Sizi Arayalım

Yanak Dolgusu

İçindekiler

Yaşın ilerlemesi nedeniyle yüzün tamamında olduğu gibi yanakta da kırışıklıklar meydana gelir ve bu kırışıklıkları yanak dolgusu ile gidererek yüze genç bir görünüm kazandırmak mümkündür. Zayıf kişilerde yüzün çökük olması durumunda yüzde yaşlı görünüme neden olan bu durum, çökük kısımların doldurulması ile ortadan kaldırılabilir. Ayrıca yanak dolgusu işlemi ile birlikte yüzün bozulmuş olan oval ve üçgen yapısı yeniden inşa edilmiş olur. Eğer siz de aşırı zayıflıktan ya da ani kilo kaybından dolayı yüzünüzde oluşan ifadeden memnun değilseniz, yanak dolgusu ile bu rahatsız edici durumdan kurtulabilirsiniz. Peki yanak dolgusu nasıl yapılır ve öncesinde ya da sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
40 Dakika
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
1 Gün
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Lokal Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
1 - 2 Yıl

Yanak Dolgusu Nedir?

Normalde dolgun yapıda olması gereken yanakların çukurlaşması, yüzdeki genç ve sağlıklı ifadenin yok olmasına neden olur. Bu durum yaşın ilerlemesine, vücudun değişmesine ve yanak bölgesindeki elastik yapının kaybolmasına bağlı olarak gelişir. Elmacık kemikleri üzerine uygulanan dolgu işlemi sonrasında yüzde bir lifting etkisi oluşturulur ve bölgeye dolgun bir ifade kazandırılır. Yüzde daha orantılı bir görünüm elde etmek için dolgu enjeksiyonu iki tarafa birden yapılabilir.

Uygulanan yanak dolgusu yalnızca yüze diri bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda deformasyonların onarılmasını da sağlar. Hastalarda yanak dolgu işlemi sonrasında tamamen doğal bir görünüm oluşur. Ek olarak akne ve yara izleri de giderilmiş olur. Üstelik yanak dolgusu son derece basit ve cerrahi olmayan bir işlemdir. İşlem sırasında ciltte doğal olarak bulunan hyaluronik asit kullanılabileceği gibi laboratuvar ortamında hazırlanan yanak dolgusu malzemeleri de kullanılabilir. Eğer siz de yanak dolgusu hakkında detaylı bilgi almak, yanak dolgusu fiyatları ve randevu ile ilgili kafanıza takılanları sormak isterseniz, hemen şimdi bize ulaşabilirsiniz.

Ne Dediler?
testimonial icon
Elifsena Kelleci
15/04/2022

Kendisi çok tecrübeli, harika ve sevecen bir doktor. Tavsiye vermek için zaman ayırır ve dikkatle dinler. Dr. Yücel Sarıaltın, tedaviden sonra herhangi bir sorunuz veya kararsızlığınız olduğunda her zaman yanınızdadır. Çok iyi bakıldığımı hissettim. Ameliyatımdan fazlasıyla memnunum. Karın germe ve liposuction yaptırdım. Dr. Yücel Sarıaltin ve ekibi her zaman yanımdaydı! Tüm ekibe teşekkürler. Klinik ve doktor tarafından yönetim çok yetkin ve kesindir. Dr. Yücel Sarıaltın, iyi bir doktorun ihtiyacı olan her şeye sahiptir ve ayrıca olağanüstü üstün bir kişiliğe sahiptir. Bu kliniği bulduğum için çok mutluyum. En yüksek formda övgü! Nazik, yetkin ve son derece profesyonel. Daha fazla beklenecek bir şey yok. Herkese tavsiye edebilirim!!

Devamını Oku
testimonial icon
Az***
04/08/2019

Herkese merhaba 35 yaşındayım ve hosteslik yapıyorum. Yaklaşık 1 sene önce görünüşümü değiştirmek istediğimi fark ettim. Meme büyütme ve liposuction ameliyatı olmaya karar verdim çünkü çok fazla fast food tüketiyordum. Operasyon sonucu en doğal duran doktorları araştırdım ve Yücel Sarıaltın ile tanıştım. Kendisi çok başarılı bir doktor bu ameliyatı düşünen herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
naji abu swelm
13/01/2023

