Sizi Arayalım

Nem Aşısı

İçindekiler

Özellikle mevsim geçişlerine bağlı olarak meydana gelen cilt kuruluğuna, nem kaybına  yönelik uygulanan nem aşısı; cildinin daha sağlıklı ve genç görünmesini isteyenler için pratik bir çözüm sağlar. İlerleyen yaş, çevresel faktörler, genetik kaynaklı ciltte oluşan kırışıklıklardan ve sarkmalardan şikayet edenlerin yanı sıra daha canlı, pürüzsüz bir görünüm isteyenler için de nem aşısı yöntemi kolayca uygulanabilir.

Nem Aşısı Nedir?

Nem aşısının sağladığı faydaları sıralamadan önce, “nem aşısı nedir?” sorusunu cevaplamak gereklidir. Cildin daha sağlıklı, genç, pürüzsüz görünmesini sağlamaya yönelik, cilt dokusu altına hyaluronik asit, vitaminler ve antioksidanların enjekte edilmesi işlemine nem aşısı denir.

Seans Sayısı :
3 - 4 Seans
Operasyon Süresi :
20 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
1 Yıl

Ciltte oluşan sarkmalar, kırışıklıklar başta olmak üzere, genel olarak cansız bir görünüm cilt kuruluğu ile yakından bağlantılıdır. İlerleyen yaşın yanı sıra iklim değişiklikleri, genetik faktörler, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması, uyku düzeni bozuklukları, yetersiz sıvı alımı, hormonal değişimler, alkol-sigara kullanımı, UV ışınlarına fazla maruz kalınması gibi sebepler de cildin nem dengesini bozar, kurumasına sebep olur.

Ciltte hyaluronik asit azaldığı takdirde ise cilt korunmasız kalır, kendini besleyemez. Azalan hyaluronik asitin cilde geri kazandırılması gerekir. İhtiyaç duyulan noktalara nem aşısı yöntemiyle enjekte edilen hyaluronik asit, takviye vitaminler ve antioksidanlar sayesinde cilt, ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanır, nem kaybı sebebiyle oluşan negatif etkilerin giderilmesine nem aşısı uygulaması yöntemiyle kolayca çözüm sağlanır.

Ne Dediler?
testimonial icon
H S
10/12/2021

Türkiye'de ilk kez mutlak başarı ile. Tüm ameliyatlarında harika sonuçlar, güvenilir geri bildirimler ve ameliyat için ihtiyacınız olacak her şeyi içeren paketlerle Dr Yücel Instagram'da karşılaştı. Dr Yücel ve ekibi en başından beri beni güvenle karşıladılar. Beni derhal havaalanından almaktan, beni otele, kliniğe, hastaneye götürmeye kadar. Tüm sorularım asistan tarafından hemen cevaplandı ve kendimi çok güvende hissettim. Hiç şüphe yok ki, Dr Yücel ihtiyaçlarınıza öncelik veriyor, o harika, 360 lipo & bbl sonuçlarımdan çok memnunum. Her şey yolunda gitti, teşekkürler Dr Yücel & ekibi

Devamını Oku
testimonial icon
Betül Akyürek
25/01/2023

Gülümseyerek yazdığım yorumumda yanağımda oluşan çukurumu doktorum Yücel Sarıaltın’a borçluyum. İlk başta iletişime geçtiğim doktor yardımcısı Tubanur Demirli motive ve ikna etti beni, iyi ki sebebim olmuş. Üniversite yıllarımda böyle bir uygulamadan haberim olsaydı, yanağıma boşuna kurşun kalem koyup arkadaşlarıma benim gamzem var demez, anında bu uygulamayı yaptırırdım. En güzeli; ömür boyu benimle kalacaksın. Gülmesem bile sempatik duruyorum. Ayrıca, yuvarlak yüzümü ince gösterip, hoş ince bir hava kattı. Klinik çok hijyenik ve çalışanlar çok anaç ve her konuda tedbirli disiplinli kişiler. Kliniğe gidip, benim öncesi ve sonrası halimi görmenizi çok isterim.

Devamını Oku
testimonial icon
Kiara Taylor
10/12/2021

İyi bakıldım ve tüm sorularıma cevap verildi ve gerektiğinde bir Tercüman sağlandı, Dr Yücel'i şiddetle tavsiye ederim. Ameliyattan 11 gün sonrayım ve sonuçlarım güzel bir şekilde ilerliyor.

testimonial icon
Turan Cagli
09/05/2024

Dr. Yücel sarialtina burun ameliyati oldum kendi alaninda gerçekten çok iyi bir doktor onun yanında harika bir insan, gösterdigi ilgi ve alakadan dolayı kendisine, benimle ilgilenen Buse hanıma ve hemsirelere ayriyetten tskr ederiz. Herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
ak...l
31/10/2014

yeni ameliyat olmama rahmen cok iyiyim sevgili doktorumun yakınlığı ilgisi sayesinde daha iyi oldum Allah razı olsun elleriniz dert görmesin Yücel bey esinize selamlar bebisinizide öpüyorum Allaha emanet olun....

