Sizi Arayalım

Paris Işıltısı

İçindekiler

Paris Işıltısı Nedir?

Ameliyatsız anti aging işlemlerinden en sık uygulanan uygulamalardan biri de Paris ışıltısı yöntemidir. Son yıllarda dengesiz veya sağlıksız beslenme, az su tüketme gibi kişisel yeme- içme bozukluklarının yanında hava kirliliği, güneş ışınlarının etkisi gibi çevresel koşullara bağlı olarak cilt yapısı donuk, mat, sağlıksız bir görünüme bürünmektedir. Ayrıca tüm bu nedenlerin yanında yaşla gelen elastikiyet kaybı da kişileri cilt gençleştirme ya da tazeleme yöntemlerine itmektedir. Fakat her ne kadar yaşlanmak ya da sağlıksız cilt görünümü sorun olsa da insanlar bundan kurtulmak için cerrahi müdahalelerden çok, son moda enjeksiyon işlemlerine yönelmektedir. Bunların en etkilerinden biri de Paris ışıltısı uygulamasıdır. Peki Paris ışıltısı nedir?

Paris ışıltısı, NCTF 135 HA olarak da bilinen içerisinde 59 aktif bileşen bulunan bir cilt bakım ürünüdür. Paris ışıltısı, cilt dokusunu nemlendirmek, ciltte parlaklığı arttırmak, kolajen üretimini uyararak ince çizgi veya kırışıklıkların görünümünü azaltmak için formüle edilmiştir. Paris ışıltısı uygulaması ameliyatsız yaşlanma karşıtı bir yöntem olup parlak ve genç bir cilde sahip olmak için son derece etkilidir. 

Seans Sayısı :
3-6 Seans
Operasyon Süresi :
30 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
Kullanıma Bağlı

Paris Işıltısı İçeriği Nedir?

Paris ışıltısı ince kırışıklıklarla mücadelede yaygın olarak kullanılan ameliyatsız bir enjeksiyon uygulamasıdır. Paris ışıltısı uygulaması daha dolgun, pürüzsüz, genç cilt görünümünü hedefleyen yöntemlerden biridir. Paris ışıltısı zengin içeriği sayesinde ciltteki ince çizgileri, kırışıklıkları, yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca cilt tonunu iyileştirir, cildin nem oranını artırır, cildin genel görünümünü canlandırır. Tüm bu etkilere sahip Paris ışıltısı içeriğinde; hyaluronik asit, amino asitler, vitaminler, mineraller, antioksidanlar gibi bileşenler bulunur. Bu bileşenler cildin yenilenmesini sağlayarak daha genç, sağlıklı bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. 

