Sizi Arayalım

Mini Karın Germe Estetiği

İçindekiler

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Hamilelik sonrası göbekte meydana gelen sarkma ve çatlaklar, kilo alıp vermeye bağlı karın defarmasyonları ve hormonal sebeplerden oluşan yağlanma sorunları karın bölgesinde istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Çeşitli onarıcı-önleyici kremlerin kullanılması, korse giyilmesi gibi tedbirlerle bu süreç yavaşlatılmaya çalışılsa da kimi zaman aynadaki görüntü ile hayal edilen görüntü birbirine uymaz. Mini karın germe ameliyatı sayesinde kişiler ince ve şekilli bir karın bölgesine sahip olabilir. Mini karın germe ameliyatı alt karın bölgesindeki fazla yağlı dokuyu çıkartarak bölgeyi gergin hale getirmek ve daha sıkı bir karın görüntüsü için zayıflamış kasları geri yüklemek amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu ameliyat sayesinde sarkan veya çatlayan karın derisi eski haline getirilebilir, iç karın kasları sağlamlaştırılarak düz bir karın görüntüsüyle istenilen bel kıvrımı ve vücut hatları oluşturulabilir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 -3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 -4 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Mini Karın germe ameliyatı öncesi estetik cerrahla görüşülerek hastanın tıbbı geçmişi ve mevcut sağlık değerleri kontrol edilir. Karın bölgesi elastikiyeti, varsa önceden geçirilmiş ameliyatlar ve izleri belirlenir. Fazla derinin alınacağı bölge incelenerek ameliyat yöntemi planlanır. Kişinin karın bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar sadece göbek deliği altı bölgesinde oluşmuşsa mini karın germe ameliyatı estetik açıdan yeterlidir.

Mini Abdominoplasti operasyonu yapılacak işlemlere bağlı olarak 1 ila 2 saat arasında süren bir ameliyattır. Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. İç çamaşırının altında kalacak şekilde kasık çizgisi ve göbek deliği arasında yatay bir kesi atılır. Karın derisi kaldırılarak elastikiyetini kaybetmiş karın kasları onarılır. Gevşemiş karın kasları birbirine dikilerek karın duvarının alt tarafı sıkılaştırılır. planlanan yere göbek deliği oluşturulur. Açılan kesi dikilerek kapatılır. Göbek deliğinin üzerinde deri gevşekliği bulunuyorsa, göbek deliği karın duvarından ayrılarak karın kaslarının tamamı dikilerek daraltılır ve göbek deliği mevcut yerinden 2 cm aşağıya alınarak dikilir.

Ne Dediler?
testimonial icon
Cem Barış Canbay
03/11/2022

Eli çok hafif ve işini çok iyi bilen bir hoca. Kendisi gibi güler yüzlü bir ekiple beraber çalışıyor. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında sürekli benimle iletişim halindeydi. Çok memnun kaldım.

testimonial icon
m....s
06/08/2014

Ben almanyadan geldim. orda ismini duymustum meme büyütme ameliyatı oldum kendisinin ilgisinden hastaya yaklasimindan ve basarili ameliyatından dolayi teşekkür ederim. Silokonu kas altına koymasina ragmen çok agrim olmadi. Herşey için teşekkürler. .başarıların devamını dilerim

Devamını Oku
testimonial icon
DORUKHAN OZCAN
13/01/2022

Yucel Bey’in sac ekim oncesi tasarimi, klikten Yagmur Hanim’in operasyon oncesi ve sonrasi inanilmaz ilgisi ve ekimi yapan ekibin isindeki titizligi ve ustaligi ..

testimonial icon
Betül Akyürek
25/01/2023

Gülümseyerek yazdığım yorumumda yanağımda oluşan çukurumu doktorum Yücel Sarıaltın’a borçluyum. İlk başta iletişime geçtiğim doktor yardımcısı Tubanur Demirli motive ve ikna etti beni, iyi ki sebebim olmuş. Üniversite yıllarımda böyle bir uygulamadan haberim olsaydı, yanağıma boşuna kurşun kalem koyup arkadaşlarıma benim gamzem var demez, anında bu uygulamayı yaptırırdım. En güzeli; ömür boyu benimle kalacaksın. Gülmesem bile sempatik duruyorum. Ayrıca, yuvarlak yüzümü ince gösterip, hoş ince bir hava kattı. Klinik çok hijyenik ve çalışanlar çok anaç ve her konuda tedbirli disiplinli kişiler. Kliniğe gidip, benim öncesi ve sonrası halimi görmenizi çok isterim.