Devamını Oku
testimonial icon
m.....
04/04/2022

Arkadaşım tavsiyesi ile muayene için gitmiştim. Fakat gitmişken hekimin güven vermesinden dolayı botox işlemi de uygulandı. Gerek Yucel Bey, gerekse ordaki tüm çalışanlar oldukça ilgili ve alakalılar. Klinik olarak hijyene önem veriliyor. Uygulamayı yapıp sizi unutmuyorlar, düzenli takibinizi yapıyor, kontrolde gerekirse bir onceki kadar botox uyguluyorlar :) umuyorum ameliyatimda da ayni ozveriyi gosterirler. Sevgiler.

Devamını Oku

Nem Aşısı Ne İşe Yarar?

Temel olarak,  cilt kuruluğu ve nem oranının azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan sorunları çözmeye yardımcı olan nem aşısı, sağlıklı, canlı bir görünümün yanı sıra, ciltteki kırışıklıkların, ince çizgilerin tedavisinde de etkin olan bir uygulamadır.

Aşının içeriğindeki maddeler, cildin nem tutma kapasitesini artırarak, kaybolan elaksiyetin geri kazanılmasına yardım eder. Zamanla orta çıkan yaşlanma belirtileri uygulanan nem aşısı sayesinde azalır, daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanılmasını destekler.

Diğer yandan, cilt kuruluğu, nem kaybı sebebiyle ortaya çıkan soluk görünümün yanı sıra, rahatsızlık hissi veren cilt gerilmeleri gibi problemlerin de çözümünde oldukça etkili olan nem aşısı, stresli yaşamın ciltte bıraktığı yorgun ve bitkin görünümün de çözümüne önemli katkılar sağlar. Nem aşısı faydaları arasında, cildin doğal rengine tekrar kavuşması da bulunur.

İlgili İçerikler
Kolajen Nedir, Ne İşe Yarar?
Kolajen Nedir, Ne İşe Yarar?

“Kolajen nedir neye yarar?” sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak edilir...

Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?
Kimler Brazilian Butt Lift için Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Annelik Estetiği Nedir?
Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği yapılırken meme, bel ve karın bölgesine yapılan müdahaleler aynı anda yapıl...

Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

Cilt sağlığının onarılması, ince kırışıklıkların giderilmesi, elastikiyetini kaybeden cildin tekrar sıkılaşması, yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde azaltılması, ciltte leke oluşumunun engellenmesi, daha parlak bir cilt görünümü, cilt tonunun eşitlenmesi gibi önemli faydaları olan nem aşısı cildin ihtiyacı olan sağlığı kolaylıkla geri kazandırır.

Ayrıca, yaz başında uygulanan aşı sayesinde, güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yaz boyu cildin nem dengesini korumak da mümkündür. Cildinizde önemli bir problem olmasa dahi sağlıklı bir cilt için gerekli olan nem aşısı, yaşlanma karşıtı bakım uygulamaları içerisinde oldukça etkin bir yöntem olarak kullanılır.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Cildinin daha sağlıklı, pürüzsüz ve negatif etkilerden arınmış olmasını isteyenler için, "Nem aşısı nasıl yapılır?" sorusu önemlidir zira oldukça kolay ve pratik bir yöntem olan uygulama sayesinde uzun süreli çözümlere rahatlıkla ulaşılır.

Öncelikle nem aşısı öncesi sonrası süreci ile ilgili olarak, cildin analizi hekim ya da cilt uzmanı tarafından gerçekleştirilir. İşlemden sonra beklenilen sonuçla, aşının etkilerinin örtüşmesi uygulama öncesinde önemlidir. Uygulamaya başlarken, tedavi bölgesi sterilize edilir, anestezik krem kullanılarak uyuşması sağlanır.

Lokal anestezi ile uyuşan cilde nem aşısı uygulamak konforlu ve pratik bir süreçtir. Çok ince uçlu iğneler kullanılarak, cildin alt tabakasına hyaluronik asit ve gerek görülürse takviye amaçlı vitaminler ile antioksidanlar enjekte edilir. Cildin altında hacim sağlayan ve nem dengesini düzenleyen enjeksiyonlar sayesinde ince çizgiler dolar, kaybolan nem cilde geri kazandırılır.

