Sizi Arayalım

Brezilya Poposu

Brezilya Popo Estetiği ile İdeal Bel ve Kalça Ölçüsüne Kavuşun
İçindekiler

BBL (Brazilian Butt Lift) olarak geçmekte olan operasyon ile vücudun uygun bölgelerinden alınan yağlar bölgeye enjekte edilir ve kişinin estetik açıdan oldukça fazla kişi tarafından beğenilen Latin kalçalarına sahip olması sağlanır. Operasyon sırasında karın, bel ve bacak içinden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesiyle daha dolgun, büyük ve dik kalçalara ulaşılırken, kişi daha ince ve kıvrımlı gözüken bel görünümüne de sahip olur. Böylelikle kişi bel ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulup ideal görünüme ulaşırken, beklentilerine uygun bir kalça görünümünü de elde etmiş olur.

Seans Sayısı :
1 seans
Operasyon Süresi :
4-5 saat
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
2 gün
Hassasiyet Süreci :
3 hafta
İşe Dönüş Süresi :
10-14 gün
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür boyu

Brezilya Poposu Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Kalça görünümünden memnun olmayan ve daha dik, dolgun, şekilli bir kalça isteyen kişilere BBL (Brazilian Butt Lift) Brezilya Popo Estetiği uygulanmaktadır. Bu kişilerin ilk olarak uzman tarafından beklentileri dinlenir ve bu beklentilerin ne ölçüde karşılanacağı uzman tarafından hastaya açıklanır. Şekilsiz ve estetik olmayan kalça görünümüne sahip olan kişiler Brezilya Popo Estetiğine başvurabilmektedirler. Bazı kişilerde aşırı kilo kaybı ile sık bir şekilde kilo alıp verme durumları kalça sarkıklarına ve kalçanın sahip olduğu formu kaybetmesine neden olabilmektedir. Sarkık ve düşük kalçalara sahip olmak, kişilerin bedenlerine dair memnuniyetsizliklere sahip olmalarına yol açabilir. Tüm bunlarla birlikte kişiler belirgin olmayan kalça hatlarına sahip oldukları takdirde de Brezilya Popo Estetiğine başvurabilmektedirler. Bu durum ameliyat sonucunda başarılı şekilde önlenir ve kişilerin şekilli kalça görünümüne sahip olmaları sağlanır.

Brezilya Poposu Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Ameliyat öncesinde kişilerin genel sağlık durumu ve beklentileri doğrultusunda uygulanacak olan ideal yöntem belirlenir. Operasyonda doktor tarafından kişilerin beklentileri dinlenir ve uygulama sonucunda kişilerin beklentilerinin nasıl karşılanacağı hastaya açıklanır. Operasyon tekniğine bağlı olmaksızın ameliyat sırasında genel anestezi kullanılmaktadır. Ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için mutlaka tam donanımlı bir hastanede gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra hastanın genel sağlığı dikkate alınmalıdır. Kişinin sağlığında herhangi bir engel bulunmadığı takdirde ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Dolgun, dik ve estetik kalçaların elde edilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu operasyon sonucunda kişiler beklentilerine uygun kalçaya oldukça kısa sürede sahip olurlar. Daha dik ve dolgun bir şekle kavuşmayı sağlayan bu operasyon gerçekleşmeden önce, kişi doktor tarafından muayene edilir. Kişinin operasyona uygunluğu doktor tarafından kontrol edilir ve kişinin ameliyat sonrasında hangi sonuçla karşılaşacağı kişiye bildirilir. Böylelikle hastanın beklentilerine kavuşması sağlanır ve herhangi bir memnuniyetsizliğin yaşanması önlenir.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu ameliyat sırasında kişi herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemektedir. Ameliyat sonrasında anestezinin etkisinin geçmesiyle birlikte meydana gelecek ağrı ise ağrı kesicilerle giderilecek şekilde hafif şiddette meydana gelmektedir. Ameliyat karın, bel ve bacak içinde mevcut olan yağların alınması ve kalçaya enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Böylelikle kişi bel ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulur, kıvrımlı ve hoş bel görünümüne sahip olur. Bacak içinde (uyluk bölgesinde) yer alan yağlar ise birçok kişinin dış görünüşüne dair memnuniyetsizlikler duymasına neden olmaktadır. Bu bölgeden yağların alınması durumu da oldukça kişinin oldukça hoş görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Tüm bunların sonucunda kişi bel, kalça ve bacak içindeki yağlardan kurtulurken beklentilerine uygun dolgun ve dik kalçalara da sahip olur.

