Sizi Arayalım

Burun Estetiği

Hayalinizdeki Burun Görünümüne Burun Estetiği ile Sahip Olun!
İçindekiler

Estetik cerrahi alanındaki büyük gelişmeler sayesinde, kişiler artık fiziksel görünümlerini istedikleri şekilde kişiselleştirebilme fırsatına sahipler. Bu kapsamda, yüzün merkezi bir unsuru olan burun, insanların dikkatini çekerken genel görünümü etkileyen önemli özelliktir. Rinoplasti, modern tıbbın sunduğu özelleştirme imkanlarından biridir. Burnun şeklini, boyutuyla işlevini iyileştirme amacı taşır. Burun estetiği, insanların kendilerini daha iyi hissetmelerine ve güvenlerini artırmalarına yardımcı olabilir. Hem estetik hem de fonksiyonel nedenlerle tercih edilebilir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
3 - 4 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 - 7 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Burun Estetiği Nedir?

Rinoplasti, tıbbi ihtiyaçlar veya kişisel tercihler doğrultusunda burnun şekli ile görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi işlemdir. Burun estetiği, yüzün simetrisiyle dengeyi geliştirerek, burun ile diğer yüz özellikleri arasında harmoniyi sağlar. Böylelikle yüz genelinde estetik uyum elde edilir. Rinoplasti, kişinin yüz ifadesini daha dengeli hale getirme amacını taşır. Doğuştan veya travma sonucu oluşan burun şekil bozuklukları, bireyin kendine olan güvenini olumsuz etkileyebilir.

Rinoplasti, burnun şeklindeki kusurları düzelterek, yüzde daha estetik görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Burun kemerlerinin düzeltilmesi, burun ucunun şekillendirilmesi gibi işlemler bu kapsamda yer alır. Burun içi anatomik sorunlar, nefes almayı güçleştirebilir. Fonksiyonel burun estetiği, burun içindeki septum eğriliği gibi sorunları düzelterek, daha rahat nefes almayı sağlar. Böylelikle burun tıkanıklığına çözüm olur. Burun ucu ve burun eti sorunları da operasyonu kapsar. Hem estetik hem de fonksiyonel iyileştirmelerle bireyin yaşam kalitesi artırılabilir.

Yaş ilerledikçe, burun yapısı ve görünümünde değişiklikler olabilir. Rinoplasti, yaşlanma belirtilerini azaltarak, burnun gençlik hissi vermesine yardımcı olur. Daha pürüzsüz bir burun görünümü elde edilmesiyle gençlik etkisi artırılabilir.

Rinoplasti, fiziksel görünümdeki olumlu değişikliklerle bireyin özgüvenini artırabilir. Burunlarından memnun olmayan bireyler, istedikleri burun şekline kavuşarak kendilerini daha iyi hissedebilirler. Rinoplasti, bireyin kişisel tercihleriyle sadece estetik beklentilerine uygun şekilde özelleştirilebilir. Burun ucunda düşüklük olduğu durumlarda da uygulama yapılabilir.

Uzman cerrahlar, hastaların isteklerini dikkate alarak, burun şekliyle görünümünü istenilen biçimde kişiselleştirerek sonuçlar sunabilir. Bu, bireyin kendini daha iyi ifade etmesine olanak tanır. Burun estetiği sadece fiziksel görünümü iyileştirmekle kalmaz, bireyin genel yaşam kalitesini olumlu yönde etkiler. Her bireyin farklı ihtiyaçlarıyla istekleri olduğu için, burun estetiği işlemi kişiselleştirilmiş yaklaşımla gerçekleştirilir.

burun estetiği

Burun Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Burnun şekli ile görünümünü değiştirerek yüzün genel dengeyle estetiğini iyileştirmeyi amaçlar. Fakat rinoplasti yaptırmayı düşünen bireylerin belirli kriterlerle sağlık durumuna sahip olmaları önemlidir. Burun estetiği adayları, genel sağlık durumlarının prosedüre uygun olduğundan emin olmalıdır.

Kronik sağlık sorunları, iyileşmeyi olumsuz etkileyebileceğinden, bireylerin bu konuda doktorlarıyla açık iletişim kurmaları önemlidir. Sigara kullanımı da bir risk faktörü oluşturabilir. Sigara içen bireyler cerrahlarından sigarayı ne kadar süre önce bırakmaları gerektiği konusunda tavsiye almalıdır.