“Nem aşısı hangi bölgelere uygulanır?” sorusuna bağlı olarak uygulamanın süresi de değişir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller ve dudaklara uygulanan nem aşısının bölgeye bağlı olarak işlem süresi değişir. Yüz bölgesine uygulanacaksa yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürer. Diğer yandan boyunda, ellerde, dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar için  işlem uygulanacaksa süre 35- 40 dakika içerisinde tamamlanır. Dudak nem aşısı uygulaması ise yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir. Nem kaybı sebebiyle kurumuş, cansız görünen dudaklar işlem sonrası sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır.

Nem Aşısı İçeriği Nedir?

Cilt için oldukça etkili olan uygulamayı yaptırmak isteyenler için, nem aşısının içeriği ile ilgili bilgi vermek önemlidir. Cildin temel ihtiyaçlarından olan hyaluronik asit halihazırda vücutta bulunan ve su tutma özelliği olan bir maddedir. Nem aşısı içeriğinin de temelini oluşturur. Asit enjekte edilen cildin su tutma kapasitesi artırılır ve bu sayede ciltte zamanla azalan nem seviyesi istenilen düzeye ulaşır.

Ayrıca nem aşısı uygulamasının içeriğinde kolajen ve elastin üretimini destekleyen ek bileşenler de yer alır. Cilt için gerekli vitaminler ve antioksidanlar da aşı ile cilde enjekte edilir. Bu sayede, kalsiyum, monitol gibi vitaminler cilt sağlığını ve görünümünü önemseyen kişiler için fayda sağlar, yaşlanma belirtilerinin negatif etkilerinden kurtulunmasına destek olurlar. İnsan vücudu için herhangi bir zararı olmayan bu içerikler sayesinde cildin istenilen görünümüne kolay ve konforlu bir yöntemle ulaşılır.

Nem Aşısı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Genellikle tek seans olarak uygulanan nem aşısı uygulamasının etkisi ortalama bir yıl kadar devam eder fakat uygulanan asit türüne ve uygulama bölgesine göre bu süre 6 ay ve 2 yıl kadar bir süreyi kapsayabilir. Nem aşısı sonrası cilt, yıl boyunca korunur, nemlenir ve beslenmesi devam eder. Diğer yandan, ileriki yaşlara bağlı olarak, sarkmaların ve kırışıklıkların ciltte görülen etkisi fazla ise, 3 ay ara ile uygulamayı yaptırmak daha iyi ve etkin sonuç alınmasını sağlar.

Nem Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Oldukça güvenli ve pratik bir tedavi yöntemi olarak kabul edilen nem aşısı, her tıbbi uygulama gibi yan etkilere sebep olabilir fakat işleme bağlı olarak gelişen yan etkileri oldukça basit ve geçici semptomlardan oluşur. Ameliyatsız gerçekleşen nem aşısı uygulaması süresince ve sonrasında genellikle herhangi bir ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Nem aşısı yaptıranlar, işlemden sonra günlük hayatlarına rahatlıkla devam ederler.

Nadiren, nem aşısı sonrası enjeksiyon yapılan bölgede hafif ağrı, kızarıklıklar ve zaman zaman şişmeler sayılabilir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden düzelen ve geçici etkilerdir. Nem aşısı zararları ile ilgili önemli bir bulgu yoktur. Çok nadir durumlarda alerjik reaksiyon ve enfeksiyon riski olabilir fakat işlem öncesi hekim veya uzmanlarla yapılacak görüşme bu riski en aza indirecektir.

Nem Aşısı Fiyatları

Oldukça pratik, konforlu ve etkili bir uygulama olan nem aşısının sağladığı faydaları sıraladıktan sonra, sağlıklı ve estetik bir cilt görünümü isteyenler için nem aşısı fiyatı da merak edilmektedir. Nem aşısının içeriğinde kullanılan ürünlerin kalitesine, uygulama yapılacak bölgeye yada bölgelere, uygulamayı yapan kliniğe bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Deneyimli uzman  kadro tarafından, kaliteli ürünler kullanılarak uygulanan nem aşısı, uygulama öncesi, sonrası tüm süreçlerin sorunsuz ve rahatlıkla tamamlanmasını sağlar. Nem aşısı fiyatını öğrenmek için randevunuzu alarak hekimle görüşmelisiniz. Hekim tarafından yapılacak değerlendirmelere göre fiyat belirlenir.

Son Düzenleme : 18.05.2024