  • Hyaluronik Asit: Paris ışıltısı içerisinde bulunan hyaluronik asit, içeriği sayesinde cildin nem dengesini artırır, cildi dolgunlaştırır, genç bir görünüm sağlar. Paris ışıltısı uygulamasındaki hyaluronik asit, cildin altındaki dokulara suyu bağlayarak dolgunluğunu artırır bu da ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ayrıca hyaluronik asit, cildin elastikiyetini artırarak cildin daha sıkı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle hyaluronik asit, cilt bakımı endüstrisinde sıkça kullanılan bir bileşendir bu sebeple de Paris ışıltısı tedavisinin cilt yenileme özelliklerine katkıda bulunur.
  • Amino Asitler: NCTF 135 olarak da bilinen Paris ışıltısı enjeksiyonu, içeriğinde amino asitler de içerir. Amino asitler, proteinlerin yapı taşıdır, cildin doğal olarak ürettiği peptidlerin ön maddeleridir. Cilt sağlığı için önemli bir bileşen olan amino asitler, cildin doğal rejenerasyon sürecini destekler, ciltteki hasarı azaltır, cildin elastikiyetini artırır. Paris ışıltısı özellikle prolin, glisin, histidin, lizozim, arginin gibi amino asitler içerir. Bu amino asitler, kolajen ve elastin üretimini artırır, ciltteki ince çizgileri veya kırışıklıkları azaltır, ciltteki lekeleri hafifletir, cildin genel sağlığını destekler. Amino asitler ayrıca ciltteki serbest radikalleri nötralize ederek ciltteki hasarın önlenmesine yardımcı olur. Bu, cildin daha sağlıklı, genç görünmesine yardımcı olur. Tüm bu nedenlerden dolayı, Paris ışıltısı tedavisi, amino asitler gibi anti-aging bileşenleri içerdiği için cilt bakımı endüstrisinde popüler bir seçenektir.
  • Vitaminler: Paris ışıltısı enjeksiyonu içeriğini oluşturan vitaminler arasında A, B, C, E ve K vitaminleri bulunur. Bu vitaminler, cildin doğal olarak sağlıklı kalmasına, cildin daha genç görünmesine yardımcı olur. A vitamini hücre yenileme özelliğine sahiptir, cildin nemini korumasına yardımcı olur. B vitaminleri, cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur, cildin genel sağlığını destekler. C vitamini, kolajen üretimini artırarak ciltteki sarkmaları azaltır, cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. E vitamini, cildin nemlendirilmesine, cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur. K vitamini ise ciltteki kan dolaşımını artırarak ciltteki hiperpigmentasyonu azaltır, daha aydınlık bir cilt tonu oluşmasına yardımcı olur. Tüm bu vitaminleri içerisinde barındırması sebebiyle Paris ışıltısı cildin beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur, ciltteki yaşlanma belirtilerinin azaltılmasını sağlar.
  • Mineraller: İçeriğinde pek çok bileşeni barındıran Paris ışıltısı mineraller açısından da oldukça zengindir. Paris ışıltısı içeriğindeki mineraller arasında çinko, bakır, selenyum, magnezyum ve demir gibi önemli mineraller bulunur. Bu mineraller hücre metabolizmasından dengeyi sağlamakla görevlidir. Çinko, cildin sağlıklı kalması için gereklidir, cildin doğal olarak ürettiği kolajeni artırır. Bakır, cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur, antioksidan özellikleri sayesinde cildi serbest radikallerden korur. Selenyum, cildin genel sağlığını destekler, cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Magnezyum, cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur, ciltteki tahrişi azaltır. Demir ise cildin oksijen almasına yardımcı olur ve ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Paris ışıltısı içeriğinde bulunan tüm bu mineraller cildin beslenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha canlı cilt görünümüne yardımcı olur. 
  • Antioksidanlar: Paris ışıltısı içeriğinde cildin daha genç görünmesini sağlayan antioksidanlar bulundurur. Bunlar arasında glutatyon, koenzim Q10 ve alfa-lipoik asit gibi güçlü antioksidanlar vardır. Glutatyon, vücuttaki hücrelerin zararlı maddelerden arındıran bir antioksidandır, ciltteki yaşlanma belirtilerinin azaltılmasını sağlar. koenzim Q10 ve nükleik asit, cilt elastikiyetini artırarak cildin yenilenmesine olanak verir. Ayrıca metabolik reaksiyonlar ortaya çıkar. Alfa-lipoik asit cildi serbest radikallerden arındırıp ciltteki hücre hasarını azaltır, cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. 

Paris ışıltısı içeriğinde bulunan tüm bu hyaluronik asit, amino asitler, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar sayesinde ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak cilt bakımı alanında popüler bir tedavi unsuru haline gelmiştir. 

Ne Dediler?
testimonial icon
m.....
04/04/2022

Arkadaşım tavsiyesi ile muayene için gitmiştim. Fakat gitmişken hekimin güven vermesinden dolayı botox işlemi de uygulandı. Gerek Yucel Bey, gerekse ordaki tüm çalışanlar oldukça ilgili ve alakalılar. Klinik olarak hijyene önem veriliyor. Uygulamayı yapıp sizi unutmuyorlar, düzenli takibinizi yapıyor, kontrolde gerekirse bir onceki kadar botox uyguluyorlar :) umuyorum ameliyatimda da ayni ozveriyi gosterirler. Sevgiler.

