılması gereken uygulamalar belirlenir. Ayrıca kişilerin durumları ele alınarak işlemler öncesinde nelere dikkat edilmesi gerektiği hastalara iletilir.

Kılcal damar tedavileri için yapılan yönlendirmeler mutlaka dinlenmelidir. Hastaların kullandığı ilaçlarla beraber tükettikleri gıdaları uzmanlara bildirmesi de çok önemlidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar lazer kılcal damar tedavisi üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Damarların genişletilmesi işlemleri yapılacağından tedavi öncesinde kan sulandırıcı kullanılması gerekir.

Tedaviye başlamadan önce kişiler güneş ışınlarına dikkat etmelidir. Işınlar uzun süreler boyunca cilt üzerine direkt olarak gelirse damarların çatlaması durumu ortaya çıkar. Hem tedavi öncesi hem de normal yaşantıda zararlı güneş ışınlarından korunmak gerekir. Kılcal damar tedavi yönteminin en doğru sonucu vermesi adına cilt temizliği kritik bir noktadır. Ayrıca kullanılan bakım ürünlerinin sağlığa zarar vermediğinden emin olunmalıdır. Lazer kılcal damar tedavisi başlangıç aşamalarında gerekli tüm bilgiler hastalarla paylaşılır. Böylelikle sorunsuz şekilde uygulama hayata geçirilir.

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Tedavinin kaç seans süreceği belirli faktörlere bağlı olmaktadır. Lazer kılcal damar tedavisi süresini belirleyen etkenler genel olarak şunlardır:

  • Hastanın yaşı
  • Kılcal damar yoğunluğu
  • Genel sağlık durumu
  • Damar genişliği

Yapılacak tetkikler sonrasında uzmanlar tarafından tedavinin kaç seans süreceği belirlenir. Kılcal damar lazer tedavisi sağlanan koşullara göre 2 ila 4 seans arasında sürmektedir. Ayrıca gerekli durumlarda seans sayıları arttırılabildiği gibi aynı zamanda düşürülebilir.

Uygulama, lazer sayesinde oldukça kısa süren bir tedavi yöntemidir. Seanslar ortalama 30-45 dakika arasında sürer. Elde edilen sonuçlara göre yeni seanslara ihtiyaç olup olmadığı belirlenir. Kişilerin tedaviye verdikleri cevap seans sayılarının belli olması adına önemlidir. Aynı zamanda lazer kılcal damar tedavisi yapılacak bölgelerde gözlenen görüntüler tam olarak tedavi süresini belli eder.

Lazer kılcal damar tedavisi sonucunda beklenen sonucun alınmaması durumunda seans sayıları ekstra artabilir. Kişilerin sağlık durumlarıyla birlikte cilt yapıları da süreçleri etkiler. Bazı durumlarda tek seans yeterli olmaktadır. Fakat yoğun şekilde sorun bulunan damarların eski haline kavuşturulması biraz zaman alabilir.

Tedavi yöntemine başvuran kişilerin en büyük avantajı; seans süresinden bağımsız olarak yöntemin kesin sonuç vermesidir. Etkili lazer kılcal damar tedavisi uygulamaları sonucunda ihtiyaçları karşılanan hastalar fazlasıyla memnun kalmaktadır. Sonuçların faydalarını görmek için kılcal damar tedavisi yaptıranlar yorumları incelenebilir.

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle kılcal damar tedavisi yaptıranlar uzmanların ilettiği konulara son derece hassasiyet göstermelidir. Tedavi öncesinde kullanılan ilaçlar uygulama sonrasında da dikkatli şekilde alınmalıdır. Kan sulandırıcı kullanan hastaların doktor kontrolünde olması koşuluyla en az 10 gün süreyle ilacı kullanmaması gerekir.

Lazer kılcal damar tedavisi sonrasında sigarayla birlikte alkol benzeri zararlı maddeler kullanılmaması da önemlidir. Aynı zamanda 1 hafta güneş ışınlarından korunmaya özen gösterilmelidir. Uygulanan tedavi yoğunluğuna göre dikkat edilmesi gereken sürelerde değişiklik olabilir. Kişiye özel işlemler yapıldığından titiz yaklaşımların gerektiği durumlar uzmanlar tarafından belirlenir.

Lazer kılcal damar tedavisi bitiminde düzenli ve dengeli beslenilmesi kritik noktalar arasında bulunur. Aynı zamanda uyku düzeni de ayarlanmalıdır. Böylelikle vücut sağlığı korunur. Özellikle gece uykularının düzene sokulması damar yapısını olumlu yönde etkiler. Damarların genişlemesine karşı düzenli kontroller aksatılmamalıdır. Böylece uzmanların sürecin ilerleyişine göre tavsiyede bulunması da kolaylaşır. Lazer kılcal damar tedavisi sonrasındaki aşamada yapılan kontroller ek seansa gereksinim duyulup duyulmadığı noktasında da karar verilmesini sağlar. Tedavilerin kişilere özel olması nedeniyle yapılması gerekenler için farklılıkların olabileceği unutulmamalıdır.

