Sizi Arayalım

Nem Aşısı

İçindekiler

Özellikle mevsim geçişlerine bağlı olarak meydana gelen cilt kuruluğuna, nem kaybına  yönelik uygulanan nem aşısı; cildinin daha sağlıklı ve genç görünmesini isteyenler için pratik bir çözüm sağlar. İlerleyen yaş, çevresel faktörler, genetik kaynaklı ciltte oluşan kırışıklıklardan ve sarkmalardan şikayet edenlerin yanı sıra daha canlı, pürüzsüz bir görünüm isteyenler için de nem aşısı yöntemi kolayca uygulanabilir.

Nem Aşısı Nedir?

Nem aşısının sağladığı faydaları sıralamadan önce, “nem aşısı nedir?” sorusunu cevaplamak gereklidir. Cildin daha sağlıklı, genç, pürüzsüz görünmesini sağlamaya yönelik, cilt dokusu altına hyaluronik asit, vitaminler ve antioksidanların enjekte edilmesi işlemine nem aşısı denir.

Seans Sayısı :
3 - 4 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
1 Yıl

Ciltte oluşan sarkmalar, kırışıklıklar başta olmak üzere, genel olarak cansız bir görünüm cilt kuruluğu ile yakından bağlantılıdır. İlerleyen yaşın yanı sıra iklim değişiklikleri, genetik faktörler, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması, uyku düzeni bozuklukları, yetersiz sıvı alımı, hormonal değişimler, alkol-sigara kullanımı, UV ışınlarına fazla maruz kalınması gibi sebepler de cildin nem dengesini bozar, kurumasına sebep olur.

Ciltte hyaluronik asit azaldığı takdirde ise cilt korunmasız kalır, kendini besleyemez. Azalan hyaluronik asitin cilde geri kazandırılması gerekir. İhtiyaç duyulan noktalara nem aşısı yöntemiyle enjekte edilen hyaluronik asit, takviye vitaminler ve antioksidanlar sayesinde cilt, ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanır, nem kaybı sebebiyle oluşan negatif etkilerin giderilmesine nem aşısı uygulaması yöntemiyle kolayca çözüm sağlanır.

Ne Dediler?
testimonial icon
Mehmet Erkan
03/02/2022

Bu ikinci estetik operasyonum yücel hocaya ve ekibine çok teşekkür ediyorum ilk operasyonum kepçe kulak sorunuyla alakalı bir düzeltme yapmıştık çok çok iyi oldu kulak ellerine sağlık hocam 31 ocak ta burun ameliyatım oldu çok güzel olmuş burnum ama süreç içinde aklıma ne takıldıysa istediğim saatte hemşireler olsun asistanlar olsun çok ilgilendiler çok iyibir ekip çalışması var hocam zaten kurduğunuz aile ortamı ayrı bir güven sağlıyor tekrar tekrar çok teşekkür ederim herbirinize ellerine sağlık hocam çok güzel bir kulağım ve burnum oldu sayende.

Devamını Oku
testimonial icon
ayten eran
10/01/2022

Yucel beyi tek kelime ile anlatmak gerekirse mükemmel. hem harika bir cerrah hem de inanılmaz hastasını düşünen anlayan bir doktor. Başka bir doktora kendimi emanet ettiğimi düşünemiyorum. Yücel beyin yardımcılarınin da hepsi islerini çok cok iyi yapiyorlar. Bayram bey, Tuba hanım ve özellikle Yağmur hanım. Yağmur hanim bilgisi,deneyimi, yardımseverligi ve güler yüzü ile size her konuda inanılmaz destek oluyor. Mükemmel bir cerrah ve mükemmel bir ekip başka söze gerek yok aslında.

Devamını Oku
testimonial icon
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
testimonial icon
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku
testimonial icon
eren taylan
19/12/2019

Obezite ameliyatı sonrası kardeşimin karın germe ameliyatını yaptı. Çok memnun kaldık gerçekten iyi ve ilgili bir doktor, kesinlikle tavsiye ediyorum.

testimonial icon
Fig*** E***
04/08/2019

İşinde çok başarılı, hastalarına karşı son derece ilgili Yücel Bey.Kendisi sadece benim değil ailemizin ve çevremizinde doktoru oldu.Teşekkürler.

