Sizi Arayalım

Nem Aşısı

İçindekiler

Özellikle mevsim geçişlerine bağlı olarak meydana gelen cilt kuruluğuna, nem kaybına  yönelik uygulanan nem aşısı; cildinin daha sağlıklı ve genç görünmesini isteyenler için pratik bir çözüm sağlar. İlerleyen yaş, çevresel faktörler, genetik kaynaklı ciltte oluşan kırışıklıklardan ve sarkmalardan şikayet edenlerin yanı sıra daha canlı, pürüzsüz bir görünüm isteyenler için de nem aşısı yöntemi kolayca uygulanabilir.

Nem Aşısı Nedir?

Nem aşısının sağladığı faydaları sıralamadan önce, “nem aşısı nedir?” sorusunu cevaplamak gereklidir. Cildin daha sağlıklı, genç, pürüzsüz görünmesini sağlamaya yönelik, cilt dokusu altına hyaluronik asit, vitaminler ve antioksidanların enjekte edilmesi işlemine nem aşısı denir.

Seans Sayısı :
3 - 4 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
1 Yıl

Ciltte oluşan sarkmalar, kırışıklıklar başta olmak üzere, genel olarak cansız bir görünüm cilt kuruluğu ile yakından bağlantılıdır. İlerleyen yaşın yanı sıra iklim değişiklikleri, genetik faktörler, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması, uyku düzeni bozuklukları, yetersiz sıvı alımı, hormonal değişimler, alkol-sigara kullanımı, UV ışınlarına fazla maruz kalınması gibi sebepler de cildin nem dengesini bozar, kurumasına sebep olur.

Ciltte hyaluronik asit azaldığı takdirde ise cilt korunmasız kalır, kendini besleyemez. Azalan hyaluronik asitin cilde geri kazandırılması gerekir. İhtiyaç duyulan noktalara nem aşısı yöntemiyle enjekte edilen hyaluronik asit, takviye vitaminler ve antioksidanlar sayesinde cilt, ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanır, nem kaybı sebebiyle oluşan negatif etkilerin giderilmesine nem aşısı uygulaması yöntemiyle kolayca çözüm sağlanır.

Ne Dediler?
testimonial icon
naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

testimonial icon
Niran Demetoğlu
03/01/2023

Herkese merhaba ben Belçikalıyım geçen hafta Dr.Yücel ile mumya makyajı yapmak için Türkiye'ye geldim hizmetten çok memnun kaldım hepinize teşekkür ederim

testimonial icon
rmonyk1
04/01/2020

Onu gerçekten tavsiye ederim! Şimdiye kadar en iyi doktor! Ve en iyi personel.Ben yeniden şekillendirilmiş vücut, BBL, liposuction, karın tuck ve vajinal gençleştirme yaptım.Sonuçtan çok memnun kaldım. Tüm personel çok cana yakın ve yardımsever.

Devamını Oku
testimonial icon
ayten eran
10/01/2022

Yucel beyi tek kelime ile anlatmak gerekirse mükemmel. hem harika bir cerrah hem de inanılmaz hastasını düşünen anlayan bir doktor. Başka bir doktora kendimi emanet ettiğimi düşünemiyorum. Yücel beyin yardımcılarınin da hepsi islerini çok cok iyi yapiyorlar. Bayram bey, Tuba hanım ve özellikle Yağmur hanım. Yağmur hanim bilgisi,deneyimi, yardımseverligi ve güler yüzü ile size her konuda inanılmaz destek oluyor. Mükemmel bir cerrah ve mükemmel bir ekip başka söze gerek yok aslında.

Devamını Oku
testimonial icon
ha...e
11/02/2022

Botox uygulaması İçin kliniğe başvurdum. Doktorum Yücel Bey Hijyen kuralları ağırlama karşılama yaptırdığım işlem için kliniği gönülden tavsiye ederim.

testimonial icon
Fuat Özdemir
13/01/2020

İşini aşkla yapan bir doktor arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sanırım ileride dünya çapında bir estetik cerrah olacak... Ekibide kendi gibi güler yüzlü ve hasta takibini çok iyi yapıyorlar. Teşekkürler.