Rinoplasti genellikle burun gelişiminin tamamlanmasının ardından, yani yaklaşık 18 yaşından itibaren düşünülmelidir. Burun gelişimi tamamlanmadan yapılan işlemler sonuçların istenildiği gibi olmamasına neden olabilir. Bu nedenle, genç bireylerin cerrahlarıyla konuyu detaylı şekilde görüşmeleri önemlidir.

Aynı zamanda gerçekçi, sağlıklı estetik beklentilere sahip olmalıdır. İdeal burun şekli, her birey adına farklıdır. Cerrah tarafından, bireyin yüz özellikleriyle uyumlu sonuçlar elde etmeyi amaçlar. Psikolojik olarak olumlu deneyim yaşamak için mental olarak hazır olunmalıdır.

Burun estetiği adayları, işlemi kendi istekleri doğrultusunda yapmalıdır. Aile veya çevresel baskılar gibi dış etkenler nedeniyle değil, bireyin kişisel motivasyonu ve isteğiyle işlemi gerçekleştirmelidir. Burun estetiği yaptırmayı düşünen bireyler, cerrahlarıyla iyi iletişim kurabilmeli, istekleriyle beklentilerini açıkça ifade edebilmelidir. Cerrahlar, hastaların isteklerini anlayarak, onlara en uygun sonuçları sunmak adına çalışırlar.

Ne Dediler?
testimonial icon
Kudret Cagla Uge
05/01/2023

Şahane bir profesyonellik ve samimiyet!

testimonial icon
Hd***
05/08/2019

Merhaba :) Ben Hedil Ürdün'den geliyorum. Daha önce 4 kez burun estetiği ameliyatı oldum ve hepsi de başarısız geçti. 5. ameliyatımı Op. Dr. Yücel Sarıaltın'a oldum ve ameliyatımın sonucu harika. Burun ile dudak arasında bir mesafe vardı o kısaldı. Bu kadar küçük bir iz kalacağını düşünmemiştim.

Devamını Oku
testimonial icon
Wesay Murray
18/03/2020

Yaklaşık 4 ay oldu ve şimdiden burnumu seviyorum

testimonial icon
Shirin Naaz
04/01/2020

Tüm anne makyajımı op dr Yücel Sarıaltin ile yaptım.. sonuçlarım harika. Asistan cahlaa ve tüm ekip sayesinde..

testimonial icon
Gül*** E***
01/03/2015

Herşey düşündüğümün üstünde pozitif devam etti. Dr. Yücel Bey ve ekibi gerçekten uzman ve profesyonel çalışıyor Tüm ekibe gönülden teşekkürler.

testimonial icon
Gz***
04/08/2019

İki yıl önce mide küçültme ameliyatı oldum o kadar kilo verince haliyle cildimde ve sırtımda sarkmalar meydana geldi. Karın bölgemdeki fazla deriyi aldırmak ve mememi büyütmek istiyordum. Ayrıca iki oğlum var ve onlara hamileliklerimden sonra insülin direncimle birlikte kilo alma sürecim başladı ve bir meme-karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sevgili Yücel hocayla tanıştım. Sayesinde tüm fazlalıklarımdan kurtuldum. Yücel hocama çok teşekkür ederim.

Devamını Oku

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği nasıl yapılır sorusu sık merak edilenler arasında yer alır. Burun estetiği süreci, danışma görüşmesiyle başlar. Bu aşamada, hastanın beklentileri, istekleriyle sağlık durumu detaylı değerlendirilir.

Plastik cerrah, hastanın yüz yapısıyla burun özelliklerini inceleyerek, en uygun estetik sonucu elde etmek için önerilerde bulunur. Danışma aşaması, hasta-cerrah iletişiminin temelini oluşturur. Hastanın işlem hakkında net bir anlayışa sahip olmasını sağlar.

İşlemler genellikle genel anestezi altında yapılır. Bu, hastanın işlem sırasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmemesini sağlar. Burun estetiği kaç saat sürer sorusunun yanıtı değişkendir. Anestezi altında, hasta uyutulur. İşlem sırasında hiçbir şey hissetmez. Burun estetiği işlemi açık veya kapalı yöntemlerle gerçekleştirilebilir.

