Sizi Arayalım

Yanak Dolgusu

İçindekiler

Yaşın ilerlemesi nedeniyle yüzün tamamında olduğu gibi yanakta da kırışıklıklar meydana gelir ve bu kırışıklıkları yanak dolgusu ile gidererek yüze genç bir görünüm kazandırmak mümkündür. Zayıf kişilerde yüzün çökük olması durumunda yüzde yaşlı görünüme neden olan bu durum, çökük kısımların doldurulması ile ortadan kaldırılabilir. Ayrıca yanak dolgusu işlemi ile birlikte yüzün bozulmuş olan oval ve üçgen yapısı yeniden inşa edilmiş olur. Eğer siz de aşırı zayıflıktan ya da ani kilo kaybından dolayı yüzünüzde oluşan ifadeden memnun değilseniz, yanak dolgusu ile bu rahatsız edici durumdan kurtulabilirsiniz. Peki yanak dolgusu nasıl yapılır ve öncesinde ya da sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
40 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Yanak Dolgusu Nedir?

Normalde dolgun yapıda olması gereken yanakların çukurlaşması, yüzdeki genç ve sağlıklı ifadenin yok olmasına neden olur. Bu durum yaşın ilerlemesine, vücudun değişmesine ve yanak bölgesindeki elastik yapının kaybolmasına bağlı olarak gelişir. Elmacık kemikleri üzerine uygulanan dolgu işlemi sonrasında yüzde bir lifting etkisi oluşturulur ve bölgeye dolgun bir ifade kazandırılır. Yüzde daha orantılı bir görünüm elde etmek için dolgu enjeksiyonu iki tarafa birden yapılabilir.

Uygulanan yanak dolgusu yalnızca yüze diri bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda deformasyonların onarılmasını da sağlar. Hastalarda yanak dolgu işlemi sonrasında tamamen doğal bir görünüm oluşur. Ek olarak akne ve yara izleri de giderilmiş olur. Üstelik yanak dolgusu son derece basit ve cerrahi olmayan bir işlemdir. İşlem sırasında ciltte doğal olarak bulunan hyaluronik asit kullanılabileceği gibi laboratuvar ortamında hazırlanan yanak dolgusu malzemeleri de kullanılabilir. Eğer siz de yanak dolgusu hakkında detaylı bilgi almak, yanak dolgusu fiyatları ve randevu ile ilgili kafanıza takılanları sormak isterseniz, hemen şimdi bize ulaşabilirsiniz.

Ne Dediler?
Fig*** E***
04/08/2019

İşinde çok başarılı, hastalarına karşı son derece ilgili Yücel Bey.Kendisi sadece benim değil ailemizin ve çevremizinde doktoru oldu.Teşekkürler.

şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
D. A.
05/01/2022

Yücel Hocamda Liposuction oldum bacaklarimda Lipodöm vardı.Cok mutluyum ve ona ayrıca sonuç için çok teşekkür ederim iyiki onda amaliyat oldum. Tüm ekibi süper onuda demek isterim. Burda en emanetli ellerdesiniz. Yağmur hanım çok ilgilendi benden Almanya dan geldim hiç bi sorun yaşamadım♥️. Çok iyi geçti herşey. Hayat kalitemi değiştirdi Hocam başka bir şey diyemicem. Çok mutluyum iyiki oldum amaliyat...Klinik süper başka birşey diyemicem Saygılarımla ve sevgilerimle Diler Acar

Devamını Oku
Elifsena Kelleci
15/04/2022

Kendisi çok tecrübeli, harika ve sevecen bir doktor. Tavsiye vermek için zaman ayırır ve dikkatle dinler. Dr. Yücel Sarıaltın, tedaviden sonra herhangi bir sorunuz veya kararsızlığınız olduğunda her zaman yanınızdadır. Çok iyi bakıldığımı hissettim. Ameliyatımdan fazlasıyla memnunum. Karın germe ve liposuction yaptırdım. Dr. Yücel Sarıaltin ve ekibi her zaman yanımdaydı! Tüm ekibe teşekkürler. Klinik ve doktor tarafından yönetim çok yetkin ve kesindir. Dr. Yücel Sarıaltın, iyi bir doktorun ihtiyacı olan her şeye sahiptir ve ayrıca olağanüstü üstün bir kişiliğe sahiptir. Bu kliniği bulduğum için çok mutluyum. En yüksek formda övgü! Nazik, yetkin ve son derece profesyonel. Daha fazla beklenecek bir şey yok. Herkese tavsiye edebilirim!!

