Sizi Arayalım

Mezoterapi

İçindekiler

Mezoterapi dünyada ilk kez 1952 yılında Michel Pistor adlı bir doktor tarafından uygulanan estetik amaçlı bir işlemdir. Bölgesel zayıflamalardan çatlaklara, cilt yenilemelerine, selülit ve yara tedavilerine kadar oldukça geniş alanda hizmet veren tedavi yöntemidir. Cilt altında bulunan elastin ve kolajen gibi dokuları uyararak etki gösterir. Uyarılma sonucunda o bölgedeki kan dolaşımı ve immün cevap mekanizması düzenlenerek tedaviden maksimum yarar sağlanır.

Seans Sayısı :
4 - 6 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
20 Dakika
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, selülit, fazla kilo, vücut şekillendirmesi ve yüz/ boyun gençleşmesi gibi vücudunuzdaki gözünüze hoş gelmeyen bölgeleri düzeltmek amacı güdülen cerrahi olmayan bir medikal çözümdür. Çeşitli FDA onaylı ilaç, vitamin ve mineral içeren enjeksiyonlarla uygulanır. Bunların tek başına ya da birkaçının karıştırılması sonucu derinin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir.

Ciltteki antioksidanların enjeksiyon ile verilmesi kan akışını, oksijeni ve bölgenin metabolizmasını arttırır. İşlem sonunda güzel, ışıltılı ve parlayan bir cilt olacaktır.

Cilt altındaki yağ ve doku tabakası olan mezoderm içine verilerek yapılır. Enjeksiyon içindeki karışım, tedavi edilecek bölge ve ne amaçlı yaptığımıza göre değişiklik gösterir. Mezoterapi, yaşın ilerlemesi ile azalan kolajen ve elastini uyararak cilt tonu, nemlendirme ve cildin sıkılığını geliştirir. Yapılan bu estetik tedavi hastaya minimum derecede acı ve morarma hissiyatı ile hassasiyet ve etkililik düzeyi sağlar. 

Enjeksiyon esnasında sadece iğne ileri ve geriye doğru hareket eder. Bu sayede daha fazla hassasiyet sağlanır ve ağrıya neden olan basınç önlenmiş olur. Bu işlemin enjeksiyon ile yapılması sayesinde enjekte edilen madde miktarı bölgeye daha kesin ve eşit miktarda dağıtılmış olur. Enjeksiyonların aşırı yüksek frekanslarına bağlı olarak ciltteki fibroblastlar ilave olarak kolajen sentezini uyarırlar.

Mezoterapinin Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

 • Elastik kaybı ve sarkma olan ciltler
 • Leke tedavisi
 • Kilo kaybı
 • Çatlaklar
 • Selülitler
 • Saç dökülmesi
 • Alerji
 • Spor yaralanmaları
 • Akut ve kronik ağrılar
 • Sedef hastalığı
Ne Dediler?
testimonial icon
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
testimonial icon
m.....
04/04/2022

Arkadaşım tavsiyesi ile muayene için gitmiştim. Fakat gitmişken hekimin güven vermesinden dolayı botox işlemi de uygulandı. Gerek Yucel Bey, gerekse ordaki tüm çalışanlar oldukça ilgili ve alakalılar. Klinik olarak hijyene önem veriliyor. Uygulamayı yapıp sizi unutmuyorlar, düzenli takibinizi yapıyor, kontrolde gerekirse bir onceki kadar botox uyguluyorlar :) umuyorum ameliyatimda da ayni ozveriyi gosterirler. Sevgiler.

Devamını Oku
testimonial icon
kü...a
17/06/2014

Yucel hocam yucel hocam:)ne diyim nerden basliyim bilmiyorum o mubarek ellerinizden opuyorum bole bi burun ameliyati gerceklestirdiginiz icin.daha ameliyat olali 10gun oldu ama gorenlerde bende bayiliyorum milyarlari dokseydim bole burun yaptiramazdim unlu doktorlarda kimmis yucel hocamin yaninda:))ancak guler gecerim soyadi gibi altin erzumda bi veli nimet .okadar ameliyat olan hasta var ve hepsi memnun nie yorum yok anlamadim yapsaniza yorum arkadaslar.hocam tekrardan tskler dert keder gormeyin insallah basarilarinizin dewamini dilerim.kübra