Kapalı yöntemde kesiler burun içinde yapılırken, açık yöntemde burun ucunda küçük kesi yapılır. Cerrah, hastanın ihtiyaçlarıyla burun yapısına göre hangi tekniğin daha uygun olduğuna karar verir. Nefes almada ortaya çıkan sonuçlar rinoplasti ameliyatını etkiler.

Burun estetiği uygulaması sırasında cerrah, burnun cilt, kıkırdak ile kemik dokularını özelleştirir. Burun şekillendirme amacına bağlı olarak, burun kemerleri, burun ucu, burun kanatları, burun delikleri için işlem yapılır.

İşlem tamamlandığında, cerrah kesileri diker. Burun üzerine bandaj veya alçı uygular. Bandaj ile dikişler, burnun iyileşme sürecini desteklerken şekillendirmek amacıyla kullanılır. Erkek burun estetiği ve kadın burun estetiği konusunda tüm ayrıntılar dikkate alınmalıdır.

Hastaların burun etrafında şişlik, morarma, hafif ağrılar yaşamaları normaldir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Rinoplasti işleminde ilk birkaç hafta sonra şişlikle morarma azalır. Hastalar, doktorlarının önerileri dinlenmeli, iyileşmeyi destekleyici tedbirleri alırken düzenli kontrolleri takip etmelidir. Ameliyatsız burun estetiği yapılırken de aynı detaylara dikkat edilmelidir.

İlgili İçerikler
Kol Germe Ameliyatı Kimler için Uygundur?
Kol Germe Ameliyatı Kimler için Uygundur?

Kollar vücudun diğer tüm bölgeleri gibi yer çekimi, kilo verme, yaşlanma...

Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?
Meme Küçültme Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Büyük meme dokusuna sahip olan kadınların özellikle üzerinde araştırma yaptığı konulardan birisidir meme küçültme estetiği.

Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?
Vajina Daraltma Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Vajinoplasti yani vajina daraltma estetiği, vajinal açıklık ve destekleyici kasların özel cerrahi...

Meme Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Meme Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme büyütme operasyonu, meme dokusunun veya göğüs kaslarının altına...

Burun Estetiği Kalıcı mı?

Birçok kişi, burun estetiği yönteminin kalıcı olup olmadığını merak eder. Sorunun cevabı, işlemin doğası, cerrahi teknikler, kişisel faktörlere bağlı olarak değişebilir. Burun estetiği kalıcılığı, işlemin türüyle cerrahi tekniklere bağlıdır.

Temel olarak, burun estetiği sonuçları uzun sürelidir. Fakat bunun tam olarak ne kadar süreceği kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Burun estetiği kaç günde iyileşir sorusunun yanıtı da aynı şekilde verilir.

Sağlık problemi olmadığı sürece burun estetiğinin 17-18 yaş aralığında yapılması tavsiye edilir. Burun estetiği kaç yaşında yapılır sorusunun yanıtı böyle verilebilir. Burun estetiği yaş sınırı olmasa da belirli bir dönem gerekir.

Burun estetiği işlemi, burnun anatomisini kalıcı olarak değiştirir. Elde edilen sonuçlar genellikle uzun süreli olarak kabul edilir. Fakat zaman içinde yaşlanma belirtileri etkisini göstermeye başlayabilir.

Burun estetiği sonuçları da yaşlanma sürecinden etkilenebilir. Cilt yaşlandıkça elastikiyetini kaybedebilir. Böylelikle burnun şeklinde değişikliklere neden olabilir. Bu nedenle, burun estetiği kalıcılığını sürdürmek için yaşlanma karşıtı tedbirler almak gerekir.

Kişisel faktörler başta olmak üzere genetik, cilt tipi ve bakım, burun estetiğinin kalıcılık süresini etkiler. Sağlıklı yaşam tarzı, dengeli beslenme ve düzenli egzersiz, burun estetiğinin daha uzun süre korunmasına yardımcı olabilir. Burun estetiğinin uzun süre kalıcılığını korumak için cerrahınızın önerilerine dikkat etmek önemlidir. İyileşme sürecinde talimatları takip etmek, kontrolleri düzenli yapmak ve güneşten korunmak sonuçları uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Burun Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Burun estetiği sürecinin en kritik adımlarından biri, deneyimli plastik cerrahi seçimi yapmaktır. Cerrahın geçmiş iş sonuçlarına, uzmanlık alanıyla referanslarına dikkat etmek, işlemin başarılı şekilde gerçekleşmesi adına dikkat çeker.

