Sizi Arayalım

Şakak Germe

İçindekiler

Şakak germe ameliyatı kaşın dış bölümünü kaldırmak için yapılır. Plastik cerrahi prosedürü olan yöntemle birlikte kaz ayakları yumuşatılır. Aynı zamanda göz çevresi sıkılaştırılır. Operasyon tek başına yapılabileceği gibi yüz germeyle beraber göz kapağı kaldırma işlemleri birleştirilebilmektedir. Şakak germe ameliyatı saç çizgisi üzerinde gizlenen küçük kesiler yardımıyla yapılır. Böylelikle iyileşme süreci kolaylaşır ve çok az miktarda yara iziyle sonuçlanır. Yara izleri ise kısa sürede geçer.

Alın ve şakak germe ameliyatı lokal anesteziyle birlikte sedasyon yöntemi kullanılarak yapılır. Ayrıca anestezi seçeneğiyle tedavi uygulanabilir. Ameliyatın başlangıç aşaması saç çizgisine kesi yerleştirilmesidir. Kesi sayesinde alt taraftaki dokuya ulaşılır. Sonrasında bölgenin, kaşın dışını kaldırmakla beraber kaz ayaklarının düzleştirilmesi için askıya alınması sağlanır. Daha sonra fazla derinin alınması uygulaması yapılır. Şakak germe ameliyatı kesiğin küçük dikişlerle kapatılması sonucu tamamlanır.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1-2 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Duruma Bağlı
Sonuçların Kalıcılığı :
Kullanıma Bağlı

Şakak Germe Ameliyatı Nedir?

“Şakak germe nedir?” sorusu genel olarak kısa sürelerde tamamlanan minimal plastik cerrahi yöntemi şeklinde cevaplanabilir. Şakak germe ameliyatı işlemlerinin kontrollü biçimde tamamlanmasının ardından dikişler titizlikle atılır. Dikişten sonra ortalama 1 ila 2 günlük süre için baş kısmı hafif şekilde bandajlanır. Şakak germe operasyon işlemlerinden sonra hastalar taburcu olurken yapılması gerekenler hakkında bilgiler kendilerine iletilir. Aynı zamanda pansuman süreçleri detaylı olarak anlatılır. Uzman yönlendirmeleri sonrasında bandajın çıkarılma süreside belirlenir. Ayrıca alındaki çizgiler kullanılan yöntem sayesinde giderilir.

Konusunda uzman cerrahlar tarafından yapılan şakak germe estetiği için yapılan uyarılara mutlaka uymak gerekir. Özellikle ilk hafta başın yukarıda tutulması önemlidir. 2 veya 3 yastık kullanarak rahatlıkla başın dik tutulması sağlanabilir. Böylece şişlik ve morarmayı son derece düşük seviyelere indirmek mümkün olur. Ayrıca uzmanların ilettiği şekilde buz uygulanması da morarmayla birlikte şişliğin önüne geçer. Göz çevresiyle beraber alın bölgesini çevreleyen kısımda da morluk oluşması doğaldır. Ortalama 10 gün içinde olumsuz etkiler kaybolur. Şakak germe ameliyatı sonucu ortaya çıkan faktörleri makyaj yardımıyla kamufle etmekte mümkündür.

Ne Dediler?
testimonial icon
Tuncay Hotaman
06/12/2022

Degerli ve Güzel Hocam , size ne kadar Teşekkür etsem bilemiyorum, ellerinize sağlik harika ötesi bir sonucla karşilaşmak kadar güzel birşey olamaz. sizlerin önünde saygiyla eğiliyorum. cok memnun kaldim o güler yüzünüz ve sicakkanligniz bizlere okadar güven veriyorki anlatilamaz sadece yaşanilir bir duygu. Sixpack ve Liposuction operasyonumdan cok memnunum ve mutluyum, ayrica ekipteki arkadaslar, Hastanede: Hemşire Ayşegül Hanim Sosyal Medya uzm Ali Mert Bey ve Bayram Bey Klinikte: Yağmur Hanim, Hemşire Irem Hanim, Masajda Anissa Hanim, Muhasebe Ceyda Hanim ve Vedat Beye Saygilarimi ve Sevgilerimi iletiyorum Hepiniz Kalbimdesiniz

Devamını Oku
testimonial icon
Zs***
18/05/2018

Merhaba, Profesyonel güzellik uzmanlığı yapıyordum. Yaklaşık 6-7 yıldır burnumun şekil bozukluğundan şikayetçiydim. Çektiğim fotoğraflara hangi açıdan bakarsam bakayım burnumdaki o form bozukluğu bir şekilde gözüme çarpıyordu. Operasyon öncesi bir çok korkum vardı. Şişecek moraracak, ağrıyacak, günlerce işime gidemeyeceğim. Bir çok sorunla karşılaşacağımız düşünüyordum. Ama hiç düşündüğüm gibi olmadı.