Nem Aşısı Ne İşe Yarar?

Temel olarak,  cilt kuruluğu ve nem oranının azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan sorunları çözmeye yardımcı olan nem aşısı, sağlıklı, canlı bir görünümün yanı sıra, ciltteki kırışıklıkların, ince çizgilerin tedavisinde de etkin olan bir uygulamadır.

Aşının içeriğindeki maddeler, cildin nem tutma kapasitesini artırarak, kaybolan elaksiyetin geri kazanılmasına yardım eder. Zamanla orta çıkan yaşlanma belirtileri uygulanan nem aşısı sayesinde azalır, daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanılmasını destekler.

Diğer yandan, cilt kuruluğu, nem kaybı sebebiyle ortaya çıkan soluk görünümün yanı sıra, rahatsızlık hissi veren cilt gerilmeleri gibi problemlerin de çözümünde oldukça etkili olan nem aşısı, stresli yaşamın ciltte bıraktığı yorgun ve bitkin görünümün de çözümüne önemli katkılar sağlar. Nem aşısı faydaları arasında, cildin doğal rengine tekrar kavuşması da bulunur.

İlgili İçerikler
Gıdı Aldırma Ameliyatı
Gıdı Aldırma Ameliyatı

Gıdı Aldırma ameliyatı, boğaz ve çene arasındaki tabakanın...

Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?
Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Operasyon Mudur?

Meme dikleştirme (mastopeksi), sarkık görünüme sahip göğüs şeklini değiştirmek, gençleştirmek...

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?
Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Sosyal Yaşam Nasıl Etkilenir?

Kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), pinna veya dış kulağın cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesidir. Operasyonun amacı...

Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?
Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik...

Cilt sağlığının onarılması, ince kırışıklıkların giderilmesi, elastikiyetini kaybeden cildin tekrar sıkılaşması, yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde azaltılması, ciltte leke oluşumunun engellenmesi, daha parlak bir cilt görünümü, cilt tonunun eşitlenmesi gibi önemli faydaları olan nem aşısı cildin ihtiyacı olan sağlığı kolaylıkla geri kazandırır.

Ayrıca, yaz başında uygulanan aşı sayesinde, güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yaz boyu cildin nem dengesini korumak da mümkündür. Cildinizde önemli bir problem olmasa dahi sağlıklı bir cilt için gerekli olan nem aşısı, yaşlanma karşıtı bakım uygulamaları içerisinde oldukça etkin bir yöntem olarak kullanılır.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Cildinin daha sağlıklı, pürüzsüz ve negatif etkilerden arınmış olmasını isteyenler için, "Nem aşısı nasıl yapılır?" sorusu önemlidir zira oldukça kolay ve pratik bir yöntem olan uygulama sayesinde uzun süreli çözümlere rahatlıkla ulaşılır.

Öncelikle nem aşısı öncesi sonrası süreci ile ilgili olarak, cildin analizi hekim ya da cilt uzmanı tarafından gerçekleştirilir. İşlemden sonra beklenilen sonuçla, aşının etkilerinin örtüşmesi uygulama öncesinde önemlidir. Uygulamaya başlarken, tedavi bölgesi sterilize edilir, anestezik krem kullanılarak uyuşması sağlanır.

Lokal anestezi ile uyuşan cilde nem aşısı uygulamak konforlu ve pratik bir süreçtir. Çok ince uçlu iğneler kullanılarak, cildin alt tabakasına hyaluronik asit ve gerek görülürse takviye amaçlı vitaminler ile antioksidanlar enjekte edilir. Cildin altında hacim sağlayan ve nem dengesini düzenleyen enjeksiyonlar sayesinde ince çizgiler dolar, kaybolan nem cilde geri kazandırılır.