Ne Dediler?
testimonial icon
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

testimonial icon
Elifsena Kelleci
15/04/2022

Kendisi çok tecrübeli, harika ve sevecen bir doktor. Tavsiye vermek için zaman ayırır ve dikkatle dinler. Dr. Yücel Sarıaltın, tedaviden sonra herhangi bir sorunuz veya kararsızlığınız olduğunda her zaman yanınızdadır. Çok iyi bakıldığımı hissettim. Ameliyatımdan fazlasıyla memnunum. Karın germe ve liposuction yaptırdım. Dr. Yücel Sarıaltin ve ekibi her zaman yanımdaydı! Tüm ekibe teşekkürler. Klinik ve doktor tarafından yönetim çok yetkin ve kesindir. Dr. Yücel Sarıaltın, iyi bir doktorun ihtiyacı olan her şeye sahiptir ve ayrıca olağanüstü üstün bir kişiliğe sahiptir. Bu kliniği bulduğum için çok mutluyum. En yüksek formda övgü! Nazik, yetkin ve son derece profesyonel. Daha fazla beklenecek bir şey yok. Herkese tavsiye edebilirim!!

Devamını Oku
testimonial icon
Şule Yildirim Koca
02/01/2023

Op. Dr. Yücel Sarıaltın, ne kadar spontane bir adam ve süper güzel bir ekip! Zaten sonucumdan çok memnunum. Onlara buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum TOP TAKIM sizsiniz

testimonial icon
edit kovacs
10/01/2022

Uzun zamandır iyi bir “burun uzmanı” arıyorum. Dr'u bulduğum için çok şanslıyım. Yücel Sarıaltın. O gelmiş geçmiş en iyi doktor! Kendisine ikinci bir burun estetiği için geldim. İlk olarak 7 yıl önce Macaristan'da ülkemden başka bir doktorla burnumu ameliyat ettim. Başkasının bozulan işini düzeltmek daha da zordur. Ve o yaptı! Bana güzel bir yeni burun yaptı. Uzun yıllar sonra nihayet aynada hep hayalini kurduğum burnu görebiliyorum! Ve tekrar nefes alabiliyorum ki bu benim için en büyük şey çünkü son 15-20 yıldır burun damlası kullanmakla yaşadım, rahat nefes alabilmek için. Dr. Yücel ve özellikle asistanı Helen - tüm hafta benimle ilgilendikleri için. Çok yardımsever ve ilgiliydi. Teşekkürler!

Devamını Oku
testimonial icon
Ays*** A***
06/02/2015

Yücel Bey ameliyat öncesinde ve sonrasında çok ilgiliydi. beni her konuda rahatlattı.Ameliyat sonrasında benimle ilgilenen hemşireler ile çok yardım sever ve güler yüzlüidi, operasyondan genel olarak çok memnun kaldım

Devamını Oku
testimonial icon
Burcu Cakmak
05/05/2020

Kendinizi rahat hissedeceğiniz çok ilgili bir doktor ve ekip. Size bir hasta gibi çok iyi, ciddi ve saygılı davranıyorlar. Türkiye'de emin ellerde yardım almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye edilir. Dr. Yücel Sarıaltın en iyisidir..

Devamını Oku

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir?

Yapılan tedaviler incelendiğinde herhangi bir ciddi yan etki görülmemektedir. Lazer kılcal damar tedavisi sonucunda ciltte şişlikle birlikte kızarıklık meydana gelmesi doğaldır. Ancak oluşan etkiler çok uzun süre devam etmez. Zaman içerisinde etkiler kendiliğinden geçmeye başlar.

Damar tedavisinin yan etkileri içindeki kızarıklık ve şişliğin uzun süre geçmemesi durumunda ise uzmanlara danışılması gereklidir. Ayrıca yan etkilerin görülme oranı doktorların deneyimlerine bağlı olmaktadır. Uygulamanın verimli şekilde ilerletilmesi, oluşabilecek kötü durumların hızlıca önüne geçer. Lazer kılcal damar tedavisi işlemleri hem basit hem de oldukça etkilidir.

Tedavi öncesiyle beraber sonrasında tüm merak edilenler öğrenilebilmektedir. Cilt yapısının tedaviye uygun olmaması durumunda öncelikle cilt rahatsızlığı için farklı tedaviler yapılmalıdır. Ayrıca lazer kılcal damar tedavisi ısı enerjisiyle uygulanır. Ortaya çıkan ısı nedeniyle çok hafif derecede acı hissedilmesi normaldir. Kılcal damar tedavisinde acı en az seviyede tutulmaya çalışılır. Cihazın soğutma başlığının bulunması acının fazlasıyla hafifletilmesini sağlar.