Devamını Oku
testimonial icon
eren taylan
19/12/2019

Obezite ameliyatı sonrası kardeşimin karın germe ameliyatını yaptı. Çok memnun kaldık gerçekten iyi ve ilgili bir doktor, kesinlikle tavsiye ediyorum.

testimonial icon
erdem berber
01/02/2023

Burun operasyonum yapildi.Yücel hoca ve operasyon öncesi sonrasi yardim ve destegi icin Tubanur Demirli hanima tesekkurlerimle.Cok ilgilililer ve cok memnun kaldik

Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı, hamilelik sürecinde karnı genişleyerek çatlaklar oluşan ve doğumdan sonra da göbek bölgesi sarkan annelerin tercih ettikleri bir operasyondur. Doğum kilolarını verip emzirme sürecini bitirmesine rağmen karın bölgesinde çatlak ve sarkmaları bulunan kadınların psikolojisi de bu görüntüden etkilenmektedir. Bu yüzden annelerin bu ameliyatı yaptırmaları için doğum sonrası vücudun toparlanması adına bir yıl kadar beklemeleri önerilir. Aynı zamanda kişinin tekrar hamilelik düşünmesi halinde karın bölgesinde olabilecek değişimler hakkında hastaya bilgilendirme yapılır.

Obezite tedavisi görerek çok fazla kilo veren ve deri altı yağ dokusunu kaybeden hastaların da karın bölgelerindeki belirgin bir sarkma meydana gelir. Dönem dönem hızlı şekilde kilo alıp veren kişilerde de karın çevresindeki derinin elastikiyetini kaybetmesi ve çatlama sorunları görülür. Düzenli beslenme ve spora rağmen deri sarkmaları ve çatlaklara karşı bir çözüm bulamayan bu kişiler mini karın germe ameliyatı için estetik cerrahla görüşerek süreç hakkında bilgi alabilir. Özellikle göbek deliği çok yukarıda bulunan kişilerin de bu işlemi tercih ettiği söylenebilir.

İlgili İçerikler
Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü
Annelik Estetiğinde Yaş Faktörü

Annelik estetiği, hamilelik sonrasında annenin vücudunda oluşan fiziksel değişiklikleri iyileştirmek...

Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?
Göz Kapağı Estetiğinden Beklentiler Ne Olmalıdır?

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) gittikçe popülerleşen ve yüzde oldukça farklılık yaratan bir prosedürdür.

Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?
Meme Ucu Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler mi?

Birçok kadın meme uçlarının şekli ve görünüşü konusunda estetik kaygılar...

Mini Karın Germe Ameliyatı İyileşme Dönemi

Mini karın germe ameliyatı sonrası hastalar duruma göre aynı gün taburcu edilebilir veya 1 gün hastanede kalabilir. Dikişler estetik olduğu alınmasına gerek kalmaz. Karın bölgesine yapılan dikişler sebebiyle ağrı olması durumunda doktorun önerdiği ağrı kesici kullanılabilir. Ameliyattan 1 gün sonra banyo yapılması tavsiye edilir. Yaklaşık 3 günlük ev istirahatinden sonra hasta normal hayatına geri döner. 3 hafta sonra karın hareketleri dışındaki hafif spor aktivitelerine başlayabilir, 6. haftadan sonra tüm spor aktivitelerine başlayabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi mini karın germe ameliyatında da bazı riskler bulunmaktadır. Estetik açıdan karın bölgesini oldukça güzel bir görüntüye kavuşturan bu operasyon sonrası çözümü olan bazı komplikasyonlar gelişebilir. Mini karın germe ameliyatından sonra karşılaşılabilecek riskler arasında; yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sırasında ödem birikimi, kan birikimi, pıhtı atması yer alır. Bu risklerin en aza indirgenmesi için ameliyat sonrası doktorun takibinde kalarak dediklerini uygulamak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Son Düzenleme : 25.03.2023