Sizi Arayalım

Q Switch Tedavileri

Günümüzde medikal estetik uygulamalar içerisinde en gelişmiş lazer cihazlarından biri olan Q Switch yaygın pigmentli lezyonlarında tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.
İçindekiler

Cilt üzerindeki estetik kusurların giderilmesi konusunda son derece etkili bir yöntem olan Q Switch akne izleri, doğum lekesi ve güneş lekeleri de dahil olmak üzere cilt üzerinde yer alan tüm kusurları ve renk değişikliklerini giderebilir. Günümüzün yenilikçi tedavi yöntemlerinden biri olan Q Switch lazer tedavisi cilt üzerindeki istenmeyen leke ya da renk değişikliklerinden kurtulmak için başvurulabilecek en güvenli yöntemlerden biri olarak kabul edilir.

Yalnızca lekelerin olduğu bölgelere odaklı olarak uygulanan Q switch lazer tedavisi çevre dokulara zarar vermez. Uygulama öncesinde anestezik krem uygulaması gerçekleştirildiği için seans boyunca ağrı ya da hissedilmez. Seans süreleri konusunda ise uygulama bölgesine ve hastanın cilt yapısı belirleyicidir. Siz de “Q Switch lazer nedir?” sorusuna ayrıntılı bir cevap almak için bu yazıyı okuyabilir, randevu ve fiyat gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Sophie
29/11/2021

Kızımda güzel bir Rinoplasti gördükten sonra yüz prosedürlerimi Dr Yücel'den ayırttım. Asla başka birine güvenmezdim ama işinin ne kadar doğal olduğunu görünce emin ellerde olacağıma ikna oldum. Toplamda, özel gereksinimime göre özelleştirilmiş 'kedi gözü' içeren bir Rinoplasti, Blefaroplasti ve yüz ve boyun germe oldum. Yücel Doktor daha ilk görüşmeden yüzüme bir baktı ve ne istediğimi ve özelliklerime neyin uygun olacağını biliyordu, hatta burun kemerimin tepesinde istemediğim küçük bir ben aldı. Kendimi yepyeni bir kadın gibi hissediyorum ve doğal bir sonuçla birkaç yıl daha genç görünüyorum! Hizmet harika, baştan sona profesyonelce ele alındı ​​ve Carolina, harika bakıcı asistanı sorular ve güvence için (her zaman telefonla) telefondaydı. Tüm prosedür boyunca kendimi hiç yalnız hissetmedim ve otel ve klinik konaklamanın yanı sıra tıbbi bakım içeren paket anlaşma mükemmeldi. İlaç ve sonrası bakım da olağanüstü. Dr Yücel ve ekibini ne kadar öve övemem ve ona tamamen güvendiğim için bundan sonra vücut şekillendirme için geri döneceğim. Fiyat ve hizmet 10/10 Sophie - Londra :))

Devamını Oku
testimonial icon
Melike Tuzlen
15/01/2022

En iyi doktor ve en iyi ekip. Özellikle Buse her şeyi daha kolay ve konforlu hale getiriyor. Şimdiye kadar birkaç küçük operasyon geçirdim ve hepsinin sonuçlarından çok memnunum. Bundan sonra da kesinlikle Yücel Bey'i seçeceğim.

Devamını Oku
testimonial icon
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
Fig*** E***
04/08/2019

İşinde çok başarılı, hastalarına karşı son derece ilgili Yücel Bey.Kendisi sadece benim değil ailemizin ve çevremizinde doktoru oldu.Teşekkürler.

testimonial icon
Az***
04/08/2019

Herkese merhaba 35 yaşındayım ve hosteslik yapıyorum. Yaklaşık 1 sene önce görünüşümü değiştirmek istediğimi fark ettim. Meme büyütme ve liposuction ameliyatı olmaya karar verdim çünkü çok fazla fast food tüketiyordum. Operasyon sonucu en doğal duran doktorları araştırdım ve Yücel Sarıaltın ile tanıştım. Kendisi çok başarılı bir doktor bu ameliyatı düşünen herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku

Q Switch Nedir?