Devamını Oku
Zainab Alkoubaisi
15/12/2021

Dr Yücel'e burun estetiği yaptırmaya gittim ve sonuçtan çok memnun kaldım ve tüm ekibin süper cana yakın olduğunu ve her an tekrar yapabileceğini söylemeliyim.

Silia Lilia
01/12/2022

Doktorum Dr Yücel'e muhteşem çalışması için teşekkür ederim❤️ Fransa'dan gelen hem hastanede hem de klinikte en ince ayrıntılara dikkat eden gerçekten üst düzey bir ekip beni karşılayan sevimli guzdi ile çok güzel bir şekilde refakat ettim. çok iyi ve her şeyi açıkladı ve özellikle beni rahatlattı Nihai sonuç olmasa da sonucumdan çok memnunum. Seni seviyorum doktorum silya

Devamını Oku

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüzde ve elmacık kemiklerinde daha güçlü ve güzel bir görünüm yaratılması amacıyla uygulanan yanak dolgusu işleminde hyaluronik asit kullanılır. İşlem sırasında vücuttan alınan ya da laboratuvar ortamında hazırlanan hyaluronik asit elmacık kemiklerine enjekte edilir. Uygulamaya başlamadan önce uygulama bölgesine anestezik krem uygulandığından, yanak dolgusu yaptıranlar işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Uygulanacak olan hyaluronik asit miktarı ise uygulama alanının genişliğine göre, ameliyat öncesinde planlanır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gittikçe yaygınlaşan medikal estetik bir uygulama olan yanak dolgusu, yüzde estetik açıdan istenilen görünüme kavuşulması konusunda son derece etkilidir. Elmacık kemiklerine yapılan dolgu işlemi sonrasında çöküklüklerin ve kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra elmacık kemiklerinin olduğu bölge çok daha kavisli bir yapı kazanmış olur. Bu da yüzün çok daha çekici ve dolgun görünmesini sağlar. İşlem sonrasında çöküklüklerin ve kırışıklıkların tekrar ortaya çıkması durumunda önerilen şey işlemin tekrarlanmasıdır.

Yanak dolgusu işleminin çok ciddi yan etkileri bulunmaz. Dolgu uygulamasının ardından morarma, kanama ya da hafif kızarıklık gibi belirtiler normal kabul edilir. Fakat yanak dolgusu sonrası şişlik çok fazla karşılaşılan bir durum değildir. Ayrıca yanak dolgusu işlemi ne kadar sürer sorusunun cevabı da hastanın durumuna ve uygulama miktarına göre değişiklik gösterir. Fakat yanak dolgusu işleminde süre ortalama 15 dakikadır.

İlgili İçerikler
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?

Alın yüzde yaşlanmanın etkilerinin ilk hissedildiği yüz bölgesidir...

BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular

BBL olarak bilinen Brezilya Popo Estetiği, kalçaların görünümünü...

Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular

Estetik Doktorunuza Sormanız Gereken Sorular operasyon öncesi...

Yanak Dolgusu Kimler için Uygundur?