Uzman cerrahın önerilerine güvenmek, istenen sonuçların elde edilmesini kolaylaştırabilir. Cerrahla açık iletişim kurmak ve isteklerinizi net şekilde ifade etmek, başarılı işlem için temel taşlardan biridir. Gerçekçi olmayan beklentilerden kaçınılmalı, cerrahın deneyiminden gelen önerilere önem verilmelidir. Burun kemiklerine dikkat edilmesi de gerekir.

Cerrahınıza sağlık durumunuzu ve tıbbi geçmişinizi doğru bir şekilde anlatarak, önlemleri almanız konusunda yardımcı olabilir. Cerrahın, herhangi bir sağlık sorununa veya ilaç kullanımına dair bilgi sahibi olması, güvenli işlem süreci sağlayabilir.

Sigara içmek, aşırı alkol tüketimi, iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Ameliyat öncesinde sigarayı bırakırken alkol tüketimini sınırlamak, iyileşme sürecinin daha hızlı geçmesine katkı sağlayabilir. Kemerli burun estetiği ve piezo burun estetiği yöntemlerinin iyileşme süreçlerine dikkat edilmelidir.

İyileşme dönemi, başarılı sonuçların elde edilmesi için kritik dönemdir. Cerrahınızın verdiği talimatlara uyum göstermek, sağlıklı iyileşme sürecine katkı sağlar.

Her cerrahi işlemde olduğu gibi, burun estetiği işlemi de riskler içerir. Cerrahınızın riskleri ayrıntılı şekilde açıklamasıyla olası komplikasyonlara karşı bilgilendirme yapması, olumsuz sürprizleri minimize edebilir. Burun estetiği sonuçları, iyileşme sürecinin tamamlanmasıyla daha net biçimde ortaya çıkar.

İlk dönemlerde şişlikle morluklar normaldir ve sonuçlar hemen görülmeyebilir. Sabırlı olurken düzenli kontrolleri takip etmek, sonuçların en iyi şekilde ortaya çıkmasını destekleyebilir.

burun estetiği yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği işlemi öncesi ve sonrası dönemlerde dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler bulunur. İşlem öncesinde plastik cerrahla detaylı bir danışma görüşmesi yapmak önemlidir. Cerrahınıza isteklerinizi, beklentilerinizle sağlık geçmişinizi açıkça iletmelisiniz.

Cerrah, burun yapınızı inceleyerek size en uygun işlem planını oluşturacaktır. Sigara içmek, aşırı alkol tüketimi, iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Sigara içmeyi bırakmak, alkol tüketimini sınırlamak, iyileşme sürecinin daha sağlıklı geçmesine yardımcı olabilir.

İşlem öncesinde, doktorunuzun önerdiği şekilde ilaçlarınızı kullanmaya devam etmelisiniz. Ayrıca cerrahınıza kullandığınız vitamin, mineral veya diğer takviyeleri bildirmelisiniz. Bu, işlem sırasında ve sonrasında komplikasyon riskini azaltabilir.

İşlem tarihini planlarken, iş ve kişisel hayatınızı da göz önünde bulundurun. Dinlenirken iyileşmek için yeterli zaman ayırmak, sağlığınızı destekleyebilir.

Burun estetiği iyileşme sürecine özen göstermek önemlidir. Dinlenmek, doktorunuzun önerdiği şekilde ilaçları kullanmak, bandajlarıyla dikişleri takip etmek ve talimatlara uymak, hızlı iyileşmeyi destekleyebilir. Sağlıklı beslenme planı takip etmek, yeterli su içmek, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Protein açısından zengin gıdalar tüketmek, doku onarımını destekleyebilir.

Burun estetiği uygulaması sonrasında güneşe maruz kalmaktan kaçınmak önemlidir. Güneşin zararlı etkileri, iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Cerrahınızın önerdiği güneş koruma ürünlerini kullanarak cildinizi korumalısınız.

İşlem sonrası dönemde ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır. Cerrahınıza danışarak ne zaman egzersize başlayabileceğinizi öğrenmelisiniz. Hafif yürüyüşler ile dinlendirici aktiviteler, iyileşmeyi destekleyebilir.