İleri düzeyde bir teknoloji ürün olan Q Switch standart lazer cihazları ile mukayese edildiğinde çok daha hızlı ve güçlü atış yapar. Başka dokulara zarar vermiyor olmasının en önemli nedeni de budur. Çünkü atış hızlı ve güçlü olduğundan çevreye doğru ısı kaçışı olmaz ve etkiler doğrudan hedef bölge üzerinde hissedilir. Q Switch atım süresi saniyenin yaklaşık olarak milyonda biri kadardır. Yaşlılık ve güneş lekelerinden Q Switch ile kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda doğum lekeleri ve dövmeler de Q Switch ile silinebilir.

Maksimum verimlilik ile uygulanan Q Switch teknolojisi pigmentleri gidermek konusunda çok darbeli cihazlara oranla çok daha etkilidir. İşlem tek bir darbe ile gerçekleştiği için doku değişimi ya da kanama gibi riskler de minimize edilir. Tek bir cihaz olan Q Switch 4 farklı dalga boyuna sahiptir ve dalga boyları hastanın cildi üzerindeki lekelerin durumuna göre ayarlanır. Q Switch tedavisine geçmeden önce hastanın muayenesi uzman hekim tarafından gerçekleştirilmeli ve hasta süreç hakkında bilgilendirilmelidir.

İlgili İçerikler
Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler
Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili...

Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz
Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en motive edici işlemlerden biri genital estetiktir. Hamilelik, doğu...

Ameliyatsız Jinekomasti Geçer mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Ameliyatsız Jinekomasti Geçer mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erkeklerde görülen ve meme büyüme sorunu olarak tanımlanan Jinekomasti...

Q Switch Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Cilt üzerindeki lekelerin tedavisinde ve artık istenmeyen dövmelerin silinmesinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında Q Switch gelir. Tüm bunlara ek olarak yaşlılık nedeniyle ortaya çıkan lekelerin, güneş lekelerinin, doğum lekelerinin ve çillerin de Q switch ile tedavisi mümkündür. Ek olarak Q Switch lazer uygulaması ile şu işlemler de gerçekleştirilebilir:

 • Dövme silme,
 • Vücuttaki kolajen miktarının artırılmasına bağlı olarak cilt gençleştirme ve toning uygulaması,
 • Ayak tırnağı mantarlarının tedavisi,
 • Göz çevresinde meydana gelen problemler,
 • Pigment lezyonları,
 • Akne tedavisi,
 • Karbon Peeling,
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması,
 • Kırışıkların giderilmesi.

Ayrıca Q Switch lazer tüy sarartma konusunda da oldukça etkili bir yöntemdir. Üstelik tüyler sarartıldıktan sonra cilt üzerinde herhangi bir leke kalması da söz konusu değildir. Tüy sarartma işlemi kalıcı olmayan bir yöntem olmakla birlikte ilk seans sonrasında etkileri görülebilir. Yüz bölgesinde, kol bölgesinde ya da göğüs ve sırt bölgesinde Q Switch lazer tüy sarartma yaptıranlar işlemi 5 ila 6 hafta aralıklarla tekrarlayabilir. İşlemin bu aralıklarla tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Q Switch ile Leke Tedavisi

Tüm dünyada leke tedavisi için kullanılan standart lazer yöntemleri bölgede ısı oluşturarak yanmaya ve dolayısıyla cilt sorunlarına neden olur. Fakat Q Switch lazer leke tedavisi için böyle bir durum söz konusu değildir. Yani bir yandan etkili sonuçlar elde edilirken bir yandan da doku hasarı oluşmaz. Ayrıca yan etkiler yok denecek kadar azdır ve nadir olarak gelişir.

Uygulanacak olan Q Switch lazer leke tedavisi öncesinde cildin tamamen temizlendikten sonra bir anestezik krem uygulanır. Fakat bazı hastalar için böyle bir gereklilik de yoktur. Cilt üzerindeki lekelerin tedavisi yaklaşık 15 ila 20 dakikalık 1 ya da 3 seans ile gerçekleştirilir. Uygulama sonrası cildin tamamen yenilenmesi ve sonuçların görülmesi ile yaklaşık olarak 6 ay içinde gerçekleşir. Lazer tedavisi sonrası oluşan kırışıklıklar kısa süre içinde kendiliğinden geçer ve bölgede tahriş ya da yara oluşmaz.

