Sizi Arayalım

Brezilya Poposu

Brezilya Popo Estetiği ile İdeal Bel ve Kalça Ölçüsüne Kavuşun
İçindekiler

Brazilian Butt Lift (BBL) olarak da adlandırılan Brezilya poposu estetiği, kalçaları daha dik ve şekilli hale getirmek için uygulanır. Brezilya poposu estetiği, ünlüler tarafından sıkça tercih edilmesinin de etkisiyle son yıllarda günümüz toplumlarında oldukça fazla talep gören işlemlerden biridir. Kalçaların nasıl olduğu; kişilerin yan, arka ve ön profildeki görünümü, kıyafetleri nasıl taşıdığını ve özgüveni gibi durumları etkileyen önemli bir faktördür. Kalça kısmının vücuda göre küçük, basık ya da sarkık olması yani vücut proporsiyonunun dengeli olmaması kişinin görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir.

Brezilya poposu estetiği, kıvrımlı ve güzel görünümlü kalça hatlarına sahip olmak için sıkça tercih edilen bir estetik işlemdir. Kalçada genetik olarak ortaya çıkan, hızlı kilo alıp verme ya da yaşlanmanın etkisiyle görülen sarkmaları gidermek ve hacim kazandırmak için bu estetik işlem tercih edilir. Aynı zamanda, Brezilya poposu estetiği, belirgin kalça çizgilerine sahip olmayan kişiler için de uygundur. Bu yöntem ile kişilerin daha yuvarlak ve şekilli bir kalça görünümü elde etmesi için popo hacimlendirme ve dikleştirme uygulamaları yapılır.

Seans Sayısı :
1 seans
Operasyon Süresi :
4-5 saat
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
2 gün
Hassasiyet Süreci :
3 hafta
İşe Dönüş Süresi :
10-14 gün
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür boyu

Brezilya poposu erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen estetik yöntemlerden biridir. Fakat her iki cinsiyete bakıldığında erkeklere popo estetiği yapılmasına nazaran Brezilya kadın poposu estetiği uygulaması daha çok yaygındır. Popo estetiği, farklı yöntemlerle uygulanabilir. Hangi yöntemle estetik işlem yapılacağı; kişinin isteklerine ve fizyolojisine uygun olacak şekilde belirlenir. Kalçaya yapılan en sık uygulama ise Brezilya poposu estetiğidir. Bu estetik işlem; vücudun bel, karın, sırt, bacak gibi bölgelerinden alınan yağ dokusunun kalça bölgesinde istenilen şekle göre uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Konuyu daha detaylı anlayabilmek adına; Brezilya poposu estetiği nedir, brezilya poposu nasıl yapılır, brezilya poposu estetiği öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi soruların yanıtlarına bir göz atalım.

Brezilya Poposu Estetiği Nedir?

Fizyolojik kaynaklı ya da yaşanan hastalıklar sonrası kalçada şekil bozukluğu ortaya çıkarsa kişiler bu durumdan hoşnut olmayabilir. Bununla birlikte; hızlı kilo alıp verme, yaşlanma, günlük aktivitelerin miktarının az olması gibi durumlar kalça bölgesinde hacim kaybına neden olabilir. Bu durum kalçada yuvarlak ve dik bir görüntünün ortaya çıkmasını engeller. Kıvrımlı vücut hatları kıyafetlerin duruşunu, kişilerin yan ve arka profilden ortaya çıkan görüntüsünü belirler. Bu yüzden güzel kıvrımlı hatlara sahip olmak genellikle herkesin hayalidir. Kalçaların hacimsiz ve sarkık görüntüsü kişileri rahatsız edebilir ve kendilerine olan güvenlerini zedeleyebilir. Brezilya poposu ameliyatı, hacimsiz ve vücuda göre orantısız şekle sahip kalça görünümünü yok eden bir popo kaldırma işlemidir. Bu ameliyat ile popo bölgesine hacim kazandırma, kalçayı büyütme ve kalçada dikleşme sağlama amaçlanır. Aynı zamanda bu işlemin belirgin kalça hattına sahip olmayan kişilere uygulanmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Ne Dediler?
testimonial icon
du....
01/03/2017

