Sizi Arayalım

Somon DNA

İçindekiler

Somon DNA, son yıllarda cilt bakımı konusunda popüler hale gelen bir tedavi yöntemidir. Cildin nemini koruma, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltma, cildi yenileme noktasında son derece etkili olması tercih sebeplerinden biri olmaktadır. Her şeyden önce somon DNA uygulaması cildin daha genç görünmesini sağlar. Bu sebepten dolayı da canlı gözüken bir cilde sahip olmak isteyen pek çok kişi, somon DNA tedavisi için araştırmalara başlar.

Somon DNA tedavisi, aynı zamanda yaşlanmaya bağlı ciltteki kırışıklıkları azaltmak, nem dengesini kaybeden ciltlerin nemini geri kazanmasına yardımcı olmak için de kullanılır.

Somon DNA, saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen bir serumdur. Ciltteki hücrelere nüfuz ederek cildin alt katmanlarını onarır. Böylece ciltte kırışıklıklar azalır, nem dengesi sağlanır, cilt daha canlı gözükür.

Seans Sayısı :
3 - 4 Seans
Operasyon Süresi :
30 - 40 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Somon DNA tedavisi süresi; çevresel faktörler, kişinin ihtiyaç durumu, cilt yapısına göre değişebilir. Genellikle, 4-6 seans arasında değişen bir tedavi süreci uygulanır. Tedavinin etkisi, kişinin cilt tipine ya da yaşına bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte genellikle tedavi sonrasında, ciltte gözle görülür bir fark ortaya çıkar.

Ne Dediler?
Niran Demetoğlu
03/01/2023

Herkese merhaba ben Belçikalıyım geçen hafta Dr.Yücel ile mumya makyajı yapmak için Türkiye'ye geldim hizmetten çok memnun kaldım hepinize teşekkür ederim

•Denki_Simp•
05/12/2021

Doktor Yücel ile ameliyatımı yapmak için Birmingham'a (İngiltere) geldim. Çok büyük bir ameliyattı (karın germe, çene ile tüm vücut liposu, implantlı meme dikleştirme) Ayrıca tüm ekibe teşekkür edecek sözüm yok. Döndüğüm için çok mutluyum, göğsüm harika ve ayrıca her şey yolunda! Teşekkürler ve teşekkürler!

Devamını Oku
şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
sandra echeverry
05/01/2020

Merhabalar 18 Kasım'da Dr. YÜCEL SARIALTIN ​​bana büyütme ile burun estetiği ve mastopeksi yaptı.Memnunum.Doktor çok profesyonel ve çalışma arkadaşları gibi.Hepinize çok teşekkür ederim, sonuçlarımdan memnunum.

Devamını Oku
Hazal Güler
02/12/2023

İyiki sizi tercih etmişim hiç pişman değilim size ameliyat olmakla ve özellikle İrem Hanma çok teşekkür ederim ilgilendigi için çok teşekkür ederim nice ameliyatlarda görüşmek üzere

