Sizi Arayalım

Radyo Frekans Uygulaması

İçindekiler

Bir ısı tedavisi olan radyo frekans uygulaması, cilt üzerindeki sarkmaların ya da gevşemelerin tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Cerrahi prosedür gerektirmeyen, ameliyatsız bir tedavi yöntemi olan radyo frekans uygulaması ile cilt üzerindeki yaşlı görüntüden kurtulmak mümkündür. Isı artışı çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi yöntemi olmakla birlikte, günümüzde geliştirilmiş olan modern sağlık teknolojileri ile çok daha etkili sonuçlar elde etmek mümkün hale gelmiştir. Radyo frekans uygulaması cildin genç bir görünüme kavuşmasının yanı sıra cilde parlaklık kazandırılmasına da yardımcı olur. Vücudun hemen hemen her noktasına uygulanabilen radyofrekans uygulaması cilt altı dokulardaki yer alan kolajen liflerini destekler, cildin doğal olarak yenilenmesini sağlar.

Peki radyo frekans uygulaması nedir ve hastaların uygulama sonrası dikkat etmesi gereken noktalar neler?

Seans Sayısı :
7 - 10 Seans
Operasyon Süresi :
25 - 30 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Minimum
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Radyo Frekans Uygulaması Nedir?

Radyo frekans uygulaması radyo dalgaları kullanılarak gerçekleştirilen bir cilt gençleştirme işlemidir. Cilde ve cilt altı dokularına kontrollü şekilde gönderilen radyofrekans dalgaları ısı artışı yaratarak cilt altı dokularının onarılmasını sağlar. Bu işlem sırasında iyileşme cilt yüzeyine ya da cilt altı dokulara herhangi bir zarar vermeden gerçekleşir. Radyo frekans uygulaması sayesinde kırışıklıklar, sivilce, yara izleri, ameliyat sonrası kesi izleri, vücutta meydana gelen çatlaklar, güneş lekeleri, çiller, karın bölgesindeki yağlanma, kol ya da gıdı bölgesindeki sarkmalar tedavi edilebilir.

Bir “ısı tedavisi” olarak nitelenebilecek olan radyofrekans uygulamaları, cilt altı dokulara verilen kontrollü hasar nedeniyle fibroblast ve kolajen üretiminin artırılması esasına dayanır. Peki radyofrekans cilt işlemi neye yarar ve hangi konularda etkilidir?

Ne Dediler?
testimonial icon
Ayşegül Ayrık
05/03/2022

Hayatımda ilk defa estetikte doğru karar verdim Buzamana kadar hep yaptırdığıma pişman olduğum yerlerim oldu ama Yücel hocamızla tanışana dek CAT EYES+BLEPHAROPLASTY yaptırmaya karar verdim gerçekten çok çok memnun kaldım daha 1 haftalık süreçteki fotoğrafım yücel hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık sürecimi hiç sıkıntı acı çekmeden sosyal hayatıma devam ederek geçirdim içim rahat bi şekilde öneriyorum herkese iyiki varsınız

Devamını Oku
testimonial icon
du....
01/03/2017

Çok ilgililer kendimi gençleşmiş hissediyorum sayenizde ilginiz için çok teşekkürler ellerinize sağlık

testimonial icon
lesly velasquez
02/08/2020

Doktor mükemmel bir profesyonel, çok iyi dikkat!, Mükemmel tedavi, klinikte mükemmel bakım! Tüm beklentilerimi aştı! Kişisel ve profesyonel düzeyde, ameliyatın sonuçları rakipsizdir! % 100 tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
kü...a
17/06/2014

Yucel hocam yucel hocam:)ne diyim nerden basliyim bilmiyorum o mubarek ellerinizden opuyorum bole bi burun ameliyati gerceklestirdiginiz icin.daha ameliyat olali 10gun oldu ama gorenlerde bende bayiliyorum milyarlari dokseydim bole burun yaptiramazdim unlu doktorlarda kimmis yucel hocamin yaninda:))ancak guler gecerim soyadi gibi altin erzumda bi veli nimet .okadar ameliyat olan hasta var ve hepsi memnun nie yorum yok anlamadim yapsaniza yorum arkadaslar.hocam tekrardan tskler dert keder gormeyin insallah basarilarinizin dewamini dilerim.kübra

Devamını Oku
testimonial icon
Birgul Kazak
13/12/2022

Merhabalar ben burun ameliyatı oldum çok memnunum şimdi de oğlum burun ameliyatı oldu o da çok memnun ayrıca gıdı liposuction gıdı lipoliz ve botoks yaptırdım malum biz hanımlar hep güzel ve bakımlı olmak istiyoruz bu yüzden doğru adres Dr. Yücel Sarıaltın kendisine çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık hocam her zaman bir numarasınız

Devamını Oku
testimonial icon
Şen*** Ç***
05/12/2017

Yücel bey beyefendi ve gördüğüm en ilgili doktorlardan biri. zaten estetik international genel olarak böyle. herkese tavsiye edebilirim

Radyo Frekans Cilt İşlemi Neye Yarar?

