Sizi Arayalım

Somon DNA

İçindekiler

Somon DNA, son yıllarda cilt bakımı konusunda popüler hale gelen bir tedavi yöntemidir. Cildin nemini koruma, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltma, cildi yenileme noktasında son derece etkili olması tercih sebeplerinden biri olmaktadır. Her şeyden önce somon DNA uygulaması cildin daha genç görünmesini sağlar. Bu sebepten dolayı da canlı gözüken bir cilde sahip olmak isteyen pek çok kişi, somon DNA tedavisi için araştırmalara başlar.

Somon DNA tedavisi, aynı zamanda yaşlanmaya bağlı ciltteki kırışıklıkları azaltmak, nem dengesini kaybeden ciltlerin nemini geri kazanmasına yardımcı olmak için de kullanılır.

Somon DNA, saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen bir serumdur. Ciltteki hücrelere nüfuz ederek cildin alt katmanlarını onarır. Böylece ciltte kırışıklıklar azalır, nem dengesi sağlanır, cilt daha canlı gözükür.

Seans Sayısı :
3 - 4 Seans
Operasyon Süresi :
30 - 40 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Somon DNA tedavisi süresi; çevresel faktörler, kişinin ihtiyaç durumu, cilt yapısına göre değişebilir. Genellikle, 4-6 seans arasında değişen bir tedavi süreci uygulanır. Tedavinin etkisi, kişinin cilt tipine ya da yaşına bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte genellikle tedavi sonrasında, ciltte gözle görülür bir fark ortaya çıkar.

Ne Dediler?
testimonial icon
Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

testimonial icon
DORUKHAN OZCAN
13/01/2022

Yucel Bey’in sac ekim oncesi tasarimi, klikten Yagmur Hanim’in operasyon oncesi ve sonrasi inanilmaz ilgisi ve ekimi yapan ekibin isindeki titizligi ve ustaligi ..

testimonial icon
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

testimonial icon
Sophie
29/11/2021

Kızımda güzel bir Rinoplasti gördükten sonra yüz prosedürlerimi Dr Yücel'den ayırttım. Asla başka birine güvenmezdim ama işinin ne kadar doğal olduğunu görünce emin ellerde olacağıma ikna oldum. Toplamda, özel gereksinimime göre özelleştirilmiş 'kedi gözü' içeren bir Rinoplasti, Blefaroplasti ve yüz ve boyun germe oldum. Yücel Doktor daha ilk görüşmeden yüzüme bir baktı ve ne istediğimi ve özelliklerime neyin uygun olacağını biliyordu, hatta burun kemerimin tepesinde istemediğim küçük bir ben aldı. Kendimi yepyeni bir kadın gibi hissediyorum ve doğal bir sonuçla birkaç yıl daha genç görünüyorum! Hizmet harika, baştan sona profesyonelce ele alındı ​​ve Carolina, harika bakıcı asistanı sorular ve güvence için (her zaman telefonla) telefondaydı. Tüm prosedür boyunca kendimi hiç yalnız hissetmedim ve otel ve klinik konaklamanın yanı sıra tıbbi bakım içeren paket anlaşma mükemmeldi. İlaç ve sonrası bakım da olağanüstü. Dr Yücel ve ekibini ne kadar öve övemem ve ona tamamen güvendiğim için bundan sonra vücut şekillendirme için geri döneceğim. Fiyat ve hizmet 10/10 Sophie - Londra :))

Devamını Oku
testimonial icon
Merve Aykan
25/01/2022

Yaklaşık 6 ay önce doktorum Yücel beye ameliyat oldum. İki operasyon gecirdim. Ve sonucundan çooook memnumun. Çok güzel ağırlandık. Ameliyat öncesi ve sonrasında çok yardımcı oldular. Kendisi gibi ekibide çok mükemmel! Dünyanın en İYİ en PROFESYONEL doktoru tarafından ameliyat olduğum için çok mutluyum! Doktorum Yücel beye, ekibine ve özellikle Assistanına çok teşekkür ederim!

Devamını Oku
testimonial icon
Hd***
05/08/2019

Merhaba :) Ben Hedil Ürdün'den geliyorum. Daha önce 4 kez burun estetiği ameliyatı oldum ve hepsi de başarısız geçti. 5. ameliyatımı Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a oldum ve ameliyatımın sonucu harika. Burun ile dudak arasında bir mesafe vardı o kısaldı. Bu kadar küçük bir iz kalacağını düşünmemiştim.

Devamını Oku

Somon DNA Uygulaması Nasıl Yapılır?