Mirhan MİROĞLU
09/01/2022

Rhinoplasti ( burun ameliyatı ) oldum. Operasyondan önce ve sonra her açıdan ilgilendiler. Tabi burası yorum kısmı size ameliyatı ve olanları anlatayım. Hastaneye tetkiklerden sonra yatırıyorlar. Ameliyat için doktorumuz gelip kontrollerini yapıyor. Ameliyat öncesi keşif yapıyor diyebilirim. Ameliyata alıyorlar sonra. Bir şey koklatıyorlar. 5 e kadar say diyorlar. Ben 500 e kadar sayarım dedim ama 3 ten sonrasını hatırlamıyorum. Ameliyat bitiyor. Narkozlu hallerimi pek hatırlamıyorum. Sevgilimin adını bağırmışım. Bence siz de pek hatırlamak istemeyeceksiniz . Bu arada hastane ve şartlarından bahsetmek bile istemiyorum. Efsaneydi çünkü. Her şey çok güzeldi. Bir gün misafir ediyorlar hastanede. Doktorumuz son kontrolünü yaptıktan sonra taburcu ediyor. Burnumun içindeki tampon çıkarılırken kesinlikle acıtmadı. Endişesi olan varsa kesinlikle bir endişesi olmasın. Ağrım iki gün sürdü. Bütün tamponların çıkması bantların sökülmesi altı güne tekabül etti. Morluklar da sekizinci günün sonunda tamamen son buluyor. Ameliyattan sonra iki gün için şişler çok çok fazla oluyor. Gözleriniz az görecek kadar. Ama acısı falan kesinlikle yok. Bu büyük şişlikler de dördüncü günün sonunda bitiyor. Yani toplasanız en fazla on gün içerisinde muhteşem nefes alan ve muhteşem görünen burnunuza kavuşuyorsunuz. Doktorumuz ve ekibinden yana hiç bir sorun yaşamadım. Çok huysuzumdur iyi sabrettiklerini düşünüyorum hatta. Bana çok iyi davrandılar. Şuan ameliyattan tam 4 ay geçti. Masajlarımı düzenli yaptım ve çok memnunum. Not: Salya sümük ağladığım eski sevgilimi unutturacak derecede burnumu güzel yaptı doktor bey. Çünkü yenileri gerçekten de unutturdu. Kral adamsın Yücel abi seviyorum seni

Devamını Oku

Somon DNA Uygulaması Nasıl Yapılır?

Somon DNA tedavisi, cilt sağlığını koruma noktasında, son zamanlarda popüler haline gelen bir seçenektir. Somon DNA'sı, sadece cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olmakla kalmaz ayrıca cildin gençleşmesine katkıda bulunur. Durum böyleyken “Somon DNA tedavisi nasıl uygulanır?” sorusuna şu şekilde yanıt verilebilir:

  • İlk olarak, cildinizin temiz olduğundan emin olunmalıdır. Bunun için yüzünüzü iyice yıkamalı, ardından kurulamalısınız.
  • Somon DNA tedavisi, cilt bakımı uzmanları tarafından uygulanmalıdır. Cilt uzmanı, somon DNA'sını cildinize uygulamak için bir mikroenjeksiyon cihazı kullanacaktır.
  • Somon DNA'sı, cildinize enjekte edildikten sonra, cilt hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur. Bu da cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Somon DNA tedavisi genellikle 3 ila 4 haftada bir uygulanır. Bu, cildinizin yenilenmesi için yeterli bir süredir.
  • Son olarak, somon DNA tedavisi yaptırdıysanız, cildinizi güneş ışığına karşı korumalısınız. Somon DNA'sı, cildinizi güneş hasarına karşı koruyamaz. Bu nedenle güneşe maruz kalmamaya çalışmalı, tedavi sonrasında en az 30 faktörlü güneş kremleri tercih edilmelidir.

Sonuç olarak somon DNA tedavisi, cilt sağlığı adına uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biridir. Ancak işlemi profesyonel bir doktora yaptırmanız hem işlemin etkisini artıracaktır hem de istenmeyen yan etkilerle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Eğer somon DNA cilt bakım işlemini yaptırmayı düşünüyorsanız, gideceğiniz doktorun hem güvenilir hem de işinde uzman olduğundan emin olmalısınız.

İlgili İçerikler
Çekici Bir Yüze Sahip Olmanın Anahtarı: Çene Dolgusu

Yüze, karakteristik bir özellik katan en önemli unsurlarından biri de çenedir.

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili...

Kimler Brazilian Butt Lift İçin Uygun Adaydır?

Brazilian Butt Lift estetiği ile vücuda uygun teknikler kullanılarak, istenen görünüme ulaşmak mümkündür.

