Sizi Arayalım

Radyo Frekans Uygulaması

İçindekiler

Bir ısı tedavisi olan radyo frekans uygulaması, cilt üzerindeki sarkmaların ya da gevşemelerin tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Cerrahi prosedür gerektirmeyen, ameliyatsız bir tedavi yöntemi olan radyo frekans uygulaması ile cilt üzerindeki yaşlı görüntüden kurtulmak mümkündür. Isı artışı çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi yöntemi olmakla birlikte, günümüzde geliştirilmiş olan modern sağlık teknolojileri ile çok daha etkili sonuçlar elde etmek mümkün hale gelmiştir. Radyo frekans uygulaması cildin genç bir görünüme kavuşmasının yanı sıra cilde parlaklık kazandırılmasına da yardımcı olur. Vücudun hemen hemen her noktasına uygulanabilen radyofrekans uygulaması cilt altı dokulardaki yer alan kolajen liflerini destekler, cildin doğal olarak yenilenmesini sağlar.

Peki radyo frekans uygulaması nedir ve hastaların uygulama sonrası dikkat etmesi gereken noktalar neler?

Seans Sayısı :
7 - 10 Seans
Operasyon Süresi :
25 - 30 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Minimum
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Radyo Frekans Uygulaması Nedir?

Radyo frekans uygulaması radyo dalgaları kullanılarak gerçekleştirilen bir cilt gençleştirme işlemidir. Cilde ve cilt altı dokularına kontrollü şekilde gönderilen radyofrekans dalgaları ısı artışı yaratarak cilt altı dokularının onarılmasını sağlar. Bu işlem sırasında iyileşme cilt yüzeyine ya da cilt altı dokulara herhangi bir zarar vermeden gerçekleşir. Radyo frekans uygulaması sayesinde kırışıklıklar, sivilce, yara izleri, ameliyat sonrası kesi izleri, vücutta meydana gelen çatlaklar, güneş lekeleri, çiller, karın bölgesindeki yağlanma, kol ya da gıdı bölgesindeki sarkmalar tedavi edilebilir.

Bir “ısı tedavisi” olarak nitelenebilecek olan radyofrekans uygulamaları, cilt altı dokulara verilen kontrollü hasar nedeniyle fibroblast ve kolajen üretiminin artırılması esasına dayanır. Peki radyofrekans cilt işlemi neye yarar ve hangi konularda etkilidir?

Ne Dediler?
testimonial icon
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

testimonial icon
Tuncay Hotaman
06/12/2022

Degerli ve Güzel Hocam , size ne kadar Teşekkür etsem bilemiyorum, ellerinize sağlik harika ötesi bir sonucla karşilaşmak kadar güzel birşey olamaz. sizlerin önünde saygiyla eğiliyorum. cok memnun kaldim o güler yüzünüz ve sicakkanligniz bizlere okadar güven veriyorki anlatilamaz sadece yaşanilir bir duygu. Sixpack ve Liposuction operasyonumdan cok memnunum ve mutluyum, ayrica ekipteki arkadaslar, Hastanede: Hemşire Ayşegül Hanim Sosyal Medya uzm Ali Mert Bey ve Bayram Bey Klinikte: Yağmur Hanim, Hemşire Irem Hanim, Masajda Anissa Hanim, Muhasebe Ceyda Hanim ve Vedat Beye Saygilarimi ve Sevgilerimi iletiyorum Hepiniz Kalbimdesiniz

Devamını Oku
testimonial icon
SAQQULL SHAWL SCARF
05/01/2023

Dudak operasyonu geçirdim. Tuba hanım ve Ceren hanımın muhteşem güler yüzü ve ilgisi beni oraya bağlayıcı etken diyebilirim. Aynı zamanda doktorumuz Yücel beyin naif kişiliği sıcakkanlılığı asilliği der başka bişe demeyeceğim :) çok memnunum iyiki Yücel bey

Devamını Oku
testimonial icon
jihane zaroual
03/01/2023

Dr.sarialtin ve ekibini sadece tavsiye edebilirim, işi ve bakımı da çok iyi. Asistanı Nagham, her adımda benim için oradaydı.

testimonial icon
Sa***
05/08/2019

Romanyalıyım ama Londra'da yaşıyorum. Her zaman büyük göğüslerim olsun istemiştim ama korkmuştum. Kuzenimin tavsiyesi üzerine Op. Dr. Yücel Sarıaltın'ı buldum. Sonuçtan çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku

Radyo Frekans Cilt İşlemi Neye Yarar?