Radyo frekans uygulamasının en önemli avantajı cilt yüzeyindeki elastikiyet kaybının giderilmesidir. Aynı zamanda yanak bölgesindeki sarkmalar, alın ve göz çevresi kırışıklıkları, ağız kenarı kırışıklıkları, çene ve çene altında meydana gelen sarkmalar da ortadan kaldırılabilir. Radyo frekans uygulaması karın ve kol bölgesinde meydana gelen sarkmaların tedavisi için de etkili bir yöntemdir.

Vücudun farklı bölgelerine uygulanan radyo frekans işlemi cilt altındaki kolajen ve elastin liflerinin güçlendirilmesine de yardımcı olur. Ayrıca hücresel yenilenme sağladığı için doku kalitesinin artmasında, yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasında, sarkan dokuların toparlanarak sıkılaştırılmasında, cildin daha parlak, daha esnek bir görünüme kavuşmasında da etkilidir. Peki radyo frekans uygulaması nasıl yapılır ve kaç seans gereklidir?

İlgili İçerikler
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?
Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme işlemi meme boyutundan memnun olmayan, daha dolgun bir meme...

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular
Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular operasyon öncesi...

Hyaluronik Asit Nedir?
Hyaluronik Asit Nedir?

Hyluronik asit, vücudun doğal yapısında bulunan bir maddedir. Gözde, eklemlerde...

Radyo Frekans Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Radyo frekans uygulaması bu işleme engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, 25 ila 50 yaş arasındaki tüm erkek ve kadınlar için uygundur. Bu işlem daha erken yaşlar için önerilmese de ameliyat izleri ya da travmaya bağlı izlerin giderilmesi için kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Radyo frekans uygulaması metal protezi, kalp pili cilt enfeksiyonları ya da kanser öyküsü olan hastalarda, hamile ve emziren kadınlarda uygulanmaz.

Radyo Frekans Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son derece konforlu bir işlem olan radyo frekans uygulaması sırasında anestezik krem sürülmesi ya da herhangi bir anestezik uygulama yapılması gerekmez. Fakat gerekli görüldüğü durumlarda anestezik krem ile hasta konforunun artırılması mümkündür. Nitekim radyo frekans uygulamasının ağrısız bir işlem olduğu söylenebilir. Radyo frekans uygulaması sırasında izlenen adımlar ise şunlardır:

  • Cilt yüzeyi temizlenerek radyofrekans uygulaması için hazır hale getirilir,
  • Radyo frekans cihazı cilt yüzeyine yerleştirilir,
  • Cihaz ile mekanik hareketler yapılarak cilt altına radyofrekans ısısı gönderilir.

Radyo frekans uygulamalarında seans sayısı hastaların ihtiyaçlarına ya da beklentilerine göre değişiklik gösterir. Herhangi bir risk barındırmayan, son derece güvenli bir işlem olan radyo frekans uygulaması 30 ila 45 dakika arasında sürer. Bu süre uzmanın deneyimine ve uygulama bölgesine farklılık gösterebilir.

Radyo Frekans Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Radyofrekans uygulaması sonrası süreçte sonra ilk 5-6 saat cilt üzerinde kızarıklık olması normal kabul edilir. Bu süreçte cilt yüzeyinde oluşan problemlerin giderilmesi amacıyla nemlendirici kremler reçete edilebilir. Ayrıca seansın yapıldığı gün yüzün yıkanmaması, makyaj ya da benzeri uygulamaların yapılmaması, güneşten uzak durulması ve solaryum, hamam ya da sauna gibi yüksek ısıya maruz kalmanıza neden olacak ortamlardan uzak durulmalıdır.

Radyo Frekans Uygulaması Fiyatları

Cilt gençleştirme konusunda son yıllarda kullanılan en etkili yöntemlerden olan radyo frekans uygulaması ile başarılı sonuç almak mümkündür. Elbette başarılı sonuç elde etmek için uzman hekim tercihi büyük önem taşır. Çünkü sorunsuz şekilde gerçekleştirilen radyo frekans uygulaması yalnızca cilt gençleştirme değil, yaşam kalitesini arttırma konusunda da etkilidir. Dolayısıyla işlem sonrası sorun yaşamamak için güvenilir, olumlu geri dönüşler almış bir hekimle çalışmak gerekir.

Radyo frekans uygulaması fiyatları konusunda belirleyici olan birtakım unsurlardan söz etmek mümkündür. Radyo frekans uygulaması için standart bir fiyat yoktur. Hastanın durumu, seans sayısı gibi detaylar fiyatı etkiler. Hekiminiz durumunuzu değerlendirdikten radyo frekans uygulaması fiyatı belirlenir. Örneğin uygulama bölgesi, seans sayısı, hastaların beklentileri ve uzmanın deneyimi bunlardan bazılarıdır. Eğer siz de radyo frekans uygulaması nasıl yapılır detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024