Devamını Oku
testimonial icon
Yüksel C
03/01/2023

Yücel Bey, mükemmel bir doktor olduğu kadar mükemmel bir insan. 2017'den itibaren hastası olarak, kendisinin tüm uygulamalarından çok memnun kaldım. Daha genç ve daha mutlu hissetmemi sağladı. Çok iyi bir plastik cerrahtan ötesi, çok iyi bir heykeltraş olarak şekil veriyor yüzünüze.

Devamını Oku
testimonial icon
Sa***
05/08/2019

Romanyalıyım ama Londra'da yaşıyorum. Her zaman büyük göğüslerim olsun istemiştim ama korkmuştum. Kuzenimin tavsiyesi üzerine Op. Dr. Yücel Sarıaltın'ı buldum. Sonuçtan çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
nazlı kızıltepe
09/01/2022

2 yıl önce kötü bir liposuction ameliyatı geçirdim izlerim yanık gibi kaldı ve karnım ödem topladı , daha sonra YÜCEL beyi buldum. Tam 8 gün önce lipo bbl ameliyatı oldum kendisine güvensemde içimde yinede bir kuşku vardı daha önceki talihsiz ameliyatımdan dolayı , Fakat şimdi yeniden doğmuş gibi okadar mutluyum kiiiii keşke daha önceden tanısaymışım dedim. Türkiye de liposuction ameliyatını bukadar iyi yapan yok bence tabi Yücel bey hariç . Hem kendisine hem asistanlarına hem hemşirelere telefonda görüştüğüm tatlışşşşşş kadına çok çok teşekkür ederimm ilgilerinden dolayı. Keşke 1 trilyonnn yıldız olsada yollasamm

Devamını Oku
testimonial icon
Zainab Alkoubaisi
15/12/2021

Dr Yücel'e burun estetiği yaptırmaya gittim ve sonuçtan çok memnun kaldım ve tüm ekibin süper cana yakın olduğunu ve her an tekrar yapabileceğini söylemeliyim.

Şakak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

“Şakak germe ameliyatı nasıl yapılır?” merakı, profesyonel uygulamalar sayesinde kolaylıkla giderilebilir. Operasyon aşamaları ise şu şekilde açıklanabilir:

  • Ameliyat için kulağın üst bölgesinde işlem yapılır.
  • Saçlı deri üzerinde iki taraflı geçici kesi atılır.
  • Kesinin saçlı deride yer almasıyla ameliyat izi kolaylıkla gizlenebilir.
  • Altta bulunan dokunun yukarı kaldırılmasıyla şakak germe ameliyatı işlemlerine devam edilir.
  • Gözlerin köşe bölgelerinde oluşan kaz ayağı çizgileri kolaylıkla düzleştirilir.
  • Yumuşatılan bölgelerle birlikte cildin sıkı bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Cilt üzerindeki fazlalıkların alınmasının ardından dikiş atılarak şakak germe ameliyatı uygulaması sonlandırılır.

Şakak germe ameliyatı sonrasında uzmanların dikkat edilmesi gerekenleri anlatması çok önemlidir. Böylece hastalar zorlu süreçleri hızlıca atlatır. Oluşan olumsuz etkilerin önüne geçmek adına kullanılan buzun ciltle direkt olarak temas etmemesi gerekir. Buzun havluya ya da plastik torbaya sarılması şakak germe ameliyatı sonrası süreçte rahat edilmesini sağlar. Aynı zamanda buzdolabında kısa süre bekletilen nemli el havlusu da serinlemek için yardımcı olur. Alın ve şakak germe operasyonu sonrasında periyodik olarak kontrol yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Şakak Germe Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Şakak germe ameliyatı öncesinde uzmanlardan bilgi alınması önemlidir. Böylece operasyon öncesi yapılması gerekenler net olarak görülebilir. Yapılacak muayeneyle beraber süreçlerin nasıl ilerleyeceği uzman cerrahlar tarafından belirlenir. Şakak germe operasyonu aşamasına geçmeden önce tıbbi testler tamamlanır. Yapılan testler sonucunda hastaların durumları tespit edilir. Daha sonra kişiye özel olarak uygulama süreçlerine geçilir. Şakak germe ameliyatı deneyimli cerrahlar tarafından yapılması durumunda aksaklık yaşanmaz ve tüm önlemler alınır.

