Sizi Arayalım

Yüz Germe Ameliyatı

İçindekiler

Başta yaşın ilerlemesi olmak üzere genetik faktörler, hızlı kilo alıp verme, beslenme tarzı ya da sağlıksız yaşam şekli nedeniyle yüzde oluşan sarkma veya kırışıklıklar yüz germe ameliyatı ile giderilebilir. Kadınların ve erkeklerin en çok dikkat ettikleri bölge yüz olduğundan, yüz germe ameliyatı da en sık gerçekleştirilen estetik uygulamalardan biridir. Yüz germe ameliyatlarının uzun süre kalıcılığı olması nedeniyle sık sık tekrarlamak gerekmez. Bu nedenle avantajlı bir tercihtir.

Yüz germe ameliyatı günümüzde son derece gelişmiş tekniklerle gerçekleştirilir. Ayrıca uzun yıllardır gerçekleştirilen bir uygulama olduğundan başarı oranları yüksektir. Herhangi bir risk ya da tehlike barındırmaz. Yüz germe ameliyatı sayesinde yüzdeki yorgun ve yaşlı ifadenin ortadan kaldırılması ve genç, canlı bir görünüm kazandırılması mümkündür. Elbette tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi yüz germe ameliyatında da alanında uzman ve deneyimli plastik cerrahlarla çalışmak büyük önem taşır.

Seans Sayısı :
1 - 2 Seans
Operasyon Süresi :
4 - 5 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 - 2 Gece
Hassasiyet Süreci :
Minimum
İşe Dönüş Süresi :
1 Hafta
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Günümüzde yalnızca kadınlar değil, erkekler tarafından da tercih edilen yüz germe ameliyatı genellikle estetik kaygılarla yapılır. Medikal bir işlem olan yüz germe ameliyatı yaşlılık, genetik faktörler, sağlıksız yaşam koşulları ya da çevresel faktörlere bağlı olarak ciltte meydana gelen sarkmaların ve kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını sağlar. Yüz germe ameliyatı her zaman belirli yaşın üstü için yapılan bir işlem değildir. Örneğin aşırı kilo alıp verme nedeniyle yüzde oluşan fazla derinin çıkarılması ve yüzün istenilen görünüme kavuşturulması mümkündür.

Yüz germe ameliyatı sayesinde göz kapaklarında meydana gelen sarkma veya düşüklük, göz çevresindeki çizgiler, göz altlarındaki morluklar veya torbalanmalar ortadan kaldırılabilir. Kaş kaldırma ile kaşlardaki düşüklüğün giderilmesi ve alın çizgilerinin belirginleştirilmesi mümkündür. Burun bölgesindeki ya da dudak kenarındaki derin çizgiler giderilebilir. Ek olarak yanaklarda sarkmalar, çene altlarındaki sarkmalar, boyun bölgesindeki çizgiler ya da sarkmalar, ciltteki lekelenmeler, ciltteki cansız görüntü, boyun bölgesindeki kırışıklar yine yüz germe ameliyatı sayesinde ortadan kaldırılabilir. Nitekim yüz germe ameliyatı yaptıranlar çok daha genç ve canlı bir görünüme sahip olduklarından, kırışıklık nedeniyle yaşanan özgüven kaybı da ortadan kalkmış olur.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatında uygulanacak olan teknikler kişinin beklentilerine ya da ihtiyaçlarına göre belirlenir. Öncelikle plastik cerrah tarafından genel bir değerlendirme yapılması, hastaların ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekir. Yüz germe ameliyatı kişilerin ihtiyaçlarına göre dört gruba ayrılmıştır. Bunlar arasından en yaygın olanları klasik yüz germe ameliyatı ve mini yüz germe ameliyatıdır. Ayrıca orta yüz germe ameliyatı ve alt yüz germe ameliyatı da yine tercih edilebilecek yöntemler arasında yer alır. Tüm bu yüz germe ameliyatı türlerinin detayları ise şu şekilde açıklanabilir:

Mini Yüz Germe Ameliyatı

Yüzde oluşan küçük sorunların giderilmesi amacıyla genellikle botoks ya da dolgu gibi yöntemler tercih edilir. Fakat daha kalıcı çözüm için mini yüz germe ameliyatı da uygulanabilir. Bu prosedüre yalnızca germe işleminin kısıtlı bir alana uygulanacağı durumlarda karar verilir. Mini yüz germe ameliyatında izlenen uygulama adımları ise şu şekildedir:

 • Kulak memesinden başlayarak kulak içine gizlenen, 5 ila 7 santimlik bir kesi yapılır ve bu kesi saçlı deri içerisinde son bulur,
 • Uygulama öncesinde cilt üzerinde belirlenen noktalar kaldırılır,
 • Uygulama yüzeyde yapıldığından, derin dokulara inilmez; daha derinde bulunan yüz sinirlerinin zarar görmesi söz konusu değildir,
 • Kesi izlerinin büyük kısmı saçlı deride ya da kulak içinde olduğundan rahatsızlık edici bir görüntü oluşmaz.

Herhangi bir risk barındırmayan mini yüz germe ameliyatı sonrası elde edilen sonuçlar son derece doğal olur. Ayrıca diğer teknikler ile karşılaştırıldığında mini yüz germe ameliyatı fiyatı çok daha uygundur.

Ne Dediler?
testimonial icon
s....b
04/03/2022

2017’den beri tanıdığım keşke çok daha önce tanısaydım dediğim muhteşem doktor. Doğal olamayacak işlemi siz isteseniz dahi asla yapmaz, aşırı kibar, güler yüzlü, samimi, ilgili ve işinde çok başarılı bir doktordur. Meme büyütme de dahil olmak üzere bir çok işlem yaptırdım kendisine ve hepsinden çok memnun kaldım, ben söylemesem kimse herhangi bir işlem yaptırdığımı anlamıyor. Hangi işlem olursa olsun hiç farketmez tereddüt etmeden gidebilirsiniz.

Devamını Oku
testimonial icon
lex Thubron
22/12/2021

Geçenlerde rinoplasti için Dr Yücel'e gittim ve deneyimimi çok sevdim! Bu hafta benim için yaptıkları her şey için Dr Yücel'e ve yardımcılarına özellikle carolina'ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Tüm ekip çok güzel ve sevimli ve iletişim boyunca devam ettiler benim için her şeyi çok kolaylaştırdılar ve İstanbul'da geçirdiğim zamanı kesinlikle çok sevdim. Bu doktoru seçtiğim için çok mutluyum ve gelecekte baktığım herhangi bir ameliyat kesinlikle bu doktora geri döneceğim !! Hayalimdeki burnu bana kazandırdığı için başta doktor olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim :)

Devamını Oku
testimonial icon
ak...l
31/10/2014

yeni ameliyat olmama rahmen cok iyiyim sevgili doktorumun yakınlığı ilgisi sayesinde daha iyi oldum Allah razı olsun elleriniz dert görmesin Yücel bey esinize selamlar bebisinizide öpüyorum Allaha emanet olun....

Devamını Oku
testimonial icon
Şen*** Ç***
05/12/2017

Yücel bey beyefendi ve gördüğüm en ilgili doktorlardan biri. zaten estetik international genel olarak böyle. herkese tavsiye edebilirim

testimonial icon
Ays*** A***
06/02/2015

Yücel Bey ameliyat öncesinde ve sonrasında çok ilgiliydi. beni her konuda rahatlattı.Ameliyat sonrasında benimle ilgilenen hemşireler ile çok yardım sever ve güler yüzlüidi, operasyondan genel olarak çok memnun kaldım

Devamını Oku
testimonial icon
sa...t
02/07/2015

Ben boyle ilgili ve hosgorulu doktor gormedim bunun yani sira keske hep doktorlar boyle olsa ben burun ameliyati oldum elhamdülillah cok memnun kaldim hakettigi hastaneye girmis onun adinada cok sevindim valla