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Somon DNA Tedavisinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Somon DNA, cilt bakımı için başarılı bir doğal bileşendir. Somon DNA'sı, cildin gençleşmesine yardımcı olur. Bu bileşen hem cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur hem de cildin daha genç, canlı görünmesini sağlar. Aynı zamanda cildin elastikiyetini artırır. Ciltteki esneklik attığında ciltteki kırışıklıklar da azalacaktır. Ayrıca somon DNA'sı, ciltteki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur, cilt dokusunun daha sıkı olmasını sağlar.

Somon DNA'sı, cilt sağlığı için önemli olan omega-3 yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağ asitleri sadece cildin nem dengesini korumaya yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda cildin daha sağlıklı kalmasına da yardımcı olur. Ek olarak antioksidanlar açısından da zengin olan somon DNA'sı, cildi serbest radikallerden korur.

Somon DNA, cilt bakımı açısından çok yönlü bir bileşendir. Cildinizi nemlendirir, besler, gençleştirir. Ayrıca cildinizin tonunu eşitler, parlaklığını artırır. Kısacası cildinizi her zaman sağlıklı tutmak için harika bir doğal bileşendir.

Somon DNA tedavisinin herhangi bir zararı yoktur. Ancak tedavi öncesi-sonrası kişinin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Dolayısıyla tedavi öncesi ve sonrası doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almalı, sağlık durumunuza göre hareket etmelisiniz.

Somon DNA Mezoterapi ve Gözaltı Tedavisi

Somon DNA tedavisi pek çok farklı yönteme sahip olan bir tedavi yöntemidir. Ayrıca kullanım alanı da oldukça geniştir. Bu tedavi yöntemlerinden biri somon DNA mezoterapi yöntemidir. Tedavinin amacı ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmak, cildi nemlendirmek ve canlandırmaktır. Somon DNA, cilt altına enjekte edilerek hem cildin yenilenmesini hem de nemlenmesine yardımcı olur. Somon DNA mezoterapi, enjeksiyonlu bir tedavi yöntemi olduğu için tedavi sırasında ağrı hissedilmesi normaldir.

Somon DNA tedavisinin kullanıldığı bir başka bölge ise gözaltıdır. Bu tedavi yöntemi, gözaltı halkalarının görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Böylece, göz altları daha genç bir görünüme kavuşmuş olur.

Somon DNA gözaltı tedavisi, cildin altına uygulanan bir işlemle uygulanır. Bu, hem cildin nemlenmesine yardımcı hem de daha sıkı bir görünüm sağlar. Tedavi, genellikle birkaç seans devam eder. Mezoterapi tedavisinde olduğu gibi işlem sürecinde hafif bir ağrı hissetmek oldukça normaldir. Ancak oluşan ağrı genellikle çok kısa sürdüğü için endişelenecek bir durum söz konusu değildir.

Somon DNA Sonrası Şişlik Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Somon DNA’SI sonrasında, ciltte hafif bir şişlik veya kızarıklık oluşabilir. Bu durum oldukça normaldir. Şişlik gibi yan etkiler genellikle birkaç saat içinde kaybolsa da tedavinin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Örneğin somon DNA'sı, somon balığına alerjisi olan insanlar için bir tehdit oluşturabilir. Maruz kalan alerjik kişilerde ciltte kızarıklık, kaşıntı, şişlik gibi semptomlar meydana gelebilir. Ancak somon DNA'sına maruz kalındıktan sonra semptomlar hafifse, evde uygulanabilecek bazı doğal tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Soğuk kompres, oluşan şişlikleri hafifletir. Ayrıca aloe vera gibi doğal anti-inflamatuar malzemeler, kaşıntılar için kullanılabilir. Eğer şişlik veya kızarıklık uzun süre devam ederse, doktorunuza başvurmanız gerekecektir.

Somon DNA tedavisi öncesinde ve sonrasında cildinize iyi bir şekilde bakmanız, tedavinin etkili olması bakımından oldukça önemlidir. Dolayısıyla da cildinizi hem temizlemeyi hem de nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Tedavinin etkisini arttırmak için bu adımları uygulamanız en az tedavinin kendisi kadar gereklidir.

