Sizi Arayalım

Q Switch Tedavileri

Günümüzde medikal estetik uygulamalar içerisinde en gelişmiş lazer cihazlarından biri olan Q Switch yaygın pigmentli lezyonlarında tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.
İçindekiler

Cilt üzerindeki estetik kusurların giderilmesi konusunda son derece etkili bir yöntem olan Q Switch akne izleri, doğum lekesi ve güneş lekeleri de dahil olmak üzere cilt üzerinde yer alan tüm kusurları ve renk değişikliklerini giderebilir. Günümüzün yenilikçi tedavi yöntemlerinden biri olan Q Switch lazer tedavisi cilt üzerindeki istenmeyen leke ya da renk değişikliklerinden kurtulmak için başvurulabilecek en güvenli yöntemlerden biri olarak kabul edilir.

Yalnızca lekelerin olduğu bölgelere odaklı olarak uygulanan Q switch lazer tedavisi çevre dokulara zarar vermez. Uygulama öncesinde anestezik krem uygulaması gerçekleştirildiği için seans boyunca ağrı ya da hissedilmez. Seans süreleri konusunda ise uygulama bölgesine ve hastanın cilt yapısı belirleyicidir. Siz de “Q Switch lazer nedir?” sorusuna ayrıntılı bir cevap almak için bu yazıyı okuyabilir, randevu ve fiyat gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

testimonial icon
Mer*** Ö***
16/04/2017

Sevgili hocam, saç ekimi işlemi yaptınız çok güzel oldu teşekkürler elinize sağlık

testimonial icon
Pink Elo
31/01/2023

1.5 sene önce Bbl oldum .gerçekten zerre sonrasında sorun yaşamadım.aradan bu kadar zaman geçtiği halde yazmak istedim.istediğim kıvrımı harika verdi hocam.belimi inceliği çok iyi oldu .benim çok ağrılı geçti çünkü cilt yapım çok hassas ve ince.diğer odadaki aynı ameliyatı olanlar benim kadar ağrılı değillerdi.onlar çok iyi görünüyorlardı.ama çektiğim acılara değdi.kiloda almadım dengeyi korudum.bu ameliyatı olmak kendime yaptığım en büyük güzellik oldu

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
g.....
30/03/2020

Geçtiğimiz temmuz ayında kendisinden randevu aldım. Memelerim arzu ettiğim boyuttan küçüktü. Aynı zamanda oldukça belirgin bir asimetri problemim vardı. Görüşmemiz oldukça samimi bir havada geçti, kafamda oluşan sorular yanıtsız kalmadı ve hemen ameliyat için randevulaştık. Ameliyattan sonra doktorum minör boyutta ağrılarım olacağından bahsetmişti ki dediği gibi de oldu. Ağrılarımdan 5 gün sonra tamamen kurtuldum. Son bir güncelleme yapmam gerekirse, ameliyatımın üstünden bir ay geçti. Memelerimin şeklinden ve boyutundan çok memnunum, doktoruma zaten bu konuda güveniyordum. Bence bu süreçte doktorla karşılıklı güven çok büyük önem teşkil ediyor. Doktorumun samimiyetine, ilgisine ve profesyonelliğine teşekkür ederim, kendisine ameliyat olmak aldığım en iyi kararlardan biriydi

Devamını Oku
testimonial icon
m....s
06/08/2014

Ben almanyadan geldim. orda ismini duymustum meme büyütme ameliyatı oldum kendisinin ilgisinden hastaya yaklasimindan ve basarili ameliyatından dolayi teşekkür ederim. Silokonu kas altına koymasina ragmen çok agrim olmadi. Herşey için teşekkürler. .başarıların devamını dilerim

Devamını Oku

Q Switch Nedir?

İleri düzeyde bir teknoloji ürün olan Q Switch standart lazer cihazları ile mukayese edildiğinde çok daha hızlı ve güçlü atış yapar. Başka dokulara zarar vermiyor olmasının en önemli nedeni de budur. Çünkü atış hızlı ve güçlü olduğundan çevreye doğru ısı kaçışı olmaz ve etkiler doğrudan hedef bölge üzerinde hissedilir. Q Switch atım süresi saniyenin yaklaşık olarak milyonda biri kadardır. Yaşlılık ve güneş lekelerinden Q Switch ile kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda doğum lekeleri ve dövmeler de Q Switch ile silinebilir.

