Sizi Arayalım

Ultherapy (Ultrasonlu Yüz Germe)

İçindekiler

Yüzde ve dekolte bölgesinde yaşlanmanın ya da çevresel faktörlerin etkisine bağlı olarak meydana gelen kusurlar, ameliyatsız bir yüz germe uygulaması olan ultherapy ile ortadan kaldırılabilir. Ultherapy, cilt altında kolajen üretiminin azalmasına bağlı olarak gelişen elastikiyet kaybı, sarkma ya da kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde, son yıllarda kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Ultherapy uygulamalarının etkileri, uygulama tamamlandıktan hemen sonra görülebilir. Derin dokular da dahil olmak üzere cildin farklı katmanlarına etki eden bu yöntem, cerrahi müdahale olmaksızın genç bir görünüme sahip olmak isteyen tüm kadınlar ve erkekler için idealdir.

Peki HIFU ultherapy nedir, hangi bölgelerde uygulanır ve ultherapy yaptıran kişiler bu uygulamanın sonuçlarını ne zaman görür?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
45 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Yok
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Yok
Sonuçların Kalıcılığı :
2 Yıl

Ultherapy Nedir?

Odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 4-4.5 mm altına nüfuz ederek cildin sıkılaşmasını sağlayan ulthera ya da ultherapy, ameliyat gerektirmeyen kozmetik bir uygulamadır. Cildin alt katmanlarına ulaşarak kolajen üretimini tetikleyen ultherapy bağ dokuların yenilenmesini, ve gençleşmesini sağlayarak cildin genç bir görünün kazanmasına destek olur. Çevresel faktörlere ya da yaşlanmaya bağlı cilt gevşemelerinin ve sarkmalarının onarılmasında kullanılan bu yöntem, hem cilt yüzeyindeki hem de cilt altındaki dokuları güçlendirir. Göz çevresi, yanak, dudak, dudak kenarı ve dekolte bölgelerinde uygulanabilen bir işlemdir. Ayrıca yüzün orta kısmının ve yanakların gerdirilmesi, çene hattındaki sarkmaların tedavisi ile çene çizgilerinin belirginleştirilmesi ya da üst göz kapağı, kaş ve alın bölgesindeki sorunların giderilmesi amacıyla uygulanabilir.

Ultherapy uygulamasında kullanılan ısı teknolojisi cildin gençleşmesini ve yenilenmesini ameliyatsız şekilde sağlar. Peki ultherapy nasıl uygulanır ve tek seansta tamamlanabilir mi?

Ne Dediler?
testimonial icon
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

testimonial icon
kü...a
17/06/2014

Yucel hocam yucel hocam:)ne diyim nerden basliyim bilmiyorum o mubarek ellerinizden opuyorum bole bi burun ameliyati gerceklestirdiginiz icin.daha ameliyat olali 10gun oldu ama gorenlerde bende bayiliyorum milyarlari dokseydim bole burun yaptiramazdim unlu doktorlarda kimmis yucel hocamin yaninda:))ancak guler gecerim soyadi gibi altin erzumda bi veli nimet .okadar ameliyat olan hasta var ve hepsi memnun nie yorum yok anlamadim yapsaniza yorum arkadaslar.hocam tekrardan tskler dert keder gormeyin insallah basarilarinizin dewamini dilerim.kübra

Devamını Oku
testimonial icon
Zs***
18/05/2018

Merhaba, Profesyonel güzellik uzmanlığı yapıyordum. Yaklaşık 6-7 yıldır burnumun şekil bozukluğundan şikayetçiydim. Çektiğim fotoğraflara hangi açıdan bakarsam bakayım burnumdaki o form bozukluğu bir şekilde gözüme çarpıyordu. Operasyon öncesi bir çok korkum vardı. Şişecek moraracak, ağrıyacak, günlerce işime gidemeyeceğim. Bir çok sorunla karşılaşacağımız düşünüyordum. Ama hiç düşündüğüm gibi olmadı.

Devamını Oku
testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
Ezgi Özçelik Kuzucu
09/09/2019

İlgili, dikkatli ve mütevazi :)

testimonial icon
Merve Aykan
25/01/2022

Yaklaşık 6 ay önce doktorum Yücel beye ameliyat oldum. İki operasyon gecirdim. Ve sonucundan çooook memnumun. Çok güzel ağırlandık. Ameliyat öncesi ve sonrasında çok yardımcı oldular. Kendisi gibi ekibide çok mükemmel! Dünyanın en İYİ en PROFESYONEL doktoru tarafından ameliyat olduğum için çok mutluyum! Doktorum Yücel beye, ekibine ve özellikle Assistanına çok teşekkür ederim!

Devamını Oku

Ultherapy Nasıl Uygulanır?

Ultherapy uygulamasının ne şekilde gerçekleştirileceği, kişilerin cildindeki sorunların derecesine ve kişilerin beklentilerine göre değişiklik gösterir. Ortalama 30 ila 60 dakika arasında süren ultherapy uygulaması ultrasound başlıklı bir cihaz ile gerçekleştirilir ve hekim tarafından aksi gerekli görülmediği sürece tek seansta tamamlanır. Cihaz sayesinde hekim hem cilt yüzeyini hem de cilt altı dokuları monitör üzerinden detaylı şekilde görüntüleyebilir. Böylelikle sorunların tespit edilmesi ve sorunlara yönelik tedavi uygulanması da mümkün hale gelir.