Somon DNA Öncesi ve Sonrası

Somon DNA bakımı öncesinde cilt temizlenir, sonrasında tedavi için hazırlanır. Daha sonra, somon DNA uygulamasına geçilir. Somon DNA uygulaması, cildin özelliklerine göre değişebilir. Ancak genellikle uygulama, 20-30 dakika sürer. Süreç boyunca ciltte hafif bir kızarıklık ya da hassasiyet oluşabilir. Somon DNA uygulaması sonrasında cilt hem çok daha parlak hem de çok daha genç görünür.

Somon DNA bakımı sonrası 24 saat boyunca güneş ışınlarından korunmak gereklidir. Ayrıca cildinizi korumak için nemlendirici kullanılması da önerilir. Bakım sonrasında, cildinize zarar verebilecek kimyasallardan uzak durmanız önemlidir.

Somon DNA Etkisi Ne Kadar Sürer?

Somon DNA bakımının etkisi, kişinin cilt tipi ve bakımına göre değişebilir. Genellikle, somon DNA bakımının etkisi birkaç ay sürebilir. Ancak somon DNA bakımının kalıcılığı, düzenli olarak cilt bakımı yapmak kadar güneş ışınlarından korunmakla da ilgilidir. Bakımın etkisini uzun süre korumak için düzenli olarak cildinize nemlendirici uygulamanız ve cildinizi güneş ışınlarından korumanız önemlidir.

Somon DNA tedavisi, diğer cilt bakım yöntemleri ile birlikte kullanılabilir. Örneğin; cilt gençleştirme, mezoterapi, PRP, peeling gibi yöntemlerle birleştirildiğinde daha etkili sonuçlar alınabilir. Böylece somon DNA bakımının etkisi çok daha uzun süreli olur.

Somon DNA Tedavisinin Ücretleri

Somon DNA tedavisi fiyatları, uygulamanın yapılacağı yer ve uygulamayı yapan kişiye göre değişebilir. Ancak bazı yerlerde tedavi fiyatları daha yüksek olabilir. Bu nedenle uygulamayı tedavisi yaptırmadan önce uygulamayı yapacak yer veya kişi hakkında araştırma yapmanız önerilir. Örneğin, daha profesyonel ve güvenilir bir klinikte bu işlemi yaptırırsanız, işlemin fiyatı daha pahalı olacaktır. Ancak eğer güvenilir olmayan kişilere yaptırdığınızda somon DNA tedavisi ücreti daha ucuz olacaktır.

Somon DNA tedavisi yapılacak yerin hijyenik olması yanında işlemin profesyoneller tarafından uygulanması son derece önemlidir. Uygulama sırasında, cildinizi yaralayabilecek veya enfeksiyonlara neden olabilecek herhangi bir aletin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Durum böyleyken tedavi yerinizi seçerken gideceğiniz kliniğin güvenilir olduğundan emin olmayı unutmayın.

Somon DNA Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Somon DNA'sı Nedir?

Somon DNA'sı, somon balığı hücrelerinde yer alan genetik materyaldir. Somon DNA'sı, somon balığının büyümesi, gelişmesi, sağlıklı kalması için gereklidir.

Somon DNA'sı Cilt Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Somon DNA'sı cilt tedavisinde nemlendirici özellikleri nedeniyle kullanılır. Ciltteki kırışıklıkları azaltmak, cildin sıkılığını arttırmak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek adına tercih edilir.

Somon DNA'sı İçeren Cilt Bakım Ürünleri Güvenli midir?

Somon DNA'sı içeren cilt bakım ürünleri güvenlidir. Ancak, herhangi bir alerjik reaksiyon veya cilt tahrişi gibi yan etkilere neden olabileceğinden, kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmak önerilir.

Son Düzenleme : 19.04.2023