Selamun Aleykum Eşimin seçkin diş kurulumu için Dr. Surqia Mustafa'ya binlerce teşekkürler. Çok teşekkürler

testimonial icon
Aiko kim
16/04/2020

Yaklaşık 2 ay önce Dr. Yücel ile burun estetiği olmaya karar verdim şu ana kadar sonuçlardan memnunum, Dr hastanede de aynı şekilde tedavi konusunda çok nazikti. Kendisini tavsiye ediyorum çünkü o sadece harika bir cerrah değil, aynı zamanda harika bir insan

Devamını Oku
testimonial icon
kü...a
17/06/2014

Yucel hocam yucel hocam:)ne diyim nerden basliyim bilmiyorum o mubarek ellerinizden opuyorum bole bi burun ameliyati gerceklestirdiginiz icin.daha ameliyat olali 10gun oldu ama gorenlerde bende bayiliyorum milyarlari dokseydim bole burun yaptiramazdim unlu doktorlarda kimmis yucel hocamin yaninda:))ancak guler gecerim soyadi gibi altin erzumda bi veli nimet .okadar ameliyat olan hasta var ve hepsi memnun nie yorum yok anlamadim yapsaniza yorum arkadaslar.hocam tekrardan tskler dert keder gormeyin insallah basarilarinizin dewamini dilerim.kübra

Devamını Oku
testimonial icon
C P
08/01/2022

tek şey, sihirli elleri olması ve ne istediğinizi hemen anlamasıdır. süper tatlı ve yakışıklı, asistan yağmur çok yardımsever dürüst ve sonuç inanılmaz türkiyenin en iyi plastik cerrah ve ekibi !!!

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüzde ve elmacık kemiklerinde daha güçlü ve güzel bir görünüm yaratılması amacıyla uygulanan yanak dolgusu işleminde hyaluronik asit kullanılır. İşlem sırasında vücuttan alınan ya da laboratuvar ortamında hazırlanan hyaluronik asit elmacık kemiklerine enjekte edilir. Uygulamaya başlamadan önce uygulama bölgesine anestezik krem uygulandığından, yanak dolgusu yaptıranlar işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Uygulanacak olan hyaluronik asit miktarı ise uygulama alanının genişliğine göre, ameliyat öncesinde planlanır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gittikçe yaygınlaşan medikal estetik bir uygulama olan yanak dolgusu, yüzde estetik açıdan istenilen görünüme kavuşulması konusunda son derece etkilidir. Elmacık kemiklerine yapılan dolgu işlemi sonrasında çöküklüklerin ve kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra elmacık kemiklerinin olduğu bölge çok daha kavisli bir yapı kazanmış olur. Bu da yüzün çok daha çekici ve dolgun görünmesini sağlar. İşlem sonrasında çöküklüklerin ve kırışıklıkların tekrar ortaya çıkması durumunda önerilen şey işlemin tekrarlanmasıdır.

Yanak dolgusu işleminin çok ciddi yan etkileri bulunmaz. Dolgu uygulamasının ardından morarma, kanama ya da hafif kızarıklık gibi belirtiler normal kabul edilir. Fakat yanak dolgusu sonrası şişlik çok fazla karşılaşılan bir durum değildir. Ayrıca yanak dolgusu işlemi ne kadar sürer sorusunun cevabı da hastanın durumuna ve uygulama miktarına göre değişiklik gösterir. Fakat yanak dolgusu işleminde süre ortalama 15 dakikadır.

İlgili İçerikler
Çarpık Bacak Ameliyatı
Çarpık Bacak Ameliyatı

Çarpık Bacak Ameliyatı, alt bacak kısmında başımıza gelen bir...

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan örümcek ağı yani iple yüz germe tedavisi...

Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları
Yüz Germe ile Örümcek Ağı Operasyonu Farkları

İnsanlar yaşlandıkça ciltleri eski elastikiyetini kaybeder ve cildin çeşitli...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Yanak Dolgusu Kimler için Uygundur?

