Sizi Arayalım

Kol Germe Estetiği

Kol Germe Ameliyatı ile Kolunuzdaki Sarkmalardan Kurtulun!
İçindekiler

Kişilerde özellikle yaşın ilerlemesi sonucunda ortaya çıkan kol derisinde sarkma durumu, oldukça rahatsız edici sonuçlar doğurabilmektedir. Yaşlanma ile birlikte kol derisi elastikiyetini kaybeder. Bununla birlikte deri altında mevcut olan yağ dokusu azalır. Bu durum ise kolun üst tarafında arka ve iç yüzden dirseğe kadar olan bölgede sarkmaya yol açar. Pazu derisi olarak da bilinen bölgede görülen sarkmalar estetik açıdan kişinin sahip olduğu görüntüyü olumsuz yönde etkilemektedir. Ameliyat sırasında kesinin kol bölgesinin arkasında gerçekleştirilmesi sebebiyle kişiler görünürde herhangi bir iz mevcut olmamaktadır. Böylelikle kişiler kol germe ameliyatı geçirdikleri dışarıdan belli olmadan estetik görünüme sahip olabilmektedirler.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - 3 Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gece
Hassasiyet Süreci :
3 - 7 Gün
İşe Dönüş Süresi :
1 -3 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Kol Germe Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyat öncesinde sigara kullanan kişilerin en az iki hafta öncesinden sigara kullanımını bırakmış olmaları gerekmektedir. Sigara tüm operasyonlarda olduğu gibi kol germe operasyonunda da yaraların geç iyileşmesine yol açabilmektedir. Ameliyat öncesinde kanamaya yol açabilme ihtimali olan ilaçların kesinlikle alınmaması gerekmektedir. Aspirin ve anti-inflamatuar ilaçların ameliyat öncesi alınması kanamaya yol açacaktır. Ameliyat öncesinde kişilerin varsa kullandıkları ilaçları ve geçirdikleri operasyonları mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyat Kimlere Uygulanır?

Kol germe ameliyatına uygun olan kişiler belirlenirken derinin sarkma oranı ile deri alt dokusunun kalınlık durumu dikkate alınır. Bazı kişilerde kilo alıp vermeye bağlı olarak kol derisinde sarkma durumu görülebilmektedir. Bu kişilerde derinin kalınlığı fazla olabilmektedir. Bu durumda sıklıkla liposuction işlemi uygulanır. Uygulamanın ardından bollaşmış olan deri çıkarılır.

Bazı kişilerde derinin bol olması durumu yalnızca koltuk altında görülmektedir. Bu durumda deri bolluğu yalnızca koltuk altından toparlanır ve iz bırakmayacak ufak bir dikiş ile işlem tamamlanır. Ameliyatın sıklıkla uygulandığı kişilerde ise genellikle derideki bolluk dirseğe kadar devam etmekte olan torbalanma halinde meydana gelmektedir. Bu kişilere yapılan işlem koltuk altından başlayarak dirseğe kadar uzanır. İşlemin ardından kolun arka iç kısmında iz kalması olasıdır. Fakat bu iz önden veya arkadan bakıldığında belirgin bir şekilde görülmeyecektir.

Kol Germe Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

Hastanın durumuna uygun olarak lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilen bu ameliyat, oldukça başarılı sonuçlar sunmaktadır. Oldukça kısa sürede gerçekleşen ameliyat süresi, 2 saatin üzerinde olmamaktadır. Yaklaşık bir buçuk veya iki saat süren ameliyatta kullanılacak teknik muayene esnasında belirlenir. Sarkmanın durumuna ve hastanın beklentilerine uygun tekniğin belirlenmesinin ardından görünürde iz kalmayacak şekilde operasyon gerçekleştirilir. Sıklıkla koltuk altından dirseğe kadar olan bölgeye uygulanan kesi ile operasyon başlar. Derinin toparlanmasının ardından dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır. Lokal anestezi altında operasyonun gerçekleştirildiği kişiler aynı gün içerisinde hastaneden taburcu edilirler. Genel anestezi altında operasyonun geçirildiği kişiler ise ameliyattan bir gün sonra taburcu edilirler. Taburcu edildikten sonra kişiler evlerinde istirahat etmelidirler. Operasyonun ardından ilk günler elastik bandaj kullanılması gerekir. Operasyonda kendiliğinden eriyen ipler ile dikiş gerçekleştirildiği için kişilerin dikiş aldırmalarına gerek olmamaktadır.

Kol Germe Ameliyat Riskleri Nelerdir?