Q Switch yöntemi sayesinde krem ile tedavi edilemeyen ve melanosit artışı nedeniyle ortaya çıkan yaşlılık ve güneş lekeleri de tedavi edilebilir. Tüm bunlara ek olarak sivilce lekeleri ve doğum lekelerinin tedavisi de Q Switch ile mümkündür. Leke tedavisi karbon peeling ile birlikte gerçekleştirildiğinde alınacak sonuçlar çok daha etkili olur.

Q Switch ile Dövme Silme

Büyük bir arzu ve istekle ya da heyecanla yaptırılan dövmeler, belirli bir noktadan sonra o heyecanın kaybolması ya da farklı nedenler de sıkıntı verici olabilir. Eskiden dövmeleri silmek mümkün olmadığı için insanlar genellikle bu dövmeleri başka dövmeler ile kapatmak yani cover-up yapmak durumunda kalsa da, günümüzde Q Switch yöntemi ile bu dövmelerden tamamen kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Farklı renklere sahip dövmeler, Q Switch cihazının 4 farklı dalga boyu sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde silinebilir. Uygulanan Q Switch lazer leke tedavisi ile deri altında bulunan boya parçalanır ve çok küçük parçalara ayrılır. Zaman içerisinde bu boyalar lenf dolaşımı sayesinde vücuttan atılır. Ayrıca Q Switch lazer dövme silme işlemi ile vücuttaki kolajen üretimi de artırılmış olur. Böylelikle vücudun çok daha pürüzsüz, genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşması da mümkün hale gelir.

Q Switch yönteminin dövme silme konusundaki başarısı bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan uygulamalar ile kanıtlanmıştır. Nitekim uygulamadan yararlanmış olanların yapmış oldukları olumlu Q Switch lazer dövme silme yorumları da bunu göstermektedir.

Q Switch Yönteminin Avantajları

Q Switch lazer yönteminin en temel avantajı istenmeyen estetik kusurlardan kurtularak arzu edilen görünüme kavuşmaktır. Bunun dışında öne çıkan Q Switch lazer avantajları şunlardır:

 • Herhangi bir risk barındırmayan, güvenilir bir uygulamadır,
 • Anestezik kremler uygulanmasa bile hissedilen ağrı ya da acı minimum seviyededir,
 • Cildi sıkılaştırır ve sarkmaları önler,
 • İstenmeyen tüylerin uzamasına engel olur ve tüylerin sararmasına yardımcı olur,
 • Ölü cilt hücrelerinin yok edilmesini sağlar,
 • Cildin çok daha genç bir görünüme kavuşmasını ve kişilerin özgüveninin artmasını sağlar,
 • Sivilce izlerini ya da akne skarlarını tamamen ve kalıcı olarak yok ederek görünümün çok daha pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

Fiziksel kusurların yanı sıra cilt lekeleri nedeniyle ortaya çıkan psikolojik ve sosyal sorunların da Q Switch yöntemi ile ortadan kaldırılması mümkündür. Q Switch yönteminin mucizevi lazer ışınları aslında sosyal hayatınızın da çok iyi bir noktaya taşınmasına yardımcı olur. Siz de bu tedavi yöntemi hakkında kendinizi ikna etmek için Q Switch lazer yaptıranlar ile görüşebilir ve yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Q Switch Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok lazer uygulamasından sonra olduğu gibi Q Switch uygulamasından sonra da işlemin yapıldığı bölge ısı enerjisine ve lazer ışınlarına bağlı olarak hassaslaşır. Özellikle tedavi sonrasındaki ilk 24 saatlik dilimde güneş lekeleri oluşmaması adına güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır. Bu durum Q switch yönteminin kullanıldığı dövme silmede ve diğer tüm cilt gençleştirme uygulamaları için geçerlidir.

Yaz aylarında sıcak havalar uygulamanın başarısını küçük de olsa düşürdüğünden, Q Switch lazer yaptıranlar genellikle kış aylarını tercih eder. Yaz aylarında yapılan uygulamalarda ise soğuk kompres yapılması ya da yanık önleyici kremler kullanılması önerilir. Ayrıca güneş koruyucu kremler kullanmak da güneş lekelerinin oluşmasını önleyecektir. Eğer siz de “Q Switch lazer ne işe yarar?” sorusuna kapsamlı bir yanıt almak, randevu ve tedavi süreçleri hakkında bilgilendirilmek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Q Switch Yönteminin Yan Etkileri Var mı?

