Sizi Arayalım

Annelik Estetiği (Mommy Makeover)

İçindekiler

Annelik Estetiği Nedir?

Dünyanın en güzel hissi olan annelik için kadınlarımız oldukça zorlu süreçten geçmektedir. Gebelik dediğimiz dönem ve sonrası özellikle ruhsal ve bedensel olarak çok büyük değişime neden olmaktadır. 

Kadınların özellikle bu dönemde vücudunda deformasyonlar olabilmektedir. Bu süreç sonunda bedeninde isenmeyen görüntülerden kurtulmak isteyen kadınlarımızın sıklıkla başvurduğu yöntem annelik estetiği dediğimiz vücudunun durumuna göre belirlenen estetik operasyonlar kombinasyonudur.

Seans Sayısı :
1 seans
Operasyon Süresi :
5-6 saat
Mevsim :
4 mevsim
Hastanede Yatış :
1 gün
Hassasiyet Süreci :
10 gün
İşe Dönüş Süresi :
14 gün
Anestezi :
-
Sonuçların Kalıcılığı :
Ömür boyu

Annelik Estetiği Neleri Kapsar?

Annelik estetiği kişiye özel bir operasyondur. Annelik süreci özellikle hamilelik sürecinde yaşadığı vücudundaki bozulmalrın giderilmesini amaçlar. Bu yüzden kişiye özel olarak uygulanan bir estetiktir. Genel olarak hamilelik sürecinden kaynaklı karın bölgesindeki çatlaklar ve yağlanmanın giderilmesi, meme sarkıklığının giderilmesi, vücutta biriken kalıcı yağların alınması ve normal doğum esnasında genital bölge deformasyonlarının giderilmesini kapsamaktadır. Bu işlemlerin tamamı yapılabileceği gibi sadece bir ve bir kaçı da uygulanabilmektedir.

Annelik Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Annelik süreci hem ruhsal hem de fiziksel bir çok değişimin yaşandığı bir süreçtir. Bu süreç içerisinde kişi kendi bedeninin yeni halinden memnun olmayabilir yada daha iyi bir görünüme kavuşmak isteyebilir.

 • Özellikle karın bölgesinde gevşeme, bölgesel yağlanma, çatlak oluşumu sorunu yaşayanlar,
 • Göğüslerde sarkma, göğsün büyümesi yada küçülmesi gibi şikayetleri olanlar,
 • Fit bir görünüme kavuşmak isteyenler için uygun olan cerrahi bir operasyondur.

Annelik estetiği için kliniğimize başvurarak uzman doktorlarımız ile görüşme sağlarlar.

Ne Dediler?
eren taylan
19/12/2019

Obezite ameliyatı sonrası kardeşimin karın germe ameliyatını yaptı. Çok memnun kaldık gerçekten iyi ve ilgili bir doktor, kesinlikle tavsiye ediyorum.

Figen Ünver
12/04/2022

Dr Yucel Sarialtin enerjisi ve motivasyonu cok yuksek, durust, samimi bir insan. Gecen hafta ameliyat oldum. Ameliyat oncesi ve sonrasinda, kendi ve ekibi gercekten cok ilgililerdi. Beni hic yalniz birakmadilar. Cok tesekkurler Yucel bey ve muhteşem ekibi

Devamını Oku
Ayşegül Ayrık
05/03/2022

Hayatımda ilk defa estetikte doğru karar verdim Buzamana kadar hep yaptırdığıma pişman olduğum yerlerim oldu ama Yücel hocamızla tanışana dek CAT EYES+BLEPHAROPLASTY yaptırmaya karar verdim gerçekten çok çok memnun kaldım daha 1 haftalık süreçteki fotoğrafım yücel hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık sürecimi hiç sıkıntı acı çekmeden sosyal hayatıma devam ederek geçirdim içim rahat bi şekilde öneriyorum herkese iyiki varsınız

Devamını Oku
Hazal Güler
02/12/2023

İyiki sizi tercih etmişim hiç pişman değilim size ameliyat olmakla ve özellikle İrem Hanma çok teşekkür ederim ilgilendigi için çok teşekkür ederim nice ameliyatlarda görüşmek üzere

Tuba AVCI
13/01/2020

Merhaba , Yücel Bey kesinlikle tavsiye edeceğim bir Doktor , önce naifligi sonra başarısı ile memnun kalacağınız , eli hafif ve hızlı olması , yapılan işlem takibi ile taktirinizi kazanacaktır. Güler yüzlü personeli , başarılı ekibi ile gönül rahatlığıyla tedaviniz için seçeceğiniz bir adres

Devamını Oku
Leyla Ciftci
22/12/2021

dr yapabilirim Yücel Sarıaltın'ı şiddetle tavsiye ederim!!! Çok cana yakın, özenli ve çok profesyonel. Fazlasıyla mutluyum, sonunda her zaman olmasını istediğim gibi ve bunun için çok minnettarım !!! Asistanı Yağmur Hanım ilk görüşmeden itibaren bana çok iyi bir his verdi ve bu profesyonel destek Türkiye'de kaldığım süre boyunca ve sonrasında da devam etti! Kaldığım kadar benim için çok önemli olan şey Hastane birinci sınıftı!!! Ayrıca tüm ekibine çok teşekkür etmek istiyorum. TEŞEKKÜRLER

Devamını Oku

Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

Annelik estetiği kişiye özel olarak birden çok operasyonun yapılması şeklinde gerçekleştirilir. Burada önemli olan kişinin bu süreçte en çok form kaybı yaşadığı bölgelere yada durumundan rahatsız olduğu bölgelere göre planlanır.