Maksimum verimlilik ile uygulanan Q Switch teknolojisi pigmentleri gidermek konusunda çok darbeli cihazlara oranla çok daha etkilidir. İşlem tek bir darbe ile gerçekleştiği için doku değişimi ya da kanama gibi riskler de minimize edilir. Tek bir cihaz olan Q Switch 4 farklı dalga boyuna sahiptir ve dalga boyları hastanın cildi üzerindeki lekelerin durumuna göre ayarlanır. Q Switch tedavisine geçmeden önce hastanın muayenesi uzman hekim tarafından gerçekleştirilmeli ve hasta süreç hakkında bilgilendirilmelidir.

İlgili İçerikler
Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?
Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme işlemi meme boyutundan memnun olmayan, daha dolgun bir meme...

Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?
Meme Ameliyatı Sonrası Hızlı İyileşmek için Neler Yapılmalı?

Uygulanan meme ameliyatı sonrasında daha kısa sürede ve iyi bir sonuç...

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler sayesinde...

Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü
Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü

Annelik estetiği, hamilelik sonrasında annenin vücudunda oluşan fiziksel değişiklikleri iyileştirmek...

Q Switch Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Cilt üzerindeki lekelerin tedavisinde ve artık istenmeyen dövmelerin silinmesinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında Q Switch gelir. Tüm bunlara ek olarak yaşlılık nedeniyle ortaya çıkan lekelerin, güneş lekelerinin, doğum lekelerinin ve çillerin de Q switch ile tedavisi mümkündür. Ek olarak Q Switch lazer uygulaması ile şu işlemler de gerçekleştirilebilir:

 • Dövme silme,
 • Vücuttaki kolajen miktarının artırılmasına bağlı olarak cilt gençleştirme ve toning uygulaması,
 • Ayak tırnağı mantarlarının tedavisi,
 • Göz çevresinde meydana gelen problemler,
 • Pigment lezyonları,
 • Akne tedavisi,
 • Karbon Peeling,
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması,
 • Kırışıkların giderilmesi.

Ayrıca Q Switch lazer tüy sarartma konusunda da oldukça etkili bir yöntemdir. Üstelik tüyler sarartıldıktan sonra cilt üzerinde herhangi bir leke kalması da söz konusu değildir. Tüy sarartma işlemi kalıcı olmayan bir yöntem olmakla birlikte ilk seans sonrasında etkileri görülebilir. Yüz bölgesinde, kol bölgesinde ya da göğüs ve sırt bölgesinde Q Switch lazer tüy sarartma yaptıranlar işlemi 5 ila 6 hafta aralıklarla tekrarlayabilir. İşlemin bu aralıklarla tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Q Switch ile Leke Tedavisi

Tüm dünyada leke tedavisi için kullanılan standart lazer yöntemleri bölgede ısı oluşturarak yanmaya ve dolayısıyla cilt sorunlarına neden olur. Fakat Q Switch lazer leke tedavisi için böyle bir durum söz konusu değildir. Yani bir yandan etkili sonuçlar elde edilirken bir yandan da doku hasarı oluşmaz. Ayrıca yan etkiler yok denecek kadar azdır ve nadir olarak gelişir.

Uygulanacak olan Q Switch lazer leke tedavisi öncesinde cildin tamamen temizlendikten sonra bir anestezik krem uygulanır. Fakat bazı hastalar için böyle bir gereklilik de yoktur. Cilt üzerindeki lekelerin tedavisi yaklaşık 15 ila 20 dakikalık 1 ya da 3 seans ile gerçekleştirilir. Uygulama sonrası cildin tamamen yenilenmesi ve sonuçların görülmesi ile yaklaşık olarak 6 ay içinde gerçekleşir. Lazer tedavisi sonrası oluşan kırışıklıklar kısa süre içinde kendiliğinden geçer ve bölgede tahriş ya da yara oluşmaz.

Q Switch yöntemi sayesinde krem ile tedavi edilemeyen ve melanosit artışı nedeniyle ortaya çıkan yaşlılık ve güneş lekeleri de tedavi edilebilir. Tüm bunlara ek olarak sivilce lekeleri ve doğum lekelerinin tedavisi de Q Switch ile mümkündür. Leke tedavisi karbon peeling ile birlikte gerçekleştirildiğinde alınacak sonuçlar çok daha etkili olur.

