Sizi Arayalım

Mini Karın Germe Estetiği

İçindekiler

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Hamilelik sonrası göbekte meydana gelen sarkma ve çatlaklar, kilo alıp vermeye bağlı karın defarmasyonları ve hormonal sebeplerden oluşan yağlanma sorunları karın bölgesinde istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Çeşitli onarıcı-önleyici kremlerin kullanılması, korse giyilmesi gibi tedbirlerle bu süreç yavaşlatılmaya çalışılsa da kimi zaman aynadaki görüntü ile hayal edilen görüntü birbirine uymaz. Mini karın germe ameliyatı sayesinde kişiler ince ve şekilli bir karın bölgesine sahip olabilir. Mini karın germe ameliyatı alt karın bölgesindeki fazla yağlı dokuyu çıkartarak bölgeyi gergin hale getirmek ve daha sıkı bir karın görüntüsü için zayıflamış kasları geri yüklemek amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu ameliyat sayesinde sarkan veya çatlayan karın derisi eski haline getirilebilir, iç karın kasları sağlamlaştırılarak düz bir karın görüntüsüyle istenilen bel kıvrımı ve vücut hatları oluşturulabilir.

Seans Sayısı :
1 Seans
Operasyon Süresi :
1 - Saat
Mevsim :
4 Mevsim
Hastanede Yatış :
1 Gün
Hassasiyet Süreci :
1 -3 Gün
İşe Dönüş Süresi :
3 -4 Gün
Anestezi :
Genel Anestezi
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür Boyu

Mini Karın germe ameliyatı öncesi estetik cerrahla görüşülerek hastanın tıbbı geçmişi ve mevcut sağlık değerleri kontrol edilir. Karın bölgesi elastikiyeti, varsa önceden geçirilmiş ameliyatlar ve izleri belirlenir. Fazla derinin alınacağı bölge incelenerek ameliyat yöntemi planlanır. Kişinin karın bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar sadece göbek deliği altı bölgesinde oluşmuşsa mini karın germe ameliyatı estetik açıdan yeterlidir.

Mini Abdominoplasti operasyonu yapılacak işlemlere bağlı olarak 1 ila 2 saat arasında süren bir ameliyattır. Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. İç çamaşırının altında kalacak şekilde kasık çizgisi ve göbek deliği arasında yatay bir kesi atılır. Karın derisi kaldırılarak elastikiyetini kaybetmiş karın kasları onarılır. Gevşemiş karın kasları birbirine dikilerek karın duvarının alt tarafı sıkılaştırılır. planlanan yere göbek deliği oluşturulur. Açılan kesi dikilerek kapatılır. Göbek deliğinin üzerinde deri gevşekliği bulunuyorsa, göbek deliği karın duvarından ayrılarak karın kaslarının tamamı dikilerek daraltılır ve göbek deliği mevcut yerinden 2 cm aşağıya alınarak dikilir.

Ne Dediler?
Zainab Alkoubaisi
15/12/2021

Dr Yücel'e burun estetiği yaptırmaya gittim ve sonuçtan çok memnun kaldım ve tüm ekibin süper cana yakın olduğunu ve her an tekrar yapabileceğini söylemeliyim.

Şen*** Ç***
05/12/2017

Yücel bey beyefendi ve gördüğüm en ilgili doktorlardan biri. zaten estetik international genel olarak böyle. herkese tavsiye edebilirim

Mer*** Ö***
16/04/2017

Sevgili hocam, saç ekimi işlemi yaptınız çok güzel oldu teşekkürler elinize sağlık

Ezgi Özçelik Kuzucu
09/09/2019

İlgili, dikkatli ve mütevazi :)

Ali Ö***
01/02/2019

Doktorumuzdan çok memnunuz hersey için çok teşekkürler plastik cerrahi konusunda mükemmelsiniz hocam

Carla
09/01/2022

1 ay önce ameliyat oldum. BBL ve liposuction yaptırdım. Doktoru ve asistanı Sevgi'yi şiddetle tavsiye edebilirim. Bana sevgiyle baktı ve her zaman yanımda oldu ve her zaman tüm sorularıma cevap verdi. Bir gece hastanedeydim ve tamamen memnun kaldım. Bu büyük adımı benim için olabildiğince keyifli kıldığınız için teşekkür ederim!