Kesi derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren bir durumdur. Hastaların yüz yapısıyla beraber işlem yoğunluğunun belirlenmesiyle profesyonel adımlar atılır. Şakak germe estetiği öncesinde kan sulandırıcıyla beraber vitamin alımının kesilmesi önemlidir. Ayrıca bitki çaylarıyla aspirin kullanılmaması gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer konulardan olan sigara içilmesi durumu ise 8 saat önceden bırakılmalıdır. Aynı zamanda yiyecekle beraber içecek tüketilmemesi şakak germe ameliyatı öncesi son derece önem arz eder.

İlgili İçerikler
Etnik Rinoplasti Kimler için Uygundur?
Etnik Rinoplasti Kimler için Uygundur?

Pek çok güzellik standardının Avrupalı kadınlara hitap ettiğine inanılmaktadır. Estetik cerrahisinde...

Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi
Yanak Yağı Aldırma – Bişektomi

Yanak yağı aldırma estetik alanında bişektomi olarak tanımlanır. Bu operasyondan sonra yanaklar...

Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Estetik cerrahinin amacı; kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak ve kendini daha iyi...

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kadın çocuk sahibi olduktan veya aşırı kilo verdikten sonra...

Şakak Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Şakak germe ameliyatı tam kaş kaldırma operasyonuna ihtiyacı olmayan kişiler için uygun olur. Yalnızca kaş ucunun çekilmesi gerekliliği duyanlara tek ameliyat yapılabilir. Aynı zamanda kaş ucuyla beraber göz etrafındaki iki tarafta derin çizgilerin yer alması, operasyon faydaları arasında yer alır. Gözle görülür yaşlanma belirtilerinden kurtulmak isteyenler için şakak germe ameliyatı tavsiye edilmektedir. Kaşlarıyla beraber cildinde sarkmalar olan kişiler için operasyonun tercih edilmesi istenen görünüme kavuşmak adına destek olur.

Şakak bölgesi yaşlanma sürecinde endişeyle beraber üzgün ifadelere sahip olabilir. Sadece şakak kısmı için operasyona gereksinim duyanlar, etkili yöntemlerden faydalanabilir. Sarkık şakaklar, kaş kaldırma bölgesinden daha fazla yaşlanma belirtisi gösterir. Yüz gençleştirme operasyonlarıyla istenilen görüntüye kolayca kavuşabilmek mümkün hale gelir. Ameliyat, kadınlarda 45 yaşın üzerinde olanlara yapılabilir. Erkekler içinse bu sınır 55 yaştır. Ayrıca yüz bölgesinde az miktarda deri altı yağı tabakası bulunan kişilerde daha etkili sonuçlara ulaşılabilir. Şakak germe ameliyatı olanlar işlemlerden son derece memnun kalmaktadır.

Şakak Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Şakak germe ameliyatı ihtiyaçlar çerçevesinde çeşitlere ayrılır. Yapılan uygulamaların kişilere en iyi sonucu vermesi adına çeşitler hassasiyetle belirlenir. Şakak germe ameliyatı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Cilt kaldırma
  • Yüzeysel yüz germe
  • Minimal erişimli şakak germe

Şakak germe ameliyatı için talepte bulunanlara yapılacak muayene ve testler sonucunda yapılması gereken operasyon belirlenmektedir.

Nispeten daha az sarkıklık bulunan şakaklar için cilt kaldırma operasyonu yeterli olur. Göz kenarlarındaki duruma göre işlem noktaları uzman cerrahlar tarafından tespit edilir. Cilt altındaki tabakaların gerilmesi için yüzeysel yüz germe uygulaması yapılır. Yapılan şakak germe ameliyatı sonrasında kas, yüzey tabakasının deri altına çekilmektedir. Kullanılan yöntemle ekstra uzun süreli görüntü korunması mümkün olur. Minimal erişimli şakak germe ameliyatı sayesinde de yine cildin altındaki tabakaların gerilmesi sağlanır. Yöntemin sağladığı avantajların başında cilt durumuyla beraber gerginlik düzeyinin daha fazla doğal durması gelir.

Şakak Germe Ameliyatı Tek Başına Yeterli Olur mu?

Şakak germe ameliyatı yüzün gençleştirilmesi adına uygulanan cerrahi operasyon yöntemidir. Yapılan işlemler oldukça etkilidir. Yüz derisiyle birlikte cildin altındaki katmanlar da gerilmektedir. Aynı zamanda genişletilmiş operasyonla yüz gençleştirmeyle beraber boyun germe estetiği sayesinde kırışıklıklarda düzeltilebilir. Ameliyat sürecinde genel anesteziyle beraber lokal anestezi kullanılabilir. Genel olarak 3-6 sat arasında uygulamalar tamamlanabilir. Şakak germe ameliyatı farklı seçeneklerle birleştirilebileceği gibi tek başına da yeterli olur.