Q Switch ile Dövme Silme

Büyük bir arzu ve istekle ya da heyecanla yaptırılan dövmeler, belirli bir noktadan sonra o heyecanın kaybolması ya da farklı nedenler de sıkıntı verici olabilir. Eskiden dövmeleri silmek mümkün olmadığı için insanlar genellikle bu dövmeleri başka dövmeler ile kapatmak yani cover-up yapmak durumunda kalsa da, günümüzde Q Switch yöntemi ile bu dövmelerden tamamen kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Farklı renklere sahip dövmeler, Q Switch cihazının 4 farklı dalga boyu sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde silinebilir. Uygulanan Q Switch lazer leke tedavisi ile deri altında bulunan boya parçalanır ve çok küçük parçalara ayrılır. Zaman içerisinde bu boyalar lenf dolaşımı sayesinde vücuttan atılır. Ayrıca Q Switch lazer dövme silme işlemi ile vücuttaki kolajen üretimi de artırılmış olur. Böylelikle vücudun çok daha pürüzsüz, genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşması da mümkün hale gelir.

Q Switch yönteminin dövme silme konusundaki başarısı bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan uygulamalar ile kanıtlanmıştır. Nitekim uygulamadan yararlanmış olanların yapmış oldukları olumlu Q Switch lazer dövme silme yorumları da bunu göstermektedir.

Q Switch Yönteminin Avantajları

Q Switch lazer yönteminin en temel avantajı istenmeyen estetik kusurlardan kurtularak arzu edilen görünüme kavuşmaktır. Bunun dışında öne çıkan Q Switch lazer avantajları şunlardır:

 • Herhangi bir risk barındırmayan, güvenilir bir uygulamadır,
 • Anestezik kremler uygulanmasa bile hissedilen ağrı ya da acı minimum seviyededir,
 • Cildi sıkılaştırır ve sarkmaları önler,
 • İstenmeyen tüylerin uzamasına engel olur ve tüylerin sararmasına yardımcı olur,
 • Ölü cilt hücrelerinin yok edilmesini sağlar,
 • Cildin çok daha genç bir görünüme kavuşmasını ve kişilerin özgüveninin artmasını sağlar,
 • Sivilce izlerini ya da akne skarlarını tamamen ve kalıcı olarak yok ederek görünümün çok daha pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

Fiziksel kusurların yanı sıra cilt lekeleri nedeniyle ortaya çıkan psikolojik ve sosyal sorunların da Q Switch yöntemi ile ortadan kaldırılması mümkündür. Q Switch yönteminin mucizevi lazer ışınları aslında sosyal hayatınızın da çok iyi bir noktaya taşınmasına yardımcı olur. Siz de bu tedavi yöntemi hakkında kendinizi ikna etmek için Q Switch lazer yaptıranlar ile görüşebilir ve yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Q Switch Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok lazer uygulamasından sonra olduğu gibi Q Switch uygulamasından sonra da işlemin yapıldığı bölge ısı enerjisine ve lazer ışınlarına bağlı olarak hassaslaşır. Özellikle tedavi sonrasındaki ilk 24 saatlik dilimde güneş lekeleri oluşmaması adına güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır. Bu durum Q switch yönteminin kullanıldığı dövme silmede ve diğer tüm cilt gençleştirme uygulamaları için geçerlidir.

Yaz aylarında sıcak havalar uygulamanın başarısını küçük de olsa düşürdüğünden, Q Switch lazer yaptıranlar genellikle kış aylarını tercih eder. Yaz aylarında yapılan uygulamalarda ise soğuk kompres yapılması ya da yanık önleyici kremler kullanılması önerilir. Ayrıca güneş koruyucu kremler kullanmak da güneş lekelerinin oluşmasını önleyecektir. Eğer siz de “Q Switch lazer ne işe yarar?” sorusuna kapsamlı bir yanıt almak, randevu ve tedavi süreçleri hakkında bilgilendirilmek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Q Switch Yönteminin Yan Etkileri Var mı?