Nem Aşısı Ne İşe Yarar?

Temel olarak,  cilt kuruluğu ve nem oranının azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan sorunları çözmeye yardımcı olan nem aşısı, sağlıklı, canlı bir görünümün yanı sıra, ciltteki kırışıklıkların, ince çizgilerin tedavisinde de etkin olan bir uygulamadır.

Aşının içeriğindeki maddeler, cildin nem tutma kapasitesini artırarak, kaybolan elaksiyetin geri kazanılmasına yardım eder. Zamanla orta çıkan yaşlanma belirtileri uygulanan nem aşısı sayesinde azalır, daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanılmasını destekler.

Diğer yandan, cilt kuruluğu, nem kaybı sebebiyle ortaya çıkan soluk görünümün yanı sıra, rahatsızlık hissi veren cilt gerilmeleri gibi problemlerin de çözümünde oldukça etkili olan nem aşısı, stresli yaşamın ciltte bıraktığı yorgun ve bitkin görünümün de çözümüne önemli katkılar sağlar. Nem aşısı faydaları arasında, cildin doğal rengine tekrar kavuşması da bulunur.

İlgili İçerikler
Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?
Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Vajinoplasti yani vajina daraltma estetiği, vajinal açıklık ve destekleyici kasların özel cerrahi...

Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?
Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?

Meme dikleştirme (mastopeksi), sarkık görünüme sahip göğüs şeklini değiştirmek, gençleştirmek...

En İyi Saç Ekim Merkezi
En İyi Saç Ekim Merkezi

En İyi Saç Ekim Merkezi olarak hizmet veren kliniğimiz aracılığı ile...

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular
Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular operasyon öncesi...

Cilt sağlığının onarılması, ince kırışıklıkların giderilmesi, elastikiyetini kaybeden cildin tekrar sıkılaşması, yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde azaltılması, ciltte leke oluşumunun engellenmesi, daha parlak bir cilt görünümü, cilt tonunun eşitlenmesi gibi önemli faydaları olan nem aşısı cildin ihtiyacı olan sağlığı kolaylıkla geri kazandırır.

Ayrıca, yaz başında uygulanan aşı sayesinde, güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yaz boyu cildin nem dengesini korumak da mümkündür. Cildinizde önemli bir problem olmasa dahi sağlıklı bir cilt için gerekli olan nem aşısı, yaşlanma karşıtı bakım uygulamaları içerisinde oldukça etkin bir yöntem olarak kullanılır.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Cildinin daha sağlıklı, pürüzsüz ve negatif etkilerden arınmış olmasını isteyenler için, "Nem aşısı nasıl yapılır?" sorusu önemlidir zira oldukça kolay ve pratik bir yöntem olan uygulama sayesinde uzun süreli çözümlere rahatlıkla ulaşılır.

Öncelikle nem aşısı öncesi sonrası süreci ile ilgili olarak, cildin analizi hekim ya da cilt uzmanı tarafından gerçekleştirilir. İşlemden sonra beklenilen sonuçla, aşının etkilerinin örtüşmesi uygulama öncesinde önemlidir. Uygulamaya başlarken, tedavi bölgesi sterilize edilir, anestezik krem kullanılarak uyuşması sağlanır.

Lokal anestezi ile uyuşan cilde nem aşısı uygulamak konforlu ve pratik bir süreçtir. Çok ince uçlu iğneler kullanılarak, cildin alt tabakasına hyaluronik asit ve gerek görülürse takviye amaçlı vitaminler ile antioksidanlar enjekte edilir. Cildin altında hacim sağlayan ve nem dengesini düzenleyen enjeksiyonlar sayesinde ince çizgiler dolar, kaybolan nem cilde geri kazandırılır.

