Sizi Arayalım

Örümcek Ağı Uygulaması

İçindekiler

Yüz bölgesinde yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kırışıklık ya da sarkmaların örümcek ağı estetiği sayesinde giderilmesi mümkündür. Bir ameliyatsız yüz germe uygulaması olan örümcek ağı estetiği ile ilerleyen yaşa bağlı sorunların yan sıra, cildin genç ve parlak bir görünüm kazanması için uygulanabilecek en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Cilt yapısı ile uyumlu dermal ipler kullanılarak gerçekleştirilen örümcek ağı estetiği hücre ve doku yenilenmesine de destek olur. Son derece kısa süren, sosyal hayatı ya da iş hayatını etkilemeyen örümcek ağı estetiği ile hem erkekler hem de kadınlar arzu ettikleri genç görünüme kavuşabilir, uygulamadan hemen sonra günlük hayatına dönebilir. Peki örümcek ağı estetik nedir ve örümcek ağı estetiği yaptıranların yorumları ne şekilde?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
15 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 3 YIl

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Herhangi bir cerrahi prosedür içermeyen, ameliyatsız yüz germe uygulaması olan örümcek ağı estetiği, biyouyumlu polidioksanon ipler kullanılarak gerçekleştirilen bir cilt germe işlemidir. Söz konusu ipler cilt altına ince uçlu iğneler yardımıyla yerleştirilir, bu sayede cildin gergin bir görünüm kazanması sağlanır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan yüze örümcek ağı uygulaması ile azalan deri altı kolajen üretiminin tetiklenmesi de mümkündür. Örümcek ağı estetiği ile yüz bölgesinde sorunlu bölgeler tespit edildikten sonra yerleştirilen ipler cildin yukarı doğru kaldırılmasına destek olur. Bu ipler yalnızca kolajen üretiminin değil, fibroblast ve elastin üretiminin tetiklenmesi açısından etkilidir.

Örümcek ağı estetiği literatürde Thread Lift, organik lifting, V-lift ya da altın iplik yöntemi gibi isimlerle de bilinmektedir. Yanlış beslenme, hamilelik ya da hızlı kilo alıp verme gibi durumlar nedeniyle ortaya çıkan sorunların da örümcek ağı estetiği uygulaması ile ortadan kaldırılması mümkündür. Estetik örümcek ağı yöntemi, 18 yaşını doldurmuş, örümcek ağı estetiği için engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan tüm erkekler ve kadınlar için uygundur.

Ne Dediler?
testimonial icon
sa...t
02/07/2015

Ben boyle ilgili ve hosgorulu doktor gormedim bunun yani sira keske hep doktorlar boyle olsa ben burun ameliyati oldum elhamdülillah cok memnun kaldim hakettigi hastaneye girmis onun adinada cok sevindim valla

Devamını Oku
testimonial icon
hakan
20/01/2022

2 ay önce eşim gögüs buyutme ve diklestirme ameliyati oldu mukemmel geçti ameliyat surecimiz ve cok memnun kaldik.dr.yucel bey ve ekibine özellikle buse hanima cok cok tesekkur ederiz iyiki sizlerle tanismisiz.ilgi alaka süper herkeze tavsiye ediyoruz

Devamını Oku
testimonial icon
Zainab Alkoubaisi
15/12/2021

Dr Yücel'e burun estetiği yaptırmaya gittim ve sonuçtan çok memnun kaldım ve tüm ekibin süper cana yakın olduğunu ve her an tekrar yapabileceğini söylemeliyim.

testimonial icon
H S
10/12/2021

Türkiye'de ilk kez mutlak başarı ile. Tüm ameliyatlarında harika sonuçlar, güvenilir geri bildirimler ve ameliyat için ihtiyacınız olacak her şeyi içeren paketlerle Dr Yücel Instagram'da karşılaştı. Dr Yücel ve ekibi en başından beri beni güvenle karşıladılar. Beni derhal havaalanından almaktan, beni otele, kliniğe, hastaneye götürmeye kadar. Tüm sorularım asistan tarafından hemen cevaplandı ve kendimi çok güvende hissettim. Hiç şüphe yok ki, Dr Yücel ihtiyaçlarınıza öncelik veriyor, o harika, 360 lipo & bbl sonuçlarımdan çok memnunum. Her şey yolunda gitti, teşekkürler Dr Yücel & ekibi