Kol germe ameliyatının riskleri diğer tüm cerrahi operasyon riskleri ile aynı şekilde ortaya çıkabilmektedir. Bu riskler arasında kanama ve enfeksiyon kapma yer almaktadır. Ameliyatın hijyenik koşullar sunan bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmesi ile bu riskler oldukça nadir bir şekilde görülmektedir. Ameliyat sırasında uygulanan kesi izleri kolun arkasında yer aldığı için kolaylıkla görülmemektedir. Fakat bazı kişilerde bu izin daha belirgin olabileceği durumu da ameliyatın riskleri arasında yer almaktadır. Ameliyatın ardından ilk bir ay kol hareketlerini kısıtlamak, izin genişlememesi açısından oldukça önemlidir. Ameliyattan sonra genellikle kişilerde herhangi bir ağrı görülmemektedir. Görüldüğü takdirde ise bu ağrılar hafif şiddetli olmaktadır. Bu ağrılar genellikle ağrı kesici ile giderilebilmektedir fakat kişilerin herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Ne Dediler?
Sevcan Akova
09/10/2019

Burun estetiği yaptırmak için çok fazla araştırma yaptım, öneriler üzerine görüşme gerçekleştirdim. Görüşme esnasında detaylı bilgi alabilmek bana güven verdi ve operasyonun gerçekleştirilmesine karar verdim. Sonuçtan memnun kaldığım için bir de buradan teşekkür etmek istedim.

Devamını Oku
Gz***
02/08/2019

Merhaba:) İki tane oğlum var, onlara hamileliklerimden sonra insülin direnci ile birlikte bir kilo alma serüvenim başladı. Meme operasyonuna ve karın operasyonuna ihtiyacım oldu. Bir arkadaşımın da tavsiyesi ile sevgili Yücel Hoca ile tanıştım. Sürecimi ve sonucunu sizinle paylaşıyorum.

Devamını Oku
jihane zaroual
03/01/2023

Dr.sarialtin ve ekibini sadece tavsiye edebilirim, işi ve bakımı da çok iyi. Asistanı Nagham, her adımda benim için oradaydı.

Yüksel C
03/01/2023

Yücel Bey, mükemmel bir doktor olduğu kadar mükemmel bir insan. 2017'den itibaren hastası olarak, kendisinin tüm uygulamalarından çok memnun kaldım. Daha genç ve daha mutlu hissetmemi sağladı. Çok iyi bir plastik cerrahtan ötesi, çok iyi bir heykeltraş olarak şekil veriyor yüzünüze.

Devamını Oku
nazlı kızıltepe
09/01/2022

2 yıl önce kötü bir liposuction ameliyatı geçirdim izlerim yanık gibi kaldı ve karnım ödem topladı , daha sonra YÜCEL beyi buldum. Tam 8 gün önce lipo bbl ameliyatı oldum kendisine güvensemde içimde yinede bir kuşku vardı daha önceki talihsiz ameliyatımdan dolayı , Fakat şimdi yeniden doğmuş gibi okadar mutluyum kiiiii keşke daha önceden tanısaymışım dedim. Türkiye de liposuction ameliyatını bukadar iyi yapan yok bence tabi Yücel bey hariç . Hem kendisine hem asistanlarına hem hemşirelere telefonda görüştüğüm tatlışşşşşş kadına çok çok teşekkür ederimm ilgilerinden dolayı. Keşke 1 trilyonnn yıldız olsada yollasamm

Devamını Oku
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

Kol Germe Ameliyatı Teknikleri

Kol germe ameliyatı tekniği, hastanın durumu dikkate alınarak uzman doktor tarafından belirlenir. Cilt fazlalığının görülmediği hastalarda yalnızca liposuction uygulamasına başvurulabilmektedir. Üst kolda yağ fazlalığı olan kişilere liposuction başarılı sonuçlar sunabilmektedir. Yağ birikmesi olan bölgelerden yağ alınarak koldaki bollaşma giderilebilmektedir. Deride gevşekliğin mevcut olduğu hastalarda ise sarkmış derinin alınması gerekmektedir. Genellikle kol altından başlatılan ve dirseğe kadar uzanan bölgede gerçekleştirilen kesi aracılığıyla deri alınır. Kesinin uzanacağı bölge, sarkmanın durumuna göre belirlenir. Kesinin ardından dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır.

Bazı durumlarda kol germe ameliyatı farklı operasyonlarla bir arada gerçekleştirilebilmektedir. Hastanın talebi olduğu takdirde doktor tarafından uygunluğu tespit edildikten sonra meme sarkması durumu kol germe ameliyatı ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir. Kişilerin aşırı derecede kilo vermelerinin ardından vücudun çoğu bölgesinde sarkmanın görülmesi olasıdır.

Kol Germe Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kişilerin operasyondan iki gün sonra duş almalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Özellikle ilk hafta kolların kalp seviyesinden yukarıda olacak şekilde tutulmasına dikkat edilmelidir. Operasyondan bir ay sonra kişilerin spor ve egzersiz yapmaları mümkündür. Fakat yine de kişiler kol bölgesini zorlayacak hareketler yapmamaya dikkat etmelidirler. Fiziksel güç gerektiren aktivitelerde bulunmak için operasyondan en az bir buçuk ayın geçmesi gerekmektedir. Kişi, operasyonun ardından kısa bir süre sonra gündelik yaşantısına dönebilir. Fakat tıpkı spor ve egzersizlerde olduğu gibi gündelik yaşantıda da kişi fiziksel güç gerektiren ve kol bölgesini zorlayan aktivitelerden kaçınmalıdır. Ameliyat sonrasında bölgenin enfeksiyon kapmaması sebebiyle hijyenik tutulması gerektiği unutulmamalıdır.