İşlem sonrası randevularınıza düzenli olarak katılmak, cerrahınızın iyileşme sürecini takip etmesine, gerektiğinde müdahale etmesine olanak tanır. Herhangi bir sorun veya endişe gibi bazı durumlarda doktorunuzla iletişimde olmalısınız.

Aynı zamanda duygusal olarak da destek almak önemlidir. Beklenmedik duygusal tepkiler yaşanabilir. Bu nedenle, aileniz ya da arkadaşlarınızla konuşmanın yanı sıra gerektiğinde profesyonel destek almayı düşünmelisiniz.

Burun Estetiği Sonrası Nasıl Beslenilmeli?

Operasyon sonrası hastaların iyileşme sürecini desteklemek için beslenmeye dikkat etmesi gerekir. Ameliyat sonrası beslenme, vücudun iyileşme sürecine yardımcı olacak besin maddelerini içermelidir. Protein, doku onarımı ile iyileşme adına temel besin maddesidir.

Ameliyat sonrası dönemde protein alımını artırmak, yara iyileşmesini destekleyebilir. Tavuk, balık, yumurta, kırmızı et, süt ürünleri, baklagiller ve yoğurt gibi protein kaynaklarına odaklanmak faydalı olabilir. Meyve ve sebzeler, antioksidanlar açısından zengindir. Bu gıdalar estetik burun ameliyatı sonrası vücudu serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur.

Aynı zamanda taze meyve ve sebzeler tüketmek, burun ucu estetiği konusunda iyileşmeyi destekleyebilir. Estetik operasyonu sonrası C vitamini açısından zengin olan turunçgiller, ıspanak, brokoli gibi yiyecekleri tercih edilebilir.

Burun estetiği sonrası 1 ay ve 6 ay kritik dönemlerdir. Su, vücudun ihtiyaç duyduğu hidrasyonu sağlar. Yeterli miktarda su içmek, şişlikleri azaltabilir, iyileşmeyi hızlandırabilir. Vücudu sağlıklı tutabilir.

Zerdeçal, zencefil, balık yağı gibi anti-inflamatuar özelliklere sahip besinler, inflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilir. Besinleri düzenli olarak tüketmeye özen gösterebilirsiniz. Ameliyat sonrası dönemde ağız ile çene hareketlerini sınırlamak önemlidir. İlk günlerde yumuşak, kolay sindirilebilir yiyecekler tercih etmek, rahat bir iyileşme süreci sağlayabilir.

Çorbalar, püre haline getirilmiş meyve ve sebzeler, yoğurt gibi besinler seçenekler arasında yer alabilir. Beslenme konusunda cerrahınızın önerilerini dikkate almak önemlidir. Tavsiyeler, dönemi daha rahat geçirmenize yardımcı olabilir. Böylelikle komplikasyon riskini azaltabilir.

Unutulmaması gereken diğer önemli nokta ise her bireyin iyileşme sürecinin farklı olabileceğidir. Beslenme planınızı, doktor rehberliği ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmeniz önemlidir. Burun estetiği öncesi sonrası bu detaylar atlanmamalıdır. Doğal burun estetiği yapılmasına dikkat edilmelidir.

burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, kişinin burun görünümünü iyileştirmek veya işlevsel sorunları çözmek amacıyla gerçekleştirilen cerrahi işlemdir. Fiyatlar, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Uygulamanın mevcut durumu, cerrahın deneyimi, klinik konumu gibi etkenler fiyatları etkileyebilir. Burun estetiği fiyatları, genellikle cerrahın deneyimiyle uzmanlığına, kullanılan tekniklere, cerrahi tesisin konumuyla işlem kapsamına bağlı olarak değişir. Büyük şehirlerdeki prestijli kliniklerde yapılacak işlemler, daha farklı maliyetlere neden olabilir. Aynı zamanda ameliyathane ücreti, anestezi ücreti, malzeme maliyetleri gibi faktörler de fiyatı etkileyen unsurlardır.

İşlem öncesi yapılması gereken tıbbi testler, muayenelerle cerrahın danışmanlık ücreti de fiyatın içine dahil olabilir. Özellikle burun işlemi sonrası pansuman, dikiş alımı gibi kontrollerin de bazıları ücrete dahil olabilirken, bazıları ekstra ücret gerektirebilir. Burun estetiği fiyatları konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, en uygun fiyat yerine en iyi sonucuyla güvenliği sağlayan cerrah ile tesis seçmektir.