Devamını Oku
testimonial icon
Gül*** E***
01/03/2015

Herşey düşündüğümün üstünde pozitif devam etti. Dr. Yücel Bey ve ekibi gerçekten uzman ve profesyonel çalışıyor Tüm ekibe gönülden teşekkürler.

testimonial icon
eren taylan
19/12/2019

Obezite ameliyatı sonrası kardeşimin karın germe ameliyatını yaptı. Çok memnun kaldık gerçekten iyi ve ilgili bir doktor, kesinlikle tavsiye ediyorum.

testimonial icon
Silia Lilia
01/12/2022

Doktorum Dr Yücel'e muhteşem çalışması için teşekkür ederim❤️ Fransa'dan gelen hem hastanede hem de klinikte en ince ayrıntılara dikkat eden gerçekten üst düzey bir ekip beni karşılayan sevimli guzdi ile çok güzel bir şekilde refakat ettim. çok iyi ve her şeyi açıkladı ve özellikle beni rahatlattı Nihai sonuç olmasa da sonucumdan çok memnunum. Seni seviyorum doktorum silya

Devamını Oku

Yüz Bölgesinde Mezoterapi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Yüz bölgesinde mezoterapi günümüzde çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Kimileri sağlık sorunlarından dolayı, kimileri ise estetik açıdan daha gözüne güzel gelmesi açısından bu işlemi yaptırırlar. Bakalım hangi amaçlar için yüz bölgesinde mezoterapi yapılır:

 • Aşırı kuru ve nemsiz kalmış ciltlere nem sağlamak, mat görünümü azaltmak
 • İnce kırışıklıkları gidermek ve cildim sıkılaşmasını sağlamak. Buna mezolifting etki denir.
 • Yüze canlılık ve parlaklık vermek
 • Leke problemi olan ciltlerde lekeli kısımları açmak

Ayrıca gözaltı mezoterapisi kadınlar tarafından günümüzde oldukça fazla tercih edilir. Gözaltı mezoterapi genetik faktörler, stres, dolaşım bozukluğu ve gözlenen diğer nedenlerden dolayı göz çevresinde oluşan mor halkalara, göz kapağında oluşan ödeme, çizgi şeklindeki ince kırışıklıklara ve gözaltı torbalarına yönelik uygulanan bir tedavidir.

Yüz bölgesinde cilt mezoterapisi cildi yenilemeye, cilt kırışıklıklarını gidermeye ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar. Cilt mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür.

Leke mezoterapisi, leke açıcı bazı etken maddelerin cildin lekeli bölgesinin alt kısmına, küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavidir. İlaç direkt olarak deri altına sorunlu bölgeye verildiği için daha etkili sonuçlar aldığımız bir tedavidir. İlk tedavide hemen etkisi görülmeyebilir fakat birkaç seans sonrasında başarılı bir sonuç ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz.

İlgili İçerikler
Kimler Saç Ekimi Yaptırmamalıdır?
Kimler Saç Ekimi Yaptırmamalıdır?

Saç ekimi uygulamaları sadece ülkemizde değil dünya genelinde en çok tercih...

Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?
Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki yağlanma her bölgeyi etkileyebilir. Özellikle kol bölgesinde oluşan yağlanma sorunu en inatçı...

Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler
Burun Ucu Estetiği ile İlgili Bilinmeyenler

Burun ucunun istenilen bir görünüme sahip olmaması kişileri rahatsız eder ve söz konusu rahatsızlığın burun ucu estetiği...

Tüy Sarartma Nedir, Nasıl Yapılır?
Tüy Sarartma Nedir, Nasıl Yapılır?

Q switch lazer tüy sarartma, cildinizin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar...

Vücut Bölgesinde Mezoterapinin Kullanım Amaçları Nelerdir?

Sağlık sorunları ve gözümüze kusur gibi gözüken bölgelerin tedavisi amaçlı kullanılır.

 • Selülit tedavisi
 • Çatlak tedavisi

Bölgesel yağlanmalarda yağların yok edilmesi ile inceltme amaçlı

Saçlı Deride Mezoterapi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Farklı sebeplerden dolayı saçlarda azalma ya da eksilme olduğu zaman saçlı deride mezoterapi işlemine başvurulur.

 • Saç dökülmesini minimuma indirmek
 • Güçsüz olan saç tellerinin güçlenmesini sağlamak ve yeni saç çıkışını hızlandırmak
 • Saç ekimi yaptıran hastaların saçlarını güçlendirmek

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi, dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir.

