Sizi Arayalım

Genital Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde kozmetik cerrahi alanındaki en motive edici işlemlerden biri genital estetiktir. Hamilelik, doğum yapma, genetik, yaşlanma veya kilodaki dalgalanmaların olumsuz etkilerini azaltmak hatta yok etmek için uygulanan genital estetik cerrahi, rahatlığınızı ve cinsel memnuniyetinizi önemli ölçüde arttırabilir.

Genital Estetik Kimler için Uygundur?

Mutlu ilişkilerin temelini oluşturan genital estetik, hastaların kendini yetersiz hissetmesinin önüne geçer. Bazı vajinal problemler çiftin ilişkide problemler yaşamasına neden olabilir. Genital estetik ameliyatları hem fiziksel hem de duygusal olarak çok önemlidir. Genital estetik için uygun olan aday özellikleri ise şu şekildedir:

  • Vajinanızın şekli zamanla değişmişse,
  • Bisiklet sürme, binicilik ve cinsel ilişki gibi aktivitelerde ağrı veya acı yaşıyorsanız,
  • Birbirini takip eden vajinal doğumlar cinsel ilişki sırasındaki duyularınızı azaltmışsa genital estetik için iyi bir adaysınız demektir.

Labioplasti

Labioplasti, vajinal açıklığı çevreleyen küçük dudaklardaki sarkık deri görünümünü azaltan ve yeniden şekillendirmeye yarayan cerrahi bir işlemdir. Bazı kadınlar büyük veya kalın labia ile doğar; diğer kadınlar doğumdan veya hormonal değişikliklerden sonra bu sorunla baş başa kalır. Genişlemiş labia minora, bazen utanç, ve ilişkilerde mesafeye neden olur. Dar pantolonlarda fark edilebilir ve cinsel ilişki sırasında rahatsızlığa neden olabilirler. Labioplasti aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantaj sunar:

  • Vajina ve vulva görünümünü iyileştirir
  • Giysilerin neden olduğu rahatsızlığı azaltır
  • Cinsel ilişki ve egzersiz sırasında rahatsızlığı azaltır
  • Özgüveni artırır
  • Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması

Küçük iç dudakların yanı sıra dış büyük dudaklar da genetik olarak çok buruşuk ve sarkık görünümlü olabileceği gibi, bazı kişilerde belirli bir yaştan sonra ortaya çıkabilmektedir. Arzu edilen genital görünümde dış dudaklar iç dudakları örtecek büyüklükte olmalıdır. Bunun olmadığı durumlarda büyük dudakların dolgunlaştırılma işlemi tercih edilir. Dış dudakların dolgunlaştırılmasında kişinin kendi yağı kullanılabileceği gibi hyaluronik asit içeren dolgular da kullanılmaktadır. genel anestezi altında gerçekleştirilen işlemde kişi birkaç saat sonra evine gidebilmektedir.

Vajinoplasti

Hamilelik hormonları, doğum ve yaşlanma, pelvik taban kaslarını zayıflatır. Vajinoplasti, fazla vajinal dokuyu almak, vajinal açılma boyutunu azaltmak ve vajinadaki diğer destekleyici dokuları onarmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu işlem genellikle vajinal gençleştirme ya da vajinal daraltma olarak adlandırılır. Ameliyatın amacı vajinayı sıkılaştırmak ve cinsel ilişki sırasında yaşanan sorunların önüne geçmektir.

Hymenoplasti (Kızlık Zarı Onarımı)

Kızlık zarı, vajinanın dış açıklığının alt kısmını kısmen çevreleyen, genellikle hilal şeklinde ince bir zar dokusudur. Bazı kadınların kızlık zarıyla doğmadığı çok az kişi tarafından bilinir. Kızlık zarının ortasında delik gibi bir açıklık vardır. Popüler inancın aksine kızlık zarının yırtılması sadece cinsel ilişki ile gerçekleşmez. Bazı günlük aktiviteler sonucunda da kızlık zarı yırtılabilir veya hasar görebilir. Hymenoplasti işleminde söz konusu zar yapısının parçalarının hala yerinde olması gerekmektedir. Hiçbir zaman yeniden kızlık zarı yapılması gibi bir durum söz konusu değildir, bunun yerine var olan kızlık zarının hasar gören kısmı tamir edilmekte ve eski haline getirilmektedir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem çok hassas bünyeye sahip olan kişiler için genel anestezi olarak da yapılabilmektedir.

Genital estetik günümüzde çok fazla tercih edilse de buna karar vermeden önce mutlaka kişinin psikolojik durumu iyi olmalıdır ve hayatındaki sorunların vajinal estetik sonrasında tamamen yok olacağını düşünmemelidir.

İlgili İçerikler
Burun Estetiği İçin Doğru Zamanlama Ne Olmalı?
Burun Estetiği İçin Doğru Zamanlama Ne Olmalı?

Burun estetiği olarak bilinen rinoplastiyi düşünenler bu operasyonu önceden...

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası Süreç İçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler sayesinde...

En İyi Saç Ekim Merkezi
En İyi Saç Ekim Merkezi

En İyi Saç Ekim Merkezi olarak hizmet veren kliniğimiz aracılığı ile...

Son Düzenleme : 20.10.2023