Sizi Arayalım

Yüz Germe Ameliyatı

İçindekiler

En sık gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında yer alan yüz germe ameliyatı, yüzdeki sarkmalara dair şikâyeti olan kişilere memnun edici sonuçlar sunmaktadır. Yüzde meydana gelen sarkmalar, kişilerin olduklarından yaşlı gözükmelerine ve hatta mutsuz, halsiz gözükmelerine yol açabilmektedir. Yüzdeki çizgilerin ve deri bollaşmalarının ortadan kaldırılmasını sağlayan bu ameliyat sonucunda ise kişiler olduklarından daha genç bir görünüme sahip olabilmektedirler.

Seans Sayısı :
1-2 seans
Operasyon Süresi :
30 - 60 dakika
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
Yok
Hassasiyet Süreci :
Minimum
İşe Dönüş Süresi :
Hemen
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

Yüz germe ameliyatında ilk olarak kişilerin herhangi bir acı hissetmemeleri amacıyla genel anestezi uygulanır. Anestezinin ardından saç içi bölgelerden başlayarak kesi işlemi gerçekleştirilir. Sarkan dokular kaldırılır, varsa fazla deri çıkarılır. Ameliyat esnasında şakak, yanak ve çene bölgesinde mevcut olan deri bollaşmaları ortadan kaldırılır. Yüzde mevcut olan çizgiler başarılı bir şekilde yok edilir. Yüz ideal görünüme kavuşturulduktan sonra dikiş işlemi gerçekleştirilerek operasyon tamamlanır. Ameliyattan önce kişiler boyun germe ameliyatı da talep ettikleri takdirde yüz germe ile boyun germe ameliyatı bir arada gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için ilk olarak kişilerin muayene esnasında uygunlukları belirlenir.

Ameliyat Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz germe ameliyatı öncesinde kişiler ilk olarak beklentilerini doktorları ile paylaşmalıdırlar. Ardından kişi ile doktor görüşmesi esnasında kişiler doktor tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidirler. Doktor tarafından kişilerin nasıl bir sonuç alabilecekleri ve ameliyatın riskleri belirtilmelidir. Ameliyata karar verildikten sonra kişilerin ameliyattan önce kanamaya yol açabilecek ilaçlar almamaları, kanamayı arttıracak yiyecek ve içecek tüketmemeleri, sigara ve alkol kullanmamaları gerekmektedir. Ameliyattan sonra ilk bir ay saçların boyanması mümkün değildir. Bu nedenle saçlarını boyamak isteyen kişilerin ameliyattan önce boyamaları gerekmektedir. Saçların uzun olması durumunda kesilmemesi tavsiye edilir. Uzun saç, ameliyat sonrasında görülebilecek olan izlerin kapatılması açısından avantaj sağlayacaktır. Ameliyat sonrasında oluşacak izler saçlı derinin arasında kalacağı için kişiler istenmeyen bir görünüme sahip olmayacaktırlar.

Ameliyat Kimlere Uygulanır?

Başta yaşın ilerlemesi olmak üzere birçok sebeple yüzde sarkma ve bollaşmalar ortaya çıkabilmektedir. Bu durum, kişilerin gündelik yaşantıda mutsuz hissetmelerine yol açabilmektedir. Memnun etmeyen fiziksel görünüme sahip olmak, kişileri psikolojik bağlamda da mutsuz hissettirebilmektedir. Bu nedenle yüz görünümünde mevcut olan sarkmalara dair şikâyeti olan tüm kişilere yüz germe ameliyatı uygulanabilmektedir. Ameliyat sıklıkla elli yaş üzeri kişiler tarafından tercih edilse de ameliyatta herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Ameliyat öncesinde kişilerin ameliyata uygunluğu uzman tarafından gerçekleştirilecek muayene esnasında belirlenecektir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yüz germe ameliyatının ikinci günü kişilerin taburcu edilmeleri mümkündür. Taburcu olan kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım faktörler bulunmaktadır. Taburcu olma esnasında kişilerin yüzlerini sıkmayacak bir güneş gözlüğü takmaları tavsiye edilmektedir. Ameliyat esnasında sıvı toplanmasını önlemek amacıyla yerleştirilen dren, ameliyattan bir gün sonra aldırılmalıdır. Ameliyatın gerçekleştiği hafta yüzdeki dikişler alınacaktır. Ameliyattan iki gün sonra kişilerin duş almaları mümkündür fakat bu esnada kişilerin yüz bölgesinin hassas olduğunu dikkate almaları gerekmektedir. Operasyonun gerçekleştiği bölgeye mümkün olduğunca hassas davranılmalı, saç tarama ve makyaj yapma gibi durumlarda dikkatli olunmalıdır.