Mezoterapi Ücreti Ne Kadar?

Mezoterapi fiyatları, hastanın durumu incelendikten sonra belirlenir. Bu nedenle her hasta için farklı bir fiyat söz konusu olabilir. Mezoterapi fiyatları 2023 yılında 2.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik gösterdiği gözlemlenmiştir. İşlemin seans sayısına göre de farklılık gösterebilir. Örneğin; 2 seans saç mezoterapi ücreti 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişirken, 4 seanslık bir işlem 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişebilir.

Mezoterapi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapide ilk seanstan itibaren gözle görülür bir fark, iyileşme görebilirsiniz. Mezoterapi sonucu 2 ile 4 ay sürer. İstenen estetik etkisi, tedavi birikimsel olarak hareket ettiği için 4 ile 6 seanstan sonra tamamen gerçekleştirilir.

Mezoterapi Kalıcı Mı?

Mezoterapi kalıcı mı sorusu yaptırmayı düşünenlerin kafasında büyük bir soru işareti oluşturur. Bu işlem kalıcı bir çözüm değildir. Cildin tipine ve dış faktörlere göre kalıcılık süresi farklılıklar gösterir. Çünkü cilt yaşayan bir dokudur kendini yenilediği için kalıcı bir işlem olmaz.

Mezoterapi Zararlı Mı?

Mezoterapi uygulaması bildiğimiz üzere cildin alt katmanlarına enjeksiyon uygulaması ile gerçekleşen bir işlemdir. Bu enjeksiyon işleminde bölgesel olarak geçici ezik ve çürükler gözlemlenebilir. Ciltte uyuşukluk ve geçici renk değişimlerine sebep olabilir. Bazı kişilerde mide bulantısı yaratabilir. Mide bulantısının genelde bünyesi zayıf kişilerde görüldüğü gözlemlenmiştir. Mezoterapinin bunların haricinde bilinen bir yan etkisi yoktur.

Renk değişimi, morluk ve geçici eziklerin görülmesi normaldir. Bu durumu yaşadıysanız ya da yaşarım diye korkunuz varsa endişe etmeyin bu tarz durumlar yaşanmaktadır. Enjeksiyon ile işlem yapıldığından bu tarz geçici problemler görülmektedir. Ama kısa sürede bu sorunların kendiliğinden geçtiğini görebilirsiniz.

Mezoterapi Kimlere Yapılmaz?

Mezoterapinin geçici yan etkilerinden bahsetmişken bir de mezoterapi kimlere yapılmaz bir bakalım. Öncelikle mezoterapi yirmili ve otuzlu yaşların başlarında uygulanmaya başlandığı görülür. Sağlıklı cildi korumak için mükemmel bir yoldur.

Ama bu işlemleri yaptırdığımız yerler çok önemlidir. Cildin yapısının bilinmesi, doğru ürünlerin kullanılması ve dozun ayarlanmasına dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu konular da bir dermatoloji uzmanları yardımı ile yapılması gereken işlemlerdir.

Şimdi gelelim kimler yaptıramaz ya da yaptırmaması önerilen kişilere. Mezoterapi gebelerde ve emziren annelerde, daha önce felç geçirmiş kişilerde, şeker hastalığı olanlarda, kanser hastalığı olanlarda, kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaç kullananlarda ve kalp/ böbrek hastalarında mezoterapi yapılması kesinlikle önerilmez.

Bu özelliklerden herhangi birine sahipseniz ve mezoterapi işlemlerinden birini yaptırmak gibi bir fikriniz varsa maalesef ki bu fikri aklınızdan silmeniz gerekir. Çünkü bu işlem hastalığından dolayı sizlere ciddi sağlık sorunları yaşatabilir.

Ayrıca hamile ve emziren annelerde de kendi sağlık sorununun yanı sıra bebeğine zarar verebileceğini düşünmelidir. Hamile olduğunuz kesin değil ama şüpheniz varsa bile yaptırmamanızı öneririz. Kesin olumsuz bir şey olacak diye bir kuram yoktur fakat riskli olduğu için dikkat etmek gerekir.

Doktorumuzun bu konuda başarılı sonuçlara imza attığını görebiliriz. İçinizde bir şüphe, korku, endişe olmadan bizler ile iletişime geçerek işleminizi yaptırabilirsiniz. Sizleri en mutlu şekilde uğurlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024