Somon DNA tedavisi, cilt sağlığını koruma noktasında, son zamanlarda popüler haline gelen bir seçenektir. Somon DNA'sı, sadece cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olmakla kalmaz ayrıca cildin gençleşmesine katkıda bulunur. Durum böyleyken “Somon DNA tedavisi nasıl uygulanır?” sorusuna şu şekilde yanıt verilebilir:

  • İlk olarak, cildinizin temiz olduğundan emin olunmalıdır. Bunun için yüzünüzü iyice yıkamalı, ardından kurulamalısınız.
  • Somon DNA tedavisi, cilt bakımı uzmanları tarafından uygulanmalıdır. Cilt uzmanı, somon DNA'sını cildinize uygulamak için bir mikroenjeksiyon cihazı kullanacaktır.
  • Somon DNA'sı, cildinize enjekte edildikten sonra, cilt hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur. Bu da cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Somon DNA tedavisi genellikle 3 ila 4 haftada bir uygulanır. Bu, cildinizin yenilenmesi için yeterli bir süredir.
  • Son olarak, somon DNA tedavisi yaptırdıysanız, cildinizi güneş ışığına karşı korumalısınız. Somon DNA'sı, cildinizi güneş hasarına karşı koruyamaz. Bu nedenle güneşe maruz kalmamaya çalışmalı, tedavi sonrasında en az 30 faktörlü güneş kremleri tercih edilmelidir.

Sonuç olarak somon DNA tedavisi, cilt sağlığı adına uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biridir. Ancak işlemi profesyonel bir doktora yaptırmanız hem işlemin etkisini artıracaktır hem de istenmeyen yan etkilerle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Eğer somon DNA cilt bakım işlemini yaptırmayı düşünüyorsanız, gideceğiniz doktorun hem güvenilir hem de işinde uzman olduğundan emin olmalısınız.

İlgili İçerikler
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları neden olur? nasıl geçer? hangi tedaviler uygulanır? tüm soruların cevapları

Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü
Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü

Annelik estetiği, hamilelik sonrasında annenin vücudunda oluşan fiziksel değişiklikleri iyileştirmek...

Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın
Meme Büyüklüğü Sorunu Kabusunuz Olmasın

Büyük göğüs şikayeti, estetik ve sağlık bakımından ciddi bir problemdir. Kadınlar bir çok farklı sebepten...

Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Büyük meme dokusuna sahip olan kadınların özellikle üzerinde araştırma yaptığı konulardan birisidir meme küçültme estetiği.

Somon DNA Tedavisinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Somon DNA, cilt bakımı için başarılı bir doğal bileşendir. Somon DNA'sı, cildin gençleşmesine yardımcı olur. Bu bileşen hem cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur hem de cildin daha genç, canlı görünmesini sağlar. Aynı zamanda cildin elastikiyetini artırır. Ciltteki esneklik attığında ciltteki kırışıklıklar da azalacaktır. Ayrıca somon DNA'sı, ciltteki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur, cilt dokusunun daha sıkı olmasını sağlar.

Somon DNA'sı, cilt sağlığı için önemli olan omega-3 yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağ asitleri sadece cildin nem dengesini korumaya yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda cildin daha sağlıklı kalmasına da yardımcı olur. Ek olarak antioksidanlar açısından da zengin olan somon DNA'sı, cildi serbest radikallerden korur.

Somon DNA, cilt bakımı açısından çok yönlü bir bileşendir. Cildinizi nemlendirir, besler, gençleştirir. Ayrıca cildinizin tonunu eşitler, parlaklığını artırır. Kısacası cildinizi her zaman sağlıklı tutmak için harika bir doğal bileşendir.

Somon DNA tedavisinin herhangi bir zararı yoktur. Ancak tedavi öncesi-sonrası kişinin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Dolayısıyla tedavi öncesi ve sonrası doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almalı, sağlık durumunuza göre hareket etmelisiniz.

Somon DNA Mezoterapi ve Gözaltı Tedavisi

Somon DNA tedavisi pek çok farklı yönteme sahip olan bir tedavi yöntemidir. Ayrıca kullanım alanı da oldukça geniştir. Bu tedavi yöntemlerinden biri somon DNA mezoterapi yöntemidir. Tedavinin amacı ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmak, cildi nemlendirmek ve canlandırmaktır. Somon DNA, cilt altına enjekte edilerek hem cildin yenilenmesini hem de nemlenmesine yardımcı olur. Somon DNA mezoterapi, enjeksiyonlu bir tedavi yöntemi olduğu için tedavi sırasında ağrı hissedilmesi normaldir.

Somon DNA tedavisinin kullanıldığı bir başka bölge ise gözaltıdır. Bu tedavi yöntemi, gözaltı halkalarının görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Böylece, göz altları daha genç bir görünüme kavuşmuş olur.

Somon DNA gözaltı tedavisi, cildin altına uygulanan bir işlemle uygulanır. Bu, hem cildin nemlenmesine yardımcı hem de daha sıkı bir görünüm sağlar. Tedavi, genellikle birkaç seans devam eder. Mezoterapi tedavisinde olduğu gibi işlem sürecinde hafif bir ağrı hissetmek oldukça normaldir. Ancak oluşan ağrı genellikle çok kısa sürdüğü için endişelenecek bir durum söz konusu değildir.