Çok ilgililer kendimi gençleşmiş hissediyorum sayenizde ilginiz için çok teşekkürler ellerinize sağlık

testimonial icon
Tuncay Hotaman
06/12/2022

Degerli ve Güzel Hocam , size ne kadar Teşekkür etsem bilemiyorum, ellerinize sağlik harika ötesi bir sonucla karşilaşmak kadar güzel birşey olamaz. sizlerin önünde saygiyla eğiliyorum. cok memnun kaldim o güler yüzünüz ve sicakkanligniz bizlere okadar güven veriyorki anlatilamaz sadece yaşanilir bir duygu. Sixpack ve Liposuction operasyonumdan cok memnunum ve mutluyum, ayrica ekipteki arkadaslar, Hastanede: Hemşire Ayşegül Hanim Sosyal Medya uzm Ali Mert Bey ve Bayram Bey Klinikte: Yağmur Hanim, Hemşire Irem Hanim, Masajda Anissa Hanim, Muhasebe Ceyda Hanim ve Vedat Beye Saygilarimi ve Sevgilerimi iletiyorum Hepiniz Kalbimdesiniz

Devamını Oku
testimonial icon
es...ş
03/11/2014

GERÇEKTEN MÜKKEMMEL ÖTESİ DİYEBİLECEĞİM TEK İNSAN VE TEK HEKİM. EMEĞİNİZİ NASIL ÖDERİM BİLMİYORUM. EMEĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK. İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER, EŞİNİZ VE ÇOCUĞUNUZLA BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLERİM. HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ÖNEREBİLECEĞİM TEK HEKİM.

Devamını Oku
testimonial icon
Gülşah Şahin
12/11/2019

Tereddüt etmeden güvenebilirsiniz. Başarılı sonuçlar için Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a teşekkür ediyorum.

testimonial icon
Mirhan MİROĞLU
09/01/2022

Rhinoplasti ( burun ameliyatı ) oldum. Operasyondan önce ve sonra her açıdan ilgilendiler. Tabi burası yorum kısmı size ameliyatı ve olanları anlatayım. Hastaneye tetkiklerden sonra yatırıyorlar. Ameliyat için doktorumuz gelip kontrollerini yapıyor. Ameliyat öncesi keşif yapıyor diyebilirim. Ameliyata alıyorlar sonra. Bir şey koklatıyorlar. 5 e kadar say diyorlar. Ben 500 e kadar sayarım dedim ama 3 ten sonrasını hatırlamıyorum. Ameliyat bitiyor. Narkozlu hallerimi pek hatırlamıyorum. Sevgilimin adını bağırmışım. Bence siz de pek hatırlamak istemeyeceksiniz . Bu arada hastane ve şartlarından bahsetmek bile istemiyorum. Efsaneydi çünkü. Her şey çok güzeldi. Bir gün misafir ediyorlar hastanede. Doktorumuz son kontrolünü yaptıktan sonra taburcu ediyor. Burnumun içindeki tampon çıkarılırken kesinlikle acıtmadı. Endişesi olan varsa kesinlikle bir endişesi olmasın. Ağrım iki gün sürdü. Bütün tamponların çıkması bantların sökülmesi altı güne tekabül etti. Morluklar da sekizinci günün sonunda tamamen son buluyor. Ameliyattan sonra iki gün için şişler çok çok fazla oluyor. Gözleriniz az görecek kadar. Ama acısı falan kesinlikle yok. Bu büyük şişlikler de dördüncü günün sonunda bitiyor. Yani toplasanız en fazla on gün içerisinde muhteşem nefes alan ve muhteşem görünen burnunuza kavuşuyorsunuz. Doktorumuz ve ekibinden yana hiç bir sorun yaşamadım. Çok huysuzumdur iyi sabrettiklerini düşünüyorum hatta. Bana çok iyi davrandılar. Şuan ameliyattan tam 4 ay geçti. Masajlarımı düzenli yaptım ve çok memnunum. Not: Salya sümük ağladığım eski sevgilimi unutturacak derecede burnumu güzel yaptı doktor bey. Çünkü yenileri gerçekten de unutturdu. Kral adamsın Yücel abi seviyorum seni

Devamını Oku
testimonial icon
lex Thubron
22/12/2021

Geçenlerde rinoplasti için Dr Yücel'e gittim ve deneyimimi çok sevdim! Bu hafta benim için yaptıkları her şey için Dr Yücel'e ve yardımcılarına özellikle carolina'ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Tüm ekip çok güzel ve sevimli ve iletişim boyunca devam ettiler benim için her şeyi çok kolaylaştırdılar ve İstanbul'da geçirdiğim zamanı kesinlikle çok sevdim. Bu doktoru seçtiğim için çok mutluyum ve gelecekte baktığım herhangi bir ameliyat kesinlikle bu doktora geri döneceğim !! Hayalimdeki burnu bana kazandırdığı için başta doktor olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim :)