Devamını Oku

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Göz kapakları, elmacık kemikleri ve yanaklar gibi yüzün orta bölgesinde bulunan bölgelerde gerçekleştirilen germe işlemi orta yüz germe ameliyatı olarak adlandırılır. Bu yüz germe ameliyatı türü ile giderilebilecek olan sorunlar şunlardır:

 • Burun kanatları ve ağız kenarı arasındaki çizgilerin çeneye doğru kayması,
 • Elmacık kemiklerinin küçülmesine bağlı olarak yüzün incelmesi ve yanakların aşağıya doğru kayması,
 • Gözün alt kısmında yağ dokusu kaybına bağlı olarak derinleşme ve gözyaşı çukuru oluşması.

Orta yüz germe ameliyatı birkaç farklı yöntemle yapılır. En yaygın yöntem kulak önünden kesi yapılmasıdır. Fakat gerekli görüldüğü durumlarda kirpik diplerinden ya da alın bölgesinden de yapılabilir. Kesiler yaklaşık olarak 3 mm olduğundan operasyon sonrası iz yok denecek kadar azdır. Bazı durumlarda kesi saçlı deriye gizlenebilir. Operasyon kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte 1 saat ila 2.5 saat arasında sürebilir. Genel anestezi uygulandığından ağrı ya da acı hissedilmez. Ayrıca orta yüz germe ameliyatı fiyatı mini yüz germe ameliyatına oranla biraz daha yüksek olabilir.

Klasik Yüz Germe Ameliyatı

Yüzde meydana gelen kırışıklıkların uzaklaştırılması adına en sık başvurulan yöntem olan klasik yüz germe ameliyatı uzun yıllardır gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu yüzden herhangi bir risk barındırmaz ve sonuçlar çoğunlukla memnun edicidir. Bu uygulamada fazla deri çıkarılır ve yağ dokuları olması gereken yere taşınır. Klasik yüz germe ameliyatında odaklanılan bölgeler alın, göz çevresi, kaş bölgesi, göz altları, elmacık kemikleri, burun kenarı ile ağız kenarı arasında bulunan derin oluklar ve çene altı bölgesidir.

Ameliyatın teknik olarak diğer yöntemlerden çok fazla farkı yoktur. Çünkü 3 mm çapındaki küçük kesiler yine kulak arkası, kulak önü ya da saçlı deri gibi alanlardan yapılır. İz görünmeyeceği için genellikle kesinin genellikle saçlı deride ya da kulak arkasında olması tercih edilir.

Alt Yüz Germe Ameliyatı

Alt yüz germe ameliyatı yüzün alt kısmı ile boyun bölgesine uygulanır. Ağız kenarlarındaki çizgilerin aşağıya doğru sarkması, boyun derisinin gevşeyerek sarkması, gıdı bölgesinde yağ birikmesi ve boyun açısının silikleşmesi bu tür yüz germe ameliyatı ile giderilebilir. Yine bu tür yüz germe ameliyatı sırasında boyundaki fazla yağ dokusunun alınması, boyun kaslarının birbirine dikilmesi ile boyunda gergin bir görüntü yaratılması ya da ip askı gibi yöntemler kullanılabilir.

Tüm bu yüz germe ameliyatı yöntemlerinin ortak noktası, hepsinin gençleştirici bir etkiye sahip olmasıdır. Ayrıca bu gençleştirici etki uzun yıllar kalıcıdır, yani dolgu ya da botoks uygulamaları gibi düzenli olarak tekrarlanmaları gerekmez. Bir diğer önemli nokta da kişiselleştirilebilir olmalarıdır. Yani tedavi süreci kişiye özel olarak planlanabilir. Ek olarak cilt kalitesi iyileştiğinden ve yüzde yaşlı görünüm yerini genç bir görünüme bıraktığından özgüven artışı da sağlanır. Bu da hem erkeklerin hem de kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmesini sağlar. Bu da çok daha mutlu bir hayata geçiş demektir. Peki yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

İlgili İçerikler
Lazer Lipoliz Nedir?
Lazer Lipoliz Nedir?