Devamını Oku
testimonial icon
Arzu Colak
14/01/2022

20 Mart 2021'de en sevdiğim doktorum Dr. Yücel Sarıaltın faaliyet göstermektedir. Çok yakışıklı çok profesyonel. Hastanede kalış çok iyiydi herkese teşekkürler 1 hafta sonra uçakla Almanya'ya geri döndüm. Asistan Yağmur ile her hafta iletişim halindeyim. Sitede ve sonrasında şimdi bile benimle çok ilgileniyorlar. Bana daha iyi bir şey olamaz. Çok mutluyum ve bir sonraki ameliyat için oraya tekrar uçardım. En iyi doktor en iyi ekip Görüşmek üzere

Devamını Oku
testimonial icon
Enes Sarı
03/02/2022

En iyisi!

Örümcek Ağı Estetiği Hangi Bölgelere Yapılır?

Örümcek ağı estetiği yaygın olarak yüz bölgesinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Örneğin yanak bölgesinin gerdirilmesi ya da kaş kaldırma işlemlerinde sıklıkla tercih edilir. Yine göz kapağı, göz kapağı çevresi ile alt göz kapaklarında oluşan kırışıklıklar örümcek ağı estetiği ile giderilebilir. Ayrıca dudaklar ve çevresi, çene çizgisi ile gıdı ve boyun bölgesi de örümcek ağı estetiği ile genç bir görünüme kavuşturulabilir. Tüm bunlara ek olarak örümcek ağı ile burun estetiği yapılması da mümkündür. Fakat öncelikle estetik cerrah tarafından gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi, bireylerin örümcek ağı burun estetiği için uygun olup olmadığına karar verilmesi gerekir.

Örümcek ağı estetiği nadiren yüz bölgesinin dışında da uygulanabilir. Nitekim bugüne dek dekolte bölgesini, bacakların iç kısımlarını, kolların altında bulunan sarkık kısımları ve karın bölgesini gençleştirmek için gerçekleştirilen örümcek ağı estetiği uygulamaları yapılmıştır. Peki örümcek ağı estetiği nasıl yapılır ve örümcek ağı uygulaması öncesi sonrası hakkında yapılan yorumlar neler?

İlgili İçerikler
Koronavirüse Karşı Alabileceğimiz Kişisel Önlemler Nelerdir?
Koronavirüse Karşı Alabileceğimiz Kişisel Önlemler Nelerdir?

Artık küresel bir salgın halini alın koronavirüs hastalığı, ilk olarak Aralık 2019’da ortaya çıkmıştır.

Tam Yüz Gençleştirme
Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Gıdı Liposuction
Gıdı Liposuction

Çenenin alt kısmında bulunan yağlardan kurtulmanızı sağlayan gıdı liposuction...

Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?
Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) gittikçe popülerleşen ve yüzde oldukça farklılık yaratan bir prosedürdür.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Örümcek ağı estetiği uygulamasında genel anesteziye gerek yoktur, uygulama lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Örümcek ağı estetiği sırasında izlenen adımlar ise şunlardır:

  • Herhangi bir kesi yapılmaksızın, ince uçlu iğneler kullanılarak özel medikal ipler cilt altına yerleştirilir,
  • Tünel tekniği ile gerçekleştirilen işlem sırasında ipler, cilt altına örümcek ağına benzer şekilde uygulanır,
  • Kesi olmadığından uygulama tamamlandıktan sonra dikiş atılması gerekmez.

Örümcek ağı estetiği sonrası yerleştirilmiş olan ipler cilt altına lifting etkisi yaratarak kolajen üretimini tetikler. Bu da yüzdeki yaşlı görünümün yerini genç görünüme bırakmasına yardımcı olur. Hastalar estetik cerrah tarafından örümcek ağı estetiği öncesi sonrası hakkında bilgilendirilir. Örümcek ağı estetiği sonrası hafif kızarma ya da morarma gibi durumlar ortaya çıkıyor olsa da bunlar kısa süre içerisinde kendiliğinden geçer.

Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Ciltteki sarkmaların ya da kırışıklıkların çok derin ya da ciddi olduğu durumlarda örümcek ağı estetik uygulamaları önerilmez. Estetik örümcek ağı uygulaması cilt yüzeyinde ince kırışıklık ya da sarkmaları bulunan 35 ile 60 yaş arasındaki bireyler için ideal bir yöntem olarak kabul edilir. Ayrıca estetik uygulamalarda cerrahi müdahalelerden korkan ya da ameliyatsız yöntemlere yönelmek isteyen bireyler için de uygun bir yöntemdir.

Ciltte örümcek ağı uygulaması kanama bozukluğu yaşayan ya da düzenli şekilde kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar için önerilmez. Ayrıca keloid hastalığı, üst solunum yolu enfeksiyonu, diş enfeksiyonu, uçuk, bağışıklık sistemi sorunları, epilepsi, kanser ve şizofreni gibi hastalıkları bulunan insanlar için de uygun bir yöntem değildir. Ayrıca hamile ya da emziren kadınlar için emzirme sürecinin bitmesi beklenmelidir.

Örümcek Ağı Estetiği Avantajları

Yaşlanmaya bağlı etkileri ortadan kaldıran örümcek ağı estetiği çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Örümcek ağı estetiği ile elde edilebilecek avantajlar şunlardır:

  • Son derece kısa süren bir işlemdir,
  • İşlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez,
  • Kesi olmadığından dikiş atılmasına gerek yoktur, bu yüzden uygulama sonrasında iz kalması söz konusu değildir,
  • Kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde en etkili yöntemlerden biridir,
  • İşlemin etkileri kaybolduğunda tekrarlanabilir,
  • Kolajen, fibroblast ve elastin üretimine destek olarak doğal yenileme sağlar.

Tüm bu avantajları ile örümcek ağı estetiği son yılların en popüler ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biri haline gelmiştir. Ayrıca cerrahi prosedürler ile karşılaştırıldığında daha uygun işlem maliyetlerine sahiptir.

Örümcek Ağı Estetiği Etkisi Ne Kadar Sürer?

Her insanın cilt yapısı ya da cilt altı dokusu birbirinden farklı olabilir. Bu yüzden “örümcek ağı estetiği etkisi ne kadar sürer?” sorusuna net cevap vermek mümkün değildir. Fakat ortalama 2 yıl kalıcılık süresine sahip olduğu söylenebilir. Ayrıca örümcek ağı estetiği uygulamasının etkilerini kaybetmesi durumunda tekrarlanmasında bir sakınca yoktur.

Kısa süren bir işlem olduğundan işlemden hemen sonra hastalar günlük hayatlarına dönebilir. Ayrıca operasyonun başarısı ve etki süresinin uzatılmasına adına işlem sonrasında bir süre mimik hareketleri yapılmaması, 3 hafta boyunca yüzün ovuşturulmaması ve yüz üstü yatılmaması önerilir. Peki örümcek ağı estetiği kaç TL ve örümcek ağı estetiği İstanbul bölgesinde nerelerde yaptırılır?

Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları

Kişilerin beklentileri ve uygulama bölgeleri farklılık göstereceği için örümcek ağı uygulaması fiyatları da kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Aynı şekilde kişilerin cilt yapısı, uygulamada kullanılacak malzemelerin kalitesi, estetik cerrahın deneyimi ve revizyon ameliyatlarının gerekli olup olmadığı gibi  durumlar da örümcek ağı estetiği ücreti üzerinde etkilidir. Deneyimsiz ve “örümcek ağı uygulaması nedir?” bilmeyen bir cerrah tarafından, ekonomik örümcek ağı estetiği fiyatları ile gerçekleştirilen uygulamalar başınıza çok ciddi sorunlar açabilir. Bu yüzden örümcek ağı estetiği konusunda önceliğiniz her zaman güvenilir bir estetik cerrah ile çalışmak olmalıdır. Bugüne dek örümcek ağı estetiği ile gerçekleştirilen germe işlemlerinden memnun kaldıklarını belirten tüm hastalar, güvenilir estetik cerrahlar tercih ettiklerini dile getirmiştir.

Eğer siz de “örümcek ağı estetiği nedir?” ve “örümcek ağı estetiği nasıl yapılır?” gibi sorulara kapsamlı yanıt almak ve bir randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 11.12.2023