Devamını Oku
testimonial icon
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
Merve Aykan
25/01/2022

Yaklaşık 6 ay önce doktorum Yücel beye ameliyat oldum. İki operasyon gecirdim. Ve sonucundan çooook memnumun. Çok güzel ağırlandık. Ameliyat öncesi ve sonrasında çok yardımcı oldular. Kendisi gibi ekibide çok mükemmel! Dünyanın en İYİ en PROFESYONEL doktoru tarafından ameliyat olduğum için çok mutluyum! Doktorum Yücel beye, ekibine ve özellikle Assistanına çok teşekkür ederim!

Devamını Oku
testimonial icon
ys...d
18/02/2022

Yücel Bey'e ikinci kez dudak dolgumu yaptırdım. Yine her zaman olduğu gibi çok memnun kaldım. Dolgum çok doğal duruyor ve asla bıyık bölgeme taşmadı. Türkiye'nin en iyi doktorlarından olduğuna eminim. Kendisini ailecek çok seviyoruz. Hem yaptığı işlemler çok başarılı, hem de çok samimi ve güler yüzlü biri. Yaptıracağınız herhangi bir işlemden memnun kalmama şansınız yok. Hiç düşünmeden Yücel Bey'i tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
Fuat Özdemir
13/01/2020

İşini aşkla yapan bir doktor arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sanırım ileride dünya çapında bir estetik cerrah olacak... Ekibide kendi gibi güler yüzlü ve hasta takibini çok iyi yapıyorlar. Teşekkürler.

testimonial icon
Mirhan MİROĞLU
09/01/2022

Rhinoplasti ( burun ameliyatı ) oldum. Operasyondan önce ve sonra her açıdan ilgilendiler. Tabi burası yorum kısmı size ameliyatı ve olanları anlatayım. Hastaneye tetkiklerden sonra yatırıyorlar. Ameliyat için doktorumuz gelip kontrollerini yapıyor. Ameliyat öncesi keşif yapıyor diyebilirim. Ameliyata alıyorlar sonra. Bir şey koklatıyorlar. 5 e kadar say diyorlar. Ben 500 e kadar sayarım dedim ama 3 ten sonrasını hatırlamıyorum. Ameliyat bitiyor. Narkozlu hallerimi pek hatırlamıyorum. Sevgilimin adını bağırmışım. Bence siz de pek hatırlamak istemeyeceksiniz . Bu arada hastane ve şartlarından bahsetmek bile istemiyorum. Efsaneydi çünkü. Her şey çok güzeldi. Bir gün misafir ediyorlar hastanede. Doktorumuz son kontrolünü yaptıktan sonra taburcu ediyor. Burnumun içindeki tampon çıkarılırken kesinlikle acıtmadı. Endişesi olan varsa kesinlikle bir endişesi olmasın. Ağrım iki gün sürdü. Bütün tamponların çıkması bantların sökülmesi altı güne tekabül etti. Morluklar da sekizinci günün sonunda tamamen son buluyor. Ameliyattan sonra iki gün için şişler çok çok fazla oluyor. Gözleriniz az görecek kadar. Ama acısı falan kesinlikle yok. Bu büyük şişlikler de dördüncü günün sonunda bitiyor. Yani toplasanız en fazla on gün içerisinde muhteşem nefes alan ve muhteşem görünen burnunuza kavuşuyorsunuz. Doktorumuz ve ekibinden yana hiç bir sorun yaşamadım. Çok huysuzumdur iyi sabrettiklerini düşünüyorum hatta. Bana çok iyi davrandılar. Şuan ameliyattan tam 4 ay geçti. Masajlarımı düzenli yaptım ve çok memnunum. Not: Salya sümük ağladığım eski sevgilimi unutturacak derecede burnumu güzel yaptı doktor bey. Çünkü yenileri gerçekten de unutturdu. Kral adamsın Yücel abi seviyorum seni

Devamını Oku

Paris Işıltısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ameliyatsız cilt gençleştirme, yenileme operasyonlarından olan Paris ışıltısı tedavisi özellikle yüz, boyun, dekolte ve eller başta olmak üzere yaşlanma belirtilerinin yoğun hissedildiği bölgelere uygulanmaktadır. 

