Sizi Arayalım

Mini Karın Germe Estetiği

İçindekiler

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Hamilelik sonrası göbekte meydana gelen sarkma ve çatlaklar, kilo alıp vermeye bağlı karın defarmasyonları ve hormonal sebeplerden oluşan yağlanma sorunları karın bölgesinde istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Çeşitli onarıcı-önleyici kremlerin kullanılması, korse giyilmesi gibi tedbirlerle bu süreç yavaşlatılmaya çalışılsa da kimi zaman aynadaki görüntü ile hayal edilen görüntü birbirine uymaz. Mini karın germe ameliyatı sayesinde kişiler ince ve şekilli bir karın bölgesine sahip olabilir. Mini karın germe ameliyatı alt karın bölgesindeki fazla yağlı dokuyu çıkartarak bölgeyi gergin hale getirmek ve daha sıkı bir karın görüntüsü için zayıflamış kasları geri yüklemek amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu ameliyat sayesinde sarkan veya çatlayan karın derisi eski haline getirilebilir, iç karın kasları sağlamlaştırılarak düz bir karın görüntüsüyle istenilen bel kıvrımı ve vücut hatları oluşturulabilir. Annelik estetiği olarak da bilinen mommy makeover ameliyatı kapsamında mini karın germe ameliyatı olmak mümkündür. 

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 -3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 -4 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Mini Karın germe ameliyatı öncesi estetik cerrahla görüşülerek hastanın tıbbı geçmişi ve mevcut sağlık değerleri kontrol edilir. Karın bölgesi elastikiyeti, varsa önceden geçirilmiş ameliyatlar ve izleri belirlenir. Fazla derinin alınacağı bölge incelenerek ameliyat yöntemi planlanır. Kişinin karın bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar sadece göbek deliği altı bölgesinde oluşmuşsa mini karın germe ameliyatı estetik açıdan yeterlidir. Ayrıca mini karın germe ameliyatı öncesinde liposuction uygulaması da yapılabilecek işlemler arasındadır. 

Mini Abdominoplasti operasyonu yapılacak işlemlere bağlı olarak 1 ila 2 saat arasında süren bir ameliyattır. Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. İç çamaşırının altında kalacak şekilde kasık çizgisi ve göbek deliği arasında yatay bir kesi atılır. Karın derisi kaldırılarak elastikiyetini kaybetmiş karın kasları onarılır. Gevşemiş karın kasları birbirine dikilerek karın duvarının alt tarafı sıkılaştırılır. planlanan yere göbek deliği oluşturulur. Açılan kesi dikilerek kapatılır. Göbek deliğinin üzerinde deri gevşekliği bulunuyorsa, göbek deliği karın duvarından ayrılarak karın kaslarının tamamı dikilerek daraltılır ve göbek deliği mevcut yerinden 2 cm aşağıya alınarak dikilir.

Ne Dediler?
testimonial icon
si...l
27/12/2018

Yücel Bey yüzüme dolgu ve botoks uygulaması yaptı.. Çok doğal ve tam istediğim gibi oldu. Ayrıca asistanları dahil oldukça samimiler ve çok rahat hissettirdiler.. Eklemeden geçemeyeceğim işlem sonrası kontrolleri de çok ciddiye alıyorlar.. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum

Devamını Oku
testimonial icon
Pet*** Ş***
05/09/2015

Estetik İnternational da tanıştığım en samimi ve sıcak doktor kendisi ayrıca tüm işlerinde mükemmeller . Hocamın ilgisi ve personelinde desteğiyle güzel bir sonuç yaşadım herkese teşekkür edeiyorum

testimonial icon
FATMA DOGAN
22/06/2020

Yucel beye 2 seneden uzun zamandır çeşitli estetik operasyon ve işlemlerimi yaptırıyorum. (Full Body Liposuction, Aquafilling, botox, yüz dolguları...vs.)her seferinde harika sonuçlar aldım ve çevremden de bu olumlu değişikliklerle ilgili sayısız iltifatlar duydum. Kendisini ve ekibini gözü kapalı tavsiye ederim.Yücel beyin ilgisi, nezaketi, profesyonelliği, diğer estetik doktorlarının çok ilerisinde.Hastanın isteğini 'gerçekten' dinlemesi ve başka kaygılardan yada kendi tercihlerinden ziyade, hastanın sonuçtan mutlu olması için elinden gelenin bile fazlasını yapması onu farklı kılıyor.Aklınızda estetik bir işlem/operasyon varsa Yücel Sarıaltın'a danışmadan kesinlikle karar vermeyin derim.