Somon DNA Sonrası Şişlik Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Somon DNA’SI sonrasında, ciltte hafif bir şişlik veya kızarıklık oluşabilir. Bu durum oldukça normaldir. Şişlik gibi yan etkiler genellikle birkaç saat içinde kaybolsa da tedavinin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Örneğin somon DNA'sı, somon balığına alerjisi olan insanlar için bir tehdit oluşturabilir. Maruz kalan alerjik kişilerde ciltte kızarıklık, kaşıntı, şişlik gibi semptomlar meydana gelebilir. Ancak somon DNA'sına maruz kalındıktan sonra semptomlar hafifse, evde uygulanabilecek bazı doğal tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Soğuk kompres, oluşan şişlikleri hafifletir. Ayrıca aloe vera gibi doğal anti-inflamatuar malzemeler, kaşıntılar için kullanılabilir. Eğer şişlik veya kızarıklık uzun süre devam ederse, doktorunuza başvurmanız gerekecektir.

Somon DNA tedavisi öncesinde ve sonrasında cildinize iyi bir şekilde bakmanız, tedavinin etkili olması bakımından oldukça önemlidir. Dolayısıyla da cildinizi hem temizlemeyi hem de nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Tedavinin etkisini arttırmak için bu adımları uygulamanız en az tedavinin kendisi kadar gereklidir.

Somon DNA Öncesi ve Sonrası

Somon DNA bakımı öncesinde cilt temizlenir, sonrasında tedavi için hazırlanır. Daha sonra, somon DNA uygulamasına geçilir. Somon DNA uygulaması, cildin özelliklerine göre değişebilir. Ancak genellikle uygulama, 20-30 dakika sürer. Süreç boyunca ciltte hafif bir kızarıklık ya da hassasiyet oluşabilir. Somon DNA uygulaması sonrasında cilt hem çok daha parlak hem de çok daha genç görünür.

Somon DNA bakımı sonrası 24 saat boyunca güneş ışınlarından korunmak gereklidir. Ayrıca cildinizi korumak için nemlendirici kullanılması da önerilir. Bakım sonrasında, cildinize zarar verebilecek kimyasallardan uzak durmanız önemlidir.

Somon DNA Etkisi Ne Kadar Sürer?

Somon DNA bakımının etkisi, kişinin cilt tipi ve bakımına göre değişebilir. Genellikle, somon DNA bakımının etkisi birkaç ay sürebilir. Ancak somon DNA bakımının kalıcılığı, düzenli olarak cilt bakımı yapmak kadar güneş ışınlarından korunmakla da ilgilidir. Bakımın etkisini uzun süre korumak için düzenli olarak cildinize nemlendirici uygulamanız ve cildinizi güneş ışınlarından korumanız önemlidir.

Somon DNA tedavisi, diğer cilt bakım yöntemleri ile birlikte kullanılabilir. Örneğin; cilt gençleştirme, mezoterapi, PRP, peeling gibi yöntemlerle birleştirildiğinde daha etkili sonuçlar alınabilir. Böylece somon DNA bakımının etkisi çok daha uzun süreli olur.

Somon DNA Tedavisinin Ücretleri

Somon DNA fiyatı 150 - 260 € aralığındadır. Hastanın durum değerlendirmesi yapıldıktan sonra fiyat netleşir. Somon DNA işlemine ilişkin bazı detaylar, fiyatın değişmesine neden olur. Somon DNA tedavisi fiyatları, uygulamanın yapılacağı yer ve uygulamayı yapan kişiye göre değişebilir. Ancak bazı yerlerde tedavi fiyatları daha yüksek olabilir. Bu nedenle uygulamayı tedavisi yaptırmadan önce uygulamayı yapacak yer veya kişi hakkında araştırma yapmanız önerilir. Örneğin, daha profesyonel ve güvenilir bir klinikte bu işlemi yaptırırsanız, işlemin fiyatı daha pahalı olacaktır. Ancak eğer güvenilir olmayan kişilere yaptırdığınızda somon DNA tedavisi ücreti daha ucuz olacaktır.

Somon DNA tedavisi yapılacak yerin hijyenik olması yanında işlemin profesyoneller tarafından uygulanması son derece önemlidir. Uygulama sırasında, cildinizi yaralayabilecek veya enfeksiyonlara neden olabilecek herhangi bir aletin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Durum böyleyken tedavi yerinizi seçerken gideceğiniz kliniğin güvenilir olduğundan emin olmayı unutmayın.

Somon DNA Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Somon DNA'sı Nedir?

Somon DNA'sı, somon balığı hücrelerinde yer alan genetik materyaldir. Somon DNA'sı, somon balığının büyümesi, gelişmesi, sağlıklı kalması için gereklidir.

Somon DNA'sı Cilt Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Somon DNA'sı cilt tedavisinde nemlendirici özellikleri nedeniyle kullanılır. Ciltteki kırışıklıkları azaltmak, cildin sıkılığını arttırmak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek adına tercih edilir.

Somon DNA'sı İçeren Cilt Bakım Ürünleri Güvenli midir?

Somon DNA'sı içeren cilt bakım ürünleri güvenlidir. Ancak, herhangi bir alerjik reaksiyon veya cilt tahrişi gibi yan etkilere neden olabileceğinden, kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmak önerilir.

Son Düzenleme : 18.05.2024