Paris ışıltısı yüzde farklı bölgelere uygulanabilmektedir. Göz çevresi, alın ve kaş arasındaki ince çizgileri yok etmek amacıyla Paris ışıltısı enjeksiyonundan faydalanmak mümkündür. Göz altı Paris ışıltısı ile koyu renk yok edilerek daha canlı, parlak bir görünüm elde edilebilir. Yine ağız ya da burun kenarındaki ince çizgilerden Paris ışıltısı enjeksiyonu ile kurtulmak olasıdır. Ayrıca yüzdeki yanak, çene hattındaki hacim kaybını yok ederek bu bölgedeki yaşlanma veya sarkma belirtilerini yok eder. Bunun dışında Paris ışıltısı ile ciltteki lekeler ve akne izleri de ortadan kaldırılabilir. 

Paris ışıltısı uygulamasıyla boyun bölgesi ve dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklık veya sarkmalar yok edilebilir. Ayrıca yine bu bölgelerde oluşan lekelerden de bu yöntemle kurtulmak mümkündür. Ellerde meydana gelen yaşlılık belirtileri, sarkmalar, lekelenmeler de NCTF 135 HA ile ortadan kaldırılabilmektedir. 

İlgili İçerikler
Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?
Kol için Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki yağlanma her bölgeyi etkileyebilir. Özellikle kol bölgesinde oluşan yağlanma sorunu en inatçı...

Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Gıdı Liposuction
Gıdı Liposuction

Çenenin alt kısmında bulunan yağlardan kurtulmanızı sağlayan gıdı liposuction...

Tam Yüz Gençleştirme
Tam Yüz Gençleştirme

Tam yüz gençleştirme uygulaması, yıllara karşı savaşan cildimizin bir süre sonra yorgun düşmesi...

Paris Işıltısı Hakkında Merak Edilenler

Paris ışıltısı uygulaması yaptırmak isteyenler arasında en çok merak edilenler; uygulamanın kaç seans süreceği, hangi aşamalardan oluştuğu, kimlerin yaptırabileceği, Paris ışıltısı fiyatı gibi konulardır. 

Paris ışıltısı tedavisinin kaç seans süreceği cildin tedavi ihtiyacına göre değişmekle birlikte ortalama 3-6 seans arasında değişmektedir. Uygulama seansları arasındaki süre hekimin belirleyeceği şekilde 2-4 hafta aralığında değişebilir. İlk seanstan itibaren ciltteki değişim fark edilmekle birlikte uygulamanın etkisi bir yıla kadar sürmektedir. İşlemi bu süreçte yenilemekte herhangi bir sakınca yoktur, aksine uygulamanın kalıcılığını artırmaktadır. 

Paris ışıltısı tedavisi ortalama 20-30 dakika süren acısız bir uygulamadır. Paris ışıltısı yaptıranlar uygulamadan hemen sonra günlük hayatlarına dönebilirler. Uygulama başlatma, onarım ve stabilize olmak üzere üç aşamadan oluşur. Birden fazla seanslara bölünen bu aşamalarla birlikte cilt yenilenir, gençleştirilir. Paris ışıltısı uygulamasını kadın erkek fark etmeksizin 35 yaşın üzerindeki; ciltteki matlıktan, cansızlıktan, sarkma ve kırışıklıklardan rahatsız olan herkes yaptırabilir. 

Uygulama hakkındaki en çok merak edilenlerden biri de Paris ışıltısı NCTF 135 HA fiyatı konusudur. İşlem fiyatı uygulamanın yapılma amacına, yapılacağı bölgeye göre farklılık göstermektedir. Her hasta için tedavi planı farklı olabilir ve tedavi sürecini iyi yönetmek önemlidir. Paris ışıltısı uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi edinmek için Yücel Sarıaltın ve ekibiyle iletişime geçerek sizin için en uygun tedavi planını oluşturabilirsiniz. 

Son Düzenleme : 05.10.2023