Fit ve düzgün bir görünüme sahip olmak her insanın hayalidir. Kişinin kendine bakması, estetik değişiklikler yaparak istediği beden görüntüsüne sahip olması bulunduğumuz yüzyılda oldukça normal kabul edilen bir durumdur. Ancak birçok erkeğin hayali olan yağsız bir karın ve kaslı görünüm düzenli egzersize rağmen mümkün olmayabilir. Kişinin genetik yapısı, egzersize fazla zaman ayıramaması veya beslenme düzeni “baklava” adı verilen six pack kaslarını elde etmesini engelleyebilir. Peki, bunca çabaya rağmen istenilen karın kaslarına ulaşmak imkansız mı? Elbette, değil. Siz de six pack ameliyatı sayesinde hayalinizdeki fit ve estetik vücuda kavuşabilirsiniz.

Sizi Arayalım

  Six Pack (Karın Kası) Ameliyatı Neden Tercih Edilir?

  Hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme kişilerin vücutlarında kiloya bağlı yağlanma ve pek çok sağlık sorununu beraberinde getirir. Özellikle göbek bölgesinde meydana gelen yağlanma, görüntü açısından oldukça rahatsız edicidir. Kaslı bir vücuda sahip olmak için vücudun kas yapmaya eğilimli olması gerekir. Ancak özellikle genetik faktörler yüzünden bunu sağlamak kişiyi yıpratabilir. Spor yapmasına rağmen fit bir vücuda sahip olamayan kişiler six pack ameliyatı ile hayal ettikleri vücuda kavuşabilir. Bu estetik operasyon hem kadınlara hem de erkeklere uygundur ancak özellikle erkeklerde six pack denilen altılı baklava kas görünümünü ve kasıklara doğru yandan belirgin kas inişini sağlamak için tercih edilir.

  Six Pack Ameliyatının Avantajları

  Six pack ameliyatı, diğer estetik operasyonlara göre daha az cerrahi yöntemin uygulandığı dikiş izi olmayan ve iz bırakmayan bir estetik işlemdir. Lokal veya genel anestezi uygulanarak Liposuction yöntemiyle bölgesel yağlar alınır ve six pack denilen baklava görünümü için kaslara şekil verilir. Liposuction sırasında ince kanüller yardımıyla deri altına girildiği için operasyon anında hiçbir kesi ya da dikiş işlemine gerek kalmamaktadır. Bir saat kadar süren işlemin sonrasında iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Uzun süre egzersizle uğraşmaya vakti olmayanlar ya da uğraşmasına rağmen istediği kas görüntüsüne kavuşamayanlar için six pack ameliyatı hızlı ve kalıcı bir çözümdür. Oluşan fit görüntü kişinin özgüveninin de artmasını sağlar.

  Six Pack Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

  Her ameliyatta olduğu gibi six pack estetiği sonrası oluşan etkilerin belli olması için bir süre geçmesi gerekmektedir. Six pack ameliyatının belirgin etkileri ameliyattan 7 ila 10 gün sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Bu fit görüntünün kalıcılığı, kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişir. Ameliyat sonrası aşırı kilo kayıpları ya da aşırı kilo alma hali olması durumunda baklava kaslarının yavaş yavaş yok olmaya başladığı görülür. Bu yüzden; six pack ameliyatı ile arzu edilen baklava görüntüsüne kavuşan kişiler beslenme, uyku ve sporu içine alan düzenli bir hayat tarzını sürdürmelidir. Bu şekilde bir hayat süren kişide oluşan karın kasları uzun yıllar kalıcılığını korur.

  Six Pack Ameliyatı Sonrası Süreç

  Six pack ameliyatı sırasında anestezi etkisiyle herhangi bir ağrı hissedilmez. Bir saatte biten ameliyatın ardından yağ alınan bölgede ödem ve hafif ağrı oluşabilir. Doktorun vereceği ağrı kesici ile bu ağrıların önüne geçmek mümkündür. İyileşme süreci oldukça kısadır. Six pack ameliyatı sonrasında kişinin 1 ay süreyle bandaj takması hızlı iyileşme ve görüntünün çabuk şekil alması için faydalı olacaktır. Ameliyattan sonra 15 gün süre boyunca işlem yapılan bölgeyi yoracak hareketlerden uzak durulmalıdır. Bu süreçten sonra kişinin düzenli spor yapması six pack ameliyatı sonrası oluşan görüntünün kalıcılığı açısından önemlidir. Ayrıca çok hızlı kilo alıp verme gibi düzeni bozacak ve kas yapısını etkileyecek durumlardan kaçınılması gerekir.

  TOP