İlgili İçerikler
Vücut Şekillendirmede Liposuctionun Önemi Nedir?

Yaşlanma, hamilelik ve vücut ağırlığındaki önemli değişiklikler; diyet ve egzersize yanıt vermeyen...

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler ve öneriler sayesinde...

Meme Büyütme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme büyütme operasyonu, meme dokusunun veya göğüs kaslarının altına...

Kişi, kol bölgesini olası darbe ve travmalara karşı korumalıdır. Herhangi bir beklenilmeyen durum meydana geldiği takdirde kişilerin vakit kaybetmeden doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ameliyatın ardından kol bölgesinde şişlik ve morluklar görülebilmektedir. Bu şişlik ve morluklar herhangi bir ek tedavi yöntemine başvurulmadan kendiliğinden geçecektir. Bu nedenle kişilerin endişelenmemeleri gerekmektedir. Bununla birlikte bölgede uyuşukluk hissinin de görülebilmesi olasıdır. Bu his kalıcı olmamakla birlikte yaklaşık iki hafta içerisinde geçmektedir. Kişilerin şişlik, morluk ve uyuşukluk hissi sebebiyle herhangi bir ilaç veya krem kullanması, operasyona başvurması gerekmemektedir. Operasyonun ardından dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında kişiler ameliyatı gerçekleştirilen doktor tarafından ayrıntılı olarak bilgilendirilecektir. Kişilerin bu uyarıları takip etmesi iyileşme sürecinin kısa sürmesi ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması açısından oldukça önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kol germe ameliyatı farklı bir operasyonla bir arada gerçekleştirilebilir mi?

Evet, gerek görüldüğü takdirde kol germe ameliyatı meme sarkması durumunu gidermek amacıyla uygulanan operasyon ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir.

Kimler kol germe ameliyatı için uygundur?

Operasyon için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır, operasyon tekrarlanabilen işlemler arasında yer almaktadır.

Ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyat sırasında kanamaya yol açabilecek ilaçlar alınmamalıdır ve sigara kullanımı bırakılmalıdır.

Ameliyatsız kol germe mümkün mü?

Egzersizler ile kolun üst bölgesi sıkılaştırılabilmektedir fakat ameliyatsız kol germe mümkün değildir.

Kol germe ameliyatı kalıcı sonuç sunar mı?

Evet, ameliyat başarılı bir şekilde kalıcı sonuçlar sunmaktadır.

Ameliyatta herhangi bir risk bulunuyor mu?

Tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan kanama ve enfeksiyon riski kol germe ameliyatında da görülebilmektedir. Kolda iz kalması durumu da riskler arasında yer almaktadır.

Ameliyatta anestezi uygulanır mı?

Evet, hastanın durumuna ve ameliyatın kombine olup olmadığına göre değişebilmekle birlikte lokal veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

Ameliyat sırasında hangi teknikler kullanılır?

Hastaların durumuna göre yalnızca liposuction uygulaması yapılabilirken, çoğu durumda klasik ameliyat tekniği kullanılmaktadır. Ameliyat esnasında kesi aracılığıyla fazla olan deri alınır ve dikiş işlemi ile operasyon tamamlanır.

Gündelik yaşantıma ne zaman dönebilirim?

Ameliyatın gerçekleştiği hafta kişiler gündelik yaşantılarına dönebilmektedirler. Fakat kişiler kol bölgesini zorlayacak aktivitelerde bulunmamalıdırlar.

Çalışma hayatına ne zaman geri dönebilirim?

Ameliyattan bir hafta sonra kişiler çalışma hayatına dönebilmektedirler. Fakat fiziksel güç gerektiren işlerde çalışan kişiler için bu süre uzayabilmektedir. Bu kişilerin doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Ameliyattan ne kadar süre sonra duş alabilirim?

Ameliyattan iki gün sonra kişilerin duş alabilmesi mümkündür.

Ameliyattan ne kadar süre sonra spor yapabilirim?

Ameliyattan bir ay sonra kişilerin spor yapabilmesi mümkündür.

Kol üzerindebelirgin bir iz kalır mı?

Ameliyat kol bölgesinin arkasından gerçekleştirileceği için görünürde herhangi bir iz mevcut olmayacaktır.

Ameliyatın ardından şişlik ve morarma oluşur mu?

Evet, hafif düzeyde şişlik ve morarma görülebilmesi olasıdır. Bu şişlik ve morarmalar kısa sürede kendiliğinden geçmektedir.

Kol bölgesinde uyuşukluk oluşur mu?

Ameliyatın ardından kol bölgesinde uyuşukluk görülebilmesi olasıdır. Bu uyuşukluk geçici olup yaklaşık iki haftada kendiliğinden geçmektedir.

Ameliyatın başarılı sonuçlar sunması için hangi koşulların mevcut olması gerekir?

Ameliyatın başarılı sonuçlar sunması açısından bir uzman tarafından tam donanımlı bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Son Düzenleme : 20.04.2023