Şakak bölgesinden başlayan işlemler kişilerin ihtiyaçlarına göre şekillenir. Böylece elde edilecek görünüm beklentileri tam anlamıyla karşılar. Tıpkı badem göz estetiği gibi şakak germe operasyonu da etkili yöntemlerden biridir. Ameliyatın tek başına yeterli olması adına cerrahların müdahaleleri kritik bir öneme sahiptir. Şakak germe badem göz operasyonları da yoğun şekilde ilgi görür. Verimli uygulamalar eşliğinde beklenen sonuç kolayca alınabilir. Şakak bölgesi için yapılan ameliyatlar yüz estetiği uygulamalarında olduğu gibi yüksek oranda memnuniyet sağlar.

Şakak Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Şakak germe ameliyatı uzman cerrahlar sayesinde yüksek riskler barındırmaz. Operasyon sonucunda morlukla birlikte şişlik oluşabilir. Fakat etkileri çok uzun soluklu olmaz. Her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon riski şakak germe ameliyatı içinde geçerlidir. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına cerrahlar tüm önlemleri alır. Böylece gönül rahatlığıyla uygulama yaptırılabilir. Ayrıca şakak germe ameliyatı riskiyle beraber izlerin görünüp görünmeyeceği de merak edilen durumların başında gelir. Operasyon durumuna bağlı olarak kulak üstündeki saçlı deriye kesiler atılır. Yapılan kesi işleminden hemen sonra fazla deri alınır.

Şakak germe ameliyatı sonrasında ortalama bir haftalık sürede dikiş alımı yapılır. İzler saçlı deri altında saklandığı için görülmeleri mümkün olmaz. Böylelikle dikişler alınmadan önce bile günlük rutin işler rahatça yapılabilir. Şakak germe yaptıranlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığı takdirde operasyon izlerinin hem görünmediği hem de kalıcı olmadığı kolaylıkla görülebilir. Şakak germe öncesi sonrası uzmanlar tarafından iletilenlerle ameliyat nedeniyle yüksek risklerin bulunmadığı öğrenilebilir. Böylece karar verme süreci hızlıca tamamlanır. Aynı zamanda istenilen görünüme ulaşmak için kıymetli bir adım atılmış olur.

Şakak Germe Ameliyatı Fiyatları

Şakak germe ameliyatı fiyatı belirli etkenler sonucunda ortaya çıkar. Cerrahların muayenesine göre yapılması gereken işlemler tespit edilir. Böylece işlemlerin ne yönde ilerletileceğine karar verilmiş olur. Ayrıca şakak germe ameliyatı fiyatı 2023 yılında medikal ürünlerin maliyetine göre de değişebilir. Kişilerin şakak germe ameliyatı haricinde diğer uygulamaları da talep etmeleri doğal olarak fiyatları değiştirir. Belirlenen tüm etkenlerle beraber uygulamanın kalitesine mutlaka dikkat edilmelidir. Estetik işlemler, kişilerin memnun olduğu ölçüde başarılı sayılır.

Şakak germe fiyat araştırmasıyla beraber klinik seçimi hastaların sağlığı üzerinde direkt olarak etki eder. Uzman eller aracılığıyla yapılan uygulamalar, kişilerin son derece mutlu olmasını sağlar. Bununla birlikte alın germe ameliyatı gibi şakak germe operasyonları da ulaşılabilir seviyelerdedir. Aynı zamanda şakak germe uygulaması sonucunda kalıcılık bazen ortalama 5-10 yıl bazen de ömür boyu sürebilir. Böylelikle ödenen ücretlerin karşılığı tam olarak alınır. Şakak germe ameliyatı kişilerin gereksinimlerini fazlasıyla karşılar. İşlem yaptırmak isteyenler kliniğe başvurarak daha detaylı bilgi alabilir.

Şakak Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şakak Germe Ameliyatı Kalıcı mı?

Şakak germe operasyonlarının kalıcılık süresi kişilerin cilt yapılarına göre değişir. Ortalama olarak 5 ve 10 yıl kalıcılığı bulunan ameliyatın ömür boyu etkisini göstermesi de mümkündür.

Şakak Germe Kaç Günde İyileşir?

Şakak germe ameliyatından sonra iyileşme süreci çok uzun sürmez. Tam olarak iyileşme yaklaşık 2 hafta içerisinde gerçekleşmektedir.

Şakak Germede İz Kalır mı?

Şakak germe ameliyatında yüz bölgesi tam anlamıyla koruma altına alınır. Uygulamanın kulak üzerindeki saçlı bölgede yapılması izlerin görülmesini engeller. Aynı zamanda yüz üzerinde herhangi bir iz kalmamaktadır.

Son Düzenleme : 22.09.2023