Kişiler ameliyattan sonra en az iki hafta cinsel ilişkiden kaçınmalıdırlar. Bunun yanı sıra kişilerin iki hafta boyunca fiziksel güç gerektiren spor gibi aktivitelerde de bulunmamaları gerekmektedir. İlk birkaç ay kişilere sigara ve alkol kullanmamaları tavsiye edilmektedir. Özellikle sigara, yaraların geç iyileşmesine yol açmaktadır. Kişiler özellikle ilk ay buhar banyosu ve sauna gibi aktivitelerden kaçınmalıdırlar. Ameliyatın ardından ilk altı ay kişilerin düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanmaları gerekmektedir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek olan şişlik ve morluklar ameliyattan yaklaşık üç hafta sonra kendiliğinden ortadan kalkacak, herhangi bir iz kalmayacaktır. Bu nedenle kişilerin bu şişlik ve morluklar için herhangi bir krem veya ek tedavi yöntemine başvurmamaları tavsiye edilmektedir.

Ne Dediler?
Carla
09/01/2022

1 ay önce ameliyat oldum. BBL ve liposuction yaptırdım. Doktoru ve asistanı Sevgi'yi şiddetle tavsiye edebilirim. Bana sevgiyle baktı ve her zaman yanımda oldu ve her zaman tüm sorularıma cevap verdi. Bir gece hastanedeydim ve tamamen memnun kaldım. Bu büyük adımı benim için olabildiğince keyifli kıldığınız için teşekkür ederim!

Devamını Oku
Şule Yildirim Koca
02/01/2023

Op. Dr. Yücel Sarıaltın, ne kadar spontane bir adam ve süper güzel bir ekip! Zaten sonucumdan çok memnunum. Onlara buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum TOP TAKIM sizsiniz

ayten eran
10/01/2022

Yucel beyi tek kelime ile anlatmak gerekirse mükemmel. hem harika bir cerrah hem de inanılmaz hastasını düşünen anlayan bir doktor. Başka bir doktora kendimi emanet ettiğimi düşünemiyorum. Yücel beyin yardımcılarınin da hepsi islerini çok cok iyi yapiyorlar. Bayram bey, Tuba hanım ve özellikle Yağmur hanım. Yağmur hanim bilgisi,deneyimi, yardımseverligi ve güler yüzü ile size her konuda inanılmaz destek oluyor. Mükemmel bir cerrah ve mükemmel bir ekip başka söze gerek yok aslında.

Devamını Oku
jihane zaroual
03/01/2023

Dr.sarialtin ve ekibini sadece tavsiye edebilirim, işi ve bakımı da çok iyi. Asistanı Nagham, her adımda benim için oradaydı.

Sa***
05/08/2019

Romanyalıyım ama Londra'da yaşıyorum. Her zaman büyük göğüslerim olsun istemiştim ama korkmuştum. Kuzenimin tavsiyesi üzerine Op. Dr. Yücel Sarıaltın'ı buldum. Sonuçtan çok mutluyum ve herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
Nouf Ali
10/01/2020

Sadece rinoplasti ameliyatı için doktor yücel'e teşekkür etmek istiyorum, sonuçlar için iyi ve mutluydu ve son sonuçları bekliyordum.

Ameliyatın Riskleri Nelerdir?

Yüz germe ameliyatının riskleri başlıca şu şekilde sıralanabilmektedir;