Bacakla beraber yüzdeki kılcal damar tedavisi için özel olarak kullanılan yöntem, hastaları hiçbir aşamada zorlamamaktadır. Aynı zamanda her ihtimale karşı uygulama bölgelerine anestezik kremler sürülür. Krem sayesinde lazer kılcal damat tedavisi süreçleri son derece konforlu biçimde yapılabilir.

Rahat şekilde uygulama yapılabilmesi için kişilerin sahip oldukları özellikler yol gösterici olmaktadır. İncelemelerin sonucunda uygulamanın kimlere yapılabileceği net şekilde belirlenir. Uzmanlara doğru bilgilerin verilmesi sağlığınız için önem arz eder. İşlem öncesinde söylenmesi atlanan bilgiler hastalara zarar verilebilir. Lazer kılcal damar tedavisi için öncelikle çeşitli testler tamamlanmaktadır.

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Lazer kılcal damar tedavisi için kısıtlama bulunmamaktadır. Her yaştan kişilere tedavi uygulanabilir. Kadınlarla birlikte erkekler de işlemlerden faydalanabilir. İşlemlerin yapılabilmesi için kişilerin sağlık durumları en önemli etkenlerin başında gelir. Yüzde kılcal damar tedavisi lazer yaptırmak isteyenlerin genel sağlık durumlarının iyi olması önemlidir. Ayrıca tedavinin uygulanabilmesi adına kişilerin sedef gibi cilt hastalıklarına sahip olmaması gerekir. Epilepsi hastalarıyla birlikte hamileler de uygulamalardan yararlanamaz. Aynı şekilde kalp hastaları içinde lazer kılcal damar tedavisi kullanılamamaktadır.

Tıpkı yüzde olduğu gibi bacakta kılcal damar tedavisi için de belirli tetkikler yapılır. Kılcal damar şikâyetleri için uzman hekimlere başvurulmalıdır. Muayene sırasında kan testleriyle beraber ultrason görüntüleme işlemleri de yapılır. Sonuçlara göre lazerle kılcal damar tedavisi uygunluğu tespit edilmiş olur. Hastaların sağlık durumlarına göre tedavi yöntemleri belirlenerek uygulama aşamasına geçilir. Tedavi olan kişiler uygulamanın etkileri sayesinde son derece mutlu olur. Hastalar ayrıca kalın damarlarda ince damarlara oranla daha kısa sürelerde sonuç alındığını bilmelidir.

İlgili İçerikler
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?

Alın yüzde yaşlanmanın etkilerinin ilk hissedildiği yüz bölgesidir...

Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın
Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın

Büyük göğüs şikayeti, estetik ve sağlık bakımından ciddi bir problemdir. Kadınlar bir çok farklı sebepten...

Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Büyük meme dokusuna sahip olan kadınların özellikle üzerinde araştırma yaptığı konulardan birisidir meme küçültme estetiği.

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Fiyatları

Yüz ve bacakta kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Alınacak seans sayısı ücretlendirmeler üzerinde etkili olur. Ayrıca kullanılacak tedavi yöntemi de belirleyicidir. Bacaklarla birlikte yüzde kılcal damar tedavisi fiyatları için uzmanların deneyimleri de göz önünde bulundurulur. Klinikler arasında da fiyat farklılıkları oluşabilir. Seçim noktasında özenli davranmak lazer kılcal damar tedavisi adına çok önemlidir. Uygulamalardan yalnızca düşük fiyatlı oldukları için yararlanmak, farklı sorunları ortaya çıkarabilir. Karar vermeden önce verimli bir araştırma yapılması uygulama etkilerini doğrudan yükseltir.

Yüzdeki kılcal damar tedavisi yaptıranlar yorumları kişilerin karar vermesi için yardımcı olabilir. Uygulama yaptıracak tüm hastaların faydaları göz önünde tutularak hareket edilir. Lazer kılcal damar tedavisi sayesinde en etkili sonucu alabilmek için işlemler özenli biçimde sürdürülür. Aynı zamanda ulaşılabilir seviyelerdeki fiyatlar hastaları mutlu etmektedir. Lazer kılcal damar tedavisi oluşturduğu olumlu katkılarla oldukça yoğun şekilde tercih edilir. Detaylı bilgi erişimi için klinikle iletişime geçmeniz yeterli olur. Tüm etkenler detaylıca incelenerek ve hastaların avantajlarına bağlı olarak gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

Lazer Kılcal Damar Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Kişilerin cilt yapısına göre seans sayıları değişmektedir. Genel olarak 2 ve 4 adet seans uygulanması yeterli olur.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Lazerle yapılan kılcal damar tedavisinden sonra çok fazla kızarıklık oluşmaz. Hafif düzeydeki kızarıklık birkaç gün içinde azalarak geçmektedir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kalıcı Mı?

Lazer yöntemi kılcal damar tedavisinde olumlu sonuçlar alınmasını sağlar. Oldukça uzun süreli oluşan kalıcılık memnuniyet sebeplerinden biridir.

Son Düzenleme : 05.10.2023