Devamını Oku

Brezilya poposu nedir sorusu, kıvrımlı ve çekici hatlar elde etmek isteyen kişilerin dikkatini oldukça çeker. Bu yöntemle kişilerin vücutlarında yer alan bazı bölgelerden alınan yağ dokular kullanılır ve kalça kısmına enjekte edilir. Böylece, kişilerin hacimli ve kalkık bir popo görünümüne kavuşması sağlanır. Kişilerde kalça kısmında sıkılık ve hacim elde edilirken; aynı zamanda vücudun yağ alınan bölgelerinde ise incelme görülür. Kesin ve belirgin hatlara sahip olan kişiler kendilerini daha iyi ve güzel hisseder. Vücutlarını beğenmeyen kişiler bu sayede kendilerini sevmeye başlar ve kendilerine daha çok güvenirler. Sosyal ilişkileri olumlu yönde etkilenir ve öz saygıları artar.

Brezilya Poposu Estetiği Nasıl Yapılır?

En popüler vücut şekillendirme işlemlerinden biri Brezilya poposu estetiğidir. Özellikle yaz aylarına girmeden önce belirgin vücut hatlarına sahip olmak çoğu kadının en çok istediği şeylerden biridir. Yaz mevsimi denilince akla deniz, kum ve güneş gelir. Fit ve şekilli bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. Bu yüzden bikini ve mayo sezonu açılmadan önce sıkı, dik ve şekilli kalça görünümü kazanabilmek için Brezilya poposu ameliyatı olmak rağbet gören estetik işlemlerdendir. Brezilya poposu estetiği ameliyatının en iyi tarafı tamamen kendi vücudunuzdan elde edilmiş yağ dokuları aracılığı ile işlem yapılmasıdır. Böylece vücuda herhangi bir yabancı madde yerleştirilmeden sıkı ve hacimli hatlara sahip olmak mümkündür.

İlgili İçerikler
El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle)
El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle)

El Gençleştirme Estetiği (Yağ Transferi İle) son dönemlerde pek çok...

Lazer Lipoliz Nedir?
Lazer Lipoliz Nedir?

Liposuction uygulamasının yani yağ aldırma işleminin cerrahi olmayan yöntemi lazer lipoliz olarak tanımlanır.

Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz
Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en motive edici işlemlerden biri genital estetiktir. Hamilelik, doğu...

Annelik Estetiği Nedir?
Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği yapılırken meme, bel ve karın bölgesine yapılan müdahaleler aynı anda yapıl...

Brezilya poposu nasıl yapılır diye bakıldığında işlemin çoğunlukla genel anestezi altında yapıldığı söylenebilir. Böylece hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Bununla birlikte, genel ya da lokal anestezi yapılma durumu uygulama yapılacak bölgeye ve hastanın genel sağlık durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Alınacak ve enjekte edilecek olan yağ dokusunun miktarına göre işlemin lokal anestezi altında gerçekleşmesi de tercih edilebilir. Lokal anestezi uygulamasında hastaların bilinci yerindedir fakat genel anestezide de olduğu gibi herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Liposuction ameliyatı ile genellikle karın, bel, bacak gibi fazla yağların bulunduğu bölgelerden ufak bir kesi atılarak, vücudun kesi yapılan bölgesinden bir alet yardımıyla yağ dokuları alınır. Böylece yağ dokusunun alındığı bölgelerde de incelme sağlanır. Alınmış olan yağ dokusu popo bölgesine enjeksiyon işlemlerine hazır hale getirilir. Elde edilmek istenen görüntüye göre popo bölgesi üzerinde birkaç kesi noktası belirlenir ve işlem yapılır.

Kalça bölgesine, hazırlanan yağ dokusu enjekte edilir. Böylece, popo büyütme ve şekillendirme işlemi gerçekleşmiş olur. Vücut üzerinde yağ dokusu almak ve enjekte etmek için açılan bütün kesiler dikiş ile kapatılır. Hastalar, yaklaşık olarak 2-3 saat arasında süren bu ameliyattan sonra şekillenmiş ve dikkat çekici vücut hatlarına sahip olur. Brezilya poposu yaptıranlar kendilerini daha özgüvenli ve güzel hissederler. Kalça kısmında hacim ve kalkık bir görüntü elde edilirken yağ dokusunun alındığı alanlarda gözle görülür bir şekilde bölgesel olarak incelme elde edilir.