Yanak dolgusu hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir işlemdir. Dolayısıyla yanak bölgesinde çukurluk ya da kırışıklık oluşmuş ve bu durumdan rahatsız olan herkes yanak dolgusu yaptırabilir. Yanak dolgusu elmacık kemiklerindeki belirginlik fiziksel özellikler nedeniyle çok belirgin olmayan tüm kadınlar ve erkekler için uygundur. Yanak dolgusu işlemi için belirli bir yaş sınırlaması bulunmaz. Fakat uygulama öncesinde fiziksel gelişimin tamamlanmış olması önerilir. Bu yüzden de yanak dolgusu yaptırmak isteyen tüm erkeklerin ve tüm kadınların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Yanak dolgusu yanaklardaki hacim oranını artırmak için uygulanan bir işlem olmakla birlikte yüzün çok daha simetrik bir görünüm kazanması için de son derece etkilidir. Ayrıca yanak çizgisi dolgusu tek başına yapılabilen bir işlem olduğu gibi, yüzde yapılması planlanan başka estetik uygulamalar ile kombinlenebilir. Örneğin bir yandan jawline dolgu yaptırırken bir yandan da yanak dolgusu yaptırmak mümkündür. Eğer bu işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz yanak dolgusu öncesi sonrası süreçleri hakkında da detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Peki yanak dolgusu öncesi bilinmesi gerekenler ve yanak dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yanak Dolgusu İşleminin Öncesi ve Sonrası

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi yanak dolgusu işleminden önce de hastaların bir takım kurallara uyması gerekir. Böylelikle yanak dolgusu öncesi ve sonrası süreçlerde yaşanabilecek olumsuzluklar minimize edilebilir. Örneğin aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların uygulamadan 2 hafta bırakılması önerilir. Ayrıca eğer uygulama bölgesinde sivilce ya da enfeksiyon oluşumuna neden olabilecek sorunlar bulunuyorsa, yanak dolgusu işlemi için bu sorunların geçmesi beklenmelidir. Ek olarak dişlerde meydana gelebilecek enfeksiyonlar yanak dolgusu işlemini etkileyebileceğinden yanak kenarı dolgusu diş tedavileri ile eş zamanlı olarak yapılmamalıdır.

Basit bir işlem olan yanak dolgusu sonrasında hastalar günlük yaşamına hemen dönebilir. Bölgede kızarma ya da morluk olabileceğinden buz uygulaması yapılmasında bir sakınca yoktur. Morarma, kızarma ya da hafif kanama dışında bilinen yanak dolgusu yan etkileri bulunmaz. Kan sulandırıcı ilaçların uygulama sonrasındaki iki hafta boyunca kullanılması önerilmez. Uygulama sonrası 1 gün boyunca zorlayıcı egzersizler yapılmamalıdır. 2 gün boyunca havuza girilmemeli, cilt bakımı 1 hafta süreyle ertelenmelidir. Eğer yanak dolgusu işleminden sonra lazer yaptırmayı düşünüyorsanız, bunun için 2 gün süreyle beklemeniz gerekir.

Yanak dolgusu işlemi ile kısa sürede istenilen sonuçları elde etmek mümkündür. Nitekim uygulamanın etkileri hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Siz de yanak dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yanak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu noktaya kadar “yanak dolgusu nedir?” ve “ne gibi etkileri bulunur?” gibi sorulara cevap alınabilir. Uygulama ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

  • Uygulama sonrası yanak dolgusu kalıcılığı 6 ila 8 ay arasında değişir. Fakat kişinin yaşına, ten yapısına ve dokularının durumuna göre bu sürenin daha uzun ya da daha kısa olması mümkündür.
  • Uygulama öncesinde gerçekleştirilen muayene sonrasında dolgu işleminin yapılacağı bölgeler belirlenerek işaretlenir.
  • Lokal anestezik krem uygulamasının sonrasında işleme başlamadan önce 20 dakika beklenir.
  • Uygulama tek bir seans olarak gerçekleştirilir. Uygulama sonrası hastalar günlük yaşamına dönebilir. İşlemin etkileri ise kendisini 1 hafta içinde göstermeye başlar.
  • Uygulama sonrası elde edilen etkiler yok olmaya başladığında, işlemin tekrarlanmasının önünde herhangi bir engel yoktur.
  • Her ne kadar cerrahi olmayan yani ameliyatsız bir işlem olsa da, alanında uzman olmayan ve deneyimsiz ekipler tarafından uygulanan işlemlerin risk teşkil edebileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden tüm işlemlerin alanında uzman ve deneyimli ekipler tarafından klinik ortamda gerçekleştirilmesi gerekir.

Eğer kalıcı yanak dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak ve hemen şimdi bir randevu oluşturmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Düzenleme : 18.10.2023