Sizi Arayalım

Mezoterapi

İçindekiler

Mezoterapi dünyada ilk kez 1952 yılında Michel Pistor adlı bir doktor tarafından uygulanan estetik amaçlı bir işlemdir. Bölgesel zayıflamalardan çatlaklara, cilt yenilemelerine, selülit ve yara tedavilerine kadar oldukça geniş alanda hizmet veren tedavi yöntemidir. Cilt altında bulunan elastin ve kolajen gibi dokuları uyararak etki gösterir. Uyarılma sonucunda o bölgedeki kan dolaşımı ve immün cevap mekanizması düzenlenerek tedaviden maksimum yarar sağlanır.

Seans Sayısı :
4 - 6 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
20 Dakika
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, selülit, fazla kilo, vücut şekillendirmesi ve yüz/ boyun gençleşmesi gibi vücudunuzdaki gözünüze hoş gelmeyen bölgeleri düzeltmek amacı güdülen cerrahi olmayan bir medikal çözümdür. Çeşitli FDA onaylı ilaç, vitamin ve mineral içeren enjeksiyonlarla uygulanır. Bunların tek başına ya da birkaçının karıştırılması sonucu derinin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir.

Ciltteki antioksidanların enjeksiyon ile verilmesi kan akışını, oksijeni ve bölgenin metabolizmasını arttırır. İşlem sonunda güzel, ışıltılı ve parlayan bir cilt olacaktır.

Cilt altındaki yağ ve doku tabakası olan mezoderm içine verilerek yapılır. Enjeksiyon içindeki karışım, tedavi edilecek bölge ve ne amaçlı yaptığımıza göre değişiklik gösterir. Mezoterapi, yaşın ilerlemesi ile azalan kolajen ve elastini uyararak cilt tonu, nemlendirme ve cildin sıkılığını geliştirir. Yapılan bu estetik tedavi hastaya minimum derecede acı ve morarma hissiyatı ile hassasiyet ve etkililik düzeyi sağlar. 

Enjeksiyon esnasında sadece iğne ileri ve geriye doğru hareket eder. Bu sayede daha fazla hassasiyet sağlanır ve ağrıya neden olan basınç önlenmiş olur. Bu işlemin enjeksiyon ile yapılması sayesinde enjekte edilen madde miktarı bölgeye daha kesin ve eşit miktarda dağıtılmış olur. Enjeksiyonların aşırı yüksek frekanslarına bağlı olarak ciltteki fibroblastlar ilave olarak kolajen sentezini uyarırlar.

Mezoterapinin Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

 • Elastik kaybı ve sarkma olan ciltler
 • Leke tedavisi
 • Kilo kaybı
 • Çatlaklar
 • Selülitler
 • Saç dökülmesi
 • Alerji
 • Spor yaralanmaları
 • Akut ve kronik ağrılar
 • Sedef hastalığı
Ne Dediler?
Fernando Alonso
07/01/2022

Harika bir deneyim oldu, Dr. Yücel ve ekibinin hepsi harika profesyoneller, benim durumumda HELEN'i vurgulamak isterim, İspanyolca konuşan asistanım, bana her zaman yaptığı tedavi harikaydı, umursadı. her şey, bundan klinik için her zaman sizi havaalanından nakliyeye ve ayrıca farklı testlerde ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyde görmeye gidiyorum ve her şeyin nasıl geliştiğinden memnunum benim durumumda ( Otoplasti), her şey için tek kelimeyle teşekkürler ve Belçika'ya gitmek isteyen ve konuyla ilgili yardım isteyenlere şiddetle tavsiye edilir, otel, ulaşım ve İspanyolca yardım hepsi dahildir, benim için unutulmaz bir deneyimdi, onlar en iyisi

Devamını Oku
Nouf Ali
10/01/2020

Sadece rinoplasti ameliyatı için doktor yücel'e teşekkür etmek istiyorum, sonuçlar için iyi ve mutluydu ve son sonuçları bekliyordum.

Fuat Özdemir
13/01/2020

İşini aşkla yapan bir doktor arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sanırım ileride dünya çapında bir estetik cerrah olacak... Ekibide kendi gibi güler yüzlü ve hasta takibini çok iyi yapıyorlar. Teşekkürler.