“Nem aşısı hangi bölgelere uygulanır?” sorusuna bağlı olarak uygulamanın süresi de değişir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller ve dudaklara uygulanan nem aşısının bölgeye bağlı olarak işlem süresi değişir. Yüz bölgesine uygulanacaksa yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürer. Diğer yandan boyunda, ellerde, dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar için  işlem uygulanacaksa süre 35- 40 dakika içerisinde tamamlanır. Dudak nem aşısı uygulaması ise yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir. Nem kaybı sebebiyle kurumuş, cansız görünen dudaklar işlem sonrası sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır.

Nem Aşısı İçeriği Nedir?

Cilt için oldukça etkili olan uygulamayı yaptırmak isteyenler için, nem aşısının içeriği ile ilgili bilgi vermek önemlidir. Cildin temel ihtiyaçlarından olan hyaluronik asit halihazırda vücutta bulunan ve su tutma özelliği olan bir maddedir. Nem aşısı içeriğinin de temelini oluşturur. Asit enjekte edilen cildin su tutma kapasitesi artırılır ve bu sayede ciltte zamanla azalan nem seviyesi istenilen düzeye ulaşır.

Ayrıca nem aşısı uygulamasının içeriğinde kolajen ve elastin üretimini destekleyen ek bileşenler de yer alır. Cilt için gerekli vitaminler ve antioksidanlar da aşı ile cilde enjekte edilir. Bu sayede, kalsiyum, monitol gibi vitaminler cilt sağlığını ve görünümünü önemseyen kişiler için fayda sağlar, yaşlanma belirtilerinin negatif etkilerinden kurtulunmasına destek olurlar. İnsan vücudu için herhangi bir zararı olmayan bu içerikler sayesinde cildin istenilen görünümüne kolay ve konforlu bir yöntemle ulaşılır.

Nem Aşısı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Genellikle tek seans olarak uygulanan nem aşısı uygulamasının etkisi ortalama bir yıl kadar devam eder fakat uygulanan asit türüne ve uygulama bölgesine göre bu süre 6 ay ve 2 yıl kadar bir süreyi kapsayabilir. Nem aşısı sonrası cilt, yıl boyunca korunur, nemlenir ve beslenmesi devam eder. Diğer yandan, ileriki yaşlara bağlı olarak, sarkmaların ve kırışıklıkların ciltte görülen etkisi fazla ise, 3 ay ara ile uygulamayı yaptırmak daha iyi ve etkin sonuç alınmasını sağlar.

Nem Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Oldukça güvenli ve pratik bir tedavi yöntemi olarak kabul edilen nem aşısı, her tıbbi uygulama gibi yan etkilere sebep olabilir fakat işleme bağlı olarak gelişen yan etkileri oldukça basit ve geçici semptomlardan oluşur. Ameliyatsız gerçekleşen nem aşısı uygulaması süresince ve sonrasında genellikle herhangi bir ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Nem aşısı yaptıranlar, işlemden sonra günlük hayatlarına rahatlıkla devam ederler.

Nadiren, nem aşısı sonrası enjeksiyon yapılan bölgede hafif ağrı, kızarıklıklar ve zaman zaman şişmeler sayılabilir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden düzelen ve geçici etkilerdir. Nem aşısı zararları ile ilgili önemli bir bulgu yoktur. Çok nadir durumlarda alerjik reaksiyon ve enfeksiyon riski olabilir fakat işlem öncesi hekim veya uzmanlarla yapılacak görüşme bu riski en aza indirecektir.

Nem Aşısı Fiyatları

Oldukça pratik, konforlu ve etkili bir uygulama olan nem aşısının sağladığı faydaları sıraladıktan sonra, sağlıklı ve estetik bir cilt görünümü isteyenler için nem aşısı fiyatı da merak edilmektedir. Nem aşısının içeriğinde kullanılan ürünlerin kalitesine, uygulama yapılacak bölgeye yada bölgelere, uygulamayı yapan kliniğe bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Deneyimli uzman  kadro tarafından, kaliteli ürünler kullanılarak uygulanan nem aşısı, uygulama öncesi, sonrası tüm süreçlerin sorunsuz ve rahatlıkla tamamlanmasını sağlar.

Son Düzenleme : 24.04.2023