Cilt lekeleri konusundaki en etkili yöntemlerden biri olan Q Switch uygulamasında nadir de olsa bazı yan etki durumlarından bahsetmek mümkündür. Fakat doktor tarafından tavsiye edilenlere harfiyen uyulması durumunda bu yan etkiler ile karşılaşma ihtimali son derece zayıftır. İşlem sonrasında bölgede hafif kızarıklıklar oluşsa da bunlar kısa sürede kendiliğinden geçer. Bir diğer yandan Q Switch eğer dövme silme işlemine uygulanacaksa, normalden biraz daha fazla ağrı hissedilmesi söz konusudur. Fakat yine de tahammül edilemeyecek seviyede değildir. Çok nadir şekilde bazı hastalarda geçici ödem oluşumu gözlenebilir.

Sonuç olarak Q Switch uygulamasında büyük bir yan etki söz konusu değildir ve bu yan etkiler Q Switch lazer faydaları yanında oldukça zayıf kalır. Ayrıca yüksek doz ve uzun süren tedaviler sonrasında yara gelişimi, morarma ya da su kabarcıkları ile karşılaşmak mümkün olsa da bunlar hekim müdahaleleri ve tavsiyeleri ile kısa sürede tedavi edilebilir. Hekim uygulama öncesinde size lazerin yan etkileri ile ilgili olarak detaylı bilgi verecektir.

Q Switch Kaç Seans Sürer?

Q Switch seans sayısı konusunda belirleyici olan pek çok faktör bulunur. Ten rengi, dalga boyu ya da cilt üzerindeki lekenin durumu gibi faktörler bunlardan bazılarıdır. Fakat ortalama bir rakam vermek gerekirse, 4-8 seans arası idealdir. Vücudun geniş bir alanına yayılmış ve çok sayıda renk içerek dövmelerin silinmesi için çok daha fazla seans gerekebilir. Uzun süreli seanslar ise yan etki oluşma riskini artırır. Bu yüzden öncelikle doktorunuzun gerekli muayeneyi yapması gerekir. Muayene sonucunda muhtemel sonuçlar size bildirilecek ve size de uygun şekilde bir tedavi programı yapılacaktır.

Cilt üzerinde yanık oluşmaması ya da ortaya herhangi bir yan etki çıkmaması adına seanslar arasında ortalama olarak 5-6 hafta bırakılması önerilir. Cildinizin durumuna bağlı olarak bu süre değişiklik gösterebilir.

Q Switch Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her ne kadar yukarıdaki bilgiler Q Switch tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak için yeterli olsa da, bazı hastalar daha kısa ve net cevaplar almak isteyebilir. Bu kısa ve net cevaplar şu şekilde listelenebilir:

 • Lazer tedavisinde ağrı ya da acı minimum seviyededir,
 • FDA onaylı olarak tüm dünyada kullanılan bir sistemdir,
 • Hasta talepleri doğrultusunda daha konforlu bir tedavi süreci için anestezik krem uygulaması yapılabilir,
 • Q Switch için yaz aylarındansa kış ayları daha uygundur,
 • Son derece güvenilir bir işlemdir ve sağlık açısından herhangi bir tehdit oluşturmaz,
 • Leke tedavisi ve pürüzsüz bir cilt için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden biri olarak gösterilir,
 • Q Switch ile elde edilen başarılar, krem tedavisi ile mukayese edilemeyecek seviyededir,
 • Tedaviden hemen sonra duşa girilmemesi ya da güneş ışığına doğrudan maruz kalınmaması durumunda yara ya da tahriş oluşumu gözlenmez,
 • Her dövme için garanti verilmemekle birlikte, pek çok dövme için yüzde yüz silme garantisi verilebilmektedir.

Q Switch son yılların en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biri olarak ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Q switch tedavileri için belirtilen minimum fiyat 140-200 € aralığındadır. Hastanın durumu, tedavi süreci gibi detaylara göre fiyatlar değişir. Hekiminiz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra fiyat konusunda sizi bilgilendirir. Q Switch uygulamasının fiyatları hakkında ise uygulama bölgesinin boyutu, seans sayısı ve benzeri pek çok faktör devreye girer. Bu yüzden net bir fiyat alabilmeniz için öncelikle uzman hekim muayenesi gerekir. Eğer siz de bu tedavi yöntemi hakkında bilgi almak, Q Switch fiyat bilgilerini sorgulamak ve randevu almak isterseniz, iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024