Estetik burun ameliyatı fiyatları arasında pahalı veya ucuz seçenekler olması işlemin kalitesini belirlemez. Deneyimli cerrahın önerileri doğrultusunda hareket etmek, istenmeyen sonuçlarıyla komplikasyonların önüne geçebilir. Burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Burun ucu estetiği fiyatları da diğer işlemlere göre farklı fiyatlandırılabilir. İşlemi düşünen bireylerin uzman cerrahla danışarak, işlemin kapsamıyla ihtiyaçlarına uygun maliyet tahmini alması önerilir. Güvenli sonuçlar elde etmek için uygun fiyatlı seçimi yapmak önemlidir. Burun estetiği ameliyatı fiyatları arasında farklı bütçelere hitap edebilecek seçenekler bulabilmeniz mümkündür.

4000 €’dan başlayan burun estetiği fiyatları hangi yöntemlerle işlemin yapılacağı belirleyici bir detaydır. Hekim tarafından hasta için en uygun yönteme karar verilir. Kapalı, açık, endoskopik, dinamik, 3 boyutlu ve tamponsuz gibi farklı yöntemler için fiyat farklılığı vardır.

Burun Estetiği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kimler operasyon için uygundur?

Doğuştan veya sonradan görülen sebeplerle burun şeklinden memnun olmayan tüm kişiler burun estetiğine başvurabilmektedirler.

Burun estetiği öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Kişiler beklentilerini mutlaka doktorları ile paylaşmalıdırlar. Ameliyattan iki hafta önce sigara kullanımı ve aspirin benzeri ilaç alımı bırakılmalıdır.

Burun estetiği kalıcı bir operasyon mu?

Evet, buruna darbe alma ve travma yaşama gibi durumlar gerçekleşmediği takdirde burun estetiği kalıcı sonuçlar sunacaktır.

Ameliyat sırasında uygulanacak teknik nasıl belirlenir?

Ameliyatta uygulanacak teknik hastanın beklentileri ile uygunluğu dikkate alınarak uzman doktor tarafından belirlenir.

Gündelik yaşantıma ne zaman dönebilirim?

Hastanın ameliyattan bir hafta sonra burun bölgesine darbe almamaya dikkat etmek koşulu ile gündelik yaşantısına dönmesi mümkündür.

Çalışma hayatına ne zaman dönebilirim?

Fiziksel güç gerektirmeyen işlerde çalışan kişiler ameliyattan bir hafta sonra çalışma hayatına dönebilmektedirler.

Ameliyattan ne kadar süre sonra duş alabilirim?

Atel çıkarıldıktan sonra kişi duş alabilmektedir. Atel, ameliyattan üç veya dört gün sonra çıkarılmaktadır.

Ameliyattan ne kadar süre sonra spor yapabilirim?

Kişilere, ameliyattan bir ay sonra spor yapmaya başlamaları tavsiye edilmektedir.

Burunda görünür ve belirgin iz kalır mı?

Hayır, yalnızca açık burun estetiği tekniği kullanıldığı takdirde burun deliklerinin birleştiği noktada iz kalabilmektedir. Bu iz doğrudan görünür bir şekilde olmamaktadır.

Ameliyattan sonra şişlik ve ödem oluşur mu?

Evet, ameliyatın ardından oluşan şişlik ve ödem kişileri endişelendirmemelidir. Şişlik ve ödemler herhangi bir ek tedaviye ihtiyaç duyulmadan yaklaşık bir haftada kendiliğinden geçecektir.

Burunda uyuşukluk olur mu?

Ameliyatın ardından burunda geçici his kaybı ile uyuşukluk görülebilmektedir. Kalıcı olmadığı için kişilerin endişelenmelerine gerek olmamaktadır.

Ameliyatın başarılı sonuçlar sunması için hangi koşulların mevcut olması gerekir?

Ameliyatın istenilen başarılı sonuçları sunması için;

  • Hasta ve doktorun detaylı bir şekilde görüşmesi
  • Hastanın beklentilerini bildirmesi
  • Doktorun alınacak sonuç hakkında hastayı bilgilendirmesi
  • Ameliyatın steril koşullarda gerçekleşmesi
  • Alanında uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi

gerekmektedir.

Son Düzenleme : 13.06.2024