“Nem aşısı hangi bölgelere uygulanır?” sorusuna bağlı olarak uygulamanın süresi de değişir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller ve dudaklara uygulanan nem aşısının bölgeye bağlı olarak işlem süresi değişir. Yüz bölgesine uygulanacaksa yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürer. Diğer yandan boyunda, ellerde, dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar için  işlem uygulanacaksa süre 35- 40 dakika içerisinde tamamlanır. Dudak nem aşısı uygulaması ise yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir. Nem kaybı sebebiyle kurumuş, cansız görünen dudaklar işlem sonrası sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır.

Nem Aşısı İçeriği Nedir?

Cilt için oldukça etkili olan uygulamayı yaptırmak isteyenler için, nem aşısının içeriği ile ilgili bilgi vermek önemlidir. Cildin temel ihtiyaçlarından olan hyaluronik asit halihazırda vücutta bulunan ve su tutma özelliği olan bir maddedir. Nem aşısı içeriğinin de temelini oluşturur. Asit enjekte edilen cildin su tutma kapasitesi artırılır ve bu sayede ciltte zamanla azalan nem seviyesi istenilen düzeye ulaşır.

Ayrıca nem aşısı uygulamasının içeriğinde kolajen ve elastin üretimini destekleyen ek bileşenler de yer alır. Cilt için gerekli vitaminler ve antioksidanlar da aşı ile cilde enjekte edilir. Bu sayede, kalsiyum, monitol gibi vitaminler cilt sağlığını ve görünümünü önemseyen kişiler için fayda sağlar, yaşlanma belirtilerinin negatif etkilerinden kurtulunmasına destek olurlar. İnsan vücudu için herhangi bir zararı olmayan bu içerikler sayesinde cildin istenilen görünümüne kolay ve konforlu bir yöntemle ulaşılır.

Nem Aşısı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Genellikle tek seans olarak uygulanan nem aşısı uygulamasının etkisi ortalama bir yıl kadar devam eder fakat uygulanan asit türüne ve uygulama bölgesine göre bu süre 6 ay ve 2 yıl kadar bir süreyi kapsayabilir. Nem aşısı sonrası cilt, yıl boyunca korunur, nemlenir ve beslenmesi devam eder. Diğer yandan, ileriki yaşlara bağlı olarak, sarkmaların ve kırışıklıkların ciltte görülen etkisi fazla ise, 3 ay ara ile uygulamayı yaptırmak daha iyi ve etkin sonuç alınmasını sağlar.

Nem Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Oldukça güvenli ve pratik bir tedavi yöntemi olarak kabul edilen nem aşısı, her tıbbi uygulama gibi yan etkilere sebep olabilir fakat işleme bağlı olarak gelişen yan etkileri oldukça basit ve geçici semptomlardan oluşur. Ameliyatsız gerçekleşen nem aşısı uygulaması süresince ve sonrasında genellikle herhangi bir ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Nem aşısı yaptıranlar, işlemden sonra günlük hayatlarına rahatlıkla devam ederler.

Nadiren, nem aşısı sonrası enjeksiyon yapılan bölgede hafif ağrı, kızarıklıklar ve zaman zaman şişmeler sayılabilir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden düzelen ve geçici etkilerdir. Nem aşısı zararları ile ilgili önemli bir bulgu yoktur. Çok nadir durumlarda alerjik reaksiyon ve enfeksiyon riski olabilir fakat işlem öncesi hekim veya uzmanlarla yapılacak görüşme bu riski en aza indirecektir.

Nem Aşısı Fiyatları

Oldukça pratik, konforlu ve etkili bir uygulama olan nem aşısının sağladığı faydaları sıraladıktan sonra, sağlıklı ve estetik bir cilt görünümü isteyenler için nem aşısı fiyatı da merak edilmektedir. Nem aşısının içeriğinde kullanılan ürünlerin kalitesine, uygulama yapılacak bölgeye yada bölgelere, uygulamayı yapan kliniğe bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Deneyimli uzman  kadro tarafından, kaliteli ürünler kullanılarak uygulanan nem aşısı, uygulama öncesi, sonrası tüm süreçlerin sorunsuz ve rahatlıkla tamamlanmasını sağlar.

Son Düzenleme : 24.04.2023