Devamını Oku
testimonial icon
•Denki_Simp•
05/12/2021

Doktor Yücel ile ameliyatımı yapmak için Birmingham'a (İngiltere) geldim. Çok büyük bir ameliyattı (karın germe, çene ile tüm vücut liposu, implantlı meme dikleştirme) Ayrıca tüm ekibe teşekkür edecek sözüm yok. Döndüğüm için çok mutluyum, göğsüm harika ve ayrıca her şey yolunda! Teşekkürler ve teşekkürler!

Devamını Oku
testimonial icon
Az***
04/08/2019

Herkese merhaba 35 yaşındayım ve hosteslik yapıyorum. Yaklaşık 1 sene önce görünüşümü değiştirmek istediğimi fark ettim. Meme büyütme ve liposuction ameliyatı olmaya karar verdim çünkü çok fazla fast food tüketiyordum. Operasyon sonucu en doğal duran doktorları araştırdım ve Yücel Sarıaltın ile tanıştım. Kendisi çok başarılı bir doktor bu ameliyatı düşünen herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku
testimonial icon
Şule Yildirim Koca
02/01/2023

Op. Dr. Yücel Sarıaltın, ne kadar spontane bir adam ve süper güzel bir ekip! Zaten sonucumdan çok memnunum. Onlara buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum TOP TAKIM sizsiniz

Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı, hamilelik sürecinde karnı genişleyerek çatlaklar oluşan ve doğumdan sonra da göbek bölgesi sarkan annelerin tercih ettikleri bir operasyondur. Doğum kilolarını verip emzirme sürecini bitirmesine rağmen karın bölgesinde çatlak ve sarkmaları bulunan kadınların psikolojisi de bu görüntüden etkilenmektedir. Bu yüzden annelerin bu ameliyatı yaptırmaları için doğum sonrası vücudun toparlanması adına bir yıl kadar beklemeleri önerilir. Aynı zamanda kişinin tekrar hamilelik düşünmesi halinde karın bölgesinde olabilecek değişimler hakkında hastaya bilgilendirme yapılır.

Obezite tedavisi görerek çok fazla kilo veren ve deri altı yağ dokusunu kaybeden hastaların da karın bölgelerindeki belirgin bir sarkma meydana gelir. Dönem dönem hızlı şekilde kilo alıp veren kişilerde de karın çevresindeki derinin elastikiyetini kaybetmesi ve çatlama sorunları görülür. Düzenli beslenme ve spora rağmen deri sarkmaları ve çatlaklara karşı bir çözüm bulamayan bu kişiler mini karın germe ameliyatı için estetik cerrahla görüşerek süreç hakkında bilgi alabilir. Özellikle göbek deliği çok yukarıda bulunan kişilerin de bu işlemi tercih ettiği söylenebilir.

İlgili İçerikler
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün
Gamze Estetiği ile Güzelliği Ayrıntıda Yakalamak Mümkün

Gamze vücudun farklı yerlerinde gözle görülebilen cilt çöküntüleridir...

Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?
Vajina Estetiği Cinsel Hayatı Nasıl Etkiliyor?

Vajina estetiği, genital bölgeyi ilgilendiren estetik operasyondur. Kozmetik...

Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!
Annelik Estetiği ile Kadınlar Yeniden Doğuyor!

Bir bebeğin dünyaya gelişi, ailedeki herkesin heyecan ve sevinçle beklediği

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?
Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Gür ve ışıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu tarz...

Mini Karın Germe Ameliyatı İyileşme Dönemi

Mini karın germe ameliyatı sonrası hastalar duruma göre aynı gün taburcu edilebilir veya 1 gün hastanede kalabilir. Dikişler estetik olduğu alınmasına gerek kalmaz. Karın bölgesine yapılan dikişler sebebiyle ağrı olması durumunda doktorun önerdiği ağrı kesici kullanılabilir. Ameliyattan 1 gün sonra banyo yapılması tavsiye edilir. Yaklaşık 3 günlük ev istirahatinden sonra hasta normal hayatına geri döner. 3 hafta sonra karın hareketleri dışındaki hafif spor aktivitelerine başlayabilir, 6. haftadan sonra tüm spor aktivitelerine başlayabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi mini karın germe ameliyatında da bazı riskler bulunmaktadır. Estetik açıdan karın bölgesini oldukça güzel bir görüntüye kavuşturan bu operasyon sonrası çözümü olan bazı komplikasyonlar gelişebilir. Mini karın germe ameliyatından sonra karşılaşılabilecek riskler arasında; yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sırasında ödem birikimi, kan birikimi, pıhtı atması yer alır. Bu risklerin en aza indirgenmesi için ameliyat sonrası doktorun takibinde kalarak dediklerini uygulamak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Son Düzenleme : 04.04.2024