  1. Kanama: Kanama riski tüm cerrahi operasyonlarda mevcuttur. Bu nedenle kişilere ameliyat öncesi kanamaya yol açabilecek aspirin türevi ilaçlar ve bitki çayı tüketmemeleri gerekmektedir.
  2. Enfeksiyon: Yüzün oldukça iyi kanlanan bir bölge olması sebebiyle enfeksiyon riskinin görülmesi oldukça düşüktür. Ameliyat öncesi ve sonrasında doktor tarafından enfeksiyonu önlemek adına birtakım uygulamalar gerçekleştirilecektir. Enfeksiyon riski görüldüğü takdirde doktor tarafından kişiler antibiyotik kullanımına başlatılabilmektedir. Bununla birlikte bölgeye pansuman uygulanması da gerekebilmektedir.
  3. İz kalması: Ameliyat sonrasında yüz ve çevresinde kötü iz kalmasının nedenleri arasında; kalıtımsal özellikler, ameliyat sırasında yüzün enfeksiyon kapması, deri kaybının görülmesi ve kişilerin sigara kullanması gibi durumlar yer almaktadır.
  4. Sinir hasarı: Ameliyat esnasında motor ve duyuru sinirleri hasar gördüğü takdirde yüzdeki hareketlerde zayıflık veya kayıp görülebilmesi olasıdır. Bu tip hasarlar genellikle kendiliğinden kısa sürede geçmektedir, kişilerin herhangi bir ek tedavi yöntemine başvurmaları gerekmemektedir.
  5. Saç kaybı: Saç kaybının ameliyat sonucunda görülüp görülmeyeceği önceden tespit edilememektedir. Yalnızca derinin yukarı çekildiği bölgelerde saç kaybının görülmesi olasıdır. Fakat bu durumla günümüzde neredeyse hiç karşılaşılmamaktadır. Ameliyatın alanında uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi, bu durumun ortaya çıkma ihtimalini düşürecektir.
  6. Uzun süreli etkiler: Birtakım faktörler nedeniyle uzun vadede yüzde gerginliğin korunamayabileceği unutulmamalıdır. Bu faktörler arasında yaşlanma, uzun sure güneş altında kalma, aşırı kilo alma veya verme gibi durumlar yer almaktadır.
İlgili İçerikler
Meme Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Meme büyütme isteği genellikle orta yaştaki kadınlar için uygun bir estetik uygulamadır. Yaş ilerledikçe ...

Gamze Estetiği ile Daha Sıcak Gülümsemeler

Gamzeli güzel diye bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın...

Ameliyatsız Jinekomasti Geçer Mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erkeklerde görülen ve meme büyüme sorunu olarak tanımlanan Jinekomasti...

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur sorusunun yanıtları da son zamanlarda...

Yüz Germe Ameliyatı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yüz ve boyun germe ameliyatı bir arada gerçekleştirilebilir mi?

Evet, gerek duyulduğu takdirde yüz germe ile boyun germe ameliyatı kısa sürede başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kimler yüz germe ameliyatı için uygundur?

Operasyon için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır, operasyon tekrarlanabilen işlemler arasında yer almaktadır.

Ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyat öncesinde kanamaya yol açabilecek ilaçların alınmaması, sigara kullanılmaması, bitki çayı içilmemesi gerekmektedir.

Yüz germe kalıcı bir operasyon mudur?

Yüz germe ameliyatı uzun yıllar etkili olacak sonuçlar sunsa da yaşlanmayı durdurmamaktadır. Bu nedenle bazı durumlarda 5-10 yıl sonra tekrarlanması gerekebilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe mümkün mü?

Hayır, herhangi bir egzersiz veya krem ile yüz germe mümkün değildir.

Ameliyatta herhangi bir risk bulunuyor mu?

Ameliyatta diğer tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan kanama, enfeksiyon kapma gibi riskler bulunmaktadır. Bazı durumlarda ek operasyon gerektiren iz kalabilmektedir.

Ameliyatta anestezi uygulanıyor mu?

Evet, ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır.

Gündelik yaşantıma ne zaman dönebilirim?

Ameliyattan bir hafta sonra kişilerin gündelik yaşantılarına dönmeleri mümkündür.

Çalışma hayatına ne zaman dönebilirim?

Ameliyattan bir hafta sonra fiziksel güç gerektirmeyen işlerde çalışan kişilerin çalışma hayatına dönmeleri mümkündür.

Ameliyattan ne kadar süre sonra spor yapabilirim?

Kişiler en az iki hafta fiziksel güç gerektiren aktivitelerden kaçınmalıdırlar.

Yüzde belirgin bir iz kalır mı?

Hayır, yalnızca bazı komplikasyonlar gerçekleştiği takdirde iz kalabilmektedir. Bu izler ek operasyonla kısa sürede giderilebilmektedir.

Ameliyatın ardından şişlik ve ödem oluşur mu?

Evet, şişlik ve ödemler yaklaşık üç haftada kendiliğinden geçecektir.

Yüzde uyuşukluk olur mu?

Yüzde geçici uyuşukluk görülebilmektedir. Bu uyuşukluk kendiliğinden geçeceği için kişilerin endişelenmelerine gerek olmamaktadır.

Ameliyatın başarılı sonuçlar sunması için hangi koşulların mevcut olması gerekir?

Ameliyat öncesinde kişilerin ameliyatı gerçekleştirecek doktoru ve sağlık kuruluşunu araştırması gerekmektedir. Ameliyatın alanında uzman doktor tarafından tam donanımlı bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmesi başarı oranını arttıracaktır.

Son Düzenleme : 25.03.2023