Liposuction uygulamasının yani yağ aldırma işleminin cerrahi olmayan yöntemi lazer lipoliz olarak tanımlanır.

Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

En İyi Saç Ekim Merkezi
En İyi Saç Ekim Merkezi

En İyi Saç Ekim Merkezi olarak hizmet veren kliniğimiz aracılığı ile...

Gıdı Aldırma Ameliyatı
Gıdı Aldırma Ameliyatı

Gıdı Aldırma ameliyatı, boğaz ve çene arasındaki tabakanın...

Yüz Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Yüz germe ameliyatı sonrasında birtakım önerilere uymak iyileşme sürecini hızlandırır. Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci için bilmeniz gereken önemli noktalar şu şekilde listelenebilir:

 • Ameliyat tarihinden itibaren 2 ila 3 hafta boyunca fiziksel aktivitelerden kaçınmak gerekir, hafif yürüyüşler yapılabilir,
 • Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde şişlik normal karşılanır, bu durum 1 ila 3 gün sonra kendiliğinden geçer,
 • Yüzde şişkinliğin bir an önce geçmesini sağlamak için dik oturmak ve kafayı yüksekte tutmak önemlidir,
 • Yüz germe ameliyatı sonrasında dikiş bölgelerinden birkaç gün boyunca doku sıvısı ya da kan gelmesi normaldir, durdurulamaz kanama meydana gelmediği sürece endişelenecek bir şey yoktur.
 • Yüz germe ameliyatı tamamlandıktan 3-4 hafta sonra spora başlanabilir.

Yüz germe ameliyatı tamamlandıktan sonra plastik cerrahınız size yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi verecektir. Cerrahın önerilerine uymak, sağlıklı iyileşme süreci geçirmek ve operasyonunun etkilerini doğru şekilde görmek açısından önemlidir. Eğer yüz germe ameliyatı sonrası yapılması gerekenler hakkında kapsamlı bilgi almak isterseniz, uzman bir plastik cerraha danışabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Farklı germe tekniklerini birlikte kullanarak gerçekleştirilen yüz germe ameliyatı pek çok kadın için çeşitli gizemleri de içinde barındırır. Örneğin yüzme germe ameliyat kalıcılık süresi ya da operasyon süresi gibi konular bunlardan bazılarıdır. Yüz germe ameliyatı ile ilgili en çok merak edilen soruların cevapları ise şunlardır:

 • Ameliyatta kesiler kulak önünden ve kulak arkasında bulunan doğal çizgilerden ya da saçlı deriden yapıldığından yüz germe ameliyatı sonrası fark edilebilir bir iz oluşmaz.
 • Ameliyattan önce kan sulandırıcı ilaçlar, alkol ve sigara tüketimi bırakılmalıdır.
 • Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılıyor olsa da doktor tercihine göre nadiren lokal anestezi kullanılarak da yapılabilir.
 • Ameliyattan sonra net sonuçların ortaya çıkması 1.5 ila 2 ay sürer.
 • Yüz germe ameliyatı tamamlandıktan sonra 2 gün içinde günlük yaşama, 7 gün içinde ise iş yaşamına geri dönebilirsiniz.
 • Yüz germe ameliyatı sonrasında yüz dinç ve genç bir görünüme kavuşmakla birlikte, yüzdeki ifadenin ya da gülüşün değişmesi söz konusu değildir.
 • Plastik cerrah germe tekniklerini doğru şekilde kullandığı sürece yüzde doğal ve canlı bir görünüm oluşur.
 • Bugüne kadar yapılmış olan yüz germe ameliyatı yorumları operasyonun etkilerinin 10 yıldan fazla sürebildiğini göstermektedir.
 • Yüz germe ameliyatı gerek görüldüğü takdirde göz kapağı estetiği ile bir arada yapılabilir.