Sinem Harmanci
02/01/2023

1 ay öncesi lipo bbl ameliyati oldum dr yücel sarialtin bey bu ameliyati gercekleştirdi, cok menmünum ilk günden bu yana harika gelişimler var vücudumda, cok korkmuştum ameliyatdan fakat okadar profesiyonel bir ameliyat oldu ki hic agrim, acim yoktu cok cabuk iğleştim herkezede tavsiye ediyorum. Cok güzel ilgilendiler benimle, danişman tubanur demirli hanim'a teşekür ediyorum benimle güzel ilgilendiği icin, cok bilgi paylaşti benim korkularimi yenmeme yardimci oldu, ve sürekli iletişim halindeydi benimle hala'da iletişimdeyiz cok teşekürler dr yücel sarialtin ekibine ♥️

Devamını Oku
ak...l
31/10/2014

yeni ameliyat olmama rahmen cok iyiyim sevgili doktorumun yakınlığı ilgisi sayesinde daha iyi oldum Allah razı olsun elleriniz dert görmesin Yücel bey esinize selamlar bebisinizide öpüyorum Allaha emanet olun....

Devamını Oku
lex Thubron
22/12/2021

Geçenlerde rinoplasti için Dr Yücel'e gittim ve deneyimimi çok sevdim! Bu hafta benim için yaptıkları her şey için Dr Yücel'e ve yardımcılarına özellikle carolina'ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Tüm ekip çok güzel ve sevimli ve iletişim boyunca devam ettiler benim için her şeyi çok kolaylaştırdılar ve İstanbul'da geçirdiğim zamanı kesinlikle çok sevdim. Bu doktoru seçtiğim için çok mutluyum ve gelecekte baktığım herhangi bir ameliyat kesinlikle bu doktora geri döneceğim !! Hayalimdeki burnu bana kazandırdığı için başta doktor olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim :)

Devamını Oku

Yüz Bölgesinde Mezoterapi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Yüz bölgesinde mezoterapi günümüzde çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Kimileri sağlık sorunlarından dolayı, kimileri ise estetik açıdan daha gözüne güzel gelmesi açısından bu işlemi yaptırırlar. Bakalım hangi amaçlar için yüz bölgesinde mezoterapi yapılır:

 • Aşırı kuru ve nemsiz kalmış ciltlere nem sağlamak, mat görünümü azaltmak
 • İnce kırışıklıkları gidermek ve cildim sıkılaşmasını sağlamak. Buna mezolifting etki denir.
 • Yüze canlılık ve parlaklık vermek
 • Leke problemi olan ciltlerde lekeli kısımları açmak

Ayrıca gözaltı mezoterapisi kadınlar tarafından günümüzde oldukça fazla tercih edilir. Gözaltı mezoterapi genetik faktörler, stres, dolaşım bozukluğu ve gözlenen diğer nedenlerden dolayı göz çevresinde oluşan mor halkalara, göz kapağında oluşan ödeme, çizgi şeklindeki ince kırışıklıklara ve gözaltı torbalarına yönelik uygulanan bir tedavidir.

Yüz bölgesinde cilt mezoterapisi cildi yenilemeye, cilt kırışıklıklarını gidermeye ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar. Cilt mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür.

Leke mezoterapisi, leke açıcı bazı etken maddelerin cildin lekeli bölgesinin alt kısmına, küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavidir. İlaç direkt olarak deri altına sorunlu bölgeye verildiği için daha etkili sonuçlar aldığımız bir tedavidir. İlk tedavide hemen etkisi görülmeyebilir fakat birkaç seans sonrasında başarılı bir sonuç ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz.

İlgili İçerikler
Çarpık Bacak Ameliyatı

Çarpık Bacak Ameliyatı, alt bacak kısmında başımıza gelen bir...

Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Vücut Bölgesinde Mezoterapinin Kullanım Amaçları Nelerdir?

Sağlık sorunları ve gözümüze kusur gibi gözüken bölgelerin tedavisi amaçlı kullanılır.

 • Selülit tedavisi
 • Çatlak tedavisi

Bölgesel yağlanmalarda yağların yok edilmesi ile inceltme amaçlı

Saçlı Deride Mezoterapi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Farklı sebeplerden dolayı saçlarda azalma ya da eksilme olduğu zaman saçlı deride mezoterapi işlemine başvurulur.