Brezilya Poposu Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Dolgun, sıkı ve çekici hatlara sahip olmak çoğu insanın hayalidir. Günümüzde sosyal medyanın ve medya iletişim kanallarının sıkça kullanılması da bu konuya olan ilgiyi güçlendirmektedir. Brezilya poposu estetiği, fizyolojik nedenlerden dolayı sarkmış, simetrik görüntüsünü kaybetmiş, hacimsiz kalça yapısına sahip kişilere uygulanır. Aynı zamanda, doğuştan kalçaları küçük, hatları belirgin olmayan kişilere de uygulama yapılır. Brezilya poposu estetiği, kadınlar tarafından daha çok ve sık tercih edilen bir işlemdir. Kalça görüntüsünden memnun olmayan kadınlar giydikleri kıyafetleri kendilerine yakıştırmayabilirler, öz saygıları ve özgüvenleri zamanla azalabilir. Kısacası kendilerine olan bakış açıları ve sosyal hayatları bu durumdan olumsuz etkilenebilir. Diğer popo büyütme ve sıkılaştırma yöntemlerine göre güvenli olan Brezilya poposu estetiği kişinin istediği görüntüye kolayca kavuşmasını sağlar.

Kalça görüntüsünden memnun olmayıp işlem yaptırmak isteyen kişilerin aklına gelen ilk şey brezilya poposu zararlı mı sorusudur. Genellikle komplikasyon riski düşük ve herkese kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Fakat, işlemin yapılabilmesi için kişilerin aşağıda yer alan özelliklere sahip olması gerekmektedir:

 • Hastanın kilosunun işleme uygun olması gerekir.
 • Brezilya poposu estetiği; hastanın vücudunun bel, bacak, karın ve sırt vb. uygun olan bir bölgesinden alınan yağ dokularının kalçaya enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Dolayısıyla kişinin yeterli miktarda alınabilecek fazla yağ dokusuna sahip olması gerekir.
 • Bacak, karın ve bel bölgesinin alınabilecek yağ dokusunu barındırmaması durumunda Brezilya poposu estetiği işlemi yapılamaz. Kalça bölgesine şekil ve hacim kazandırmak için silikon implant uygulaması yapılabilir.
 • Sigara ve alkol kullanılmaması önemlidir.
 • Kişinin herhangi bir enfeksiyon belirtisi ya da hastalığı olmamalıdır.
 • Hastanın daha önce operasyon geçmişi varsa herhangi bir komplikasyon yaşanmamış olması önemlidir.

Doktor muayenesinde herhangi bir problem görülmeyen, vücut yapısından memnun olmayan ve işlem için bütün gereklilikleri karşılayan 18 yaşını doldurmuş herkes Brezilya poposu estetiği yaptırabilir.

Brezilya Poposu Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her estetik işlemde olduğu gibi Brezilya poposu öncesi dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır:

 • Öncelikle ilk yapılması gereken şey alanında uzman bir plastik cerrah tarafından muayene edilmektir. Muayene esnasında kişinin beklentisi ve vücut yapısk karşılaştırılarak nasıl bir yol izleneceğine birlikte karar verilir.
 • Gerçekçi beklentilere sahip olmak ve vücut yapısına uygun bir şekil belirlenmesi oluşacak sonuçta hayal kırıklığı yaşamamak açısından önemlidir.
 • Muayeneye gidilen doktorun niteliği kadar ameliyat olunacak hastane ya da kliniğin koşullarının işlem için yeterli ve steril olması gerekir.
 • Hastanın genel sağlık durumunun ve brezilya pop poposu estetiği işlemine uygunluğunun kontrol edilmesi önemlidir.
 • Ameliyat öncesi enfeksiyon, viral vb. herhangi bir rahatsızlık bulunuyorsa doktora bilgi verilmesi gerekir.
 • Kişinin bilinen bir hastalığı, hastalık şüphesi ya da hastalık geçmişi varsa doktoru işlem öncesinde bilgilendirmek olası komplikasyon riskini önlemek için önemlidir.
 • Doktora danıştıktan sonra, işlemden 1-2 hafta önce E vitamini, Asprin vb. kan sulandırıcı ilaçların ve vücut takviyelerinin alınmaması gerekir. Ameliyattan bir süre önce bitki çayı tüketimine de ara verilmelidir.
 • Ameliyat sürecini olumsuz yönde etkileyebileceği için en az 2 hafta öncesinden alkol ve sigara kullanımı bırakılmalıdır.
 • Sürekli kullanılan ya da kullanılması gereken ilaç varsa doktor bilgilendirilmelidir.
 • Ek olarak doktorun belirlediği diğer prosedürlere de uyulmalıdır.