Yanak dolgusu hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir işlemdir. Dolayısıyla yanak bölgesinde çukurluk ya da kırışıklık oluşmuş ve bu durumdan rahatsız olan herkes yanak dolgusu yaptırabilir. Yanak dolgusu elmacık kemiklerindeki belirginlik fiziksel özellikler nedeniyle çok belirgin olmayan tüm kadınlar ve erkekler için uygundur. Yanak dolgusu işlemi için belirli bir yaş sınırlaması bulunmaz. Fakat uygulama öncesinde fiziksel gelişimin tamamlanmış olması önerilir. Bu yüzden de yanak dolgusu yaptırmak isteyen tüm erkeklerin ve tüm kadınların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Yanak dolgusu yanaklardaki hacim oranını artırmak için uygulanan bir işlem olmakla birlikte yüzün çok daha simetrik bir görünüm kazanması için de son derece etkilidir. Ayrıca yanak çizgisi dolgusu tek başına yapılabilen bir işlem olduğu gibi, yüzde yapılması planlanan başka estetik uygulamalar ile kombinlenebilir. Örneğin bir yandan jawline dolgu yaptırırken bir yandan da yanak dolgusu yaptırmak mümkündür. Eğer bu işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz yanak dolgusu öncesi sonrası süreçleri hakkında da detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Peki yanak dolgusu öncesi bilinmesi gerekenler ve yanak dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yanak Dolgusu İşleminin Öncesi ve Sonrası

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi yanak dolgusu işleminden önce de hastaların bir takım kurallara uyması gerekir. Böylelikle yanak dolgusu öncesi ve sonrası süreçlerde yaşanabilecek olumsuzluklar minimize edilebilir. Örneğin aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların uygulamadan 2 hafta bırakılması önerilir. Ayrıca eğer uygulama bölgesinde sivilce ya da enfeksiyon oluşumuna neden olabilecek sorunlar bulunuyorsa, yanak dolgusu işlemi için bu sorunların geçmesi beklenmelidir. Ek olarak dişlerde meydana gelebilecek enfeksiyonlar yanak dolgusu işlemini etkileyebileceğinden yanak kenarı dolgusu diş tedavileri ile eş zamanlı olarak yapılmamalıdır.

Basit bir işlem olan yanak dolgusu sonrasında hastalar günlük yaşamına hemen dönebilir. Bölgede kızarma ya da morluk olabileceğinden buz uygulaması yapılmasında bir sakınca yoktur. Morarma, kızarma ya da hafif kanama dışında bilinen yanak dolgusu yan etkileri bulunmaz. Kan sulandırıcı ilaçların uygulama sonrasındaki iki hafta boyunca kullanılması önerilmez. Uygulama sonrası 1 gün boyunca zorlayıcı egzersizler yapılmamalıdır. 2 gün boyunca havuza girilmemeli, cilt bakımı 1 hafta süreyle ertelenmelidir. Eğer yanak dolgusu işleminden sonra lazer yaptırmayı düşünüyorsanız, bunun için 2 gün süreyle beklemeniz gerekir.

Yanak dolgusu işlemi ile kısa sürede istenilen sonuçları elde etmek mümkündür. Nitekim uygulamanın etkileri hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Siz de yanak dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yanak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu noktaya kadar “yanak dolgusu nedir?” ve “ne gibi etkileri bulunur?” gibi sorulara cevap alınabilir. Uygulama ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

  • Uygulama sonrası yanak dolgusu kalıcılığı 6 ila 8 ay arasında değişir. Fakat kişinin yaşına, ten yapısına ve dokularının durumuna göre bu sürenin daha uzun ya da daha kısa olması mümkündür.
  • Uygulama öncesinde gerçekleştirilen muayene sonrasında dolgu işleminin yapılacağı bölgeler belirlenerek işaretlenir.
  • Lokal anestezik krem uygulamasının sonrasında işleme başlamadan önce 20 dakika beklenir.
  • Uygulama tek bir seans olarak gerçekleştirilir. Uygulama sonrası hastalar günlük yaşamına dönebilir. İşlemin etkileri ise kendisini 1 hafta içinde göstermeye başlar.
  • Uygulama sonrası elde edilen etkiler yok olmaya başladığında, işlemin tekrarlanmasının önünde herhangi bir engel yoktur.
  • Her ne kadar cerrahi olmayan yani ameliyatsız bir işlem olsa da, alanında uzman olmayan ve deneyimsiz ekipler tarafından uygulanan işlemlerin risk teşkil edebileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden tüm işlemlerin alanında uzman ve deneyimli ekipler tarafından klinik ortamda gerçekleştirilmesi gerekir.

Eğer kalıcı yanak dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak ve hemen şimdi bir randevu oluşturmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 24.04.2023