Bugün yüz germe ameliyatı İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin hemen hemen her noktasında başarılı şekilde yapılabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Hem uzun süre kalıcı olması hem de ekonomik maliyetleri ile yüz germe ameliyatı hem erkekler hem de kadınlar arasında yaygındır. Fakat yine de yüz germe ameliyatı fiyatları konusunda belirleyici olan çok sayıda parametre bulunur. Örneğin yüz germe ameliyatı sırasında hangi tekniğin kullanılacağı, uygulama bölgesi, kaç uygulamanın bir arada yapılacağı, uzman deneyimi ve çok daha fazlası fiyatlara etki eder. Bu yüzden yüz germe ameliyatı öncesi plastik cerrah tarafından detaylı bir muamele yapılması, yüz germe ameliyatı fiyatlarının da buna göre belirlenmesi gerekir. Yani yüz germe ameliyatı için doğrudan bir fiyat vermek mümkün değildir.

Yine ilk önceliğiniz fiyatlar değil, her zaman alanında uzman bir plastik cerrah ile çalışmak olmalıdır. Çünkü deneyimli olmayan cerrahlar tarafından yapılan uygulamalar çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkmasına neden olur. Nitekim revizyon operasyonları yapılması gerekir ve bu da sizler için çok daha yüksek maliyetler demektir. Siz de yüz germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak ya da genel muayene için randevu almak isterseniz hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yüz ve boyun germe ameliyatı bir arada gerçekleştirilebilir mi?

Evet, gerek duyulduğu takdirde yüz germe ile boyun germe ameliyatı kısa sürede başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kimler yüz germe ameliyatı için uygundur?

Operasyon için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır, operasyon tekrarlanabilen işlemler arasında yer almaktadır.

Ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyat öncesinde kanamaya yol açabilecek ilaçların alınmaması, sigara kullanılmaması, bitki çayı içilmemesi gerekmektedir.

Yüz germe kalıcı bir operasyon mudur?

Yüz germe ameliyatı uzun yıllar etkili olacak sonuçlar sunsa da yaşlanmayı durdurmamaktadır. Bu nedenle bazı durumlarda 5-10 yıl sonra tekrarlanması gerekebilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe mümkün mü?

Hayır, herhangi bir egzersiz veya krem ile yüz germe mümkün değildir.

Ameliyatta herhangi bir risk bulunuyor mu?

Ameliyatta diğer tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan kanama, enfeksiyon kapma gibi riskler bulunmaktadır. Bazı durumlarda ek operasyon gerektiren iz kalabilmektedir.

Ameliyatta anestezi uygulanıyor mu?

Evet, ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır.

Gündelik yaşantıma ne zaman dönebilirim?

Ameliyattan bir hafta sonra kişilerin gündelik yaşantılarına dönmeleri mümkündür.

Çalışma hayatına ne zaman dönebilirim?

Ameliyattan bir hafta sonra fiziksel güç gerektirmeyen işlerde çalışan kişilerin çalışma hayatına dönmeleri mümkündür.

Ameliyattan ne kadar süre sonra spor yapabilirim?

Kişiler en az iki hafta fiziksel güç gerektiren aktivitelerden kaçınmalıdırlar.

Yüzde belirgin bir iz kalır mı?

Hayır, yalnızca bazı komplikasyonlar gerçekleştiği takdirde iz kalabilmektedir. Bu izler ek operasyonla kısa sürede giderilebilmektedir.

Ameliyatın ardından şişlik ve ödem oluşur mu?

Evet, şişlik ve ödemler yaklaşık üç haftada kendiliğinden geçecektir.

Yüzde uyuşukluk olur mu?

Yüzde geçici uyuşukluk görülebilmektedir. Bu uyuşukluk kendiliğinden geçeceği için kişilerin endişelenmelerine gerek olmamaktadır.

Ameliyatın başarılı sonuçlar sunması için hangi koşulların mevcut olması gerekir?

Ameliyat öncesinde kişilerin ameliyatı gerçekleştirecek doktoru ve sağlık kuruluşunu araştırması gerekmektedir. Ameliyatın alanında uzman doktor tarafından tam donanımlı bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmesi başarı oranını arttıracaktır.

Son Düzenleme : 16.10.2023