Brezilya Popo Estetiği tüm ameliyatlarla kombine şekilde yapılabilmektedir. Özellikle liposuction uygulamasının Brezilya Popo Estetiği ile birlikte gerçekleştirilmesi kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Brezilya Poposu Operasyonu Size Ne Sunar?

Kişilerin kalça görünümlerine dair memnuniyetsizlikler duyması, daha dik ve dolgun bir kalça görünümüne sahip olması gibi sebepler sonucunda Brezilya Popo Estetiğine başvurulmaktadır. Bu operasyon kişilerin, çoğu kişi tarafından estetik bulunan Latin kalçalarına sahip olmalarını sağlar. Kişilerin daha dik ve dolgun duran, şekilli bir kalçaya sahip olmaları bedenlerine dair daha fazla özgüven sahibi olmalarını da sağlamaktadır. Brezilya Popo Estetiği kişilerin kalçalarına dair memnuniyetsizliklerini gidermek ve beklentilerine uygun bir kalça görünümü sunmak açısından oldukça önemli bir operasyondur. Günümüzde oldukça başarılı tekniklerle uygulanması ve operasyon sonucunda kişilere ideal bir görünüm sunması açısından bu uygulama sıkça tercih edilmektedir.

Ne Dediler?
Birgul Kazak
13/12/2022

Merhabalar ben burun ameliyatı oldum çok memnunum şimdi de oğlum burun ameliyatı oldu o da çok memnun ayrıca gıdı liposuction gıdı lipoliz ve botoks yaptırdım malum biz hanımlar hep güzel ve bakımlı olmak istiyoruz bu yüzden doğru adres Dr. Yücel Sarıaltın kendisine çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık hocam her zaman bir numarasınız

Devamını Oku
Berçin Erge Ünver
24/01/2023

Yücel hoca ve klinik çalışanlarından çok memnun kaldım. Herkes içi rahat bir şekilde gidebilir :)

Merve Aykan
25/01/2022

Yaklaşık 6 ay önce doktorum Yücel beye ameliyat oldum. İki operasyon gecirdim. Ve sonucundan çooook memnumun. Çok güzel ağırlandık. Ameliyat öncesi ve sonrasında çok yardımcı oldular. Kendisi gibi ekibide çok mükemmel! Dünyanın en İYİ en PROFESYONEL doktoru tarafından ameliyat olduğum için çok mutluyum! Doktorum Yücel beye, ekibine ve özellikle Assistanına çok teşekkür ederim!

Devamını Oku
C P
08/01/2022

tek şey, sihirli elleri olması ve ne istediğinizi hemen anlamasıdır. süper tatlı ve yakışıklı, asistan yağmur çok yardımsever dürüst ve sonuç inanılmaz türkiyenin en iyi plastik cerrah ve ekibi !!!

Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

Melisa
07/12/2022

Bizi her zaman güler yüzüyle karşılayan Buse hanım’a ve işinin en iyisini yaparak harikalar yaratan Yücel bey’e çok teşekkür ederim Uzun yıllardır gittiğim tek adres, herkese tavsiye ederim

Operasyon sonrasında kişilerin dolgun ve dik kalçaya ulaşmasıyla birlikte karın, bel ve bacak içinde mevcut olan yağlardan da kurtulmaları sağlanır. Bu bölgelerden alınan yağlar kalçaya enjekte edilir. Böylelikle bu operasyon kişilere daha dolgun, dik kalçalara sahip olma imkanıyla birlikte ince ve hoş bel görünümüne sahip olma, iç bacak ile karın bölgesinde bulunan yağlardan kurtulma imkanını da sunmaktadır. Tüm bu nedenlerle operasyon günümüzde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilir ve bu kişilere beklentilerine uygun şekilde başarılı sonuçlar sunar.

BBL Sonrası ve İyileşme Süreci

Kimler Brazilian Butt Lift için en uygun adaylar arasında yer alır?

Genel sağlığı uygun olan tüm kişiler BBL operasyonu için uygundur. Kalp ve akciğer rahatsızlıkları olan kişiler operasyon için uygun olamayacağı için mutlaka doktoruna durumu belirtmelidirler.