Karın bölgesi için mini yada tam karın germe operasyonu uygulanır. Göğüs bölgesi için meme dikleştirme, meme küçültme yada büyütme uygulanabilir. Bel bölgesinde oluşan yağlanmaya liposuction uygulanabilir. Normal doğum sonrası genital bölgedeki form kaybı için vajina estetiği uygulanabilir. Gerekiyorsa kalça dolgunlaştırma için de yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Operasyon Süreci Nasıldır?

Operasyon öncesinde kişilerin son 3 hafta sigara kullanmaması, aspirin gibi ilaçları kullanmaması gerekir. Bunların haricinde de özellikle yeşil çay, kiraz sapı gibi zayıflama ürünleri kullanılmaması gerekmektedir. Bu yüzden mutlaka doktorumuza kullandığınız ürünleri detaylıca bildirin. 

Annelik estetiği operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi yapılacak işlemlere göre değişim gösterecektir. Karın germe ve meme operasyonları yapılması halinde ortalama 5-6 saat sürmektedir.

İlgili İçerikler
Meme Ucu Çöküklüğü Tedavisi

Meme ucu çökmesi, meme başının olması gerektiği gibi memeden dışarı çıkmaması durumudur...

En İyi Saç Ekim Merkezi

En İyi Saç Ekim Merkezi olarak hizmet veren kliniğimiz aracılığı ile...

Koronavirüse Karşı Alabileceğimiz Kişisel Önlemler Nelerdir?

Artık küresel bir salgın halini alın koronavirüs hastalığı, ilk olarak Aralık 2019’da ortaya çıkmıştır.

Kimler Saç Ekimi Yaptırmamalıdır?

Saç ekimi uygulamaları sadece ülkemizde değil dünya genelinde en çok tercih...

Annelik Estetiği Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Annelik estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Hastalara operasyon tamamlanınca emboli için önlem olarak çorap giydirilir. 
 • Ameliyat bölgesine dren yerleştirilerek sonda takılır.
 • Karın korsesi giydirilmektedir.
 • Ayağa kalkması 3-4 saat sonra gerçekleştirilir. Ancak bir kaç gün öne eğik şekilde yürümesi gerekir. 
 • Operasyondan 1 gün sonra sonda çıkarılarak taburcu edilir. Drenler ise bir kaç gün sonra çıkarılır.
 • Drenlerin alınmasından sonra duş alınabilir.
 • 3 Hafta kadar korse ve sütyen giymeleri gerekir.
 • 6 hafta sonra spor yapmaya başlanabilir.

Annelik Estetiği ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Annelik estetiği kalıcı bir işlem midir?

Evet genellikle kalıcı sonuçlar sunar. Fakat tekrar gebellik yaşandığında deformasyonlar olacağından yeni bir operasyon gerekebilmektedir. 

Annelik estetiği hamileliğe engel midir?

Annelik estetiği hamile kalmaya engel bir operasyon değildir.

Ameliyatın bir riski bulunuyor mu?

Annelik estetiği ameliyatında her cerrahi işlemde olan enfeksiyon kapma ve kana riski bulunmaktadır. Fakat bu durumlar çok nadir olarak görülmektedir.

Ameliyatta anestezi uygulanıyor mu?

Evet, operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır.

Annelik estetiğinde hangi işlemlerin yapılacağını ben seçebilir miyim?

Annelik estetiğinde yapılacak operasyonlar sizin isteğinize göre doktorumuzun tavsiyesi ile gerçekleştirilmektedir.Burada öncelik sizin memnun olmadığınız bölgelerin düzeltilmesidir.

Ne zaman normal yaşantıma dönebilirim?

Ameliyattan sonra iyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. 14 gün sonra normal hayatına dönebilmektedir. 

Çalışma hayatına ne zaman dönebilirim?

Fiziksel olarak güç gerektirmeye işlerde çalışanlar 10 gün sonra çalışma hayatına dönebilirler. Farklı bir işte çalışması durumunda doktorumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Ameliyattan sonra ne zaman duş alabilirim?

Ameliyattan 4-5 gün sonra duş alabilirsiniz.

Ameliyattan sonra ne zaman spor yapabilirim?

Operasyondan 6 hafta sonra spor yapmaya başlamaları tavsiye edilmektedir. Yapılacak spor doktorla paylaşılarak bu süre belirlenebilir.

Ameliyattan sonra çok belirgin iz kalır mı?

Hayır, ameliyat bölgelerinde belirgin bir iz kalmamaktadır.

Ameliyattan sonra şişlik ve morluk oluşur mu?

Evet. Operasyon sonrası hafif şişlik ve morluk meydana gelebilir. Bunun için endişelenmeyin. Bu şişlik ve morluklar kendiliğinden geçecektir.

Son Düzenleme : 20.04.2023