 • Saç dökülmesini minimuma indirmek
 • Güçsüz olan saç tellerinin güçlenmesini sağlamak ve yeni saç çıkışını hızlandırmak
 • Saç ekimi yaptıran hastaların saçlarını güçlendirmek

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi, dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir.

Mezoterapi Ücreti Ne Kadar?

Mezoterapi fiyatları 2023 yılında 2.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik gösterdiği gözlemlenmiştir. İşlemin seans sayısına göre de farklılık gösterebilir. Örneğin; 2 seans saç mezoterapi ücreti 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişirken, 4 seanslık bir işlem 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişebilir.

Mezoterapi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapide ilk seanstan itibaren gözle görülür bir fark, iyileşme görebilirsiniz. Mezoterapi sonucu 2 ile 4 ay sürer. İstenen estetik etkisi, tedavi birikimsel olarak hareket ettiği için 4 ile 6 seanstan sonra tamamen gerçekleştirilir.

Mezoterapi Kalıcı Mı?

Mezoterapi kalıcı mı sorusu yaptırmayı düşünenlerin kafasında büyük bir soru işareti oluşturur. Bu işlem kalıcı bir çözüm değildir. Cildin tipine ve dış faktörlere göre kalıcılık süresi farklılıklar gösterir. Çünkü cilt yaşayan bir dokudur kendini yenilediği için kalıcı bir işlem olmaz.

Mezoterapi Zararlı Mı?

Mezoterapi uygulaması bildiğimiz üzere cildin alt katmanlarına enjeksiyon uygulaması ile gerçekleşen bir işlemdir. Bu enjeksiyon işleminde bölgesel olarak geçici ezik ve çürükler gözlemlenebilir. Ciltte uyuşukluk ve geçici renk değişimlerine sebep olabilir. Bazı kişilerde mide bulantısı yaratabilir. Mide bulantısının genelde bünyesi zayıf kişilerde görüldüğü gözlemlenmiştir. Mezoterapinin bunların haricinde bilinen bir yan etkisi yoktur.

Renk değişimi, morluk ve geçici eziklerin görülmesi normaldir. Bu durumu yaşadıysanız ya da yaşarım diye korkunuz varsa endişe etmeyin bu tarz durumlar yaşanmaktadır. Enjeksiyon ile işlem yapıldığından bu tarz geçici problemler görülmektedir. Ama kısa sürede bu sorunların kendiliğinden geçtiğini görebilirsiniz.

Mezoterapi Kimlere Yapılmaz?

Mezoterapinin geçici yan etkilerinden bahsetmişken bir de mezoterapi kimlere yapılmaz bir bakalım. Öncelikle mezoterapi yirmili ve otuzlu yaşların başlarında uygulanmaya başlandığı görülür. Sağlıklı cildi korumak için mükemmel bir yoldur.

Ama bu işlemleri yaptırdığımız yerler çok önemlidir. Cildin yapısının bilinmesi, doğru ürünlerin kullanılması ve dozun ayarlanmasına dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu konular da bir dermatoloji uzmanları yardımı ile yapılması gereken işlemlerdir.

Şimdi gelelim kimler yaptıramaz ya da yaptırmaması önerilen kişilere. Mezoterapi gebelerde ve emziren annelerde, daha önce felç geçirmiş kişilerde, şeker hastalığı olanlarda, kanser hastalığı olanlarda, kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaç kullananlarda ve kalp/ böbrek hastalarında mezoterapi yapılması kesinlikle önerilmez.

Bu özelliklerden herhangi birine sahipseniz ve mezoterapi işlemlerinden birini yaptırmak gibi bir fikriniz varsa maalesef ki bu fikri aklınızdan silmeniz gerekir. Çünkü bu işlem hastalığından dolayı sizlere ciddi sağlık sorunları yaşatabilir.

Ayrıca hamile ve emziren annelerde de kendi sağlık sorununun yanı sıra bebeğine zarar verebileceğini düşünmelidir. Hamile olduğunuz kesin değil ama şüpheniz varsa bile yaptırmamanızı öneririz. Kesin olumsuz bir şey olacak diye bir kuram yoktur fakat riskli olduğu için dikkat etmek gerekir.

Doktorumuzun bu konuda başarılı sonuçlara imza attığını görebiliriz. İçinizde bir şüphe, korku, endişe olmadan bizler ile iletişime geçerek işleminizi yaptırabilirsiniz. Sizleri en mutlu şekilde uğurlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Son Düzenleme : 26.03.2023