Brazilian Butt Lift yerine yağ enjeksiyonu tercih etmeli miyim?

Yağ enjeksiyonu ile sadece popo şekillendirilip estetik kazandırılırken, brezilya poposu estetiğinde (Brazilian Butt Lift) popo ile birlikte belin inceltilmesi ve böylece brezilya poposu olarak tarif edilen vücut tipine kavuşulması sağlanır.

Operasyondan önce kilo almam veya vermem gerekir mi?

Kişiden kişiye gitmekle birlikte genellikle kişilerin ideal kilodan birkaç kilo fazlalarının olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Önemli olan, BBL sonrasında kişinin kilosunu koruyabilmesidir.

Kullanılan yağlar vücudun hangi bölgesinden alınacak?

Karın, simit ya da sırt kısmındaki vücutta fazla yağların olduğu uygun bölümlerden alınabilir.

Ameliyat güvenli mi ve herhangi bir risk barındırıyor mu?

Brezilya poposu estetiğindeki riskler nadir görülür.

  • Kanın pıhtılaşması
  • Enfeksion oluşması
  • Cilt altında topak oluşması
  • Yağ embolisi

Ameliyat sonrasında vücudumda iz kalacak mı?

Popoda ve ya alınan bölgede 4 mmlik muhtemel mini izler kalması olasııdır. Zamanla bu izler iyileşerek belirsizleşecektir.

Sonuçları ne zaman tam olarak göreceğim?

Popo estetiği sonucu kalıcı olmakla birlikte aşırı kilo değişimleri vücudunuzun tüm bölümlerini olduğu gibi popo bölümünü de değiştirebilir.

İyileşme süreci ne kadar sürecek?

İyileşme süreci kişiden kişiye göre değişebilmekle birlikte yaklaşık üç hafta sürmektedir.

Ne kadar süre sonra gündelik yaşantıma dönebilirim?

Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 1 hafta sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır. 

Ameliyattan sonra oturabilmem için herhangi bir sakınca mevcut olacak mı?

Kişilere altı hafta kadar normal bir şekilde oturmamaları tavsiye edilir. Bu durum için dizayn edilmiş yastık ve sandalyeler oturmak için kullanılabilir.

Hamilelik operasyon sonuçlarını etkiler mi?

Hamilelik esnasında aşırı kilo alma durumu sonuçları etkileyebilmektedir. Bu nedenle yakın zamanda hamile kalmayı planlayan kişilerin doğumdan sonra ideal kiloya kavuşmalarının ardından operasyona başvurmaları tavsiye edilir.

Operasyon sonrasında masaj yaptırmanın herhangi bir etkisi olur mu?

Düzenli masaj uygulaması iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Brazilian Butt Lift kalıcı sonuçlar sunar mı?

Operasyon sonucu elde edilen bel ve kalça oranlarındaki değişiklik kalıcıdır.

Brazilian Butt Lift sonrası oluşabilecek komplikasyonlar var mı?

Oluşabilecek komplikasyonlar arasında kanın pıhtılaşması ve anemi gibi durumlar yer almakla birlikte bu durumlar, oldukça nadir bir şekilde ortaya çıkmaktadırlar.

Ameliyattan ne kadar süre sonra egzersiz yapmaya geri dönebilirim?

Ameliyattan iki veya üç hafta sonrasında kişilerin uzun yürüyüşlere ve egzersiz yapmaya dönmeleri mümkündür.

Ameliyat kaç aşamada gerçekleştirilir?

İki aşamada gerçekleştirilen ameliyat sırasında ilk olarak gerekli bölgelerden yağ alınır ve ikinci aşamada belirlenen bölgelere enjekte edilir.

Ameliyattan ne kadar süre sonra çalışmaya dönebilirim?

Kişiler genellikle ameliyattan bir hafta sonra çalışma hayatına dönebilmektedirler. Ağır fiziksel güç gerektiren işlerde çalışan kişiler için bu süreç uzayabilmektedir.

Ameliyat sonra düzenli olarak spor yapmalı mıyım?

Kişilere düzenli olarak spor yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu durum hem kilonun hem de vücut şeklinin korunmasını sağlayacaktır.

Son Düzenleme : 20.04.2023