Sizi Arayalım

Mini Karın Germe Estetiği

İçindekiler

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Hamilelik sonrası göbekte meydana gelen sarkma ve çatlaklar, kilo alıp vermeye bağlı karın defarmasyonları ve hormonal sebeplerden oluşan yağlanma sorunları karın bölgesinde istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Çeşitli onarıcı-önleyici kremlerin kullanılması, korse giyilmesi gibi tedbirlerle bu süreç yavaşlatılmaya çalışılsa da kimi zaman aynadaki görüntü ile hayal edilen görüntü birbirine uymaz. Mini karın germe ameliyatı sayesinde kişiler ince ve şekilli bir karın bölgesine sahip olabilir. Mini karın germe ameliyatı alt karın bölgesindeki fazla yağlı dokuyu çıkartarak bölgeyi gergin hale getirmek ve daha sıkı bir karın görüntüsü için zayıflamış kasları geri yüklemek amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu ameliyat sayesinde sarkan veya çatlayan karın derisi eski haline getirilebilir, iç karın kasları sağlamlaştırılarak düz bir karın görüntüsüyle istenilen bel kıvrımı ve vücut hatları oluşturulabilir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 -3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 -4 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Mini Karın germe ameliyatı öncesi estetik cerrahla görüşülerek hastanın tıbbı geçmişi ve mevcut sağlık değerleri kontrol edilir. Karın bölgesi elastikiyeti, varsa önceden geçirilmiş ameliyatlar ve izleri belirlenir. Fazla derinin alınacağı bölge incelenerek ameliyat yöntemi planlanır. Kişinin karın bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar sadece göbek deliği altı bölgesinde oluşmuşsa mini karın germe ameliyatı estetik açıdan yeterlidir.

Mini Abdominoplasti operasyonu yapılacak işlemlere bağlı olarak 1 ila 2 saat arasında süren bir ameliyattır. Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. İç çamaşırının altında kalacak şekilde kasık çizgisi ve göbek deliği arasında yatay bir kesi atılır. Karın derisi kaldırılarak elastikiyetini kaybetmiş karın kasları onarılır. Gevşemiş karın kasları birbirine dikilerek karın duvarının alt tarafı sıkılaştırılır. planlanan yere göbek deliği oluşturulur. Açılan kesi dikilerek kapatılır. Göbek deliğinin üzerinde deri gevşekliği bulunuyorsa, göbek deliği karın duvarından ayrılarak karın kaslarının tamamı dikilerek daraltılır ve göbek deliği mevcut yerinden 2 cm aşağıya alınarak dikilir.

Ne Dediler?
Aiko kim
16/04/2020

Yaklaşık 2 ay önce Dr. Yücel ile burun estetiği olmaya karar verdim şu ana kadar sonuçlardan memnunum, Dr hastanede de aynı şekilde tedavi konusunda çok nazikti. Kendisini tavsiye ediyorum çünkü o sadece harika bir cerrah değil, aynı zamanda harika bir insan

Devamını Oku
Lo***
25/03/2020

6 ay önce burun estetiği ameliyat oldum. Şu an için sonuçtan çok memnunum.

colombe Willeijns
29/01/2022

İki ay önce karın germe ve bbl oldum. Sonuçlarımdan dolayı çok mutluyum. Teşekkürler doktor. hayatımı değiştiriyorsun

şe...a
20/09/2018

O sadece burun , meme operasyonu yapmaz . O üç ay boyunca kimsenin pansuman yapmak istemediği yaralarıma hiç üşenmez her gün başka serviste olmama ragmen gelir pansuman yapardı.Bir kez olsun yüzünü ekşitmez , tiksinmezdi . Onun da benim gibi içi kalkardı ama çabuk bitsin diye değil canım az yansın diye uğraşırdı.Kabuk bağlayan greftlerimi cımbız gibi birşeyle dakikalarca temizlerdi.O sıkıntılarımın içinde bana umut , moral verirdi ." Bak işte iyileşiyorlar ."derdi . İyileştim , üstünden çok zamanlar geçti . Belki de o acıları bile unuttum . Ama doktorumun doktorluğunu da insanlığını da unutmadım .O zarif , acıtmamaya çalışan elleri öpülesi doktorum . Aklı , gönlü , kalbi temiz doktorum .Her zaman dualarımdasın . Isparta' dan sevgilerimle , saygılarımla .