Cilt altı dokularda müdahale edilmesi gereken alanlar belirlendikten sonra, kolajen üretiminin tetiklenmesi adına bu bölgelere ısı enerjisi gönderilerek cilt altındaki dokuların iyileştirilmesi sağlanır. Bu sırada cilt yüzeyindeki dokuların hasar görmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu uygulama sayesinde cilt altı dokularda kolajen üretimini destekleyen hücreler tetiklendiği için, iyileşme kendiliğinden gerçekleşir. Ultherapy cildin en alt katmanlarına kadar ulaşabildiği için, elde edilen sonuç çok daha etkili, çok daha uzun süre kalıcıdır.

Peki ultherapy yan etkileri olan bir işlem midir ve ultherapy zararları nelerdir?

İlgili İçerikler
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan örümcek ağı yani iple yüz germe tedavisi...

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler
Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Brezilya Kalça Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve ameliyat süreci ile ilgili...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

Ultherapy Yan Etkileri Nelerdir?

Ultherapy sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Fakat bu durum zaman zaman uygulama yapılan bölgelere göre değişmekte, yüz ya da dekolte bölgesi uygulamalarının başarısı için doktor tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

Cilt altı dokusuna nüfuz eden pek çok cilt bakım uygulaması kızarıklık, tahriş ya da ödem gibi yan etkiler ortaya çıkarabilir. Fakat ultherapy uygulamasında böyle bir durum söz konusu değildir. Uygulamanın cilt üzerinde oluşturduğu kızarıklıklar birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer. Ultherapy ile cildin alt katmanlarında ciddi iyileşme yaratılmasına rağmen, üst katmanlarda herhangi bir yan etki ortaya çıkmaz. Dolayısıyla ultherapy uygulaması sonrasında iş hayatına ya da sosyal hayata hemen dönülebilir.

Uygulama sırasında yalnızca iğne batması şeklinde bir acı hissedilir ve bu pek çok hasta için genellikle rahatsız edici değildir. Peki ultherapy etkisi ne kadar sürer ve ultherapy yaptıranlar uygulama tekrarını kaç ay sonra yaptırmalıdır?

Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ultherapy sayesinde cildin herhangi bir tabakası hedef alınabilir. Bu da doğrudan sorunlu bağ dokulara müdahale edilmesini mümkün kılar. Ultherapy öncesi sonrası gözle görülür değişim fark edilir. Gerçek etkilerin ortaya çıkması yaklaşık olarak 1 ay sürer. 6 ay içinde ise kalıcı sonuçlar çok daha fark edilir olur.

Ultherapy, 2 yıl boyunca kalıcı etki gösterir. Yine de bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ultherapy etkilerinin ortadan kaybolmaya başladığı zaman uygulamanın tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Uygulamanın tekrarlanma sıklığına hasta ile hekim istişaresi ile karar verilmelidir.

Ultherapy Avantajları Nelerdir?

HIFU, yani yüksek yoğunluklu odaklı ultrason kullanılarak gerçekleştirilen ultherapy pek çok avantajı beraberinde getirir. Öne çıkan avantajlar ise şu şekilde listelenebilir:

  • Yüz, boyun ve dekolte bölgesi de dahil olmak üzere hekim tarafından uygun görülen her bölgede uygulanabilir,
  • Non-invaziv, yani cerrahi olmayan bir uygulama olduğundan iyileşme süreci yoktur ve günlük hayata hemen dönülebilir,
  • Uygulamanın belirgin sonuçları tek seans sonunda görülebilir,
  • Cildin doğal kolajen üretimini uyararak iyileşmenin kendiliğinden gerçekleşmesini sağlar,
  • FDA tarafından onaylanmış, güvenilir bir teknolojidir.

Tüm bu avantajları ile yaygın şekilde gerçekleştirilen ultherapy Türkiye için de popüler bir uygulama haline gelmiştir. Ayrıca ultherapy İstanbul içerisinde çok sayıda estetik cerrah tarafından gerçekleştirilmekle birlikte, uygulamanın başarılı sonuçlarının görülmesi adına güvenilir cerrah tercihi büyük önem taşımaktadır.

Ultherapy Fiyatları

Ultherapy fiyatları, hastanın yüz yapısı değerlendirildikten sonra belirlenir. Muayene aşaması tamamlandıktan sonra hastaya fiyat bilgisi verilir. Hastaların beklentileri, giderilmek istenen kusurlar veya hekim tavsiyeleri ultherapy fiyatları konusunda belirleyicidir. Dolayısıyla net bir ultherapy fiyat bilgisi almak için öncelikle uzman estetik cerrah muayenesi gerekir. Nitekim bu muayene sonunda hasta beklentileri ile cerrah tavsiyeleri göz önünde bulundurularak fiyat bilgisi verilebilir. Eğer siz de ultherapy hakkında kapsamlı bilgi almak veya uzman cerrah kontrolü için randevu oluşturmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.05.2024