Radyo frekans uygulamasının en önemli avantajı cilt yüzeyindeki elastikiyet kaybının giderilmesidir. Aynı zamanda yanak bölgesindeki sarkmalar, alın ve göz çevresi kırışıklıkları, ağız kenarı kırışıklıkları, çene ve çene altında meydana gelen sarkmalar da ortadan kaldırılabilir. Radyo frekans uygulaması karın ve kol bölgesinde meydana gelen sarkmaların tedavisi için de etkili bir yöntemdir.

Vücudun farklı bölgelerine uygulanan radyo frekans işlemi cilt altındaki kolajen ve elastin liflerinin güçlendirilmesine de yardımcı olur. Ayrıca hücresel yenilenme sağladığı için doku kalitesinin artmasında, yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasında, sarkan dokuların toparlanarak sıkılaştırılmasında, cildin daha parlak, daha esnek bir görünüme kavuşmasında da etkilidir. Peki radyo frekans uygulaması nasıl yapılır ve kaç seans gereklidir?

İlgili İçerikler
Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?
Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü
Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü

Annelik estetiği, hamilelik sonrasında annenin vücudunda oluşan fiziksel değişiklikleri iyileştirmek...

Annelik Estetiği Nedir?
Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği yapılırken meme, bel ve karın bölgesine yapılan müdahaleler aynı anda yapıl...

Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?
Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Meme büyütme isteği genellikle orta yaştaki kadınlar için uygun bir estetik uygulamadır. Yaş ilerledikçe ...

Radyo Frekans Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Radyo frekans uygulaması bu işleme engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, 25 ila 50 yaş arasındaki tüm erkek ve kadınlar için uygundur. Bu işlem daha erken yaşlar için önerilmese de ameliyat izleri ya da travmaya bağlı izlerin giderilmesi için kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Radyo frekans uygulaması metal protezi, kalp pili cilt enfeksiyonları ya da kanser öyküsü olan hastalarda, hamile ve emziren kadınlarda uygulanmaz.

Radyo Frekans Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son derece konforlu bir işlem olan radyo frekans uygulaması sırasında anestezik krem sürülmesi ya da herhangi bir anestezik uygulama yapılması gerekmez. Fakat gerekli görüldüğü durumlarda anestezik krem ile hasta konforunun artırılması mümkündür. Nitekim radyo frekans uygulamasının ağrısız bir işlem olduğu söylenebilir. Radyo frekans uygulaması sırasında izlenen adımlar ise şunlardır:

  • Cilt yüzeyi temizlenerek radyofrekans uygulaması için hazır hale getirilir,
  • Radyo frekans cihazı cilt yüzeyine yerleştirilir,
  • Cihaz ile mekanik hareketler yapılarak cilt altına radyofrekans ısısı gönderilir.

Radyo frekans uygulamalarında seans sayısı hastaların ihtiyaçlarına ya da beklentilerine göre değişiklik gösterir. Herhangi bir risk barındırmayan, son derece güvenli bir işlem olan radyo frekans uygulaması 30 ila 45 dakika arasında sürer. Bu süre uzmanın deneyimine ve uygulama bölgesine farklılık gösterebilir.

Radyo Frekans Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Radyofrekans uygulaması sonrası süreçte sonra ilk 5-6 saat cilt üzerinde kızarıklık olması normal kabul edilir. Bu süreçte cilt yüzeyinde oluşan problemlerin giderilmesi amacıyla nemlendirici kremler reçete edilebilir. Ayrıca seansın yapıldığı gün yüzün yıkanmaması, makyaj ya da benzeri uygulamaların yapılmaması, güneşten uzak durulması ve solaryum, hamam ya da sauna gibi yüksek ısıya maruz kalmanıza neden olacak ortamlardan uzak durulmalıdır.

Radyo Frekans Uygulaması Fiyatları

Cilt gençleştirme konusunda son yıllarda kullanılan en etkili yöntemlerden olan radyo frekans uygulaması ile başarılı sonuç almak mümkündür. Elbette başarılı sonuç elde etmek için uzman hekim tercihi büyük önem taşır. Çünkü sorunsuz şekilde gerçekleştirilen radyo frekans uygulaması yalnızca cilt gençleştirme değil, yaşam kalitesini arttırma konusunda da etkilidir. Dolayısıyla işlem sonrası sorun yaşamamak için güvenilir, olumlu geri dönüşler almış bir hekimle çalışmak gerekir.

Radyo frekans uygulaması fiyatları konusunda belirleyici olan birtakım unsurlardan söz etmek mümkündür. Örneğin uygulama bölgesi, seans sayısı, hastaların beklentileri ve uzmanın deneyimi bunlardan bazılarıdır. Eğer siz de radyo frekans uygulaması nasıl yapılır detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 11.12.2023