Kadınlarda Karın Kası Estetiği (Two Pack) ya da Karın kası estetiği, olarak son zamanlarda sıklıkla duyulan bu tabir, genelde spor yapılarak ortaya çıkan kasların, estetik operasyon aracılığı ile kısa yoldan ortaya çıkarılması işlemine verilen isimdir.

Uzun süre spor egzersizleri yapmaya vakti olmayanlar ya da estetik bir vücut görüntüsüne kısa yoldan sahip olmak isteyenlerin birincil tercihi bu özel işlemler olmaktadır.

 Kadınlarda da sıklıkla uygulanmakta olan bu popüler işlem, iki karın kasının birbirine paralel olarak ortaya çıkarılması ile gerçekleşir.

Özellikle kadınlarda yapılan bu estetik uygulamaya tıbbi olarak karın kası estetiği two pack adı verilir.

Sizi Arayalım

  Two pack ameliyatı, Vaser liposuction olarak adlandırılan bu operasyon ile karında biriken ve kas dokusunu gizlemekte olan dokuların alınması ile tamamlanır. İşlem yapılan bölgede sadece yağlar alınmakla sınırlı kalmaz aynı zamanda karın kasları ortaya çıkacak bir şekilde düzenleme yapılır.

  Two Pack (Karın Kası Estetiği) Kimlere Yapılır?

  Karın kası estetiği kadın uygulaması spor yapan yapmayan herkese rahatlıkla yapılabilir. Bazı durumlarda spor ile ilgilenen kişilerde karın kası ortaya çıkamayabilir. Kişilerin talepleri üzerine uzmanlarca gerekli kas dokunun ortaya çıkarılması estetik bir operasyon ile kolayca gerçekleşebilir.
  Bakımlı, daha fit ve sıkı bir vücut görüntüsüne sahip olmak isteyen kişiler, genellikle bu özel işlemi tercih etmektedir.

  Spor yapanların yanı sıra; spora ayıracak vakti olmayan ancak sportif bir vücuda sahip olmayı düşleyen kişilerde Two Pack uygulamalarından fazlasıyla yararlanmaktadır.

  Kısa sürede istenilen biçimde karın kası görünümüne sahip olmak isteyenler için bu işlem başarılı bir biçimde gerçekleştirilir. Sağlık açısından bir risk teşkil etmeyen tüm kadınlarda istenen şekilde yerine getirilir.

  Two Pack (Karın Kası Estetiği) Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Two pack operasyonu öncesi özellikle dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bunların en başında ise ameliyat esnasında kan akışını bozacak olan ilaçların kullanımından uzak durulmalıdır. Kan sulandırıcı kategorisine giren tüm ilaçlar veya bitkisel ürünler ameliyat öncesinde bırakılmalı ve bu konuda uzmanlar kesinlikle bilgilendirilmelidir.

  Two Pack (Karın Kası Estetiği) Ameliyatı

  • Estetik uygulamaya başlanmadan öncesinde ilgili karın bölgesi için bir analiz çalışması yürütülür. Bu bölgede bulunan yağlar ve kaslar en başta belirlenir. Ardından ortaya çıkan duruma göre gerekli değerlendirme yapılarak kişiye özel kas estetiği ameliyatı için gerekli çalışmalara başlatılır.

  • İşlem öncesinde belirlenen ve işaretlenen kas ve yağ dokuları, ameliyat esnasında plana bağlı kalınarak alınır ve şekillendirilir.

  • Bu işlemin başarılı bir biçimde yerine getirilmesi için vaser liposuction yöntemi ile en başta fazla yağların karın bölgesinden alınarak tahliye edilmesi sağlanır.

  • Karındaki kas dokusu bu sayede ortaya çıkarılır. İstenen şekilde karın kasları birbirine paralel olacak biçimde şekillendirilerek karın bölgesi kapatılır ve işlem başarılı bir biçimde sonuçlandırılır.

  • Karın kası ameliyatı başladığı ilk andan itibaren 3 saate kadar ancak gerçekleştirilir. Yapılan operasyon, genel anestezi sayesinde sorunsuz bir şekilde yerine getirilir.

  • Karın kası ameliyatı sonrasında hastanın 1 gece hastanede kalması tavsiye edilir.

  Two Pack (Karın Kası Estetiği) Etkisi Ne Zaman Görünür?

  Yapılan karın kası ameliyat işleminin ardından kişiler karınlarındaki değişimi görmek ister. Bu değişim bir süre sonra tamamen ortaya çıkmaktadır. İlk günlerde uygulama noktasında bir takım şişme ve ödem oluşumları yaşanabilmektedir. Kusursuz bir two pack görünümü için yaklaşık olarak 10 gün kadar beklemek gerekmektedir.

  Two Pack (Karın Kası Estetiği) Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Bu özel uygulama, genel anestezi verilerek hayata geçirilen bir estetik işlemdir. Hastanede bir gece kalınmasının hemen ardından ertesi gün hasta taburcu edilir.

  2. Karın kası estetik operasyonu yaşayan kişilerin hijyen konusunda titiz davranmaları önemlidir. Herhangi bir istenmeyen duruma maruz kalmamak adına bu noktaya önem gösterilmesi gerekmektedir.

  3. İşlem yapılan bölgede 1 ay boyunca hekim tavsiyesi ile korse kullanımı sağlanır. Bu sayede istenen etki çok daha sorunsuz bir biçimde ortaya çıkabilir.

  4. İyileşme süresince hastanın vücudunu zorlamadan yaşaması önemlidir.

  5. Sigara gibi nikotin içerikli besinlerden uzak durulmalı ve alkol gibi olumsuz etkisi bulunan bu tür alışkanlıklardan uzak durulması büyük öneme sahiptir. 3 hafta boyunca bu hususa dikkat edilmesi önemlidir.

  6. Her geçen hafta hasta, sosyal yaşantısına hafif bir biçimde geçiş yapabilir. İşlemin ardından iyileşme sürecinde bir takım hafif ağrı oluşumları ortaya çıkabilir. Normal bir durumdur ve gerekli ağrı kesici takviyeler hekim tarafından tavsiye edilir.

  7. Bu süreçte sportif aktivitelerden ve hareketli bir yaşamdan uzak kalınması gerekmektedir.

  8. Sağlıklı ve olabildiğince düzenli bir beslenme şekli benimsenmelidir.

  Two Pack Ameliyatı Fiyatları

  Two Pack ameliyatı fiyatı yapılacak olan operasyonun hangi hastane ve hekim tarafından yapılacağına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Burada kişiler, gerekli araştırmayı yaparak uzman deneyimine ve hastane özelliklerine göz atarak; Karın Kası Estetiği fiyat kararını oluşturmaktadır.

  Detaylı Two Pack ameliyatı ücretleri hakkında şimdi en net bilgileri edinmek için iletişim kurabilirsiniz.

  TOP