Sizi Arayalım

Mezoterapi

İçindekiler

Mezoterapi dünyada ilk kez 1952 yılında Michel Pistor adlı bir doktor tarafından uygulanan estetik amaçlı bir işlemdir. Bölgesel zayıflamalardan çatlaklara, cilt yenilemelerine, selülit ve yara tedavilerine kadar oldukça geniş alanda hizmet veren tedavi yöntemidir. Cilt altında bulunan elastin ve kolajen gibi dokuları uyararak etki gösterir. Uyarılma sonucunda o bölgedeki kan dolaşımı ve immün cevap mekanizması düzenlenerek tedaviden maksimum yarar sağlanır.

Seans Sayısı :
4 - 6 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
20 Dakika
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, selülit, fazla kilo, vücut şekillendirmesi ve yüz/ boyun gençleşmesi gibi vücudunuzdaki gözünüze hoş gelmeyen bölgeleri düzeltmek amacı güdülen cerrahi olmayan bir medikal çözümdür. Çeşitli FDA onaylı ilaç, vitamin ve mineral içeren enjeksiyonlarla uygulanır. Bunların tek başına ya da birkaçının karıştırılması sonucu derinin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir.

Ciltteki antioksidanların enjeksiyon ile verilmesi kan akışını, oksijeni ve bölgenin metabolizmasını arttırır. İşlem sonunda güzel, ışıltılı ve parlayan bir cilt olacaktır.

Cilt altındaki yağ ve doku tabakası olan mezoderm içine verilerek yapılır. Enjeksiyon içindeki karışım, tedavi edilecek bölge ve ne amaçlı yaptığımıza göre değişiklik gösterir. Mezoterapi, yaşın ilerlemesi ile azalan kolajen ve elastini uyararak cilt tonu, nemlendirme ve cildin sıkılığını geliştirir. Yapılan bu estetik tedavi hastaya minimum derecede acı ve morarma hissiyatı ile hassasiyet ve etkililik düzeyi sağlar. 

Enjeksiyon esnasında sadece iğne ileri ve geriye doğru hareket eder. Bu sayede daha fazla hassasiyet sağlanır ve ağrıya neden olan basınç önlenmiş olur. Bu işlemin enjeksiyon ile yapılması sayesinde enjekte edilen madde miktarı bölgeye daha kesin ve eşit miktarda dağıtılmış olur. Enjeksiyonların aşırı yüksek frekanslarına bağlı olarak ciltteki fibroblastlar ilave olarak kolajen sentezini uyarırlar.

Mezoterapinin Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

 • Elastik kaybı ve sarkma olan ciltler
 • Leke tedavisi
 • Kilo kaybı
 • Çatlaklar
 • Selülitler
 • Saç dökülmesi
 • Alerji
 • Spor yaralanmaları
 • Akut ve kronik ağrılar
 • Sedef hastalığı
Ne Dediler?
testimonial icon
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku
testimonial icon
Tülay Erden
05/07/2022

Göğüs küçültme operasyonu geçirdim çok mutluyum Yücel hocam tecrübesi ile birlikte Güler yüzlü samimiyeti insana ayrı bir güven veriyor . Teşekkür ediyorum. Mutlu olmA hayalim kabusa dönüşmedi.

testimonial icon
erdem berber
01/02/2023

Burun operasyonum yapildi.Yücel hoca ve operasyon öncesi sonrasi yardim ve destegi icin Tubanur Demirli hanima tesekkurlerimle.Cok ilgilililer ve cok memnun kaldik

testimonial icon
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

testimonial icon
ha...e
11/02/2022

Botox uygulaması İçin kliniğe başvurdum. Doktorum Yücel Bey Hijyen kuralları ağırlama karşılama yaptırdığım işlem için kliniği gönülden tavsiye ederim.

testimonial icon
du....
01/03/2017

Çok ilgililer kendimi gençleşmiş hissediyorum sayenizde ilginiz için çok teşekkürler ellerinize sağlık

Yüz Bölgesinde Mezoterapi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Yüz bölgesinde mezoterapi günümüzde çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Kimileri sağlık sorunlarından dolayı, kimileri ise estetik açıdan daha gözüne güzel gelmesi açısından bu işlemi yaptırırlar. Bakalım hangi amaçlar için yüz bölgesinde mezoterapi yapılır:

 • Aşırı kuru ve nemsiz kalmış ciltlere nem sağlamak, mat görünümü azaltmak
 • İnce kırışıklıkları gidermek ve cildim sıkılaşmasını sağlamak. Buna mezolifting etki denir.
 • Yüze canlılık ve parlaklık vermek
 • Leke problemi olan ciltlerde lekeli kısımları açmak

Ayrıca gözaltı mezoterapisi kadınlar tarafından günümüzde oldukça fazla tercih edilir. Gözaltı mezoterapi genetik faktörler, stres, dolaşım bozukluğu ve gözlenen diğer nedenlerden dolayı göz çevresinde oluşan mor halkalara, göz kapağında oluşan ödeme, çizgi şeklindeki ince kırışıklıklara ve gözaltı torbalarına yönelik uygulanan bir tedavidir.

Yüz bölgesinde cilt mezoterapisi cildi yenilemeye, cilt kırışıklıklarını gidermeye ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar. Cilt mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür.

Leke mezoterapisi, leke açıcı bazı etken maddelerin cildin lekeli bölgesinin alt kısmına, küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavidir. İlaç direkt olarak deri altına sorunlu bölgeye verildiği için daha etkili sonuçlar aldığımız bir tedavidir. İlk tedavide hemen etkisi görülmeyebilir fakat birkaç seans sonrasında başarılı bir sonuç ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz.

