Sizi Arayalım

El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle)

El gençleştirme estetiği (yağ transferi İle) son dönemlerde pek çok kişi tarafından tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Hem erkekler hem de kadınların tercih ettiği el gençleştirme estetiği sayesinde, ellerde görülen yaşlılık belirtileri ortadan kaldırılabilmektedir. Eller de tıpkı yüz bölgesi gibi yaşlılık belirtilerini en çok belli eden bölgelerden biridir. Özellikle sürekli olarak su ile temas etmesi, güneş, sıcaklar, soğuk ve diğer dış etkenler ellerin zaman içerisinde daha hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden olabilir. Ellerde meydana gelen lekeler, kırışıklıklar ve yaşlılık belirtilerinin tedavi edilmesi için el gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) yöntemi tercih edilmektedir.

El Gençleştirme Estetiğinde Yağ Transferinin Avantajları

El gençleştirme estetiği için farklı yöntemler tercih ediliyor olsa da en sağlıklı uygulama olarak yağ transferi tekniği kullanılmaktadır. El estetiğinde istenilen sonucun daha kısa sürede ve daha net bir şekilde alınmasını sağlayan yağ transferi tekniği, el gençleştirme için pek çok faydası olan bir yöntemdir. El gençleştirme estetiği için kullanılan yağ transferi yönteminin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • El gençleştirme estetiği yağ transferi ile yapılırken lokal anestezi uygulanmaktadır. Kişinin vücudunun belirli bölgelerinden özel teknikler ile alınan yağlar kullanılmaktadır. El üzerinde volüm kaybının yaşandığı yere alınan yalar enjekte edilmektedir. Bu sayede eldeki genç görünümü destekleyen dolgunluk hissi net bir şekilde elde edilmiş olur.
  • Yağ transferi ile el gençleştirme estetiği sayesinde kök hücreler ile yağlar birleştiği için işlemin kalıcılık süresi de çok uzun olmaktadır. Kök hücreler ilave edilen yağlar ile birlikte daha uzun süre eldeki dolgun ve genç görünümün korunmasını sağlar.
  • El gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) sadece tek bir seansta hemen sonuç verebilen bir yöntemdir. Ayrıca 1 saat gibi kısa bir süre zarfında gerçekleşebilmektedir. Uygulamadan sonra kişi ellerini istediği gibi hareket ettirebilmekte ve kullanabilmektedir.
  • El gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) sadece elde meydana gelen volüm kaybının giderilmesine değil, cildin daha genç ve kaliteli durmasına da katkı sunmaktadır.
  • Eğer uygulama ile birlikte kök hücre kombinasyonu da tercih edilirse el estetiği sonucunda maksimum başarı elde edilebilmektedir.
  • El gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) yapılırken herhangi bir kesi işlemi yapılmamaktadır. İşlem de ağrısız olduğu için hasta için oldukça konforlu bir el gençleştirme yöntemidir.
  • Eğer doktorunuz uygun görürse, lazer uygulamaları ile de el gençleştirme (yağ transferi ile) yöntemi desteklenebilir. Bu sayede el üzerinde yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen lekelerin de tedavi edilmesi sağlanabilir.

El Gençleştirme Estetiği Kimler için Yapılabilir?

El gençleştirme estetiği yaptırmak için, kadınlar da erkekler de uzman doktorlar ile görüşebilir. Genellikle ellerinde yaşlılığa bağı olarak meydana gelen belirtiler olan kişiler el gençleştirme estetiği yöntemini tercih etmektedir. Ancak genetik olarak veya aşırı kilo alıp verme gibi durumlardan kaynaklı kırışıklık görünümü var ise, el gençleştirme estetiği de yaptırabilirsiniz. El gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) yöntemine uygun olan adaylar şu şekilde sıralanabilir:

  • Eğer ellerinizde cilt altındaki yağ dokusunda kayıp bulunuyor ise, el gençleştirme estetiği işlemi yaptırabilirsiniz.
  • Kişinin ellerinde yaşa ve yağ dokusu kaybına bağlı olarak belirgin damar görünümü bulunuyor ise, el gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) yöntemi konforlu bir tedavi seçeneği olacaktır.
  • El üzerindeki kahverengi lekeler, çiller veya benzeri renk bozuklularının giderilmesini istiyorsanız el gençleştirme estetiği yaptırabilirsiniz.

El Gençleştirme Estetiği Uygulamasının Hedefleri Nelerdir?

El gençleştirme estetiği uygulamalarında esas hedef elde meydana gelen volüm eksikliğinin giderilmesidir. Elin genç görünümünü kazanabilmesi için dolgunluğu tekrar elde etmek adına yağ transferi yapılmaktadır. Bu sayede daha dolgun ve genç bir el görünümü elde edilebilmektedir. El gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) yöntemi sayesinde el derisinin kalitesi de artabilmektedir.  Ayrıca lazer yöntemi gibi destekleyici diğer tedavi yöntemleri ile de bir arada kullanılabilmektedir. Bu sayede el derisindeki renk bozuklukları, çiller ve kahverengi yaşlılık ya da güneş lekelerinin kalıcı olarak tedavi edilmesi sağlanabilmektedir.

El Gençleştirme Estetiği Sonrasında Neler Yaşanır?

El gençleştirme estetiği ağrısız bir uygulama olduğu için kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir. Bunun yanı sıra el gençleştirme estetiği yağ transferi ile yapıldı ise hastanın aynı gün evine gönderilmesi de beklenmektedir. Ek bir sorun olmadığı sürece, birkaç gün sürecek olan morluk ve şişlik gibi durumlar sıklıkla görülebilmektedir. Bununla birlikte kişi el gençleştirme estetiği sonrasındaki gün banyo yapabilir. Dolgu işlemi yanı sıra, el gençleştirme estetiği için PRP yöntemi de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu uygulama sonrasında hafifi şişlik ve morarmamalar görülebilmektedir. El gençleştirme estetiği sırasında uygulanmış olan tekniğe göre sonraki komplikasyonlarda farklılıklar görülebilmektedir. Hasta mutlaka güneş koruyucu krem ve bol nemlendirici kullanmalıdır.

El Estetiği Fiyatları

El estetiği fiyatları, uygulama yapılacak yönteme göre farklılık gösterebilmektedir. Yağ transferi işlemi dışında el gençleştirme için farklı teknikler de tercih edilmektedir. Ayrıca el gençleştirme estetiği (yağ transferi ile) lazer gibi ek yöntemler de ilave edilecek ise fiyatlara etki edebilmektedir. El derisi üzeri ve altı için uygulanacak olan yöntemlerin çeşitliliği, el estetiği fiyatları için en belirleyici faktörlerdendir. Bunlara ek olarak el gençleştirme estetiği yapacak olan doktor ve hastane de el gençleştirme estetiği fiyatlarının değişmesine neden olabilir.

İlgili İçerikler
Kulak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?
Kulak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı olarak da bilinen kulak estetiği pek çok kişi tarafından...

Selülit Nasıl Geçer?
Selülit Nasıl Geçer?

Selülit nasıl geçer? özellikle kadınların en çok merak ettiği konulardan biridir...

BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular
BBL Hakkında En Sık Sorulan Sorular

BBL olarak bilinen Brezilya Popo Estetiği, kalçaların görünümünü...

Karın Germe (Tummy Tuck) Estetiği Nedir ve Kimler İçin Uygundur?
Karın Germe (Tummy Tuck) Estetiği Nedir ve Kimler İçin Uygundur?

Karın germe estetiği (tummy tuck), diyet ve egzersizlere rağmen inatçı yağ dokuları...

Son Düzenleme : 21.10.2023