Cilt lekeleri konusundaki en etkili yöntemlerden biri olan Q Switch uygulamasında nadir de olsa bazı yan etki durumlarından bahsetmek mümkündür. Fakat doktor tarafından tavsiye edilenlere harfiyen uyulması durumunda bu yan etkiler ile karşılaşma ihtimali son derece zayıftır. İşlem sonrasında bölgede hafif kızarıklıklar oluşsa da bunlar kısa sürede kendiliğinden geçer. Bir diğer yandan Q Switch eğer dövme silme işlemine uygulanacaksa, normalden biraz daha fazla ağrı hissedilmesi söz konusudur. Fakat yine de tahammül edilemeyecek seviyede değildir. Çok nadir şekilde bazı hastalarda geçici ödem oluşumu gözlenebilir.

Sonuç olarak Q Switch uygulamasında büyük bir yan etki söz konusu değildir ve bu yan etkiler Q Switch lazer faydaları yanında oldukça zayıf kalır. Ayrıca yüksek doz ve uzun süren tedaviler sonrasında yara gelişimi, morarma ya da su kabarcıkları ile karşılaşmak mümkün olsa da bunlar hekim müdahaleleri ve tavsiyeleri ile kısa sürede tedavi edilebilir. Hekim uygulama öncesinde size lazerin yan etkileri ile ilgili olarak detaylı bilgi verecektir.

Q Switch Kaç Seans Sürer?

Q Switch seans sayısı konusunda belirleyici olan pek çok faktör bulunur. Ten rengi, dalga boyu ya da cilt üzerindeki lekenin durumu gibi faktörler bunlardan bazılarıdır. Fakat ortalama bir rakam vermek gerekirse, 4-8 seans arası idealdir. Vücudun geniş bir alanına yayılmış ve çok sayıda renk içerek dövmelerin silinmesi için çok daha fazla seans gerekebilir. Uzun süreli seanslar ise yan etki oluşma riskini artırır. Bu yüzden öncelikle doktorunuzun gerekli muayeneyi yapması gerekir. Muayene sonucunda muhtemel sonuçlar size bildirilecek ve size de uygun şekilde bir tedavi programı yapılacaktır.

Cilt üzerinde yanık oluşmaması ya da ortaya herhangi bir yan etki çıkmaması adına seanslar arasında ortalama olarak 5-6 hafta bırakılması önerilir. Cildinizin durumuna bağlı olarak bu süre değişiklik gösterebilir.

Q Switch Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her ne kadar yukarıdaki bilgiler Q Switch tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak için yeterli olsa da, bazı hastalar daha kısa ve net cevaplar almak isteyebilir. Bu kısa ve net cevaplar şu şekilde listelenebilir:

 • Lazer tedavisinde ağrı ya da acı minimum seviyededir,
 • FDA onaylı olarak tüm dünyada kullanılan bir sistemdir,
 • Hasta talepleri doğrultusunda daha konforlu bir tedavi süreci için anestezik krem uygulaması yapılabilir,
 • Q Switch için yaz aylarındansa kış ayları daha uygundur,
 • Son derece güvenilir bir işlemdir ve sağlık açısından herhangi bir tehdit oluşturmaz,
 • Leke tedavisi ve pürüzsüz bir cilt için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden biri olarak gösterilir,
 • Q Switch ile elde edilen başarılar, krem tedavisi ile mukayese edilemeyecek seviyededir,
 • Tedaviden hemen sonra duşa girilmemesi ya da güneş ışığına doğrudan maruz kalınmaması durumunda yara ya da tahriş oluşumu gözlenmez,
 • Her dövme için garanti verilmemekle birlikte, pek çok dövme için yüzde yüz silme garantisi verilebilmektedir.

Q Switch son yılların en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biri olarak ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Q Switch uygulamasının fiyatları hakkında ise uygulama bölgesinin boyutu, seans sayısı ve benzeri pek çok faktör devreye girer. Bu yüzden net bir fiyat alabilmeniz için öncelikle uzman hekim muayenesi gerekir. Eğer siz de bu tedavi yöntemi hakkında bilgi almak, Q Switch fiyat bilgilerini sorgulamak ve randevu almak isterseniz, iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme : 04.05.2023