Devamını Oku
nü...e
24/11/2018

İlk muayenemi oldum ve ön görüşmeye geldim.Yücel Beyin değerli bilgilerinden ve enerjisinden çok memnun kaldım. Zaten tavsiye üzerine gitmiştim. Ameliyat sonrası sonucunda iyi olucağını umuyorum.

önder toksoy
03/01/2023

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittiğim,lovest klinik'te lokal anestezi ile göz kapağı operasyonu geçirdim.ilkönce danışmanım Tubanur hanım'a şahsıma gösterdiği ameliyat öncesi , sonrası yakınlığa ve ailemden biri görmemi sağladığı için özellikle teşekkür ederim. tabi ki Doktorum Yücel bey ,için ayrı bir parantez açmam gerekir.hastasına karşı güleryüzlü ve samimi açıklamalarıyla tedirgin olmanızı engelliyor,gereksiz gördüğü durumları ikna ederek yapmak istemiyor,bu da hastada güven duyulmasını sağlıyor.Lokal anestezi olduğum için,heyecan duyduğum,operasyon çok rahat ve kısa sürede muhabbet ederek geçti.bu sırada ve sonrasın da kesinlikle acı duymadım,sadece morluklar olabiliyor.bunun için başta yücel bey olmak üzere lovest ailesine teşekkür ederim.çok memnun kaldım,kesinlikle tavsiye ederim

Devamını Oku

Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı, hamilelik sürecinde karnı genişleyerek çatlaklar oluşan ve doğumdan sonra da göbek bölgesi sarkan annelerin tercih ettikleri bir operasyondur. Doğum kilolarını verip emzirme sürecini bitirmesine rağmen karın bölgesinde çatlak ve sarkmaları bulunan kadınların psikolojisi de bu görüntüden etkilenmektedir. Bu yüzden annelerin bu ameliyatı yaptırmaları için doğum sonrası vücudun toparlanması adına bir yıl kadar beklemeleri önerilir. Aynı zamanda kişinin tekrar hamilelik düşünmesi halinde karın bölgesinde olabilecek değişimler hakkında hastaya bilgilendirme yapılır.

Obezite tedavisi görerek çok fazla kilo veren ve deri altı yağ dokusunu kaybeden hastaların da karın bölgelerindeki belirgin bir sarkma meydana gelir. Dönem dönem hızlı şekilde kilo alıp veren kişilerde de karın çevresindeki derinin elastikiyetini kaybetmesi ve çatlama sorunları görülür. Düzenli beslenme ve spora rağmen deri sarkmaları ve çatlaklara karşı bir çözüm bulamayan bu kişiler mini karın germe ameliyatı için estetik cerrahla görüşerek süreç hakkında bilgi alabilir. Özellikle göbek deliği çok yukarıda bulunan kişilerin de bu işlemi tercih ettiği söylenebilir.

İlgili İçerikler
Alın Germe Estetiği Kimlere Uygulanır?

Alın yüzde yaşlanmanın etkilerinin ilk hissedildiği yüz bölgesidir...

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün!

Burun yapısının orantısız ya da şekilsiz olması aynalarla barışamamanın...

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Meme Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler ve öneriler sayesinde...

Mini Karın Germe Ameliyatı İyileşme Dönemi

Mini karın germe ameliyatı sonrası hastalar duruma göre aynı gün taburcu edilebilir veya 1 gün hastanede kalabilir. Dikişler estetik olduğu alınmasına gerek kalmaz. Karın bölgesine yapılan dikişler sebebiyle ağrı olması durumunda doktorun önerdiği ağrı kesici kullanılabilir. Ameliyattan 1 gün sonra banyo yapılması tavsiye edilir. Yaklaşık 3 günlük ev istirahatinden sonra hasta normal hayatına geri döner. 3 hafta sonra karın hareketleri dışındaki hafif spor aktivitelerine başlayabilir, 6. haftadan sonra tüm spor aktivitelerine başlayabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi mini karın germe ameliyatında da bazı riskler bulunmaktadır. Estetik açıdan karın bölgesini oldukça güzel bir görüntüye kavuşturan bu operasyon sonrası çözümü olan bazı komplikasyonlar gelişebilir. Mini karın germe ameliyatından sonra karşılaşılabilecek riskler arasında; yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sırasında ödem birikimi, kan birikimi, pıhtı atması yer alır. Bu risklerin en aza indirgenmesi için ameliyat sonrası doktorun takibinde kalarak dediklerini uygulamak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Son Düzenleme : 25.03.2023