Devamını Oku

Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı, hamilelik sürecinde karnı genişleyerek çatlaklar oluşan ve doğumdan sonra da göbek bölgesi sarkan annelerin tercih ettikleri bir operasyondur. Doğum kilolarını verip emzirme sürecini bitirmesine rağmen karın bölgesinde çatlak ve sarkmaları bulunan kadınların psikolojisi de bu görüntüden etkilenmektedir. Bu yüzden annelerin bu ameliyatı yaptırmaları için doğum sonrası vücudun toparlanması adına bir yıl kadar beklemeleri önerilir. Aynı zamanda kişinin tekrar hamilelik düşünmesi halinde karın bölgesinde olabilecek değişimler hakkında hastaya bilgilendirme yapılır.

Obezite tedavisi görerek çok fazla kilo veren ve deri altı yağ dokusunu kaybeden hastaların da karın bölgelerindeki belirgin bir sarkma meydana gelir. Dönem dönem hızlı şekilde kilo alıp veren kişilerde de karın çevresindeki derinin elastikiyetini kaybetmesi ve çatlama sorunları görülür. Düzenli beslenme ve spora rağmen deri sarkmaları ve çatlaklara karşı bir çözüm bulamayan bu kişiler mini karın germe ameliyatı için estetik cerrahla görüşerek süreç hakkında bilgi alabilir. Özellikle göbek deliği çok yukarıda bulunan kişilerin de bu işlemi tercih ettiği söylenebilir.

İlgili İçerikler
Annelik Estetiğinden Beklenti Ne Olmalıdır?

Annelik estetiği, oldukça ilgi görmeye başlayan yeni plastik cerrahi kavramlarından biri...

Burun Estetiği İçin Doğru Zamanlama Ne Olmalı?

Burun estetiği olarak bilinen rinoplastiyi düşünenler bu operasyonu önceden...

Jinekomasti Kimlerde Görülür?

Yetişkin erkeklerde ve henüz ergenliğinin tamamlamış genç erkeklerdeki meme dokularının...

Kulak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı olarak da bilinen kulak estetiği pek çok kişi tarafından...

Mini Karın Germe Ameliyatı İyileşme Dönemi

Mini karın germe ameliyatı sonrası hastalar duruma göre aynı gün taburcu edilebilir veya 1 gün hastanede kalabilir. Dikişler estetik olduğu alınmasına gerek kalmaz. Karın bölgesine yapılan dikişler sebebiyle ağrı olması durumunda doktorun önerdiği ağrı kesici kullanılabilir. Ameliyattan 1 gün sonra banyo yapılması tavsiye edilir. Yaklaşık 3 günlük ev istirahatinden sonra hasta normal hayatına geri döner. 3 hafta sonra karın hareketleri dışındaki hafif spor aktivitelerine başlayabilir, 6. haftadan sonra tüm spor aktivitelerine başlayabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi mini karın germe ameliyatında da bazı riskler bulunmaktadır. Estetik açıdan karın bölgesini oldukça güzel bir görüntüye kavuşturan bu operasyon sonrası çözümü olan bazı komplikasyonlar gelişebilir. Mini karın germe ameliyatından sonra karşılaşılabilecek riskler arasında; yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sırasında ödem birikimi, kan birikimi, pıhtı atması yer alır. Bu risklerin en aza indirgenmesi için ameliyat sonrası doktorun takibinde kalarak dediklerini uygulamak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Son Düzenleme : 25.03.2023