Brezilya Poposu Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Her hastanın iyileşme süreci birbirinden farklıdır. Bu süreç kişinin vücut yapısına, yağ dokusunun alındığı bölgeye ve miktarına göre değişebilir.

 • Brezilya poposu estetiği ameliyatının süresi yaklaşık olarak 2-3 saattir.
 • İşlem anestezi altında yapıldığı için ameliyat esnasında ağrı ya da sızı hissedilmez. Anestezinin etkisi geçtikten sonra yoğun ve dayanılmaz bir acı ya da ağrı görülmez.
 • Oluşan ağrı, ihtiyaç olduğunda doktorun önermiş olduğu ağrı kesici kullanımıyla azaltılabilir.
 •  Ameliyat sonrası hasta bir gün hastanede gözlem altında tutulabilir. Genel kontrol yapıldıktan sonra herhangi bir problem olmayan hastalar istirahat etmeleri için evlerine gönderilir.
 • İşlem sonrasında dolgun ve kalkık görünüm gözle görülür bir şekilde fark edilir. Fakat ameliyat sonrası yağ enjeksiyonuyla ortaya çıkan şişlik nedeniyle tam görüntüsünün anlaşılması 1-2 haftayı bulacaktır.
 • Ameliyat sonrası iyileşme süresi, hastanın genel durumuna bağlı olmakla birlikte genellikle 1-2 haftadır.
 • Ameliyat sonrası yaklaşık olarak 14 gün popo üzerine uzanılmamalı ya da oturulmamalıdır. Popo üzerinde baskı oluşturmamak adına yüz üstü yatılmalıdır. İyileşme süresi devam eden hastaların uyluk bölgesinin altına normal ya da simit görünümünde ortası boş bir yastık koyup oturması oluşabilecek kalça üzerinde baskıyı azaltacaktır.

Brezilya Poposu İşleminde Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Brezilya poposu ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu gibi popo estetiği ameliyat sonrasında da bazı konularda dikkatli olmak gerekir.

 • Hasta brezilya poposu ameliyatından sonra 3 gün kadar evde dinlenmelidir.
 • Ameliyat üzerinden 3 gün geçtikten sonra duş alınabilir.
 • Ameliyat sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkileyebileceği için sigara ve alkol kullanılmamalıdır.
 • Uygulanan brezilya poposu sonrası rutin hayata hemen dönmek pek mümkün değildir. En az 1-2 hafta iş yerinden izi alınmalı ya da evden çalışılmalıdır.
 • Ameliyat sonrası oluşabilecek şişme, morarma gibi yan etkileri en aza indirmek için 20-30 gün arası korse takılması önerilir.
 • Ameliyat üzerinden 1 hafta geçtikten sonra hasta kendini çok zorlamadan yürüyüş yapabilir. Fakat, yaklaşık olarak 3 ay ağır kaldırmaktan ve yorucu egzersizlerden uzak durulması gerekir.
 • İşlem sonrasında tam sonucun ortaya çıkması için ameliyat üzerinden 1-1 buçuk ay geçmesi gerekir. Bu süre içerisinde bölgeye enjekte edilen yağ dokularının bir kısmı erir ve asıl görüntü ortaya çıkar. Sonuçtan memnun olmayan kişiler belirli bir süre sonra tekrar ameliyat olabilir.
 • Ameliyat sonucunun uzun süre devam edebilmesi için ani kilo alıp vermelerden uzak durulmalı, düzenli beslenme planı oluşturulmalı ve ameliyat sonrası yapılması gerekenler yerine getirilmelidir.
 • Ameliyat sonrasında beklenmedik durumlar görülürse ilgili doktora haber verilmeli ve en yakın sağlık kuruluşuna müracaat edilmelidir.

Brezilya Poposu Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır?

Kimler Brazilian Butt Lift için en uygun adaylar arasında yer alır?