İlgili İçerikler
Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları
Saç Ekimi Tedavisinde FUE Yönteminin Avantajları

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri genetik yatkınlıktır...

Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?
Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?

Birçok kadın meme uçlarının şekli ve görünüşü konusunda estetik kaygılar...

BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular
BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular

BBL olarak bilinen Brezilya Popo Estetiği, kalçaların görünümünü...

Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları
Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları

İnsanlar yaşlandıkça ciltleri eski elastikiyetini kaybeder ve cildin çeşitli...

Vücut Bölgesinde Mezoterapinin Kullanım Amaçları Nelerdir?

Sağlık sorunları ve gözümüze kusur gibi gözüken bölgelerin tedavisi amaçlı kullanılır.

 • Selülit tedavisi
 • Çatlak tedavisi

Bölgesel yağlanmalarda yağların yok edilmesi ile inceltme amaçlı

Saçlı Deride Mezoterapi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Farklı sebeplerden dolayı saçlarda azalma ya da eksilme olduğu zaman saçlı deride mezoterapi işlemine başvurulur.

 • Saç dökülmesini minimuma indirmek
 • Güçsüz olan saç tellerinin güçlenmesini sağlamak ve yeni saç çıkışını hızlandırmak
 • Saç ekimi yaptıran hastaların saçlarını güçlendirmek

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi, dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir.

Mezoterapi Ücreti Ne Kadar?

Mezoterapi fiyatları 2023 yılında 2.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik gösterdiği gözlemlenmiştir. İşlemin seans sayısına göre de farklılık gösterebilir. Örneğin; 2 seans saç mezoterapi ücreti 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişirken, 4 seanslık bir işlem 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişebilir.

Mezoterapi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapide ilk seanstan itibaren gözle görülür bir fark, iyileşme görebilirsiniz. Mezoterapi sonucu 2 ile 4 ay sürer. İstenen estetik etkisi, tedavi birikimsel olarak hareket ettiği için 4 ile 6 seanstan sonra tamamen gerçekleştirilir.

Mezoterapi Kalıcı Mı?

Mezoterapi kalıcı mı sorusu yaptırmayı düşünenlerin kafasında büyük bir soru işareti oluşturur. Bu işlem kalıcı bir çözüm değildir. Cildin tipine ve dış faktörlere göre kalıcılık süresi farklılıklar gösterir. Çünkü cilt yaşayan bir dokudur kendini yenilediği için kalıcı bir işlem olmaz.

Mezoterapi Zararlı Mı?

Mezoterapi uygulaması bildiğimiz üzere cildin alt katmanlarına enjeksiyon uygulaması ile gerçekleşen bir işlemdir. Bu enjeksiyon işleminde bölgesel olarak geçici ezik ve çürükler gözlemlenebilir. Ciltte uyuşukluk ve geçici renk değişimlerine sebep olabilir. Bazı kişilerde mide bulantısı yaratabilir. Mide bulantısının genelde bünyesi zayıf kişilerde görüldüğü gözlemlenmiştir. Mezoterapinin bunların haricinde bilinen bir yan etkisi yoktur.

Renk değişimi, morluk ve geçici eziklerin görülmesi normaldir. Bu durumu yaşadıysanız ya da yaşarım diye korkunuz varsa endişe etmeyin bu tarz durumlar yaşanmaktadır. Enjeksiyon ile işlem yapıldığından bu tarz geçici problemler görülmektedir. Ama kısa sürede bu sorunların kendiliğinden geçtiğini görebilirsiniz.

Mezoterapi Kimlere Yapılmaz?

Mezoterapinin geçici yan etkilerinden bahsetmişken bir de mezoterapi kimlere yapılmaz bir bakalım. Öncelikle mezoterapi yirmili ve otuzlu yaşların başlarında uygulanmaya başlandığı görülür. Sağlıklı cildi korumak için mükemmel bir yoldur.

Ama bu işlemleri yaptırdığımız yerler çok önemlidir. Cildin yapısının bilinmesi, doğru ürünlerin kullanılması ve dozun ayarlanmasına dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu konular da bir dermatoloji uzmanları yardımı ile yapılması gereken işlemlerdir.

Şimdi gelelim kimler yaptıramaz ya da yaptırmaması önerilen kişilere. Mezoterapi gebelerde ve emziren annelerde, daha önce felç geçirmiş kişilerde, şeker hastalığı olanlarda, kanser hastalığı olanlarda, kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaç kullananlarda ve kalp/ böbrek hastalarında mezoterapi yapılması kesinlikle önerilmez.

Bu özelliklerden herhangi birine sahipseniz ve mezoterapi işlemlerinden birini yaptırmak gibi bir fikriniz varsa maalesef ki bu fikri aklınızdan silmeniz gerekir. Çünkü bu işlem hastalığından dolayı sizlere ciddi sağlık sorunları yaşatabilir.

Ayrıca hamile ve emziren annelerde de kendi sağlık sorununun yanı sıra bebeğine zarar verebileceğini düşünmelidir. Hamile olduğunuz kesin değil ama şüpheniz varsa bile yaptırmamanızı öneririz. Kesin olumsuz bir şey olacak diye bir kuram yoktur fakat riskli olduğu için dikkat etmek gerekir.

Doktorumuzun bu konuda başarılı sonuçlara imza attığını görebiliriz. İçinizde bir şüphe, korku, endişe olmadan bizler ile iletişime geçerek işleminizi yaptırabilirsiniz. Sizleri en mutlu şekilde uğurlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Son Düzenleme : 05.10.2023