Genel sağlığı uygun olan tüm kişiler BBL operasyonu için uygundur. Kalp ve akciğer rahatsızlıkları olan kişiler operasyon için uygun olamayacağı için mutlaka doktoruna durumu belirtmelidirler.

Brazilian Butt Lift yerine yağ enjeksiyonu tercih etmeli miyim?

Yağ enjeksiyonu ile sadece popo şekillendirilip estetik kazandırılırken, brezilya poposu estetiğinde (Brazilian Butt Lift) popo ile birlikte belin inceltilmesi ve böylece brezilya poposu olarak tarif edilen vücut tipine kavuşulması sağlanır.

Operasyondan önce kilo almam veya vermem gerekir mi?

Kişiden kişiye gitmekle birlikte genellikle kişilerin ideal kilodan birkaç kilo fazlalarının olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Önemli olan, BBL sonrasında kişinin kilosunu koruyabilmesidir.

Kullanılan yağlar vücudun hangi bölgesinden alınacak?

Karın, simit ya da sırt kısmındaki vücutta fazla yağların olduğu uygun bölümlerden alınabilir.

Ameliyat güvenli mi ve herhangi bir risk barındırıyor mu?

Brezilya poposu estetiğindeki riskler nadir görülür.

 • Kanın pıhtılaşması
 • Enfeksion oluşması
 • Cilt altında topak oluşması
 • Yağ embolisi

Ameliyat sonrasında vücudumda iz kalacak mı?

Popoda ve ya alınan bölgede 4 mmlik muhtemel mini izler kalması olasııdır. Zamanla bu izler iyileşerek belirsizleşecektir.

Sonuçları ne zaman tam olarak göreceğim?

Popo estetiği sonucu kalıcı olmakla birlikte aşırı kilo değişimleri vücudunuzun tüm bölümlerini olduğu gibi popo bölümünü de değiştirebilir.

İyileşme süreci ne kadar sürecek?

İyileşme süreci kişiden kişiye göre değişebilmekle birlikte yaklaşık üç hafta sürmektedir.

Ne kadar süre sonra gündelik yaşantıma dönebilirim?

Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 1 hafta sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır. 

Ameliyattan sonra oturabilmem için herhangi bir sakınca mevcut olacak mı?

Kişilere altı hafta kadar normal bir şekilde oturmamaları tavsiye edilir. Bu durum için dizayn edilmiş yastık ve sandalyeler oturmak için kullanılabilir.

Hamilelik operasyon sonuçlarını etkiler mi?

Hamilelik esnasında aşırı kilo alma durumu sonuçları etkileyebilmektedir. Bu nedenle yakın zamanda hamile kalmayı planlayan kişilerin doğumdan sonra ideal kiloya kavuşmalarının ardından operasyona başvurmaları tavsiye edilir.

Operasyon sonrasında masaj yaptırmanın herhangi bir etkisi olur mu?

Düzenli masaj uygulaması iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Brazilian Butt Lift kalıcı sonuçlar sunar mı?

Operasyon sonucu elde edilen bel ve kalça oranlarındaki değişiklik kalıcıdır.

Brazilian Butt Lift sonrası oluşabilecek komplikasyonlar var mı?

Oluşabilecek komplikasyonlar arasında kanın pıhtılaşması ve anemi gibi durumlar yer almakla birlikte bu durumlar, oldukça nadir bir şekilde ortaya çıkmaktadırlar.

Ameliyattan ne kadar süre sonra egzersiz yapmaya geri dönebilirim?

Ameliyattan iki veya üç hafta sonrasında kişilerin uzun yürüyüşlere ve egzersiz yapmaya dönmeleri mümkündür.

Ameliyat kaç aşamada gerçekleştirilir?

İki aşamada gerçekleştirilen ameliyat sırasında ilk olarak gerekli bölgelerden yağ alınır ve ikinci aşamada belirlenen bölgelere enjekte edilir.

Ameliyattan ne kadar süre sonra çalışmaya dönebilirim?

Kişiler genellikle ameliyattan bir hafta sonra çalışma hayatına dönebilmektedirler. Ağır fiziksel güç gerektiren işlerde çalışan kişiler için bu süreç uzayabilmektedir.

Ameliyat sonra düzenli olarak spor yapmalı mıyım?

Kişilere düzenli olarak spor yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu durum hem kilonun hem de vücut şeklinin korunmasını sağlayacaktır.

Son Düzenleme : 18.05.2024